Volta Sp. z o.o.

Opinie o Volta Sp. z o.o.

pan P

Witam Z ciekawostek w Poznaniu otwarła się duża konkrecja Volty Pozdrawiam :)

Roberta

Bardzo dobra firma oraz pracodawca. Ludzie zawsze zmieniali pracę więc nie przesadzajmy,nie ma ludzi niezastąpionych.

Jack

veni vidi vici - kolejny Januszex.

mateusz.wierny

Witam ludzie którzy byli super technicznie uciekają w ostatnich miesiącach Robert z Bydgoszczy .

Wniosek
@mateusz.wierny

Żałujemy, że Robert już z nami nie pracuje. Cieszymy się jednak, że doświadczenie i wiedzę jaką zdobył w Volta zostały bardzo wysoko ocenione i docenione przez dużą międzynarodową korporację. Można powiedzieć, że po trosze czujemy się rodzicami Jego sukcesu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Wniosek
@mateusz.wierny

Bardzo żałujemy, że Robert już z nami nie pracuje. Cieszymy się jednak, że doświadczenie i wiedzę jaką zdobył w Volta zostały bardzo wysoko ocenione i docenione przez dużą międzynarodową korporację. Można powiedzieć, że po trosze czujemy się rodzicami Jego sukcesu. Powodzenia Robercie.

Kierownik Sprzedaży

2 etapy, niełatwe, pytania ingerujące w sferę osobistą, żenada.

Pytania o rynek, jakie obroty powinien generować oddział. Pytania o pozyskiwanie klientów i idiotyczne pytanie "do jakiego zwierzęcia bym się porównał". Nie jestem osłem - nie chcę pracować w firmie, gdzie człowiek nie jest człowiekiem.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
nowy

Bardzo dobra firma. Wypłaty zawsze o czasie. Dobra atmosfera, tryb pracy raczej zadaniowy, czasem pod presją czasu. Ludzie nakierowani na współpracę i pomoc a nie na konflikty. Zarząd dobry, przystępny, otwarty na rozmowę i pomysły. Ubiór nieformalny. Wszystkie narzędzia pracy zapewnione. Po różnych przygodach w wielu firmach polecam. Firma nie dla korpo-agresywnych.

Znawca

Jestem tu przez przypadek bo na gowork szukałem opinii o moim dłużniku. Kiedyś przez jakiś czas pracowałem w tej firmie. Nie było tak źle. Widzę że Dyrektor Handlowy dalej się trzyma. Ludzie przychodzą i odchodzą to jest normalne. Firma jak każda inna. Pamiętam że kilka lat temu pracownicy wrozyli jej koniec a jest Dalej. Idźcie do prawdziwej korporacji a zobaczycie co to jest biurokracji i jazda bez trzymanki

@Znawca

A zatem to dzięki przypadkowi wypowiedziałeś się na temat tego pracodawcy. Liczy się jednak to, że dobrze wspominasz czasy, kiedy byłeś zatrudniony w firmie Volta. A konkretnie od jak dawna w niej już nie pracujesz? Może Nam powiesz, jakie były możliwości rozwoju wtedy, gdy pracowałeś w tym przedsiębiorstwie?

Darek jarek

Witam pracowalem w volcie powiem tak typowa Polska firma brak kasy na pracowników i narzędzia do pracy

Zebra
@Darek jarek

Co masz na myśli pisząc "brak kasy na pracowników"? W opiniach jednak pojawiają się wpisy pozytywne - wynagrodzenie w miarę OK (choć zapewne każdy chciałby zarabiać więcej), premie, jak czytam, również funkcjonują. Czytałem też o szkoleniach dla pracowników. Co zatem masz na myśli? Jakich narzędzi do pracy firma nie oferuje? BTW - popracuj nad gramatyką, interpunkcją i ortografią. Będziesz bardziej wiarygodny... ;)

@Darek jarek

Trzeba przyznać, że twój powyższy wpis jest trochę lakoniczny. W takiej formie w znikomym stopniu posłuży tym użytkownikom, którzy zbierają informację na temat specyfiki pracy w firmie Volta. A jak długo byłeś zatrudniony w tym przedsiębiorstwie?

mateusz

Volta przeszła zmiany kadrowe na szczeblach prezesa i dyrektora tu jest problem . Moje sugestie dla Volta Sp. z o.o.: Zmienić dyrektora Handlowego on jest nie rozpoznawalny w gronie instalatorów Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić dyrektora

Max
@mateusz

A może poza propozycją zmian kadrowych, masz jakieś inne pomysły, które chciałbyś wprowadzić w celu rozwoju jednostki (oddziału / działu), w której pracujesz? Wydaje mi się, że na te działania masz większy wpływ niż na zmiany w zarządzie firmy.

Ciekawy
@mateusz

Jakie masz konkretne uwagi do pracy Dyrektora Handlowego ? Dlaczego powinien być zmieniony?

@Ciekawy

Myślę, że ta kwestia interesuje wiele osób, które wchodzą tu po to, by dowiedzieć się czegoś o tym pracodawcy. Dobrze byłoby w takim razie, jakby użytkownik @mateusz Nam to po prostu wyjaśnił. A Ty z kolei powiedz, jak w firmie Volta przedstawia się poziom wynagrodzenia podstawowego pracowników. Jest już dosyć atrakcyjne?

Ciekawy
@Dominika

Wynagrodzenie podstawowe jest rynkowe (sprawdzałem) plus zgarniam premie. Raz mniejsze, raz większe. Dla mnie jest OK - muszę przyznać, że nie narzekam. A "zamordyzmu" o którym tu mowa na forum nie identyfikuję.

aktualny pewnie zaraz byly

Volta choruje na syndrom "szefostwa". Prezes i DH to sa osoby ktorym nie zalezy na klientach ale na dokrecaniu sruby pracownikom i wyciskania z nich co sie da. cechuje ich (bo nie pracownikow w oddzialach) brak pomyslow, checi na poprawe, a nawet zaangazowania w firme. No i wszystko robia adhoc Ponadto zakochani sa w umowych i innych drukach, co do ktorych uwazaja ze sa najwazniejszymi ze wszystkich swietosci - wazniejszymi nawet niz zamowienie klienta. I tak to niestety trzeba walczyc codziennie o swoj kawalek chleba wykonujac kretynskie cele, KPI, i wygorowane budzety. NIE POLECAM, bo to jest męczarnia.

@aktualny pewnie zaraz byly

W bardzo dosadny sposób oceniasz tych, którzy kierują firmą Volta. Oczywiście należy uszanować Twoje zdanie, ale jestem jednak ciekawa, czy nie ocenisz ich zbyt pochopnie, bowiem ktoś, kto obejmuje kierownicze stanowisko może być nieco bardziej nerwowy. A powiedz - jak z zarobkami, można je już uznać za atrakcyjne?

Handlowiec
@aktualny pewnie zaraz byly

A w której firmie nie ma celów, KPI-ów, budżetów czy zadań do realizacji ? Taka jest specyfika pracy na stanowiskach handlowych, ot wszystko. Zapewniam Cię, że to co jest w Volcie to "pestka" w porównaniu do innych firm. Zatem jeśli praca na stanowisku handlowym jest dla Ciebie męczarnią to prawdopodobnie nie masz predyspozycji do pracy na tym stanowisku i pora to zmienić.

Frank
@aktualny pewnie zaraz byly

Nie przesadzaj :) Volta jest firmą handlową- musisz mieć cele do realizacji :) Niektóre druki są potrzebne, bo firma musi przecież się zabezpieczać w jakiś sposób. A jeżeli chcesz poznać definicję wygórowanych budżetów, polecam zatrudnić się np. w GoWork.pl

Przemek
@aktualny pewnie zaraz byly

Kolego, tak się składa, że jakieś 9 miesięcy temu aplikowałem do Volty. Miałem okazję odbyć kilka spotkań. Niestety wygrał lepszy -gratuluję. Ale wiesz dlaczego aplikowałem do Volty? Bo pracując od ponad trzech lat w konkurencji, miałem dość wiecznej prowizorki i braku standardów. Piszesz, że szefostwo działa "ad hoc" i nie ma pomysłów - ja pracując u konkurenta postrzegam to zupełnie inaczej. Obserwując wasze działania a przede wszystkim obserwując reakcje klientów uważam, że Volta działa bardzo sprawnie i przemyślanie. Jeśli nawet są to działania ad hoc, to gratulacje za natychmiastowe reakcje na działania rynku. Piszesz o umowach - to jest np. ten standard, którego mi brakuje. Dziwię się, że nie rozumiesz jak ważne jest spisanie ustaleń z klientem na formalnym dokumencie, szczególnie jak dajesz mu termin płatności i ustalasz warunki sprzedaży. Właśnie brak tego dokumentów i "sprzedaż" w oparciu o ustalenia ustne to jest działanie ad hoc. Niestety niejednokrotnie przekonałem się do jakich przykrych konsekwencji prowadzi brak tego "druku". KPI, cele - bardzo zazdroszczę, że w ten sposób funkcjonujecie. Przynajmniej wiecie na czym warto się skupiać. U nas brak jest takich jasno określonych zadań i to powoduje dużą frustrację w zespole. I, jeśli Kolego uważasz, że praca w ramach przyjętych zasad jest dla Ciebie męczarnią, to po co tam siedzisz. Zwolnij miejsce ambitnym, prawdziwym handlowcom, którzy chcą się czegoś nauczyć i nie mają zakusów na bycie akwizytorem...

@Handlowiec

Owszem - praca w branży handlowej niewątpliwie należy do tych najbardziej specyficznych. A Ty pewnie jesteś pracownikiem w firmie Volta, a związku z tym sporo wiesz o tym pracodawcy. Czy pracownicy dostają tam jakieś dodatkowe benefity, na przykład dofinansowanie do wczasów?

Dominika

@Wiktor Niestety, ale firma Volta na chwilę obecną nie prowadzi procesów rekrutacyjnych. Ale radzę Ci śledzić ich oficjalną stronę internetową http://volta.com.pl/praca/20/st/ Może w najbliższym czasie dodadzą jakieś ogłoszenia. @ewa Nadmieniasz, że ludzie nie chcą pracować w tym miejscu, ponieważ płaca jest za niska - pamiętaj jednak, że to już kwestia indywidualna. Może po pewnym czasie pracodawca podwyższyłby stawkę - jak myślisz? @Jerzy Zapewne wynika to z chęci poszukiwania najbardziej odpowiedniego miejsca dla siebie. Pracujesz tam, czy może dopiero chciałbyś?

konrad
@Dominika

Btw, czy Dominika to pseudonim P. Darka? :D Czy myle sie i jakas Dominika pracuje w tej firmie?

placek
@konrad

Tak Pracuje i nazywa się(usunięte przez administratora) :)

Szczera do bólu
@Dominika

Pracodawca nie docenia pracownika nawet po kilkunastu latach pracy. Łatwiej znaleźć tańszy zamiennik niż docenic obecnego pracownika

darek
@placek

Hehehehhe

@Szczera do bólu

"Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - sam się o tym przekonałem na własnej skórze niestety. Pracowałem w Volcie ładnych parę lat i teraz z perspektywy czasu uważam, że naprawdę nie było źle. To co zapadło mi w pamięć to fajna atmosfera, partnerskie relacje z dyrekcją, możliwość rozwoju ... Opinie negatywne na forum są grubo przesadzone i nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Gdyby było tak źle jak piszą nie wytrzymałbym tam aż tyle lat.

@Były

@Były Dobrze usłyszeć bardziej pozytywny głos o pracodawcy, jakim jest firma Volta. Wspominasz, iż firma dawała Wam możliwość rozwoju zawodowego. Czy oznacza to, że organizowano Wam jakieś cykliczne szkolenia?

@Dominika

Tak szkoleń było naprawdę dużo. Pakiet szkoleń "na start " przy zatrudnieniu, potem w trakcie pracy szkolenia produktowe (wewnętrzne plus organizowane przez dostawców) i sprzedażowe oczywiście. Jeśli ktoś rzeczywiście chce się rozwinąć i stać się ekspertem w branży w której działa Volta to naprawdę ma ku temu stworzone warunki przez pracodawcę. Musi tylko chcieć i wykorzystać szansę na rozwój. Co niektórzy przychodzili do pracy "zieleni jak szczypiorek na wiosnę" prosto po studiach albo z innych branż, a po roku pracy byli naprawdę kompetentnym partnerem do rozmowy. Ja wykorzystałem szansę na rozwój stworzoną przez pracodawcę, co nadal procentuje pomimo że już tam nie pracuję.

Szczera do bólu
@darek

Co w tym śmiesznego?

@Były

@Były Szkolenia są naprawdę bardzo ważną częścią pracy, a więc chwali się, że w firmie Volta pracownicy mają do nich dostęp. Nadmieniasz, iż w firmie pracują również osoby zaraz po studiach. Czy ich poziom wynagrodzenia znacząco różni się od tego, który dostają bardziej doświadczeni pracownicy?

@Dominika

Nie mam wiedzy kto ile zarabiał ale domyślam się, że jest tak jest piszesz bo jest to logiczne. Ktoś, kto siedzi w tej branży od lat nie może zarabiać tyle co początkujący. Jest naprawdę wiele osób, które pracują od kilku do nawet kilkunastu lat w Volcie i to na różnych stanowiskach. Jak ja rozpoczynałem pracę dla Volty miałem naprawdę niewielkie doświadczenie i to w pokrewnej branży więc zaczynałem od najniższego stanowiska. Po chyba pół roku dostałem podwyżkę, potem po jakimś czasie dostałem awans (zmiana stanowiska) i koleją podwyżkę. Potem był tworzony nowy dział więc w ramach rekrutacji wewnętrznej zaproponowano mi zmianę stanowiska , co było mi na rękę bo chciałem spróbować czegoś nowego. Zatem ja nie mam na co narzekać, co więcej dzięki doświadczeniu, które zdobyłem w tej firmie "jestem tam gdzie jestem".

@Były

@Były A zatem możemy jedynie przypuszczać, że w firmie Volta wysokość wynagrodzenia może się różnić w zależności od stanowiska, a także doświadczenia zawodowego. Wiele kwestii dotyczących tego pracodawcy już nam wyjaśniłeś, za co trzeba Ci podziękować. A jak wygląda sprawa z benefitami pozapłacowymi - dostajecie je?

@Dominika

Z tego co pamiętam były bony świąteczne, dofinansowanie do karty sportowej, możliwość używania samochodu służbowego do celów prywatnych na preferencyjnych warunkach.

Lukasz

Moje sugestie dla Volta Sp. z o.o.: Zmienic dyrektora handlowego Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienic dyrektora handlowego

Zibi
@Lukasz

Chyba nie tędy droga... Nie ta osoba...

konrad
@Lukasz

No niestety, jesli dyr handlowy jest Dominiką na tym forum, to Twoj komentarz na nic sie nie zda :P

Konrad

Nie jestes w zaden sposob powiazany z firma volta? ???????????? A to dobre. To skad czerpiesz info o tym pracodacy? Pierwsze slysze, zeby gowork zatrudnial moderatorow dla danej firmy. Jestes pracownikiem Volty... Dareczku ???????? I nie, nie jestem juz pracownikiem od kilku miesiecy.

Dominika

@Lukasz Dziękujemy Ci za tą sugestię. Może jednak nie należy oceniać zbyt pochopnie tej sytuacji. Ale skoro już tak twierdzisz, to warto byłoby, żebyś jednak przedstawił nam jakieś argumenty, które by to w jakiś sposób potwierdzały. Dalej jesteś pracownikiem firmy Volta, czy już postanowiłeś się z nią pożegnać?

Nickypetersen

Czy to prawda że we wrześniu odeszli znowu kilka osób?

Dariusz
@Nickypetersen

Od poczatku roku zwolniono 24osoby

Dominika

@Optymista. A zatem owe wpisy musiały znacząco naruszać regulamin serwisu Gowork - dlatego zostały usunięte. Może zatem doczekamy się merytorycznej oceny tego pracodawcy od Ciebie? Warto tam aplikować? @placek Proszę, żebyś na forum publicznym posługiwał się kulturalnym słownictwem. Posiadasz jakąś widzę dotyczącą warunków i specyfiki pracy w firmie Volta?

Dominika

@Nickypetersen Niestety, na to pytanie nie potrafię udzielić Ci odpowiedzi. Użytkownik @Aldona zdaje się posiadać dużą wiedzę o tym przedsiębiorstwie, więc może ona spróbuje Ci dać odpowiedź. Ale dlaczego akurat ta kwestia wzbudza Twoją ciekawość? Chciałbyś aplikować do firmy Volta i masz jakieś wątpliwości?

Optymista.
@Dominika

Polecam Szanownym @ ...))) lekturę opinii, które w cudowny sposób zniknęły z tego portalu, a mogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Na Tak lub na Nie!!! Nie rok, nie dwa, może trzy i więcej wstecz. Gdzieś są.

Dominika

@konrad Możesz być pewien, że nie pracuję w firmie Volta, lecz jestem moderatorem tego wątku. Moje zadania skupiają się wokół pomocy jego użytkownikom w uzyskaniu rzetelnych informacji o danym pracodawcy. Jeśli zatem chciałbyś się w sposób merytoryczny wypowiedzieć na temat tego pracodawcy, to bardzo gorąco Cię do tego zachęcam.

Jerzy

Rotacja jest w każdej firmie. Młodzi nie przywiązują się do firm !!

Aldona
@Jerzy

Nie polecam firmy liczy się kasa zysk zasady ustalone w KPIA które są tak zrobione że premia raz na rok dla każdego Dyrektor jest dziwny nie zna się na sprzęcie ale nie szkoli się w tym kierunku .

Wiktor

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

ewa
@Wiktor

przy takiej rotacji - pewnie tak, ale od razu przy telefonie radzę zapytaj o stawkę, abyś nie tracił czasu :-)

Dominika

@ewa Przepraszam, ale skąd posiadasz informację, że call center firmy Volta się rzekomo rozpadło? I co dokładniej przez to rozumiesz? Wybacz, ale nie podałaś w swojej opinii żadnych konkretów, czy szczegółów. Nic. Dlatego, jakbyś mogła napisać jasno skąd ta informacja oraz co dokładniej ona oznacza, to będzie super. Ponadto, sprawi to także, że Twoja opinia na pewno będzie postrzegana bardziej wiarygodnie.

As
@Dominika

Odszedeszla niedawno kierowniczka, teraz dwóch chłopaków i dziewczyna. Nieprawda?

Ala
@As

dwóch chłopaków, dziewczyna... zależy kto jakie ma wyobrażenie o pracy... i z jakich przyczyn odszedł, warto by zapytać, nieprawdaż?

As
@Ala

Chciałaś konkretów to dostałaś. Konkretne osoby. króciutko studentko pracujesz w tej firmie. Jeszcze się sama przekonasz.

Ala
@As

ciekawe, nawet bardzo... może by te osoby nazwać tak jak Ty nazywasz - studenci, tak to by pasowało bo u mnie niestety nie zostało to słowo trafnie użyte, warto by czytać ze zrozumieniem :)

Mick

Kierowniczka? Jakiego działu?

Dominika

@Angie Po Twoim wpisie wnioskuję, że jesteś zatrudniona w Volta. Może w związku z tym napisałabyś coś o tym pracodawcy? Jakie warunki pracy oferuje, kwestia ewentualnych dodatków pozapłacowych, atmosfera,itp. @Ala Pracujesz w firmie Volta? W takim razie z chęcią poznamy również Twoje zdanie o tym pracodawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Volta Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Volta Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Volta Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volta Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volta Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Volta Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volta Sp. z o.o.