Opinie o Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. o rekrutacji.

Branże: Produkcja i serwis sprzętu medycznego i laboratoryjnego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. w Warszawa

OR

Robię tu już rok i jestem generalnie zadowolony. Nie jest tak źle jak piszą. Wiadomo że na okresie próbnym nikt nie da kokosów. Ogólnie jest spoko, wiele rzeczy można przedyskutować, ustalić z pracodawcą, zawsze się znajdzie ktoś kto wysłucha jakie masz problemy związane z pracą. Za dodatkową pracę są dodatkowe premie. Jak się coś nawet ostro "spieprzy" to zawsze się dostanie drugą szansę. Sami ludzie też super- nawet lepsi niż praca :D Podsumowując - jest naprawdę ok i z miejsca mogę wymienić wiele gorszych firm w których robiłem. Lepszych od Lizard - nawet jak się zastanowię to ciężko.

Grażyna
@OR

Oj to zależy, jak ktoś ma doświadczenie to czemu nie miałby chcieć wysokiej stawki na start? :) Rozumiem po okresie próbnym w firmie podwyżki są w takim razie czymś normalnym? A bez dodatkowej pracy są jakieś premie, ot tak żeby docenić?

Aperol

Z poznańskiego oddzialu nikt nigdy nie awansował Wszyscy siedzą po 5 lat czasu na 1linii Uważajcie chłopcy

@Aperol

Chodzi o awans stanowiskowy pewnie? A co z finansowym?

@Aperol

Nie zgodzę się z tym stwierdzeniem, pracuję w oddziale Poznańskim od kilku lat, każdy zaczynał w tym oddziale jako pierwsza zupełnie podstawowa linia wsparcia użytkownikom, a aktualnie w tym oddziale jest Dyrektor, Kierownik, Administrator i trzy osoby na pograniczu II/III linii wsparcia. W zasadzie każdy kto chce i daje z siebie coś więcej, szkoli się, zdaje egzaminy to awansuje, a Lizard daje bardzo dużo możliwości szkoleń. Podsumowując, trzeba po prostu chcieć :)

Twój stary

80% pracowników tej firmy odeszło w latach 21-22 Gratuluję tak trzymać

Paweł Jaszczura
@Twój stary

To oczywista nieprawda. Nie wiem po co wymyśla się takie rzeczy. Dlatego zawsze jestem za tym aby wpisy nie były anonimowe. Firma się rozwija i zwiększa zatrudnienie.

Paweł Jaszczura CEO LIZARD

Dzień dobry, Chciałbym odnieść się do wpisów na tym portalu. 1. Chorobą dzisiejszych społeczeństw jest chowanie się za anonimowością, Ci co pracują w Lizard wiedzą, że moje drzwi są zawsze otwarte, ja oraz wszyscy Kierownicy reagujemy na bieżco na każdą sprawę poruszaną przez pracowników. Zachęcam zatem do bezpośrednigo kontaktu ze mną lub innymi przedstawicielami kadry kieroniczej, Ci co naprawdę pracują w naszej firmie widzą , że kanałów komunikacyjnych i metod skutecznych metod dotarcia do zarządzających ze swoją sprawą jest dużo. 2. Szczerze mówiąc po pojawieniu się niezbyt przychylnej opini o Lizard następnego dnia miałem propozycję z tego portalu , która bazowałą na "ociepleniu" naszego wizerunku w odpowiedzi na te nienajlepsze opinie. Oczywiście, nie poszedłem w tym kierunku, ufam, że naszej firmie jest to nie potrzebne. Z pewnością Lizard nie jest idealny , ale nikt nie poświęcił tak wiele czasu na to jak ja , aby firmę budować na fundamentach otwartości, dialogu. Zachęcam ciągle do tego samego , rozmowy. Anonimowowość ja odczytuję jako pewnego roadzaju atak , może nawet konkurencji na dobrze działającą i dobrze rozwijającą się firmę. 3. Nie jesteśmy korporacją, ciągle jesteśmy firmą aspirujacą do najwyzszej pozycji na rynku pod względem Klientów, jakości itd , oznacza to, że posiadamy ograniczoną liość środków na rozwój i budowę firmy. Nowe podatki zabrały w ciągu ostatnich dwóch lat prawie 90% funfuszu rozwojowego , a my mimo to działamy. 4. Nie jesteśmy korporacją , nie posiadamy działu HR. W związku z tym , że to moja firma , to ja wraz z Kierownikami dokładnie przeglądam CV i decyduję kogo zapraszać na spotkanie. Na pierwszym spotkaniu można spotkać Kieronika lub CEO. Szanuje swój czas i potencialnych kandytatów. Nasz wybór zawsze opiera się na tych samych założeniach : umiejętności merytoryczne kandydata, mentalność Kandydata , oczekiwanie finansowe Kandydata , oczekiwania dotyczące rozwoju Kandydata. 4A. Umiejętności mertoryczne - wiadomo 4B. Mantaloność Kandydata - Nawet krótka rozmowa umożliwia ocenę czy nadajemy na tych samych falach, czy rozumiemy się , nigdy nie wiadomo na 100% , można się pomylić , ale zazwyczaj przy wyborze juz się nie mylimy lub bardzo sporadycznie 4C. Oczekiwania finansowe kandydata. ( wynagrodzenia w Lizard) Jestem pracodawcą i znam jedną prostą prawdę: pracownik zawsze będzie mówił, że za mało zarabia odnoszac się do pensji netto , niezauważając całej gamy obciązeń i podatków , które to ON - Pracownik płaci, pracodawca -zawsze policzy wszystkie koszty zatrudnienia i będzie narzekał , że jest za drogo. TO NORMALNE. W zamieszczonych postach widać prawdziwe wpisy : warunki finansowe są negocjowane. No tak , każdy, kto przyszedł do Lizard wie , że zatrudniam go za pieniądze , które on sobie zażyczył. Zazwyczaj mówię " proszę podać wartość za którą chce Kandydat podjąć pracę , jeśli mnie stać na podaną kwotę zatrudniam". Jeśli to nie prawda proszę pod nazwiskiem napisać komentarz, że było inaczej! (usunięte przez administratora) Oczekiwanie kandydata wobec firmy : czasem nawet jak mnie stać na zatrudnienie kandydata, po stawkach, które on podał, a Kandydat ma oczekiwania na rozwój, których nie spełnię, nie zatrudnię go. Robię tak dlatego, że zależy mi na pracownikach długoterminowo, więc taki "nierozwijający się" Kandydat szybko chce zmienić pracę. A mnie na to nie stać . Najdroższe jest wdrażanie Pracownika, co jest niekożystne dla Parcownika , Klienta i Lizard. 4F. Forma zatrudnienia, przy tak skąplikowanym systemie podatkowym forma zatrudnienia jest zazwyczaj długo dyskutowana , na końcu zazwyczaj Kandydat wybiera sobie formę i typ umowy. 5. Projkety, rozwój - staram się dbać o relacje z pracownikami i warunki pracy, wyposażenie dostęp do technologii, mamy legalne dostępy do Microsoft, Veeam, Sophos, Cisco, Bitdefender i wiele innych. Ciekawa praca , projekty i rozwój - zależą w dużej mierze od rynku i Klientów. Z tego co widzę , to często my gonimy wymagania rynku i to ja muszę zachęcać inżynierów do rozwoju ( jak ktoś pracuje, to wie jak trudno jest zachęcić pracownikó do zdawnia egzaminów :) ). Wychodzę z założenia , ze jest za dużo rozwoju :) 6. Klienci: Kiedyś auto Księcia Karola uległo awarii, miejscowy mechanik naprawił auto, Książe pojechał dalej , póżniej mechanik przysłał rachunek, a Książe oburzył się, jak mechanik miał czelność wystawić rachunek, powinien zrobić to za darmo i jeszcze być dumnym, że pracował dla samego Księcia. Tak też jest z Wielkimi Korporacjami , najczęsciej to one płacą najmniej, dodatkowo mają do tego bardzo profecionalne służby fiansowe , które świetnie negocjują. No cóż a taka firma jak my może czasem potzrebuje dumy, ze ma takiego klienta. Tak więc w odniesieniu do wpisu Tomka, zajmij się tym co umiesz robić najlepiej , zarządzać systemami IT resztę pozostaw tym co muszą odnależć się w swiecie negocjacji i trzymaj za nich kciuki.

@Paweł Jaszczura CEO LIZARD

Dzień dobry. Proszę o informację, czy oferowane w ogłoszeniu : https://www.pracuj.pl/praca/informatyk-specjalista-helpdesk-krakow-henryka-kamienskiego-11,oferta,1002282764?sug=oferta_bottom_bd_4 widełki wynagrodzenia są realne i aktualne (8000 - 10.000 brutto)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mr mister

Mija drugi tydzień, odkąd panowie obiecali się odezwać z informacją zwrotną (niezależnie od wyników), więc wystawiam ocenę negatywną. Wymagają własnego samochodu do użytkowania w celach służbowych, nie stać ich nawet by zapłacić 3500 netto. Jak dla mnie Januszex i nie polecam.

Helpdesk

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Bóg helpdesku

Jak na początek mojej kariery w IT Lizard to była świetna firma. Zdobyłem masę doświadczenia i wiedzy. Atmosfera jest fajna, z chłopakami da się pożartować jak i popracować. Sprawy dotyczące umowy o pracę/zlecenie/B2B są do dogadania z pracodawcą i raczej się dostosują do pracownika. Zawijam bo chwyciła mnie rutyna i dostałem po prostu ofertę za lepsze pieniądze XD.

Zawijaj
@Bóg helpdesku

Żagle

@Bóg helpdesku

A dasz znać jak długo pracowałeś? Czyli to dobre miejsce na start bo potem na szklany sufit się natrafia?

Paweł Jaszczura CEO LIZARD

7. Raportowanie - Największa jak widzę bolączka niektórych naszych kolegów, Niestety jest to podstawa rozliczenia się z naszymi Klientami. W zasadzie każdy Klient , wyznaczone przez niego osoby w kontrolingu lub nadzorze właścicielskim , dokładnie sprawdzają nasze raporty. Sprawadzają dokładnie czas pracy ale i zapisy , czyli co było w tym czasie robione. Niektórzy kliencji nawet proponują nam inne czasy za wykonanie czynności opisanych w raportach ( słaby opis = mniejszy czas). Takie ich prawo. A my niestety musimy raportować dokładnie co do czasu oraz wykonywanych czynności i na bieżaco bo wielu Klientów dostaje raporty np. raz dziennie albo raz na tydzień. Raportowanie nie zniknie i warto jest zwyczajnie nauczyć się raportować na zakończenie danej czynności serwisowej. Dla pocieszenia dodam , że znaczna część naszych Pracowników robi to bardzo dobrze, ZA CO IM DZIĘKUJĘ. 8. Zwolnienia pracowników: 8A - po wielu latach niektóre osoby znajdują , kontynuację swojej drogi zawodowej , trudno, zazwyczaj mnie to boli , zazwyczaj staram się ich zatrzymać najdłużej jak się da. Różnie to wychodzi 8B - zawsze bardzo trudny czas , decyzja o takim fakcie zazwyczaj dojrzewa przez wiele miesięcy i wiąże się z faktyczną i bardzo dokładą analizę tego co się dzieje, nikt nie jest zwalniany bez przyczyny , to nie miejsce na wyjaśnianie moich kontretnych decyzji , dodam tylko, że takich zwalnianych przeze mnie pracowników, oraz fluktacja kadry jest dość niska. A jak osoby zatrudnione w Lizard wiedzą nikt nie kwapi się do zwalniania czy karania pracowników. Nawet ostatnio za przyznaine wię do winy pracownik za odwagę cywilną dostał nagrodę finansową. Jeśli ktoś został zwolniony , to z pewnością była powazna przyczyna. Gdyby ktoś chciał anomimowo dyskutować nie podejmę wątku, jeśli chce mieć dodatkowe wyjaśnienia zapraszam do kontaktu telefonicznego. Swoje "opinie" dodałem jako "neutralne" Nie będę już więcej komentować i odnosić się do anonimowych wpisów.

Znajomy

Pracuję w DD już kilka lat i raczej nigdzie się nie wybieram. Atmosfera jest mega. Jesli ktoś ceni sobie dobra atmosferę i komfort pracy bez korpo światka to jest miejsce dla Ciebie. ;) Bardzo dobry dojazd, benefity, integracje, sportowe inicjatywy itp. Pracownicy starsi i młodsi jest z kim pogadać, ale tez jest się od kogo uczyć. Ludzie są przyjaźni i pomocni. Nadgodziny i praca w weekendy ? jasne zdarza się, ale gdzie tego dziś nie ma... Możliwość pracy zdalnej kiedy potrzebujesz luźniejszego dnia. Doceniają Twoje inicjatywy i pchają w górę. Oczywiście nie pracowałam w każdym dziale, ale pracuję w administracji więc mam styczność z większością pracowników. polecam

Dzien dobry. Mam pytanie odnośnie charakteru współpracy w firmie. Czy można pracować na niepełen etat? Czy w firmie jest szansa na dodatkowe benefity? Dziękuje szczerze za odpowiedź.

Tiger

Tylko pełny etat. Brak benefitów i umowa zlecenie

Czesław
@Tiger

Jak zlecenie to rozumiem czemu nie ma benefitów. Bo się po prostu nie należą przy takim kontrakcie. Nie ma możliwości przejścia na normalną stabilną umowę o pracę? Ktoś w ogóle w firmie taką ma?

Poważny

Pracuję w Lizardzie już jakiś czas, może nie w dziale Helpdesk, ale widzę, jak to się odbywa. Firma opiera się na tym właśnie dziale. Na samej rekrutacji jest spory przesiew, nie liczy się doświadczenie, ale wiedza i cechy charakteru, dlatego właśnie zatrudnia się i tzw. osoby "zielone" i osoby doświadczone. Umowa jest wedle uznania pracownika, może być o pracę, może być o zlecenie, jak komu wygodniej i jak komu się bardziej opłaca. Osoby "zielone" nie wyjeżdżają typowo do zadań, są długo przyuczane, lub zaczynają od relokacji i po sprawdzeniu się, dopiero przechodzą dalej. Firma jest dość duża, są jasno ustalone zasady i to może niektórym się nie podobać, ale jakieś zasady muszą być, by firma działała, a że to firma obsługująca duże i globalne korporacje, wszystko musi być jak w zegarku. Niestety nie każdy to rozumie i myśli, że należy mu się wszystko. Premie praktycznie zawsze są wypłacane, może nie każdemu uda się w całości, ale o to można winić siebie, gdzieś był popełniony ważny błąd. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, zgłaszasz je, bardzo często są akceptowane na korzyść pracownika, ale jak się nie chce, no to najłatwiej krytykować. Góra nie wie wszystkiego, wiadomo, że trzeba zgłaszać zastrzeżenia. Wypłata jest zawsze na czas - zawsze najpóźniej 31 dnia w bieżącym miesiącu - nie trzeba, jak w innych firmach czekać do 10-tego następnego miesiąca. Tak mają osoby na umowę o pracę/zlecenie/B2B. Ale osoby na zlecenie mają płacone za każdą godzinę, a osoby na umowę o pracę mają stałą pensję i nadgodziny odbierają w formie czasowym, dni wolnych. Pensja często na początku jest taka sama dla wszystkich (chyba, że zamanipulujesz na rozmowie o pracę i okażesz się tego warty), po 3 miesiącach próbnych znowu taka sama podwyżka, a później już negocjujesz i to już od Ciebie zależy, co wynegocjujesz, co pokażesz w tym czasie i czego jesteś wart. Firma nie jest biedna i jest w stanie dobrze zapłacić, musisz tylko udowodnić, że strata Ciebie będzie dotkliwa. Musisz się dobrze sprzedać. Ludzie ogólnie są bardzo mili, weseli, spokojni, panuje fajna atmosfera. Chcą żeby było na Twoją korzyść, dlatego musisz pamiętać, żeby odpowiednio uzasadniać pewne rzeczy. Trzeba się dobrze sprzedać i trzeba umieć wszytsko uzasadnić. Ze względu na to, że firma jest duża, trzeba mieć akceptację iluś osób, gdy potrzebuje się jakiejś rzeczy, urlopu, czegokolwiek. I to trzeba po prostu zrozumiec i trzeba wiedzieć, że takie zapotrzebowania zgłasza się z wyprzedzebiem, lub oczekuje na wynik jakiś czas. No niestety. Ale tak się rządzi duże przedsiębiorstwo z wieloma oddziałami i kilkoma przełożonymi. Podsumowując: atmosfera na tak, ludzie na tak, wypłata taka sobie, ale da się osiągnąć dobrą płacę będąc też wzorowym pracownikiem, duży stopień pilnowania, śledzenia, nadzór, poważni klienci, wymagany schludny strój i mnóstwo procedur, jasne zasady, brak krętactwa, firma dla osób ambitnych. Benefity przychodzą z czasem zatrudnienia. Pierwszy rok trzeba się przemęczyć bez, albo za nie płacić. Firmę oceniam pozytywnie. Do ideału brakuje tylko wyższej pensji.

tomek

Atmosfera jest super - mamy naprawdę świetne relacje między sobą - mowa o członkach zespołów/działów. Nie mówię o relacjach pracownik-kierownik/dyrektor. Fajna jest możliwość rozwoju, bo pracujemy z największymi firmami w PL i na świecie. To jest bezcenne. Ale zarobki. OK, nikt tu nie zarabia najnizszej krajowej. Ale zarabiamy za mało jak na to, jaką pracę wykonujemy i dla kogo. Chyba sama ranga firm, dla których wykonujemy usługi powinna świadczyc o tym, że zarobko powinny być znacznie wyższe. Tutaj byle błąd to bardzo poważna sprawa. To nie jest klient indywidualny, tylko bardzo powazni klienci. Jezeli wykonujesz tak powazne obowiazki, ktore zestresowalyby kazdego przecietnego czlowieka, to chyba powinienes miec z tego cos wiecej. Pracownicy dlatego ubolewaja i odchodza, bo nie docenia sie ich doswiadczenia, poswiecenia, profesjonalizmu. W ostatnim czasie wzrosla dramatycznie inflacja, powinno sie to przelozyc na podwyzki dla wszystkich, tym bardziej, ze pracy jest duzo wiecej. Tutaj jest bol. Jezeli zalata sie kwestie zarobkow i dyrekcja zacznie doceniac - rozmawiac - uwzgledniac potrzeby, na pewno zle opinie sie skoncza. jak wspomnialem na poczatku - atmosfere miedzy soba mamy super. brakuje zarobkow i zrozumienia przelozonych. i bedzie ok.

Zawiedziony

Odradzam. Firma zwalnia dobrych pracowników z kilkuletnim stażem bez podania konkretnej przyczyny.

DopelHerz
@Zawiedziony

Zgadzam się

@DopelHerz

Długo już tu pracujesz? Może i nie podają przyczyny ale czy macie jakieś domysły dlaczego tak właśnie się dzieje? Jaki jest sens tego?

Rekrutacja dość dziwna - rekrutacja na stanowisko Administrator Serwerów. Pierwszy etap( tutaj zaskoczenie) z CEO, ze słowa do słowa doszliśmy do ustalenia, że firma prześle mi warunki umowy itp. i jak warunki będą pasować to widzimy się na kolejnym spotkaniu z CTO. Po nieotrzymaniu danych dokumentów zwróciłem się do Pani z działu HR, która uprzejmie poinformowała mnie, że nie zostałem wybrany do dalszej rekrutacji. Prosząc o feedback oczywiście go nie dostałem. Rekrutującym się osobom polecam zastanowić się, czy jeżeli szef firmy na pierwszym spotkaniu nie jest w stanie wypowiadać się szczerze, to jakie "kwiatki" będą wychodzić w trakcie współpracy i czy informacje o firmie przekazywane w trakcie rozmowy pokrywają się z rzeczywistością.

Zostaw merytoryczną opinię o Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. - Warszawa

• Jak się pracuje w Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.?

Zobacz opinie na temat firmy Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.?

Kandydaci do pracy w Lizard Sp. z o.o. It Sp.K. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.
2.7/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Bukowińska 22 lok. 200
    02-703 Warszawa

Lizard Sp. z o.o. It Sp.K.