Opinie o ZM Postep S.A w Zabrze

Zakłady Metalowe Postęp S.A. to firma znajdująca się na rynku od ponad 65 lat. W tym czasie przeszła pomyślnie zmiany w zarządzaniu produkcją, które pozwoliły jej stać się dostawcą drugiego oraz pierwszego poziomu w łańcuchu dostaw liderów producentów samochodów.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZM Postep S.A w Zabrze

nowy wpis na blogu wiele wyjaśnia

Baca
@Piotr

Cóż chyba niezbyt wiele. Szkoda, że nie podają ile jest warta akcja zakładu teraz. Może jskieś sumy się pojawią na blogu, to wiele by wyjaśniło. Kto ile zarobił i ile stracili pracownicy ktorzy mają jeszcze udziały w tej firmie.

Stary
@Piotr

To znaczy ? Co wyjaśnia ?

Prasiarz
@Stary

Nowy wpis na blogu? Chyba "chwytanie się brzytwy" przez odciętych od koryta. Na razie pracownicy zarabiają swoje pomimo wysiłków blogerów którzy robią wszystko by zniszczyć firmę !

Stary

Ludzie, co za brednie piszecie ??

zainteresowany

Ci co piszą że jest fatalnie i źle sie dzieje to chyba mają problemy z oczami. Wypłata była jak powinna, praca taka sama, godziny takie same. że na bramie kontrolują? jak nie mam nic na sumieniu to się nie boję. Dziwne to jest to, że ci dwaj byli prezesi przyjeżdżają z komornikiem, policją i wynoszą się tak szybko jak przyszli. chcą nam firmę rozebrać czy co?

KDH500 dla tych co wiedzą
@zainteresowany

Jest "zainteresowany" , jest "baca", ciekawe gdzie jest gorczyca i cieślar i nasza wypłata. (te nazwiska już tylko z małej litery ...) Zbliża się kolejny termin wypłaty znowu będzie deklaracja środki mamy tylko nie wypłacimy bo.... może znowu Luma zapłaci.... Jakoś poprzednio nie dostałem przelewu od tzw. "Legalnego Zarządu" może tym razem będzie inaczej.... Wszyscy pracownicy czekają!!!

Rozmaryn

Nawiazując do ostatniego wpisu na blogu może były pan prezes pochwali się ile zarabiał jego syn pracujący w zakupach a ile zarabiają wieloletni pracownicy pracujący w działach księgowym i handlowym. Nie oni pewnie godzili się na wszystko bo takie straty w tej firmie wstyd prosić o podwyżkę

Baca
@Rozmaryn

Rozmaryn ależ Ty jesteś zawistny, jeżeli jesteś pracownikiem firmy to masakra. Innym synom też tak zazdrościsz? Jeżeli źle zarabiasz to dlaczego się nie zwolnisz.

nie dla HL
@Baca

Zazdrościmy tym miśkom którym "Baca słoma z butów" zrobił ciepłą posadkę. A nie zwalniamy się bo chcemy pracować i zarabiać za to co robimy a nie za to kto nas wys.... Rozmaryn trzymaj się. Drugiej takiej ciepłej kluchy w tej firmie już nie będzie.

Specjalista Ds. Zakupów

Niby miło, ale rozmowa z zadufanym, zbyt pewnym siebie kierownikiem bywa trudna...

Pytania generalnie trafne, dotyczące stanowiska... sęk w odpowiedziach. Masz powiedzieć to co akurat ma na myśli, zacząć zdanie w sposób jaki oczekuje. Generalnie mów to co on chce usłyszeć. Przerywa, powtarzając pytanie, jednocześnie sam nie słucha ze zrozumieniem co się do niego mówi. Oj nie chciał bym nad sobą kogoś takiego.

TorcidaMagazyn

Ja tak czytam o tej Lumie i źle to nie wyglada. Zobaczcie na stronie jakie w tej grupie są firmy. Może w końcu będzie kasa na jakiś rozwój a nie tylko na drogie BMW dla byłego finansowego.

PoCo
@TorcidaMagazyn

Jestes spokojniejszygdy znam Twohe IP 5.182.248.187,mimo ze masz zmienne.

ReTorcida
@TorcidaMagazyn

poczytaj jakie są kulisy przejęcia huty łaziska, poczytaj o firmie Gemi, poczytaj kto w jakiej firmie ma udziały. Zapewne dowiesz się że w jednej z powiązanych spółek z Luma pracownicy toczą spór zbiorowy o dodatki do wypłat z tytułu pracy w systemie czterobrygadowym, jeśli praca wypada w dni wolne. pracownicy walczą o premie, bo chodzą z gołym akordem i dostają max 2000 zł. Spółka obiecała 1000 zł premii na święta w zamian za odstąpienie od sporu zbiorowego..... Poszperaj, jest więcej takich "kwiatków".

@TorcidaMagazyn

tylko jeden macie służbowy samochód? Na parkingu przy wejściu głównym dawniej stały 3, BMW X5, AUDI Q7 i jakiś stary JAGUAR - myślisz, że pozostałe to kupili za swoje czy dostali od pracowników? Jeszcze jedno pytanko jaka jest różnica pomiędzy BMW X5 a AUDI Q7 - znasz może odpowiedź, chodzi oczywiście o koszt zakupu :-)

Gucio

Nowa informacja rozwiewa pewne wątpliwosci,ale rodzi też pytania. Co ten rudy członek z ramienia Lumy robi dalej na zakładzie?Dlaczego dalej miśki mają zielone lekcje i kiedy ten cyrk się skończy? Wystawianie klientów spółki na próbe cierpliwości nikomu nie wyjdzie na dobre!

Rita

Byle robota była. Firma chodzi. To najważniejsze. I zauważyłem, ze wszyscy ode mnie rzadziej na fajkę chodzą.

Blender
@Rita

Co za bzdury,a jak dostaniesz 1600 wyplaty to tez sie bedziesz cieszyl. Skoro wszedzie tam gdzie luma zapuscila macki jest ten sam problem,to dlaczego tu mialoby byc inaczej. Kwestia czasu i wszyscy sie przekonamy,a na koniec samozwanczy prezes z powodow osobistych złoży rezygnacje i profesjonalnie pojdzie dalej spełniajac swoja misje w innych zakladach .

Pracownik Granatowy

To to zgłoś! Ludzie, czasy niepewne, nie wiadomo jak obecna sytuacja wpłynie na umowy które z wieloma pracownikami produkcji są zawarte na czas określony, a wy bijecie pianę. Nie wiadomo czy sytuacja zamieszania wokół Zarządu nie odbije się czkawką na relacjach ZM Postęp - Klient. Jak to padnie to już żadne L4 nikomu nie będzie potrzebne. Wiele osób choruje od dawna, szkoda że szukasz w tym sensacji i podburzasz do sam nie wiem czego. Sytuacja i tak jest już napięta...

NICK

Ostatnio coś sporo osób jest na L4, przypadek? ZUS się za nich powinien zabrać!

emigrant

dajcie link do bloga byłych prezesów

Pomocny
@emigrant

DrugaZmiana

Ja tam nie wiem i się nie znam, ale wczoraj zwolnieni byli prezesi przyjechali do spółki z policją, komornikiem i bandą osiłków. Zostali odprawieni z kwitkiem, to dla mnie jasny sygnał, ze nie mówią prawdy . Ja nie wierze w te bzdury wypisywane na ich blogu. Firma normalnie działa, nowi zapłacili wypłaty z nowej firmy. To najważniejsze. Pamiętam jeszcze jak prezes mówił załodze i zarządowi, ze sprzedał i spółka się rozwinie. Później mu się zmieniło. To jest ciekawe dlaczego.

Pierwszazmiana
@DrugaZmiana

A czytałeś załącznik?

Kubuś

Trolle Kubiaka liczą chyba na extra premie

zainteresowany

Nie rozumiem skąd ten ból D#PY? Ta wzmożona ochrona, przed kim jest? Tak kradniecie na produkcji, czy o co chodzi? Czy te misie w dresie zmuszają was do pracy za miskę ryżu i śrubują wam normę jak u kitajców? Czytając ze zrozumieniem to, co piszecie i co TVP pokazała to moim skromnym zdaniem wygląda to tak, że zmieniły się świnie przy korycie a ta ochrona jest po to by od tego nie zostać odciągniętym. Jak więc tłustym wieprzom na tym interesie zależy to pewnie kręci się on całkiem ok i znajdzie się u was praca na prasach? Dowiem się w końcu, jaką ścieżką można w Postępie się przyjąć? ...Ech, chyba szkoda czasu, wygląda na to, że prościej będzie do Pani Czesi czy Wiesi do kadr zadzwonić pod warunkiem, że jej nie zwolnili hyhy;)

pracownik produkcji
@zainteresowany

Ktoś Ci odpowiedział a Ty plujesz jadem..... ehhh, zadzwoń do kadr, wejdź na oficjalną stronę Postępu i sprawdź, może w zakładce z ofertami pracy znajdziesz coś dla siebie. drogi kontaktu szukaj na stronie. Zawsze możesz zadzwonić na numer ogólny i poprosić o rozmowę z szefem produkcji, on jest najbardziej zorientowany kogo na produkcji potrzeba....

@pracownik produkcji

Bardzo dziękuje za cenne wskazówki i na pewno się do nich zastosuje. Pozdrawiam! PS Agresywny ton mojej wypowiedzi miał na celu wprowadzenie zdrowego rozsądku dla pracowników którzy za bardzo się stresują.

I tak nic to nie zmieni

Witam pracuję w tej firmie i widzę że zdania są podzielone , nie jest najgorzej ale do normalności też dużo brakuje . Najgorszy okres dla tego zakładu chyba się właśnie rozpoczyna ochroniarzy "zomo" z tarczami i kominiarkami więcej jak pracowników tego zakładu sprawdzanie pracownika przy wjeździe do pracy jak by był szpiegiem i nocna ewakuacja zakładu nikt nie wie co się dzieje ochroniarze pytają się nas pracowników czy nie wiemy co się dzieje dziwna sprawa ogolnie. Wszystkie drzwi ewakuacyjne są zablokowane albo od wew. Albo samochodami ochrony soli. Secur.ty.. z zewnątrz bardzo zgodne z przepisami p.poż i bhp Ogólnie to wszystko co chciałem napisać nie czuje się przez to źle ale jak na te czasy myślałem że ludzie zarzadzajacy tak potężna firma mają trochę więcej odpowiedzialnosci

Obserwator

Byliście w TVP Katowice

TAŁDI

OSTATNIE DNI W POSTĘPIE TO JAKAŚ GRECKA TRAGEDIA , MIŚKI CHODZĄ PO ZAKŁADZIE TYLKO PATRZEĆ KIEDY DOSTANIESZ W MAMEL . NIE MAM POJĘCIA CZY TO ZAKŁAD KARNY CZY JESZCZE ZAKŁAD PRACY ?

Lum.P.

Dosyć tych nie przychylnych komentarzy!

Miś
@Lum.P.

Opinie przychylne czy nie przychy chylne kazdego madrego sa wskazowka. Dla mnie kagrygodne jest zastawienie wszystch wyjsc ewakuacyjnych paletami - to jest poprostu karygodne- brak szacunku dla pracownika, jego bezpieczenstwa tym samym zycia. Dawniej z usmiechem zmeczona ale zadowolona ze moge pracowac wsrod przyjacol ktorych w pracy mona miec a teraz az strach wyjsc do pracy nie wiadomo czego czlowiek moze sie spodziewac. Nowy prezes nie wzbudza u mnie zaufania. Ochrona koczujaca w stolowce 24 na dobe to poprostu dowod na brak dyplomacji i wiedzy z zakresu organizacji automotive. Postep to zgrana paczka fachowcow ktorzy dograli sie wzajemnie przez dlugie lata. Maja swoja historie a to dla mnie jest najwazniejsze. Pozdrawiam Lum. P jak i kochany postep trzymajcie sie cieplo

ADI

z pewnoscia firma sie rozwija kiedy inwestuje sie w taka liczbe dresiarzy i wiernych pisarzy na gowork... zeby bylo smieszneij tych dwoch z zarzadu co 2 lata temu poreczylo majatkami zeby wyciagnac firme na prosto wylecieli jaki pierwsi aten ktory spowodowal klopoty znowu liczy teraz hajs

przyjaciel Adiego
@ADI

.....i pluje jadem na nich bo mysli ze ludzie nie widza czym jezdzi,ile zarabia jego syn i myśli że ludzie sa tak głupi że myśla że ich sprzedal bo liczył na rozwój firmy a nie na ogromny hajs

Pozdrawiam wszystkich którzy wierzyli w politykę p

Rozsądnie myślący człowiek wie, że żeby pracować i zarabiać pieniądze potrzebna jest stabilizacja i rozwój firmy. A nie grożenie na każdym spotkaniu że produkcja przynosi straty…. a zysk jest ze sprzedaży złomu i podobne ble, ble…. A gdy pojawił się inwestor który chce rozwijać zakład to próbuje go ze wszystkich sił zniszczyć ale przy okazji swojej zemsty i na naszej przyszłości też to może zaważyć.

niedlugonabruku
@Pozdrawiam wszystkich którzy wierzyli w politykę p

Dziwi mnie Twoja naiwność, że teraz firma będzie się rozwijać... przy karkach i policji raczej będzie ciężko. Polityka jaka była taka była, ale było stabilnie, a o to teraz trudno.

aga

ktoś powinien za to beknąć srogo... jak można zdradzić firmę, szczególnie po paru dekadach pracy? trzeba nie mieć sumienia, tylko pieniądz w głowie! Niby przyjazna atmosfera, ale jak pojawiła się okazja na szybkie wzbogacenie się, to każdy siedział cicho, żeby tylko zgarnąć jak najwięcej kosztem innych... Teraz wielki płacz i strach. Pracownicy, którzy teraz wylecą, mogą podziękować swoim współpracownikom. Gratuluję pomyślunku, naprawdę. Sprzedać się? to trzeba wstydu nie mieć! i

Zostaw merytoryczną opinię o ZM Postep S.A - Zabrze

• Jak się pracuje w ZM Postep S.A?

Zobacz opinie na temat firmy ZM Postep S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 67.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZM Postep S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 7 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 26 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZM Postep S.A?

Kandydaci do pracy w ZM Postep S.A napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042