Drukarnia DAKO Sp. j.

Opinie o Drukarnia DAKO Sp. j.

To i tak dobrze i miło że strony Pracodawcy Fajny pomysł. Dziękuję Prezesowi . Super, w innych firmach nic nie dają. A ci którym nie pasuje to nikt nie zmusza do korzystania. Ludziom zawsze jakąś niedogoda,dać palec to chcą rękę. Wiecznie coś nie pasuje. Pozdrawiam Właścicieli i Kadry oraz Pana Dyrektora.

AN

Coraz gorzej się robi w tej pracy. Wykwalifikowani pracownicy są gorzej traktowani od nowych przyjętych osób. Przyjęte osoby zazwyczaj mało co potrafią, a już są stawiane na ważne stanowiska na których sobie słabo radzą. Odbija się to później na innych. Do tego czepianie się ludzi na każdym kroku przez "władze" tak aby byli poszluszni i zbytnio się nie wywyższali. Nowe maszyny a wykwalifikowanych ludzi i pracy brak.. do tego wieczne pretensje na każdym kroku. Zamiast skupić się na ważnych rzeczach i procesach produkcyjnych aby to usprawnic to myślą tylko o piątku i o 14 aby stąd wyjść. Często nowe bądź skomplikowane pracę rzucane są na weekend tak aby odpowiedzialność była mniejsza bo wtedy nie ma kierowników, a tak to czepiają się jak raz się zapomni spodni albo czepek się źle założy. Do tego trzeba przyznać że stroje są słabej jakości ... Moja opinia o tej firmie spadła

Stażowy
@AN

Zgadzam się ! Firma powinna wprowadzić dodatki dla starszych pracowników lub takich ze stażem (doświadczeniem). Bo jaki sens jest zarabiać po 10 latach pracy tyle co świeża osoba po 3 miesiącach ?

Iza
@AN

Czyli w firmie nie ma możliwości awansu na wyższe stanowisko? Dziwne, że firmie bardziej się opłaca przyjąc nową osobe, niż awansować starszego pracownika :/ Czy może w niektórych przypadkach to możliwe i jest jakas szansa na rozwój?

@Iza

Wielu naszych pracowników awansowało. Kierownicze stanowiska w firmie zajmują osoby, które zaczynały od pracy na produkcji. Jednak do tego trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Tak jak w każdej firmie długi staż nie zawsze idzie w parze z kompetencjami. Czasami ktoś kto długo pracuje i jest bardzo dobry na swoim stanowisku nie zostanie przesunięty na wyższe stanowisko, bo np. nie umie współpracować w zespole lub brakuje mu innych predyspozycji.

Tu i tam
@Drukarnia DAKO Sp. j.

@Pracodawca Szanowny Pracodawco O jakich predyspozycjach mowa?O takich z kim jesteśmy spokrewnieni? Czy czyim jesteśmy znajomym? Niestety błędy "góry" widać na " dole" i odwrotnie.Jednak wypowiadanie się w tej kwestii idzie niestety tylko w jedną stronę,a szkoda. Ankiety które mogli wypełniać również pracownicy ,chyba nie były brane nawet pod uwagę. Błędy planowania są zgłaszane nagminnie przez produkcję ze skutkiem żadnym. Ja pytam- dlaczego?

Pracownik1

Kiedy dodatkowe 15 minut pracy zostanie zniesione?

@Pracodawca

Firma dramat ludzie nie mili zero myślenia i organizacji między działami wewnątrz firmy nie polecam tej firmy

Sylwia

Jest tu ktoś, kto pracuje w dziale handlowym? Myślę nad aplikowaniem na stanowisko asystentki z językiem niemieckim. Nie wiem, czy to błąd na stronie, ale w zakładce kariera, nie pokazują mi się aktualne oferty pracy:( Może akurat kogoś potrzebują na to stanowisko? Co ogólnie myślicie o pracy w firmie w handlu właśnie? Nie ukrywam, że fajnie byłoby poznać widełki ;)

Asystentka
@Sylwia

Od kilku lat praca w tym dziale jest bardzo niestabilna, chyba przez to że Prezesowa już nie zarządza działem i zmieniły się priorytety. Jak się postarasz to zostaniesz kierowniczką i będziesz miała szanse na bardzo dobre premie z których za wszystko będą Ci ucinać???? Ale jeśli chcesz spokojnie żyć to posada asystentki jest stabilniejsza- polecam.

Niezadowolony

Do właścicieli i do kadr Wprowadzenie dodatkowej bezpłatnej 15 minutowej przerwy dla 8 godzinnego dobowego czasu pracy jest niezgodne z kodeksem pracy i sprawa zostanie skierowana pozwem zbiorowym do inspekcji pracy. P.S. Frajerów szukacie że może ktoś jednak zrezygnuje z przerwy i będzie wykonywał pracę?

@Niezadowolony

W naszej Firmie działamy zawsze zgodnie z Kodeksem Pracy. Zgodnie z art. 141 KP pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych.

Juras
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Ludzie rzeczy osobiste to załatwią po pracy. Kazanie siedzieć dodatkową przerwę w pracy bezpłatnie to (usunięte przez administratora) Ta przerwa nic nie wnosi ani dla zysku firmy ani wynagrodzenia pracownika

Lidia
@Juras

Może pracownicy często wychodzili na papierosa albo spędzali więcej czasu na posiłkach i stąd ta dodatkowa przerwa? Warto chyba pogadać z przełożonym, a może było jakieś głosowanie na ten temat?

Andrzej M.
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Akurat ta przerwa rzeczywiście znajduje podstawę i uzasadnienie w przepisach KP, ale napisanie "działamy zawsze zgodnie z Kodeksem Pracy" to już szczyt zarozumialstwa , fałszu i hipokryzji. Przecież każdy wie ile jest przypadków łamania lub obchodzenia prawa pracy w naszej Firmie. Uczciwiej byłoby chyba napisać "działamy najczęściej zgodnie z KP"

Miki
@Juras

To, że nie przynosi zysku pracodawcy to nie byłbym taki pewien,zdarma racji się ta przerwa nie pojawiła.Proponuje przeliczyć wg.siebie, 15min x 5dni =75min x4tyg=300min/5godz x stawka godzinowa i to pomnożyć przez przybliżoną liczbę pracowników w firmie-suma urosła,co?To tylko pokazuje dwie możliwości -albo słabą kondycję finansową firmy albo co w tej firmie jest od zarania dziejów szukanie sposobu, żeby coś ludziom zabrać,bo mają za dużo.Wnioski niech każdy wyciągnie sam.

Łamiecie kodeks pracy
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Art. 134. [Prawo do przerwy] § 1. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika: 1) wynosi co najmniej 6 godzin - pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut; 2) jest dłuższy niż 9 godzin - pracownik ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut; 3) jest dłuższy niż 16 godzin - pracownik ma prawo do kolejnej przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut. § 2. Przerwy, o których mowa w § 1, wlicza się do czasu pracy.

Anonim Gal

Cieszę się że zmieniłem dział z klejenia na druk. Praca jest dużo przyjemniejsza i lepsza i spokojniejsza. Mniej stresu i zdenerwowania. pozdrawiam

Abc

Czy będą płacone "setki" ? Jeśli tak to kiedy wrócą? @Pracodawca

@Abc

Zgodnie z kodeksem pracy w pierwszej kolejności za nadgodziny powinien być oddany czas wolny. Jednak ze względu na preferencje większości pracowników zawsze staraliśmy się płacić "setki". Teraz też do tego wrócimy jak tylko wzrośnie wolumen zamówień.

@Drukarnia DAKO Sp. j.

Wiadomo kiedy to nastąpi? Na razie tylko odbiór wolnego czy w ogóle nie ma nadgodzin przez spadek zamówień?

Aleska

Witam, czy na magazynie jest system pracy 6dni po 12h i 2 dni wolnego czy tylko po 8h?

Nieznajoma

Witam, czy w dako jest czterobrygadowka po 12 h ?

@Nieznajoma

Witam, tak na dwóch działach produkcyjnych oraz na ochronie mamy taki system czasu pracy.

Jolo

Czy jest możliwość zmiany działu pracy w drukarni Dako

@Jolo

Oczywiście. Zapraszam do kontaktu z Działem Kadr

parobki

Czy w tym roku planowana jest impreza firmowa?

@parobki

Tak, impreza się odbędzie.

Jak jest z pakietem medycznym w Drukarnia DAKO Sp. j.? Można dołączyć rodzinę?

Ewelina

Można, pakiet działa super

Roman
@Ewelina

Za cały płaci firma czy tylko część dofinansowuje? A inne benefity? Firma coś jeszcze opłaca pracownikom?

@Roman

Koszt abonamentu dla pracownika to 3 zł. resztę opłaca pracodawca. Ponadto pracodawca opłaca także ubezpieczenie grupowe - w tym przypadku koszt pracownika to 1 zł. Ponadto pracownicy otrzymują karty przedpłacone na święta oraz mogą skorzystać z nieoprocentowanych pożyczek pracowniczych.

Pracownik432
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Pakiet medyczny jest super. Wizyty do lekarzy specjalistów umawiane w lubartowie lub Lublinie. Jeśli Twojego lekarza nie ma liście to wtedy nierzesz fakturę i składasz o refundację. Karty przedpłacone też fajna sprawa. Dostajesz przed świętami i masz na zakupy na święta. Paczki dla dzieci super sprawa. Zawsze są przed 6 grudnia, aby można było wręczyć dziecku. Wypłaty zawsze na czas, a jak wczorajsze sytuacja pokazuje nawet przed czasem, aby można było spokojnie zakupy na święta zrobić. Miłe jest to że ktoś wyżej pomyślał o zwykłych szarakach na dole.

Roman
@Pracownik432

Masz racje takie zachowanie jest bardzo w porządku wobec pracowników. Te karty przedpłacone są zasilane w jakiej wysokości? Z tego co zrozumiałem to też na święta Wielkanocne. Z każdym razem jest taka sama kwota?

@Roman

Nie ma kart przedplacowych na święta wielkanocne chyba że Góra dostała..ciekawe ile pracujesz .chyba dopiero zaczynasz. Popracujesz trochę zmienisz zdanie .niektórych traktuje się lepiej niektórych gorzej zależy jak pasuje kierownikowi

Jefeuss
@Drukarnia DAKO Sp. j.

Zapomniałeś dodać że dostają karty przedpłacone o ile nie skorzystasz z urlopu ojcowskiego i nie pójdziesz na zwolnienie to wtedy takowy dostaniesz jak i podwyżkę kiedy wzrasta minimalna kwota to jeśli pójdziesz na zwolnienie to dodajesz mniej podwyżki od innych na tym samym stanowisku tak w woli ścisłości

Izabela
@Pracownik432

A karta multisport jest? Bo ja bardziej z teamu aktywnych :D Ktoś napisał, że podwyżki są jak wzrasta minimalna krajowa, a normalnie nie ma szans by się ubiegać o indywidualną podwyżkę, czy może bardziej jest to realne przy jakimś awansie?

Marek1271
@Izabela

Podwyżka minimalnej krajowej najczęściej w formie premi za to premi za tamto a jak pójdziesz na zwolnienie powyżej ,5 dni to ci zabierają premie i zarabiasz jak 10 lat temu

Mi

Najwyższy czas żeby każdy zaczął pilnować siebie i zajął się tym co należy do swoich obowiązków. A nie wypisywać poematy i wiersze czepiające i oczerniające zmianowe i liderów. Liderzy i zmianowe też mają swoje obowiązki może jednego dna jest ich mniej raz więcej. Odnosnie niektórych decyzj to i oni nie mogą podjąć sami. Czasem jest potrzebne zdanie kierownika. Jeśli przychodzisz do pracy i chcesz pracować to może należy zacząć używać tego co masz w głowie a nie czekać na podanie wszystkiego na tacy i pokazaniu palcem gdzie coś stoi na hali. Moim zdaniem jeśli jest tak wam bardzo źle i się męczycie to może najwyższy czas odwiedzić kadry. Trzy miesiące szybko minie. Nie poprawiajcie warunków innym co chcą tu pracować, takie wypisywanie tylko odbije się na pozostałych

nikt///

Co Państwo Szanowni powiedzą na to, pracownik który nigdy nie miał nocnych zmian (nie sypał w w/w tekturze i w wózku) dostaje wypowiedzenie bez jakiegokolwiek wytłumaczenia z dnia na dzień - jak się może czuć taka osoba?. Poddaje to waszej rozwadze zanim zaczniecie się rozpisywać w superlatywach po adresem tej firmy.

Krystyna
@nikt///

Pisali o tej tekturze i spaniu jakby to było tutaj coś normalnego... Możesz napisać jaki był oficjalny powód zwolnienia? Ciekawa jestem jak zaargumentowali to. Jaka miałeś umowę skoro tak z dnia na dzień wypowiedzieli?

Ploteczka
@Krystyna

Chodzą plotki ze ma być 200 osób do zwolnienia. Zamiast zwalniać ludzi z produkcji to może wyżej ich tam ruszyć niech się wezmą za robotę i szukają zamówień.

@Ploteczka

Kiedy mają zwalniać ludzi?

Szarak
@Zdziwiony

Właśnie nie wiem, plotki krążą ale tak naprawdę nikt nic nie wie i nawet nie pomyśli chwilę zanim przekaże te brednie dalej ludziom. Na 4 hali uruchomili nową składarko sklejarkę, obok stoi druga która też już jest uruchamiana. Na nowej hali - Heidelberg 164 też już widziałem chodzi i ludzie coś tam już dłubią. Nowych maszyn nie uruchamia się po to żeby stały, każdy dzień przestoju takiej maszyny to są tysiące zł ale może nie każdy o tym wie. To się kłóci z tą całą plotką o zwolnieniach bo 200 osób to jest 1/5 załogi(przypuszczam nawet że 1/3 bo pewnie jak już to poleciałaby produkcja/magazyn). Ludzie nie wierzcie w takie głupoty jak nie macie wiarygodnych informacji.

stary wyga
@Ploteczka

Niech już lepiej na gorze nie szukają roboty, przecież te dziewcze sie ledwo tam mieszczą Podejscie właścicieli jest chyba takie że firma to tylko marketing i marketing i marketing Firma o takim potencjale parku maszynowego powinna klepać milionowe nakłady, ustawic maszyne i tłuc przez tydzień 1 zlecenie a nie brać jakieś pierdoły co ledwo maszynę ustawia a tu nakład zrobiony. I nie dziwcie się czego maszyny stoją I jeszcze 1 rzecz, mam wrażenie że firma strasznie lubi włazic w (usunięte przez administratora) klientom którzy powinni dostac kopa w (usunięte przez administratora) Normalni klienci którzy nie marudzili, mieli fajne naklady itd - odeszli

Myślący
@Szarak

Jeśli nie wiesz, to takie maszyny zamawia się z rocznym a teraz może i jeszcze dłuższym wyprzedzeniem i teraz trzeba się wywiązać ze zobowiązań, nawet jak obroty spadły.W Dako zawsze maszyny były zamawiane, nawet jak nie było na nie jeszcze zleceń, chodzi o wydanie pieniędzy w inwestycje a nie podatki.Rynek się zmienił przez pandemię,firmy szukają oszczędności i kupują tam, gdzie jest taniej, potencjał parku maszynowego już nie jest pierwszym kryterium wyboru.Teraz rolę gra cena i dostęp do surowców w perspektywie dłuższego czasu

Myślący
@stary wyga

I tu się bardzo mylisz, firma z takim parkiem maszynowym robi wszystko,a klientów pozyskuje do kompleksowej obsługi zapotrzebowań,od nakładu w setkach sztuk do nakładu w milionach -po to jest tak zróżnicowany park maszyn.Jakbys nie wiedział,to 1szt opakowania przy nakładzie tysiąca sztuk jest 10razy droższa,jak to samo opakowanie przy nakładzie stu tysięcy

Czuczu
@Ploteczka

W pierwszej kolejności powinni zwolnić największych niezorientowanych w temacie opierdalaczy tak zwane Zmianiwe. Po co tu je trzymać na niczym się nie znają ludzi nie potrafią upilnować. W kiblach napalone, spanie na maszynach, nie wiedza co zrobić jak jest problem zamiast pomoc to mówią olej to, rano kierownik wszytko załatwi. Chyba zostały zatrudnione do poprawy organizacji a wprowadzają (usunięte przez administratora) wiec drogi szefie zanim kogoś zwolnisz to zastanów się co kto robi i za co mu płacisz. Tradycyjnie pozbędziesz się ludzi potrzebnych a zostawiasz krętaczy ,kłamców, obiboków.

Ktoś
@Czuczu

Hehe... czepiasz się zmianowych, a Dako to przedszkole że trzeba ludzi pilnować i tłumaczyć co wolno a co nie ? Co to dzieci są? Jak komuś nie pasuje to niech się zwolni. Ps. Z tego co wiem to zmianowych jest mało, jeśli się obijają i nic nie robią to składaj cv na to stanowisko :)

Zdziwiony

Gdyby nie zmianowe i liderzy to większość ludzi nawet nie wiedziałaby co ze sobą zrobić w pracy, najchętniej pochowaliby się po kątach i nic nie robili już nie mówiąc o operatorach na klejeniu z których w dzisiejszych czasach większość nie wie nawet jak klucz trzymać. Niby nic nie robią a cały czas im (usunięte przez administratora) zawracacie, a ty Gość jak cię zazdrość zżera że kogoś lepiej docenili niż ciebie to weź się za robotę bo siedząc na GoWork nic nie zyskasz i nie zablyśniesz

Zdziwiony

Z tego co wiem to ploty na produkcji ciągle sieją zamiast zająć się pracą, ty z tego co piszesz też zamiast zająć się pracą to rozsiewasz ploty na GoWork ???? zapewne jesteś wszechwiedzący, wnioskuję że masz bardzo podzielną uwagę na wszystko i wszystkich dookoła więc mogę ci tylko pogratulować,

A pisałeś że nic nie robią ???? jednak mają jakieś zajęcie ,

Polak

Ktoś na górze chyba ma coś nie tak z głową, usunęli ręczniki papierowe z stołówek i zostawili jedną materiałową - wniosek " kilkadziesiąt osób ma ta ścierką wycierać swoje kubki, sztućce, buzię i stoliki. Tylko czekać kiedy przyjdzie czas na papier toaletowy i w końcu z powodu oszczędności zostaną pozamykane toalety. Brawo

Zahala17

Chciałbym zapytać dlaczego na sh nie ma 3 zmiany na magazynie od surowca, twierdzicie że nie ma roboty ale chcieć coś załatwić domówić papier ale pudełka to oczywiście na magazynie ciemno bo przecież wyrób śpi i wraz trzeba latać szukać zmianowej żeby obudziła szanownego pana, po czym wychodzą ze swoich sypialni na dołku, na jedni nawet potrafią jeszcze wyskoczyć do ciebie z mordą wyskoczyć że wgl jak mogłeś przyjęć i przerwać im wypoczynek trochę żałosne miejsce

Oj jaka krzywda się dzieje bo pracować każą. Najlepiej chować się z telefonem lub spać na nocy zwłaszcza magazyn na każdej z Hal. W tekturze w wózku tylko polulać nie ma komu..

Izabela

czyli to sugestia, że takie rzeczy faktycznie mają tu miejsce? ile by to było osób tak w ujęciu %? są z ego jakieś konsekwencje?

Kinomaniak

A gdzie kierownik? Nie widzi takich zachowań? Jak w każdej firmie są (usunięte przez administratora)

Chuck

No własnie.Jak jest zajecie i sie pracuje to nie romansuje

Andzej

Jak tam łapanki na odśnieżanie dachu w dako?

Kozak Janek
@Andzej

Tam robisz co ci kaza, lizesz buty, sprzatasz po domach u kierownikow, kosisz trawe, odsniezasz dach i (usunięte przez administratora) oprozniasz. (usunięte przez administratora) XIX wieku tylko parobki maja smartfony poza tym nic innego, na jedzenie starcza ale tylko z biedry.

Megi

Szczeze polecam współpracę z firmą Dało.

Zostaw merytoryczną opinię o Drukarnia DAKO Sp. j. - Lubartów

• Jak się pracuje w Drukarnia DAKO Sp. j.?

Zobacz opinie na temat firmy Drukarnia DAKO Sp. j. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 147.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drukarnia DAKO Sp. j.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 25 to opinie pozytywne, 40 to opinie negatywne, a 46 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drukarnia DAKO Sp. j.?

Kandydaci do pracy w Drukarnia DAKO Sp. j. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drukarnia DAKO Sp. j.