Panopa Logistic

Swarzędz

Opinie o Panopa Logistic

Rysiek

Bedą na Umowie Zlecnie pracują tyle godzin ile chcą po 12/16/20h bo za kazdą godzine mają 10zł i nie muszą mieć 13h przerwy i p[racują po 300h w miesiącą ale do czasu aż komuś coś sie nie stanie jak jeden z drugim zasną za kierownicą

non
@Rysiek 11.09.2017 16:18

W Polkowicach to samo, że kilku Ukraińców cisną po 16h.

Olek Dziuba
@non 15.10.2017 14:23
W Polkowicach to samo, że kilku Ukraińców cisną po 16h.

Chcial by sie pozbyc ukraincow?

rozrzalona

Historia mojego męża zatrudnił się w 2006 r.miał wtedy 47lat pracował na 1 w Ant. niestety po 11 latach zrobił błąd linka stanęła po trzech dniach po tym zdarzeniu dostał do wyboru albo dyscyplinarka albo zwolnienie natychmiastowe za porozumieniem stron.Wiadomo wybrał zwolnienie natychmiastowe pozbawiono go nawet okresu wypowiedzenia po 11 latach pracy w tej firmie napomnę,że miał umowę na czas nie określony.Pytam się czy nie było innej kary ? nagany zabrania premii czy przerzucenia na inny obszar ? W ten sposób pozbawiono go także kuroniówki wiadomo sam się zwalniasz masz 90 dni karencji .On nie był pierwszą osobą przez którą linka stanęła .Wszyscy popełniają błędy ..błędów nie robią tylko ci co nic nie robią..Ja pracować nie mogę ze względu na moją chorobę bo co rok muszę być operowana w klinice. Tylko życzę temu kto się do tego zwolnienia przyczynił MOJEJ CHOROBY żeby poznał jak to jest nie móc pracować i zostać z niczym .

rozrzalona
@Dos Santos 14.03.2017 15:51
Jaki konkretnie błąd popełnił?

Wszyscy wiedzą jaki zrobił błąd na 1 w Ant. wie Pan co za 3 tygodnie ja znowu już 12 raz do kliniki i nie mam już siły tu się rozpisywać .

@rozrzalona 12.03.2017 20:17

Znam sytuację doskonale. Wiem też, że ukrainiec np. zatrzymał linię cztery razy i nadal pracuje. Oczywiście nie na oponach ale jednak.

wpieniony

Firma nie szanuje Polaków mówiąc o sobie w samych superlatywach. Wolą zatrudniać ukraińców (celowo z małej litery) niż Polaków. Brak nadgodzin przez znacznie przekroczone ilości tegoż narodu narzucone przez VW. Nawet starsi nadgodzin nie mają tracąc je na rzecz nowych. Wypłaty w grudniu były przez to bardzo małe. Wiele razy była sytuacja gdy na Polaka się wydzierano i straszono zwolnieniem, a ukrainiec nic. Gdy powiedział "ja nie ponimaju", to zostawiono go w spokoju, bo to ukraina. Brak znajomości polskiego prowadzi do konfliktów. Do tego niektórzy pracują po 16h kosztem polaków, którzy też chcieliby pracować i kosztem tych, którym może się coś stać przez ukraińca, który jest bardzo przemęczony. Większe wypadki z "uszkodzeniem mienia" były przez ukraińca jak jedne z ostatnich, kiedy to widlak uszkodził ograniczenie wysokości na montażu. Odradzam, bo firma też oszukuje na nadgodzinach ale każdy chce pracować.

Piotr

Czy ktoś coś wie że od nowego roku mają wejść nocki w soboty .

Piotr
@Piotr 21.11.2017 11:07
Czy ktoś coś wie że od nowego roku mają wejść nocki w soboty .

Szczerze ? jak by tak zrobili to połowy ludzi już nie ma. Nikt by ci nie przyszedł na nockę w sobote za marny dodatek. na pewno sam bym zrezygnował z sobót. najlepiej niech nam przed zakłądem postawią namioty a w środku piec + tona węgla na opalanie a dodatkowo wokół drut kolczasty bo powoli zaczyna to przypominać (usunięte przez administratora)

@Piotr 24.11.2017 19:54

wątpię. zastąpią ludzi ukrainą i to tak jak robią teraz. kto z Was miał nadgodziny tak jak chciał ostatnio? dzisiaj nowa ukraina przyszła i przez spory czas siedzieli przy biurze, bo nie było dla nich pracy.

Jumper

Slyszeliscie ile w vw wywalczyli sobie podwyzki...MOZNA...? MOZNA...!!!Wszedzie o tym mowia i pisza... A panopa...Jak zawsze niby "biedna...".

erik
@Jumper 05.12.2017 14:52

to się przenieś do vw jak tobie tak źle-czekają na ciebie z otwartymi rękami

NieLubieUkraincow

Dzisiaj sie dowiedziałem ze ma być 125zł świątecznego z solidarności i 125zł ma dozucic firma czyli 250zł Brutto w 2-óch przelewach czyli jakieś 200zł na ręke Szału nie ma ade dobre i to

Asd

Zuk
@Asd 26.11.2017 17:34
Ile na święta??!!!

Podobno 150 z solidarności i 150zl od firmy ale oficjalnie tego nie podali więcej nie wiadomo

Anita
@Asd 26.11.2017 17:34
Ile na święta??!!!

Podobno po 150 , wreszcie !!

niki

Czesc. Znacie moze dziewczyne z panopy pracuje na 3 zmianie, jezdzi na parapetach przewaznie. Ciemne wlosy w miare wysoka. Jakies info o niej, imie...

Paulina

Wcześniej rozmawiałam z użytkownikiem @paro o stawkach. Możecie odnieść się do tej kwestii bo dyskusja przeszła na zupełnie inne tory? Czy jest tak jak pisał @paro, że na umowie zlecenie pracownicy Panopa Logistic otrzymują 10 zł?

Diabełek
@Paulina 04.10.2017 10:34

Ludzie dlaczego wasze związki nic nie robią nie walczą o lepszą płace dla was dlaczego sie na to godzicie. Tylko potraficie zalic sie tu do puki bedziecie siedzieć cicho nic się nie zmieni . powiem tylko jedno dobre czasy panopy już mineły

Ola

Eryk za to ręczne roboty w domu wykonuje bo żadna go nie chcę hahaha cała prawda o eryku jest taka że została mu tylko ręką bo rozumu brak

Hej macie może nr telefonu do kierownika zmiana C hs1

@kowal 01.10.2017 22:27
dlaczego chcesz iść na tamtą zmianę?

No to koniec tematu

kowal
@Ola 02.10.2017 20:47
No to koniec tematu

z jakiej zmiany jesteś?

Pawel

Wspaniali ludzie tam pracują widać nic ująć nic dodac

Lalita

Śpioch z przyjęcia odchpdzi !!

łysy

Ukraińcy dostali podwyżke 1.5zł i teraz mają 11.50 na godzine + opłacone mieszkanie i rachunki to wcale tak żle nie wychodzą a moze nawet lepiej od pracowników Imperial

Paulina

No tak rozumiem @Rysiek, rzeczywiście taka forma umowy to dopuszcza, ale teraz nawet na zleceniu nie może to być 10 zł, ze względu na wprowadzoną ustawę i kwotę minimalną na godzinę. Coś tutaj w takim razie się do końca nie zgadza?

Paro
@Paulina 18.09.2017 13:56

wszystko jest zgodne z przepisami.Pracodawca płaci pośrednikowi kwotę określoną w przepisach,pośrednik odlicza sobie koszty zakwaterowania itp,a im pozostaje średnio 10 zł i biznes się kręci-do czasu

Paulina

@PrzyszłyByłyPracownik, na jakiej zasadzie są oni w takim razie zatrudniani w Panopa Logistic? Taki czas pracy nie jest dopuszczany w żadnych normach i prawie polskim, więc jak to się dzieje, że tutaj ktoś pracuje po 16 godzin?

Jan Kowalski

Pamiętam jeszcze jak obiecywano wakacyjne i to nawet robiąc w innej firmie. Przez dłuższy czas nam to mówiono. Faktycznie tylko panopowcy dostali. Czułem się źle ale firmy to nie obchodziło. Miałem motywację? Miałem, a teraz trzeba szukać innej. Motywacja w tej firmie opiera się na kłamstwie, a gdy do człowieka dochodzą coraz to gorsze wieści, to nie dziwne, że atmosfera się kwasi i wali po całości. Panowie!! Proponuję szukać na OLX.

PrzyszłyByłyPracownik

Ukraińcy stwarzają realne niebezpieczeństwo pracując po 16h i tak samo nasi przy braku przerwy między zmianami, przerwy minimum 12h. W niedługim czasie założę stronę internetową na temat panopy ale nie na serwerze w Polsce.

Paulina

@Kamil a w zasadzie to jak regularnie zdarza się, że faktycznie pracujesz w sobotę? Rozumiem, że dla Ciebie sam ten fakt jest nie do zaakceptowani, ale chciałabym zrozumieć natężenie tego problemu.

Karolina

@Kamil-zapoznaj się w pierwszej kolejności z kodeksem pracy.Piszesz skargi do PIP że jest Tobie żle?To zmień pracę.Piszesz,że pracodawca nic nie musi płacić za soboty a płaci-pewnie pierwszy chapiesz wszystkie soboty.Skąd wiesz jak płaci VW za pracownika?Jeżeli jest Tobie tak żle to załóż zewnętrze związki i tym się zajmuj.Skoro jesteś już "startym" pracownikiem i nie zmieniasz pracy to albo jest Tobie tak dobrze,albo boisz się zaryzykować,albo jesteś takim nieudacznikiem,że wiesz,że innej lepszej pracy nie znajdziesz.Ale czytając Twoje wpisy to widać,że najlepszym miejscem dla Ciebie będzie Wiejska-tam możesz dokonać zmiany zarówno kodeksu pracy jak i pozostałego prawa i szybko odnajdziesz się w tym stadzie

@Karolina 22.08.2017 10:31

Nie zniżę się do twojego tzw"wiejskiego" poziomu. Piszę to na co mam ochotę i kiedy mam ochotę. śama dokładnie przeczytaj kodeks pracy a potem się wymądrzaj , bo z przygłupami twojego poziomu nie mam zamiaru rozmawiać CYa

Kac Vegas

Ostatnio zostałem na nadgodzinach na panopa hala byłem tak na tak zwanej zwózce na przyjęciu .Jestem kilkuletnim pracownikiem i szczerze mówiąc zostałem pozytywnie zaskoczony,tak zgranej ekipy jak zmiana A brygadzista Ossowski to już dawno nie widziałem ,aż miło z takimi ludźmi pracować .Panie Panowie szacun .

Paulina

@Kamil a czy takie sytuacje są uregulowane umową? Chodzi mi o to, czy na początku wiedzieliście, że takie nocki będą się zdarzały podczas zatrudnienia? Dla potencjalnych pracowników, którzy chcą się zatrudnić w Panopa Logistic, to ważne istotne informacje, czy firma powiadamia o tym na początku, czy nie.

prac
@Paulina 20.08.2017 12:17

Na umowie masz praca w systemie zmianowym średnio 40 godzin tygodniowo.

@Paulina 20.08.2017 12:17

A skąd, dostaniesz odpowiedz tydzien przed wprowadzeniem tez zmiany. Pisałem do PIP jak to wyglada według prawa i kodeksu pracy. Dostałem odpowiedz że jesli jest regulamin tzw wewnętrzny ( harmonogram ) a pracodawca wpisze tą nockę tak jak to zrobił z sobotą popołudniówką to nawet oni nic nie są w stanie zrobić - dostaniemy jakiś smieszny dodatek tak jak za sobotę + dzien wolny. Nie pomogą nawet skargi do nich - bo według prawa mimo że w kodeksie jest 40 godzinny tydzień pracy, a pracodawca wpisze sobotę do harmonogramu a wyda dzień wolny za nią to wszystko jest zgodne z prawem ( nie musi wcale dać żadnego dodatku ). Jak dla mnie to wszystko w Panopie jest robione żeby pracownicy musieli przyjśc ale jak najniższym kosztem. Ciekawi mnie dlaczego Firma dostaje za pracę człowieka tyle samo co za pracownika VW a nam rzucają ochłapy i ciągle mówią że na więcej ich nie stać. Gdzie to wszystko idzie ? nawet na tej smiesznej pikiecie która była jakis czas temu sam prezes pokazał gdzie ma pracowników którzy odwalają całą czarną robotę i na całe szefostwo pracują - nawet nie omieszkał wyjśc do swoic ludzi i porozmawiać. Szkoda słów już na tą firmę. Zresztą sama zobacz co się dzieje na obszarach - ilu zostało staryc pracowników a ilu jest nowch ( co robią 1 - 1,5 roku ). Dopóki nie zmienią podejścia do pracownika a nasze pseudo związki które powinny byc spoza firmy ( w zarządzie związków nie powinien byc nikt kto pracuje w firmie, a ich finansowanie powinoo być tylko ze składek pracowników to może wtedy by coś się ruszyło bo takim osobom by wtedy zależało na pracowniku i by walczyli ) a tak z zebrania na zebranie decyzja jest przekładana na następne spotkani i tak w kółko. Dowiem sie czegoś więcej to napiszę jak się sprawy mają

Kamil

Poczekajcie do września, bo wtedy VW ma rozmowy w sprawie 18 zmiany ( nocka z soboty na niedzielę ), niby na obszarach vw wiszą pisma w tej sprawie ( bo w poprzednim tygodniu pracownicy rozmawiali że już to jest zatwierdzone ) że to kłamstwo i nieprawda - podpisane przez solidarność vw poznań. A dzisiaj się okazuje że ta zmiana jest już wstępnie zatwierdzona - teraz tylko czekać na oficjalne pismo. Ciekawi mnie reakcja pracowników oraz co zrobi nasza szanowna firma ( mysle że nic - nocke wpisza w harmonogram + dadzą jakiś smieszny dodatek i na tym się skończy ) czas chyba szukac nowej pracy.

Walt Disnay

Ciekawe jak będą płacić na długi weekend sierpniowy. Może wrzucą za jakiś odrobek , a może jak tarsi bracia w wierze z VW zapłacą.

@Walt Disnay 01.08.2017 12:28
Ciekawe jak będą płacić na długi weekend sierpniowy. Może wrzucą za jakiś odrobek , a może jak tarsi bracia w wierze z VW zapła...

Z tego go mi wiadomo, to zmiana której przypada nocka w tygodniu w którym jest ten weekend w niedzielę idzie od 18 do 6 rano, poniedziałek i wtorek tak samo a 2 pozostałe zmiany nie idą tylko mają poniedziałek pokryty urlopem ( rozmawiałęm na przerwie z osobą ze związków vw w swarzędzu) , ale czy to prawda ? okaże się niedługo

xxx

Czy ktoś wie kiedy panopa ma przetarg

@xxx 23.07.2017 10:24
Czy ktoś wie kiedy panopa ma przetarg

A czy Panopa w ogóle będzie startowała do przetargu ? śmiem wątpic

Walt

hihihi

rajmund

"Czy za 15 sierpnia mamy płacone 150 tki" hehe nieźle was fantazja poniosła były by to pierwsze 150stki od kilkunastu lat w panopie. No ale nikt nikomu nie zbrania marzyć.

Tomek

ben
@Tomek 20.07.2017 12:01
Czy za 15 sierpnia mamy płacone 150 tki za przyjście do pracy. Jak będą rozliczane, proszę o informację....

pewnie płacone tak jak za pracę w niedziele i święta

lukpol

Wczoraj było info, że w Polkowicach od lipca 150zł podwyżki.

Karolina

Będą dobre pieniądze za soboty czy już nie ?

Aldona
@Karolina 29.06.2017 09:06
Będą dobre pieniądze za soboty czy już nie ?

podobno dodatkowo 100 zł

@Aldona 29.06.2017 11:29
podobno dodatkowo 100 zł

taaa jasne, 120 zł brutto za sobotę jest

Marcin

Nikt nie ma informacji o niej? ;( Zapomniałem coś dodać że mogła mieć max z 24lata

Marcin

Cześć witam wszystkich ;) Dnia 23.06.1017 poznałem dziewczynę z Ukrainy;) była na dniach Swarzędz na imprezie koło boiska ;) prawdopodobnie ma na imię Victoria i pracuje u was ( niska, długie ciemne wlosy, dobrze po polsku mowila). Może kojarzycie ją. I tu mam do was prośbę czy byście byli wstanie mi pomóc ja odszukać. Dzięki

Kwiatek

Idzcie do gestampu tam sama panopa prawie zmienicie tylko barwy tam cala elita poszla. Pieprzycie tylko ze to ze tamto. Kazdy jest kowalem wlasnego losu zrobcie tak zeby bylo wam lepiej a nie uzalacie sie.

bazyl

to wy wszyscy dostajecie po równo z socjala?Nie do tego służy ZFŚS. Za dobrze macie w swojej firmie.U mnie to tylko wyprawki dla dzieci do szkoły i to tylko dla tych najmniej zarabiajacych.

Złote_Góry_Panopa.
@bazyl 05.06.2017 09:28

Skoro masz tak źle to co tam jeszcze robisz panopa przyjmie Ciebie z otwartymi rękoma

Złote_Góry_Panopa.

Kolo po pierwsze to miało być że decyzję o pozostawienie środków na dodatek świąteczny Komisja Zakładowa podejmie po zebraniu opinii wśród pracowników firmy. Nikt na naszej zmianie nie przypomina sobie by ktoś zbierał opinie chyba że Związki z Sławkiem na czele podjęły za plecami pracowników co w przypadku związków zawodowych wszytko możliwe. Firma dlatego chce zabrać pieniądze na Święta z obawy że ludzie po odebraniu wakacyjnego pożegnają się z firmą.Myślę że koledzy z UPA w dostatecznym stopniu są wstanie zastąpić każdego Polaka. Ponoć w DHL nie jest za wesoło,Oksana z S4 już wróciła s powrotem do Panopy liczy że zostanie koordynatorem na lince chodź na żadnej nie jeździła

lukpol

Niech podniosą stawki zaszeregowania żeby było przynajmniej 2 tys na rękę i to by była podwyżka jakaś a nie zabiorą z wakacyjnego i dadzą na święta tak jakby podwyżki nie było.

Hieronim

Czy Maćko z ELZ też daje nogę :)

hajer
@Hieronim 25.05.2017 20:10
Czy Maćko z ELZ też daje nogę :)

Tak ????

Magda

Wakacyjne w całości czy podzielone na 5 części ?

kolo
@Magda 25.05.2017 15:40
Wakacyjne w całości czy podzielone na 5 części ?

Coś koło 1035 zł brutto na wakacje,a 125 brutto na święta

Huwi

Za rekinem trochę tych ludzi poszło do gestampu : wąski,Kaleson,Kamil f, ksiądz,suchy,sreberko .

panopczyk
@Huwi 15.04.2017 09:22

no i jeszcze paweł r. Osoby które robiły kupe lat i miały dobre stanowiska. Więc coś musi być na rzeczy że odeszli. Pewnie w hu... lepsze warunki dostali a z ich doświadczeniem to pewnie niezłą kase powiedzieli.

Paulina

@Nowoczesny, ile czasu wcześniej zostałeś poinformowany o zmianie grafiku?

Nowoczesny

Robota jak robota ale jak jak mozna czlowiekowi robote utrudnic i dojazd? Ktos ma dana zmiane i zmienili mu na inna i teraz co? i brak dojazdu...chore to i caly zarzad firmy.

Paulina

Czy Panopa Logistic oferuje jakieś dodatki do pensji/benefity?

ToprzecieżJa
@Paulina 20.03.2017 11:48
Czy Panopa Logistic oferuje jakieś dodatki do pensji/benefity?

Torby jednorazowe na zakupy takie benefity się dostaje w imperial.

Ktoś

Ja pracuje na ELZ...praca super...ale zarobki tak jak już było mówione tragedia...sobotą tylko pogorszyli sprawe bardzo dużo osób już uciekło z mojego obszaru a jeszcze wiecej ucieknie.....

Witek

Tak postepuje imperial dla Pana Rafała kierownika liczą się teraz Ukraińcy bo kupił dom w Swarzędzu i wynajmuje im za kasę ma z tego zysk a Pani mąż chodź pracował 11 lat i zatrzymał linię był dla niego nikim jak każdy z pracowników ale Pan Rafałek jeszcze beknie za te hamstwo

kosmitka

jak opisujecie w c v swoje obowiązki w Imperialu? Chodzi o spawalnie z4.

Morfeusz

Siemanko! chcialbym sie zatrudnic jako oprator wozka widlowego- slyszalem że warunki sa calkiem niezle. Moglbym prosic kogos z Was o komentarz w tej sprawie?:) Pozdrawiam!

SLU
@Morfeusz 03.03.2017 19:20

Warunki nieazłe? Dają 2300zł brutto (plus z 200 zł brutto premii) Czyli gdzieś na reke 1900zł Pracujesz po 6 dni w tygodniu (sobota rano sobota popoludniu i niedziela nocka) Sam sobie odpowiedz na pytanie czy praca na 3 zmiany bez wolnych weekendów za 2000zł to dużo

Paulina

@Amelia, proszę o publikowanie merytorycznych komentarzy.

paczek

Nawet kierownik zmiany z ph odchodzi do vw to cos musi oznaczać a księżniczka idzie razem z nim podobno

Ladna

Co tam na ph slychac robilem tam kiedys przyjecie same dupowlazy Krzysztofa B zwlaszcza karlos i kula a kuli to panopa zycie uratowala jak by mogl to by gow... spd siebie zjadl zalosny wiesniak

Lolek

Byla jakaś odpowiedź zarządu odnosnie ostatniego pisma???

Zostaw opinię o Panopa Logistic - Swarzędz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Panopa Logistic