Opinie o PPG Deco Polska w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PPG Deco Polska. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w PPG Deco Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPG Deco Polska w Wrocław

Technolog

Czy ktoś może coś wspomnieć jak wygląda praca technologa w działe R&D Wrocław? Jak zarobki, atmosfera, możliwości rozwoju itd.?

Sezonowy

Całe wakacje przepracowałem jako pracownik sezonowy na magazynie wyrobów gotowych, praca ciężka, specyficzna. Jedno co mnie uderzyło to nierobstwo niektórych ludzi, a mianowicie na jednej ze zmian jest sobie taki głupio mądry mały czlowieczek, który dosłownie nic nie robi. To taki niby kontroler który cały czas siedzi na wózku widlowym ze słuchawkami na uszach z odpalonym Youtubem....szok!!!! Więc niektórzy mają naprawdę dobra robotę, a najlepsze jest to że kierownictwo udaje że tego nie widzi i nic z tym nie robi. Cóż to za układ ja się pytam ?? Wniosek jest taki, jeśli chcesz mieć lekko i przyjemnie to zapierdzielaniem nic nie zdzialasz. Zdzialasz będąc cwaniakiem, leniem, kombinatorem, donosicielem.

Stanislaw

Na samym wstepie szczerze wszystkich ODRADZAM. Przepracowalem w PPG Deco Wrocław pół roku, jako pracownik sezonowy w magazynie wyrobow gotowych. Wraz ze mna zatrudniono 6 nowych osob, z czego 4 zrezygnowaly w ciagu pierwszych 2 tygodni. W miedzyczasie firma zatrudnila kilku dodoatkowych sezonowych pracownikow, ale zadna z nich nie wytrwala dluzej niz miesiac. Zacznijny od konkretow: 1. Stawka - 18 brutto/h - zenujaco niska stawka, jak na warunki Wrocławia. Obecnie wiekszosc firm oferuje powyzej 20. Malo tego jest to stawka rowniez dla osob z UDT... A to juz komedia, placic 18 brutto operatorom wózków widłowych. 2. Premie - firma wymysłiła sobie normę, która wynosi uwaga: 200 lokacji i 6,5 tony towaru na 8 godzinna zmiane... Tak 6,5 tony... Z czego czasem zdarzy ci sie podjechac po gotowa palete, ale to sie zdarzy, z reguly te 6,5 tony przeniesiesz wlasnymi rekami... O wiele prosciej nabic norme lokacjami, ale te nie zaleza od ciebie tylko od sciezki jaka dostaniesz w systemie. nie trudno zgadnac, ze najgorsze sciezki maja wlasnie sezonowi, bo stali dostaja lekkie, proste i szybkie sciezki typu testery... I teraz premia za kazdy 1% powyzej normy dostajesz 30zl brutto, ale norma musi byc spelniona w skali calego miesiaca. Efekt byl taki ze nikt nigdy przez te pol roku premii na oczy nie zobaczyl. 3. Mozliwosci awansu, przejscia pod firme - zadne. W firmie pracuja osoby powyzej 10 lat na tych samych stanowiskach za niewiele wyzsze stawki od pracownikow sezonowych. Sezonowym obiecano, ze po przepracowaniu 500 godzin na umowie przez posrednika bedzie mozna przejsc pod firme. Wszystko pieknie, tylko uwaga firma zaproponowala umowe do konca wrzesnia z podwyzka 200zl... Po prostu zart... 4. Atmosfera - zalezy od zmiany. Te sa dwie, jedna z nich spoko, luzna atmosfera, druga duzo gorsza. Jednakze na kazdej z nich znajda sie osoby, ktore chetnie cie podkabluja jak tylko uslysza ze na cos narzekasz. Niestety taki typ ludzi, ze nawet po 10 latach pracy piastujac najnizsze stanowisko w firmie nie skumali, ze wlazenie szefostwu w tylek niewiele daje. 5. Nadgodziny - tutaj najwiekszy cyrk. Bardzo czesto przy wyplacie okazuje sie, ze nie zostaly policzone nadgodziny, tak dziwnym trafem mistrz magazynu nie wpisal do grafiku do wyplaty, ze byles kilka razy na nadgodzinach i dotyczylo to praktycznie wszystkich sezonowych. Przez te kilka miesiecy ani jedna wyplata nie zostala dobrze wykonana w zgodzie z przepracowanym grafikiem i nadgodzinami, o wszystko musisz sie sam wyklocic, nadenerwowac i oczywiscie czekac miesiac az skoryguja twoja wyplate Podsumowujac firma dla desperatow, ktorzy nie moga znalezc zadnej roboty. Sam fakt, ze wszyscy sezonowi uciekli, sporo stalych pracownikow tez ucieka najlepiej pokazuje jak jest w tej firmie.

Halina
@Stanislaw

Fajnie, że opisałeś wszystko szczegółowo i rzetelnie, dziękuję za wpis. Będę wdzięczna, jeśli napiszesz jeszcze, czy w PPG Deco Polska pracowałeś na umowę o pracę, czy zlecenie. Co do nadgodzin - pewnie były oddawane one jako dni wolne, dobrze rozumiem?

Stanislaw
@Halina

Umowa o prace tymczasowa... Obiecywali, ze po przepracowaniu 500 godzin bedzie umowa roczna. A zaproponowali umowe na 2 miesiace bez zadnej podwyzki na tych samych warunkach mimo, ze mialem zawsze normy wyrobione, a z reguly ponad. Za nadgodziny teoretycznie placili, bo w praktyce w kazdym miesiacu wszystkim wyplaty sie nie zgadzaly, a szefostwo kombinowalo na nadgodzinach nie wliczajac ich do wyplaty, co bylo widoczne na pasku placowym. Wiec co miesiac 10go szlo grono ludzi sie klocic o swoje zarobione na nadgodzinach pieniadze.

Były Doradca techniczny

Firma potraktowała kilkadziesiąt osób jak śmieci zwalniając nas z dnia na dzień, mocno się popsuło odkąd przyszła nowa dyrektorka, z tego co słyszałem pH biegają teraz jak ankieterzy i marchowie po półkach z tabletami, nie mają żadnych kompetencji jakie mieli wcześniej, zdecydowanie niepolecam i odradzam jak będą rekrutowac za jakiś czas na doradców.

Firma PPG Deco Polska prowadziła rekrutację na stanowisko cieśla konstrukcyjny. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
sprinter

Witam wszystkich jakie macie opinie o firmie w Lewkowcu ?

bob
@sprinter

Beznadziejna atmosfera na wszystkich szczeblach - w dodatku dość szkodliwe warunki pracy.

Krzysiek

Praca w PPG Industries w biurowcu we Wrocławiu jest jak praca za karę. Typowe korpo każdy każdego obgaduje, myślałem ze tylko u kobiet to działa, ale faceci są równie beznadziejni! Brak współpracy, brak szkoleń, brak profesjonalnego podejścia do nowych pracowników, trzy tygodnie siedziałem bez sprzętu- komputera/ dostępów itp ŻART! I co rusz słyszysz ze to dopiero początki, ale firma już działa ponad rok czasu, i dalej są daleko w tyle! Jeśli chcesz przychodzić do pracy jak za karę, jeśli chcesz żeby obgadywali Cię za plecami, słyszeć tylko obietnice które nigdy nie wejdą w życie to współczuje i NIE POLECAM tej firmy !

Olgierd

Tak dawno nikt nie zaglądał na forum. Czy znaczy, że tak dobrze się pracuje?

Zainteresowana

Specjalista ds. Bezpieczeństwa Produktów i Danych Podstawowych Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego stanowiska? Jakie zarobki? Jaka atmosfera?

Wojciech

W ppg deco Wrocław stawka na start to 3200 zł brutto, czyli podobnie jak w biedronce, premia jest uzalezniona od tego czy wyrobisz normę, która wynosi między innymi 6500 kg tak tak SZESĆ i PÓŁ tony dziennie przerzucania wiaderek z farbą z palety na palete tzw. kompletacja zamówienia. Pracodawca dopłaca do posiłku 6,48 zł, gdzie obiad kosztuje 11-12 zł. W roku 2018 ze znalezieniem pracowników tymczasowych był bardzo duży problem, wiec pracuje coraz wiecej ukraińców, brak ludzi powoduje to ze maszyny stoją po tydzień czasu i nie leją farby, na podwyżke nie ma co liczyć, chociaz zdaza się że ją dostaniesz, np. 50 zł brutto. To jest poprostu kpina, nie wspominając o tym ile zarabiają kierownicy, członkowie zarządu, dyrektorzy, prezesi itd itd, czyli decydenci którzy pojęcia nie mają co dzieje się w firmie i jakie są nastroje pracowników.

Edi
@Wojciech

To trzeba było się uczyć a nie teraz wylewać pomyje. Miałbyś pracę siedzącą, bez zbędnego wysiłku

@Edi

Cóż, kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) Otóż moja opinia jest obserwacją ogólną, a nie mojej konkretnej wykonywanej pracy ;)

llllllllllllllllllllllllllllll
@Wojciech

chcesz być kaleką przyjdz do ppg deco ,dzwiganie dzienne między 7 a 10 ton wiadra lecą co 2,3 sekundy np 10 kg jeszcze 4 lata temu nie było takiego zapieprzu dlatego ogłoszenia są ciągle co 5 minut oczywiście starzy pracownicy się opieprzają mają lżej a nowego zajechać , tak zle nigdy nie było i za ile 2300 nie wspomnę o trujących substancjach a są osoby co cały czas robią nadgodziny bo ciągle mają lżejszą robotę ogólnie dno

Standartenführer

POZDRAWIAM SŁOWIKA I KIKUSIA Z MAGAZYNU WYROBÓW GOTOWYCH !!!

NiePozdrawiam

Jak Regionalni tak rekrutują jak to wyglądało ostatnio to nie dziwie się że jest problem ze znalezieniem pracowników.

Rzetelny przedstawiacz sytuacj

Najgorsze (usunięte przez administratora) do jakiego można trafić. Omijać szerokim łukiem całą firmę i ich produkty. Farby i lakiery to jakaś kpina w porównaniu z markową konkurencją.

Aloha

Jak wyglada praca ph na tradycji? Zarobki ? Samochod? Jakis multispprt?

@Aloha

Nikt jeszcze nie udzielił odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, czy udało Ci się je uzyskać z innych źródeł? A może mimo ich braku zdecydowałaś/łeś się aplikować? Jeśli tak, opisz proszę przebieg rekrutacji. Czy pracodawca przedstawił już warunki zatrudnienia?

Czarek

Witam. Czy jest jakiś e-mail na który można wysłać CV do PPG Deco w Lewkowcu?

dass
@Czarek

tam nie składaj bo marnie skończysz :) lubisz raka?

Gelo

Witam mam pytanie jak wyglada praca PH jakie zarobki samochód itd?

Pr
@Gelo

Jest ok w dużych miastach. Wynagrodzenie podstawowe ok. 4300zl brutto z możliwością uzyskania dużych premii (2xpodstawa). W mniejszych miejscowościach ludzie często skazani są na samą podstawę. Opel Astra kombi, nie oklejony ale golas????

nokol
@Pr

Pięknie reklamujesz firmę, oj pięknie. Dodaj tylko że szansa na premię to jakieś 10-20%, więc niewielka. A Ty brutto dostajesz do ręki? 4300 brutto to około 3000 do ręki a tyle handlowiec podstawy tu nie dostaje, tylko o kilka stówek mniej. Ale reklama piękna, potwierdzam;)

Sebastian

W na przełomie sierpnia/września na rozmowie w PPG (usunięte przez administratora) we Wrocławiu. Ogólnie rozmowa miła, ogólna, 13 minut i do domu. Jak na stanowisko inżynierskie to chyba za krótka. Ale to chyba potwierdza przeczytaną tu opinię że to tylko teatrzyk który musieli zrobić. Obiecano mi przysłać e-mailem informację o wyniku rozmowy - niestety nie dotarła do dziś. Nie było rozmowy o wynagrodzeniu. Było tylko pytanie "jakie są Pana oczekiwania finansowe?" i po podaniu odpowiedzi szybko się pożegnaliśmy. Standardy HR niskie.

@Sebastian

@Sebastian, a jak długo od momentu aplikacji czekałeś na kontakt ze strony firmy? Czy przed rozmową kwalifikacyjną przechodziłeś jeszcze jakiś etap rekrutacji? Rozumiem, że nie spytałeś, jaką stawkę może zaoferować pracodawca? Powiedz, co Twoim zdaniem powinno się zmienić w sposobie prowadzenia procesu rekrutacyjnego, by potencjalni pracownicy czuli się lepiej.

XXX

Taktowanie ludzi na bardzo niskim poziomie, zwalniają z dnia na dzień nie uprzedzając wcześniej o wypowiedzeniach. Brak kontaktu z przedstawicielem handlowym. Wmawianie, ze nie ma się urlopu lub nie zrobiło targetu. Nie polecam!!

Patrycja

@Ja, Twoje wpisy są bardzo chaotyczne, możesz je nieco usystematyzować? Rozumiem, że praca jest wyczerpująca, czy to jest dla Ciebie główna wada? Jakie dobre strony możesz wymienić? @Wojciech, dziękuję za odpowiedź. Czy istnieje możliwość dopasowania zmian? Pracodawca wypłaca dodatek nocny?

@Patrycja

Patrycja, ale co ja mam usystematyzować ? Generalnie zakład zmierza ku swemu końcowi, cieżko jest znalezć człowieka który by chciał pracować w polifarbie na takich warunkach jakie są proponowane, w tej chwili praca tam to strata czasu. Co rozumiesz przez dopasowanie zmian ?? Jest wypłacany dodatek nocny .

Patrycja

@Wojciech, czy w związku z tym, że jest to praca fizyczna, zatrudniane są również kobiety, czy może jest to zależne od stanowiska? Czy praca jest zmianowa? Powiedz proszę, czy pracodawca wymaga doświadczenia. @Czarek, pod tym linkiem znajdziesz kontakt do firmy: http://www.dekoral.pl/kontakt Nie jestem pewna, czy można tam przesyłać CV, ale warto się dopytać. Daj znać, gdy zdecydujesz się na aplikację.

@Patrycja

Kobiety zatrudnianie są tylko i wyłącznie na produkcję. Praca jest 3 zmianowa.

Jak chcecie przewalać 10 ton farb dziennie w pikingu i nie mieć możliwości na nic innego polecam szczególnie kulturystom nie wyrabiasz normy to jesteś ...ale teraz i tak tam nie ma komu robić bo nikt nie chce dawajcie nawet inwalidę przyjmą

Zostaw merytoryczną opinię o PPG Deco Polska - Wrocław

• Jak się pracuje w PPG Deco Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PPG Deco Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPG Deco Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 2 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PPG Deco Polska