counter
Iza Nowy wpis

A jak atmosfera teraz kiedy pandemia bardzo nas sparaliżowała? Czy jest możliwość pracy zdalnej?

TakNie
zatrudniony Nowy wpis

Plusy: 1. Trudna rekrutacja i mądrzy ludzie w teamie; 2. Nowe technologie; 3. Potencjał do wzrostu (ktoś wyżej pisze, że to warzywniak, ale to tak, jakby na Amazona mówił księgarnia); 4. Ciśnienie na automatyzowanie wszystkiego, mało nudnych technicznie zadań; 5. Kryzysoodporne zajęcie, od marca 2020 mamy więcej pracy; Neutral: 1. Kasa, jest dobra jak na poziom, ale przez trudność rekrutacji lądujesz zwykle poziom niżej, niż wylądowałbyś w innych korpo, więc o ile kasa jak na seniora jest super, tak miej świadomość, że w innej firmie miałbyć tech leada albo principala, więc w porównaniu do takich pozycji jest po prostu normalnie. Minusy: 1. Nacisk na softskille, zmuszanie do ich rozwoju nawet wtedy, jak są OK - zawsze mogą być lepsze. 2. Meeting driven development, gorszy niż w innych korpo. Każde spotkanie prowadzi do kolejnego. 3. Brak porządnych analityków i PO - zespół robi całą pracę w tym zakresie. 4. Zależność od niestabilnych aplikacji robionych w UK. 5. Technologie produktowe są narzucone z góry, docelowo całe Ocado ma być oparte o identyczny stack (poza data science); 6. Awanse na wysokie pozycje możliwe tylko w niektórych zespołach. 7. Strasznie monotematyczni ludzie w pracy, możesz pogadać tylko o nowościach w Javie 14 i ponarzekać na to, co wyżej napisałem.

Tak12Nie1
daria Nowy wpis

Czy atmosfera jest przyjazna ? Miło się pracuje? Bo nie ukrywam ze to dla mnie najważniejsze.

Tak2Nie
Musztardowy Kmicic

TL;DR robota spoko mimo ze warzywniak, ludzie bardzo ogarnięci ogólnie na +. Praca: pracuje się bardzo powoli i dokładnie co bywa denerwujace, deadliny sa horrendalenie dlugie lecz dzieki temu jesteś w stanie naprawde duzo się tutaj nauczyć (a jest od kogo!). Firma sie rozrasta i bywa tu (usunięte przez administratora) w zarzadzaniu calymi streamami czy juz poszczegolnym produktem, najwyzej ci wsadza inny projekt i po problemie bo... ...sama praca jest wspaniala najnowsze zabawki technologiczne ciagle uczenie sie nowych rzeczy podnosisz dzieki temu swoja wartosc na rynku pracy. HR i rekrutacja: bywa roznie potrafi byc rekordowo dluga jak i krotka zalezy od natezenia pracownikow srednio przybywa 4 pracownikow na miesiac. Na 99% dostaniesz feedback nawet jak cie nie zatrudnia Kultura pracy: temat troche na wyrosc ale trzeba o tym napisac ze sa jakies mikrogówienka typu wartosci ocado albo jakies szkolenia dignity at work, gdzie uczysz sie jak byc okadowiczem i jak nie obrazac ludzi w rozmowie (nie wiem czy to proba upodobnienia sie do googla?) no ale w taka strone to wszystko zmierza w tych topowych firmach (bo z krakowskiego rynku to firma jest top10!) Wynagrodzenie: bywa roznie byli ludzie niedoplaceni ale zazwyczaj nie ma przeplaconych, widelki dostepne nie sa z jednej strony jak jestes niedoplacony wzgledem rynku to potrafia ci podniesc wynagrodzenie o 40-70%. z drugiej jak jestes niedoplacony to szybciej jest pojsc gdzie indziej i dostac 100% podwyzki (pytanie czy warto). Zazwyczaj sa jakies podwyzki inflacyjne co roku rzedu 4%. Jest dobrze ale czasami nie nadazaja za rynkiem (który ostatnio zapiernicza z cenami)

Tak4Nie2
Bzdury Nowy wpis
@Musztardowy Kmicic

Przejść gdzie indziej i podnieść wynagrodzenie o 100%? Reszta wypowiedzi pewnie równie wiarygodna. To chyba jakiś stażysta pisał.

Tak1Nie1

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

developer

Recruitment is ridiculously long and intense as if they couldn't get somebody in a way usually companies do. A few topics is usually fair enough to get to know if somebody knows what he speaks about. Huge requirements with no reflection to salary. There's a lot of other companies in the market, don't have to bow so low. Terrible recruitment with disturbing coming back to you with no purpose. Don't recommend in general.

Tak6Nie

Uważasz, że w firmie Ocado Polska Sp. z o.o. w miejscowości Kraków potrzebne są jakieś zmiany? A może wszystko działa w niej idealnie i nie trzeba wprowadzać żadnych zmian? Dodaj komentarz i pomóż temu pracodawcy stać się lepszym.

TakNie

Zostaw merytoryczną opinię o Ocado Polska Sp. z o.o. - Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

0/5 Na podstawie 0 ocen.
  • Zobacz wywiad