ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.

Opinie o ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.

Paulina

Jako kilkuletni pracownik mogę powiedzieć, że Aterima jest dobrym miejscem do zakotwiczenia na dłużej i rozwoju. Awans to stały element ścieżki każdego pracownika, atmosfera w zespole jest bardzo dobra, warunki pracy również. Biuro jest nowoczesne i dobrze skomunikowane, współpraca pomiędzy zespołami także na wysokim poziomie. Ja jestem zadowolona, a pracę polecam znajomym o profilu zawodowym, na który akurat przebiega rekrutacja :).

@Paulina

Brzmi super :) Wiesz coś na temat pracy w administracji może? Szukają stażysty, wnioskuję z twojej wypowiedzi, że warto tu aplikować :) Z zarobków również jesteś zadowolona? Ktoś niżej pisał, że czasem jest nerwowo :P Tylko czasem, czy jednak można spotkać sporo stresujących sytuacji?

@Justyna

Jak najbardziej polecam, dziewczyny z adm są zadowolone i bardzo sympatyczne :) Zarobki - różnie bywa, na początek raczej bez szału, ale nie jest najgorzej. A potem to dużo od Ciebie zależy. Stresujące sytuacje to rzadkość, każdy tutaj dba o atmosferę i komfort :)

Justyna

Praca w porządku, jest wsparcie ze strony zespołu i przełożonego, warunki są bardzo okej. Lokalizacja na duzy plus. Firma faktycznie się rozwija i można być świadkiem i uczestnikiem różnych zmian i ciekawych projektów.

Julia
@Justyna

Mogłabyś cos więcej powiedzieć na temat warunków pracy, głównie chodzi mi o wynagrodzenie dla nowoprzyjętej osoby oraz czy od razu dostaję się umowę o prace. Jakie benefity firma oferuje?

@Julia

Wiesz, oni jak publikują ogłoszenia to chyba tam określają czy to UoP czy nie - więc jest szansa na UoP od razu, ale no to zależy pewnie od stanowiska i ustaleń. Z benefitów - jest multisport, opieka zdrowotna i ubezpiecznie na życie - to z takich głównych. Można się uczyć niemieckiego i jeśli chodzi o szkolenia to całkiem dużo się dzieje. Chociaż to też zależy w jakim dziale pracujesz :) Jednak korporacja ma to do siebie, że jak już coś organizują to jest prośba, żeby w tych szkoleniach uczestniczyć, więc realnie można skorzystać :)

Czy ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Firma oferuje swoim pracownikom szkolenia przygotowujące do pracy i rozwijające kompetencje na stanowisku pracy. Już od pierwszego dnia nowy pracownik zostaje objęty programem rozwojowym, w trakcie którego oprócz szkolenia stanowiskowego korzysta z szerokiej gamy szkoleń dodatkowych. Mają one na celu kompleksowo przygotować go do pracy. Ponadto pracownicy mogą zgłaszać przełożonemu chęć uczestnictwa w szkoleniach rozwijających ich na stanowisku pracy jak również organizowanych przez DZZL warsztatach i webinariach dotyczących kompetencji miękkich. Dużym zainteresowaniem cieszą się regularne zajęcia nauki języka niemieckiego, aczkolwiek to tylko jedna z podjętych inicjatyw rozwojowych, których jest znacznie więcej. Całość tych działań jest w pełni opłacana przez pracodawcę

KAROLINA

Pracowałam w ATERIMA Europe ponad 2 lata. Firma godna zaufania wyróżniająca się dużym profesjonalizmem. Pracodawca zapewnia możliwość nauki języka niemieckiego, a także oferuje szkolenia. Wynagrodzenie na czas. Polecam serdecznie !

1. rozmowa telefoniczna 2. spotkanie online z dwoma osobami + ćwiczenie do wykonania w parze 3. test matryce (w sumie 50 zadań) + rozmowa Zdania testowe są trudne - to trzeba jasno powiedzieć. W ogóle dziwię się, że nikt, pomimo, że HR jest miły, nawet się NIE ZAJĄKNIE, że tego typu zadania będą. Spokojnie ludzie - nie jesteście mało inteligentni, nawet, jeśli tego nie zdacie. Nie każdy musi w analizę i abstrakcję, chociaż teraz to takie typowe z każdego robić analityka :) Następnie rozmowa z kierownikiem. Praca zapowiadała się bardzo dynamicznie i stresująco. Ilość osób do obsługi duża i od niej jest uzależniona nie tylko prowizja, ale i podstawa.

Pytania o doświadczenie

Moje odczucia są pozytywne, zespół jest otwarty na projekty, przełożeni starają sie dopasować cele do realnych zasobów. Lokalizacja bardzo dobra.

Elżbieta

Bardzo dobra organizacja.Bardzo miło wspominam tam pracę ,inni powinni się od nich uczyć jak postępować z pracownikami.

Elżbieta

Polecam tą firmę,super atmosfera pełny profesjonalizm.

Miejsce w porządku. Atmosfera jest dobra, zespół wspierający. Zarobki mogłyby być wyższe, ale lokalizacja, biuro, pakiet benefitów są na plus.

Mieczysław
@Marta

Możesz powiedzieć jaki to pakiet benefitów? Pracownicy teraz dostaną coś ekstra na święta wielkanocne? Przewidziane jest spotkanie firmowe albo dodatkowa premia?

Marzena

Świetna atmosfera, pracowici i otwarci ludzie :). Dużo projektów poszerzających wiedzę, kreatywne podejście do problemów. Jestem bardzo zadowolona.

Wojciech

Dobre miejsce do nauki i rozwoju. Dużo się dzieje, zadania są dostosowane do umiejętności a w razie problemów bardziej doświadczeni pracownicy służą pomocą. Atmosfera sprzyja pracy tutaj, co wszyscy sobie chwalą mimo że czasami bywa ciężko

Ilona
@Wojciech

A odnośnie tego rozwoju to co dokładnie firma oferuje? Bo mnie interesuje przede wszystkim możliwość szkoleń i kursów, a w ofercie nie widziałam takiej informacji. Czy organizują albo współfinansują je swoim pracownikom? A i jeszcze w jakim sensie bywa ciężko, coś co powinnam wziąć pod uwagę przed wysłaniem cv tam? :)

Wojciech
@Ilona

Wiesz, czasami jest po prostu więcej do roboty i się robi nerwowo, ale nigdy nie byłem w żadnej podbramkowej sytuacji, co sobie chwalę. Jak słyszę pod jaką presją pracują znajomi to tutaj jest relatywnie spoko. Nie martwiłbym się na zapas, bo mimo wszystko jak jest jakaś trudna sytuacja to pracujemy zespołowo i wszystko kończy się ok. Ale jeśli pytasz czy czasami pracuje się pod presją - no tak, jak wszędzie, ale to raczej rzadkość. Co do tych szkoleń to nie powiem dokładnie bo raczej nie uczestniczę, ale raz za czas się słyszy że coś organizują

@Ilona

Firma oferuje swoim pracownikom szkolenia przygotowujące do pracy i rozwijające kompetencje na stanowisku pracy. Już od początku pracy nowy pracownik zostaje objęty programem rozwojowym, w trakcie którego oprócz szkolenia stanowiskowego korzysta z szerokiej gamy szkoleń dodatkowych. Mają one na celu kompleksowo przygotować go do pracy. Ponadto pracownicy mogą zgłaszać przełożonemu chęć uczestnictwa w szkoleniach rozwijających ich na stanowisku pracy jak również organizowanych przez DZZL warsztatach i webinariach dotyczących kompetencji miękkich. Całość tych działań jest w pełni opłacana przez pracodawcę. :)

Paulina

Dobrze zlokalizowane biuro, przyjemna przestrzeń do pracy. Ludzie uprzejmi i pomocni. Zarobki przeciętne, chociaż zależy na jakim stanowisku. Generalnie na plus. Dobre miejsce.

Naprawdę przyjemne miejsce na start, atmosfera jest dobra, a wsparcie zespołu odczuwalne! Wszyscy starają się być pomocni i uprzejmi. Pierwsze tygodnie zaskoczyły pozytywnie, dużo się uczę, dużo obserwuję. Bardzo otwarte podejście do nowych, młodszych osób :)

W porządku miejsce. Dobry kontakt z współpracownikami, praca ciekawa i rozwojowa. Wypłaty zawsze na czas, biuro dobrze skomunikowane.

Danuta
@Tomek

Hejka, można poznać szczegóły co do relacji z innymi osobami? Mam na myśli, czy ten dobry kontakt to wynika z tego, że te osoby się lubią, czy może firma wspomaga budowanie dobrych relacji? Są jakieś spotkania i wyjazdy integracyjne? Albo szkolenia z komunikacji z innymi?

@Danuta

Wiesz co, generalnie ludzie są w porządku, naprawdę. Nie czuć takiej korpoatmosfery, którą wszędzie straszą. Są też budżety na wyjścia działowe, więc raz na jakiś czas można się zintegrować po pracy. Robią imprezę noworoczną - christmas party dla wszystkich. Jakiś czas temu byla też impreza wyjazdowa do Zakopanego, ale w sumie nie wiem jak często takie coś organizują. Szkolenia są różne - czy typowo z komunikacji to nie wiem, bo nie uczestniczyłem, ale ciągle się jakieś tematy przewijają, więc wiadomo, że oprócz wiedzy można się też lepiej na nich poznać.

Magda

Atmosfera w pracy bardzo dobra, warunki pracy również. Jest wiele osób, które dopiero zaczynją budować swoją karierę, jak i sporo osób, które spędziły już lata w Aterimie. To miejsce dla każdego.

Krzysztof

Niedawno odbyłem rozmowę rekrutacyjną i chciałem się podzielić pozytywnym doświadczeniem. Kontakt z rekruterką był bardzo przyjemny i konkretny, a rozmowa z dyrektorem wyjątkowo merytoryczna i obiecująca. Spotkałem osoby, które wywarły na mnie bardzo dobre i profesjonalne wrażenie. Jeśli ktoś się tutaj zastanawia czy aplikować, ja mogę szczerze polecić.

Franciszek
@Krzysztof

Dobrze wiedzieć. Dasz znać na jakie stanowisko aplikowałeś i z ilu etapów składa się cały proces rekrutacyjny? Jakieś konkretne sprawdzanie wiedzy na rozmowie odbywa się w formie testu/rozmowy, czy tylko taka luźna gadka o doświadczeniach i oczekiwaniach?

@Franciszek

W zależności od stanowiska i wymaganych kwalifikacji, rekrutacja składa się z kilku etapów. Najczęściej pierwszym etapem jest krótka rozmowa telefoniczna, a na kolejny zapraszamy wybranych kandydatów na spotkanie online lub w siedzibie firmy. Podczas spotkania rozmawiamy o historii, strategii i wartościach firmy oraz opisujemy obszar konkretnego stanowiska. Przedstawiamy wszystkie aspekty pracy w naszej firmie, nie ukrywając wyzwań z jakimi się ona wiąże. Weryfikujemy umiejętności kandydata, jeśli konkretne stanowisko ich wymaga. Na spotkaniu obecny jest pracownik Dep. ZZL oraz bezpośredni przełożony. Tym samym kandydat zawsze ma okazje zapytać o wszystkie informacje niezbędne, by podjąć właściwą decyzję. Z perspektywy firmy istotne jest doświadczenie kandydata, ale i potencjał do dalszego rozwoju. Nie zawsze wymagane jest doświadczenie na takim samym stanowisku. Motywacja, zaangażowanie, chęć rozwoju i podejmowania się nowych zadań czasem mogą mieć nawet większe znaczenie i przełożenie na ostateczny sukces w pracy. Zachęcamy do rozmowy każdego, kto poszukuje nowego miejsca pracy.

Eliza

Podoba mi się, że firma okazała wsparcie pracownikom zza wschodniej granicy w tym trudnym czasie. To dobrze o niej świadczy.

@Eliza

Zgadza się. Moja znajoma z Ukrainy z nimi pracuje i naprawdę dostała realną pomoc.

C.
@Eliza

Dużo dobrego się w firmie dzieje w tym temacie i to jest bardzo pozytywne. Fajnie, że realnie zareagowali na sytuację, a nie tylko piszą banały w stylu "jesteśmy z Wami". Sama też bardzo chętnie dołączyłam się do zbiórki.

K.
@Eliza

Tak, zbiórka była super pomysłem. Dołożyłam się i cieszyłam się, że współpracownicy też chętnie brali udział. Takie akcje bardzo jednoczą. Wszyscy się zmobilizowali, by pomóc.

@Eliza

Ciekawym punktem byłoby poznanie powodów niedawnego zakończenia dziś Ukraina. Nieopłacalny interes kończymy, biznes to biznes?

@Zainteresowany

Szanowny Panie, informacja o zaprzestaniu przez nas działań wspierających Ukrainę jest nieprawdziwa. Jedna z naszych ostatnich akcji to zbiórka na rzecz armii ukraińskiej, a w planach mamy kolejne działania na rzecz naszych sąsiadów. Pozdrawiamy.

@ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.

Widzę, ze w mija wypowiedz wkradło się przejęzyczenie. Chodziło o dział Ukraina, czyli rekrutację opiekunek i opiekunow z Ukrainy. Czy nie jest prawdą, ze zrezygnowali Państwo z tego działu i nie przyjmuje się już nowych OP z Ukrainy? Czy innym jest wsparcie poprzez zbiórki pieniężne wśród pracowników a czym innym rezygnowanie z nierentownego w obliczu wojny biznesu, którym z początkiem roku dumnie się Państwo reklamowali. Będę wdzięczny za wyjaśnienie, być może coś zostało przeze mnie złe zrozumiane. Dziękuje!

@Zainteresowany

Szanowny Panie, działalność zespołu rekrutacji obywateli Ukrainy do opieki w Niemczech została tymczasowo zawieszona z uwagi na sytuację polityczną na terenie Niemiec, która utrudnia nam zagwarantowanie Opiekunom z Ukrainy bezpieczeństwa i komfortu pracy. Jedna z naszych marek działająca w obszarze pracy tymczasowej stale zajmuje się rekrutacją i zatrudnieniem osób pochodzących z Ukrainy, co można śledzić na naszej stronie internetowej dedykowanej osobom ukraińskojęzycznym: https://praca.aterima-work.pl/ua. Pozdrawiamy.

Asia

Po trzech miesiącach stażu przedłużam umowę i zostaję z Aterimą. Pierwsze miesiące minęły bardzo szybko. Otrzymałam dużo wsparcia i równie dużo już się nauczyłam. Atmosfera zdecydowanie na plus, zarobki zawsze na czas, zadania na miarę możliwości w stronę tych bardziej rozwijających. Polecam każdemu - przynajmniej na start. Ja nie żałuję wyboru.

@Asia

Hej zastanawiam się tylko jak tutaj perspektywa tych wspomnianych zarobków właśnie wygląda. Przy przedłużeniu masz tę samą stawkę co na start czy jest opcja na wstępne negocjacje?

Asia
@Justyna

U mnie była możliwość renegocjacji :)

Katarzyna

W jakich godzinach można pracować? Czy są to sztywne godziny, no. 9-17 czy można zacząć wcześniej aby wcześniej skończyć? Czy praca hybrydowa wchodzi w grę?

@Katarzyna

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Standardowe godziny pracy to 9-17, aczkolwiek jest to zależne od działu. Równie popularnymi godzinami są 8-16. Szczególne przypadki można rozpatrywać indywidualnie. Pozdrawiamy.

Weronika

Warunki pracy bardzo dobre, komunikacja w zespole na wysokim poziomie, co bardzo sobie cenię.

Danuta
@Weronika

Cenna widza. A ja szukam obecnie info o posadzie Asystenta ds. Rekrutacji. Firma prowadzi rekrutację obecnie na swojej stronie internetowej. Jestem ciekawa, jakie sa opcje na awans z tej pozycji? W ogłoszeniu napisali o szkoleniach podnoszących kompetencje. Wiesz czy one pomagają w uzyskaniu lepszej posad?

Bartek

Nie rozumiem tych wszystkich zachwalających opinii. Miejsce pracy może jest w miarę ok, ale zarobki? Wszyscy na minimalnej, a na awans nie ma co liczyć.

@Bartek

Ja dostałam awans w trakcie swojej pracy i nie narzekam. Zmieniłam pracę bo dostałam ofertę która mnie bardziej interesowała, ale nadal fajnie wspominam sobie czas w Aterimie.

R****
@Bartek

Pewnie zależy od stanowiska i działu...

Jacek
@Bartek

Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Atmosfera dosyć fajna, luźna, ludzie pomocni. Niestety, ale zarobki są śmieszne. Najniższa krajowa, a po to człowiek chodzi do pracy, żeby zarobić pieniądze i jakoś żyć. Na podwyżkę nie ma co liczyć, o premii nawet nie wspominam. Słabo. Szkoda, że pracodawca nie docenia pracowników i nie daje żadnych premii przy dobrych wynikach. A potem dziwota, że rotacja jest duża. Nikt nie będzie pracował za grosze, jak gdzie indziej dostanie 1,5 tys więcej. Warto zainteresować się pracownikiem jak pracuje i daje z siebie wszystko, a nie w momencie jak odchodzi z pracy. Dopóki się to nie zmieni to rotacja się utrzyma. Z samej dobrej atmosfery się nie wyżyje i nie opłaci rachunków.

@Jacek

Dziękujemy za opinię! Cieszymy się, słysząc dobre słowa o atmosferze panującej w GRUPIE ATERIMA. Naszą dewizą jest człowiek i bardzo zależy nam na tym, aby zarówno w działaniach zewnętrznych jak i wewnętrznych zapewnić sobie nawzajem przyjazne warunki do pracy i rozwoju. Chcemy odnieść się do komentarza o zarobkach. W GRUPIE ATERIMA wyznaczamy indywidualną ścieżkę kariery dla każdego pracownika. Bardzo często zdarza się, że trafiają do nas osoby na stanowisko stażysty, gdzie faktycznie podczas 3-miesięcznego okresu zarabiają stawkę podstawową. Po tym jednak czasie, każdy stażysta, który przedłuży z nami umowę otrzymuje awans i wyższe stawki na umowie. Niejednokrotnie podczas jednego roku nasi pracownicy awansowali nawet 2 razy, co przełożyło się na dynamiczny i satysfakcjonujący wzrost wynagrodzenia. Ponadto, w zależności od zespołu i zakresu działań, można pracować w systemie premiowym i osiągając odpowiednie wyniki, zagwarantować sobie dodatek do wynagrodzenia. Taki system dotyczy np. zespołów związanych z obsługą klienta i sprzedażą. Każdy z naszych pracowników ma szansę na rozwój, a GRUPA ATERIMA jako pracodawca zapewnia możliwość nauki języka niemieckiego, różnorodne szkolenia wewnętrzne oraz dba o profilaktykę prozdrowotną. Staramy się, aby miejsce pracy było przyjazne, zarobki satysfakcjonujące, a wartość dodana w postaci benefitów inspirowała i przynosiła radość.

Jacek
@Pracodawca

Odniosę się do kwestii zarobków. "Bardzo często zdarza się, że trafiają do nas osoby na stanowisko stażysty, gdzie faktycznie podczas 3-miesięcznego okresu zarabiają stawkę podstawową. Po tym jednak czasie, każdy stażysta, który przedłuży z nami umowę otrzymuje awans i wyższe stawki na umowie." Nie zgadzam się z opinią, gdyż moja stawka na umowie po okresie stażu nie zmieniła się, nie było mowy o wyższej kwocie wynagrodzenia. Tak samo było w przypadku innych osób, które stażystami już nie były, a pracowały ponad rok we firmie. Co ciekawe stażyści, którzy dołączali do zespołu, mieli wyższe stawki na start za godzinę niż osoby pracujące dłużej niż rok. To ogromnie niesprawiedliwe. Bo awansując ze stażysty na młodszego specjalistę stawka powinna być wyższa, a nie była, a osoby, które przychodziły na staż, miały kwotę wyższą o parę złotych za godzinę, mimo że nie miały doświadczenia, zaczynały przygodę z firmą. Tak się nie robi, to nie fair wobec pracowników. Ale nikt nie zwracał na to uwagi. Tym sposobem z firmy zaczęło odchodzić coraz więcej osób. Rotacja była duża. Tylko atmosfera ratowała sytuację, ale tak jak wspominałem, nie chodzi się do pracy tylko dla atmosfery, ale dla pieniędzy.

@Jacek

Dziękujemy za opinię. Jak wspomniano, ścieżka kariery jest indywidualnie wyznaczana dla każdego z pracowników. Także w przypadku nowych stażystów, z uwzględnieniem posiadanych kompetencji np. takich jak umiejętności językowe. Toteż zaproponowane stawki mogą być zróżnicowane. Co istotne, wszelkie sugestie przyjmujemy do wiadomości i wnikliwie analizujemy. Dziękujemy za zabranie głosu w tej sprawie.

@ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.

Niestety nie zgodzę się z twierdzeniem, że każdy pracownik ma wyznaczaną ścieżkę rozwoju i podwyżkę. Wiele z osób odchodzących z pracy w roku 2022 jako powód podawało niskie zarobki, które praktycznie nie zmieniały się pomimo rosnącego stażu pracy i doświadcznia. Stawki rzędu najniższej możliwej za godzinę z informację, że po utracie statusu studenta firma nie jest w stanie zaoferować tej samej stawki netto nie są zachęcające. Dla mnie pomijając inne aspekty takie jak kontakt z przełożonym czy brak perspektyw na dalszy rozwój, wpływ na decyzję o zwolnieniu miała ogromna rotacja, która spowodowała że czułam się w Aterimie jak w obcym miejscu.

@były pracownik

Jak wiele firm w ostatnim czasie mierzymy się z rosnącymi oczekiwaniami pracowników związanymi z obecną sytuacją ekonomiczną. Dokładamy starań, by pozostać atrakcyjnym pracodawcą, budując atrakcyjną ofertę dla pracowników, zarówno w kontekście rozwoju kompetencji poprzez rozbudowę oferty szkoleniowej, rozwój kompetencji, usprawnianiem pracy w zespołach, nie pomijając również obszaru wynagrodzenia. Nie oznacza to, że w każdej sytuacji znajdujemy pełne dopasowanie oczekiwań i możliwości, nad czym zawsze ubolewamy. Sporo pracy jeszcze przed nami w nadchodzącym roku. Wierzymy, że ten wysiłek i praca przyniesie pożądane efekty.

Zostaw merytoryczną opinię o ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k. - Kraków

• Jak się pracuje w ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 105.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 98, z czego 82 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ATERIMA Europe Sp. z .o.o. Sp. k.