Opinie o Competia Kancelaria Prawna w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Competia Kancelaria Prawna. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Competia Kancelaria Prawna o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Kancelarie prawne i doradcy prawni
Kancelarie prawne i doradcy prawni Katowice

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Competia Kancelaria Prawna w Katowice

Mariolka

Kancelaria ma duze wymagania ale zdecydowanie warta jest uwagi. Świetni przemili współpracownicy, przyjemna atmosfera. Aż chce się tam być!

Damian

Firma dobra, pracuje się naprawdę w porządku. Są spore wymagania na rekrutacji owszem - ale nie bez powodu szukają naprawdę dobrych ludzi. Zespół jest zgrany i można na każdym polegać w razie czego

Jarosław
@Damian

Wiesz może, czy Competia Kancelaria Prawna daje możliwości odbycia praktyk bądź stażu? Zastanawia mnie, czy osoby bez doświadczenia zawodowego, które świeżo ukończyły szkołę i mają w planach kształcić się w kierunku prawa mogą liczyć na odpowiednią wiedzę praktyczną ze strony tego pracodawcy? Mam nadzieję, że przedstawisz, jak to wygląda.

follow

Można próbować się dostać kilka razy, rekrutują cały czas , nawet jak odpadniesz możesz za jakiś czas znowu sprówbować. Widać że ludzie tam pracują sympatyczni,mnie się akurat nie udało ale nie poddam sie.

Mat
@follow

Skoro rekrutują cały czas, to znaczy że poprzednicy się zwolnili. Czemu ???. Przecież w poważnej firmie ludzie pracują latami i przenoszą się na lepsze warunki ...

PK
@Mat

@Mat skąd takie prymitywne wnioski? to czy poprzednicy "się zwolnili" czy "zostali zwolnieni" czy kancelaria się rozwija personalnie i szuka kolejnych adwokatów to jest pytanie które powinieneś sobie zadać albo im zanim wyciągniesz swoje błyskotliwe wnioski. Poważną firmą jest ZUS,ludzie tam faktycznie pracują latami,przenoszą się co najwyżej ze swojego boksu do toalety i z powrotem :) Jestem klientem kancelari i widzę w niej zoraz więdzej nowych adwokatów.

Arek
@follow

Dokładnie tak było, pan który ze mną współpracuje wspominał, że nie dostał się za pierwszym razem do pracy, dopiero druga czy kolejna aplikacja spowodowała, że pracuje

Marika
@Arek

bo prawda jest taka, ze przychodza pierw aplikanci, ktorzy sie nie dostaja i dopiero wracajac z odpowiednia wiedza udaje im sie dostac. No taka prawda, sa wymagania stawiane wysoko :)

Darek
@Marika

świetnie napisane, wiadomo że nie przyjmują pierwszych lepszych osób, właśnie od tego jest rekrutacja żeby wybrać tych najlepszych. Potem w pracy ma się świadomość ze pracuje się z dobrym, doświadczonym zespołem

PMZ
@follow

dojrzała organizacja, wspaniali ludzie.

Amelia
@PMZ

Rekrutacja faktycznie nie należy do najłatwiejszych, ale trzeba przyznać ze po skończonym procesie pracujemy się z najlepszymi

@Amelia

Branża prawnicza należy do bardzo specyficznych, ale i właśnie do wymagających. Wspomniałaś o dosyć trudnym procesie rekrutacyjnym, jaki ma miejsce w Competia Kancelarii Prawnej. Bylibyśmy Ci wdzięczni, jakbyś opisała nam go w szczegółach. Z ilu i jakich etapów się składa, itp. Mogłabyś to zrobić?

katalon
@Joanna

Jak sama pani mowi, branza prawnicza jest specyficzna, a malo ktora firma pozwala zdradzac zasady i przebieg rekrutacji. To chyba tez calkiem normalne?

Amelia
@katalon

Dokładnie tak jak wspomina Katalon - nie można zdradzać raczej takich szczegółów. W każdym razie każdy kto zna się na fachu to na pewno powinien pozytywnie przejść rekrutację i warto się postarać bo firma jest dobra

andrzej
@Amelia

No dokladnie tak. przeciez wiadomo, ze zadna firma nie pozwoli na to, by zdradzac takie szczegoly ;) staraja sie o najlepszych to prawda, jak dla mnie praca jest ok. czasami bywa gesto, ale to jak w kazdej pracy, sa po prostu gorace sezony :)

@Amelia

Jestem świadoma tego, że nie należy zdradzać szczegółów z przebiegu rekrutacji. Chodziło mi raczej o ogólne opisanie tego procesu tak, by osoby rozważające aplikowanie tam, miały jakieś podstawowe rozeznanie. Ale dziękuję, że zareagowałaś na mój post. Zapewne sama pracujesz w Competia Kancelarii Prawnej. A czy nowo przyjęci pracownicy mogą liczyć na jakieś specjalne szkolenia wdrażające czy raczej niekoniecznie?

Krzeszewski A.

Rekrutują cały czas bo rekrutacja jest bardzo ciężka, naprawdę nie owijają w bawełnę i zatrudniają tylko najlepszych, jest bardzo duży przesiew, nie biorą byle kogo. No ale to moim zdaniem dobrze o nich świadczy

Anto
@Krzeszewski A.

No rekrutacja nie jest latwa, to prawda, ale warto :) Bo potem szybko sie czlowiek moze wykazac.

Kreszniewska Anna
@Anto

Dokładnie, poza tym człowiek wie że dostał się do naprawdę dobrego i sprawdzonego zespołu.

Kamila
@Kreszniewska Anna

otoz to, mam wrazenie, ze negatywne opinie pisza ci, ktorym bardzo zalezalo a sie nie dostali. ja pracuje juz ponad pol roku i nie narzekam, wczesniej pracowalam w typowej korpo i to dopiero byl wyczyn

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Competia Kancelaria Prawna kandydat na stanowisko Adwokat/Radca Prawny/Prawnik - kredyty frankowe ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Cezary

Świetna firma to i trudno jest się dostać!

Ligota
@Cezary

Mylisz się. Przyjmą każdego, bo to nie praca na etat, (usunięte przez administratora) Ile spiszesz, tyle Twojego. Auto swoje, paliwo swoje, o czym tu mówić....

Rozbawiony
@Cezary

Chyba robisz sobie jaja z czytających ten post....

@Ligota

Wspominasz, że nie jest to praca na etat, jak to w takim razie wygląda? Czy samodzielnie można wyznaczyć sobie godziny pracy? Jak wygląda w takim razie kwestia zatrudnienia w Competii Kancelarii Prawnej? I co masz na myśli mówiąc, że należy mieć własne auto oraz paliwo? Rozumiem, że samochód jest niezbędnym narzędziem pracy?

Ola
@Cezary

coś w tym jest, zespół składa się naprawdę z ludzi doświadczonych i dobrych w swoim fachu więc rekrutacja nie nalezy do najłatwiejszych

dundo
@Ola

no dokladnie tak. ja na prace nie narzekalem. umialem swoje wyrobic i bylem zadowolony, ale wiadomo, zdarzali sie narzekacze.

Lula
@Cezary

Mam podobne odczucie, dbają o dobry skład, więc wybierają najlepszych

lolek
@Lula

tak wygladaja wlasnie realia. probowalem sie dostac 2 razy sie nie udalo. do trzeciego naprawde sie przygotowalem i bylo ok ;)

Lula
@lolek

Warto właśnie próbować kilka razy - doszkolić się, popracować i spróbować za jakiś czas. To nic złego

Dziwy

Czy to ta sama Competia co działała do 2014 roku?

Joanna

Nie jestem pewna, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że na forum publicznym nie piszemy o nikim w sposób, który mógłby obrazić daną osobę. Przeczytasz na ten temat w regulaminie GoWork: https://www.gowork.pl/regulamin Jeśli nie będziesz w swoich wypowiedziach tego uwzględniał - wówczas Twoje posty będą usuwane przez administratora strony. Wyjaśnijmy sobie na samym początku: wypowiadasz się jako klient czy jako pracownik Competia Kancelarii Prawnej? Jak już odpowiesz mi na to pytanie, to przejdziemy do dalszych.

XYZ

Praca w biurze wygląda mniej więcej tak, że siedzisz i szukasz wypadków samochodowych, ogarniasz papiery, wysyłasz maile, rozmawiasz przez telefon.(usunięte przez administratora) Raczej brak możliwości awansu. Pełny etat według pracodawcy to 180 godzin miesięcznie. Nie trzeba posiadać żadnych szczególnych umiejętności.

Krzychos
@XYZ

Stanowczo sie nie zgodzę, chyba ktoś firmy pomylił bo na pewno nie o Competii pisze

@Krzychos

To w takim razie napisz jak wygląda praca w biurze ?

stażysta
@XYZ

Praca w biurze wygląda inaczej w zależności od działu. W dziale prawnym piszesz wezwania, pozwy, apelacje, zażalenia, wnioski dowodowe, pisma procesowe, rozmawiasz z klientami, odbywasz rozprawy w sądach itp. W dziale sprzedaży prowadzisz zespoły handlowe, koordynujesz proces gromadzenia i analizy dokumentów, zarządzasz siecią sprzedaży, flotą pojazdów itp. W dziale back office, obsługa dokumentów, rozmowy z klientami, zarządzanie biurem, korespondencją, terminami rozpraw, rozmowy z policją, prokuraturą, sądami itp.

@stażysta

Mam nadzieję, że nikt nie da się na to nabrać. Osoba, która piszę powyżej najwyraźniej pomyliła firmy, bądź ma ogromną wyobraźnię.

@XYZ

Ciekaw jestem z kąd macie dane osobowe poszkodowanych obywateli w wypadkach chociażby komunikacyjnych.(usunięte przez administratora)

Mat
@Piotr

Jak tam pracują adwokaci i radcy, skoro im nie wolno pracować ani współpracować z takimi biurami prawnymi ???. Radcy i adwokaci nie mogą zakładać spółek z o. o. w celu wykonywania swoich wyuczonych zawodów . Nie wolno im się też reklamować w celu pozyskania klienta, bo to nieetyczne. A takie biura prawne z łapanki wyłapują klientów https://goo.gl/GDh4Pc

@Piotr

Z internetu. Wszystko legalnie, osoba pracująca w biurze, szuka sobie w komputerze w google wypadków i wysyła tam osoby będące akurat w pobliżu :) Mam nadzieję, że tego dotyczyło pytanie.

Arek

Jestem klientem Kancelarii. Rozwiązania, które podsuwają są ciekawe i co najważniejsze skuteczne. Jak zaczynaliśmy współpracować z tą Kancelarią Prawną , to nie poczułem, że jestem obiektem walki o klienta za wszelką cenę i to oprócz wiedzy, którą obiecywali i mieli jej świadomość mi strasznie zaimponowało.

Jolanta

Polecam Kancelarię Competia. Po śmierci mojego męża nachodziło mnie mnóstwo firm. Przed pogrzebem i ledwo po. To było nie do wytrzymania. Podpisałam nawet umowę z jedną firmą, natomiast przez dwa miesiące nikt się do mnie nie odzywał. Po pewnym czasie przyszła Pani z Competii. Krótko i konkretnie przedstawiła swoją ofertę. Napisałam wypowiedzenie poprzedniej firmie. Chcieli żebym opłacała koszty za ich rzekomą pracę, Competia wzięła to na cale szczęście na siebie. Dzień po podpisaniu umowy skontaktowała się ze mną Pani mecenas z kancelarii, i szybko wzięli się do pracy. Zostałam przygotowana do wywiadu z Panem z Towarzystwa Ubezpieczeń, który był bardzo trudny i sama chyba nie dałabym rady. Pierwszą część odszkodowania dostałam szybko, na resztę trzeba było trochę poczekać, ale kwota była na prawdę wysoka. Pieniądze nie zastąpią mi męża, ale dziękuję kancelarii za pomoc.

Inez
@Jolanta

Ha ha ! Pani z kancelarii przyszła bo wiedziała w którym momencie przyjść - poprzednia firma zrobiła co trzeba a druga zebrała śmietankę. W likwidacji szkody to nie jest tak ad hot , że po tygodniu będzie wywiad środowiskowy czy będzie Pani miała pieniądze na koncie. Nieetyczne postępowanie ale niestety w tej branży to standard zwłaszcza tak małych firemek, sp.zo.o, kancelarii , które zajmują się wszystkim i przy okazji odszkodowaniami .

PK

Jestem klientem kancelari. Czytam te opinie i powiem od siebie, bo kancelaria jest od lat skuteczna w moich sprawach. Dzięki adwokatom wynegocjowałem odpowiednie warunki na lokal, zaoszczędziłem i pieniądze i czas, pracowników zatrudniam na kontrakty które kancelaria przygotowywała, zawsze jak mam problem z dluznikami to ściągają moją należność, wszystkie działania konsultuje z prawnikami, tak nauczyłem się prowadzić firmę, że wolę zapobiegać niż gasić pożary a w ostatnim roku prawnicy wyłapali w umowach na samochody które miałem podpisać ukryte koszty leasingu więc same korzyści z obsługi prawnej.

Tomasz

W tym tygodniu mam kolejną rozmową rekrutacyjną , wrażenia przedstawię. Jak na razie po pierwszej rozmowie widać że kancealria jest dobrze zorganizowana , bardzo poważnie podchodzą do spotkań z kandydatem , trzeba zaprezentować solidną wiedzę , poza tym widać też zaangażowanie w rozwój , nowatorskie podejście do rynku prawnego .

adw.

Pracowałam prawie dwa lata w kancelari competia , pracy dużo ale atmosfera w pracy i ludzie niesamowici. Poza tym bardzo ciekawe sprawy prowadzi kancelaria , wiele ciekawych doświadczeń procesowych, można się wyspecjalizować. Zawsze polecałam i polecam kandydatom.

Jestem po wypadku komunikacyjnym .W dniu kiedy mnie opwrowano i wybudzono przyszła do mnie (usunięte przez administratora)Competi dała do podpisania 4 kartki nie zostawiając kopi iposzła .Kiedy żona zadzwoniła na nr.z wizytówki tej (usunięte przez administratora) z competia to powiedziała że niema czasu i ma kolędę a dzień przed umawiała się z żoną że dostarczy jej kopie dokumentów które ja podpisałem .Specjalnie żona załatwiła urlop w pracy by się spotkać z przedstawicielem Competi ale oni to poprostu olali bo mieli pełnomocnictwa oraz upoważnienia podpisane przez moją osobę.Chcieli poprostu mieć 20% kasy ,którą wypłaciła mi firma ubezpieczeniowa jako odszkodowanie ja ich NIE POLECAM .Uważam że nie do końca są uczciwi, to moja ocena .Być może usuną ten wpis ale ja mam na to wszystko dowody i mówię prawdę a poszkodowanym w wypadkach polecam pójść do prawnika w swoim mieście i tam szukać pomocy .

Joanna

Jak natomiast oceniasz przebieg przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej? Czy zechcesz udzielić kilku wskazówek osobom przygotowującym się do rekrutacji do Competia Kancelaria Prawna? Zachęcam Ciebie do rozwinięcia tych kwestii i dalszej aktywności na forum.

Joanna

@Bolo niestety nie posiadam informacji o tym czy Competia Kancelaria Prawna poszukuje nowych osób do pracy, ale może warto się z nimi skontaktować i zapytać? @nik65 w takim razie rozumiem, że polecasz tego pracodawcę. Czy możesz dać jakieś rady dla pracowników aplikujących do kancelarii jak się przygotować do rekrutacji?

maciek833

Dostać się tu do pracy nie było łatwo ale cieszę się że mi się udało. Praca często była wyzwaniem, a to jest to co lubię. Zarobki jak dla mnie były dobre, szefostwo rozmawiało z nami na każdy ważny temat, nie było z tym problemów. Ogólnie polecam.

Bolo

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje?

nik65

W competii pracowałem jakieś dwa lata, zdobyłem tu duże doświadczenie, z pracy bylem zadowolony. Co do wynagrodzenia to według mnie było odpowiednie do moich obowiązków, atmosfera w pracy była koleżeńska, szefowie byli otwarci, można było porozmawiać jak był jakiś problem.

Witam, Czy przedstawiciel handlowy w Cimpetii dostaje jakas podstawę i potem prowizję? Jak to jest?

Patryk

Może wiecie coś w temacie nowych ofert pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Competia Kancelaria Prawna - Katowice

• Jak się pracuje w Competia Kancelaria Prawna?

Zobacz opinie na temat firmy Competia Kancelaria Prawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Competia Kancelaria Prawna?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 22 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Competia Kancelaria Prawna