Private Care 24

Warszawa

Ocena pracodawcy 3/6

na podstawie 108 ocen.

Private Care 24
3 108 6 1

Opinie o Private Care 24

Rafał

Czytajcie: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/opiekunki-w-niemczech-posrednicy-zarobki,96,0,2418784.html Może to was skłoni do przemyśleń, czy warto dawać sobą pomiatać.

czarna76

Wyjedź z nami jako opiekunka seniorów w okresie wakacyjnym i odbierz bonus do 150 EUR brutto. Bonus wakacyjny w wysokości 100 euro brutto przyznajemy za pracę w okresie nie krótszym niż 45 dni pomiędzy 1.07.2018, a 31.08.2018. W przypadku wyjazdu na okres co najmniej 30 dni pomiędzy przyznany zostanie bonus w wysokości 50 euro brutto. Bonusy wakacyjne wypłacane są do dnia 15.09.2018. A JAK ZADZWONIŁAM DO FIRMY DLACZEGO NIE DOSTAŁAM %) EURO PONIEWAZ PRACOWAŁAM W LIPCU POWIEDZIELI

czarna76
@czarna76 24.09.2018 17:29

I MI SIĘ NIE NALEŻY BONUS 50 EURO.W ZESZŁYM ROKU PRACOWAŁAM 2 MIESIĄCE I CISZA !!.PODZIELILI SIĘ PIENIĄŻKAMI I JUŻ.TO JEST SUPER FIRMA

nick

wiecej znimi nie pojade nie mowia prawdy o podopiecznych koloryzuja wszystko a jak sie przyjezdza szok nie wspomne o zarobkach bardzo niskuch wporownaniu do konkurencji ta firma lata swietnosci ma za soba niepolecam

czarna76
@nick 15.08.2018 12:12

Witam.Kobietki powiedzcie mi proszę co z wakacyjnymi w tej firmie? Pozdrawiam

Zakres obowiązków

Do zadań opiekunki należy: 1) Pomoc podopiecznemu w codziennych czynnościach jak mycie go, ubieranie, przebieranie, rozbieranie, przewijanie (o ile nie płaci on za tą pracę pomocnikom powołanym specjalnie w tym celu). 2) Bieżące sprzątanie po sobie i po podopiecznym (większe sprzątanie i mycie okien domu/mieszkania, piwnicy, strychu, garażu, ogrodu, schronu przeciwlotniczego wykonuje sprzątaczka). 3) Pranie bieżące. 4) Prasowanie bieżące ubioru podopiecznego (większe prasowanie i/lub prasowanie koszul/bluzek partnera podopiecznego - wykonuje punkt usługowy tzw. pralnii). 5) Gotowanie podopiecznemu bieżące (pieczeniem ciast zajmuje się cukiernik, gotowaniem dla gości podopiecznego zajmuje się kucharka). 6) Robienie zakupów spożywczych bieżących osiągalne pieszo, ewentualnie zakupienie niezbędnych sprzętów medycznych (większe tj. cięższe zakupy np. na zapas na wypadek III Światowej lub wizyty gości podopiecznego wykonuje specjalna firma przeznaczona do tego typu działalności). 7) Spacerowanie z podopiecznym nieopodal jego miejsca zamieszkania (opiekunka nie jest zobligowana wyjeżdżać na wczasy z podopiecznym (dla podopiecznego jest to czas relaksu, a dla opiekunki jest to dodatkowa praca i dodatkowy stres z nią związany)). 8) Opiekunka nie jest zobligowana do wykonywania zabiegów manicure, pedicure, depilacji, mechanicznego oczyszczania twarzy, make - up, fryzur. Obowiązkiem opiekunki jest jedynie mycie, golenie, suszenie, balsamowanie ciała i włosów podopiecznego, czyszczenie okularów, aparatu słuchowego. 9) Odbywanie bieżących wizyt u lekarza. 10) Czynności medyczne są zabronione przez niemieckie prawo do wykonywania przez opiekunkę (karmienie sondą, opróżnianie stomii, cewników, iniekcje, bandażowanie, układanie leków). Tym zajmują się służby medyczne. Opiekunka jest jednynie zobligowana do przypominania (nie wolno zmuszać) podopiecznemu że należy zażyć leki. 11) Opieką nad podopiecznym obłożnie chorym, po wyjściu z hospicjum/szpitala zajmują się służby medyczne.

Gosiak
@Zakres obowiązków 02.08.2018 13:58

Za mniej niż 2-2,5 tysiąca euro netto bym się nie podjęła, zwłaszcza że łatwo znaleźć w Niemczech lżejszą i wdzięczniejszą pracę. Ta praca opiekunek to jest dla desperatek nieznających języka.

Luda
@Gosiak 17.08.2018 22:34

Podaj namiar na taką pracę.

qpq

Niemieckie kupy wam lepiej pachną niż polskie czy jak, że jeździcie podcierać im tyłki? To tak ma wyglądać wygrana w 2WŚ? Może przydałoby się trochę refleksji.

Klin klinem

1) Według prawa unijnego KAŻDEJ opiekunce bez względu na obywatelstwo, narodowość, grupę etniczną, rasę, formę zatrudnienia (polska czy niemiecka firma) należą się 3 pełne i nieprzerwane godziny (nie 2, a właśnie 3) pauzy w ciągu każdego dnia pracy oraz jeden dzień wolnego w ciągu tygodnia (lub dwie połówki dnia w ciągu tygodnia). Korzystajcie z tego (prosto oznajmijcie podopiecznemu, że będziecie z tego korzystać), każda firma zna Wasze prawo i nie może Wam zakazać korzystania z niego ani też nie może ukarać Was dlatego, że z niego korzystacie. 2) Nie podpisujcie umów w których nie ma jasno sprecyzowanego czasu pracy (nie liczcie na zrozumienie podopiecznych i ich rodzin i firmy, liczcie na siebie czyli na to, co zawarte jest w umowie). 3) Nie podpisujcie umów zawierających kary umowne (firma nakłada kary umowne na opiekunki, a na siebie (firmę) już nie). 4) Najpierw umowa, potem transport. Nie wyjeżdżajcie bez umowy. Dopóty dopóki nie podpisałyście umowy, nie macie żadnych zobowiązań wobec firmy, choćby nawet ta załatwiła Wam transport jeszcze przed podpisaniem umowy. 5) Po przybyciu na sztelę zapytajcie podopiecznego ile już ogółem, w sumie, brutto płaci firmie za serwis opiekuńczy. Następnie poinformujcie podopiecznego ile firma płaci Wam za waszą pracę. Sytuacja powinna być klarowna od początku do końca.

Blik
@Klin klinem 09.07.2018 14:32

A myslisz ze tylko firma w pl ma z tego kase. Ostatnio pracowalam z firmą krorych pośrednikiem byla actiovita gmbh. Firma pl brala 200 euro actiovita 350 euro. Wszystkie 12 dni swiat kasowala agencja niemiecka a rodzina myślała ze to trafia do mnie. Malo tego ciekawe kto wie ze podatek od niemieckiej prowizji placi agencja pl. Jesli to 350 euro to latwo policzyc ile kasy zostaje do dyspozycji. Rodzin to nie interesuje ile zarabia opiekunka. Oni maja swoja umowe ty masz swoją

Klin klinem
@Blik 22.07.2018 07:16

Podopiecznego nie interesuje to ile zarabia opiekunka, jednak w sytuacji gdy podopieczny i/lub jego rodzina zechcą zrobić z opiekunki niewolnicę, opiekunka powinna wyjaśnić im dlaczego ich niewolnikiem nie zostanie. Właśnie dlatego, że zarabia ona niewiele w stosunku do ilości nałożonych na nią obowiązków. Z doświadczenia wiem, że po zaserwowaniu tego argumentu wszelki jazgot podopiecznego i/lub jego rodziny na ten temat ustaje.

Anonymous

UUU co ta ma być wyzysk 5 lat temu ile oni płacili i jak wyzyskiwali 1000 e i do widzenia nie polecam nikomu tej agencji chociażby za to jak traktują opiekunki ktoś pisze że ma takie stawki pytanie tylko czemu firma sama takie bzdury wypisuje sobie, Podnieść prezencje której nie ma od dawna. Tyle ofert a nikt się nie kwapi do jazdy .

Sabina

pamiętam założycielkę jak sama jeździła w busie do opieki nie miła pani narzekała ze musi pracować bo chce mieć agencje i nie ma wyjścia sama tylko poucza i krytykuje kto się do pracy nadaje a kto nie . firma do zamknięcia

Gośka

To praca dla desperatek z bardzo niską samooceną. Lepiej pouczyć się niemieckiego i samemu jakąś INNĄ robotę w Niemczech ogarnąć. Poniżej 2 tys. euro na miesiąc nie ma po co wyjeżdżać, takie jest moje zdanie. A w takiej firmie to ja mogłabym być właścicielką, a nie pracownicą.

Mld
@Gośka 21.09.2017 22:49

Dokładnie! W Niemczech jest masa naprawdę lepszych opcji niż podcieranie cudzych tyłków i dorabianie polskich pośredników. Tak jak piszesz, uczyć się języka i czegoś lepszego szukać na własną ręke. Średnia krajowa to ok. 3 tys. euro brutto miesięcznie i nie ma co poniżej tego schodzić. Nie po to się wyjeżdża z kraju, żeby wegetować od 1. do 1. wykonując niewdzięczną pracę, której nie podejmie żaden szanujący się miejscowy. Te polskie firemki żerują na niewiedzy i kompleksach Polaków. Najlepiej by było, gdyby upadły wszystkie. Niech sobie sami Niemcy tyłki podcierają.

DOŚWIADCZONY
@Mld 20.01.2018 01:01

Tak akurat średnia 3000 euro, raczej tylko dla Niemców z doskonałą znajomością języka. Zapomnij kobieto o takich pieniądzach, zwłaszcza jak znasz język na poziomie podstawowym, albo nawet ciut więcej. Dostaniesz co najwyżej 60% tego wynagrodzenia. 2 tys. brutto to już będzie coś.

Rad
@DOŚWIADCZONY 23.02.2018 11:34

Gratuluję niskiej samooceny. 3000 euro to nie są wielkie pieniądze w Niemczech, chyba że dla zakompleksionych polaczków. Ja za mniej w DE nie robię.

Baśka
@Rad 25.04.2018 20:31

Daj namiary, mam 20 lat praktyki w opiece w Niemczech i płynny niemiecki

Drzewo

Podczas rozmowy rekrutacyjnej pytają czy kiedykolwiek wróciło się ze szteli wcześniej niż było to planowane i dlaczego. Następnie pytają czy często pije się alkohol takim tonem jakby każda opiekunka która zjechała ze szteli przed terminem była alkoholiczką. Podziękowałam im za rozmowę. Jeżeli już na etapie rekrutacji zakładają złą wolę opiekunki, to co będzie potem?

Administrator

Czy ktoś z Was aktualnie zatrudnionych w Private Care 24 mógłby przedstawić konkretnie warunki pracy jakie mogą zostać zaproponowane nowemu pracownikowi?

Storczyk

UWAGA!!! WAŻNE!!! CZAS PRACY OPIEKUNKI NA TERENIE REPUBLIKI FEDERALNEJ NIEMIEC!!! Zgodnie z prawem Unii Europejskiej KAŻDEJ opiekunce na terenie UE BEZWZGLĘDNIE należą się 3 PEŁNE, NIEPRZERWANE godziny przerwy (opiekunka robi w tym czasie co tylko chce, czy to w domu podopiecznego, czy to poza nim) w ciągu KAŻDEGO dnia pracy, a ponadto również POŁOWA dnia wolnego np. w sobotę od południa do wieczora I druga POŁOWA dnia wolnego np. w niedzielę od południa do wieczora LUB!!! JEDEN CAŁY dzień raz w tygodniu np. CAŁA sobota od rana do wieczora LUB np. CAŁA niedziela od rana do wieczora. Nie ma absolutnie ŻADNEGO znaczenia czy opiekunka jest zatrudniona przez firmę polską czy niemiecką ani to czy jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę czy ma podpisaną umowę cywilno - prawną (umowę zlecenie/o dzieło/o świadczenie usług). Takie jest prawo i wszystkie firmy czy to polskie, czy niemieckie, czy podopieczni, czy rodziny podopiecznych doskonale o tym wiedzą, ale wykorzystują niewiedzę opiekunek w tym zakresie. Radzę aby niezwłocznie po przybyciu na sztelę poinformować o tym fakcie podopiecznego, ewentualnie jego rodzinę, tak, aby dać im jasno i wyraźnie do zrozumienia, że muszą się jakoś zorganizować czasowo, gdyż ma się świadomość swoich praw i zamierza się z nich korzystać oraz wprost zapytać ich o to ile płacą oni do firmy za serwis opiekuńczy, tak, aby od razu zorientować się czy firma jest uczciwa, czy po prostu bezczelna (używajmy precyzyjnych określeń). Bardzo często podopieczny płaci firmie ogromne pieniądze (dlatego uważa że kupił sobie 24 - godzinnego niewolnika), z czego opiekunka zarabia zaledwie 1/3 z tego lub niekiedy nawet nie. Oprócz tego żadna firma nie ma prawa zmuszać opiekunek do podpisywania i płacenia KAR UMOWNYCH umieszczonych w umowach (od tego istnieją sądy cywilne, aby w razie czego dochodzić swoich ewentualnych roszczeń np. od opiekunki alkoholiczki, narkomanki, złodziejki etc.). Nie dajcie sobie wmówić przez firmę, że musicie coś takiego podpisywać, bo przecież firma musi zabezpieczyć się przed ewentualnie nieuczciwymi opiekunkami. Niczego nie musicie. Jeszcze przed podpisaniem umowy wyraźnie zaznaczcie w e - mailu zapisanym na skrzynce poczty elektronicznej oraz wydrukowanym (żeby mieć dowód w postaci pisemnej, że nie kombinowało się w umowie bez zgody drugiej strony), że WYKREŚLACIE punkty umowy które budzą wasze UZASADNIONE wątpliwości. Poza tym żadna firma nie ma prawa karać opiekunki za rozmawianie z innymi firmami, opiekunkami, podopiecznymi, ich rodzinami o swoich zarobkach. Opiekunka jest człowiekiem wolnym i ma prawo kontaktować się i rozmawiać z kim i o czym chce, a już na pewno o SWOIM WŁASNYM, ciężko wypracowanym wynagrodzeniu. Nigdy nikomu nie dajcie się zastraszyć. Gdy wysokość wynagrodzeń stanie się JAWNA, wówczas zapanuje PORZĄDEK i SPRAWIEDLIWOŚĆ, a krętactwo upadnie, bo po prostu kiedyś musi i szczerze mówiąc lepiej wcześniej niż później ;-) Doskonale wiem o czym piszę. Opiekunki które robią tak, jak opisałem powyżej są zadowolone ze swojej pracy. Firmy kręcą nosem, ale nie śmieją zwrócić im uwagi ani podać ich do sądu, gdyż dobrze wiedzą, że nigdy nie wygrałyby z uświadomioną opiekunką, która po prostu zna swoje prawa, a swoje racje zawsze może udowodnić. Polecam aby wszystkie opiekunki uważające się za istoty myślące rozesłały tą informację do WSZYSTKICH swoich koleżanek po fachu. W grupie siła :-)

Administrator

Jak od momentu waszej ostatniej aktywności wygląda sytuacja tego przedsiębiorstwa? Inni użytkownicy chętnie dowiedzą się najświeższych ciekawostek o Private Care 24 jako pracodawcy.

Danusia

Złote zasady (przestrzegaj ich, a dobrze na tym wyjdziesz): 1) Wszelkie formalności załatwiaj jeszcze PRZED wyjazdem za granicę. NAJPIERW umowa, POTEM rezerwacja transportu (NIGDY odwrotnie). 2) NIGDY nie podpisuj umowy w pośpiechu. Choćby się waliło i paliło, choćbyś nie wiem jak potrzebował/a pieniędzy, choćby pracownik/ca firmy wywierał/a na Tobie presję "mamy już niedużo czasu, już prawie weekend, żeby nam oferta nie uciekła", nigdy, ale to przenigdy nie podpisuj niczego (zwłaszcza umowy) w pośpiechu. ZAWSZE jeszcze przed wyjazdem poproś o przysłanie Tobie opieczętowanej i podpisanej, zaparafowanej na każdej stronie umowy wraz z poleceniem wyjazdu służbowego oraz szczegółami zlecenia (tutaj: aktualnym na dany dzień opisem stanu podopiecznego), czy to e - mailem czy pocztą tradycyjną do Twojego domu (NIE do domu podopiecznego, gdy już będziesz za granicą). To, że przysłano Tobie umowę, to jeszcze wcale nie oznacza, że musisz ją podpisać. NICZEGO nie musisz. Dopóty, dopóki nie podpisałeś/aś umowy, nie masz ŻADNYCH zobowiązań wobec firmy. 3) Usiądź w CISZY i SPOKOJU i bardzo SZCZEGÓŁOWO zapoznaj się z treścią umowy. Jeżeli zauważysz, że firma stosuje tzw. finansowe KARY UMOWNE w stosunku do zleceniobiorcy/pracownika, a w stosunku do siebie (firmy) nie, oznacza to, że firma jest nieuczciwa. Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: dlaczego Ty w razie jakiegoś Twojego przewinienia (faktycznego lub wymyślonego przez firmę) masz być karany/a finansowo, a firma w razie jej faktycznego przewinienia (zaniedbania, skrzywdzenia) wobec Ciebie ma nie być karana finansowo? Wtedy od razu widać, że firma próbuje uzyskać znaczącą przewagę nad Tobą, tak, aby w razie czego wygrać, depcząc po Tobie. Firma to nie jest instytucja charytatywna i jest nastawiona na szybki zysk na zasadzie "po trupach a do celu". Nie podpisuj takiej umowy. To tak, jakbyś podpisywał/a sam/a na siebie wyrok śmierci. 4) "Kochajmy się jak bracia, a liczmy się jak Żydzi". Stare, złote, mądre słowa do których już najwyższy czas zastosować się. Zapoznaj się z psychologicznymi technikami manipulacji ludźmi i nie daj się na nie sam/a nabrać. To, że ktoś (pracownik/ca firmy) jest sympatyczny/a w stosunku do Ciebie i że tak ładnie zdrabnia Twoje imię np. "pani Krysiu", nie oznacza wcale, że jest człowiekiem uczciwym i że ma dobre intencje. Musisz patrzeć głębiej, dalej, szerzej. Pamiętaj, że pozory mogą mylić i niekiedy mylą (zwłaszcza w biznesie) i że ludzie potrafią grać prawie tak samo dobrze, jak w Hollywood, a niektórzy nawet jeszcze lepiej. 5) Nie daj się wykorzystać NIGDY i NIKOMU. Szanuj siebie i jasno wytyczaj granice. Jeżeli sam/a nie zadbasz o siebie, nikt inny nie zrobi tego za Ciebie. Słuchaj swojej intuicji.

Gość

za prace w lipcu zgodnie z umową nie otrzymałam wynagrodzenia .zleceniodawca podobno nie zaplacił ale PIT-11wysłano mi za rzekome wynagrodzenie .Kpina Ciekawe co nato U.S

PrivateCare24
@Gość 25.01.2018 15:02

Dzień dobry, bardzo prosimy o telefoniczny lub mailowy kontakt z nami, postaramy się szybo wyjaśnić sprawę, o której Pani pisze. Tel. +48 22 315 15 15, mail: rekrutacja@privatecare24.pl. Może Pani również przesłać swój nr telefonu za pomocą wiadomości na Facebooku - oddzwonimy.

Weronika

@Gość próbowałeś wyjaśnić kwestię z tym pitem? @Kuleczka rozumiem. Chyba, że ktoś nie ma problemu z zostaniem takiej kategorii pracownikiem to bez znajomości języka może wyjechać?

Weronika

@Mld a co jeżeli inni chcą się tym zajmować? Nie mają zdolności językowych, także też nie ma szansy na lepszą znajomość języka, a jednak chcą pracować za granicą i zarabiać w euro, a nie w Polsce w złotówkach? Myślisz, że nie ma osób, którym odpowiada ta praca?

Kuleczka
@Weronika 22.01.2018 10:30

Jak się nie ma zdolności językowych, to lepiej zostać w Polsce i rozkręcić jakikolwiek biznes. Bez języka za granicą zawsze będzie się pracownikiem trzeciej kategorii, którego wszyscy będą wykorzystywać.

Weronika

Wszystkie osoby zainteresowane tematem wyjazdu polskich opiekunek do Niemiec powinny zajrzeć na stronę firmy Private Care 24. Znajdziecie tam dwie oferty pracy w centrali firmy na Specjalistę ds. rekrutacji i ofert oraz Specjalistę ds. obsługi klienta niemieckojęzycznego http://privatecare24.pl/kariera/#0 To idealna okazja do podszkolenia języka niemieckiego. A opiekunki powinny zaglądać na facebooka firmy, ponieważ jest tam akcja z "Panią Helenką", która wspiera pracujące opiekunki.

Weronika

@Gośka czyli zazwyczaj zarobki klasyfikują się w okolicach 2000 euro? Czy nie a możliwości wyższej pensji? Czy to nie jest uwarunkowane od doświadczenia i kwalifikacji? Jeżeli możesz coś więcej na ten temat powiedzieć to będziemy Ci wdzięczni.

Weronika

@Opiekunka Ada Private Care 24 opisuje przebieg procesu rekrutacyjnego - http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,819042,0,0,etapy_rekrutacji Może to Ci pomoże? ;)

Opiekunka Ada

czy może mi ktoś opiwiedziec jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i kto ja przeprowadza?

Opiekunka Ada

czy może mi ktoś opiwiedziec jak wygląda rozmowa rekrutacyjna i kto ja przeprowadza?

tomek

Słuchajcie, a co powiecie na prace jako Pracownik Wsparcia Działu Rekrutacji / Rekruter? Bo chyba ten dział naparwde jest potrzebny tak na już w tej firmie, jest to w końcu jednen z najważniejszych działów firmy.

Dan77

Jestem zadowolony z firmy Private Care 24 Starają się szukać oferty pasującej do oczekiwań kandydata, dobry kontakt z firmą, wynagrodzenie na czas. Moim zdaniem najlepsza firma dla opiekunów. Pozdrawiam Pana Łukasza z Torunia. Daniel K.

Krystyna B

Witam, pracuje dla Private Care od 02.2015. Tak jak rok temu pisalam same superlatywy o Firmie, tak nadal je podtrzymuje. Jestem bardzo zadowolona ze wspolpracy z Private Care. Bardzo polecam, warto sprobowac. Pozdrawiam.

Sylwia

Privat care jest dobra agencja. Jezdze trzeci rok z tej firmy na krotkie zlecenia i zawsze takie dostaje. Polecam zainteresowanym.

Mik

Dobre wynagrodzenie, tak przynajmniej mi się wydaje

elza

czy dobre wynagrodzenie. a ja to i tak chciałam firmę pochwalić za podejście w ofercie na opiekunkę. świetnie że podają wiek i wagę osoby którą się mamy opiekować, można ocenić realnie czy damy radę z nią

Asia

Witam, czy orientuje się ktoś czy wynagrodzenia które są napisane na stronie to kwota brutto czy netto??

Krysia55
@Asia 20.05.2016 14:58

Zawsze netto podają.

Madzik48

Teresa to prawda? Ja odkąd jestem a leci mi już trzeci miesiąc to nikt nawet się nie zainteresował , to samo z wynagrodzeniem dziś jest 13 ty i czekam na wynagrodzenie!

Teresa
@Madzik48 13.04.2016 19:08

witaj, tak to prawda:). Ja nie miałam żadnych problemów.. może dlatego,że jestem straszna gaduła i wszystko lubię wiedzieć i sama się dowiaduję. Ogólnie jest dobrze, z rodziną też ok. Powodzenia.

Zostaw opinię o Private Care 24 - Warszawa

 

Jeżeli masz dowody lub świadków potwierdzających Twoją wypowiedź zostaw nam swoje dane kontaktowe. Twój komentarz zostanie zweryfikowany pod kątem prawnym i poprosimy Cię o pisemne potwierdzenie opinii (do podanych danych wgląd ma tylko Administrator zgodnie z art. 6 lit. f RODO.)

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Private Care 24