Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Waiter

Hej, napisze mi ktoś coś więcej o Billing Accountant A2? Warto? Nadgodziny? Atmosfera?

Stoner17
@Waiter

Nadgodziny zależy ile dowalą ci roboty. Słaba pensja i atmosfera… zależy czy managerowie na urlopie czy nie

Jest w Krakowie calkiem spora grupa osob, ktora przykleja sie do przyjezdnych. Te osoby z Krakowa w obawie przed ladniejszymi, madrzejszymi przyjezdnymi probuje oblepiac ludzi i ich zastraszac. W ten sposob zamordowano juz pare osob. Zazwyczaj osoby odnajdywane sa w Wisle.

Nowa

Ktoś pracuje jako Tax Specjalist w Krakowie? Jak wygląda praca, jakie godziny? Lepiej to czy FA? Jestem po 2 rozmowach na FA i zaproponowali mi tez Tax Specjalist - mam sobie wybrać które wolę i wtedy będę miała rozmowę z managerem. Ale nie wiem co wybrać :|

Zxc
@Nowa

Zdecydowanie wybierz Tax

krystyna
@Zxc

oba dzialy ciezkie, z flexible shifts. 8-16, 9-17, 10-18, 12-20

Pytek

Middle Office Trade Support Analyst A2. Ktos moze powiedziec cos o tym dziale, stanowisku, jak wyglada praca? Musze decyzje podjąć. Dzieki!!!

Zosia
@Pytek

O takie info pyta się podczas procesu rekrutacji;)

typowe rekrutacyjne

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Ciekawski

Na jaka podwyżkę może liczyć stażysta po przejściu ze stażu na A1?

Nicj
@Ciekawski

Na standardowa stawkę dla A1.

@Nicj

A jakie są widełki na A1?

Odp
@Kandydat

Jeśli zostajesz po stażu dostajesz najniższa kwote, o ktorej bylo wielokrotnie wspominane poniżej

2700 netto to dolne, potem 3200

On
@Dominika

A jakie są górne widełki? Czy kwotę można próbować negocjować? 2700 w tych czasach to trochę żart

GTR
@On

Górne widełki kończą się pod dolnymi na A2. Masz jakieś doświadczenie? Bez nie będzie żadnych negocjacji.

@On

Prawda

prawda

Prawda i nie chca podnosic na 3200, zenada!!!!! nawet jak pracujesz x miesiecy

@prawda

Trzymają na 2700 najdłużej jak się da, bo to oszczędność.

Zenon
@Dominika

Ja przyszedłem na A1 całkiem sprawnie, jak tylko zacząłem ogarniać to manager mnie poinformował, ze są zadowoleni i dostanę podwyzke. Trwało to jakieś pol roku ale wiem, ze ludzie czekają po rok- dużo zależy od ogarnięcia pracownika i managera.

zenonek 2
@Zenon

dlatego najlepiej szanowac sie i uciekac

Miły

Dorota jak idzie praca na gorze ;)

Programista

Wie może ktoś jaka atmosfera panuje w dziale IT? Konkretnie chodzi mi o zespół programistów.

Finrep

Hej, czy ktoś orientuje się w którym budynku w Krakowie jest zespół Financial Reporting UK? ;)

@Finrep

Na razie budynków nie ma, słyszałem, że został jeden, więc domniemuję, że z domów.

Prac
@Finrep

Wszyscy sa teraz w BIG na Kapelance Gdzie i kto bedzie po otwarciu CBK na Podgórskiej jeszcze nikt nie wie

zxc

No coz, podwyżka z SA na Offa to kpina, dlatego odszedłem Nie, nie miałem pensji "standardowej" na SA.

Cxz
@zxc

Jesli miales wysoka pensje na SA, to awansujac na oficera i dostajac najnizsze widelki, podwyzka musiala byc slaba. Ile miales na SA? Przyszedles na SA z zewnatrz?

Zxc
@Cxz

Jak ktoś ma 8 na SA (dominanta) w momencie awansu to podwyżka na 11 jest znacząca 37,5%.

zxc
@Cxz

No tak, napisałem, że nie miałem "standardowej" pensji na SA. Stawka nie do negocjacji, podobnie im powiedziałem podczas mojego odejścia. Jakież było ich zdziwienie.

Jak to jest : A1 2700 potem po pól roku 3200 A2 3700 po pół roku 4200 SA 4700 po pół roku 5200 To skąd to 5 tys. na SA u Was się wzięło ?

Meg
@Piotr

Skąd się wzięły Twoje podwyżki po pół roku? Pominąwszy A1, bo faktycznie tak jest jako pozostałość po przechodzeniu na umowę na czas nieokreślony.

A1 2700, a do roku 3200 zl netto A2 3700 netto SA 5000 netto

@Adam

Dolne widelki SA to 6920 brutto wiec ok 4970 na reke. A2 ok 3800 na reke

Rei
@Piotr

Skąd Ty te podwyżki wymyśliłes? XD nie ma zasady „podwyżka po pół roku”

A2
@Rei

Jako A2 kiedy mogę liczyć na jakąś podwyzke? Są podwyżki tylko co roku czy coś większego jest?

Rei
@A2

Nie ma nic większego. Tylko coroczne podwyżki inflacyjne

Katia
@Rei

Ja w tym roku inflacyjnej nie dostalam. Bida z nędzą.

Meg
@Katia

Argumentowali to jakoś? A bonus?

A2
@Rei

Czyli podwyżka dopiero przy ewentualnym awansie na SĄ? Trochę bez sensu, jak są widełki.

Xxxx
@A2

Tak. Chyba że masz super osiągnięcia i poprosisz o podwyżke:) Osobiście nie znam takich przypadkow.

On
@Xxxx

To się nie udaje. Chyba, że rzucisz papierem to wtedy może, ale teraz i tak o to ciężko.

ANONIM
@Piotr

A1 dostaje prawie 3700 na start. Nie zmieniło się to od co najmniej kilku lat.

Non
@ANONIM

Brutto, Piotr podawał netto. Tak gwoli ścisłości.

A3

Hej czy ktoś w tym roku dostał podwyżkę inflacyjną i ile ona wyniosła?

Aaa1

Ja dostałem, około 200 brutto

A3
@Aaa1

a byłeś jakoś poinformowany o tym? bo u mnie w teamie nawet ten temat się nie przewija xd

Tenczyn
@A3

Już po ptokach. To było przekazywane w okolicach marca, podwyżki Effective od 1 maja. Może w przyszłym roku się uda.

Tenczyn
@A3

Sory, wypłacane były od kwietniowych wypłat !

Kaśka

Mam już dość. Nic w tej firmie nie działa. Jestem A2 w FA. Marnujemy mnóstwo czasu na problemy techniczne. Ciągle brakuje ludzi. Ktoś odejdzie, zatrudnią nową osobę, nauczymy procesu, zaczyna być samodzielna to ktoś inny odchodzi i tak wkoło. Wiecznie musimy za kogoś pracować, bo to L4, to urlop, to jakaś inna okazja. Siedzimy i klepiemy nadgodziny. Logujesz się rano i nigdy nie wiesz o której skończysz, bo OT. Nadgodziny niepłatne, więc kiedyś trzeba je odbierać. Ktoś idzie na wolne, żeby odebrać OT to reszta siedzi na OT, żeby zrobić jego robotę. To generuje kolejne OT i tak wkoło. To jest jakiś dramat jak ta firma działa, a raczej nie działa. Jak się to nie ogarnie, to po wakacjach rzucam wypowiedzenie. Nie będę marnowała zdrowia i życia w tej firmie za te 3700 zł.

zbychoool
@Kaśka

ile pracujesz juz tutaj? to dramat, niezaleznie czy jest sie a2 czy a1...

@zbychoool

Prawie 2,5 roku

Romek
@Kaśka

Ale faktycznie da się odebrać czy to jest taki bonusik SS ,ze tyrasz za 1, 5 etatu i ani dodatkowej kasy ani dnia wolnego?

nickolas
@Romek

teoretycznie da sie odebrac, ale nie ma zywcem kiedy woec jest wprowadzone rozliczenie 4-miesieczne, wiec jesli nie ustawi Ci manager odbioru godzin (do konca sierpnia) to otrzymasz kase dopiero we wrzesniowej wyplacie

@nickolas

Czy nadgodziny są odbierane jako 150%?

nickolas
@Radek

jak sam nie wyznaczasz daty odbioru lub manager nie bedzie mial kiedy dac do odbioru to tak. Generalnie firma dazy aby jefnak je gdzies odebrac aby zaplacic 1:1 a nie w formie 150 %.

SO
@Romek

To byłoby niezgodne z polskim prawem pracy. Nadgodziny są logowane i odbierane, jeżeli nie zdążysz odebrać przed okresem rozliczeniowym, to będzie wypłacany ekwiwalent.

@SO

Niezgodne z prawem pracy gdy menager mówi ci kiedy masz odebrać w 1:1. Zgodnie z prawem jak pracownik wnioskuje o odebranie to 100%, a jak pracodawca wyznacza to 150%

SO
@Radek

Kolega Romek się stresuje, że będzie robił dużo nadgodzin, których ani nie wypłaci, ani nie odbierze. Do tego się odnosiłem - nie, nie będzie.

@Romek

Z odbieraniem jest problem, bo nie ma kiedy. Oficjalnie mozna odebrac kiedy chcesz. A w rzeczywistosci jest tak, ze dwie osoby nie moga w tym samym terminie.

@Kaśka

@Kaśka To ostatecznie jak to jest rozwiązywane dla Ciebie? Kasa czy wolne czy zależy od miesiąca?

@Nowy

Ostatecznie jest tak, ze wybieramy OT, ale tylko wtedy, kiedy nikt inny nie wybiera swoich lub nie jest na urlopie. Przyklad: W poniedzialek odbiera OT osoba X, we wtorek osoba Y ma urlop to ja mam do wyboru srode, czwartek i piatek. Odbieram to w stosunku 1:1.

@Kaśka

Myślę, że wszystko zależy od zespołu i przede wszystkim menago. U mnie nie ma problemu z kilkoma osobami na wolnym w tym samym czasie, na zamknięcie są dodatkowe godziny do odbioru wpisywane po jednej dziennie, każda kolejna płatna. Czyli masz zaplanowane normalne 8h + 1h OT do odbioru, a jak siedzisz w sumie 10h, to jedną rejestrujesz jako płatną.

150% jeśli manager Ci każe odebrać, 100% jeśli sam odbierasz

Blazej

Hej, wiem, że miał być dzis call odnośnie przedstawienia modelu pracy po pandemii, powiecie co zostało ustalone, jak dalej z pracą z domu, będzie ?

@Blazej

Ma być hybrydowo

Hejka Dwa lata temu po roku pracy zostałem zwolniony po mocnym konflikcie z przełożonym. Czy jest teraz w ogóle sens aplikować tutaj na inne stanowisko ? Czy jestem z góry skreślony przez sytuacje dwa lata temu ?

@Marek

Jeśli cie zwolnili to chyba nie pchałabym sie ponownie ;)

Arek
@Marek

Warto spróbować, nie przekreślaj szansy bez spróbowania. Może ktoś normalnym okiem na to spojrzy albo nawet nie będzie to widoczne/dostępne przy rekrutacji.

@Marek

Żartujesz? Aplikuj i niczym się nie przejmuj ! w tej firmie a nazwałbym go dosadniej jest taki bałagan i spęd ,że nikt tego nie zauważy a nawet jak zauważy bo oleje temat. Uwierz mnie teraz jest taka łapanka ,że szok nikomu nie odmawiają każdego zatrudnia nawet najmniej inteligentną osobę.

@Tomek

Tak jest, bo nikt za te pieniadze nie chce przyjsc

@Tomek

Malo inteligentni akurat pasuja. 1. Nie sa konkurencja do awansow, 2. Maja niewielkie wymagania, 3. Klepia i nie pytaja. Idealny kandydat.

@Tomek

To prawda ze dają teraz od razu umowę na czas nieokreślony ? Pensja na a1 to dalej w granicach 4 k brutto ? Lepiej nie wpisywać w cv okresu pracy w stejcie czy to i tak wyjdzie ? Pamiętam ze za moich czasów managerowie stalkowali kandydatów na socialach

@Marek

A niech sobie stalują i robią co chcą. Wyżej masz pensje , bardzo się nie zmieniły. A to ,ze byłeś w SS wyjdzie a nawet Ci pomoże nie wiem po jakim okresie odszedłeś ale może przyatakuj A2 ?

@Marek

Nie zawsze dają na czas określony zwykle 12 czasem 6 miesięcy.

Ala
@Marek

Bez przesady, czemu chcesz kłamać w cv? Napisz normalnie gdzie i kiedy pracowałeś, raczej w SS są informacje kto kiedy pracował itd i tak musisz podesłać świadectwa pracy. No i skoro zostałeś zwolniony i masz odwagę przyjść ponownie to powinieneś stawić czoła tej sytuacji i już osoby zatrudniające zadecydują pewnie na podstawie rozmowy z Tobą i feedbacku. Zastanawia mnie jedno, żeby zostać zwolnionym w SS musiała być gruba akcja, wiec Przemyśl czy chcesz wracać, może lepiej próbować w inne miejsce? W Krakowie jest tyle korpo.

@Ala

@Tomek to aktualne info ? Pamiętam pod koniec mojej "kariery" w stejcie chodziła już plotka ze nowym dają od razu na 3 lata umowę. @Ala przy całym teamie pokłóciłem się z menago wykazując ze nie miała racji co skończyło się rozmowa z head of deparment + karnymi one to one gdzie byłem odpytywany dotąd aż czegoś nie wiedziałem.

Na 100 % na półroku ew. rok

Od razu na nieokreślony

NH2021

Mam pytanie dotyczące volumenów w PV. Jezeli robie gdzies 1% błędów od wykonanej pracy, to jak to wplywa na oceną roczną i podwyżkę?Jestem NH.

Człowiek zamęczony

Kilka słów o teamie EMEA Investment Compliance KRK (pod rządami PA). Na meetingu niedawno padły słowa: "jeśli jesteście chorzy, ale jesteście w stanie pracować to nie bierzcie L4". Częste dogadywanie, że dużo osób w teamie choruje, czuć niechęć do L4 i presję wywieraną na pracownikach. Ludzie powoli już zaczęli odchodzić, brak nowej załogi w zamian za nich. Codzienne nadgodziny i pretensje o OT, nie wiem czy wymagany jest wolontariat? Szefowie nie są konstruktywni, czuć ich prywatne humorki i poczucie lepszości. Tutaj jak zapewne w niejednym teamie w SS powinny być prowadzone kontrole - czy pracownicy idą na przysługującą przerwę, czy zawsze wystawiają OT, bo niestety niejednokrotnie podstawowe prawa pracownika są łamane. Brak pomocy, SA i A2 niemili, nie chcą pomagać, często nie odpisują, a potem mają pretensje, że się czegoś nie umie zrobić.

Pracownik3

Czy po złożeniu wypowiedzenia firma/szefowa będą chcieli negocjowac ze mną abym został, co się sprowadza do wyższej pensji? Czy obecnie jest to praktykowane, czy ze względu na polityke cięcia kosztów podniesienie wynagrodzenia dla pracownika nie wchodzi w gre?

@Pracownik3

Nie spotkałem się z sytuacją ,żeby negocjowali .Albo inaczej wieść gminna głosi ,że było kilka takich przypadków , ale nikogo kogo znam nie potwierdzi tego. Więc moim zdaniem nie. Ewentualnie mogą proponować zmianę działu.

Nikolas
@Tomek

Z mojego działu ostatnio trochę osób odchodziło i praktycznie każdemu proponowali.

@Pracownik3

Znam jeden przypadek, gdzie zaproponowali 300 zl brutto. Ogolnie jest ciezko i raczej konczy sie na tym, ze nie da rady.

Madzia
@Adam

To jest bardzo mocno zależne od działu/specjalizacji. Jak specjalistę szkoli się przynajmniej rok żeby był w miarę samodzielny, albo chce odejść ktoś kto pracował kilka lat i ma ogromna wiedzę to wchodzą już kwoty w tysiącach (podwyżka). Nie mówię tutaj o łatwo zastępowalnych pracownikach.

Aura
@Pracownik3

Zależy jaką podwyżkę masz na myśli. Ja nie byłam zainteresowana negocjacją, bo i tak wiedziałam, że nie przebiją oferty innej firmy, która chce mnie zatrudnić.

Wojtek
@Pracownik3

Może, jak przedstawisz kontrofertę.

Srednia gus

Średnia pensja w Krakowie za kwiecień 2021 wg GUS to ponad 6900 brutto, a więc dla branży SSC nawet więcej. Quo vadis State Street?

Średni wzrost
@Srednia gus

Natomiast średni wzrost dla Krakowa za ostatnie 5 lat to ponad 50%. A widełki stoją w miejscu.

Asdf
@Srednia gus

Przykre jest to ze sporo ludzi nie zna statytyk i daje sie wykorzystywac za pieniadze ktore dobre byly, ale kilka lat temu.

Hej! Dwa dni po rozmowie z Panią z Indii miałam spotkanie online z menagerami, którzy zaznaczyli, że odp zwrotną dostanę w ciągu 2tyg. Następnie tego samego dnia wieczorem zadzwoniła babeczka z Indii (ale chyba inna, bo ciężko było ją zrozumieć) i generalnie zrozumiałam tyle, że mam wysłać maila z informacją, że odbyłam interview i że jestem gotowa do pracy w pełnym wymiarze godzin w danej lokalizacji. Po 3 tygodniach napisałam do niej maila czy mogę otrzymać feedback... łącznie minął miesiąc i cisza. Czy ktoś miał podobną sytuację? Może nie zrozumiałam jej, a miała mi do przekazania, że mnie nie przyjmują, a sam e-mail był formą taką, że będą trzymać moją aplikację jako "koło awaryjne" - tyle czy tak szybko (pół dnia) byłby znany wynik mojej rozmowy z menagerami?

ExKandydat
@Kandydat

Co do ostatniego pytania - jak najbardziej, często już od razu po rozmowie będą wiedzieli, że chcą Cię zatrudnić, także mogli przekazywać jeszcze tego samego dnia. Co do głównej sprawy - nie wynika to jednoznacznie z posta: czy wysłałaś za prośbą tego maila, że odbyłaś rozmowę i jesteś gotowa pracować? Jeśli tak i nie było odpowiedzi, to brzmi to nietypowo, skoro już się zdecydowali Cię zatrudnić. Brzmi jakby gdzieś może email przepadł

@Kandydat

W swojej karierze w SS miałem przynajmniej 3 albo 4 takie przypadki , mało tego przerobiłem już chyba wszystko. Począwszy ,że mam czekać ,że mnie umówią na rozmowę z menadżerami i do tej pory czekam po Twój przypadek . Pomijam już kwestię mieszania godzin rozmów co niosło bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Ogólnie to do tej pory obsługiwały mnie tam dwie babeczki -jedna teraz wdaje się bardziej kumata ( chyba się rozkręciła , bo kilak lat temu była podobna do drugiej ) i druga nie kumata dodatkowo zrozumieć ją to jest horror. Ogólnie zastanawiam się jak ludzie zostają tam zatrudnieni ale nie chodzi mnie o kompetencje ale oto ,ze w tym całym bałaganie dotrwają do końca.

@Kandydat

Standardowa sprawa. Będziesz maił masę takich ,,atrakcji". Rozumiem ,że zależy Tobie na tej prac , skontaktuj się z menagerem / osoba z która miałeś rozmowę i powiedz co i jak on tylko może pomóc.

Co Wy byście wybrali Depositary Analyst czy Fund-Accountant---AIS-NAV ? Interesuje mnie zwłaszcza to pierwsze , dużo nadgodzin jak z atmosferą ?

Bert
@Paweł

Zdecydowanie depositary jak masz możliwość wyboru (praktycznie nie ma nadgodzin).

Bert
@Paweł

Minus tylko taki ze na dłuższa metę ciężko awansować, ale spokojna praca.

@Bert

To bardzo fajnie - się na nią zdecyduje. Rozumiem ,ze ogólna atmosfera też raczej dobra przełożeni /współpracownicy. Bo na tym mnie najbardziej zależy. Nie aspiruje wyżej niż SA ale tak naprawdę liczę na max A2 .Więc taki cel to pryszcz.

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 57 to opinie pozytywne, 154 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska