Opinie o Metaliks Sp. z o.o. w Rydułtowy

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Metaliks Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Metaliks Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Górnictwo - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metaliks Sp. z o.o. w Rydułtowy

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Vissby

20.07.2023 01:07

Vissbyikona wywiad

Zatrudniłem się w firmie Metaliks, ponieważ oferowali atrakcyjne stawki i ciekawy rodzaj pracy. Niestety po miesiącu pracy na czarno ja i mój kolega dostaliśmy zmniejszone stawki z powodu (cytuję): ,,nie podobają mi się pana spoiny, nie widzę u pana zaangażowania". Kolega usłyszał ten sam powód, co ja. U poprzedniego pracodawcy spawałem rury na szczelność i pracodawca był ze mnie bardzo zadowolony, także w moim odczuciu były to powody wymyślane na siłę, byle by nie dać tyle pieniędzy, ile było obiecywane. Umowę otrzymałem dopiero po miesiącu pracy i była to umowa zlecenie. Otrzymałem inną stawkę niż mi obiecano. Pracodawca powiedział, że wypłaci mi pieniądze tylko po podpisaniu tej umowy, więc musiałem się na to zgodzić. Powody obniżenia były takie jak wyżej, przy czym ja każdego dnia starałem się tak samo, byłem zaangażowany w pracę i rzetelny. W umowie, którą otrzymałem dopiero po miesiącu i musiałem ją podpisać, by otrzymać jakiekolwiek wynagrodzenie za przepracowany miesiąc, była zawarta klauzula, że wypłata może być zaniżona lub zupełnie anulowana za niewyrobienie się w czasie z wykonaniem zlecenia lub wykonanie go wadliwie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Vissbyikona wywiad

Spawacz przy renowacji wagoników kopalnianych - w teorii. W praktyce do moich obowiązków należało również: prowadzenie auta, jazda po towar, malowanie na hali i inne aktywności.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Vissbyikona wywiad

Finanse i zmniejszenie obiecanej stawki po miesiącu pracy - za domniemany brak zaangażowania i niezadowolenie z mojej pracy.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

Vissbyikona wywiad

Ustalone było 24 zł/h netto. Przepracowałem miesiąc na czarno na prośbę pracodawcy. Po tym miesiącu pracy pracodawca stwierdził, iż da mi 21 zł/h netto, czyli najniższą krajową.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Vissbyikona wywiad

Pracowałem w tej firmie miesiąc.

Vissbyikona wywiad

Nigdy bym nie polecił pracy w firmie jak ta z powodu nieciekawych warunków. Musiałem dodatkowo wykonywać pracę kierowcy i logistyka, mimo że zatrudniłem się jako spawacz, a pojazdy, które prowadziłem miały niesprawne hamulce i były w nieciekawym stanie. Do tego wspomnę o ustaleniu innej stawki niż ta dogadana pierwszego dnia. Pracodawca również nie wypłacił mi za tydzień pracy, który przepracowałem (do 10 dnia kolejnego miesiąca), ponieważ według pracodawcy nie wykonałem zlecenia do końca, co jest przecież naturalne przy zrezygnowaniu z pracy, że nie mogłem skończyć całego zadania na czas. Dlaczego miałbym pracować za darmo przez okres, kiedy wykonywałem należne obowiązki? Pracodawca nie był też w stanie zapewnić masek ochronnych podczas malowania, gdzie mnie to zajęcie dusiło oraz wcale nie należało do obowiązków spawacza.

Vissbyikona wywiad

Jedyna możliwość rozwoju to nauka wypalania palnikiem gazowym. To jedyne, co się nauczyłem.

Vissbyikona wywiad

Nie było żadnych szkoleń. Dodatkowo pracowałem w tej firmie bez żadnych uprawnień spawalniczych. Normalnie wygląda to tak, że firmy po próbnym spawaniu, widząc potencjał kandydata do pracy, wysyłają go na specjalne szkolenie lub wykonują wewnętrzne szkolenie w celu uzyskania przez pracownika takich papierów, które są niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Vissbyikona wywiad

Nie ma prawie kontaktu z pracownikami. Każdy pracuje samodzielnie, więc trudno mi ocenić atmosferę.

Vissbyikona wywiad

Pracodawca nie przestrzegał warunków: dostałem inną wypłatę niż była ustalona, pracodawca obiecywał, iż do pracy będę przychodził tylko spawać już przygotowane elementy, w praktyce wszystko trzeba było robić samemu - od montażu po wykończenie, a nawet dodatkowe zajęcia, takie jak bycie kierowcą.

Vissbyikona wywiad

Pracodawca mógłby zacząć od wypłacenia zaległych pieniędzy za przepracowany tydzień, jednakże to najpewniej się nie stanie.

Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie dotyczące miejsca zatrudnienia w Metaliks Sp. z o.o.. Czy firma oferuje umowe o prace? Czy rozmowa kwalifikacyjna jest stacjonarna? Czy pracodawca daje bony na święta? Bardzo dziękuje za pomoc.

Vissby Nowy wpis

pracodawca oferuje tylko umowę zlecenie po miesięcznej pracy na czarno , najpewniej zostaniesz (usunięte przez administratora) na pieniądze tak jak było to ze mną i moim znajomym , rozmowa kwalifikacyjna jest stacjonarna ale i tak najpewniej nic ciekawego się na niej nie dowiesz

były pracownik Nowy wpis

na rozmowie kwalifikacyjnych piękne obietnice , dogadana stawka , wszystko wydawało się być w porządku , jednakże pracodawca daje umowe do podpisania dopiero po miesiącu próbnym . niestety ,jak przychodzi co do czego, tak też w tej firmie z początku już były nieścisłości , praca nie wyglądała tak jak na rozmowie , dodatkowo jak doszło do rozliczenia się po miesięcznej pracy na czarno pracodawca zaczął wymyślać niezmyślone rzeczy byle by tylko zapłacić mniej , z umówionej stawki nagle odjęto mi i mojemu znajomemu po 3zł/h dodatkowo nie zostało mi wypłacone kilka dni pracy po tym jak się zwolniłem. Osoby które planują współprace z tą firmą jako klient też nie mają zaciekawię , firma zajmuje się regeneracją wagoników kopalnianych, większość elementów nie jest tak jak w ustaleniach nowa ,a użyta ponownie z wagoników , także pracodawca (usunięte przez administratora) i pracownika i klientów

Zostaw merytoryczną opinię o Metaliks Sp. z o.o. - Rydułtowy

• Jak się pracuje w Metaliks Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Metaliks Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Metaliks Sp. z o.o.
  • Raciborska 130
    44-280 Rydułtowy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042