Opinie o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawa

Panie Szanowny Ministrze odwoluj Pan sobie kogo Pan chce. Nic już tego nie zmieni jak robicie w balona rolników. Uwolnijcie ziemie dla rolników a zboże z Ukrainy podarujcie temu od traktora. Dlaczego ziemia dzierzawiona przez jego brata nie wróciła do kowr i uczciwie nie została wystawiona na przetarg. Dowiecie się prawdy jak was potraktuje wieś w wyborach.

Pete.

Widziałem wpis, ze w OT Wrocław rządzą rodziny G oraz R. Czy to prawda? Jestem nowy wiec pytam. Tym pytaniem nie pomawiam nikogo. Proszę o merytoryczna dyskusje.

Pra.

W dniach 1-2 marca tego roku odbędzie sie zjazd delegatów Solidarności i wybory szefa tego zwiazku w kowr. Czy ktos w ogole wie jacy kandydaci startują na szefa zwiazku, czy wygra p. Jan Z.? Zapraszam wiec nowo wybranego szefa tego zwiazku zawodowego do naszego OT i prosba o podwyżki, bo za minimalną pensję ciężko żyć.

L.K.
@Pra.

A kto zostal wybrany do zarządu?

OT Wrocław to co się w nim wyprawia - (usunięte przez administratora)na każdym kroku. Na tą chora admosferę nie ma lekarstwa. Może wkońcu centrala zrobi z co niektórymi porządek a ryba zawsze psuje sie od głowy.

Rozmowę kwalifikacyjną w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Starszy Specjalista w Wydziale Zarządzania Należnościami i Windykacji w Biurze Finansowo-Księgowym?
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista IT
Misiu

Czytam wpisy o (usunięte przez administratora)w m.in. w Krakowie, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu. Przecież to mozna zgłosić centrali, pip, czy związkom zawodowym. Przecież związek zawodowy powinien dbać o dobro pracowników. A jak jest u was w OT z podwyzkami?

Ann Ma
@Misiu

Podwyżka? A co to takiego?

Mam pytanie odnośnie pracy w KOWR Olsztyn, jaka atmosfera? Jakie zarobki, czy jest szansa awansu, rozwoju?

były kandydat
@Kandydat

Atmosfera taka sama jak w Opolu i Wrocławiu. Awans tylko za ciężką pracę...

@były kandydat

Nie wiem jaka jest atmosfera w Opolu i Wrocławiu, więc nic mi to nie mówi, a odnośnie awansu za ciężką pracę, to chyba tak to zazwyczaj wygląda, a przynajmiej powinno, nikt awansu na leżenie w pracy nie dostaje.

Kandy.

Atmosfera ciężka.

Marzący o pracy w KOWR OLSZTYN

Drogi Adamie! Przecież praca nie jest przymusowa. To nie kamieniołom. Jak nie odpowiada Ci współpraca z Anetą, to się zwolnij. Zalando ciągle szuka (nie tylko mężczyzn).

Lech
@Marzący o pracy w KOWR OLSZTYN

Czasami nie jesteś w związkach?

ana

Amy Li

Drogi "Adamie", Uważam, że Twoja opinia jest bardzo krzywdząca i godząca w dobre imię Pani Anety. Mam przyjemność pracować z Panią Anetą, która jest chyba ostatnią osobą, o której można napisać, że jest donosicielką. Zawsze doradzi, pomoże, ale jak zwykle znajdą się osoby, którym będzie przeszkadzać usposobienie Pani Anety. A propozycji pracy przy likwidacji ANR nie dostało sporo osób, które dalej tam pracują, Pani Aneta nie jest odosobnionym przypadkiem. Na skołatane nerwy polecam wizytę u specjalisty oraz środki farmakologiczne

Qwert

Jeszcze chwila i znów będą rewolucje w Kowr. Za dużo dzieje się w tej instytycji. Non stop afery towarzystwo sie rozpuściło brnie to w złym kierunku.

Welin
@Qwert

O ktorym OT jest to zdanie? Czy chodzi o centralę?

Gr56
@Welin

Raczej nie o sama centrale. Najpierw jabłka pożniej mleko a teraz afera o działki na jakimś wygwizdowie. Jeden drugiemu świnie podkłada.

Lucyna

A co w tym krakowie się dzieje?

Sama jestem ofiarą mob. w KOWR ale nikogo to nie obchodzi!

Tragedia
@Kasia

To niech pani włączy dyktafon i ich nagrywa. Proszę zamówić się z innymi pracownikami.

Nagrywaj
@Kasia

Jak nie ma wsparcia, a reszta się boi, to proszę ich Nagrywać!!!! I iść do sądu. Sąd będzie wzywał wtedy wszystkich pracowników byłych i obecnych i wtedy wyjdzie ta całe (usunięte przez administratora) A tak to są bezkarni.

@Nagrywaj

Obawiam się że nagrania z dyktafonu nie mogą stanowić dowodu w sądzie. To nielegalne bez zgody osoby nagrywanej. Poza tym musiałabym nagrywać cały czas, bo nigdy nie wiem kiedy nastąpi atak. (usunięte przez administratora). jest bardzo miły i uprzejmy kilka dni, a nagle wyladuje na Ciebie całą złość i agresję. I jeszcze się śmieje pod nosem, bo sprawia mu to przyjemność. Po każdym takim ataku mam zawroty głowy, migotanie przedsionków, ciśnienie skacze jak szalone.

yyy
@Kasia

prosze pani czy imię tej toksycznej osoby zaczyna się na literę J?

@yyy

Nie, imię tej Pani nie zaczyna się na literę J. Dziękuję za słowa wsparcia, postanowiłam że będę szukać innej pracy zamiast walczyć z wiatrakami. Ciekawe czy inni którzy przyjdą po mnie też będą mieli takie odczucie, może znajdą swój sposób żeby się przeciwstawić. Moze zdyskredytuja ta osobę albo też będą odchodzić.

fgr
@Kasia

ta pseudo kierowniczka to młoda czy starsza osoba? w jakim wieku?

@fgr

Myślę że gdybym zgłosiła (usunięte przez administratora)to nikt by mi nie uwierzył. A gdybym nagrywała i poszła do Sądu, to nawet gdybym wygrała, to bardzo bym sobie zaszkodziła. Świat jest mały. Rozniosło by się, że to ta ci nagrywa pracodawcę a potem go podaje do Sądu. Kto by mnie potem zatrudnił z taką opinią? Lepiej to przemilczeć i szukać szczęścia gdzie indziej, bez przypiętej łaty.

@fgr

Starsza kobieta która pracuje wiele lat w Centrali

@Kasia

to może to u nich rodzinne albo zaraźliwe, bo tam pracawala kiedyś (może jeszcze pracuje) osoba imie na J i zachowywała się w identyczny sposób jak Pani opisała. Także to jakaś chyba tradycja tam, toksykow musi byc tam sporo chyba.....

Michall
@Kasia

Katarzyno a w jakim oddziale terenowym kowr ma taka sytuacja?

vf
@Michall

pisała już wcześniej ze chodzi o centrale a nie oddział

@Kasia

W KOWR jest polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa - przeczytaj i złóż wniosek. Kilka osób już tak zrobiło Dopóki tego nie zrobisz nikogo to nie będzie obchodzić niestety. Nie licz ze ktoś się Tobą zajmie ale sama to zrób bo masz narzędzia

Mówisz że kilka osób już tak zrobiło, ale jaki to przyniosło skutek? Czy te osoby, które złożyły wniosek nadal pracują? Czy może pozbyli się ich z firmy bo byli niewygodni?

Pracują

Wobec tego jak został rozwiązany problem? Co się stało po takiej skardze?

@Kasia

Kasiu, pracujesz w KOWR i nie wiesz ze jest ogólnodostępny dokument o polityce antydyskryminacyjnej i antymobbingowej (krótki) który zawiera rozwiązania jakie KOWR może zastosować i stosuje??? I nie wiesz nic od współpracowników o losie skarżących? Dziwne to bardzo …. Zrób coś dla siebie wreszcie zamiast wypytywać

fhty

niech pani szuka innej pracy, szkoda zdrowia i życia żeby męczyć sie w tym nienawistnym towarzystwie. Mam koleżankę która tam pracowała i była kłębkiem nerwów. Tam dobrze mają tylko plecaki bo maja ochronę. A pozostali do wyzysku są. Niech panie idzie na l4 i niech pani szuka czegos innego. Duzo lepsza atmosfera jest w pokrewnej intytucji, choc tam mało płacą. Ale zdrowie ważniejsze.

Chcę złożyć dokumenty do KOWR. Jakie biura polecacie a jakie odradzacie?

odradzam
@Kandydat

na pewno nie tam gdzie są non stop nabory, bo to są miny , ludzie uciekają w popłochu, poczytaj fora to się dowiesz

Pracownica
@Kandydat

Ja to mówią nie (usunięte przez administratora) się w swoje gniazdo i nadal tu pracuję więc nie wypada narzekać tylko szukać innej pracy. Ale niestety staremu pracownikowi nic się nie należy. Pensje stoją w miejscu. A Ci co przychodzą nowi mają na start więcej 3 czy 4 tysiące złotych od starych pracowników. A starzy pracownicy wieloletni też mają rodziny na utrzymaniu, wiec chyba firma nie do końca gra fair!

@Pracownica

To nie ma możliwości ubiegania się o podwyżkę? Skoro nowi pracownicy dostają więcej to uda się coś wynegocjować? A jak jest z dodatkami? Jakieś premie można dostać? Jak to jest przyznawane?

@Pracownica

ciekawa jestem co w sytuacji gdyby ktoś się chciał zwolnić i potem wrócić do firmy... jaką stawkę by dali? ogólnie to pozwalają tu wracać czy stale chętni są? i te różnice do dziś jaka atmosferę tworzą? nowi mają problemy?

Nickgowork

Jaka atmosfera pracy i zarobki panują w Krajowym Ośrodku w Łodzi? Myślę o podjęciu pracy w tym miejscu, ale opinie na forum są raczej kiepskie.

dziwne

Jeśli jest tak źle (przynajmniej w dwóch departamentach), to dlaczego jeszcze góra nie zrobiła anonimowej ankiety wśród pracowników, że jest mob. lub dotycznej zadowolenia z pracy ??? Taka ankieta powinna być już dawno zrobiona wśród szeregowych pracowników, żeby zbadać sprawę. Powinni tez zrobić ankietę co pracownicy sadza o swoich przełożonych i jak ich traktują. Tak robi się w cywilizowanych firmach. A nie temat zamiatany pod dywan i wszystko jest na zasadzie - wszyscy wszystko wiedzą, ale nikt z tym nic nie robi.

Znam temat

Nieprawda. Są różne sposoby. Czesto zaczyna się właśnie od ankiety, po tym wychodzi kto jest (usunięte przez administratora), pracownicy piszą o tym właśnie w ankiecie. Pracownik może złożyć skargę do kontroli wewnętrznej na piśmie. Góra najważniejsze sprawy??? Czyżby? Na samej górze to oni właśnie nic nie robią, żyrandole. A przepychanki to to nie są, w momencie gdy sytuacja powtarza się i dotyczy dużej ilości osób. Jak ciągle z departamentu odchodzą ludzie to nie jest blachy temat. Zawsze możesz ich nagrywać włącz dyktafon. Przemoc karmi się lękiem.

Gniazdo żmij

Dlaczego wpis z 18.11.2022 o DWK został usunięty ?? Komu to przeszkadzało że ktoś napisał prawdę o tej (usunięte przez administratora) ???

Młoda 2
@Gniazdo żmij

Bo coraz więcej jest opinii o (usunięte przez administratora) z różnych departamentów i biur w KOWR. Dlatego opinie są kasowane. A przecież to sprawcy (usunięte przez administratora) powinni być ukarani i powinni stracić pracę, a nie Ci biedni ludzie co odchodzą!!!!

hipokryci
@Gniazdo żmij

boją się opinii o sobie i kasują komentarze , ALE (usunięte przez administratora)się psychicznie nad ludźmi -TEGO SIĘ NIE BOJĄ!!!!!!

Ale cenzura

Dlaczego usuneliscie opinie tej kobiety niejakiej "bezradna" o departamencie DWK i tym drugim departamencie??? Nie było tam nic niezgodnego z prawem!Przecież napisała prawdę o tym jak tam jest! To po co to forum jest? Chyba lepiej ostrzec kandydatów!!!

Mirow.

Prosze odpisz o jaki oddział terenowy chodzi? Czy o centrale czy o OT?

potwierdzam

święta prawda, widać że NIC się kompletnie tam nie zmienilo. DOBRZE TO TAM mają ci co maja PLECY i to nie byle jakie!! Ci z plecami nawet jaka popełnia błędy, to sa one tuszowane i ci na gorze udają ze nic nie widza, a ten co pleców nie ma to najmniejszy błąd jest WYOLBRZYMIANY. To jest skandal!! Pamiętajcie ludzie - jeśli non stop jest ciągle do tego samego departamentu nabór to śmierdzi na kilometr!! i nie składajcie tam papierów chyba ze macie szerokie plecy lub jesteście masochistami (mowa o centrali rzecz jasna). tyle w temacie. Jedna z osób która była tam kiedyś kierownikiem j.r już dawno powinna polecieć z mobbing i znęcanie sie psychiczne nad pracownikami. Donisicielstwo, wyolbrzymianie problemów, sztuczne rozdmuchiwanie roboty. Nie kasujcie tych opinii niech ludzie wiedza jak tam jest.

prawda
@Mirow.

jeśli napisała o departamencie to na 100% chodzi o centrale; wiem bo znajomy tam pracował i wszystko się zgadza na 100% co powyżej jest napisane. W OT jest spoko i zupełnie inna atmosfera tam panuje, nie ma toksyków tak jak w centrali. Osoby które są tam na stołkach kierowniczych/dyrektorskich nie powinny mieć pod sobą ani jednej osoby bo maja problemy sami ze sobą. Osoby toksyczne powinny leczyć się u psychiatry a nie wyzywać sie nad ludźmi. Widocznie sami byli kiedyś mocno poniżani skoro odbijają to sobie teraz na innych.

dobrze ze pani podniosła ten temat już dawno ktos powinien się tym zainteresować inspekcja pracy , czy ktos uprawniony, dziwie się ze poszkodowani ludzie się nie skrzyknęli i jeszcze im nikt nie zrobił sprawy w sadzie o (usunięte przez administratora).

hmm

chyba dobrze ustawionym prochownikom ww. depratamentow nie spodobało sie ze ktoś napisał o nich prawdę skoro wpis zgłoszony, i tak wam to nic nie da. Ci ludzie nie powinni robić żadnych naborów tylko kisić się we własnym sosie, bo każdy kto do nich przyjdzie jest traktowany jak intruz i jest niszczony, a nikt sobie na to nie pozwoli. Nadęte bufony. Jakby nie ich plecy to by nie mieli tych stanowisk które maja. Daj głupiemu władze to cie będzie niszczył

Ostrzeżenie-gniazdo żmij

Pogardę do ludzi to oni mają we krwi, są bezkarni i bezczelni bo są politycznie umocowani i jeszcze nikt ich nie podał do sądu. Komusze gniazdo. Ta (usunięte przez administratora) trwa w najlepsze tam od lat. To są ludzie tak zdemoralizowani i zepsuci, że mobbing tam jest chlebem powszednim i nawet nie rozumieją. że to zło, dla nich to jest coś normalnego. Może z domu to wynieśli. Podejście do pracownika - przemocowe. Brak jakiejkolwiek etyki zawodowej, o moralności nie wspomnę. Życzyć im można tylko, a nawet aż jednego, aby zostali kiedyś tak potraktowani, jak oni traktują innych ludzi. Roboty wcale nie ma tam dużo, ani nie jest trudna, tylko wszystko jest napompowane sztucznie. Odgórnie jest nakręcana przemocowa atmosfera i strach. Najmniejsze potyczki są donoszone do tej pożal sie boże dyrekcji i robienie z igły widły. Absolutnie tam nie aplikujcie, bo was sponiewierają , tak jak tych którzy odeszli. Nie jedna osoba przez nich płakała i była kłębkiem nerwów. 10x się zastanówcie nim złożycie tam papiery. Istne gniazdo szerszeni.Lepiej pójść na kasę do biedronki lub sprzątać niż tracić zdrowie w tym nienawistnym, zepsutym towarzystwie.

do bezradnej

bezradna pani nie jest zawsze można iść do sądu, najlepiej z pozostałymi poszkodowanymi. Niestety to co pani napisała to jest prawda i powszechnie znany fakt, ale nikt z tym nic do tej pory nie zrobił. Jest takie powiedzenie ze "nie dał Pan Bóg świni rogów bo by ludzi bodła". Niestety, ale w tym przypadku dał.

100/100

wszystko to na 100% prawda. Omijać z daleka. Myślicie, że dlaczego tam są ciągle robione nabory?? Dlaczego ludzie odchodzą? bo jest im dobrze? Pomyśl logicznie. Towarzystwo wzajemnej adoracji, chamstwo i buta, beton do potęgi entej, niesamowita pogarda do ludzi. Pamiętaj - tam gdzie jest dobrze to rzadko są nabory, a jeśli już są, to biorą ludzi po znajomości, a nie ludzi z przysłowiowej ulicy. Tutaj to jest MINA jak ich mało. Omijać z daleka !!!

brak słów

dokładnie, jedyne wyjście to całkowita wymiana załogi, a głownie tej czapy!! wywalić tych co są chamów i prostaków, a dać normalnych ludzi, z kulturą osobistą !! osoby które przychodzą tam do pracy powinny być poinformowane o tych "warunkach pracy" i każdy powinien dostawać tam dodatkowo - dodatek za szkodliwe warunki pracy ze względu na uszczerbek na zdrowiu psychicznym!!! To są chorzy ludzie z chorymi głowami!! Bo jak można nazwać kogoś kto non stop znęca się psychicznie nad drugim człowiekiem??!! no (usunięte przez administratora) na maxa. A może oni boja się konkurencji i ja profilaktycznie zwalczają żeby np. ich nikt nie wygryzł? Może chcą pokazać że są niezastąpieni?? Jedno jest pewne jak ktoś poniża druga osobę to z nim jest problem a nie z tą osobą, i powinien poddać się leczeniu u specjalisty. Dziwne ze takie praktyki są tam tolerowane, że nikt z tym nic nie robi. To nie widzą ze ludzie uciekają??? Nikt się nie zastanowił?? przecież jakaś przyczyna jest!

Rolnictwo

Czytam Państwa opinie. Tutaj w opiniach pojawia się prawie kazdy oddział terenowy oraz centrala. Zastanawiam się o co chodzi. Najważniejsze jest przecież rolnictwo oraz dobra atmosfera pracy. Czy zaczęła się jakas kampania, czy związki zawodowe działają na rzecz pracowników czy naprawdę ludzie się nie lubia. Po tych opiniach o kowr widać, ze jest zle i moze wreszcie zaczna ludzie myslec o rolnictwie a nie o sobie. Dodam ze w Anr były podobne sytuacje.

Kajetan

Od tego roku pracuję w Wwie. Jestem pozytywnie zaskoczony: świetna lokalizacja, przyjazny zespół, różne dodatki /np.święta/. Jest trochę biurokracji. Ale gdzie jej ni ma? Jak najbardziej pracę w KOWR polecam.

Ludzie nie ludzcie się, że dostaniecie tam pracę. Konkursy są fikcją, tzw. formalnością, która trzeba realizować. 99 % to PiSowcy lub ludzi związanych z PiSem, ciekawe, co będzie, jak PiS straci władzę??? Wymiotami wszystkich PiS-owców. Wystarczy, że wzmacnia dokumenty kadrowe, tam będą widzieli kto został zatrudniony po objęciu władzy przez PiS. Najgorsze jest to, że część ludzi, nie ma żadnych kwalifikacji, ani wiedzy

pracownik Centrali
@Kandydat

Ja od roku pracuję w centrali KOWR, przyszłam z konkursu, który nie był ustawiony. Bardzo podoba mi się praca i ludzie też są nastawieni przyjaźnie. Średnia wieku to ok 50 lat, ale młodzi ludzie tak jak ja też się zdarzają. Mają wysokie kwalifikacje, studia prawnicze, aplikacje, uprawnienia rzeczoznawców majątkowych. Są konkursy owszem ustawiane na lepsze stanowiska, ale tak to działa w każdej firmie, tak było, jest i będzie, nic na to nie poradzisz. KOWR jest chyba jedynym miejscem pracy (a było ich klika w mojej karierze) gdzie nie stosuje się mobbingu. Razi tylko sytuacja, w której pracownicy z dawnych ARR i ANR zarabiają 2 lub 3 razy więcej od Ciebie, pomimo że nic już nie robią, bo pracują tylko osoby nowo przyjęte z konkursu. Pocieszam się tylko tym, że jak oni pójdą na emeryturę, to może mi będzie lepiej. Ogólnie praca w KOWR SPOKO na 5+.

pracownik Oddziału
@pracownik Centrali

No popatrz, a u nas we Wrocławiu wszystko odwrotnie. Nie przyjmują nowych mających wysokie kwalifikacje, studia prawnicze, aplikacje, uprawnienia rzeczoznawców majątkowych. Przyjmują po znajomości tych z jedynie słusznej lub rodzinę. I odwrotnie niż w Centrali, nowi nic nie robią bo nie za bardzo się nadają a pracownicy z dużym stażem muszą pracować za siebie i za nich i jeszcze ich szkolić.

pracownik Oddziału
@pracownik Centrali

No popatrz, a we Wrocławiu wszystko odwrotnie. Nie przyjmują nowych mających wysokie kwalifikacje, studia prawnicze, aplikacje, uprawnienia rzeczoznawców majątkowych. Przyjmują po znajomości tych z jedynie słusznej lub rodzinę. I odwrotnie niż w Centrali, nowi nic nie robią bo nie za bardzo się nadają a pracownicy z dużym stażem muszą pracować za siebie i za nich i jeszcze ich szkolić.

@pracownik Oddziału

O widzę że jakiś zgorzkniały praca dawny pracownik ARR lub ANR się odezwał. Młodzi jak najbardziej się nadają i powinni młodymi zastąpić starych pracowników którzy nic już nie robią ale nie można ich zwolnić bo bo już nigdzie nie znajdą pracy więc ich trzymają z litosci.

Pracownik Centrali

Bezpartyjny, wygrał konkurs uczciwie bo jest wykształcony i ma wiedzę. Starzy pracownicy przyszli x lat temu po znajomości. Nic sobą nie reprezentują. Wręcz są agresywni bo wiedzą że ich stołki są zagrożone.

Kubuś
@pracownik Oddziału

Rozumiem, że ktoś z rodziny się nie dostał i wylewasz tu swoje żale. Pracownicy byłej Anr czy Awrsp zostali odsunięci od koryta i teraz ich pociechy muszą szukać etatu na wolnym rynku. Nie ma żadnych wybitnych postaci czy to w Oddziale Wrocławskim czy w innym Oddziale w Polsce. Praca jak praca.

kransoludek wrocławski
@Kubuś

Źle zrozumiałeś. Nikt tu żali nie wylewa. Po prostu ktoś skomentował kłamliwy wpis i tyle. Jak wygląda dobór kadr każdy widzi, nikt nie dostał się z przypadku. Opowieści o uczciwości, wiedzy i wykształceniu to bujda, zakłamywanie rzeczywistości.

Bambam
@Pracownik Centrali

Żeby wygrać konkurs nie musi być w partii jeśli ma poparcie kogo trzeba. Nie dawaj ludziom złudzeń, bo to nie w porządku.

@Bambam

Więc nie daję złudzeń, tyko przyszłam z konkursu. Nikogo nie znałam, ale teraz już trochę znam. I szczerze mówię, że to najlepsze miejsce gdzie pracowałam, lepsze od banków, prywaciarzy i innych kanciarzy, którzy często nie płacili mi za wykonaną pracę. Trafiłam na ogłoszenie o naborze. Wymagania pasowały do moich. Odbyła się rozmowa i umiałam odpowiedzieć na 90% pytań. I oto jestem. Nareszcie wymarzona praca. Trochę wiary i zacznie się układać.

wątpliwości
@Pracownik Centrali

cyt. "trafiłam na ogłoszenie o naborze" ha ha ha... że co? że niby przypadkiem , mimochodem? Na ogłoszenie o naborze w kowr nie da się tak po prostu ...trafić. Trzeba specjalnie ich szukać i jeszcze wiedzieć, gdzie szukać.

@wątpliwości

Trafiłam na ogłoszenie w Internecie, że w KOWR są nabory. Trzeba wejść na stronę www.kowr.gov.pl, zakładka praca i codziennie są ogłoszenia o pracę w centrali i oddziałach, wyniki naborów, listy kandydatów. Możesz sprawdzić. To żadna tajemna wiedza. KOWR ma obowiązek ujawniać personalia zatrudnianych osób. A procedura naboru jest określona w zarządzeniu. Nie wiem już jak mam kogoś przekonać, że dostałam tą pracę bez protekcji. Trafiłam do biura, gdzie jest naprawdę dużo pracy, zostaję po godzinach, robimy co możemy żeby ze wszystkim zdążyć. Coś za coś. KOWR dał mi pracę bez protekcji, ale za to wyciska mnie jak cytrynę. Ale wcale mi to nie przeszkadza, bo lubię swoją pracę i ludzi ze mną pracujących, pomocnych, wyrozumiałych, uśmiechniętych. A Ty tak piszesz negatywne komentarze, bo pewnie jesteś sfrustrowany swoją pracą albo jesteś stałym klientem urzędu pracy, który nic Ci nie proponuje.

dziwne
@Pracownik Centrali

(usunięte przez administratora) Trzeba wiedzieć, że istnieje taka instytucja i wpisać prawidłową nazwę- przecież to nie jest wiedza powszechna., kto poza rolnikami wie o kowr? Trzeba znaleźć jej stronę internetową i wejść w zakładkę o pracy etc..tj trzeba działać z premedytacją, z zamiarem znalezienia pracy w kowr. Kowr nie ogłasza się na portalach z ogłoszeniami o prace, nie zgłasza wakatów do urzędu pracy mimo , że ma taki obowiązek. Jak wpiszesz na portalu z ofertami pracy np. oferta dla informatyka czy księgowej, wyskakują oferty również z budżetówki . Ale nie z kowr. Ofert z kowr nigdzie indziej nie znajdziesz, poza stroną internetową kowr. Czy to nie dziwne? Czy to nie jest ograniczenie dla konkurencyjności kandydatów skoro o naborze może się dowiedzieć tylko wąski ich krąg? To jest celowe, etat ma dostać tylko swój a ewentualna konkurencję eliminuje się już na etapie redagowania ogłoszenia o naborze. Gdyby firmie zależało na kompetentnych kandydatach, ogłaszałaby się wszędzie. A ty albo jesteś z pr albo jesteś odpowiedzialna za skręcone nabory, skoro wrzucasz tu takie marketingowe wrzutki.

@dziwne

Nie wiem co o mnie napisałeś zaczynając swoją wypowiedź, gdyż została usunięta przez administratora. Na pewno jakieś bardzo niemiłe słowa. Nie jestem z PR i nie prowadzę akcji marketingowych KOWR. Jestem nowym pracownikiem przyjętym z naboru. Nabór jak wiesz jest otwarty i konkurencyjny i każdy może w nim uczestniczyć, nikt Ci nie broni wziąć w nim udziału (a to że nie wiesz gdzie szukać ogłoszeń o pracę to już Twój problem, nikt Ci nie będzie przesyłał propozycji pracy na e-maila). To Ty szukasz pracy a nie praca Ciebie. KOWR zamieszcza ogłoszenia o pracę na portalu Pracuj.pl, sama widziałam. Piszesz, że miałeś problem ze znalezieniem KOWR jako pracodawcy, bo nie wiedziałeś, że istnieje taka instytucja, nie wiedziałeś jak wpisać prawidłową jej nazwę w przeglądarce itp. No cóż... Ja znalazłam taką instytucję w Internecie i umiałam wpisać jej prawidłową nazwę w wyszukiwarce. I teraz mam pracę. Kto CHCE szuka SPOSOBU (żeby znaleźć pracę), a kto NIE CHCE szuka POWODU (żeby jej nie znaleźć). Ale teraz już wiesz. Już Ci powiedziałam że istnieje KOWR, wpisz w przeglądarkę Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - tak to się pisze. Teraz jak już Ci powiedziałam jak to się pisze, to nie masz już powodu, żeby nie wziąć udziału w naborze tak jak ja. Zdaj sobie tylko sprawę z tego, że w KOWR wymagają więcej niż tylko to, jak napisać poprawnie nazwę KOWR w wyszukiwarce. Wymagają dużo więcej wiedzy, umiejętności i zaangażowania, więc Ciebie tam nie przyjmą.

@Pracownik Centrali

Nie kłam, że widziałaś ogłoszenia z KOWR na (usunięte przez administratora) Nigdy nie były tam zamieszczane ani nigdzie indziej poza stroną kowr. Dla pewności przed chwilą wrzuciłem w wyszukiwarkę i wynik brzmi: Nie znaleźliśmy ofert, które spełniałyby podane przez Ciebie kryteria wyszukiwania. Dokształć się pracowniku PR bo twoje umiejętności siania propagandy są bardzo marne.

@Obiektywny

W takim razie zapytaj 3 nowo przyjętych do centrali kier radców prawnych gdzie zostało zamieszone ogłoszenie, gdyż wisiało ogłoszenie na pracuj.pl.

@Obiektywny

A co się tak uwziales na ten KOWR. Skoro jesteś taki dobry to poszukaj pracy gdzieś indziej, jest tyle ofert za pracuj.pl. Ja tam na szczęście się dostałam do KOWR i się cieszę że nie muszę już szukać. A Tobie no cóż życzę powodzenia. Z takim nastawieniem, że wszystko jest ustawiane , że praca jest tylko dla znajomych to daleko nie znajdziesz.

@Pracownik Centrali

Pracowniku Centrali , aktualnie na stronie kowr jest kilka ogłoszeń o naborze do pracy. Skoro, jak twierdzisz, ogłoszenia są zamieszczane również na innych stronach , to proszę znajdź je i wklej tu linki z przekierowaniem do tych stron z ogłoszeniami. Biorąc pod uwagę, jakie emocje budzi w tobie powątpiewanie w prawdziwość twojej opinii, można mieć pewność że jesteś wynajęty a twoim zadaniem jest poprawa wizerunku tej instytucji w mediach społecznościowych. Partolisz robotę, ktoś ci to wytyka, więc się denerwujesz. Pojadą po premii? .

@Obiektywny

Premię już dostałam i jest całkiem niezła, większą od wynagrodzenia, a wynagrodzenie też mam wysokie. Także obiektywny masz czego zazdrościć. Gwarantuję Ci KOWR zamieszcza ogłoszenia o pracę na (usunięte przez administratora), ale tego też nie umiesz sam znaleźć, przykre... Ale ja Cie nie będę uczyć jak masz szukać pracy, mam przyjemniejsze zajęcia, np muszę zastanowić się na co wydać premię świąteczną, bo jest czym się rządzić

@Pracownik Centrali

najemniku PR ksywa Pracownik Centrali- zamiast obrażać i atakować ludzi mających wątpliwości po prostu wklej te linki. Skoro gwarantujesz , ze kowr zamieszcza ogłoszenia na pracuj.pl czy gdzie indziej - po prostu wklej tu linki do tych ogłoszeń. Czekam od 5 dni. Wściekasz się, bo wyszło jak kłamiesz.

@Obiektywny

Obiektywny niech Ci będzie że jestem pracownikiem PR skoro tak się upierasz, ale za to pracownikiem z dużą premią ???? czekasz już 5 dni aż Ci prześlę link do ogłoszeń o pracę? To czekaj sobie dalej, ja Ci nie zamierzam niczego ułatwiać.

Jerzyk
@Pracownik Centrali

Na 99,9% jesteś dawnym pracownikiem ANR lub z nadania. Podobno generalny na odejście im tak sypnął (pomijając pracowników dawnej ARR), że obecnie nowy generalny nie ma za co „papieru toaletowego kupić”.

Zenek
@Jerzyk

I proszę nie ściemniać, że z tym rozdawnictwem na odejście da dawnych ANR to nieprawda. Bo normalnie się posikam ze śmiechu, jak tak można, wstyd wstyd wstyd.

Także tego
@Pracownik Centrali

No i tyle w kwestii równych szans i równego traktowania.... Tylko pracownicy Centrali dostali w tym roku premię świąteczną, bo przecież oni najwięcej sprzedają i wydzierżawiają w całym kraju, A już na pewno zarobili na nią Ci co pracują 2-4 miesiące. Bo jak to mówią NALEŻAŁO IM SIĘ!!! ŻENADA

Także tego

Czyli takie mniemanie o ludziach z OT mają pracownicy Centrali? Obyśmy nigdy nie musieli ze sobą współpracować... Dodam tylko, że jak tacy frajerzy jak ja przestaną zarabiać w terenie, to w Centrali planu siedzeniem na 4 literach nie zrobisz i kasy na pensję może nie być, nie mówiąc o Waszych premiach... trochę szacunku dla ludzi i ogłady musi Pani w sobie wypracować

Obiektywny

Na wyprzedażach za bardzo nie szalej z kasą- taka moja rada. (usunięte przez administratora)się sypie i niedługo się rozpadnie a wtedy przyjdzie lepsza zmiana i wymiecie na zielona trawkę wszystkich zatrudnionych w kowr od 2015r. W ich miejsce zatrudni się kompetentnych i będziemy mogli sobie dalej spokojnie pracować jak te mróweczki.

Obiektywny 2
@Obiektywny

Panie kolego, a co to znaczy kompetentny? Proszę odpisz z jakiego OT jesteś? A dlaczego od 2015r. a nie od 2007r.? Jaka jest różnica między PO a Pis? Możesz to wytłumaczyć merytorycznie?

@Także tego

Skoro po 4 miesiącach nie dostałeś premii to znaczy że nie pracujesz tak dobrze jak mówisz. Coś musi być nie tak nie uważasz? Skoro Ty pracujesz w terenie i wyrabiasz plan z którego są pieniądze, a premię za to dostajemy my w centrali to spokojnie można to nazwać frajerstwem. Bo jak inaczej? Jak ktoś mnie by tak grabił z pieniędzy jak Was w oddziałach to zostawiła bym dawni tą pracę. Albo chociaż porozmawiałbym z przełożonymi dlaczego tak jest, chciałabym usłyszeć jakieś rzeczowe argumenty dlaczego w oddziałach nie dostajecie premii. Jeśli usłyszałbym odpowiedz: bo tak, to bym się natychmiast zwolniła.

Najgorsze
@Kandydat

Najgorsze, że wszyscy wiedzą co wiedzą i nie można nic z tym zrobić. Podejrzenia o różnego kombinacje są i zawsze będą w tego typu instytucjach?

no
@Kandydat

wczesniej 91% zwiazane było ludzi tam z po , albo jeszcze wczesniej z sld psl. a najlepsze jest to ze zwiazane sa czasami zmieniaja strony ze wzgledu na to kto wygrywał . wniosek. nie ma znaczenia znaczenie ma ze jest kolesiostwio ustawki itd. tzw polska demokracja rolnicza niby.

Darwer
@Kandydat

OT Kraków tam się dopiero dzieje (usunięte przez administratora) na każdym kroku ze strony rządzącej JB. Nepotyzm i windowanie wynagrodzenia swoim donosiciela. Obczernianie, zaklamanie i nierówne traktowanie to u tej norma. Ta jest zdolna do wszystkiego dosliwnie do wszystkiego brak totalnie człowieczeństwa.

Grzegorz
@Darwer

Tak jest baba z ciężko chora głową

Natalia
@Kandydat

Jolanta Skladzien z Gorzowa Wielkopolskiego to donosiciel, poza tym brakuje jej kultury osobistej!

Franciszek
@Natalia

Nie można podawać na forum nazwisk innych osób. Obowiązuje RODO. Czym Ci tak ta pani zalazła za skórę że tak ją oceniasz? Może być powiedziała?

Młoda

Pracuję w KOWR 3 lata. Serce pęka że blokują Ci wszystko. Nie dostaniesz awansu, nie dostaniesz podwyżki, nie dostaniesz premii, nie dostaniesz niczego. Możesz tylko patrzeć jak starzy pracownicy przy najmniejszym wysiłku zarabiają B2 razy co Ty i zostaną na tych stołkach do emerytury ???? Frustracja i depresja, że nie żyłam w ich czasach i nie dostałam się do ANR za ich czasów.

Wanda
@Młoda

Ale kto Ci to wszystko blokuje? O ile zajmowane stołki rozumiem, to kto blokuje podwyżkę czy premię? Jak masz 3 lata doświadczenia to zawsze można szukac lepszej posady.

Młoda
@Wanda

Chodzi tylko o to że nie pracuję gorzej od starych pracowników a nigdy nie osiągnę ich poziomu wynagrodzenia. Pensje starych pracowników to nie są stawki rynkowe. Choćbym zmieniła pracę na inną to i tak nie znajdę takiej co oni mają. A te stawki (złodziejskie) otrzymali za czasów Agencji, gdzie wynagrodzenia były naliczane jako wielokrotność średniej krajowej. Teraz już nigdzie nie ma takiego eldorado, natomiast starzy pracownicy nadal z tego korzystają.

no wlasnie..
@Wanda

to jest właśnie mentalność starych pracowników -"jak ci sie nie podoba to (usunięte przez administratora) "nam się należy" a tobie nie...

@no wlasnie..

Aha? A za tym, że się podobno należy stoi jakiś rzeczowy argument chociaż?

@Dominika

widać ze nie zrozumiałaś ironii, masakra

@masakra

Skoro tak, to wyjaśnisz może? ;p

gtr
@Dominika

jak nie masz umiejętności czytania ze zrozumieniem to wcale się nie udzielaj tu

Natalia

Ale może jakieś dowody byście dali na to? To poważne oskarżenia jednak są.

@Natalia

człowieku jakie dowody, ty chcesz na forum dowody? jak nie wierzysz to idź zatrudnij się tam i zobaczysz.

Zostaw merytoryczną opinię o Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - Warszawa

• Jak się pracuje w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Zobacz opinie na temat firmy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 47.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa