Opinie o Samsung R&D Institute Poland w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Samsung R&D Institute Poland. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Samsung R&D Institute Poland o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Samsung R&D Institute Poland w Warszawa

Ten niepokorny

Super na start max 1rok - zaplaca za hotel i lot do kilku krajow EU pozwiedzac mozna i tyle. Old korpo style. Za dlugo.

@Ten niepokorny

Niewiele da się wywnioskować z Twojej powyższej wypowiedzi. Wiemy, że poleciłbyś pracę w Samsung R&D Institute Poland osobom, które dopiero nabywają swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. A wydaję się być to sporym plusem tego pracodawcy, ponieważ obecnie wiele firm nie jest aż tak skłonnych do zatrudniania osób bez doświadczenia. Podpowiesz nam wobec tego, na jakie mniej więcej zarobki można tam liczyć na samym początku?

aideveloper

Pracuję w Samsungu w dziale AI już od 10 miesięcy. Praca ciekawa i rozwojowa. Implementujemy i adoptujemy na nasze potrzeby bardzo świeże prace badawcze. Zdarzały się implementacje prac 5 dni po dacie publikacji. Odnośnie warunków pracy, to jest bardzo elastycznie, godziny pracy nie są kontrolowane (chociaż przy każdym wejściu trzeba się odbić, a logi są zbierane). Wydaje mi się, że dział AI jest prawdziwym (i może jedynym) działem R&D w Samsungu. Technologicznie jest bardzo dobrze, w projekcie jest pełna dowolność technologii, mocy obliczeniowej jest też pod dostatkiem, mamy komputery ze średniej jakości GPU i około 0.5 mocnych GPU na osobę l na lokalnym serwerze + duży serwer w Korei z olbrzymią mocą. Co jest istotne ludzie przeprowadzający techniczną rozmowę kwalifikacyjną, którzy potem będą bezpośrednimi współpracownikami, nie ustalają i nie znają wynagrodzenia, więc wynagrodzenie ustalane jest raczej proceduralnie, a nie personalnie, co oznacza, że dobrzy programiści nie zarabiają dużo więcej niż słabi na tych samych stanowiskach, a to powoduje odpływ dobrych ludzi do firm z lepszą polityką płacową.

@aideveloper

dzien dobry, szukam namiarów na Samsung np. dział hr w Spire. wiem, że szukali Państwo mieszkań do wynajęcia dla pracowników a mam jedno do zaoferowania w okolicy:)

otacon
@aideveloper

Co do wynagrodzenia, to raczej zależy. Lata doświadczenia szacuje rekruter techniczny, a nie laski z HR. Konkretnych sum oczywiście nie zna (i nie pozna - nawet widełek), ale na wynagrodzenie jak najbardziej ma wpływ. Co do reszty - to praca raczej dla dłubaczy, którzy czerpią satysfakcję z dłubania samego w sobie i mocny serwer do odpalania ogromnych modeli jest dla nich wystarczającą nagrodą :) . Ekscytacja z implementacji artykułów sprzed tygodnia też kiedyś mija. No właśnie - implementacji, bo same artykułów powstaje tu niewiele (prawie wcale?). Poza tym, projekty realizowane w tutejszym AI (choć pewnie zależy od grupy) nie mają, co do zasady, większego sensu. Jak ktoś chce mieć wpływ na produkty, a nie jakieś zbędne funkcje, których nikt na świecie nigdy nie wykorzysta, to straszna lipa. Większość pracowników to naprawdę młodzi ludzie bez doświadczenia, co w przypadku tych bardziej egzotycznych obszarów działalności powoduje, że nie bardzo jest się od kogo uczyć.

Marko

Ile zarabia tester telefonu Junior Software Quality Engineer w Samsung Electronics Polska lub Software Quality Engineer .Rozumiem, że są różne dodatki karta mulitsport, opieka medyczna, ale Pytam jakie faktyczne netto są zarobki na obecnych stanowiskach w Warszawie, dot.ogłoszenia z 2019 praca jako Inżynier ds. Jakości Oprogramowania. Praca w zespole odpowiedzialnym za testowanie integracji oprogramowania z różnego rodzaju sprzętem z kategorii IoT. Jest to praca pełna wyzwań i nowości, dająca wiele satysfakcji.

Uszanowanko

jak ja odchodziłem to przełożony chciał mnie zatrzymać na kilka sposobów bo brakuje dobrych pracowników, ale co z tego jak zespół był słaby i jeszcze plecy obrabiali i to w sposób autystyczny, ważne wiedzieć jak się trafi bo inaczej to będziecie jak mucha w smole, aż strach pomyśleć że tacy wpływają na działanie telefonów swoim kodem... miałem też styczność z wieloma w porządku osobami z super wiedzą ale tych kilku głupków w zespole zniechęciło mnie do firmy, porada - podnieście poprzeczkę to będziecie mieli lepszych ludzi, bo nawet senior nie spełniał tych podstawowych oczekiwań

BitBoxer
@Uszanowanko

brak wynagrodzenia == brak dobrych programistów. Też jestem wkur..ny że muszę pracować z "junior'ami" cały czas.

Pierwszy etap to software test, czyli test kompetencji z zakresu algorytmiki - zaliczyłem na 88%. Później była neutralna rozmowa z manadżerem i HRami. Powód odrzucenia kandydatury irytujący - częste zmiany pracy. Trzeba było zmarnować mi 3 godziny czasu, żeby wysnuć taki wniosek z mojego CV. Nie wchodząc w szczegóły, Samsung sam przykłada rękę do wysokiej rotacji wśród programistów na rynku. Nie żeby mi to szczególnie przeszkadzało, ale zalatuje hipokryzją.

Nic wartego wzmianki.

logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Performance Marketing Manager
Polenergia Fotowoltaika S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
BixbyTeam

Pracuje 2 lata i mam dość mieszane uczucia. Mało możliwości rozwoju w danej techonologi, mała innowacyjność i utrzymywanie starego archaicznego kodu. Zero możliwości awansu jak dostaniesz stopień to masz go na lata. Częste zmiany w projektach, słaba organizacja np przyjmują kogoś do projektu po czym projekt jest kasowany po 2 tygodniach. Management polski może tylko parzyć kawe przełożonym z korei. Mocne parcie na Work Smart przy czym nikt nie wie co to i po co to komu. Oszukiwanie pracownika w razie redukcji etatów, brak znajomości czy oferta oferowana pracownikowi jest dalej aktualna. Stagnacja przerywana zwolnieniami.

@BixbyTeam

W odniesieniu do tego, co napisałeś, chciałabym spytać, czy firma jest otwarta na sugestie pracowników? Pytam o to, ponieważ czasami warto podjąć inicjatywę i podjąć rozmowy z szefostwem na temat możliwości awansu, nie sądzisz? Może istnieje szansa, że wówczas jako pracownik będziesz czuł się doceniony? Jeżeli chodzi o kwestie zwolnień, to ten proces zachodzi bezsprzecznie w każdym przedsiębiorstwie. Powodów zwolnień może być wiele, zatem czy rzeczywiście warto, aby rzutowało to na ogólną opinię o firmie?

BitBoxer
@Bożena

"szefostwem na temat możliwości awansu" - było powiedziano że jest system punktów. Żeby dostać awans musisz zbierać te punkty. Punkty się zbierają przez "wazelinę" lub czekaj ~5 lat na awans. Tak prawda o Samsung

marekm234

• projekty nie mające nic wspólnego z R&D • mało szkoleń zewnętrznych (tylko dla wybrańców) • korporacjonizm • niskie nienegocjowalne wynagrodzenie znacznie odstające od realiów rynku • brak ścieżki kariery • ciągłe zmiany (najczęściej na gorsze) • bylejakość wielu rozwiązań (potwierdzają to fakty: wybuchające Note-y 7, złe opinie o Bixby, etc) • podwyżki inflacyjne lub ich brak (nieprzestrzeganie regulaminu firny w kwestii podwyżek) • duże kolesiostwo (koledzy dostają szybciej awans, a Ci, którzy naprawdę coś umieją nieznacznie awansują po kilkunastu latach) • patologie (mydlenie oczy i oszukiwanie pracowników w wielu kwestiach, nawet jak jesteś leaderem nie masz na nic żadnego realnego wpływu, a odpowiedzialność duża i pieniądze małe) • wydawanie grubych milionów na rzeczy niepotrzebne, a brak pieniędzy na przysłowiowe „długopisy” • inwestowanie w otoczenie, ściany, a nie w pracowników • słaby management (zarówno koreański jak i polski)

Kimchi
@marekm234

"a Ci, którzy naprawdę coś umieją nieznacznie awansują po kilkunastu latach" Pozwolę się nie zgodzić. Ci, którzy pracują tam kilkanaście lat i nie awansowali - sami tego nie chcieli (dziwne zresztą, że im się udało tego uniknąć). Zresztą - o jakiej my grupie mówimy, średni czas "życia" pracownika tego biura R&D ("read and debug") to może ze dwa-trzy lata.

Bartek
@Kimchi

@Kimchi, możesz się nie zgadzać, ale takie są fakty. W tej firmie awansują tylko wybrańcy szefa (czyt. wazeliniarze)

Bartek
@Kimchi

xD

W sumie spoko :)

@xD

Możesz doprecyzować swoją wypowiedź? Jak rozumiem, Twoja opinia dotyczy warunków pracy w Samsung R&D Institute Poland? Podpowiesz nam, na jaki rodzaj umowy można liczyć w tym miejscu? To bardzo ważna informacja dla potencjalnych kandydatów.

Tomy
@Bożena

Jeśli pracujesz sumiennie i nie marudzisz, to dla Ciebie praca będzie w porządku. Dobrych pracowników tam brakuje. Ludzi uciekają. Ale to jak wszędzie. Każdy szuka pod siebie.

BixbyTeam

UOP o b2b to tylko nie słyszałem

Jakub

@Uszanowanko, być może od czasu Twojego zatrudnienia zaszły w firmie jakieś zmiany? Wiadomo Ci coś na ten temat? @słabo, czy rozmawiałeś z rekruterem jeśli czułeś się urażony jego zachowaniem? Warto rozmawiać jeśli coś nie jest dla nas satysfakcjonujące. Znacznie łatwiej rozwiązać taki problem na miejscu, ponieważ tylko w taki sposób dojdziemy do porozumienia.

madrzejszy

cos w tych opiniach może być o braku wartosci i chamstwie... kolo co prowadził ze mna miesiac temu rozmowe jakies miał chyba kompleksy i starał sie za wszelka cene udowodnic pytaniami że sie czegos nie umie.... i probował z człowieka debila robić pytaniami " a napewno tak jest " a skad pan wie? a jak to tworcy javy zrobili ze tak jest a to pewnie pan teraz mowi to pytanie z pamięci, pewnie gdzies pan przeczytał pytanie kiedys na stronie ....mega dziwne jakby zadzwonił za karę jełop buraczany ...

javowiec
@madrzejszy

Tak samo mialem, robia z ludzi debilow a sami sa debilami i kradna pomysly na interview

słabo
@madrzejszy

Mnie też facet słabo traktował poniżej normy i zadawał pytania z tak szerokiego spektrum (mało związanego ze stanowiskiem), że encyklopedia może i by odpowiedziała. Ten człowiek nie znał całych odpowiedzi na zadawane przez siebie pytania, bo nawet mu poradziłem aby sprawdził, bo na pewno się nie myliłem, natomiast on chciał niezmiernie postawić na swoim, lub poprowadzić rozmowę w taki sposób aby z człowieka zrobić z durnia. Proces rekrutacyjny to żenada poniżej standardów, nawet w tym kraju.

mila

Do dzisiaj czekam na informację po spotkaniu rekrutacyjnym... Byłam zapewniana, że będzie informacja zwrotna w ciągu 2 tygodni i nic... Na rozmowie czułam się dziwnie. Miałam wrażenie, że traktują Cię z góry bo pracują w Samsungu...

niepolecam
@mila

Miałem taką samą informację, ale jak widać nie są słowni i to nie jednorazowo. Dostałem tak samo info, że za 2 tygodnie maksymalnie będzie, natomiast miesiąc mijał, a ja żadnej informacji zwrotnej nie dostałem. Wręcz musiałem się o nią prosić, bo napisałem maila do osoby, która zaprosiła mnie na rozmowę (HR), ale nie dostałem odpowiedzi od tej osoby tylko z systemu erecruiter i to jakąś generyczną. Kilka minut po napisaniu maila z pytaniem o status rekrutacji! ZERO słowa przepraszam! Tak, drodzy państwo nie postępuje firma, która chce zdobyć wartościowego pracownika, a tylko osobę którą chce wykorzystać. Dwa, nie poinformowano mnie, że osoba z którą będę rozmawiał to ktoś kompletnie inny od osoby, od której dostałem maila. Jeśli tak wygląda tam praca to się bardzo cieszę, że tak wyszło i nie polecam nawet tam aplikować.

zainteresowana

Jak wygląda praca w dziale klimatyzacji? atmosfera itp?

Jak wyglada staż w samsungu ? Sa możliwości rozwoju ? Jak z zarobkami i nadgodzinami ? Da sie to pogodzić ze studiami ?

Marle

rozmowa rekrutacyjna to jakaś ściema, niepoważne pytania , zadawane na odwal się, chyba jakieś normy rozmów muszą wyrobić i tyle, na pewno nie chodziło o dowiedzenie się jakim kandydat jest programistą co najwyżej o pretekst że czegoś może nei wiedzieć

Hej,mam niedługo rozmowę do Samsung r&d mobile support 3rd level. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na ile mniej wiecej mogę liczyć w kwestii wynagrodzenia(netto)? Z góry dzięki za pomoc.pozdrawiam!

Do not recommend! The company lacks culture and values, openness for communication, and they do not care about people.

ciekawy

W jakim języku jest rozmowa? Ogłoszenie jest po polsku, aplikacja ma być po angielsku, czego się spodziewać? Pakiet relokacyjny dają czy to ściema? i Ile na rękę można dostać na start? Chamskie rekruterki mne nie straszą, przykręce im srubkę :)

Koko
@ciekawy

Moja rozmowa była po angielsku, ale prawdopodobnie to zależy od stanowiska. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to mam wrażenie, że ile wynegocjujesz tyle dostaniesz.. Lepiej celować wyżej, bo jeśli im zależy to są w stanie dać więcej niż twoje oczekiwania, tak było w moim przypadku.

mila

ew-ka

często widać rekrutację na HR Biznes partnera - to dla zmydlenia oczu? Czy - żeby "w razie czego" - zwalić powody tego disasteru na nowego? Bardzo słabe opinie na rynku. Panie z hr - pokory i fachowości by się przydało

No rul chongyong he!

Odradzam pracę w koreańskich firmach. O ile "zwykli" Koreańczycy ogólnie są w porzo (wiadomo, różni się trafiają jak wszędzie), o tyle koreańscy pracodawcy mają opinię jednych z najgorszych. Traktują często polskich pracowników jak śmieci, bezpodstawnie wywyższają się jeszcze bardziej niż Japończycy. Nie warto tracić dla nich zdrowia za żadne pieniądze, takie jest moje zdanie. Wielu koreanistów unika koreańskich firm w Polsce jak ognia. Polskie Daewoo upadło nie bez kozery.

karakan

Firma niepoważna, okłamują ludzi. Przechodzisz rekrutację niby do samsunga, przychodzisz pierwszego dnia podpisać umowe i co sie okazuje? Ze nie podpisujesz umowy o pracę z Samsungiem jak wynikalo z tego co przedstawiano wczesniej, tylko daja ci do podpisania umowe z firma "WorkService" i nie dostajesz umowy o pracę, tylko "umowa o pracę tymczasową". Po trzech miesiącach masz zdac egzamin z algorytmow, jesli go nie zdasz moga cie wywalic albo dac kolejna "umowa o pracę tymczasową" z firmą "WorkService". Na rozmowie kwalifikacyjniej nie powiedza ci tego oszusci, tylko pierwszego dnia przy podpisaniu umowy. Tak oklamuja kazdego kto sie tam rekrutuje.

inzynier
@karakan

Mnie powiedzieli jakos w styczniu/lutym rok temu, wiec tutaj +, ze dali wczesniej znac przed podpisaniem umowy. z tym, ze problem byl jeszcze inny: ja aplikowalem na cos innego, a zaproponowali jakis staz, w ogolnym, czyli wlasciwie nie wiadomo co mialbym robic, ile czas, itd. dodatkowo, jak tam wjechalem na to 20-23 pietro, to sie przerazilem tymi szklanymi pomieszczeniami. za male i za wysoko. ladnym budynkiem nie da sie mnie wiec przekonac. generalnie jak jeszcz zobaczylem tych niskich, zoltych braci przechadzajacych sie po korytarzykach, to stwierdzilem, ze to jednak nie dla mnie...

Zostaw merytoryczną opinię o Samsung R&D Institute Poland - Warszawa

• Jak się pracuje w Samsung R&D Institute Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Samsung R&D Institute Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 63.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Samsung R&D Institute Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 5 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Samsung R&D Institute Poland?

Kandydaci do pracy w Samsung R&D Institute Poland napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Samsung R&D Institute Poland
1.9/5 Na podstawie 37 ocen.
  • Postępu 14
    02-676 Warszawa