Opinie o Polska Grupa Górnicza S.A. w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Polska Grupa Górnicza S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Polska Grupa Górnicza S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polska Grupa Górnicza S.A. w Katowice

kipo

W jsw są większe zarobki ale, z tym pomnóż razy 2 to przesadziłeś różnica jest około 1000 zł. To nie jest aż tak tragicznie.

Witam Ile może zarobić elektryk na dole? 2 lata doświadczenia na dole I ile można zarobić z 2/3 sobotami?

Guminiok
@Kandydat

w firmie jakieś 4 tysie jak górnicy metry wyrobią w kopalnii od 4 tysie do 5,5 zalezy jaka kopalnia to jest takie minimum zależy czy będziesz zetki wybierał czy nie do tego kartki , jak jestes bardzo dobry to bedziesz premie wieksze bral

Mali
@Guminiok

Czyli ile można z premii wyciągnąć? A orientujesz się może ile u nich zarabia maszynista kombajnowy, no bo wiem, że ten zawód w górnictwie jest najlepiej opłacalny - przynajmniej tak słyszałem i chciałem uprawnienia zrobić na maszynistę.

Witam gdzie mieliście szkolenie BHP ? I czy przed zjazdami na dół czy w trakcie już roboty ?

Zatrudnienie

Witam, na którą kopalnie można zawieźć osobiście podanie aby zwiększyć szanse na zatrudnienie ? Przez portal to loteria z tego co widzę a dodam, że posiadam kilka lat doświadczenia w górnictwie.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Polska Grupa Górnicza S.A. na stanowisko Prawnik? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Pociotek

PGG do pracy tylko po znajomości np.ślusarz mechanik nie idzie się dostać ale za to cukiernik,kelner po znajomości już tak.Jesli chodzi o sklep to wielka ściema jednorazowo loguje się ok 100tys ludzi a oni węgla ciepną kilka ton.Ale to jest polityczne zagranie bo rząd dał dupy poblokował import a teraz próbuje ratować dupsko

Ktoś
@Pociotek

Zgadzam się. Tylko ktoś kto tam pracuje wciągnie kolejną osobę do pracy.

;k2mx;emdx;m
@Pociotek

znajomosci ?? do P...G porób z 3 lata pod firmą to cię wezmą teraz biorą ale z doświadczeniem pod firmą nabierzesz szlifów w przodkach wyrobisz hart ducha nosząc Żelazo nauczysz się zostawać po godzinach za friko zrobią z ciebie prawdziwego Górnika , szczerze to firmowcy są rozchwytywani

Jakub
@;k2mx;emdx;m

Skąd wiesz że nadgodziny są z free? Pracowałeś tak? Nie dają chociaż odebrać wolnego?

guminiok
@Pociotek

Dobry ślusarz , mechanik ma pracę od ręki , i na powierzchni zarobi spore pieniądze , kopalnie szukają firmowców przeważnie z doświadczeniem , jak są przyjęcia Ślusarz , Elektryk , na Kopalnii to ciężka praca na poczatek zarobisz może 4 tysiące w przodku bez sobót niedziel , więć zadu nie urywa zaczniejsz zarabiać po 10 latach , jak poznasz robotę . kursów narobisz masę i godzin wyrobisz

guminiok
@Jakub

dają ale mają nie liczne kopalnie wiodącej spółki ,reszta za friko w robocie jestes dziennie 9-10 godzin , płatne tylko 7,30 nie mówiąc o tym ze robota na 6 to już tylko prawie w mitach lub i dla dozoru ,nie placa za pobieranie sprzetu , kapanie się , czekanie na ferezunku , (podziale robót) noszenie materiału , wnoszenie ,masz płacone od momentu zjazdu , reszta za friko , dlatego potem mają sowite emerytury żeby wynagrodzić im te straty , tyle w temacie . Szczęść Boże

Kwk row ruch marcel

7215 zł... 14 pensji. Musialem się pochwalić. Grp yno przodek caly rok W jsw moi komple tyle nie dostali na przodkach co jo .. Ciekawe czy to pgg wyplacilo by nas uspokoić trochę. Nie sądzicie??? Ah te strajki :p

Grp

Chyba lazienny. Pracuje 11 lat na Zofiówce 9300 kolego

@Grp

Licytujcie się dalej,ciemne byki.Spotkamy się na tym forum za rok,o tej samej porze, wtedy zobaczymy,jakimi będzie krezusami.Być może będziecie mieli okazję pogadać o tym, kiedy spotkacie się w pośredniaku albo w MOPS-sie.Realna sytuacja w górnictwie rozwija się w bardzo szybkim,i niestety niekorzystnym dla tej branży,tępie.Dzisiaj związki z panem Sasinem ograły górników w koncertowy sposób.Chcieliście podwyżek,macie.Pierwszy krok;nieadekwatnie wysokie czternastki do sytuacji ekonomicznej.Tak się kupuje i ucisza ciemną masę.Ciąg dalszy nastąpi w maju.

Maro
@Grp

Jak to mówią,punkt widzenia zależy od tego gdzie kończy się punkt widzenia.Jeszcze niedawno zarabiałem w tym (usunięte przez administratora) 4 tysie i myślałem, że to maks na jaki mnie stać.Dzisiaj sprowadzam i sprzedaję +-10 aut w miesiąc z marżą ok.3k .Praca lekka, wręcz przyjemna,więc przy mnie jesteś zwykłym pomocnikiem łaziennego.No i tak możemy licytować się w nieskończoność.

@Kwk row ruch marcel

Proponowałem spotkać się na tym forum za rok.Ale już dzisiaj chodzą słuchy,że PGG może mieć problemy z terminową wypłatą pensji w kwietniu.Nie jestem wróżką,tylko realistą.Aż ciśnie się na usta"a nie mówiłem, że tak będzie".No i co Pan powie teraz Panie napinacz?

Ajaj
@Rob

Durnie chcieli podwyżek a teraz wypłat nie będzie sami się pogrążył chytry 2 razy traci niestety

rr
@Ajaj

i bez podwyżek była by lipa

Luka
@rr

Podwyżki były A teraz znowu brudne łapy o pomoc do państwa. Zawiesić deputaty węglowe i barborki i kasa się znajdzie nieroby wredne są inni co potrzebuja teraz pomocy firmy padają A te gnije znowu tylko o sobie myślą choć i tak zarabiają 2 razy więcej od innych wstyd i zenada

nick
@Luka

jedno im wychodzi darcie (usunięte przez administratora) teraz was zwolnią i pójdziecie do normalnej roboty ciekawe kiery ryl wytrzyma pełną dniówkę 8h kopanie rowów już na was czeka żadna praca nie hańbi

@nick

Uwazej bo zatwardzenia dostaniesz tak ci żyć ścisło

Kola
@Ryl

Pgg to jest czysta patologia nic więcej. Tam nie ma ekonomii tam są bezmozgi

@Kwk row ruch marcel

Jak tam panie kolego z Kwk row ruch mar..., że tak powiem.Już nie długo 10-ty,czas wypłaty.Mam nadzieję,że pochwalisz się nam swoim przelewem....

Ktosik
@Luka

Ja robię w PGG i zarabiam jako spawacz 2600-3600 zależy czy jest 14 czy Barbórka czy normalna wypłata jak jest dodatek typu wymienionych wcześniej to wypłata 2600 a tak to 2900-3600 ....jakby nie te dodatki i kartki żywnościowe to mnie tam dawno nie ma. Dalej uważasz że zarabiam 2x tyle? Może w JSW tak ale nie u nas w PGG

Co ty chopie dupisz
@Kwk row ruch marcel

Robia na JSW i to na szybowym 7600 i co skąńcz farmazony walić bo kompel ze ściany z EMY dostoł 4900 i co zatkało ...

Beny
@Grp

Ciekawe zaco ta kasa nie Roby jak wam zamkną kopalnię to do mopsu polecicie poprostu nie adekwatne zarobki.

Honorata

Jeden raz ktoś konkretnie podaje sumy, to musisz się przyczepić do języka? Sam masz problem z interpunkcją, chciałam zauważyć. @Rob i co z Twoim wróżeniem? Mieli zamykać już w 2020 i co?

Dudek
@Kwk row ruch marcel

Poczekaj chłopku, za rok będziesz siedziOł z tą swoją brudną czarną mordą na ulicy i prosił o złotówke, i tego wam wszystkim życze rozpasane nieroby, komunizm się skończył węgiel się skończył i co wy teraz bidoki zrobicie ? W normalnej pracy za blokowanie ulic i darcie ryja nie dają pieniędzy zobaczymy jacy jesteście mocni jak dostanie jeden z drugim nierobem łopate i do przodu ! Tam wasze związki zawodowe będziecie mogli sobie wsadzić sami wiecie gdzie

Jo
@Dudek

W tym tempie wydobycia to węgiel za 100 lat się u nas nie skończy to po 1. A po 2 są przyjęcia do firm górniczych albo na tako Silesia, spróbuj tego miodu. Ja nie narzekam.

Sztygar
@Kwk row ruch marcel

Śmiech mnie bierze ludzi co się chwała i zarabiają 4tys. Jednak ryl to ryl nic nie rozumie po zawodówce to ludzie za (usunięte przez administratora) powinni robić. Dlatego lubię na dole im dawać w kość za ich brak inteligencji.

lonchin
@nick

no własnie kazdy , jak dostanie emeryture , przewaznie sa brygadzistami i do swoich emerytór maja to jako dodatek

czorny01

Witam, czy ktoś z was ma jakieś informacje na temat przyjęć na Piast-Ziemowit? mam papiery w związkach od grudnia i cisza do dzisiaj

Teżciekaw
@czorny01

Też jestem zainteresowany tym tematem, tą samą sytuacje mam.

Ryl

Witam serdecznie. Czy ktoś z was przyjmował się drugi raz? Np po odejściu po zwolnieniu? Czy jest taka możliwość Chodzi o zwolnienie za porozumieniem lub nie przedłużenie umowy rok dwa lata wstecz.

Blsdy

Witam Panowie mam 6 lat dołu uprawnienia tylko na przenośniki jakie są realne pieniądze za czarne pozdrawiam

Jolanta

hej, widzę po tym co piszecie, że ostatnio był do nich nabór. Możecie mi powiedzieć czy w dalszym ciągu poszukują górników? Mój tata chciał zmienić kopalnię. Na ich stronie nie ma konkretnych ofert pracy, a jedynie formularz zgłoszeniowy z możliwością wybrania oddziałów i załączenia wszelkich dokumentów. Wiecie może czy jest szansa by zatrudnić się u nich jako kombajnista?

Patrycja
@Jolanta

Tak były przyjęcia, mój mąż właśnie dzisiaj miał BHP, a od poniedziałku pierwsze zjazdy

@Patrycja

To może wy wiecie od kiedy nowoprzyjętym należa się dodatki? Deputat its

Jakub
@Patrycja

O to super. Wiesz może, czy jeszcze są? Mąż możesz zdradzić, ile na start dostał, bo jak przypuszczam na stanowisko górnika aplikował? To już jak jesteś, to wykorzysta i zapytam jeszcze, czy te szkolenia bhp to takie tylko do przesłuchania, czy i testy jakieś po nich później do zaliczenia? Ja to średnio się w tych testach odnajduję, więc lepiej zapytać.

Ryl

Witam wszystkich. Wiecie coś może o przyjęciach na KwK Staszic ? bo ponoć jakiś zastój z przyjęciami. Ktoś ostatnio dostał telefon od nich ?

P
@Marek

Przyjmują, mąż właśnie jest po BHP, a od poniedziałku tj. 08.05 pierwsze zjazdy

Ciekawe
@P

Ciekawe jak męża przyjęli po znajomościach ? Podanie złożone ponad rok temu, dwa razy, doświadczenie jest, kursy są a zero odzewu, a w mediach huczą że ludzi brakuje chętnych do PGG, paradoks.

@Ciekawe

No własnie chyba faktycznie po znajomościach ja tez czekam od stycznia i nic.A niby od maja mają być przyjęcia a tu ani jednego telefonu.

@Mody

Ja nie mam żadnych znajomości. Złożyłem podanie na Wesoła i na Staszic i od czerwca zaczynam na wesołej

Czy jest możliwe w kopalniach należących do PGG dostanie się do pracy bez znajomości ? Bo w JSW bez znajomości jest się spalonym...chodzi mi o stanowiska pracy dla kobiet

Daro

Hej powiedzcie mi czy są obecnie przyjęcia na jankowice na dół?

Ryl z rylowic

Witam serdecznie. Czy ktoś z was przyjmował się drugi raz? Np po odejściu po zwolnieniu? Czy jest taka możliwość?

Ryl

Witam czy aktualnie Są jakieś przyjęcia na Kwk Marcel ?

Tak, właśnie zostałem przyjęty

3 tygodnie

@Nowy

Jak wyglada procedura przyjecia mam przyjechac na karolinki 1 z wszystkim dokumentami

Robert

I odzywają się coś po rozmowach o prace na Staszic? Mieli się do miesiąca odezwać i nikt nie dzwoni.

Miał ktoś może telefon z pgg początkiem marca w sprawie pracy ? Podanie wysłałem we wrześniu zadzwonili do mnie w marcu i w sumie tylko pytanie potwierdzające wykształcenie , kwalifikacje ile mam wypowiedzenia itp. Oraz pytali czy moja kandadytura dalej aktualna bo bd prowadzić rekrutację i w sumie kazał dalej czekać na telefon . Dodam ze nie pracuje aktualnie na zadnej kopalni ciekaw jestem jak sie na to nastawiac ile czeka sie na taki drugi telefon jak wygląda proces przyjęcia.? Czy to tylko człowiek się niepotrzebnie nastawia

@Kandydat

Witam.Zobacz co pisałem kilka/kilkanaście wpisów niżej.Mam identyczną sytuacje dalej czekam na tel.

@Mody

A kiedy do ciebie dzwonili dokladnie z tego co się orientuję to i miesiąc czekają skoro przyjęcia mają być na czerwiec to może się nie spieszą

Przemek

Na jaką kopalnię? Kiedy miałeś rozmowę?

Teresa
@Kandydat

Trochę szkoda, że tyle trzeba czekać, fajnie jakby od razu było wiadomo czy będzie zatrudnienie czy nie. Czy przy tej pierwszej rozmowie padają z ich strony jakieś konkrety odnośnie warunków, coś o płacy albo umowie? Bo skoro pytają o kandydata to fajnie jakby też powiedzieli czego się spodziewać i czy warto czekać:)

@Teresa

Nic o pieniądzach ani umowie nie mówią mi powiedzieli ze 6miesiecy okres adaptacyjny pozniej przypisanie do docelowego oddziału i w sumie to się zapytał czy aktualna moja oferta i czy może mnie poważnie brać jako kandydata i że przesyła dalej papiery i jak coś to bd się kontaktować dalej i tyle. Powinno się to do miesiąca wyjaśniać a nie takie czekanie zadzwonią po 3 miesiącach że zapraszają na rozmowę a później co? Za następne 4 że Cię przyjmą jak na taką dużą firmę to marnie wygląda rekrutacja ja rozumiem że tam jest 1000 jak nie więcej podań ale kiedyś aplikowalem do dużo większej firmy i po miesiacu dostałem chociaż maila że niestety ale sie nie zalapalem czy cos w tym stylu .

Ciekawski

Ktoś składał dokumenty przez związki na Sośnice pod koniec tamtego roku i kontaktowali się już z wami ewentualnie byliście już na rozmowach.

@Ciekawski

Od października papiery leżą na kopalni i nic ,cisza

@K

Coś gadali że na początku lutego ma już coś ruszyć i będą się kontaktować ale to tylko gadanie i chyba trzeba szukać coś innego.

Dzwonili w lutym z KWK Staszic

@Tomek

Tylko że ja na Sośnice. I jak po rozmowie czy kazali jeszcze czekać na kolejny telefon ?

@Ciekawski

Jak będziesz coś wiedział to daj znać

@K

I jak dzwonili już do ciebie ? Wiesz coś więcej.

Ja jeszcze czekam,a ty?

@Ciekawski

Ja mogę sie tylko wypowiedzieć w sprawie Staszica. Miałem dwie rozmowy o prace i po ostatniej obiecali że zadzwonią w ciągu tygodnia z rozpatrzeniem. Na razie brak jakiegokolwiek odzewu. Pozdro.

@Mody

A można wiedzieć o co pytają?

@Mody

Mi dzwonili wczoraj że w środę po skierowanie na badania

@Tomek

A na jakie stanowisko do pracy jak można wiedzieć ?

@Tomek

Dzwonią z komórki czy stacjonarnego?

@Ryl

Mi dzwonili ze stacjonarnego na rozmowy o prace. A w ziwązkach ( Sierpien 80 ) tez mam papiery złożone i tez gadali że będą sie starać coś pochytac ale chyba lipa wyszła...

@Mody

Sierpień jest za słaby na takie tematy.

@Ryl

Mnie zastanawia jedna rzecz mianowicie mam dużo znajomych co pracują na różnych oddziałach na Staszicu i mówią że brakuje ludzi szczególnie w takich oddziałach jak Mechaniczny i Elektryczny (ja mam 9 lad dołu w firmie jako ślusarz) i się okazuje że chyba jednak ludzi i m nie brak.

Szybowy
@Mody

Na Staszic można zawieźć CV inpodanie o prace bezpośrednio na kopalnie ? Trzeba dzwonić wcześniej ?

Do których związków?

@Mody

O co Cię pytali na rozmowie? Jak to przebiegało?

@Przemek

Ja sie zapisałem do Sierpnia 80 ale słyszałem że lepiej do Solidarnosci albo ZZG

Przemek

Coś więcej powiesz? Mili byli, czy sluzbisci? Mówili na jaki oddział byś poszedł, zarobki itd?

@Przemek

Powiem tak ja odrazu (po rozmowie) z bomby zostałem "wpisany" na oddział MD2 czyli w skrócie ślusarz (mechanik) kombajnów chodnikowych ,odstawy itd. Rozmowa luźna bez stresu powiedziałem to co robiłem bez jakiegoś ściemniania i tyle. Dalej czekam na tel. jak by co. Pozdro.

Przemek

I powiedzieli, że czekać czy jak? Myślisz że są szanse na przyjęcie?

@Przemek

No powiedzieli że zadzwonią w ciągu tygodnia (usunięte przez administratora) nawet jak sprawa bedzie negatyw. Też bym wolał żeby sie określili bo nie wiem co dalej.

@Mody

Jak będzie negatywna to tez zadzwonią tak? Na coś się mam przygotować? Jakieś pytania zadawali? Gadali coś o zarobkach?

@Przemek

No tak mi powiedzieli. A o zarobki nawet sie nie pytałem bo narazie to jest na drugim miejscu dla mnie. Ważne żeby dali znać

@Mody

Pewnie, mi mówiła Pani przez telefon że przyjęcia planowane są na maj/czerwiec, masz jakieś doświadczenie górnicze albo szkole Górnicza?

@Przemek

Prawie 9 lat w firmie jako ślusarz głównie robota przy kombajnach przodkowych (składanie , naprawa, konserwacja) no i oczywiście przygotówka czyli składanie przenośników, lajtungi, odwodnienie itd.

Odezwali się do kogoś?

Tomus

Jak wyglądają badania Psychotechniczne na Karolinki 1?

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Grupa Górnicza S.A. - Katowice

• Jak się pracuje w Polska Grupa Górnicza S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Grupa Górnicza S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 137.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Grupa Górnicza S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 11 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Polska Grupa Górnicza S.A.
2.2/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Powstańców 30
    40-039 Katowice

Polska Grupa Górnicza S.A.