Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A.

0 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A.

Administrator Nowy wpis

Dzień dobry wszystkim. Szukam byłych pracowników których możnaby było zapytać w odniesieniu do specyfiki współpracy w firmie Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A.. Czy rozmowa rekrutacyjna odbywa się zdalnie? Czy nastrój w pracy jest ok? Szczerze dziękuje za pomoc.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Tomasz Hofbauer

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

05.04.2023 04:04

Proszę opisać krótko firmę.

Tomasz Hofbauerikona wywiad

Producent zbiorników ciśnieniowych TERMEN specjalizuje się w produkcji urządzeń stosowanych w inżynierii cieplnej, klimatyzacji i chłodnictwie, w tym filtroodmulników, sprzęgieł hydraulicznych, stabilizatorów temperatury oraz podgrzewacza Z-BIS, który jest przeznaczony do podgrzewania wody użytkowej w kotłowniach gazowych i olejowych. Firma posiada System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2015. Od 1992 roku działa na rynku europejskim jako spółka akcyjna. W ofercie firmy znajdują się również szkolenia i egzaminy dla spawaczy zgodne z wymaganiami UDT oraz Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem handlowym Belimo i Secespol.

Czym zajmuje się Państwa firma?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

TERMEN SA jest producentem stalowych zbiorników ciśnieniowych. Dostarczamy nasze produkty zgodnie z indywidualnymi wymaganiami projektu i zamówienia klienta. Zbiorniki te są wykonywane z atestowanych stali niskowęglowych lub stali nierdzewnej. TERMEN posiada uprawnienia do produkcji, montażu i naprawy zbiorników ciśnieniowych o różnych parametrach technicznych, w tym również tych przeznaczonych do niebezpiecznych materiałów ciekłych zapalnych, żrących i trujących. Zakres temperatury roboczej i ciśnienie robocze są dostosowywane do potrzeb klienta, a projekt zbiornika jest opracowywany zgodnie z nietypowymi wymaganiami użytkownika i w porozumieniu z nim.

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

TERMEN SA jest firmą założoną w 1992 roku. Kapitał akcyjny 1.000.000 zł skupiony jest w rękach krajowych inwestorów - osób fizycznych. Początkowo podstawową działalnością były remonty węzłów cieplnych i kotłowni. Na podstawie doświadczeń wyniesionych z tych remontów, firma opatentowała urządzenia do filtrowania wody grzewczej. Z czasem produkcja urządzeń dla ciepłownictwa stała się podstawową działalnością.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

W firmie pracuje 25 osób, większość to pracownicy produkcji, co wynika z profilu działalności.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

W związku z nagłym wzrostem zamówień, planujemy zwiększenie mocy produkcyjnych. Szukamy pracowników do wykonywania prostych prac, przy produkcji zbiorników stalowych, nie wymagających szczególnych umiejętności, jak i kandydatów z wykształcenie technicznym, znających podstawowe zagadnienia rysunku technicznego oraz znajomość specyfiki produkcji w branży metalowej. Poszukujemy spawaczy, pomocników spawaczy albo osób pragnących zdobyć zawód spawacza. Przyuczenie się do zawodu spawacza w firmie zajmującej się produkcją, jest znacznie bardziej efektywne niż w trakcie odpłatnych kursów.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

W naszej firmie nie ma działu HR. Rekrutację prowadzi bezpośredni przełożony, oceniający kandydata podczas rozmowy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

Pierwszy dzień pracy zawsze rozpoczyna się od szkolenia BHP. Po szkoleniu nie mamy określonego terminu na wdrożenie pracownika, ponieważ zależy to od indywidualnych cech personalnych. Jeśli pracownik nie miał wcześniej doświadczenia w zakładzie o podobnym profilu działalności, wdrożenie może trwać dłużej, a czas ten jest uzależniony od indywidualnych kwestii.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

Firma zawsze wspiera pracowników, którzy wykazują chęć rozwoju i zdobywania nowych umiejętności. Dotyczy to nie tylko inżynierów, którzy muszą nadążać za szybko rozwijającą się technologią, ale także pracowników produkcyjnych. Wszyscy pracownicy mogą uczestniczyć w programach racjonalizatorskich, zawierających pomysły na usprawnienie pracy, produktu lub procesu, za co nagradzani są finansowo. Wspieranie pracowników dotyczy nie tylko rozwoju ich kwalifikacji zawodowych, ale także działań mających na celu doskonalenie procesów i produktów.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Tomasz Hofbauerikona wywiad

Spółka w roku 2023 będzie dążyła do utrzymania dotychczasowego poziomu sprzedaży lub zwiększenia sprzedaży i wypracowanego zysku, poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych produkowanych przez nas wyrobów oraz poszukiwania nowych rynków poza granicami kraju. Spółka przeprowadzi audyt recertyfikacyjny Systemu ISO, w celu przedłużenia ważności certyfikatu na kolejne lata. Oznacza to, że w Spółce są wdrożone procedury mające na celu poprawę zarządzania jakością, wzrost konkurencyjności, poprzez ciągłe dążenie do doskonałości oraz poprawa marketingowego wizerunku naszego Przedsiębiorstwa.

Zostaw merytoryczną opinię o Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A. - Wrocław

Firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A. prowadziła rekrutację na poniższe stanowiska:

• Monter-Ślusarz, Wrocław - Czerwiec 2023
  • ŚLUSARZ - MONTER ZBIORNIKÓW STALOWYCH, Wrocław - Wrzesień 2022
  • ŚLUSARZ-MONTER ZBIORNIKÓW STALOWYCH, Wrocław - Maj 2022
  • ŚLUSARZ-SPAWACZ, Wrocław - Kwiecień 2022
  • PRACOWNIK PRODUKCJI, Wrocław - Marzec 2022
  • SPAWACZ-MONTER MAG-135, Wrocław - Marzec 2022
  • SPAWACZ-MONTER (METODA MAG-135) - DOCELOWO UPRAWNIENIA UDT, Wrocław - Grudzień 2021
  • MONTER-ŚLUSARZ, Wrocław - Październik 2021

Czy pracujesz w firmie Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A. lub pracowałeś/aś? Zostaw raport z rozmowy rekrutacyjnej i powiedz jak Ci się pracuje .

Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowe Termen S.A.