Czy ktoś posiada informację na temat experta finansowego w tej firmie w Poznaniu? Dostałam propozycję pracy ale po poczytaniu opini mam spore wątpliwości. Działalność mnie nie przeraż bo akurat już mam ale siedzenie w Wawie na szkoleniu 3 tygodnie na swój koszt oprócz noclegu to trochę słabo ;( jak faktycznie wyglądają prowizję , jak to się ma do sprzedaży. I jak to z tymi zaległymi wypłatami o których piszecie?
ja
31.10.2014 06:34
Inne
A jak jest w tax care na woloskiej - budynek mars? Mam rozmowe na stanowisko sprzedawcy.
kandydat łódź
03.11.2014 14:36
Inne
Witam,
czy jest ktos z Łodzi? Wysłałem aplikacje na doradce klienta, czy ktos cos wie o tej pracy, jak jest realnie???
pracownik
02.12.2013 10:27
Inne
Nie polecam pracy w tej firmie, pracowałem pół roku jako doradca. Po ustaniu stosunku pracy nie mogę się doprosić o moje zaległe wynagrodzenie. Nie jest to tylko mój osobny przypadek, tylko wiekszość osób, które odchodzą z tej firmy mają z tym problemy, dostając źle naliczone wynagrodzenia, bądź wogóle.
Prowizje zwracalne są do roku, a doradca nie ma wpływu jak księgowa obsłuży klienta( często jest to powód zrywania przez klientów umowy)
wynagrodzenia
18.12.2013 21:50
Inne
Nie słyszałem aby w TC ktoś dostał prowizję w całości w terminie. W każdym miesiącu reklamacje mimo rejestracji w CRMie.
Szkoda czasu na tą firmę.
marek
07.11.2013 13:47
Inne
Ja może opisze prace w Curtus Plaza na Wołoskiej jako konsultant telefoniczny od umawiania spotkań.
Opinie w internecie się sporo przesadzone. Wizualnie rzeczywiście wygląda to słabo. Drzwi do wejścia do biura pamiętają jeszcze PRL. Pokój do rozmów rekrutacyjnych/indywidualnych ma obdrapane ściany, stoi w Nim mnóstwo krzeseł bez oparć. Wyposażenie stanowisk też zostawia trochę do życzenia - na jednym jest dobry komputer, na drugim komputer, który jeszcze ledwo chodzi, ale działa, a na trzecim np. laptop, który się zawiesza. Słuchawki dla niektórych są, dla niektórych nie. A nawet jak są to czasem nie działa mikrofon. I trzeba jedną ręką trzymać słuchawkę, drugą zapisywać - średnie rozwiązanie jak na call center. Poza tym już od Pana na recepcji można usłyszeć, że "taka firma, a nawet nie ma swoich sof na poczekalni".
I to chyba tyle z tych złych stron. Praktycznie jest całkiem dobrze. Ludzie są na prawdę świetni, pomocni, otwarci. Supervisorzy to tak 50/50 - są fajni i są tacy którzy awansowali z konsultanta i uważają się za nie wiadomo kogo. Łatwo o przerwę. Ale wiadomo - jak w każdej firmie istnieje pogoń za targetem. Supervisorzy mają target, my mamy target. I każdy chce wypaść jak najlepiej. Tym bardziej, że nie ma tu żadnej podstawy i wszystko zależy od wyników.
Jeśli nie wierzycie, że można tu zarobić 10000/miesięcznie to zmieńcie zdanie. Sam znam 3 osoby, które tyle tu zarabiają. I tylko ktoś kto nie ma do tego predyspozycji, nie ma dobrej gadki może mówić jak to słabe są zarobki. 1/3 osób zarabia powyżej 5 tysięcy. Pozostałe tak 2 tyś i w górę. Zdarza się kilka osób, które dostają 400 zł. Ale to na Ich własne życzenie.
Tutaj trzeba mieć dobre gadane - firma ma słabe opinie, klienci nie chcą się umawiać na spotkanie, chcą wszystko wiedzieć przez telefon.
Ekipa to młode osoby. Po 1000 umówionych spotkań zapewniają Ci chyba awans.
Target to 85 spotkań - to na prawdę nie dużo. Za target +800 zł.
Do 85 odbytych spotkań - 12 zł/za spotkanie
85-100 - 15(chyba)
100-110 - 20(chyba)
W każdym razie tak to sobie rośnie i dlatego nabicie kilku tysięcy jest proste.
Konsultanci nie mają problemów z wypłatami. Jeśli chodzi o księgowych to rzeczywiście mogę się z tym zgodzić, bo słyszałem.
Ja w każdym razie polecam.
Na rozmowie kwalifikacyjnej - pytają o interesującą stawkę, każą do czegoś przekonać. Szkolenie trwa 2 dni, drugiego dnia już się siedzi z kimś przy stanowisku. Wszystkie skrypty dostaje się od Nich - nie trzeba się główkować, zapamiętywać co tam oferta ma w sobie.
Manolito
05.02.2014 11:13
Inne
Witam,
Jako były pracownik tej firmy mogę się co nieco wypowiedzieć na jej temat.
Byłem jedną z osób dzwoniących do firm i namawiających do 'spotkania z doradcą finansowym'.
Wygląda to w ten sposób, że musiałem tak nawinąć makaron na uszy przedsiębiorcy, żeby złapał się na każde słowo i chciał spotkać z doradcą - za co ja, telemarketer, miałem płacone śmieszne pieniądze 50zł BRUTTO od każdego spotkania umówionego, które się odbyło.
Metody jakich używaliśmy aby przekonać przedsiębiorców były różne - mówiliśmy, że są to spotkania bezpłatne, że TAX CARE ma teraz dni otwarte (chyba cały rok!) i zorganizowaliśmy spotkania z doradcą, byli też tacy, którzy potrafili walnąć ściemę, że są to spotkania bezpłatne, ponieważ organizowane są ze środków unijnych.
No dobrze, spotkanie spotkaniem, ale w jakim celu?
No i tu już musieliśmy wybujać swoją wyobraźnię i zacząć wciskać KIT :)
Na początku była mowa, że są to spotkania na temat optymalizacji podatkowej, jak nie tracić na podatkach, jak zaoszczędzić, jakie sugestie podsunąć księgowej, żeby więcej zaoszczędziła, bla bla bla... Ale przedsiębiorcy słysząc "podatki", "księgowość" ucinali krótko - mam już księgową, dziękuję, do widzenia.
No więc trzeba było zmienić taktykę... O podatkach ani słowa w rozmowie, za to mówiło się, że TAX CARE jest firmą wspierającą przedsiębiorców i organizuje bezpłatne spotkania na temat "obniżenia kosztów prowadzenia działalności" ... No ludzie, śmiech na sali :) Jak już jakiś naiwny klient nie powiedział od razu stanowczo NIE, to się go cisnęło, że mamy wolny termin tego i tego dnia, o tej i o tej godzinie; że SPECJALNIE dla niego zarezerwujemy go,; że doradca dołoży wszelkich starań, żeby przygotować się do spotkania... o ile w ogóle się na nim stawi, bo często doradcy to olewają i nie fatygują się na spotkania z klientem.
Suma sumarum cel takiego spotkania jest jeden - WYKWALIFIKOWANY DORADCA FIRMY TAX CARE (hahaha) ma na spotkaniu wcisnąć klientowi abonament księgowy firmy TAX CARE. A jeśli widzi, że klient jest nieugięty i nie będzie tym zainteresowany to w dość zawistny sposób (na zasadzie: nie to nie!) prowadził dalszą rozmowę, czyli jego odpowiedzi na zadawane pytania nie są już takie wyczerpujące, nie przekazuje aż tak dużo wiedzy, ile przekazałby klientowi, którego złapał na abonament.
Krótko mówiąc nie polecam tej firmy ani jako księgowość dla firm, ani żeby w niej pracować w Call Center przy ul. Wołoskiej 7.
Na rozmowie kwalifikacyjnej, usłyszycie jak to świetnie się umawia, że dzienny target spotkań to 6 a spokojnie można ich umówić nawet po 9-10 ... ale, że faktycznie odbędzie się z nich połowa, albo i to nie tego już się nie dowiecie na rozmowie :)
Dostaniecie też rozpiskę ile to można zarobić w TAX CARE, że pierwsze 20spotkań macie po 50zł, następne dziesięć po 60zł itd... w końcu sympatyczny Pan, który prowadzi z wami rozmowę wyliczy Wam możliwość zarobienia ok 3200zł miesięcznie !!! No bajka! Kto by tyle nie chciał?! Ale żeby nie było zbyt kolorowo doda także, że jest to kwota brutto ;)
W praktyce wygląda to tak, że ludzie, którzy tam pracują kilka miesięcy i ich się uważa za pracowników "stałych" (dobry żart!) są zatrudnieni na umowę zlecenie, której do tej pory nie widzieli na oczy, to po pierwsze! Po drugie średnie zarobki miesięczne jak dochodzą do 1000zł to juz jest "dobry wynik" ;/ A gdzie te obiecywane 3200? A no, gdybyś się bardziej przyłożył, to na pewno byś tyle miał! Obiecanki cacanki.
Poza tym wyzysk jaki tam panuje i "atmosfera" w call center, oraz poniżanie pracowników, to jest coś z czym nie spotkałem się nigdy wcześniej.
Koordynator MIŁOSZ, uważa się za Boga, wszystko mu wolno zrobić, wszystko powiedzieć i ze wszystkich jego żartów należy się śmiać, bo inaczej zmrozi Cię spojrzeniem... o ile zorientujesz się, że patrzy na Ciebie, bo ma takiego zeza, że czasem trudno to ogarnąć. Zamiast ubliżać współpracownikom powinien najpierw spojrzeć na siebie, bo daleko mu chociażby do przeciętnej.
Poniżanie pracownika o kilka lat starszego od siebie, tylko dlatego, że jest lekko mówiąc ciapą, nie jest standardem w renomowanych firmach, więc nie wiem skąd przyzwolenie kierownictwa na coś takiego. Bo kierownictwo dobrze wie, jak poniża pracowników koordynator - niejednokrotnie byli przy tym i nie zareagowali. Obelgi są różne - "czy Ty jesteś debilem? bo wydaje mi się, że tak!" "Starzy powinni Cię usunąć".
Jedyna osoba, nad którą pastwił się koordynator musiała odrabiać czas za spóźnienia się do pracy, zostając w niej dłużej. Mimo tego, ze innym zdarzało się spóźniać o wiele dłużej, nikt nie musiał tego odrabiać, poza jednym pracownikiem, którego tłamsił wielki pan Zezowy Koordynator. Ach, no i oczywiście trzeba dodać, że cała reszta telemarketerów "stałych" wtórowała w tym poniżaniu, śmiejąc się i wiwatują
Pracownik TC
08.10.2014 13:15
Inne
Pracuje w TC dłuższego czasu , umawiam spotkania.
Z większością opinii zupełnie się nie zgadzam.
Może faktycznie jakoś sprzętu pozostawia wiele do życzenia, zdarza się również , że system nie do końca działa jak należy ale to raczej problemy wielu większych firm.
Odnośnie wypłaty, jeszcze nie zdarzyło się aby kasa nie była wypłacona na czas- zawsze jest danego dnia.
Kładziony jest nacisk na target ale to jest normalne na cc . Nie spotkałem się w stosunku do swojej osoby ani tez do innej aby kogoś nazwano debilem czy jakoś w jakiś inny wulgarny sposób.
Zarabia się tu całkiem fajne pieniądze jak na prace na słuchawie, porównując warszawski rynek wypada to całkiem dobrze.
Jednym z największych plusów jest atmosfera w firmie, ze strony współpracowników oraz przełożonych.
Wracając do zarobków - znam kilka osób, które zarobiły ponad 10 tys. więc wcale to nie jest ściema. Pracuje tutaj ok 2 lata i nie narzekam.
Moja Siostra pracuje w Tax Care w Warszawie, podpytam i dam znać, ale z tego co wiem to jest zadowolona. Jest tam Księgową, ale Księgowe nie siedzą w Oddziale tylko w zupełnie innym miejscu, każda sama dobiera liczbę obsługiwanych Kientów np. 30 albo 50 i dostaje kasę od każdego Klienta, ale ma też podstawę. Atmosfera bardzo spoko, ale nie wiem jak jest w Oddziale.
anonim
26.09.2013 22:58
Inne
(usunięte przez administratora)
Hania
29.11.2013 11:07
Inne
Czemu wszyscy? Ja się spotkałam z wieloma pozytywnymi wpisami. Fakt, w firmie są duże rotacje i czasami trudno nadążyć za ludźmi. Nie mniej jednak tak funkcjonują duże firmy, więc to nie jest ewenement.
Mam propozycję pracy tam jako asystentka oddziału... Czy ktoś mógłby mi przybliżyć uroki pracy tam na takim stanowisku? Czekam na informacje
mike
14.06.2013 22:39
Inne
Ja tam pracuje i zarabiam po średnio mc/ z 11 mc/ po 14 tyś
policz sobie jak umiesz i daj mi drugą firmę która Ci tyle da.
dziękuje
poszukująca
25.04.2013 21:05
Inne
poszukuję pracy w dziale Kadr i Płac, proszę o informację jakie warunki panują w TAX w tym dziale, warto aplikować?
klient
09.01.2013 13:49
Inne
Bardzo prosze wystrzegac sie placowki tax care w zielonej gorze. calkowity brak profesjonalizmu obslugi klienta ignorancja zero kontaktu i informaji. pracownik prowadzacy klienta odchodzi z pracy ale nikt od asystentki po dyrektora o tym klienta nie informuje. wspolczuje innym potencjalnym klientom
Maciek
26.11.2012 14:57
Inne
Witam
Też jadę do Wawy na II etap.O wszystkim co napisałeś potwierdzam o leasingu nic nie mówiono.Rozwiń leasing co za 2000?
Chcesz być na bieżąco z opiniami o tej firmie? Otrzymuj powiadomienia mailowe, gdy pojawi się coś nowego!
pwo
26.11.2012 14:39
Inne
Mam pytanie dotyczące pracy na stanowisku doradca klienta zamożnego miałem jedną rozmowę z dyrektorem oddziału w Gdańsku, teraz mam spotkanie z dyrektorem w Warszawie. Jak ktoś pracuje na podobnym stanowisku niech napisze czy warto obiecują sporo np 2000 zł na leasing samochodu, laptop,telefon oraz 1000 zł za przeprowadzenie 20 analiz finansowych z klientem oraz prowizje.
bellaremedios
22.11.2012 08:51
Inne
warto zatrudnić się w tax care jako księgowa?
GOŚĆ
25.10.2012 21:13
Inne
xxx Wszędzie dobrze tam gdzie Nas nie ma. Tam nie jest dobrze i dobrze że już mnie tam nie ma. Tobie też radzę żebyś nie wchodził w to (usunięte przez administratora) ...
Oszukany
25.10.2012 21:06
Inne
[usunięte przez admina] Stawki prowizyjne bardzo małe a i tak później są problemy z wypłatami... Walczę już 3 miesiące o swoje pieniądze... Niestety prawdopodobnie pozostanie Są (usunięte przez administratora) :-/ Stanowczo odradzam współprace z tą firmą.[usunięte przez admina]
mn
24.10.2012 12:32
Inne
Ludzie nie dajcie się nabrać
Straciłam pieniądze i czas przez tą firmę
Szkolenia to po prostu jedna masakra, praca to fikcja
Jeśli nie chcecie mieć problemów to omijajcie TC
xxx
22.10.2012 20:04
Inne
Jesteś pewna, że idzie tyle zarobić. To dlaczego jest tyle negatywnych wypoweidzi na temat firmy Tax Care.
nata
22.10.2012 19:27
Inne
warto, można zarobić i wcale sie nie narobic. wystarczą umiejetności sprzedażowe. i wcale nie przejmujcie się działalnościa gospodarczą. moja faktura jeszcze nigdy nie była niższa niż 10tyś. i tak miesiac w miesiac od roku. też miałam wątpliwości ale kto nie ryzykuje ten nic nie ma :).
syla
04.10.2012 15:31
Inne
Jaw wygląda ten test?I dają umowę o pracę?
Wojtek
18.09.2012 08:59
Inne
Hey Seba pracuje w Tax Care od ponad roku i moje zarobki są zawsze ponad 10tyś :-). Ale żeby tyle zarabiać trzeba zabrać się do pracy a nie marudzić na forach
Pozdrawiam
Wojtek
prawda
18.12.2013 21:45
Inne
Wojtek masz 10 000 bo jesteś dyrektorem
slidia
27.08.2012 14:44
Inne
dzięki za konkretną informację
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Tax Care?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.
Andrzej30
15.08.2012 17:47
Inne
W jakim hotelu w Warszawie jest zakwaterowanie dla przyszłych pracowników tax care ? Pytam bo jeszcze nie wiem. Wiem tylko że szkolenia rozpoczynają się od 8 rano trwają pięć dni. Dzięki za informacje.
onar
13.07.2012 11:51
Inne
Rozmowa kwalifikacyjna to zwykła rozmowa. Sprawdzą, czy potrafisz myśleć. Nie otrzymalem żadnego testu o którym mówią inni. Wszystko przebiegło sprawnie i miło (na razie).
mona
09.07.2012 15:31
Inne
witam czy mogę dowiedziec sie czegos wiecej na temat tego testu i rozmowy kwalifikacyjnej?
GOŚĆ
21.06.2012 15:16
Inne
TEST BYŁ NAWET W PORZĄDKU, ALE WARUNKI JAKIE PROPONUJĄ UWŁACZAJĄ GODNOŚCI CZŁOWIEKA, I TO JEST FIRMA Z MARKĄ? ŚMIAŁAM SIĘ PO ROZMOWIE KWALIFIKACYJNEJ, OD RAZU PODZIĘKOWAŁAM BO TYLKO GŁUPI ZGODZIŁBY SIĘ TAM PRACOWAĆ HAHAHAHAHAHA
enigma
21.06.2012 13:11
Inne
to może porozmawiajmy o formie zatrudnienia (wow umowa cząstkowa???) szał nie ma co. Mielą dane osobowe i tyle. Nagle po wysłaniu do nich odpowiedzi na rekrutację , zasypano mój mail ogromna liczba ofert. (produkty firmy) Ciekawe czy w tym celu potrzebny był im mój mail???? może powinien ukłonić im się Giodo????
goguś
14.06.2012 16:08
Inne
W (cenzura) byłaś i (cenzura) pisałaś.
Jeżeli ktoś startuje na księgową, a nie ma wiedzy zawartej w ustawach, to niech (cenzura)
Kaja
17.01.2016 11:53
Inne
To masz żenującą wiedzę skoro nie zdałeś(aś) tak prostego testu...
magda
20.01.2016 12:54
Inne
już tam nie pracuje ;)
OLA
13.06.2012 19:38
Inne
witam nie polecam !!!
ja startowalan na jedno STANOWISKO I NAJPIERW TRZEEBA BYLO NAPISAC JAKIS TEST
TESTY SA BEZNADZIEJNE I TRUDNE !!!
Zbyszek
25.08.2011 06:48
Inne
może i macie racje ale oni prowadzą też doradztwo i zatrudniaja doradców finansowych ale niestety leca pod ta sama nazwą. Tu jest mozliwość zarobienia z tym ,(usunięte przez administratora) Generalnie wszędzie jest tak samo
klient
11.02.2011 15:50
Inne
Ja z kolei BARDZO przestrzegam przed ta firma jako byly klient. (usunięte przez administratora). Ogolnie widac, ze nie maja pojecia o tym co robia, ale oprawa jest z najwyzszej polki, za czym nic nie idze. Taki maja haczyk na ewentualnych klientow.
(usunięte przez administratora)
szef
26.11.2010 20:05
Inne
Co mądrzejsi sami odchodzą i to szybko a pozostają (usunięte przez administratora)
anonim
14.10.2010 12:38
Inne
18 pazdziernika zaczyna sie szkolenie na doradcow firmy ciekawi mnie ilu znalezli (usunięte przez administratora) odwiedze odzial i bede smial sie im w twarz bo chyba trzeba byc desperatem albo nigdzie nie miec pracy zeby robic odpal
Corbie
21.10.2017 21:55
Inne
Nie czuję się desperatem, a pracuję w firmie od paru ładnych miesięcy. ;)
bunny
12.10.2010 17:38
Inne
no sa oni super nie dosc (usunięte przez administratora) to na szkolenie trzeba jechac do W-wy na 3 tygodnie oczywiscie(usunięte przez administratora)
anonim
12.10.2010 17:36
Inne
nic nie oferuja!!!!
trzeba siedziec w odziale i czekac na klienta. Jak bedzie to dobrze a jak nie to ZUS trzeba (usunięte przez administratora).
anonim
05.10.2010 17:27
Inne
witam
moze ktos cos wie na temat doradcy firmowego w TC. co proponuja jak sie pracuje i czy warto
Zostaw merytoryczną opinię o Tax Care S.A.
Opinia
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.