Opinie o Uber Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Uber Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Uber Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Uber Poland Sp. z o.o. w Warszawa

Statystyk

Uber zabiera 25% obrotu. Uber nie płaci podatku. Płaci go kierowca. Nawet za te 25% płaci kierowca. Np. Kurs 100zł podatek 8 zł prowizja ubera 25zł paliwo 25 zł . 100 -8-25-25= 42 zł dla kierowcy. I teraz uwaga! Tych 42 zł trzeba zarobić tyle aby zarobić na zus 1200zł na mc i na amortyzację pojazdu ok 500zl na mc przy takich przebiegach. Czyli jest się niewolnikiem. Np dojazd do klienta 5 km bezpłatny. Potem kurs z klientem 4 km to 12 zł uber zabiera 25% czyli 3 zł. Zostaje ci 9 zł za 9 km. Teraz 9 km to 3 zł paliwa. Zostaje Ci 6zł za 9 km minus amortyzacja załóżmy 60gr czyli za 9 km dostałeś 5.5zł ale musisz zapłacić jeszcze 1 zł podatku VAT od 12 zł zostaje ci 4.5za9 km pamiętaj ze zus tez trzeba zapłacić np 50gr z tego kursu. Czyli masz 4zl za 9 km. Jeździsz 44gr za km. Jesteś rekinem biznesu. Stać Cię nawet na kolejny samochód kredyty i raty czego chcesz. Możesz być dumny jako Hanuszkodzenia biznesu.

Aga

Chciałam jeździć w Uberze na rowerze... ale jak zobaczyłam ile w Wawie jeżdzi muslimów z pakistanu, to zwątpiłam... są strasznie nachalni do dziewczyn, niechciałabym być przez nich zaczepiana jako tzw. "koleżanka"...

prezes

Zarobki wręcz dramatyczne,200 zł dziennie 12 godzin swoim autem.50 zł paliwo,zus,podatek ,amortyzacja,księgowa,200 km dziennie po mieście.Ludzie Policzyłem cały miesiąc 5 dni w tygodniu 250 godzin w miesiącu wyszło mi 8 zł na godzinę.Mi zostało 2 tysiące uber zarobił 1400 zł.Kończę z tym.I nie są w stanie zrobić nic by podnieść zarobki ,nie mają na to sposobu.Zostaną im tylko Ukraińcy, Polaków nie będzie w ogóle.

Taxi vs uber test

Odnosnie taxi i ubera zrobilem kiedys maly test przejazdu z punktu A do punktu B ok. 5kilometrow w bardzo dobrze znanej mi okolicy lecz udalem ze kompletnie nie wiem gdzie jestem i nie znam miasta(pierwszy raz w wawie)i co wyszlo? Uber przyjechal po 4min(samochod ok 8lat czysty i zadbany) i jechal prawie tak jak sam bym pojechal te trase 12 min i na miejscu.. nastepnego dnia o podobnej porze zamowilem(dodam tylko ze ta pora byla godz ok 23)taxi 6min czekania(rowniez malo-duzy plus bardzo zadbany i praktycznie nowy samochod:)) ale 27min do celu za 4x wieksza stawke(mialem swojego gpsa w telefonie i sugerowalem inna droge lecz taksowkarz do mnie ze tu jest sporo utrudnien typu -tedy nie bo ulica zamknieta bo remonty itp a zadnych remontow tam nie bylo) nie mam nic do taxi bo nie wszyscy naciagaja klienta,ale po co robia takie manewry ?? To niech sie nie dziwia ze ludzie wybieraja uber ktory jest tanszy i "szybszy"gdyby nie takie praktyki niektorych licencjonowanych taxiarzy nie mial by prawa bytu w Polsce..bo szczerze mowiac sam wolalbym zostac pasazerem kogos kto ma ku temu uprawnienia niz kogos kto ma tylko prawo jazdy i samochod...

Robin
@Taxi vs uber test

To trzeba bylo zglosic to korporacji w ktorej zamawiales auto. Wszyscy zrzeszeni taksowkarze maja gpsy i system sledzi i zapisuje trasy przejazdu. Pewnie dostalbys zwrot pieniedzy za kurs ew jakis bon na przejazd a kierowca mozliwe ze by wylecial lub w lepszym przypadku zostal zawieszony na jakis czas. Oni staraja sie dbac o wizerunek firmy no chyba ze to bylo jakas smieciowa korporacja. Tam wiekszosc jezdzi lewusow. Kierowcy w normalnej korpo nie oplaca sie oszukiwac bo wiekszosc ma wystarczajaca ilosc pracy chyba ze to Ty tu bajki piszesz bo to wyglada na powtarzanie argumentow promowanych przez zwolennikow ubera.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
logo firmy KIEROWCA KRAJOWY KAT. C+E
Czatolin
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
Jacek

Ej, ale jak mam zarabiać na dostawach jak ciapaci czatują na zmianę przy lokalach 1 metr od restauracji..? O kant dupy potłuc...

patterson

Po co wy tracicie czas w tym Uberze ? Bez umowy, nielegalnie, praca po nocach w weekendy... Szkoda nerwów... i samochodu.

VIN
@patterson

Bo dla przeciętnego Janusza to zawsze lepsze niż podbijać kartę co dzień rano w fabryce azbestu. Społeczeństwo się rozleniwiło i wygląda na to że wykonywanie jakiejkolwiek pracy, dochodowej, czy też nie wystarczy aby tak jakby uśpić ten obowiązek związany z zatrudnieniem. Coś na zasadzie przecież pracuję, a to że nie zarabiam to nie moja wina. Dlatego Janusze będą się imać takich zajęć dopóty firmy będą stwarzać takie możliwości.

Bedusek

A co Cię to obchodzi. Jeździsz na taxi to jeżdzij i śmiej się z Ubera

Szczery do bólu.
@patterson

Uber rzeczywiście to śmiech na sali. Byłem dziś na spotkaniu i tylko słysze, stawke od kilometra -25% ich prowizja + własna działalność albo przez pośrednika pewnie następne 25% w dół . No i oczywiście najlepiej abyś wziął auto z wypożyczalni i na następnego frajera robił. A tak poza tym ja nigdy bym nie pozwolił aby moja żona z dzieciakami miała jechać z kimś kto nie ma licencji oraz w razie ,,W ,,odpowiedniego ubezpieczenia. każdy kto ma prawko i klamota może iść do ubera . Sam uber pisze że klient ma być przygotowany na to że kierowca może nie znać trasy, a jego umiejętności mogą być marne. Mam nadzieję że nasz rząd pójdzie w ślad za innymi państwami i tego ścierwa się pozbędzie. Dla kierowców tego wynalazku !!! W razie wtopy za brak licencji jest 8 tys zł kary. Uber twierdzi że mają swoich prawników i wybronią kierowcę przed karą , powiem tak (usunięte przez administratora) PRAWDA jak będziesz miał wtope to się wypną tyłkiem do ciebie bo mają innych chętnych co przyjdą jeździć i ryzykować .

Tom
@Szczery do bólu.

Raz na ruski rok skorzystałem z taxowki licencjonowanej aby kierwca zawiózł mnie z Goclawia na Metro Marymon. 40 min później odjeżdżal mi Bus do innego miasta wiec zalezalo mi na czasie (o czym kierowca wiedział). Mily Pan wywiozl mnie prawie za miasto (wylotowka w strone Modlina) mijacac prawie McDonadls , kiedy sie zapytałem, gdzie on mnie na litość Boską wiezie. Jakie jego bylo zaskoczenie ze nie skręcił tam gdzie trzeba i zaczal mnie przepraszac energicznie zwracając pod moją komendę.Jakie bylo moje zaskoczenie ze ten licencjonowany baran nie skrzysta z cholernego Google Maps skoro nie wie jak dokladnie sie kierować, wiec w między bajki mozna sobie wstawic te historyjki o licencjach, topografi kiedy zawodów taksowkarza został wpisany do tzw. wolnej listy zawdowo. Wole tysiac razy bezduszna apke Ubera która wskaze gdzie jechać na moich oczach, gdzie jest zapisana historia przejazdów i wiem ze bez wzgledu na wszystko, na trasie mnie tam nikt nie oszuka.

VIN

Kupić samochód za własne ciężko zarobione pieniądze, dobić go na własne życzenie dla firmy z Ameryki a ewentualny zarobek rozdać pomiędzy urzędy, pośredników i mechaników tak właśnie "polske byznesmeny" robią kasiorę. Niech żyje Uber!!!

exDriver

Kiedyś było inaczej, miałem kurs za kursem, jeszcze z większymi stawkami :) Jak nie miałem obrotu 350zł w ciągu dnia to był zły dzień, a teraz szkoda gadać. Obecnie rynek kierowców jest zalany Ukraińcami pracującymi dla spółdzielni po 12h dziennie, jest ich około 80% wśród kierowców. Czasy oczekiwania coraz częściej przedłużały się do godziny. Za 10h pracy wychodziło mi ok 160zł - LPG 40zł =12/h - ubezpieczenie, amortyzacja, myjnie itd. To jak to się opłaca Ukraincom pracującym w spółdzielni? Spółdzielnie z ukraińcami dzielą się przeważnie kasą 50/50. Auto pracuje 24h ze zmianą kierowcy po 12h, czyli jakieś 320zł obrotu, co daje spółdzielni 160zł a ukraińcowi 80zł za 12h. To się nazywa robić biznes na Ukraińcach dając nim 7zł/h i to na czarno ahaha Witaj Polska :D

Tatataki
@exDriver

50/50 z 320 wyszlo Ci 80? Istny geniusz z Ciebie !

Leoś

Uber Poland Sp. z o.o.prowadzi swoją politykę w firmie. Dlaczego wszyscy chcą im ustawiać działalność tak jak oni uważają? Kierowcy dostają pomoc od firmy, jak również bardzo dużo swobody w działaniu.

P.

Jestem Polakiem z własnym autem, pracującym (a raczej który pracował) dla Ubera w POP i SELECT. A to już prawdziwa rzadkość - bo teraz to już większość Ukraińców jeżdżących w popie skodami. Na początku przygody z Uberem byłem zafascynowany - auto codziennie sprzątane. zainwestowałem nawet w odkurzacz bo te na stacji nie zasysają że tak powiem wydajnie. Auto lśniło czystością, co trzeci dzień myte. Jakość usług na najwyższym poziomie, o czym świadczy ocena 4,95 z blisko tysiąca przejazdów. Znam topografię miasta i niekiedy wspierałem się nawigacją. I wiecie co? To jest wszystko g...o warte. Żeby w godzinach szczytu (rano, popołudnie) w Warszawie czekać godzinę na zlecenie?? Ja nie mam nic przeciwko Ukraińcom (Ukrainkom też;) ale jest pewien punkt graniczny, który jakaś mądra głowa w Uberze powinna zauważyć, że niedługo już na każdym rogu będzie stał kierowca Ubera. Widać to nawet po zleceniach, że wpadają np nie dalej jak kilometr od kierowcy, co świadczy o dużej liczbie aut. Przetestowane w każdej dzielnicy o każdej praktycznie porze. Jeszcze do niedawna dojne były weekendy, ale teraz?? Zrobiła się ch..nia i tyle. I dodatkowo jeszcze zatrzymania obywatelskie robione przez taxiarzy (proponuje sobie poszukać w internecie GAP Grupa Anty Przewozowa). Do tego wzmożone kontrole ITD. Czy Uber pomoże? Wątpliwe, co najwyżej paczkę wazeliny podeślą do pudła, bo ostatnio jednego Ukraińca zatrzymali na dołek ze względu, że musiał 2 tyś mandatu zapłacić a nie miał, a prawo stanowi wówczas o zatrzymaniu takiej osoby. Nadto eksploatacja auta i strach, że jak będzie wypadek to ma się po prostu przesrane, bo jak pasażer złamie sobie chociażby paznokieć, to ma prawo żądać od ciebie odszkodowania. Pojawiło się w sieci wyliczenie, że przy takim układzie kierowców, to nawet dyszka za godzinę nie wychodzi..... CZY WARTO??? Odpowiedz sobie sam.

Rodowity Warszawiak

Widzę że zagorzałych zwolenników nie brak , skoro tak chcecie zarabiać jako przewóz osób to czemu nie zatrudnicie się w korporacji na busie lub nie pójdziecie jako kierowcy do dużej korporacji która przyjmuje kierowców non-stop . Pretensje już się pojawiły że na moje osiedle nie wpuszczamy Uberów i tak ma być , najgorsze jest jest to że żaden nie ma odwagi przyznać ze jedzie jako przewóz po klienta tylko kłamią i to nie udolnie , najpierw mówi że jedzie po pasażera a jak usłyszy że nie wolno wjechać przewozowi osób to kłamie że on po ciocię lub znajomych , inną rzeczą są gadżety które widać że to tylko maja przewoźnicy , a już całkiem są śmieszki tacy kierowcy co kłócą się że taxi przed nim wjechało , tu jest powiedziane oznakowany transport może wjechać - przewoźnik nie i żeby nie wiem co to ja nigdy nie wpuszczę takiego na moje osiedle , a wszystko dla tego że taki właśnie przewoźnik pomógł złodziejom wywieźć z osiedla różne rzeczy które zostały skradzione z kilku mieszkań .

Rodowity Warszawiak

Ziutek

Takie forum nie służy jedynie dla osób które ciągle opisują firmę według własnego zdania i to często niesłusznego. Nie zawsze jest super ale trzeba pracować.

Robson

Nie rozumiem po co tu ludzie piszą od strony klienta że uber jest fajny i potrzebny - przecież tu opisujemy swoje doświadczenia z pracodawcą, zarobki, problemy, etc.. Uważam że dla klienta firma jest super !, ludzie którzy tam pracują też są super! znaczy pozytywni, uprzejmi, etc. ale jeśli chodzi od strony robiącego w uberze rzeczywistość przytłacza.. to raczej opiera się na początkowym entuzjaźmie i nieliczeniu kosztów... ładnie wyglądają te słupeczki ale ludzie to trzeba dzielić na pół za sam podatek i paliwo i to w gazie! a trzeba jeszcze liczyć Z.U.S poza tym koszta zużycia auta ... ok. Jak będziesz jeździł tylko na uber eats to możesz jeździć najgorszym gratem do rozwałki na krawężnikach.. ale niektóre rzeczy musisz wymienić(klocki, tarcze, końcówki drążków, etc.) bo inaczej nie pojedziesz... Bywają dni że się wstydzisz dziewczynie powiedzieć że pracowałeś za miske ryżu...Oczywiście to jest moja opinia a ja niechcę nikogo namawiać na za lub przeciw.. najlepiej samemu sprawdzić.

Robin

Jakby ktos zastanawial sie nad praca w uberze i wierzyl slepo w ich propagande prosze przeczytac interpelacje zlozona w sejmie przez Piotra Liroya Marca. http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=12533EBA&view=1 Sam bylem pewny ze podatki jednak ta firma placi w polsce. Znaczy sie placi ale dzial zwiazany z reklama ubera w polsce. Reszta wedruje za granice. Dalej okradajcie siebie z pieniedzy.

Romek

Ubereats - 5h pracy w szczycie-wtorek czyli 12-15 i 18-20 ..oczywiście uber płaci tzw. godziny z gwarantowanym zarobkiem :)... ale - ha, ha trzeba zrobić conajmmiej 0.9 przejazdu na godzinę a ja właśnie zrobiłem na te 5h - 2 przejazdy... i wyświetla mi 21zł zarobku ... ha, ha od tego trzeba odjąć 25% podatku dla partnera.. odjąć paliwo - a łącznie z przyjazdem i powrotem do domu wyjdzie 40km czyli około 10zł na lpg.. naprawdę jest nieźle ! zarobiłem na dwa piwka z biedronki :)

Romek

Gregor

Fajna firma i wielu moich klientów jest zadowolonych z faktu istnienia takiego przewoźnika. Zawsze znajdą się osoby którym nie chce się pracować i szukają pretekstu żeby dokopać. Firma ma klientów więc jest potrzebna.

Dominika

@Warszawiak Uber Poland Sp. z o.o.- firma ma oferty pracy dla kierowców, którzy potrafią sobie radzić w różnych, czasem bardzo trudnych sytuacjach a Twoja ocena jest bardzo niesprawiedliwa. Usługa jaką świadczy firma jest bardzo potrzebna.

kvazzi
@Dominika

A jaka to usluge swiadczy uber jakiej nie swiadczy taxi? Ze ma aplikacje do zamawiania? Mytaxi i itaxi rowniez tak dzialaja. Jedyna roznica to ze sa legalni. A kierowcow uber przyjmuje juz prawie wszystkich. Wystarczy ze ma rece nogi i poteafi krecic kierownica (z roznym skutkiem). I powtarzam to tylko psucie rynku z ktorego przez to odchodza wartosciowi ludzie. Bo ani kierowca ubera ani taksowkarz przez to nie zarobi.Zarobi uber. Ja osobiscie nie chcialbym zeby np moje dziecko wiozl jakis sasza ze wschodu z niewiadoma przeszloscia. System ocen jest ok ale najpierw musi ktos te oceny wystawic. Pozdrawiam myslacych

Warszawianka
@kvazzi

Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Ubera ale ci co z niego korzystają mają przynajmniej pewność że jakiś spocony pseudo taksówkarz na licencji kolegi nie przywiezie go dookoła na dopale

Warszawiak

Kilka dni temu pisałem że kierowcy Ubera to drobni kombinatorzy , lenie którzy nie chcą normalnej pracy , pazerni ludzie na kasę żeby zarobić jak najwiecej a przedewszystkim pyskate gnojki które myślą ze jak już jeździ samochodem jako nielegalny przewóz osób to mu wszystko wolno . Stało się po kolejnym pyskowaniu tak że na osiedle gdzie pracuję nie wpuszcza się UB-rowców , po rozmowie długiej i dosadnej Wspólnota mieszkaniowa zakazała wpuszczania takich pojazdów , tak ze nie zdziwcie się jak was gdzies nie wpuszczą bo to moja zasługa . jak jestecie tacy patrioci to nie dopuścili byście zeby obcokrajowcy jeździli pracowali byście w polskich firmach , nikt z was się nie nachapał kasy i nie na chapie taka jest prawda .

Daro123
@Warszawiak

Chwalisz się czy się żalisz ??

@Warszawiak

A nie przeszkadza, że większość ludzi robi zakupy w lidlu, biedronce czy innym nie polskim supermarkecie :)

KOKOS
@Warszawiak

A ty co, nakradłeś pewnie co swoje latach 80 tych i się teraz napinasz ty chapaczu. Jak taki z ciebie warszawiak i patriota to idź do roboty za 7 zł h aby nie dać obsadzic wolnych miejsc obcokrajowcą. W pl zawsze znajdzie się debil który pójdźe za mniej, taki trend .Ja nie pójdę do takiej pracy bo mam wyje..ne na to. Mam swoją godność, wolę ciągnąć socjalne na które wy dajecie pieniążki. Obcokrajowców nie dzierżę, daje im to do zrozumienia kiedy mam z nimi styczność, niestety polscy byznesmeny idą w stronę więcej więcej więcej ale do swojej kieszeni i dziwicie się później że nie ma komu robić, za te pieniądze, nie dziwię się. I OTWORZCIE OCZY BO JEŚLI KORPORACJE I PRACODAWCY BĘDĄ DALEJ CIĄGNĄĆ TREND BRANIA UKRAIŃCÓW LITWINÓW ITP SKOŃCZYMY JAK GRECJA LUB GORZEJ A CO ZA TYM IDZIE WASZE NACHAPANE PIENIĄŻKI NA NIC WAM BĘDĄ. Pozdrawiam, leń śmierdzący z swojej kanapy.

Zostaw merytoryczną opinię o Uber Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Uber Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Uber Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Uber Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 4 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Uber Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Uber Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Uber Poland Sp. z o.o.