Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

Weronika

@prasiarz, czyli możesz polecić pracę w tym miejscu? Jesteś zadowolony?

pracownica
@Weronika

Weronika, ja polecam. Pracuje i jest ok. Wystarczy robic swoje i starac sie byc w porzaku wobec nadzoru i innych pracownikow.

prasiarz

nie jest źle, płacą regularnie roboty jest dużo i kto chce zarobić ten jest zadowolony. A że trzeba uczciwie sie narobić to nie każdemu pasuje i niktórzy marudzą. Firma jak firma jak sie narobisz to zarobisz jak sie opieprzasz to nie zarobisz albo i wylecisz. Da sie wytrzymać.

Produkcja

Zwolniles sie ,to po co szkalujesz ? Twoje posty sa imfantylne,w zakladzie wiemy kto je pisze i ignorujemy to z miejsca ,poniewaz kazdy Ciebie zna i wie ze tak malo wiarygodny czlowiek msci sie za swoje porazki zawodowe i prywatne. Pozdrawiam Piotr

Jerzy

(usunięte przez administratora). Fatalna atmofera i groteskowy dozòr i kierownictwo które za głodową wypłatę oczekuje więcej niż opel i tylko szuka powody żeby uwalić człowiekowi premię. Pracowałem w tym Zakładzie pòł roku i zdecydowanie odradzam chyba że lubicie być poniżani przez ludzi ktòrzy nie mają żadnych kompetencji ale zostali kierownikami wiec pokazują ze mają władzę nadrabiając tym brak lub nadmiar wzrostu przy akceptacji swojego szefa ktòry poza karaniem nie ma nic więcej do powiedzenia.....

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

pan tomek

to może ja zmienię temat na jakiś ciekawszy - jakby ktoś nowy był zainteresowany zatrudnieniem w tej firmie to operator pras jest potrzebny na zakładzie - wymagana jest oczywiście podstawowa znajomość rysunku technicznego i urządzeń pomiarowych do takiej pracy

IT

Proszę..... Kierownictwo jak i większość załogi jest z Zabrza.... zamknijmy tę dyskusję ok?

sii

Te It a powyzsze napisano z okolic Zabrza, przypadek?

IT

Czy to ze powyższy komentarz napisano z okolic Knurowa to przypadek? Nie sądzę...... IP nie kłamie....... proszę zakończmy tę dyskusję.

Prezydent

Kierownictwo zaczyna boleć prawda, zaczyna się odgrażanie - namierzymy was... typowe dla Postepu, niestety. Zastanawiam się tylko, który przydupas PK punktuje, w sumie to jest jeden główny i kilku mu podległych... Też zastanawiam się żeby odejść z stąd, pewnie gdy się zwolnię to też będzie, że mnie zredukowali bo darmozjad, ale dzięki mojej ciężkiej pracy, to nie którzy mogą bujać się fajnymi brykami. A co do inż., którzy odchodzą od lat, bo tych pięciu to nie jedyni, to mogę potwierdzić, że współpraca z większością z nich to była dla mnie przyjemność i dla wielu moich kolegów z produkcji również... miło było widzieć, że nie tylko nam pot kapał z czoła! Z tego co wiem to odeszli sami i w cale nie tak jak pisze Kierownik w ciągu miesiąca, bo znikali od końca minionego roku, pomijając wcześniejszych. Życzę im powodzenia tak jak i kolegom fizolom, którzy poszli w swoją stronę. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego co jest prawdą, a co nie, to zapraszam na www.postep.pl, porównajcie stan posadzki przed zakładem z faktycznym no i kolor bram wjazdowych, który jest taki jaki zostawił martifer, czyli zielony, a na zdjęciach niebieski, przypadek? Pewnie jeszcze by się coś znalazło... to o czymś świadczy. Szefostwo firmy powinno zacząć rozmawiać z nami, a nie przemawiać do nas, i traktować nas poważnie, nim...

helmis

Wojtek,czy ty jestes idiotą? Przeciez oni sie sami zwolnili,nikt ich nie wywalil z roboty,wiec po co piszesz ze "poleciało ,podjeto decyzje". Niewolnik ma sporo racji,choc do konca sie nie zastanowil i niepotrzebnie obraza ludzi.A firma nie stanie stabilnie na nogach dopoki kierownik,mistrz nie zmienią podejscia do swojej pracy i zrozumieją ze nie istnieje produkcja za wszelką cene i przestana pracownikow i klientow traktowac jak (usunięte przez administratora)

Wojtek

I tu widać że i na produkcji trzeba zrobić to samo co w biurach - wywalić tych ktôrzy się obijają i tylko szkodzą firmie a przyjąc ludzi chętnych do uczciwej pracy. Skończą sie problemy z reklamacjami i złą kakością i kradziezami. Tacy jak stan i tych 5 inżynierow pileca a firma wreszcie stanie solibnie na nogach. Czyszczenie pracownikow na linii to kolehny niezbedny etap.

stan

Jezeli nasza najlepsza kadra, ktora zostala jest taka jak twoja ortografia to dobrze nie bedzie. Zapraszam (usunięte przez administratora) na produkcje to zobaczysz jaka jest atmosfera pracy!

Wojtek

Byli pracownicy w ataku widac jak ich boli zwolnienie. Pewnie w nowej firmie poznali sie juz na nich i tez długo miejsca nie zagtzeją..... postep to dobra i stabilna firma polecam!

niewolnik

Do tej firmy nawet starzysci nie chca przychodzic, no ale propaganda jest nadal na poziomie jak widac po tym co pisze wojtek...

Wojtek

To nieprawda co pisze były niewolnik ze zostali tylko ci ktòrzy są nic nie warci. Jest wręcz przeciwnie po tegorocznej weryfikacji kadry przez firme zewnętrzną podjeto decyzje o pozbyciu się tych pracowników ktòrzy byli nieprzydatni i pozorowali tylko pracę. Poleciało trzech inżynierów jakości i dwaj z produkcji. Ci ktörzy zostali to najlepsi fachowcy których doceniono duźymi podwyżkami. Bez tej grupy luzi którzy nic nie umieli atmosfera pracy bardzo sie piprawiła i teraz my którzy zistalismy możemy pokazać na co nas stać a i kierownictwo jest zadowolone. Ja ciesze się że pracuję dla postępu

nordi

Co do Wtolda K, to opinia powyżej jasno wskazuje na lizusa, nie ma w Postepie drugiego takiego jak p. WK, który napsuł by ludziom zdrowia tyle co on, czepia się szczegółów bo na poważnych sprawach się nie zna. jest tylko kwestią czasu jak ktoś odda sprawę o mobing.

marek

Bez przesady, to nie rzeźnia tylko automotive... nie pracuje się tu najgorzej. Witek K jest spoko, ludzie go lubią i szanują bo zawsze potrafi wysłuchać pracownika i mu pomóc. Prezesi też bardzo dbają o ludzi, dlatego firma nadal świetnie prosperuje.

były niewolnik

Pracowałem w tej rzeźni i nie polecam. Szef produkcji i jego sfora na czele z Witoldem K. to banda poganiaczy bez pojecia o zarzædzaniu firmą. Jedyny ich cel to zabieranie pracownikom nagrody i zmuszanie ich do pracy za darmo. Straszliwy bałagan i brud na hali brak bhp i jasnych zasad. Praca niezorganizowana za grosze i na zasadzie kija i marchewki tylko marchewke zjedli prezesi no i tylko kij został. W kazdej firmie automotive jest jasno okreslony zakres obowiazków ale nie w postępie. O tym jaka to firma swiadczy to ilu ludzi z produkcji i ilu inżynierow odeszło. Zostali tylko ci ktòrzy nic sobą nie reprezentują albo są zastraszeni

Byś się zdziwił ilu inwalidów tam jest. I wyżej tym ich więcej.

ujek

Postęp ukrywa swoją prawdziwą nazwnę SIP czyli Spółdzielnia Inwalidów Postęp... inwalidzi to był zawsze trzon tej firmy! a teraz się wypinają dupą do nich!

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 7 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A