Opinie o CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze" w Orzesze

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze". Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze" o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze" w Orzesze

Witam. Aktualnie pracuję w Anglii w hucie szkła ok. 3.5 roku, przepracowałem mnóstwo nadgodzin. Nasz system polega na 14stu dniach pracy i 7 dniach wolnego co 3tyg. Jednak sprawy prywatne ściągają mnie do kraju. System 4ro brygadowy, zmiany 12sto godzinne. Pracuję na całym zimnym końcu, w zależności od zapotrzebowania stanowisk. Włącznie z kierowcą wózka widłowego. Zastanawiam się nad pracą w Orzeszu, warto? Czy lepiej się przebranżowić? Czy wiedza i pracowitość są doceniane w tej hucie? Zastanawiam się nad pracą w hucie w Orzeszu, warto? Czy lepiej się przebranżowić?

Operator
@Zainteresowany

Hay, napisz mi gdzie jest ta hutą i jak płacą operatorom.

Kkk

Potwierdzam

Bleble

Piszesz jakieś obcię to do HR i do zwolnienia

Witam jakie są faktyczne średnie stawki netto dla operatora lini lub operatora wózka widłowego jaki był faktyczny socjal na ręke w ubiegłym roku? I jaki można się spodziewać w następnym roku. Czy firma ma np. coroczne podwyżki inflacyjne. Tylko proszę szczerą odpowiedź zanim złożę cv.

@Zainteresowany

Operujemy stawkami brutto, bo takie widnieją na umowie o pracę. Stawka netto może być zmienna np., ze względu na ilość dni chorobowego. Dla Operatora Linii stawką początkową jest 3400 PLN brutto, co po 3 miesiącach wzrasta do 3600 PLN brutto. Dla Magazyniera (operator wózka widłowego) stawka początkowa to 3600 PLN brutto, a po 3 miesiącach – 3800 PLN brutto. Po kolejnych 9 miesiącach następuje dalszy wzrost wynagrodzenia. W firmie dokonywany jest każdego roku przegląd wynagrodzeń, który do tej pory był podstawą do indywidualnych podwyżek (czasem kilka razy w ciągu roku) uzależnionych od kompetencji. Świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - jak np., wczasy pod gruszą - zależą od grupy dochodowości pracownika i nie są jednakowe dla wszystkich pracowników, co jest wymogiem prawnym. Pozdrawiamy, HR CP Glass

Dziękuję za odpowiedź

Zainteresowany2
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

A jak to wygląda na automatach ?

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
Pracownica

Witam czy ten wspaniały zakład ma zamiar w tym roku wypłacić premie świąteczną 13 pensję? Czy w ogóle jakiś dodatek na koniec roku. Czy znowu nic jak rok temu? Ogromny zakład pełen social i rok temu ogromne rozczarowanie, bo nawet źle prosperujace firmy wypłacaja pracownika premie świąteczną albo premie związana z zyskami za cały rok pracy

@Pracownica

Prosimy, aby pracownicy kontaktowali się z przełożonym, Działem HR lub Działem Administracji Kadrowej, celem uzyskania wiarygodnej informacji.

Anita

Moje pytanie również brzmi, czy pracownicy dostaną premie świąteczne albo dodatek za cały rok ciężkiej pracy? W tych czasach już na każdym zakładzie pamięta się o premii świątecznej, albo bonach żywnościowych!!

@Anita

Niezalezny

Chciałbym się dowiedzieć czy w firmie CP Glass Orzesze jest praca w godzinach nadliczbowych? I w jakiej formie jest "wypłaca" (czy 100%, czy do wybrania) i jaka jest możliwość awansu w tej firmie.

@Niezalezny

Regulamin Pracy dopuszcza pracę w godzinach nadliczbowych. Oczywiście, z zachowaniem wymagań Kodeksu Pracy. Godziny nadliczbowe, albo są wybierane przez pracowników, albo wypłacane na koniec okresu rozliczeniowego. W firmie wykorzystujemy potencjał pracowników, uwzględniając ich pierwszeństwo w procesach rekrutacyjnych w ramach awansu. Pozdrawiamy, Dział HR CP Glass

Bbb

Ludzie którzy uczciwie pracuja są dla kierownictwa niczym najlepszy pracownik to taki który albo nic nie rozumie (Ukrainiec) albo chodzi co godzinę na palarnie. Za dużo ludzi którzy chcą rządzić a za mało którzy robią dyrektor kierownikiem kierownika pogania. I te zmyslne bhp tylko na papierze brak przejścia przez magazyn ale trzeba chodzić między wózkami bo przeciez winda nie działa przewracajace się butelki na odprezarce przecież nie można na nią wchodzić a tam nie można kierownik patrzy to trzeba! I wiele innych przypadków. Zarobki są spoko ale kto to psychicznie wytrzyma? No tak kierownicy. Może by tak na tydzień kierowników dać na automat? Na linie? Żebyś się przekonali bo do nich żadne uwagi nie docierają. Szacunek do ludzi do prostych ludzi dzięki którym wy wspaniali kierownicy dyrektorzy i wszyscy co siedzą i się tylko uśmiechają możecie nic nie robić a dużo zarobić tego szacunku właśnie wam brakuje.

@Bbb

Obowiązujący w firmie "Kodeks Postepowania" obliguje Pracowników do informowania o sytuacjach związanych brakiem okazywania szacunku. Pracownicy zostali poinformowani, w jaki sposób należy nieprawidłowości zgłaszać. Jeżeli Pracownik nie pamięta, proszę dopytać w dziale HR lub samodzielnie sięgnąć do broszury „Kodeks Postępowania”, którą każdy Pracownik otrzymał. Wpis na GoWork nie może zostać potraktowany jako zgłoszenie. Prosimy o kontakt bezpośredni z Działem HR. Firma szanuje ludzi uczciwie pracujących. Doprowadzono do bardzo wielu zmian, by Pracownikom pracowało się lepiej i by byli zadowoleni. Z tego co wiemy, Pracownicy widzą te zmiany i je doceniają. Palarnie powstały na skutek próśb Pracowników oraz dla zachowania higieny powietrza w toaletach. Kierownicy mają obowiązek monitorować racjonalność korzystania z palarni. Jeżeli tak nie jest, to prosimy o kontakt z działem HR, który zapewnia dyskrecję. Inaczej nie jesteśmy w stanie wyegzekwować prawidłowego zachowania. Pracownicy z Ukrainy posługują się językiem polskim. Kadra zarządzająca - na każdym szczeblu - pracuje i ma duże obłożenie pracą. Jednym z jej zadań jest zarządzanie podległym zespołem i kierownictwo jest rozliczane z efektów pracy swojego zespołu. Winda została uszkodzona, gdy Pracownik uderzył w nią wózkiem widłowym. Koszt naprawy jest duży i sprawa naprawy jest w toku - nie jest to prosta usterka, którą możemy sami usunąć. BHP jest dla nas priorytetem i codziennie dokładamy starań, by wzrastał poziom bezpieczeństwa na terenie naszego zakładu. Musimy jednak pamiętać, że niektóre inwestycje wymagają dłuższego czasu realizacji. Rozumiemy rozżalenie Pracowników zaangażowanych i uczciwie pracujących – dlatego cały czas pracujemy nad ulepszaniem i wygodą pracy. Nie mniej jednak, nie jesteśmy w stanie zrobić wszystkiego od razu. Anonimowe skargi nie posuwają rozwiązań do przodu - dlatego zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, byśmy bazowali na konkretach i te naprawiali. Zapraszamy, Dział HR CP Glass

Zainteresowana

Witam czy są jakies przyjęcia do pracy kobiet?

@Zainteresowana

W hucie pracują zarówno Panie, jak i Panowie. Zapraszamy do śledzenia naszych ofert pracy na: https://canpack.es-candidate.com/pl/jobs/offers/0/0/0/1,20/ i składania CV. Pozdrawiamy, Działa HR CP Glass

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

error

parę minut bo już nawet (usunięte przez administratora) nie chcą pracować w tym (usunięte przez administratora) i sprowadzają (usunięte przez administratora).

@error

Bazujmy na faktach: Zainteresowanie pracą w naszej hucie wśród obywateli z Ukrainy jest bardzo duże. Jednak dla nas ograniczeniem jest brak doświadczenia kandydata w pracy w hucie szkła albo całkowity brak znajomości języka polskiego, co jest przeszkodą w skutecznym uczeniu kandydata. Pracownicy z Indii mają WIELOLETNIE doświadczenie w siostrzanej hucie szkła. Rotacja obecnie bardzo niska; pracownicy rzadko rezygnują z pracy w hucie. Kandydatów do pracy nie brakuje. Może to oznaczać, że huta jest jednak dobrym pracodawcą - wymagającym, ale dobrym.

Aaaa

Ciekawy jestem ja na hucie ma być dobrze jak młody pracownik który zaczyna pracę dostaje od 4500zl brutto ( taka oferta pracy widnieje na olx) a pracownik który samodzielnie wykonuje swoje obowiązki od kilku lat nie ma tak wysokiej podstawy. Porażka zakładu pracy!

@Aaaa

Dzień dobry, Aby zapewnić równość traktowania pracowników, w naszej firmie obowiązuje tabela wynagrodzeń, w której jasno określone zostały poziomy wynagrodzeń pracowników na poszczególnych stanowiskach, w zależności od stażu pracy. W związku z tym, nie ma możliwości, aby nowozatrudniony pracownik otrzymywał NA TYM SAMYM STANOWISKU wyższą płacę niż pracownik doświadczony. W razie pytań, prosimy o kontakt: hr_info@canpack.com Zespół HR CP Glass S.A.

Aktualny pracownik
@Aaaa

Ma pani racje ...to jest smutne ze pracuje obecnie 2 lata a mam gorszy zarobek od nowego ...niedocenianie pracownika a wymogi bardzo duze ....ogolnie jak kogos zadowoli 2500 za chodzenie w piatki swiatki i niedziele to na hucie nie bedzie mu zle ...tyle ze za 2500 to mozna na rynku znalesc prace w normalnym systemie ...zteszta polecam samemu zobaczyc ...premia na zakladzie w tamtym roku byla 2 razy na 12 miesiecy tak ze wnioski prosze wyciagac samemu

arek23
@Aktualny pracownik

ogólnie koszmar,ludzi nie ma do pracy , trzeba zasuwać jak wół za braki kadrowe ,do tego wte upały zbyt mała ilość napoi, a to powinno być zapewnione na każdym stanowisku prac nie tylko na automatach, za śmiesznymi bonami trzeba samemu biegać i się prosić,żenada i wstyd dla pracodawcy...

@arek23

Od tygodnia upały dokuczają nam wszystkim. Pracownikom przy automatach zapewniamy kabiny chłodzące oraz punktowe nawiewy. W pozostałych obszarach aktualnie montowany jest system chłodzący i wentylujący - to olbrzymia inwestycja, która już wkrótce znacznie poprawi warunki pracy. Pracownicy mają nielimitowany dostęp do schłodzonej wody. Napoje profilaktyczne – od 01.07.2019 - będą dostępne na stołówkach w szafach chłodzących zgodnie z potrzebami. Bony, o których Pan wspomina, są rozprowadzane poprzez specjalnie do tego dedykowane osoby i brak jest dotychczas jakichkolwiek uwag ze strony pracowników. Na dzień dzisiejszy, huta - w porównaniu z innymi zakładami, cieszy się popularnością wśród szukających pracy. Niejednokrotnie pracownicy, którzy rozstali się z hutą, proszą o ponowne zatrudnienie. Nie odczuwamy braków kadrowych. Zapraszamy Pana indywidualnie do aplikowania na stanowiska zgodne z Pana kwalifikacjami. O niwelowaniu niezadowolenia i poprawie trudno mówić anonimowo. Zachęcamy, by mówić sprawiedliwie i o konkretach. Jeżeli nie bezpośrednio, to np., poprzez wytypowanych przedstawicieli pracowników. Jest to częstą praktyką w firmie. Jeszcze raz zachęcam do kontaktu bezpośredniego. Może skorzystać Pan z maila kontaktowego do Działu HR: hr_pl_orzesze@canpack.com Pozdrawiamy, Zespół HR CP Glass S.A.

Abc
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

Widać że ktoś to odpowiada na te komentarz nie ma pojęcia co się dzieje na hucie. Przy automatach są pomieszczenia klimatyzowane ale żeby z nich skorzystać i na prawdę się ochlodzic to trzeba mieć czas rzeby tam wejść i szczęście żeby na kamerach nie zobaczyli że ktoś jest w środku a nie pracuje przy automacie. Nie ma nawet 15 min przerwy żeby zjeść spokojnie a o tym że nie ma gdzie usiąść to nawet nie wspomnę.

Doświadczenie
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

Jednak jest taka możliwość.. Nowi pracownicy mają więcej od tych doświadczonych. Proszę sobie może przejrzeć umowy i dokładnie to sprawdzić Bo nikt sobie tego nie wymyśla, każdy widzi stan swojego konta.

jony

opinia negatywna boli lecz fakty są faktami hehehe!!!

Jorgus

Witam serdecznie ,moze Pani ktora tak ladnie wszystko wyjasnia mi odpowie na pytanie kto wpadl na tak genialny pomysl zeby sciagajac ludzi na awarie ,proszenie ich zeby zostali nadgodziny ? Jest zakaz nadgodzin tzn moga byc ale nie wyplacone tylko do wybrania 1:1 w najlepszym wypadku 1:1,5,nieporozumienie przyjsc w sobote i laskawie mozesz to sobie wybrac.Co maja zrobic majstrowie musza sciagnac prosic sie pracownika ,ktory jak bedzie madry to nie przyjdzie ,nie zostanie dluzej bo po co ? Skoro nie da sie mu zarobić tylko trzeba to wybrac!!Ludzie postawcie sie na miejscu tych ludzi zrrzygnujecie z waszego wolnego czasu na rzecz Huty zeby miec za to inny dzień wolny?? Ten ktos poseieca swoj czas paliwo zeby dojechać i co dostaje?? Dziem wolny?.Przecież zaraz nikt wam nie przyjdzie !!a majstrowie maja rece zwiazane bo z jednej strony prosza pracownika nie mogac mu zaoferować nic w zamian !!NIE TE CZASY CZAS SIE OBUDZIC!

@Jorgus

Pracownik wykonujący pracę w dzień dla niego wolny, ma prawo do dnia wolnego od pracy. Powinien być on udzielony do końca okresu rozliczeniowego w terminie uzgodnionym z pracownikiem. Nieudzielenie dnia wolnego w zamian za pracę w dniu wolnym od pracy z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika. Dlatego, zamiast się denerwować, że otrzymuje Pan czas wolny za nadgodziny – prosimy o zapoznanie się z przepisami w tym zakresie. Dział HR CP Glass

Gg
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

(usunięte przez administratora) prawda to powinniście rozliczać jako dni nadliczbowe a nie nadgodziny.

Jorgus

Hmm co do mojej wcześniejszej sugestii nikt sie nie odniósł ?dlaczego ,bo jest niewygodna ? To najlepiej zignorować teraz podobno ma byc zabrana kartka po 25 zl ????Ludzie co sie wyprawia w tej firmie zamiast coraz lepiej to coraz gozej chyba ktos nie pamięta o tym ze rynek nalezy teraz do pracownika nie do pracodawcy!!Huta zmierza w zlym kierunku

@Jorgus

Szanowny Panie, Zapraszam na rozmowę. Anonimowo łatwo jest zarzucać pogorszenie warunków. Porozmawiajmy o szczegółach. Porównajmy wszystkie warunki, które zmieniły się na plus, łącznie z podwyżkami. Bony, czy też kartki są przyznawane na podstawie wyników z wykonywanych na ternie zakładu pracy pomiarów. Jeśli wskaźniki dotyczące danego stanowiska nie pokryją się z odgórnie określonymi limitami, pracownicy nie otrzymają dodatków. Po konsultacjach z pracownikami, pracujemy nad polepszeniem warunków na halach produkcyjnych, co skutkuje obniżeniem temperatury i zmniejszeniem innych utrudnień. Zapraszam do kontaktu: hr_pl_orzesze. Zespół HR CP Glass

Szanowni Państwo, witamy wszystkich Użytkowników serwisu GoWork.pl, poszukujących informacji o grupie CANPACK. Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszą firmą, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie nowej platformy komunikacji, aby odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania. Za cel stawiamy sobie jak najlepsze przedstawienie charakteru pracy, a także warunków zatrudnienia w naszej firmie. Grupa CANPACK, z siedzibą w Krakowie, jest globalnym producentem aluminiowych puszek napojowych, opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz butelek szklanych i zamknięć koronowych. Firma zatrudnia niemal 7 000 osób na całym świecie i prowadzi operacje w 18 krajach. CANPACK, jako firma odpowiedzialna społecznie i opierająca swoje działanie na zasadach zrównoważonego rozwoju, aktywnie angażuje się w inicjatywy z zakresu wspierania lokalnych społeczności, ochrony środowiska oraz sponsoringu sportu młodzieżowego. Zachęcamy do dołączenia do naszego zespołu. Wszystkie aktualne oferty pracy, znajdziecie Państwo w zakładce „Oferty pracy” (https://www.gowork.pl/praca/can-pack-s.a.;pr). Pozdrawiamy, Grupa CANPACK

Mosia
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

Witom. Jestech zainteresowano pracą w Państwa Firmie. Prosza opowiedzieć mi coś na temat tej Firmy bo widza ni ma ani jednyj opini pozytywnyj.

Aaaaag
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

Witam sa przyjecia w Panstwa firmie ... jestem nowa w orzeszu poszukuje pracy ... a mieszkam praktycznie na przeciwko zakladu.

@Aaaaag

Witaj! O naszej firmie i warunkach zatrudnienia możesz przeczytać tutaj: https://www.gowork.pl/cp-glass-s.a.-oddzial-huta-szkla-orzesze,202765/poznaj_nas i tutaj: https://www.gowork.pl/cp-glass-s.a.-oddzial-huta-szkla-orzesze,202765/zobacz_co_oferujemy Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: Dział HR – Rekrutacja - 695 001 627, gdzie otrzymasz odpowiedzi na Twoje pytania. Zapraszamy, Dział HR CP Glass

Aaa
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

Po zlozeniu aplikacji jak dlugo trzeba czekac na jaka kolwiek odpowiedz ?

@Aaa

Uprzejmie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, którzy spełniają wymagania do pracy na stanowisku, na które obecnie prowadzona jest rekrutacja. Zespół HR CP Glass

Agus

Witam sa przyjecie do pracy na hute?

@Agus

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: Dział HR – Rekrutacja - 695 001 627 (pon.-pt., 8:00-15:00). Pozdrawiamy, Dział HR CP Glass

Agus

Witam... mieszkam od sierpnia w orzeszu dokladnie na przeciwko huty ... sa przyjecia do pracy ?

@Agus

Mosia

Witom. Jestech osobą,kero chce sie przyjąć do tej Firmy. Powiydzcie mi yno prowda. Ostrzegom. Robią tam osoby z Rodziny i na dziyń dzisiejszy se chwalą i robota i warunki. Po to są te rozmowy kwalifikacyjne,żeby jasno i szczerze pogodać z Pracodawcą o warunkach zatrudniynio,płacy,nadgodzinach itd. Prosza osoby doświadczone o podsumowanie mojej wypowiedzi.

k
@Mosia

Skoro uwazasz ze najlepiej porozmawiac z pracodawca to dlaczego tego nie zrobisz , napewno bedzie Ci obiecywal ze bedziesz sie u nich czuc jak paczek w masle :) ale skads sie biora opinie na tej stronie i uwierz ze sa prawdziwe..

A.

Nie polecam nikomu takiej pracy !! Na stronach z ofertami pracy chwala sie ze po roku umowa na czas nieokreslony ale juz z tego zrezygnowali i nie daja.. Jak dla mnie Wyplaty za system czterobrygadowy i warunki jakie tam panuja sa smieszne .. wiec naprawde nikomu nie polecam takiej pracy

@A.

Witaj. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z polityką rekrutacyjną w CP Glass S.A., obowiązują następujące długości umów: 1. na okres próbny: 3 miesiące 2. na czas określony: 9 miesięcy 3. na czas nieokreślony Długość drugiej oraz trzeciej umowy w wyjątkowych sytuacjach może ulec zmianie. Dotyczy to przypadków, gdy do jakości pracy, frekwencji i/lub przestrzegania zasad BHP przełożony ma uzasadnione zastrzeżenia. Każdorazowo z pracownikiem prowadzona jest rozmowa, podczas której poznaje on powód podjęcia takiej decyzji i ma możliwość przedstawienia swojego punktu widzenia. Długość umów na czas określony nie może przekraczać okresu przewidzianego w Kodeksie Pracy.

major
@CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"

witam jakie zarobki po 3 miesiącach na stanowisku operatora automatu?

piotr

witam. Mam pytanie ilu pracowników zatrudnionych jest w hucie? Czy jest tylko jeden specjalista ds. BHP? Jakie jest wynagrodzenie na tym stanowisku?

@piotr

Prosimy o kontakt bezpośredni - tel.: 695 001 627. Nie możemy udzielać pewnych informacji na forum anonimowej osobie. Pozdrawiamy, Zespół HR CP Glass

Zostaw merytoryczną opinię o CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze" - Orzesze

• Jak się pracuje w CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"?

Zobacz opinie na temat firmy CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 2 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"
2.1/5 Na podstawie 129 ocen.

CP Glass S.A. Oddział Huta Szkła "Orzesze"