Opinie o Automotive Lighting w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Automotive Lighting. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Automotive Lighting o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Automotive Lighting w Sosnowiec

Antek

To nie jest sianie fermentu ,a prawda jest taka ,że dużo osób przychodzi do pracy ze stanem podgorączkowym ,siąkają ,smarkają ale do lekarza nie pójdą.Jeszcze pracują 12 godzin.Ludzie praca nie ucieknie jeszcze zdążycie zarobić dodatkowe pięniądze ,dlaczego jesteście tacy zachłanni za pieniędzmi a nie dbacie o swoje zdrowie. Nie ma ludzi w pracy niezastąpionych ,a z tego wynika ,że jesteście wołami roboczymi !

Kiep

23 przypadki Covid potwierdzone w zakładzie i jakaś dziwna cisza nikt nic na ten temat nie mówi

Spe
@Kiep

Wiesz coś więcej to pisz???

Lusia

A na którym zakładzie?

TenTego
@Kiep

Narazie jest 1 potwierdzony przypadek.

siła spokoju

gratuluje wszystkim podwyżek, odrazu forum ucichło i wszystko jest pięknie, a związki mają ze 3 lata plaży :DD

Zenek
@siła spokoju

jakich podwyżek? bo na L4 jestem i nic nie wiem...

Dorota
@siła spokoju

Zobaczysz jak sobie odbija tę podwyżkę przy premii grudniowej.

Nio

Minimalna wzrosła do 2800 od 2021,nie chcieli się ośmieszać chyba

Alicja

@siła spokoju ile było tych podwyżek ?

Monter

Rozmowa z mistrzem na stołówce na hali B

Czy będzie pani pracowała w każdy weekend i przychodziła na nadgodziny w tygodniu? Czym zajmowała się pani w poprzedniej pracy? Jak z dojazdem do miejsca pracy?

Leszno
Tajemniczy Lokford

Czy ktoś wreszcie coś zrobi z przerwami na hali C? A raczej z problemami o doproszeniem się o nie? Ja nie widzę innej opcji niż info do ZZ plus skargi do skrzynek. Co może kierowniczek nie wie że jest takowy problem?

Grzegorz
@Tajemniczy Lokford

Ale co związki mają robić w tym kierunku oni mają przerwy........najważniejsze ze wykresy się zgadzają i produkcja idzie

Pesymistka

Witam to jeszcze raz ja ! nie dam za wygraną Chodzi o przyjęcie mnie do pracy może być nawet z agencji pośredniczącej pracy. Jak wspomniałam jestem w trudnej sytuacji co z tego że mam te 500+ ? i czworo dzieci na utrzymaniu. Szukam tez partnera do opieki nad dziećmi piąte w drodze. Próbowałam szczęścia jako opiekunka osób starszych pierw w kraju a konkretnie w Bytomiu. Tam opiekowałam się rodziną : prababcia z alzheimerem,babcia z demencją,ojciec z kiłą i matka z żółtaczką. Wszyscy mieli niebieskie karty i nadużywali alkoholu.Nie wytrzymałam przerosło mnie to wszyscy tam mieli kuku. Rzuciłam to i wyjechałam do Niemiec , tam była podobna rodzinka gdzie stary dziadek obsrywał sie bez przerwy i jeszcze po kolacji kazał smyrać się po worze. Miałam dość ,jeszcze do tego w trakcie śniadania dla zabawy oblewali się herbatą. Zjechałam i jestem bez środków do życia. W moim CV wykształcenie podstawowe niepełne ale za to kurs na wózki widłowe ,kasy fiskalne i udało mi się zrobić kurs spadochronowy na Balicach w Krakowie.Ogólnie jestem robotna nawet moge pracować na stołówce zakładowej bo ten kto co nie zje to przyniose do domu. Z tym zakładem chcę się związać na dobre i na złe.

Max

Co za sebix. Czytać ze zrozumieniem w podstawówce nie nauczyli, czy miałeś wypadek i „wyj...” się na głowę? Spoko Seba, ta odpowiedź nie była do ciebie

Oranżada

Stało się!! W przyszłym roku wzrasta płaca minimalna. Teraz będzie 2800brutto, czyli prawie 2100 na rękę. Ile zarabia się w al? Oczywiście będą jakichkolwiek nadgodzin (tak wiem, to abstrakcja) Czy to oznacza że będziemy zarabiać najniższą? Haha na bank będzie jeszcze więcej chętnych

Seba
@Oranżada

Nie wiesz o co chodzi ? To ja ci powiem. Nasz rząd dąży do tego żeby każdy czy to robol, sprzątaczka, ochroniarz itd zarabiał tyle samo. Do tego to wszystko zmierza !!! To prawda że nikomu nie będzie się chciało zapierd.w takim AL za troszkę więcej niż najniższa. TAKIE CZASY CHETNYCH NIE BĘDZIE!!!

Poldek
@Seba

A może raczej politycy dążą do tego żeby ktoś nie dorabiał się na twoim grabie, płacąc ci 1600zł a samemu zarabiał gruba kase?

Ar4ek

Lipa chciałem przyjść do was do pracy ale dojazd to masakra z Będzina jak nie ma auta.

loco

Jakby kogoś interesowało to są poszukiwane osoby na stanowiska monterów lamp, praserów tworzyw czy ustawiaczy wtryskarek. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu pod tel 32 29 60 230 lub 32 2960129 lub przesłania CV (usunięte przez administratora)

Przeżywający szok
@loco

Może lepiej płacić więcej? Kiedyś ALP płacilo mega więcej w porównaniu do innych zakładów, wtedy nie było problemu z brakiem ludzi. To firma decydowała kogo chce a kogo nie. Problemem nie jest wydaje mi się brak osób poszukujących pracy, ale to że za takie same lub nawet większe pieniądze jest praca w innym miejscu. Czy bierzecie pod uwagę to ile wydajecue na szkolenie nowych i na np ewentualne problemy związane z nowymi typu braki selekcja itp? Za niedługo jesień, przeziębienia- l4, szkoła- opieki w przypadku zdalnego, opieki. Myślicie że będzie lepiej ? Ilu brakuje pracowników? Jaka jest średnia tych którzy jako nowi zostają dłużej niż np 2 miesiące? Nadgodziny to rozwiązanie problemu czy skutków z niego wynikających? Czyt. Jak masz braki to uważniej się przeglądasz i je wyrzucasz tracąc czas i ponosząc zbędne koszty starając się wyprodukować czy usuwasz przyczyne braków? No właśnie a co jest przyczyną braku personelu ? Pech i przypadek czy zarobki? Rozwiązaniem problemu powinno być zlecanie nadgodzin czy zgaszenie problemu u podstsw? Większa kasa = więcej chętnych + możliwość wyboru kogo tu chce s kto się nie nadaje i to bez obaw o brak chętnych do prac y. Ja żadnych harwardow nie skończyłem a to widzę i tego jestem pewny, a wy ?

Saw
@Przeżywający szok

Dobrze mowi!!

Monterka
@Przeżywający szok

Brawo!!! Zgadzam się

@loco

Nie, nikogo to nie interesuje.

Beczka miodu

Brakuje ludzi ? Może warto żeby ak zaobserwowal ile czasu na palarniach tak liczba mnoga palarniach, spędza fotoreporterka z jego hali. Raz na jednej palarni a raz ba drugiej. nie chce żeby ją przycieli na nic nierobieniu? Ludzie się komunikują i widzą, rozmawiają. Daj ją chłopie na maszynę, po co ma ktoś inny pracować 12gdz żeby wypełnić luke? Fioleczka ma ręce czy nie? Co za różnica czy trzyma papierosa czy odblyśnik?

Jancio z Wodników
@Beczka miodu

składki związkowe to ja płacę z przyjemnością, w zamian będą moje ulubione pieczonki i wódeczka, takich wycieczek to nie ma w żadnym innym zakładzie !!

Zapach
@Beczka miodu

I pyk, mam pomysł na kaizenik. A na szali leżą donosiclelstwo i częste wizyty na palarni na jednej szalce, a na drugiej komplet rąk to pracy na maszynie. Jak zrobić takiego kaizena? Jak to obliczyć? Komu oddać żeby nazwijmy to nie zginął ?

Izolda

Powiedzcie kto o zdrowych zmyslach da sie ograbiac co miesiac ze skladki z wyplaty na Zwiazki? WIadomo ze przez kolejne pare lat beda narzekac ze bylo ciezko wiec cieszcie sie ze was nie zwolnilismy. Pytanie: a wycieczki dla pociotkow i znajomych krolika ze zwiazkow beda jeszcze? Pytam bo pewnie inni zwiazkowcy nawet nie maja swiadomosci !

Koza

Ja osobiście myślę że jeżeli ludzie będą naciskać na brak podwyżek i nadgodziny związane z brakiem siły roboczej to pewnie coś wymyśla żeby zatkac niektórym pyszczki jakimś wyjazdem. Obecnie często słysze narzekania że nie ma komu robić bo brakuje ludzi, a stawka nie rośnie. Potem się dziwią dlaczego ludzie nie chcą tu robić albo się zwalniają.

Grudziądz

popieram, ja też wolę żeby żwiązki profesionalnie zajeły się wycieczką z pieczonkami i wódeczką niż zeby całe siły skierowały na jakąś walkę o podwyżki, mniam mniam !

Janek z makaronem

Związki dały info o s9bocie? A dlaczego związki nie wykorzystują sytaluacji związanej z brakiem personelu do rozmów o podwyżkę??? Mnie np nie interesuje korona, ale sytuacja obecna. Brakuje pracowników? Zwalniają się? Dlaczego? Najprawdopodobniej chodzi i kase. W anazon płaca 20zl/h a obecnie trwają rozmowy że związkami nt 25 zl/h. A tutaj co? Jakie rozmowy ? Ws przymusowych sobót i 12 godz? Co to za rozmowy ? Co za związki? Wirus wirusem ale skoro brakuje rąk do pracy i ogłaszanane są zbiorowki, są 12gdz ?to na co czekać więcej? Na co czekają związki? Na jaki impuls, żeby wznowić rozmowy ? Może skoro brakuje rąk do pracy to może związkowcy niech pomagają? Pytanie do tych którzy płaca skladki na związki- czy pasuje wam to że słyszy się o 12 godz zmianach i o sob zbiorowych bo trzeba nadrobić w syt gdy ludzie nie słyszą argumentów typu jest kapa bo nie ma komu robić to prosimy o zwiększenie stawki ? No sorry ale skoro jakiś tam zakład placi 20zl Plus posiłki za symboliczną złotówkę to co się dziwić że w innym nie chcą pracować lub odchodzą, skoro w innym zakładzie pomimo pandemii jakieś związki chcą 25 zamiast 20 a w innym milczą, to co się dziwić że z tego innego odchodza

Minionek
@Janek z makaronem

jak pociotki sa w zwiazkach to tak masz ...

TenTego

Związki dały info o roboczej sobocie niby od dyrekcji dlaczego niby? (usunięte przez administratora)

Chłopczyk
@TenTego

Ciekawe czy związkowcy przyjdą w sobotę od 14 w ten zaduch lub na noc? Tak chętnie podpisują soboty robocze to zapraszamy na halę ochłodzić się.

Chłopczyk

Braki personelu na produkcji?Przeliczyć towarzystwo w pseudo biurach, wyłapać stałych klientów palarni w granatowych koszulkach.Już mamy uzupełnienie na produkcji, a co za tym idzie ludzie będą mieć spokój z 12-mi.Znaczy Ci co chcą niech orają.

Antek

Wchodzą soboty pracujące zbiorowe i nie tylko wreszcie człowiek dorobi do tej jałmużny. Takie informacje cieszą i motywują do dalszej pracy. Super super super z radością zapraszam na stawiki na kaczki i bobry. Tym samym zakład odrabia straty,a pandemia trwa ,a soboty zbiorowe nie są przymusowe.

Koń z walony

Adek, powiedz mi jak to jest że np liderzy (gdy oczywiście są dopóki ktoś się tym interesuje) muszą sobie tak zorganizować weekendy żeby dyżurować itp, pracownicy żeby wywieźć braki, posprzątać, ustawiacze żeby posprzątać i wywieźć przetryski itp.. podczas gdy niektóre osoby odpowiedzialne za organizację tego i owego chyba nie potrafią podzielić wolnego tak żeby inni nie musieli działać po 12 godzin. Ktoś wogole kontroluje to wszystko? Co to za organizacja i zarządzanie skoro takie ja ja się wydziewają? Czy nie jesteś przypadkiem po to żeby zorganizować wszystko tak żeby działało? Po co są kier sekt? Pytam bo nie wiem po co jesteś. Nikogo nie oskarżam a dopytuje i pisze żeby uzyskać odpowiedź.Prośba o spotkanie z pracownikami i wytłumaczenie za co odpowiadasz. No proszę cie, nie rób sobie jaj. Może jakaś lektura o zarządzaniu zasobami ludzkimi, przynajmniej jakieś podstawy? Brak wiedzy to nie wstyd. mi osobiscie wydaje się że wstydem dla człowieka powinno być raczej ukrywanie własnej beznadziejnosci w tym co się na codzień robi, sory w tym co się powinno robić. Po co tylu kier i jeszcze kier kierów skoro zdaniem części zał.prawdopodobnie zbyt wiele osób ma dany w tym samym czasie urlop, a przez to ci co są mają zaproszenie na 12gdz ? I to w miseczkach i takich temp. uwaga pytanie wisienka na torcie jakie wnioski wyciągnąłes i kto odpowie za zaistniala sytuację? Bo rozumiem że premie zabiera się nie tylko na produkcji ? Tak w sumie to nigdy nie słyszałem żeby np ktoś sam sobie odebrał premie za to że czegoś nie dopilnował - taka ciekawostka

Kamil

Dostałem propozycję pracy przez agencję pracy na wózek widłowy. Warto próbować? Jest szansa na umowę?

Kuku
@Kamil

Nie ma. Ha

Pesymistka

Czy w obecnej chwili są przyjęcia do pracy na linie montażowe ? ostatnio pracowałam w Niemczech w charakterze opiekunki starszych osób mycie ,podmywanie ,gotowanie ,pranie ,robienie zakupów.Zjechałam na dobre bo miałam tam doła. Mam też uprawnienia na wózki widłowe które zrobiłam w Bytomiu na pl.Grunwaldzkim. Jaka jest pensja na start ? i czy są nadgodziny ?

Pracowałem w ALP 10 miesięcy pod agencją. Z powodu epidemii nie przedłużono mi umowy. W trakcie zatrudnienia wykorzystałem 2 tygodniowy urlop wypoczynkowy. Czy ktoś na tym forum się orientuje czy należy mi się dodatek urlopowy?

Zostaw merytoryczną opinię o Automotive Lighting - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Automotive Lighting?

Zobacz opinie na temat firmy Automotive Lighting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 518.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Automotive Lighting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 487, z czego 94 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 329 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Automotive Lighting?

Kandydaci do pracy w Automotive Lighting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Automotive Lighting