Opinie o Ostina Opieka Sp. z o.o. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Ostina Opieka Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ostina Opieka Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ostina Opieka Sp. z o.o. w Gdynia

Co do tego wspominanego stanowiska asystentki, o które ktoś już pytał, to widzę, że z rok temu były prowadzone także podobne nabory z tym, że do spraw rekrutacji. czy będzie można się spodziewać przyjęć w tym zakresie w najbliższym czasie? Wtedy potrzebowano trzech osób. Ile ich wiec pracuje teraz na dziale i jaka jest atmosfera? co z awansem? Po jakim czasie następuje?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Artur

26.09.2023 01:09

Arturikona wywiad

Witam, na imię mam Artur. Pracuję w firmie Ostina. Chcę opowiedzieć o pracy opiekuna. W nowych miejscach zawsze są problemy i niejasności, jednak to my - pracownicy - sami odpowiadamy za warunki pracy, szacunek i dobre traktowanie. Mam pod opieką małżeństwo. Na początku byli nieufni (często się to zdarza) i trudno im się dziwić. To ludzie w podeszłym wieku, są trochę jak dzieci i tak właśnie trzeba podchodzić do podopiecznych. Mają demencję bądź przejawiają zachowania i reakcje podyktowane podeszłym wiekiem. Trzeba więc zapracować sobie na zaufanie, szacunek. Nie tolerowano mnie na początku, ale zaangażowaniem pokazałem, że pobyt opiekuna w domu podopiecznego i nasza praca są niezbędne oraz pomocne, zwłaszcza w momentach nieoczekiwanych. Spontaniczna, fachowa reakcja, uczy ludzi szacunku. W taki też sposób mnie zaczęto w tym domu szanować. Dzięki mojej szybkiej reakcji, zdiagnozowano u podopiecznego wysokie ciśnienie krwi, zmieniono leki na właściwe, co zapobiegło prawdopodobnie udarowi i zawałowi.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

1850 euro.

Czy polecił(a)byś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.

Arturikona wywiad

Oczywiście, współpraca z koordynatorem jest na właściwym poziomie, natomiast środki finansowe wpływają na czas.

Wskaż dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie. Uzasadnij odpowiedzi.

Arturikona wywiad

Współpraca z koordynatorem. Na czas wypłata, zapewnione przejazdy z miejsca na miejsce, rzetelne informacje o stanie zdrowia podopiecznych.

Arturikona wywiad

Bez problemu mógłbym podjąć pracę w domu opieki w Niemczech i wspinać się po szczebelkach kariery, jednak stanowisko w firmie Ostina mi odpowiada. Wkładam w pracę serce i pomagam - ludzie to szanują i doceniają. To szczyt osiągnięć zawodowych zupełnie wystarczający.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Arturikona wywiad

Atmosfera pomiędzy pracownikami firmy jest profesjonalna i empatyczna. Współpraca z koordynatorem również jest profesjonalna i na właściwym poziomie.

Co najbardziej wpływa, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Arturikona wywiad

To proste: firma reaguje na każde nieprawidłowości w miejscu pracy, a ponadto zapewnia też telefon alarmowy dostępny 24 godziny na dobę.

Czy pracodawca wywiązuje się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie jest zgodne z ustaleniami?

Arturikona wywiad

Pracodawca naturalnie w pełni wywiązuje się z warunków umowy.

Arturikona wywiad

Zasugerowałbym wprowadzenie zaliczek dla osób będących już w miejscu pracy. Często są one niezbędne z powodu odległości od kraju, różnych sytuacji niespodziewanych etc.

Artur.

Witam wszystkich.Polecam firmę OSTINA.Informacje o podopiecznych są zetelne i zgodne z prawdą.Nazekajacych przestrzegam-sami musicie wypracować sobie szacunek i godne traktowanie.To osoby starsze i z demencja,jeśli nie,to z racji wieku ,nieznośni są nawet dla siebie samych.Jesli nie potrafi ktoś nawiązać właściwych relacji-to boję się o wasze dzieci.Sa to bowiem poniekąd dzieci...Pieniążki są na czas.Koordynator w razie potrzeby reaguje konsekwentnie.Pozdrawiam koordynatora,Pania Honorata.Wspolpraca jest na właściwym poziomie i w każdym wypadku.

Widzę po wpisach, że ostatnio wypowiadali się kandydaci, a co z pracownikami biurowymi? Właśnie pojawiła się oferta dla asystentki na Zwycięstwa. Mieszkam na Orłowie, wiec się zainteresowałam. Opiszecie atmosferę i zarobki? zauważyłam, że przysługują premie, na tym stanowisku za co tak konkretnie?

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Ostina Opieka Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Specjalista Ds. Marketingu
Service Jobs Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.

Firma Ostina Gdynia to bardzo dobra Firma,którą mogę śmiało polecić Na zleceniu bardzo dobry kontakt z koordynatorka Panią Arkadia Cały czas czuję wsparcie i troskę o opiekuna Polecam

Do wszystkich zdesperowanych (czyt. chętnych) usługiwać niemieckim emerytom: kasa nie warta wysiłku i poniżenia. A bez znajomości języka to przysłowiowy strzał w kolano. W razie wyzysku i (usunięte przez administratora) jesteście tam na miejscu bez szans. Niemcy nie szanują polskich opiekunek, a pośrednik ma to gdzieś. Praca dla zdrowych, silnych osób o stalowych nerwach. W razie prawdziwych kłoptów żadna koordynatorka z Polski nie da rady was wybronić.

Czy pracodawca Ostina Opieka Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Ania Zabawska

Witam serdecznie wszystkich pracowników firmy Ostina po raz 1 wyjechałam z Ostina opis zlecenia się zgadzał. Szkoda tylko że nie można na cały miesiąc wyjechać

@Ania Zabawska

Dzień dobry Pani Aniu, długości pobytów na zleceniach są różne, standardowo 6-8 tygodni zatem jest to kwestią ustalenia długości pobytu z koordynatorem :)

Renata Popiałkiewicz Krajenka

Witam serdecznie polecam Firme Ostina poniewaz jest to Firma godna polecenia poniewaz pracuje od listopada 2022roku jestem bardzo zadowolona firma ogulnie interesuje sie pracownikiem gdy jest sie na danym zleceniu moją kordynatorka jest pani Justyna K.bardzo pomocna jesli wydarzył by sie problem zaraz pomoże załatwic wszystko i każdy problem staje sie rozwiązany dopasowuja sztele pod znajomośc jezyka każdy pracownik sobie radzi co bardzo mi sie podoba nigdy nie spotkałam sie ze strony Ostiny żeby nie odebrali telefonu odemnie gdy jest potrzeba pozdrawiam wszystkich opiekunów ,opiekunki i cały zespół Ostiny z poważaniem Renata Popiałkiewicz.

@Renata Popiałkiewicz Krajenka

PEREŁKA

Jako pracownik w Firmie Ostina jestem bardzo rozczarowana podejściem do pracownika. Przekrzykiwanie i brak żadnej empatii z och strony. Nie polecam.

@PEREŁKA

Szanowna Pani, oczywiście szanujemy wyrażoną przez Panią opinię, niemniej jednak jest ona daleka od prawdy. Nasi pracownicy nie przekrzykują współpracujących z nami opiekunów i każdego dnia wspierają z dużą empatią. Zachęcamy do kontaktu i odwagi aby podpisać się imieniem i nazwiskiem, abyśmy mogli odnieść się dokładniej do zarzutów, które nie odnajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości

Olga Wąsik

Bo to prawda

@Olga Wąsik

Droga Pani, prosimy zatem o podpisanie komentarza prawdziwym nazwiskiem aby móc się do tego odnieść. Na chwilę obecną jednak brakuje tej odwagi, a żadna Olga Wąsik NIGDY nie była pracownikiem naszej firmy, zatem opinia przez Panią wyrażona jest całkiem niewiarygodna

@PEREŁKA

czy dalej trzeba zamiast fotki dostarczyc video swojej osoby? :)

@ciekawa

Nie trzeba, wystarczy zdjęcie :)

ciekawa
@Ostina Opieka Sp. z o.o.

no to sie zglaszam w pon!:D

@PEREŁKA

Nie wiem co pani za bzdury wypisuje nikt nie przekrzykiwanie pracownika i co jeszcze niewiem jak kto może tak wogule pisać nasza firma Ostina jest najlepsza firma jaka miałam wszystkie panie i panowie w ostinie są bardzo mili dla pracowników wysluchaja i próbują pomóc jak najlepiej ja bardzo polecam Ostine jest godna zaufania i polecenia pozdrawiam

Brunetka100
@Joasia

Nie wszyscy są dobrzy wiem co pisze

@Brunetka100

Zachęcamy zatem do odwagi aby podpisać się imieniem i nazwiskiem, co ułatwiłoby wyjaśnienie sytuacji

PEREŁKA
@Joasia

Mam prawo wyrazić swoją opinię i to zrobiłam. A ja mam teraz lepsza prace gdzie traktuja czlowieka poważnie i za lepsze pieniążki. Pozdrawiam.

@PEREŁKA

Oczywiście, każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii jak i odnalezienia lepszego zatrudnienia. Zachęcamy jednak do odwagi także w podpisaniu się

Krystyna

Witam i pozdrawiam.Zachęcam wszystkich chętnych do współpracy z Ostina.Była to mija pierwsza praca i jestem zaskoczona miłą opieką,pomocą ,terminowymi rozliczeniami(wynagrodzenie było dużo wcześniej na koncie).Pit itrzymałam także w terminie..Dziękuję za miłą wspołpracę z p.Weroniką i mam nadzieję,że bęďę mogła ją kontynùować.Firma godna polecenia.Pozdrawiam.

@Krystyna

@Krystyna

czy dostala Pani PIT poczta i jak szybko? szukam firmy, ktora nie ma z tym problemow...

@ciekawa

PIT-y wysyłane są zgodnie z przepisami do końca lutego, natomiast wysyłka rozpoczyna się już na początku lutego

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą Ostina. Moja koordynatorka Pani Weronika jest pomocna, miła osoba i zawsze można na nią liczyć, w przypadku doboru odpowiednich zlecen, jak też w razie niespodziewanych sytuacji. Pieniądze sa wypłacane przed czasem. Organizacja transportu też bardzo dobra. Polecam ta firme, bo jest naprawdę rzetelna.

@Ania

Dziękujemy :)

@Ania

wyplata przed czasem na koncie to ktorego dnia miesiaca dokladnie?

@ciekawa

Wynagrodzenia wypłacane są na koniec miesiąca oraz zgodnie z umową do 15go następnego miesiąca. Dużo zależy także od księgowania Pani banku, jeśli przelew będzie od nas zrealizowany np. 28go to już zależy, kiedy Pani bank go zaksięguje na Pani koncie

Sylwia z Bytowa

Firma Ostina jest godna polecenia jak najbardziej, właśnie szykuję się do wyjazdu,wynagrodzenie terminowe ,legalne zatrudnienie,organizacja transportu.Moim koordynatorem jest Pani Justyna bardzo sympatyczna pomocna,kontaktowa, zawsze mogę się dodzwonić jak potrzebuję wsparcia czy czegokolwiek,zawsze i o każdej porze, Firma Ostina polecam jak najbardziej.Pozdrawiam serdecznie wszystkich opiekunów opiekunki oraz pracowników Firmy Ostina.

@Sylwia z Bytowa

D.W

Witam!!! Z całym sercem polecam firmę,jwyjazd jest zgodny z opisem wypłaty w terminie,opiekun kontraktu jest super /wszystko potrafi załatwić na czas i 100%./. Ocena moja to 5.

@D.W

Dziękujemy :)

AnaZ

Witam,z całego serca polecam Ostinę, pełny profesjonalizm, rzetelność.Moj pierwszy wyjazd ,a jakże udany:)) polecam!!!!

@AnaZ

Maria

Opieka nad seniorem, czy ktoś coś wie o tej ofercie? Wypłacają wynagrodzenie w terminie? Bardzo chcę się upewnić na ten temat, dajcie znać!! No i może ktoś wie ile się dostaje na rękę?

Ewa29
@Maria

tak wyplacaja zawsze na czas polecam

aha
@Ewa29

a do kiedy wyplata i czy w walucie? zadalam firmie pytanie na wszystkie adresy mailowe i wszystkie wrocily z powrotem jako bledne...

Ula
@aha

Wypłata zwykle jest na koncie już pierwszego dnia miesiąca. Z dołu, po przepracowanych dniach w poprzednim miesiącu. Wypłacana jest w € .

Helena
@aha

a kontakt telefoniczny? widzę że to na goworku nawet jest podany. co do samej waluty wiecie może czy można samemu sobie wybrać w danym okresie czy to już Wszystko na umowie jest? jakie jeszcze warunki się na niej podpisuje?

@Helena

oczywiście zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 58 739 53 35 - udzielimy chętnie wszelkich informacji bezpośrednio :) jeśli chodzi o walutę to oczywiście można wskazać także złotówkowy numer konta i to od Pani zależy w którym momencie wynagrodzenie będzie na konto walutowe a w którym na konto złotówkowe

Ona

Witam. Czy do pracy biurowej na stanowisko młodsza specjalista ds rekrutacji jest wymagany język niemiecki?

@Ona

Dzień dobry, jest mile widziany ale nie jest wymagany :)

Margarete

Witam, czy posiadacie Panstwo w swojej ofercie zlecenia do opieki nad osobami starszymi dla opiekumek z bardzo dobrym jezykiem angielskim? Z gory dziekuje za odpowiedz.

@Margarete

Dzień dobry, takich zleceń jest bardzo mało, pojawiają się one sporadycznie ponieważ większość rodzin jednak potrzebuje znajomości języka niemieckiego

Jula

Mam zamiar przejść z innej firmy do Ostiny moja znajomość języka jest słaba,czy będą dla mnie jakieś propozycje wyjazdu bo jak patrzę na oferty to wszystkie z dobrym językiem ,proszę o odpowiedź .Pozdrawiam.

@Jula

Mamy dużo różnych zleceń, także dla pań ze słabszą znajomością języka. Zachęcamy do kontaktu, nasi koordynatorzy dołożą wszelkich starań aby dopasować odpowiednie zlecenie :)

Brunetka100
@Ostina Opieka Sp. z o.o.

Tak że stawka 1300za mniejszy język pomimo że praca jest taka sama jak z językiem dobrym i na dodatek ubezpieczenie od 50euro kpina i dobrze radzę czytać umowy.

@Brunetka100

stawki zleceń są indywidualne dla każdej pani na różnych zleceniach, i także panie ze słabszym językiem mają wyższe stawki niż 1300€. Jeśli chodzi o ubezpieczenie - stawki ubezpieczenia także są różne i panie same mogą je wybrać

Joasia

Dzień dobry nazywam się Joanna Hermi pracuje z Ostina już od 3 lat i niezaluje firma jest godna zaufania i polecenia wszyscy co pracują wtej firmie są bardzo mili i pomocni umowy się zgadzają i wypłaty i bardzo dużo pomagają nam jako opiekunce ja tylko polecam Ostine naprawdę niepozalujecie jeśli do tej firmy wejdziecie.Ps teraz coś odemnie od początku mojej pracy kiedy weszłam do Ostiny a to już 3 lata miałam swoją koordynatorka panią Monikę Rychlik była wspaniała kobieta i bardzo dobra koordynatorka jak dla mnie wspierała mnie w każdej sytuacji i bardzo pomogła mi wysłuchała mnie i moje problemy i razem decydowaliśmy co będzie dalej nasza współpraca była naprawdę bardzo dobra I jestem za to wdzięczna.Pani Moniko niestety niemoglam z panią się pozegnac dlatego tutaj pisze może pani to kiedyś zobaczy bardzo i to bardzo dziękuję pani z całego serca za super w spolprace z panią przez te 3 lata to co pani dla mnie zrobila niezapomne pani nigdy tego o konca zycia była pani dla mnie bardzo miła uczciwa wyrozumiała i cierpliwa i wysłuchała zawsze mnie do konca co mam do powiedzenia zawsze mnie pani wspierala jak tylko na to bylo mozliwe a nie zawsze jako my podopieczni jestesmy mili do naszych koordynatorow ale z pania Monika zawsze jak byl problem rozwiazali mi go razem a później zesmy sie z tego smiali pani byla zawsze godna polecenia jako koordynatorka będę strasznie za panią tęskniła dla tego życzę pani jak najlepiej z całego serca dziekuje bardzo za te 3 lata z panią pozdrawiam serdecznie Joasia Hermi

aha
@Joasia

takich ludzkich koordynatorek jak ta pani, ktorej juz nie ma w firmie, zawsze zal, wiem cos o tym... prosze napisac tu jak wyglada kwestia umowy (polskie czy niemieckie warunki?), terminu wyplaty, rezerwacji i oplaty za busa? jak dlugie sa wyjazdy np. 6-8 tyg. czy krotsze tez?

@aha

Umowa zlecenie ja osobiście jadę na 2 miesiące ale też byłam na 5 tygodni można z firmą się dogadać za busa płaci firma i zamawia wypłaty są zawsze na czas jeśli coś więcej chcesz wiedzieć napisz do mnie na priv a wszystko dokładnie powiem naprawdę firma jest wspaniała najlepsza jaka miałam do tej pory a trochę ich było pozdrawiam Joasia

Zostaw merytoryczną opinię o Ostina Opieka Sp. z o.o. - Gdynia

• Jak się pracuje w Ostina Opieka Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ostina Opieka Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ostina Opieka Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 71 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ostina Opieka Sp. z o.o.
4.1/5 Na podstawie 33 ocen.

Ostina Opieka Sp. z o.o.