Miinto Tech PL Sp. z o.o.

Opinie o Miinto Tech PL Sp. z o.o.

Jestem w trakcie procesu rekrutacyjnego (po pierwszej rozmowie) i wygląda to naprawdę dobrze! Przejrzyste zasady rekrutacji, feedback, spoko atmosfera podczas rozmowy. Firma wydaje się być stabilna i daje sporo możliwości. Na tę chwilę zamierzam kontynuować rozmowy i liczę, że zakończoną się one pomyślnie ????

@Kandydat

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię! Tworzenie pozytywnych doświadczeń podczas procesu rekrutacji to jeden z naszych priorytetów! :) Trzymamy kciuki za dalszy przebieg rozmów. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Nickless
@Kandydat

Możesz napisać, jakie etapy są do przejścia? Jak wygląda proces?

Tech Recruitment Specialist

Finalnie nie zdecydowałem się rozmawiać dalej, podziękowałem panu managerowi za kontakt i dotychczasowe możliwości rozmowy. Tak w ogóle przed chwilą mi się wyświetliło, że się zwolnił (albo został zwolniony) (usunięte przez administratora) więc to chyba jednak była słuszna i dobra decyzja z mojej strony.

Rabarbar

Bardzo cenię sobie kilka rzeczy w tej firmie. Feedback, które regularnie otrzymuję, zarówno ten techniczny od kolegów z zespołu oraz ten miękki dzięki, któremu bardziej zacząłem zwracać uwagę na wpływ jaki mam na otoczenie. Mogę rozwijać swoje umiejętności, wykorzystywać dobre wzorce i co najważniejsze pracować z ogromnymi talentami na rynku. Osoby tutaj bardzo chętnie dzielą się wiedzą, angażują w projekty wychodzące poza ramy codziennych obowiązków, oraz wiele uczą. Firma coraz mocniej stawia na wymierność swoich działań, mniej rzeczy jest dyktowana, a coraz więcej widać, że inwestujemy w dane przy podejmowaniu decyzji.

@Rabarbar

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za tak pozytywny komentarz! Tworzenie angażującej i rozwojowej kultury organizacyjnej to nasze priorytety. Cieszymy się, że doceniane są również takie aspekty jak regularny feedback czy jakość menedżerskiego zarządzania. To budujące! :) Życzymy sukcesów! Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

@Rabarbar

O tak, wymieniłeś to o czym ja zapomniałam! Miinto jest bardzo data-driven. Fajne jest to, że podejmowane decyzje biznesowe nie zależą od tego kto ma wyższy stołek albo kto głośniej krzyczy, ale są dokonywane w oparciu o dane (tak bardzo jak to tylko możliwe). Widziałam już firmy w których robiło się coś tylko dlatego bo "prezes tak powiedział", albo wręcz ukrywało się dane przed pracownikami żeby zakamuflować złe decyzje zarządu, i cieszę się że Miinto nie jest takim miejscem!

Managerka

Firma ma niestety swoją historię (masowe zwolnienia - jak można przeczytać niżej). Jak wiele firm ma swoje wzloty i upadki, a że management oraz inwestor nie są instytucją charytatywną to taka sytuacja miała miejsce. Jest to prawo firmy zwolnić swoich pracowników i to właśnie zadziało się półtora roku temu, z zachowaniem litery prawa oraz również gentelmeńskich umów... jakkolwiek okropnie to nie zabrzmi. Jednak między innymi dzięki temu Miinto jest teraz na ścieżce intensywnego rozwoju i jest skłonne zrobić dużo, żeby tylko firma podołała wyzwaniom a ludzie byli zadowoleni z pracy tutaj. Jeśli miałabym wymienić to co najlepsze w Miinto, to.... lista będzie długa. - Przede wszystkim ludzie. Niezależnie od szczebla, są to osoby z którymi się po prostu chce pracować. Nie ma klimatu "po trupach do celu" albo "najlepszy szef to despotyczny szef". Wiadomo, że jeśli chcemy odnieść sukces jako firma (a chcemy), to musimy dbać o to, żeby ludzie mogli się rozwijać, a atmosfera w zespołach była dobra. A w Miinto jest nawet bardzo dobra (co jest mierzone ankietami jako "Engagement Score" - jedna z ulubionych metryk do trackowania przez managerów :) - Wyzwanie. Jako firma mamy naprawdę szansę podbić rynek, i to sprawia, że praca w Miinto nie jest nudna. Dzięki temu potencjalne nadgodziny nie są aż tak wielkim poświęceniem. (Tak, Q4 jest u nas mocno pracowite.... ale bez nadgodzin typu Konsulting). Wiele rzeczy robionych jest niestety bardzo manualnie - ale kto czytał trochę o startupach (Lean Startup / Blitzscaling) to wie, że to właściwa droga. Oczywiście w idealnym świecie wszystko powinno być automatyzowane, ale mnie osobiście cieszy świadomość, jak wielki potencjał ma Miinto skoro jest w stanie rosnąć tak bardzo już teraz, gdy niektóre rzeczy robione są trochę na wariata (ale działają!!! :) ) - Atmosfera. Czuć bardzo duńską kulturę, w której jest przestrzeń do nauki (a więc czasami również porażek) i szacunek do innych osób, niezależnie od stażu, doświadczenia czy innych przekonań czy orientacji. Wysoka transparentność. - Rozwój. Jako że firma rośnie bardzo szybko, potrzebne są talenty które wezmą na klatę konkretne wyzwania. Dużo ról się tworzy, awanse dzieją się często. Jest dynamicznie :) Sporo osób zaczynało od najprostszych zadań a dzisiaj zarządzają całymi zespołami. - Biuro. Klimatyczne (dawna fabryka sera), w ścisłym centrum. Lodówka pełna najróżniejszych napojów (woda aloesowa, smoothie z Chia i inne cuda) - Budżet integracyjny. Firmie zależy na tym żeby pracownicy byli zintegrowani. Poza budżetem są też okolicznościowe imprezy (mam nadzieję że w tym roku Covid ich nie ograniczy :) ) - Inne perksy: Luxmed, Ubezpieczenie na życie i od nieszczęśliwych wypadków/ciężkich zachorowań, zniżki na zakupy w Showroom. Genralnie polecam - to JEST grono osób i firma z którymi / w której chce się pracować :)

@Managerka

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią i tak pozytywny feedback. Zgadza się, kilka ostatnich miesięcy to dla nas intensywny, ale zarazem rozwojowy czas. Zmieniliśmy się i wciąż zmieniamy – a takie opinie jak te tylko potwierdzają, że nasza transformacja zmierza w dobrym kierunku :) Ludzie to nasza siła napędowa – dlatego doceniamy zespół, który nas otacza i zgadzamy się, że z nim „pobijemy rynek”! Atmosfera, kultura organizacyjna (czerpiąca z duńskich modeli zarządzania), transparentność, rozwój, benefity, pobudzanie ducha zespołu – na tych wszystkich aspektach szalenie nam zależy i cieszymy się, że zwróciła Pani na nie uwagę! :) Wszystkiego dobrego! Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Managerka

Adresując od końca: 1) to, że jestem na stanowisku managerskim nie wyklucza tego, że jestem zadowolona z pracy i atmosfery którą tworzymy w Miinto i chcę się tym podzielić. Z tego co rozumiem Go Work jest miejscem gdzie można dzielić się również pozytywnym feedbackiem a nie tylko hejtem. Rozumiem że nie jesteś wielkim fanem Miinto i masz inną opinię niż ja ale określenie moich słów jako puste jest po prostu nie w porządku i poniżej pewnych standardów które w Miinto nie byłyby akceptowane. 2) Newslettery - nie wiem, nie znam się, nie czytam, nie odpowiadam za nie. Z tego co rozumiem, niemożliwe jest stworzenie newsletteru, który przemówi do każdego - może po prostu jesteś w tej grupie (nie)szczęśliwców. Tak czy siak, strasznie podoba mi się koncept odstraszania potencjalnych kandydatów do pracy na fatalny newsletter :) Proszę o utrzymanie tego poziomu! ;) 3) Dawna managerka contentu z Showroomu - o ile dobrze rozumiem nie ma takiej roli, a jeśli źle rozumiem (i jest to jedna z dwóch ról które chodzą mi po głowie które można by tak nazwać) to albo nie ma ona możliwości terroryzowania (bo nie ma zespołu i jest po prostu specjalistą z którym dobrze się pracuje), albo jest strasznie fajną babką i ludzie bardzo lubią z nią współpracować i do niej raportować :)

Galileusz

Miinto na pewno jest wyjątkowe pod względem ludzi których udało się zebrać pod jedną banderą, bardzo ambitne jednostki na każdym szczeblu firmowym. Wpływa to oczywiście na wysokie stawiane poprzeczki w wielu wymiarach organizacyjnych, ale z drugiej strony to jest klucz, który dał szansę tej firmie i ludziom dotrzeć do tego miejsca gdzie są dzisiaj. To co wyniosłem z pracy tutaj, to świadomość tego jak ważny jest zespół, jak istotne jest wsparcie, które codziennie otrzymuje oraz co niesie za sobą odwaga pokonywania swoich słabości. Mój lider zawsze motywował mnie to stawiania wyższych wymagań, z którymi nie raz się nie utożsamiałem, ale nigdy nie zostawiał mnie samego. Ta współpraca i oparcie w nim pozwalało nam te cele realizować. Jest to na pewno ogromna wartość tej firmy.

@Galileusz

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią i tak pozytywny feedback. Zgadza się, stawiamy przed sobą ambitne wyzwania, ale wierzymy w ducha zespołu i w to, że razem można przenosić góry :) Kilka ostatnich miesięcy to był dla nas intensywny, ale zarazem rozwojowy czas, który pozwolił nam jeszcze lepiej działać jako zespół, co przełożyło się na świetną atmosferę w firmie. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Lalaland

Zaglądam tu od dłuższego czasu i zastanawiałam się czy zostawić swoją opinię czy nie, ale stwierdzam, że może się przydać osobom które do nas aplikują - więc piszę. Pracuję w Miinto od 2 lat i podsumowując jest tak jak w wielu innych firmach - są plusy, ale i są oczywiście minusy nie tego co ukrywać. Firma jest w czasie intensywnego rozwoju co jest ekscytujące i można się wiele nauczyć, ale to powoduje, że często wiele procesów jest manualnych i dość chaotycznych, a decyzje zmieniają się z dnia na dzień, co może być dla jednych pozytywne a dla innych przeciwnie. Na plus dla mnie jest przyjazna i luźna atmosfera, ja nigdy nie spotkałam się ze złym traktowaniem ze strony koleżanek i kolegów z zespołów zarówno u nas w PL, jak i osób z głównej siedziby w Danii. Struktura firmy jest dość płaska, nie ma sztywnej korpo hierarchii gdzie do Managerów i Dyrektorów trzeba zwracać się Pan/Pani i broń boże nie można się do nich odezwać ani na nich spojrzeć. Wszyscy pracują w zespołach i się wspierają. Oczywiście zdaję sobie sprawę gdzie zespoły są przepracowane i wtedy pojawia się frustracja, ale chętnie poznałabym firmę gdzie takie sytuacje się nie zdarzają...Moje wynagrodzenie jest bardzo w porządku i sprawiedliwe w porównaniu ze średnią rynkową, spoko są też benefity - opieka medyczna i karta sportowa, dodatkowo budżet na udział w szkoleniach. Podsumowując - zachęcam zaglądających tu kandydatów i kandydatki do sprawdzenia osobiście jakie jest Miinto i po prostu wzięcia udziału w rekrutacji jeśli interesuje was stanowisko :) Większość negatywnych opinii które tu przeczytacie jest po prostu przestarzała

@Lalaland

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią na temat pracy w Miinto. Dobra atmosfera i współpraca w zespole są dla nas bardzo ważne, więc cieszymy się, że nasi pracownicy również nas w ten sposób postrzegają. Dbamy o to, by każdy czuł się doceniony i odpowiednio wynagrodzony za swoją pracę. Jako firma rozwijająca się działamy bardzo dynamicznie, a w ostatnim czasie wiele się u nas zmieniło, ale są to zdecydowanie zmiany na plus. Chcemy bardzo podziękować całemu zespołowi, który każdego dnia się do tego przyczynia! :) Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do nadsyłania aplikacji. Aktualne oferty pracy znajdują się tutaj: https://www.miinto-group.com/jobs/ W razie pytań jesteśmy oczywiście do dyspozycji: pc@miinto.com Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Voila
@Lalaland

Podzielam. Jedna z najlepszych firm w któruch pracowałam. Firmy które stosują onboarding, offboarding, pytają się i interesują nowoprzyjętą osobą są zwyczajnie "top brand employer". I tak też jest w Miinto.

@Voila

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią na temat naszej firmy. Procesy typu onboarding i offboarding są dla nas bardzo ważne. Zależy nam na tym, by wszyscy pracownicy czuli się u nas po prostu dobrze i swobodnie, dlatego cieszymy się, że jest to doceniane :) Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Hiii

Hiii. Jaki jest okres czekania na feedback po rozmowach rekrutacyjnych? Czy jak jest negatywne to się odzywają? Ile ludzie czekają zazwyczaj?

@Hiii

Dzień dobry, ramy czasowe poszczególnych procesów rekrutacyjnych wahają się od kilku dni do kilku tygodni - w zależności od danego stanowiska. Szczegóły procesów zawsze są komunikowane kandydatom podczas spotkania rekrutacyjnego. Staramy się jak najszybciej wracać do kandydatów z feedbackiem. Obecnie ten czas może być nieco wydłużony ze względu na okres wakacyjno-urlopowy. Zawsze natomiast wracamy do kandydatów z feedbackiem drogą telefoniczną lub mailową – również w przypadku decyzji negatywnych. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Potencjalny

Jak wyglada praca w dziale customer care? Widziałem pare ogłoszeń i jestem ciekaw co i jak

@Potencjalny

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą i postaramy się pokrótce przybliżyć, jak wygląda praca u nas :) Do działu Customer Care szukamy osób z bardzo dobrą znajomością angielskiego lub dodatkowo z innymi językami obcymi tj. niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, norweskim lub duńskim. Znajomość języków obcych jest niezbędna w naszej codziennej pracy, dlatego też jest to jedno z kluczowych wymagań. Ważne są dla nas także takie cechy jak komunikatywność, proaktywność czy pozytywne nastawienie :) Na początku pracy oferujemy solidne kilkudniowe szkolenie, podczas którego nowi pracownicy zapoznają się ze swoimi obowiązkami, narzędziami pracy, ale też współpracownikami. Na co dzień panuje u nas luźna, przyjazna atmosfera, co jest dla nas bardzo istotne. Do współpracy podchodzimy elastycznie – oferujemy m.in. umowę o pracę na pełny etat, ale jeśli ktoś chce tylko dorobić i pracować np. kilka/kilkanaście godzin tygodniowo lub łączyć pracę ze studiami, to również jest u nas taka możliwość – forma zatrudnienia i wymiar czasu pracy są do indywidualnego uzgodnienia. Nie wymagamy również, by wszyscy pracownicy codziennie pracowali z biura. Oczywiście ci, którzy cenią sobie pracę w biurowej przestrzeni, mają taką możliwość, ale jest także opcja pracy zdalnej. Natomiast nasze biuro w centrum Warszawy (ul. Hoża) jest oczywiście do dyspozycji i zawsze czekają tam m.in. przekąski i napoje. Dodatkową korzyścią dla naszych pracowników jest również to, że mogą korzystać ze specjalnych zniżek na zakupy na Showroom.pl, co zresztą cieszy się wśród nich bardzo dużą popularnością :) Więcej informacji na temat pracy u nas można znaleźć w sekcji „Dołącz do nas” lub na naszej stronie: https://www.miinto-group.com/jobs/ W razie dodatkowych pytań zachęcamy oczywiście do kontaktu z naszym działem People & Culture - pc@miinto.com Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Marcel

Odejście z tej firmy, to jedna z najlepszych rzeczy, jaka mnie spotkała od dłuższego czasu. Piszę to jako dev. Na rozmowie roztaczana jest wizja super zaawansowanego bezkompromisowego Hi-Techu. Oczekiwania kontra rzeczywistość. Zaawansowany to jest, ale w szybko pogłębiającym się długu technologicznym. Nie ma opcji, aby ktokolwiek był w stanie to ogarnąć. Oczywiście jest to możliwe, ale nie w tym składzie managementu czy tzw. architektów. Chcesz się rozwijać? Proszę bardzo, ale po godzinach i we własnym zakresie, ale wtedy po co dalej siedzieć w miinto? SOLID ? Zapomnij. W czasach przedpandemicznych, równie dobrze mogło się okazać, że 2 zespoły pracuje dokładnie nad tą samą funkcjonalnością, oczywiście każdy po swojemu. Kto to tym zarządza? Naprawdę, jeśli tu czegoś szukasz jako dev, to nie ma tu czego szukać, chyba że rekreacyjnie zobaczyć, jak bardzo można zamordować architekturę mikroserwisów :)

@Marcel

Dzień dobry, dziękujemy za dodanie opinii. Jest nam przykro, że w ten sposób ocenił Pan współpracę z naszą firmą, ale każda opinia jest dla nas cenna. Od kilku lat intensywnie się rozwijamy jako firma i w związku z tym rozwijamy też systemy IT. Tylko w ciągu ostatniego roku podwoiliśmy nasze potrzeby infrastrukturalne. Mamy wypracowane narzędzia i systemy, na których na co dzień działamy, ale ciągle poszukujemy także nowych rozwiązań, które będą jeszcze lepiej odpowiadać na nasze potrzeby. Pracujemy więc nie tylko na gotowych już rozwiązaniach, ale także działamy proaktywnie i testujemy inne podejścia i schematy niż te ogólnie przyjęte. Dajemy sobie i naszym pracownikom również przestrzeń na popełnianie błędów – wiemy, że nikt od razu nie potrafi działać w idealny sposób, ale wierzymy, że z każdego doświadczenia wychodzimy mądrzejsi. Przede wszystkim zależy nam na tym, by działać na własnych zasadach i w taki sposób dostosować systemy i narzędzia, by maksymalnie pasowały do nas i naszych oczekiwań, żeby móc osiągać optymalne efekty. Dziękujemy za poświęcony naszej firmie czas i życzymy powodzenia w poszukiwaniu wymarzonej pracy! Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Magdalena

Jakie wyzwania niesie ze sobą praca w Miinto Tech? Zachęcam do pozostawiania swoich opinii zarówno byłych, jak i obecnych pracowników firmy. Czy znacie kogoś, komu udało się awansować ze stanowiska niskiego szczebla na menadżerskie?

@Magdalena

Dzień dobry, w Miinto wierzymy, że prawdziwa magia dzieje się wtedy, kiedy rzucasz wyzwanie innym i podejmujesz wyzwania, które oni postawili przed Tobą. Cenimy sobie współpracę z ludźmi, którzy podobnie jak my kochają to, co robią. Doceniamy kreatywność i innowacyjność oraz umożliwiamy naszym pracownikom możliwości rozwoju wewnątrz organizacji. Mamy na firmowym pokładzie osoby, które zaczynały od stanowisk juniorskich, a obecnie pełnią już role liderów. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem People&Culture: pc@miinto.com Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak duży wpływ na pracę ma atmosfera, dlatego dbamy o zespołowość i team spirit. Jak to robimy? Na przykład organizując różnego rodzaju imprezy integracyjne - zarówno te duże np. z okazji świąt, jak i mniejsze, wewnątrzzespołowe. Wszyscy dobrze się znamy, a w biurze panuje luźna, nieformalna atmosfera. Zachęcamy, by przekonać się o tym osobiście :) Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Amanda

Jakie środki ostrożności zachowywane są w firmie w związku z sytuacją pandemiczną?

@Amanda

Dzień dobry, w ubiegłym roku, kiedy rozpoczynała się pandemia, cała nasza firma przeszła na pracę zdalną, by zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo pracownikom. Obecnie otwieramy już częściowo nasze biuro i działamy w systemie hybrydowym. Osoby, które wciąż chcą pracować zdalnie, mają taką możliwość, ale jest też wiele osób, które preferuje powrót do biura, więc także im to umożliwiliśmy. W biurze przestrzegamy natomiast oczywiście wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Dzień dobry, każdy dział ma inne cele i zadania, dlatego nie mamy jednego sztywnego zestawu narzędzi dla wszystkich pracowników. Każdorazowo narzędzia pracy są "szyte na miarę" danego zespołu i uzależnione od jego potrzeb. Pracownicy zawsze mogą też wyjść z własnymi rekomendacjami, jeśli potrzebują jakichś konkretnych narzędzi. Jeśli ma Pan/Pani dodatkowe pytania w tym obszarze, to serdecznie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem People&Culture: pc@miinto.com Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

xyzzz

Możesz coś więcej napisać?

Magdalena

Cześć @avlo, czy możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Podaj proszę szczegółowy opis sytuacji, które miały wpływ na Twoją opinię o firmie - im więcej przykładów i detali, tym lepiej.

avlo
@Magdalena

Nie będę opisywał szczegółowych przypadków i sytuacji na publicznym forum, bo to oczywiste, że nie chcę zostać zidentyfikowany. Nadmienię tylko że w tej firmie można zgłaszać problemy, zostać wstępnie wysłuchanym, A następnie i tak nikt nic ze zgłoszonym problemem nie robi. Co więcej okazuje się że osoby z którymi się rozmawiało wiedzą lepiej od ciebie, że obecna sytuacja jest dla ciebie dobra. a trzeba się liczyć z tym że można i zostać za zgłoszenie problemu wyśmianym... żarciki i docinki za plecami są na porządku dziennym. dlatego nie polecam i moim zdaniem praca w takiej firmie to strata czasu.

@avlo

Dzień dobry, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Jest nam przykro, że w ten sposób ocenia Pan współpracę z nami. Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy z naszymi pracownikami i nikogo nie ignorujemy, a tym bardziej nie wyśmiewamy. Chcielibyśmy wyjaśnić opisaną sytuację, by móc się do niej rzetelnie odnieść. Czy możemy prosić o wiadomość mailową na adres: pc@miinto.com ze szczegółowym opisem sytuacji? Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Tech Recruitment Specialist

Dzień dobry, Z tego co czytam tutaj to nie jest różowo. Skontaktował się ze mną jakiś czas temu pan z Danii chcący porozmawiać ze mną o propozycji dołączenia do Miinto jako Technicat/IT Recruitment Specialist. Jak to w ogóle wygląda? Biznes jest i w PL i w DK, czy Polska jest traktowana jako tanie źródło do nearshoringu a propos technologii? Duża jest rotacja w zespole?

Rokoko
@Tech Recruitment Specialist

Spółka jest duńska z odziałem w Pl. Z tego co wiem oczekiwania w Danii są ogromne a Miinto w Polsce ma słabą opinię. Wystarczy, że ktoś wejdzie na Goworka, poczyta i ucieka. W IT stare technologie, trudne kierownictwo. Do tego tylko rób i nie dyskutuj. Jak Ci źle, to się zwolnij.

@Tech Recruitment Specialist

Dzień dobry, centrala naszej firmy zlokalizowana jest w Danii, ale jeden z głównych oddziałów mieści się w Polsce, w Warszawie. W polskim oddziale pracuje ponad 200 osób. 6 lat temu w Polsce został założony główny hub technologiczny Miinto i to właśnie tutaj znajduje się cały dział odpowiedzialny za technologie. Oprócz tego polski oddział jest intensywnie rozwijany o kompetencje produktowe i analityczne, czyli działy odpowiadające m.in. za finanse, customer care czy opiekę nad brandami. Na naszym firmowym pokładzie jest wielu pracowników, którzy są związani z nami od lat, w tym także ci, którzy zaczynali od stanowisk juniorskich, a obecnie pełnią role liderów. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszym działem People&Culture: pc@miinto.com Pozdrawiamy serdecznie Zespół Miinto

Xoxo

Coż...mnie zwolnili, ale na prawdę. Mam bogate doświadczenie i porównanie. Wiem co to dobre traktowanie pracownika ale wiem tez co znaczy zle. Przeszłam już podobne sytuacje. Likwidacje działów etc itd. Czasem sytuacja tego wymaga że trzeba zredukować personel. Taką wyjątkową sytuacją jest Covid19. Takie czasy...bywaja nawet takie sytuacje ze zatrudniasz kogos do swojego działu i ty polecisz a nowozatrudniony zostaje w firmie:)))jednak co jak co ale firma potrafi sie pożegnać. Nikogo nie oczernia, nie poniża, nie doszukuje się podtkniec. Oferują nawet wsparcie po zatrudnieniu i to tez należy docenić. W Hr są naprawde bardzo inteligentne i subtelne dziewczyny. Także poznasz też dobrą firmę po tym jak się pożegna:))Moja sugestia jest jeszcze taka aby HR w miare mozliwosci podjely wspolprace z firmami outsourcingowymi. Zawsze pracownik odczuje ze nie został wywalony tylko zwolniony. I bedzie miał wybór skorzysta lub nie. Ja wam życzę wszystkiego naj. Sytuacja nie jest łatwa:)

zaskoczenie
@Xoxo

w takim razie chyba jesteś wyjątkiem bo wygląda na to że większość, w tym ja, odbiera ostatnie działania firmy bardzo negatywnie. Nie mam pretensji dla osób w Polsce, które pewnie niewiele miały do powiedzenia ale Duńczycy postanowili przyciąć koszty w swoim polskim centrum outsourcingowym w naprawdę kiepskim stylu. Szefostwo się nie zmieniło więc stosunek do pracowników też się w najbliższym czasie nie zmieni. Jednym słowem zdecydowanie odradzam aplikację

OX OX
@Xoxo

no tak, przecież firma nikogo nie zwolniła, tylko otworzyła nowe możliwości rozwoju pracownikom poza strukturami firmy.

xoxo xoxo
@zaskoczenie

nie jestem z hr i także zostałam zwolniona tak jak Wy. Oceniam tylko sposób rozstania się i oceniam pozytywnie. Otrzymując info o zwolnionych osobach HR y zawsze wspominały o tych osobach z szacunkiem i docenieniem. Nie były to zwolnienia lekką ręką i każdemu było przykro. Dla porównania: są takie firmy ktore nie potrafia sie pozegnac i oprocz zwolnienia z błachego powodu to wysylaja do pozostalych pracownikow oszczercze maile niczym list gończy....Tu dziewczyny stanely na wysokosci zadania i w mojej ocenie pozegnaly wszystkich z szacunkiem. Rozumiem tez Zarzad Kopenhagi, gdyby mogli sobie pozwolić na zatrudnienie Was z pewnoscią by to zrobili. Wczesniej widac ze firma na nic nie załowała. Covid zrobił swoje. Poooczekajcie, nie denerwujcie się...wszystko wróci do normy i beda ponownie zatrudniac. Branza sprzedazy internetowej nie jest az tak zagrozona. Bedzie dobrze:)

i ja też
@xoxo xoxo

Fajnie, że poza słabymi komentarzami są także te bardziej konstruktywne. Ja też jestem w grupie zwolnionych i zgodzę się, że w tej trudnej sytuacji zostały zachowane wszystkie możliwe kroki. HR utworzył nawet specjalny kanał dla osób zwolnionych i tam podsyłał oferty i pomoc w CV - ja tak znalazłam pracę za co jestem wdzięczna!

kolejny smutny anonim

cały problem polega na tym, że nie zwolniono nas, bo w firmie były finansowe problemy, wręcz przeciwnie - covid przyczył się do wzrostów. dlatego story, że miinto robiło co mogło, żeby nas wesprzeć jest nieprawdziwa, miinto brutalnie zmieniło sobie strategię kosztem dziesiątek zaangażowanych osób. ktoś chciał się popisać optymalizacją excela. pomoc HR to prywatna inicjatywa dwóch świetnych dziewczyn, natomiast Dania nie ma z tym nic wspólnego. I to właśnie jest najgorsze, że tam była gromada świetnych, pracowitych ludzi, ale góra ma na to (usunięte przez administratora) skandynawska kultura szacunku do pracownika mówili ...

Barnaba
@i ja też

Daj spokój z ta propaganda, po „zwolnieniu” masowym czekałem 15 min w niepewności czy dostanę papier czy nie, sposób był żałosny i nie miał nic wspólnego z covidem;) to był pretekst dla miinto żeby pokazał przed inwestorem jak sobie świetnie radzą. Niech hr przestaną bronić czegoś co jest nie do obronienia. Popiół na głowę i bez gadania głupot.

bejbi

generalnie cała ta sytuacja to HR-owa porażka. HR gdyby miał choć odrobinę godności człowieka to by się zwolnił sam xD z drugiej musi mieć świadomość, że przez to że nie poradził sobie z tą sytuacją jest stracony w każdej innej firmie.

Voila
@i ja też

no dokładnie!!!:)takie działania też należy docenić...

xcx

No tak bo wszystko co tu piszą to przecież prawda. Nie wiesz chyba na czym zarabia gowork.... :)

Pracowałam w wielu firmach z większymi lub mniejszymi sukcesami, ale to w jaki sposób działa ta firma jest po prostu niepojęte. Zaczynając od tego, że nic nie działa tu dobrze choćby w najmniejszym stopniu. Cała używana technologia wygląda jak domek z kart, w którym drobny podmuch wiatru może zablokować pracę firmy na cały dzień co oczywiście odbija się na pracownikach, którzy lecząc skutki tego bałaganu muszą zostawać po godzinach lub "pracować intensywniej". Zarząd w Danii nastawiony jest tylko i wyłącznie na zysk (to normalne bo każdy chce zarobić) jednak kompletnie nie rozumie podstawowych praw funkcjonowania biznesu zadłużając się na kolejne sumy, powiększając działalność o kolejne rynki zapominając jednak o tym, że do dobrego funkcjonowania tych rynków potrzebni są dodatkowi pracownicy. Jako osoba ambitna, zawsze chciałam aby moje zdanie nawet jeśli nie zmieni nic to żeby było wysłuchane. Niestety w Miinto taka sytuacja nie funkcjonuje, ponieważ zdanie jakiegokolwiek pracownika w Polsce nie ma żadnego znaczenia i nie kryje tego nikt z Danii. W Polsce pracownicy są od wykonywania poleceń za śmiesznie niską stawkę a nie od myślenia. Nie istnieją żadne szczeble kariery, jeśli myślisz, że dostaniesz podwyżkę, wyższe stanowisko lub poważniejsze zadania to się mylisz. Po roku pracy jestem w tym samym miejscu, w którym byłam od pierwszego dnia. Schemat zarządzania ludźmi nie różni się niczym od zwykłej pracy studenckiej gdzie wszystko ustalane jest "na kolanie" , "na słowo", spóźnione umowy i "dogadywanie się" to norma. Jeśli szukasz jakiejkolwiek stabilności to jest to złe miejsce, wygląda to raczej jak praca dorywcza. W całym Miinto są dwa plusy: 1. Przepiękne biuro w dobrej lokalizacji 2. Większość pracowników w Polsce to fajni, młodzi ludzie z entuzjazmem (który dzień w dzień jest tłamszony), jednak podobnie jak ja orientują się, że otoczka ekskluzywności i nowoczesne biuro to po prostu malowanie trupa i dlatego odchodzą (lub tak jak na początek pandemii ponad 50% zostaje wyrzuconych tylko po to by po paru dniach prosić ich o powrót bo zarząd w Danii nie przewidział, że pandemia dobrze wpłynie na rynek e-commerce). Karuzela jedzie dalej a ja zrezygnowałam, ponieważ nie ma pieniędzy, które mogą rekompensować pracę w tym wraku.

obecny pracownik miinto

Też jestem ciekawy co to za mobbing, bo jak tu pracuję 2 lata (tech), to jeszcze się nie spotkałem (i nie słyszałem, żeby kto inny się spotkał) z tym zjawiskiem

@obecny pracownik miinto

@qwerrty Ja też sie zastanawiam o co cho bo jestem tu jeszcze dłużej i widziałem? ale widać chwyta i przyciąga to słowo na m

obecny pracownik miinto

Jeśli przeczytasz jeszcze raz moją wypowiedź, to zorientujesz się, że nie sugerowałem, że takie zjawisko nie istnieje. Jedynie powiedziałem, że o nim nie słyszałem i wskazałem na to, że dwa lata to raczej dość czasu, żeby ktoś mi o nim wspomniał w trakcie kawy w kuchni czy wyjścia na lunch. Nie jestem jakimś fanboyem Miinto, ale to, co to widzę, to masę oskarżeń o mobbing i zero przykładów, zero dat, zero opisów jak ten mobbing konkretnie wyglądał. Większość tutaj wypowiadających się nie pracuje już w Miinto - i nie chce wracać - a do tego jest anonimowa, więc dlaczego nie opiszecie konkretnych sytuacji? Na przykład które "niewygodne osoby" zostały uciszone? Miinto jest bardzo daleko do ideału, ale to, co tutaj widzę, to grupkę ludzi rzucających pustymi, ogólnymi oskarżeniami. Rzućcie jakiś przykład. Napisanie "uciszono niewygodne osoby" to nie jest przykład, to pustosłowie. Dlaczego były niewygodne? "Uciszono" = wywalono? Jakie to były stanowiska?

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat? Pilne!

kirk

masz dokładnie opisane powyżej, sprawdź sobie

stara gwardia

odpowiem tak jak kiedyś, nie (usunięte przez administratora)się ...

VvVv

Ja osobiście polecam pracę w Miinto ale te gify na Slacku są tak głupie że nie wyrabiałam

super
@VvVv

polecam super firma jest super wszystko ludzie bardzo mili profesjonalni i super są no super po prostu polecam firma się rozwija bo przyszło dużo nowych osób super firma jest super super super nie mam słów jak super

XxXx

okey...tylko najpierw sobie odpowiedz na pytanie czy aby przypadkiem ty robisz dużo i poświęcasz nadgodziny i co takiego zrobiłaś aby współpraca była w dobrej atmosferze i efektywna??po twoim komentarzu założe się że nic specjalnego nie wniosłaś i raczej nie wniesiesz z tym swoim kurzym móżdżkiem Adiczko ty.

kirk
@XxXx

myślę że dałeś się strollować.

Zostaw merytoryczną opinię o Miinto Tech PL Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Miinto Tech PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 93.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 43 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Miinto Tech PL Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Miinto Tech PL Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Miinto Tech PL Sp. z o.o.