Opinie o Metalix Sp. z o.o. w Rybnik

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Metalix Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Metalix Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metalix Sp. z o.o. w Rybnik

Higgy

Firma Metalix to kompletna i całkowita porażka i jeśli możecie to uciekajcie od niej jak najdalej ! Szczęście w nieszczęściu że choć tam pracowałem to jednak naprawdę bardzo krótko. Pierwszą rzeczą jest rozbieżność między rozmową a umową która polega na tym że na rozmowie obiecują jedno a na umowie podkładają pod nos do podpisania zupełnie co innego i to oczywiście na chybcika. Druga rzecz to szef firmy który jest typowym nowobogackim dorobkiewiczem traktującym ludzi jak przedmioty którymi chce osiągnąć jeszcze większe zyski. Ten facet to żaden wykwalifikowany manager ale zwykły chłopek który postanowił umyć ręce, założyć koszulę i zostać szefem wszystkich szefów. Osobnik nie wywiązuje się z żadnych obietnic a jedyne relacje w jego firmie to relacje (usunięte przez administratora) i pana. Trzecia sprawa to szkolenia - nawet tak podstawowe jak BHP - które są tylko teoretyczne i polegają na szybkim podpisaniu udziału. Czwarta sprawa - już w pracy - to brak wyznaczonych jakichkolwiek kompetencji a więc wszyscy są od wszystkiego. Pracownik administracyjny sprząta mopem podłogę a rekruter w biurze wykonuje obowiazki przedstawiciela handlowego, oczywiście prywatnym samochodem bo firma nie dysponuje służbowymi. Większość pracowników to ludzie którzy wykonują swoje obowiązki za najniższą krajową i nie otrzymują nawet ćwiartki tego co obiecuje im się na rozmowie o pracę. Trzymajcie się od tej firmy z daleka. Metalix to zwykli wyzyskiwacze a nie żadni pracodawcy !

Dominika
@Higgy

O matko, faktycznie sporo tych wad jest tutaj wypunktowanych. Jako pierwsza sprawa to ta umowa mnie zmartwiła, rozumiem, że się na niej sam przejechałeś, bo nie sprawdziłeś co Ci dali "pod nos"? Co dokładnie się różniło, wkopałeś się w coś przez to? :/

@Dominika

Przychodzi Pani na rozmowę o pracę gdzie padają konkretne ustalenia co do wypłaty i terminu obowiązywania umowy. Dogaduje Pani wszystkie szczegóły na które otrzymuje zgodę. Jesteście więc dogadani. Za parę dni po rozmowie otrzymuje Pani telefon że kandydatura wypadła pomyślnie i zostanie Pani skierowana na badania lekarskie. Po badaniach przyjeżdża więc Pani do biura w którym otrzymuje do podpisania umowę. Jednak na dokumencie widnieje zupełnie inna stawka i zupełnie inny czas obowiązywania niż wcześniej ustalono. Stawka jest oczywiście niższa a czas obowiązywania krótszy niż dogadywała Pani z pracodawcą na rozmowie. Ma Pani więc możliwość podpisać i spróbować lub podziękować i szukać dalej pracy. Ja popełniłem błąd bo podpisałem ... Kolejny krok to szkolenie BHP na który przyjeżdża BHP - owiec i jedyne co robi to podsuwa pod nos plik dokumentów do wypisania i podpisania z krótkim komentarzem co czego dotyczy. To jest tak zwane "szkolenie" które z racji samej ilości zagadnień powinno trwać co najmniej przez pół dnia. W praktyce trwa piętnaście minut ... Zajmuje więc Pani stanowisko pracy które nazywa się X jednak wykonuje Pani na nim również obowiązki które powinny przysługiwać stanowisku Y i Z ponieważ tak każe Pani zwierzchnik który uznaje że "świetnie się Pani do tego nadaje" ... W praktyce pracownik biurowy wykonuje prace ekipy sprzątającej bo szef kazał umyć podłogę. Rekruter wykonuje prace przedstawiciela handlowego bo szef kazał mu pojechać w dane miejsca jego własnym samochodem, z resztą firma nie posiada służbowych i szereg tym podobnych zdażeń które definiują pracownika nie jako specjalistę w myśl umowy jaką podpisał ale jako "złotą rączkę" od wszystkiego co zleci zwierzchnik. W praktyce typowe lata dziewięćdziesiąte za bardzo niską stawkę. Proszę się trzymać z daleka od Metalixu i nie dać się zwieść uśmiechami i miłymi gestami na potencjalnej rozmowie. To tylko pozory !

Kamila
@Higgy

Ale podczas podpisywania umowy zapytałeś dlaczego stawka inna i długość trwania inna niż na rozmowie? Co firma na to odpowiedziała? Są tłumaczenia jakies?

@Kamila

Oczywiście że zapytałem ale właściciel firmy wzruszył ramionami a ja miałem do wyboru podrzeć umowę i rzucić mu w twarz lub podpisać. Niestety byłem w takiej sytuacji że potrzebowałem pracy a więc podpisałem. Metalix to firma która żeruje właśnie na takich życiowych zakrętach. Czas pokazał że był to mój błąd. Na szczęście nie pracowałem tam długo ale szczerze wszystkim odradzam. Była to dla mnie wielka nauczka. Trzymajcie się z dala od Metalixu ponieważ ta firma to jedno wielkie nieporozumienie !

Mateusz Nowy wpis
@Kamila

Pracowałem tam 4 miesiące i nigdy więcej na Barbórka dostał każdy pracownik 500 ml wódki ???? sztygar sitkowski kawał psychola a janetka nad sztygar kawał (usunięte przez administratora) to firma dla ludzi co mają alimenty i komornika wiem bo tam i teściu pracował najniższa krajowa zero dodatków nic a bony zapomnij (usunięte przez administratora) za najniższa krajowa

Dominika Nowy wpis
@Mateusz

No i ile osób tu tak w sumie pracuje teraz? Poważnie sądzisz, że większość z premedytacją takie stawki i ogólne warunki tutaj zgarnia? To jak te miesiące tutaj musiały wyglądać, że po czwartym wypowiedzenie poszło? Jeśli chodzi o rozwiązanie umowy to wszystko normalnie poszło i nie było problemów?

Mateusz Nowy wpis
@Dominika

Kolego za 2800 zł na kopalni pracować daj sobie na luz wszyscy się śmiali zero bonów ja się sam zwolnił z tej chorej firmy

Artur

Z tego co pisano to zrozumiałem, że rozmowa rekrutacyjna nie zgadza się z rzeczywistością a człowiek może nie mieć w praktyce stałego zakresu obowiązków. Było też o najniższej krajowej i niewłaściwym traktowaniu ludzi. Stawka jakoś wzrosła od tego czasu?

pol Nowy wpis
@Artur

Witam, od tamtego czasu nic się nie zmieniło

Olga

Czy ktoś może jakoś potwierdzić, że firma faktycznie nie wypłaca pieniędzy? Bo jedna opinia to o niczym nie świadczy. A ogólnie to mój mąż szuka pracy, jakiejś uczciwej i wypłacalnej.

Henryk
@Olga

To jest firma w której się pracuje za najniższą krajową to jest firma dla ludzi co mają komornika albo alimęnty sztygar psychol znęca się psychicznie , pracowałem tam 8 miesięcy i już nigdy w życiu

Bożena
@Henryk

poważne zarzuty! ale skoro tam pracowałeś to najlepiej wiesz co się działo w środku.... w jaki sposób się znęcał? zgłaszaliście to do odpowiednich służb?

admin

Wiesz jak działa firma Metalix Sp. z o.o. Firma Handlowo-Usługowa i na jakie umowy zatrudnia nowe osoby? Czekamy na Twój komentarz!

Luna
@admin

Nie placa za prace

Me fedrn
@Luna

Siema jak nie płacą za pracę?

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w Metalix Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku tokarz/frezer?
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Rybnik
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.

Zostaw merytoryczną opinię o Metalix Sp. z o.o. - Rybnik

• Jak się pracuje w Metalix Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Metalix Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

Metalix Sp. z o.o.
  • Józefa Rymera 4