Franke

Opinie o Franke

kolega

Kiedyś ta firma była zupełnie inna, było mnóstwo osób z którymi praca była przyjemnością, nie wszyscy ich pamiętają - (usunięte przez administratora) ten drugi to poza paleniem papierosów - teraz juz e-papierosa nie zrobił chyba nic w tej firmie(usunięte przez administratora)

Artur Szyguła - pracownik lasera.

Ostatnie wpisy anonima, to ja Artur.

Artur Szyguła - pracownik lasera.

Prosba. Jezeli jest mi w stanie ktos pomoc w znalezieniu pracy, to bede bardo wdzieczny. (usunięte przez administratora)

Artur Szyguła - pracownik lasera.

Niedlugo wieksza publikacja na ten temat... Pracownicy lasera, to nie sa niewolnicy! Nie bedzie juz straszenia, grozb, szantazowania, wydawania rozkazow i szyderczych usmiechow! Teksty typu "Nie jestes od filozofowania, tyko od [usunięte przez moderatora]"! odpowiednie osoby zweryfikuja. Jeszcze raz zaznaczam!! Moje zwolnienie nie ma nic wspolnego, z osiaganymi wynikami w pracy i kazdy o tym wie!! Pojawil sie smrodek... (oczywiscie kierownictwo ma problem z rozumowaniem niektorych sytuacji) i wyszlo jak wyszlo. Podstawil mi haka na mej sciezce zycia, ale drogi nam sie kiedys skrzyzuja... Ciezko dosjc do siebie po tym wszystki :/

Wszyscy wiemy do czego zdolny jest [usunięte przez moderatora] i najbardziej boli mnie to, co uslyszaly panie z dzialu kadr. Chcialbym kiedys stanac z nimi w twarza w twarz i dac sie kierownikowi wypowiedziec w tej sprawie! Dzieki Bogu mamy biura porad obywatelskich, radcow prawnych, sady i przedewszystkim media. Niech sie dowiedza jak traktuje sie tam ludzi. Jezeli nie otrzymam wyjasnien (kierownik NIE CHCIAL ZE MNA ROZMAWIAC), to zycze im powodzenia, bo 3lata nie siedzialem bezczynie i bylem uwaznym obserwatorem i sluchaczem.

Artur Szyguła - pracownik lasera.

Dzien dobry. Z dniem dzisiejszym firma FRANKE zakonczyla ze mna wspolprace. A wiec... Wczoraj poszedlem do biura dzialu kadr podpisac umowe zlecenie (za Kwiecen, rzecz jasna) i przy okazji dowiedziec sie, jak wyglada sytuacja z dodatkiem nocnym dotyczaca tejze umowy. W odpowiedzi uslyszalem, ze dodatek nocny mi sie nalezy i ze nie wiedziala, ze pracuje w nocy (pomijam fakt, ze sa wypisane godziny). Poprosila mnie pani A.Z, zebym zaznaczal na karcie kiedy mam nocki... tak tez zrobilem. Dzisiaj przychodze do pracy i dowiedzialem sie o zwolnieniu. Przyczyna? Najslabsze wyniki - KLAMSTWO, najwiecej nieobecnosci w pracy - KLAMSTWO, te wymowki sa po to by zatuszowac bledna decyzje kierownika (Ciekawe jak sie tlumaczyli w dziale kadr? i czy przedstawili im jak sytuacja wyglada?!). Chodzi o to... zauwazyli, dopatrzylem sie jakies nieprawidlowosci w umowach (o ktorych kazdy wiedzial od 1dnia pracy!). Ciekawe jest to, ze moj przelozony przyznal sie do tego, ze chodzi moje NIBY ROSZCZENIA i w dodatku uslyszalem, ze wymowki dotyczace nieotrzymania umowy nigdy nie byly zwiazane z prawda! Szczerze dziekuje mojemu przelozonemu i kierownikowi za takie posteowanie. Jestem bez pracy, bez pieniedzy i bez gruntu pod nogami! Przez NIEPOROZUMIENIE. Wszytko wokol klamstwa sie tam kreci... gdyby to panie z kadr i dyrekcja wiedziala...!

Kuzyn Jana Nowaka

Witam, uważam, że większość negatywnych i destruktywnych wypowiedzi w obszarze dyskusji na temat Franke jest sterowana i to nawet zbyt mocno. Nie jest sterowana przez Zarząd, ale przez ludków, którzy chcą się wyżyć, pomiauczeć, ponarzekać na ciężki los, jaki ich zmusił do pracy właśnie we Frenke. Czytam posty, które się tu pojawiają od lutego 2010. Widać, jakie grupy tu piszą, nawet czasem czuć kto pisze, kto pod kogo stara się podpiąć, tak żeby siebie nie pogrążyć wypowiedzią. Często pisane tu "wypociny" to przesadne oszczerstwa i bezpodstawne osądy. Są to tylko i wyłącznie łajania wiecznie niezadowolonych z życia ludzi. To tacy utracjusze, którzy nieważne gdzie pójdą, tam zawsze będą widzieli dziurę w całym. Niestety przedsiębiorstwo to organizm wielokomórkowy i są tacy narzekający, zadowoleni, przywódcy, sędziowie, mędrcy i błazny... dlatego większość tych smarowideł można wsadzić w kieszeń i nie przejmować się nimi. Na szczęście... kto chciał, to się wygadał, teraz narzekają już tylko rozkapryszone niedobitki, które same któregoś dnia przejadą się na swoim zachowaniu i postępowaniu, bo... w świecie jest równowaga. Nie zmienia to wszystko faktu, że kultura powinna być priorytetem nieważne co się robi, dlatego wyzwiska i obelgi, a tym bardziej fikcyjne, które są tylko zasadą "ja ci pokażę!! bo cię nie lubię.." to prostactwo najwyższej próby. Ci którzy mają oczy i potrafią ich używać wraz z niegłupią głową, sami widzą kto jaki w pracy jest. Jeśli ktoś jest fałszywy i kręci na co dzień, to tu daje jeszcze większy upust swojej chorej i zaniedbanej przez samego siebie pseudo ambicji. życie.... Koledzy i Koleżanki :)

Jan Nowak

Witam, chciałbym zapytac Panie i Panów co sądzicie o donosicielstwie ??? Co jest motorem, że ludzie nie dbają o swój wizerunek, moralność, wzajemną lojalność, ..................... itp. ??? dudki, chęć zrobienia kariery za wszelką cenę, czerpanie przyjemności z każdej możliwości dokopania innym ludkom, i pokazania kto jest de besciak, hehehe, a może coś jeszcze innego ............... ??? Czekam na komentarze.

Mysle ze powinni Ci sie dobrac do tylka za ten wpis! Znalezc Cie po numerze IP i zalozyc Ci sprawe.

Czy ktos moze mi cos powiedziec o dziale R&D ? Jestem konstruktorem -jest wakat w tym dziale , czy warto? Z gory dziekuje za jaakies info.

wacek

To dobrze wiedziec, ze sympatyczny i zwawy. Mnie zastanowilo kiedys, ze o franke i ludziach z franke caly czas sie wypowiada b.dobrze i podaje wiele rozwiazan, ktore warto u nas zastosowac. I bardzo mnie zdziwilo, ze skoro tak dobrze sie wypowiada to dlaczego odszed.

ssak

(usunięte przez administratora)Sympatyczny i żwawy człowiek. Tyle.

Pelagia

Że mu nikt nie pwoeiedział że jest głupi, .............. to nie znaczy że jest mądry !!!

Brawo!!!! pierwszy mądry wpis na tym forum. Doceńmy co mamy... albo zmieńmy pracę Koledzy. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma..... Albo...świećmy przykładem. Tomtom-jestem Twoim fanem. i tyle:)

sylwester

do naszej firmy przyszedł nowy szef produkcji własnie z franke [usunięte przez moderatora] morze ktos go zna i cos o nim powie ?

Gal

tu się zgodzę z Kwku głupoty wypisują ci co mają pusto pod sufitem i zero wyobrazni, ale należy zrozumiec że ten młody wiecej zarabiający wypracowuje dochód dla firmy, ciężko pracując, między innymi dla tych co w pracy piją kawkę i siedzą w necie, oczywiście chciałbym abysmy wszyscy mieli wysokie pensje, ale .................................... . Nie ja tu decyduje, a teraz pusto pod suf.............. Takim przykładem organizmu jednokomórkowego, jest tomtom co zapalił skręta i bredzi, i nie potrafi zrozumiec chlop, który chce się rozwijac, hehehehehe, że przyzwoitość pracodawcy w cywilizowanym świecie to norma, obowiązująca, i nie ma co pieśni pochwalnych piać ze pensje masz na czas, zapłacone za nadgodziny, czy tez reczniki w wc, wiszą, u mnie w domu też wiszą, cywilizacja się rozwija. Ale jak ci tak zależy to wycieraj rece w koszule, hehehehe. Mam tylko nadzieję że jak założysz rodzinę to nie każesz dzieciom sie cieszyc, że dasz im cos do zjedzenia, ........ bo będzie to twój zasrany obowiązek, a także dbanie o ich godne życie. A z podwyżkami rok temu 50 gr to nie rób żenady, inflacja roczna wynosi ok 5%, więc policz sobie czy wyrównana ??? Rozumiem też że w swoim życiu miałeś do czynienia tylko z oszustami którzy cie wykorzystywali, nie płacili, nie było toalety, i imprez .................. ale to była patologia która powinna być karana, nie norma społeczna, musisz to pojąć !!!! Chociaż z jedną komórką to może być problem, hehehehe. A narzekanie i konstruktywna krytyka nikomu nie szkodzi, wręcz przeciwnie, daje szanse, osobom kierującym na dostrzeganie ew. problemów, zlych zachowań, co pozwoli im w perspektywie zapobiegać, korygować swą polityke, same korzyści :))). I wyluzuj z zologią nikt nikogo nie gryzie, zieloni sie usmiechają, szef OK poprostu gościu coś insynułujesz zamiast się cieszyć życiem, normalnie dno i wstyd.

tomtom

No i co z tego, że zarabia więcej. Jest młody ambitny to zarabia, ale ja przykładowo nie narzekam mimo, że starym pracownikiem nie jestem. Młody przynajmniej się rozwija i chce się rozwijać. I nikt nie powinien narzekać. Socjal jest dobry, imprezy firmowe są i to na całkiem dobrym poziomie. Nadgodziny wypłacane, pensja na czas, podwyżki regularne, inflacja wyrównywana. Komputery odnawiane, wszystko sprawne, telefonik na biurku, w spokoju można na przerwie posiedzieć i poczytać, kawa w kuchni, ręczniki w wc, woda pitna w dystrybutorach, na hali czysto, porządek i co najważniejsze, ciągle idzie ku lepszemu. Nawet kierownicy się zmieniają na lepsze (moim zdaniem). Dlatego nie narzekajcie i weźcie się do pracy, im mniej sie będziecie podniecać tym lepiej dla was. Uważam że powinniśmy się cieszyć z tego co tu jest, bo gryźć rękę która karmi, to takie polskie. DNO I WSTYD.

kwku

oczywiscie, ze mistyfikacja. z naszego biura nikt tak nie napisze, gwarancje dajemy. my pracownikow wszystkich rozumiemy. mnie tylko martwi, ze mlody pracownik zarabia porownywalnie wiecej niz ja. tylko tyle.

Rozśmieszają mnie sztuczne waśnie pomiędzy produkcja a pracownikami z biura, jest to sztuczna mistyfikacja - szkoda ze jeszcze się w tym nie połapaliście. Trzeba zapytać się informatyka kto w czasie pracy przesiaduje na tej stronie zamiast zajmować się praca. Jest to pytanie retoryczne.

anonim - 2010-12-26 22:29:01 Lord Vader - 2010-12-26 21:08:00 Niemcy otworzą rynek pracy dla Polaków od 1 maja 2011. Średnia pensja 3 razy wyższa. Według raportu Niemieckiej Izby Przemysłu i Handlu na problemy ze znalezieniem pracowników narzeka aż 70 proc. niemieckich przedsiębiorstw. Netto dla polaka na dziś to 1200 euro, pracownik wykfalifikowany 8,5 - 10 euro czyli 178h tj 1513 euro x kurs tj 5840 pln za 8h pracy miesiecznie, (ew plus nadgodziny). A dobry pracodawca jak ma problem z kadra to da i mieszkanie i papu. A maj blisko ;)))) czyli juz wystapiłeś o volkslistę? Co jeszcze tutaj robisz? Trzeba było w Irlandii rowy kopać parę lat temu. Może już byłbyś w okolicach Hamburga???? Mógłbym napisac np. hm .............. gdyby głupota bolała, to niejaki anonim (mocherowy beret) wiłby się z bólu. etc. itp. , a zakończyłbym np. [usunięte przez moderatora], hehehehehe, ale nie będe zniżał się do poziomu baru mlecznego i budki z piwem :)))))))

Zostaw merytoryczną opinię o Franke - Gdynia

• Jak się pracuje w Franke?

Zobacz opinie na temat firmy Franke tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 33.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franke?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franke?

Kandydaci do pracy w Franke napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franke