Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

Obserwator

Byliście w TVP Katowice

TAŁDI

OSTATNIE DNI W POSTĘPIE TO JAKAŚ GRECKA TRAGEDIA , MIŚKI CHODZĄ PO ZAKŁADZIE TYLKO PATRZEĆ KIEDY DOSTANIESZ W MAMEL . NIE MAM POJĘCIA CZY TO ZAKŁAD KARNY CZY JESZCZE ZAKŁAD PRACY ?

Lum.P.

Dosyć tych nie przychylnych komentarzy!

Miś
@Lum.P.

Opinie przychylne czy nie przychy chylne kazdego madrego sa wskazowka. Dla mnie kagrygodne jest zastawienie wszystch wyjsc ewakuacyjnych paletami - to jest poprostu karygodne- brak szacunku dla pracownika, jego bezpieczenstwa tym samym zycia. Dawniej z usmiechem zmeczona ale zadowolona ze moge pracowac wsrod przyjacol ktorych w pracy mona miec a teraz az strach wyjsc do pracy nie wiadomo czego czlowiek moze sie spodziewac. Nowy prezes nie wzbudza u mnie zaufania. Ochrona koczujaca w stolowce 24 na dobe to poprostu dowod na brak dyplomacji i wiedzy z zakresu organizacji automotive. Postep to zgrana paczka fachowcow ktorzy dograli sie wzajemnie przez dlugie lata. Maja swoja historie a to dla mnie jest najwazniejsze. Pozdrawiam Lum. P jak i kochany postep trzymajcie sie cieplo

ADI

z pewnoscia firma sie rozwija kiedy inwestuje sie w taka liczbe dresiarzy i wiernych pisarzy na gowork... zeby bylo smieszneij tych dwoch z zarzadu co 2 lata temu poreczylo majatkami zeby wyciagnac firme na prosto wylecieli jaki pierwsi aten ktory spowodowal klopoty znowu liczy teraz hajs

przyjaciel Adiego
@ADI

.....i pluje jadem na nich bo mysli ze ludzie nie widza czym jezdzi,ile zarabia jego syn i myśli że ludzie sa tak głupi że myśla że ich sprzedal bo liczył na rozwój firmy a nie na ogromny hajs

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

Pozdrawiam wszystkich którzy wierzyli w politykę p

Rozsądnie myślący człowiek wie, że żeby pracować i zarabiać pieniądze potrzebna jest stabilizacja i rozwój firmy. A nie grożenie na każdym spotkaniu że produkcja przynosi straty…. a zysk jest ze sprzedaży złomu i podobne ble, ble…. A gdy pojawił się inwestor który chce rozwijać zakład to próbuje go ze wszystkich sił zniszczyć ale przy okazji swojej zemsty i na naszej przyszłości też to może zaważyć.

niedlugonabruku
@Pozdrawiam wszystkich którzy wierzyli w politykę p

Dziwi mnie Twoja naiwność, że teraz firma będzie się rozwijać... przy karkach i policji raczej będzie ciężko. Polityka jaka była taka była, ale było stabilnie, a o to teraz trudno.

aga

ktoś powinien za to beknąć srogo... jak można zdradzić firmę, szczególnie po paru dekadach pracy? trzeba nie mieć sumienia, tylko pieniądz w głowie! Niby przyjazna atmosfera, ale jak pojawiła się okazja na szybkie wzbogacenie się, to każdy siedział cicho, żeby tylko zgarnąć jak najwięcej kosztem innych... Teraz wielki płacz i strach. Pracownicy, którzy teraz wylecą, mogą podziękować swoim współpracownikom. Gratuluję pomyślunku, naprawdę. Sprzedać się? to trzeba wstydu nie mieć! i

Rurka

Jakiś burka w dresie łazi w dresie przedstawia się jako zarząd lumy i wszystkich chce zwalniać, karków więcej jak pracowników, uczucie jak w obozie karnym, obstawiają każde wejście,każdą bramę, chodzą po dachu. Co się dzieje?

jestem za rozwojem firmy, a Wy....
@Rurka

Jeżeli prezes chodzi w dresie to znaczy że masz dobre zioło do palenia .... Ten który do tej pory mącił miał zawsze za krótki krawat i dużo słomy w butach a Ty na pewno masz trzy paski na spodniach...

Prasiarz

Kpina goryle w budynku, dodatkowa ochrona na struzowce , szpiegowanie dronem który lata do około hali, jakieś typy chodzace po hali, co się dzieje z tym zakładem?

upss

nawiazujac do wywiadu dobre jest pytanie: -Czy firma organizuje wyjazdy lub imprezy integracyjne dla swoich pracowników? odpowiedź: -Tak, organizujemy, w ramach posiadanych możliwości spotkania integracyjne, połączone często ze szkoleniem lub wypoczynkiem. Raz w roku staramy się zorganizować wycieczkę zagraniczną lub festyn dla całej załogi, wraz z rodzinami. -nasza odpowiedź: Ale to już było i nie wróci więcej I choć tyle się zdarzyło to do przodu Wciąż wyrywa głupie serce Ale to już było, znikło gdzieś za nami Choć w papierach lat przybyło to naprawdę Wciąż jesteśmy tacy sami.... P.S. niektórzy bardzo sie zmieniają...

zszokowany pracownik

Wierzyć się nie chce w to co tu czytam. Aż tak źle? Ciekawe kto pierwszy ucieknie z zakładu..

Lelek

Może się wycofaja po dzisiejszym wypadku. Za tydzień rzez niewiniatek... Zobaczymy co sie wydarzy. Trzymajmy kciuki!

allor

Wreszcie trup idzie na dno ;-) Ciężko na to pracowali. I co panowie MB, WK, PG, MR, TB? Dacie radę pociągnąć na prasach jak my?

:-(
@allor

nie wiem czy już idzie na dno, ale atmosfera jest nieciekawa. Teraz już nikt nic nie wie, bo tyle jest wersji. Następny tydzień pewnie wiele wyjaśni.

Prasiarz

Teraz to już w ogóle nie wiadomo czy beda zatrudniać nowych ludzi. Bo jak zaczną robić czystki w biurach to połowa przyjdzie na produkcję. Zakład sprzedali więc powodzenia.

prasiarz - po jakim czasie lepsza kasa? Ile pracujesz, znaczy się ile lat? Wiesz czy np. rok jak się będzie starało to są szanse na jakieś rozsądne stawki? Czy np. 5 lat? Z tego co piszesz to warunki OK.

@Zainteresowany

Ja pracuje ok 7 lat to nie jest za mało ani za dużo, wiadomo że na początku nie zarobisz 5 jak w każdej innej firmie. Co roku mamy podwyżki. Jak będzie tobie zależało na pracy i będziesz się starać to zarobisz. Warunki są dobre no chyba że poza szatniami i WC na hali bo tam jest tragedia ale ogólnie jest ok.

ktoś
@Prasiarz

Witam , czy kobiety przyjmują do pracy, czy przez agencje zatrudnienia jak tak to proszę mi napisac, ile jest zmian i jaka stawka. Dziękuje Pozdrawiam

Szukam pracy

Prasiarz ,a poza tym wporzadku ?

@Szukam pracy

W porządku wszystko wypłacane na czas, i w zależności na jaką zmianę trafisz, przyjdź A sam się przekonasz. Pozdrawiam.

prasiarz

Oprócz plotek które wyszły z biur na produkcje to pracuje się bardzo dobrze. Firma daje możliwość rozwoju i stawia na ludzi zaangażowanych i uczciwych. W każdej jednej pracy żeby zarobić to trzeba się narobić. Ja zaczynałem od śmiesznej stawki na początku swojej kariery, teraz no cóż .... mogło by być lepiej ale nie wybrzydzam bo to co mam to mi wystarczy na utrzymanie rodziny, wczasy itp. Jeżeli bym chciał zarobić więcej to bym otworzył sobie własną firmę np. z budowlanką o której nie mam pojęcia. Więc zastanówcie się nim napiszecie coś nie miłego. Wszystko działa w dwie strony. Pozdrawiam.

zainteresowany
@prasiarz

Witam, Czy szukacie ludzi do obsługi pras? Jeśli tak, to w jaki sposób można się u Was zatrudnić na produkcji, należy bezpośrednio u Was czy przez trzeba przez agencję?

CZOSNEK
@zainteresowany

JAK ZOBACZYSZ OCHRONIARZY SPROWADZONYCH Z WARSZAWY , KRAKOWA ITD , PANOSZĄCYCH SIĘ PO ZAKŁADZIE TO CHĘĆ CI PRZEJDZIE DO PRACY W TYM OBOZIE :)

pozdrawiam
@zainteresowany

Gdybyś czytał ze zrozumieniem, to my nie wiemy czy jutro będziemy pracować...czy przypadkiem nowemu prezesowi coś "ciekawego" nie wskoczy do głowy. Polecam kontakt z nim, może Tobie się uda.

Jesteśmy firmą nowoczesną, dobrze zorganizowaną, gwarantującą naszym pracownikom stałą, dość dobrze płatną pracę, gwarantującą stabilizację życiową. U nas w zasadzie nie istnieje pojęcie fluktuacji kadr. Jeżeli ktoś chce pracować, nie musi się martwić o swoją przyszłość. Zatrudniamy wielu pracowników, którzy pracują u nas ponad 25 lat ~ J. Cieślar To jedno ze zdań z wywiadu Pana J. Cieślara, czy nadal jest aktualne? Jak pracuje się obecnie w Postępie?

Weronika

@Adam a czy po dłuższym czasie pracy w firmie ZM Postep S.A nie ma możliwości dostania podwyżki? Czasami warto się pomęczyć i trochę popracować, by potem mieć większą pensję. Będzie to istotna informacja dla nowo zatrudniających się osób.

Ludzie. Unikajce tej firmy pierwsze 3 miesiace 14 zl nie na reke zero premi szkoda gadac maja wymagania ale na reke placa 1600 zl praca dla emeryta ktory widzi bo na wozko. Maly kto widzi. Smieszni sa to sekretarka cy pani na recepci zarobi wiecej niz wozkowy smiech na sali

Jaco
@Adam

Woza autami a placom grosze te wymagania nie znajda za taka kase nikogo na wozki tragedia na emeryturze mozna dorobic

Weronika

@pracownica to bardzo dobrze, że jesteś zadowolona. A na jakim stanowisku jesteś zatrudniona? Warunki pracy, atmosfera mogą się nieco różnić w zależności od obejmowanego stanowiska. Może powiesz również kilka słów więcej na temat pozytywnych aspektów pracy w tym miejscu? Mogą być to pomocne informacje dla przyszłych kandydatów.

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 62, z czego 7 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZM Postep S.A