Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Beata NEW

Cześć, czy na rozmowie rekrutacyjnej rzeczywiście pytają o takie rzeczy jak: Investment Fund, Fund, Bond, Equity, Fixed income, Derivatives, Hedge, NAV, PE ratio, Cost of Equity, stock Split, Corporate Actions, SWIFT, stock exchange various accounting terminologies like financial statements, ratio analysis, etc? Jeśli tak czy po ang?

Pierwszak
@Beata NEW

Tak, ale tylko np o 2 albo 3. I tak po angielsku

Pracownik State street
@Beata NEW

Chyba wszystko zależy od Grade, myśle że na A1 tylko pierwszą część z tych terminów.

Referal

Kojarzy ktoś czy referal przysługuje za polecenie byłego pracownika do Stare Street ? Zwolnił się 5 lat temu.

BB
@Referal

Tak, po roku od odejścia ref się restartuje, ale pilnuj procedury. Czasami robia tak, że odrzucaja kandydata z pozycji złożonych z polecenia, po czym wysyłaja własna z innego stanowiska i jeśli ja przyjmiesz pożegnaj się z kasa.

Bob

Ile można zarobić na stanowisku attorney w SS? Aplikowałem na stanowisko gdzie wymagają 2-4 lata doświadczenia, a ja mam rok. Czego można się spodziewać na rozmowie z managerami?

Zawiedziona

Nigdy nie zniechęcam się opiniami w Internecie oraz "od znajomych", bo każdy zespół i TL jest inny, byłam w różnych korpo. Jednak proces rekrutacyjny od początku zrobił straszne wrażenie. Dostałam maila z prośbą o kontakt (zadzwonił też bardzo dziwny numer, bez uprzedzenia, kiedy nie mogłam odebrać), odpisałam, że w danym dniu nie dam rady (pracuję z biura, mam spotkania), więc proszę o kontakt jeden dzień później - zero odpowiedzi, zero kontaktu, zero telefonu. Jak widać, firmie nie za bardzo zależy na rekrutowaniu ludzi z doświadczeniem. Do działu rekrutacji: proszę wziąć pod uwagę, że ludzie którzy pracują, nie mogą odebrać telefonu kiedykolwiek i rozmawiać 20-30 min.

typowe rekrutacyjne

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Kierownik Regionalnej Sprzedaży
Słupsk
Damian

Cześć czy może ktoś z Was pracował zdalnie z zagranicy przez kilka dni/ tygodni? Nie było problemu z dostępami i podłączeniem się?

Radek

Ludzie namawiam was zebyscie w pracy tworzyli atmosfere radosci i szacunku i zebyscie byli chetni do zdobywania wiedzy wyksztalcenia finansowego. niestety ale to ludzie ktorzy tutaj pracuja czesc z nich zrobila okropna atmosfere i problemem nie sa zarobki

@Radek

Kolega chyba z wysokiego szczebla, że nie widzi problemu. Kiedy ludziom brakuje do rachunku i do podstawowych potrzeb życiowych, nie zrobią Ci dobrze prosperującego zespołu. Uważam, że zarobki w tej firmie są jednak kluczowym problemem. Każdy by się uśmiechał, gdyby wiedział, że firma doceni starania dobrym przelewem pod koniec miesiąca i godną nagrodą pod koniec roku. Za 4 % rocznej podwyżki w czasie inflacji mało kto woli się wychylać i bardzo to rozumiem.

Pawel
@Radek

Dla mnie glowny problem to zarobki. Na atmosfere nie bede narzekal, ale na pieniadze tak, bo dostajemy mniej niz placi rynek i stad taka rotacja.

Adam PwC
@Radek

Odszedlem z tej firmy majac 6920 brutto na SA do PwC, gdzie mam 12k brutto na SA. Uwierz mi, ze odchodzilem przez zalosne zarobki.

Quer
@Adam PwC

Mogę spytać jaki staż pracy miałeś w SS i w jakim orientacyjnie dziale pracowałeś? W PwC z tego co się orientuję jest audyt i aml czy w SS byłeś na pokrewnym kierunku?

@Adam PwC

Ostatnio pisales ze 10k, musisz zdecydowac sie na jedna wersje, jak Cie tak boli tylek :D

SO
@Adam PwC

Odchodziłem mając 11k coś, w nowej firmie dostałem 17, pracuję parę godzin dziennie max i mam mniejszą odpowiedzialność i brak stresu. Nie PwC jak coś ;) i nie IT

@SO

Jestem ciekawy gdzie płaca 17k za pare godzin pracy w ciągu dnia.. jaka firma i dział?

SO

Zatrudnia mnie inna firma "kontraktownia" (na UoP) a na projekcie jestem w innej i tutaj dobrze trafiłem. Pozycja Senior Business Analyst. Nierzadko są dni, że pracy jest na 2 godziny, praca zdalna, nikt mnie nie rozlicza z czasu ani nikogo nie interesuje gdzie jestem i co robię dopóki robota jest zrobiona i biorę udział w spotkaniach. W ciągu dnia wychodzę z domu, ćwiczę, idę na zakupy itp. nie zaniedbując obowiązków. Natomiast sama praca polega na kminieniu, zadawaniu pytań, współpracy ze stakeholderami na projekcie. To nie jest klepanina w operacjach, od których z resztą zaczynałem w State, co robi wielką różnicę. Dostałem niezłej klasy laptop do pracy (około 8k złotych wartość) i sami zaproponowali mi służbowego Iphone'a. Ogólnie, OLBRZYMI progres i zmiana na plus w stosunku do State pod każdym względem.

Lidia

A jaka stawka jest dla nowozatrudnionej osoby na a1?

@Lidia

4500 Brutto jest teraz entry level, bez expa, kazdy jak przychodzi.

Mateusz

Ktoś się orientuje jakie są najnowsze stawki dla Officera wewnętrznie?

@Mateusz

Wewnętrznie tyle ile sobie wynegocjujesz. Ale rzadko się da więcej niż to co daje na umowę i propozycje. Chyba że rzucisz papierem to 20-30 procent od tego na umowie można uzyskać bez problemu. Teraz każdemu dają jak jest potrzebny.

Marzu

Hej! Dostałam pracę w SS. Czy ktoś z was orientuje się jakie zadania pojawią się w zakładce my tasks na moim profilu, tam gdzie składałam aplikacje? Bo mialo tam coś być a na razie pusto. Z góry dzięki za pomoc

Keep calm

Ostatnio chyba oddelegowali tu ludzi z HR zeby pisali przychylne komentarze. Dezorganizacja, szczucie i fatalne zaraobki najlepiej opisuja te firme.

Qwer

Market risk analyst czy ktoś pracował na podobnym stanowisku w firmie i może coś więcej powiedzieć?

Lola

A ile pieniędzy dostaje się za polecenie? I na jakich warunkach?

A nam jest żal tych, którzy zostali w tym bagienku, również Ciebie. Mamieni przez propagande nie wiedzą co tracą, że jest lepszy świat poza SS.

maciek

Firma dla pracowitych ludzi z wyksztalceniem finansowym po dobrej panstwowej uczelni nie ma tu miejsca dla nierobow narzekaczy jak sa niech sie zwolnia bo wiedzy nie maja

@maciek

kasy też nie mają, bo to taka biedna firma

ambitny

dorosli ludzie nie zebrza na forum o pytania jakie byly na rozmowie o prace zagadnienia to nie szkola podstawowa

Hajs

Siema. Macie wyplate za wrzesień? Bo paska nie ma, hajsu nie ma i sie zastanawiam czy to tylko u mnie

Mess

Macie już widoczne październikowe podwyżki w myworkday?

Nnn
@Mess

Tak, 3%

xyz
@Nnn

potężne 3.75%

karol
@xyz

chwalicie się tym czy żalicie że grosze zarabiacie ? ja mam w Amazonie jako order picker 4900 zł na ręke

@karol

no to Ci powiem szaleństwo w porównaniu do ssb :D Cale 1 k więcej od a2. Ja nie wiem co sie z wami ludzie dzieje, jak ktoś dostaje pare stow wiecej to juz czuje sie lepszy od innych. Zarabiaj 50 k miesiecznie na biznesie dajac ludziom jakas wartosc robiąc to co lubisz to mi zaimponujesz, a nie 5 k jako anonim w globalnej firmie.

Polaczek

Znalazłem jakiś czas temu ciekawe stanowisko. Wysłałem cv, następnego dnia już telefon z HR, gadka srutu-tutu o moich motywach, tej pracy i pytanie o moje wymagania finansowe. Podałem bez owijania w bawełnę i osoba po drugiej stronie, dobrze dziękuję. Więcej telefonu ani żadnego mejla nie dostałem :D

@Polaczek

To było bracie jedno z lepszych rozwiązań w Twoim życiu. Naprawdę Twoje szczęście, że tam nie będziesz pracował.

A1

Jakie są widełki dla a2 po awansie wewnątrz i zewnątrz?

@A1

Zależy od działu i departamentu. Z wewnątrz od 5,5k brutto w górę, ale niektórzy tu piszą, że już są działy gdzie jest 6k. Z zewnątrz może być trochę ponad 6k.

Becia

Aktualna pensa a2 z awansu wewnątrz to 6400

@Becia

Ale nie we wszystkich działach pewnie, przed moim odejściem kilka mies temu w dep było 5,5k.

Becia

Dziwnie ze nie zaoferowali ci wyrównania do tej kwoty gdy odchodziłas

Nick2
@Becia

Niektórzy po kilku latach na a2 tyle nie mają, także ..

B
@Becia

Czy możesz powiedzieć w jakim dziale? W większości tego co się słyszy awans wewnątrz na a2 ro około 4 tys netto, a temat wynagrodzen to temat tabu niestety.

Xyz
@B

Od niedawna najniższe widełki na a2 (po awansie wewnątrz to 6500)

B
@Xyz

Nie prawda znam osobę cobmiesiąc temu miała i około 4000 netto

Kyrgios
@B

To w końcu jakie są te widełki, bo jak ludzie piszą 4000 netto to jest koło 5500 brutto co jest śmieszna kasa jak na A2...

W
@Kyrgios

Nie wiem jakie sa widełki ale w naszym dziale ostatnie awanse były na kwotę około 4100 netto

Xyz
@W

Jaki dział?

Zainteresowana

Cześć! Planuje wysłać CV do SS na ogólną ofertę i mam w związku z tym pytanie. Jak wygląda teraz rekrutacja? Słyszałam że została bardzo uproszczona ale jestem ciekawa jak jest w rzeczywistości. Jaki puxiom języka angielskiego wystarczy? Jakie pytania i w jakim języku zadają?

jpa
@Zainteresowana

jak chcesz to Cię mogę polecić, będzie z górki ;)

Doświadczony
@Zainteresowana

Cześć. Nie wiem nic o uproszczeniach, ale standardowo rekrutacja polega najpierw na rozmowie z przedstawicielem HR z Indii (najczęściej słyszy się kobiety): proste pytania o podstawowe definicje dotyczące finansów/funduszy, czasem jakieś pytanie typu soft skill (np. największy konflikt z przełożonym z poprzedniej pracy). Następnie ponowna rozmowa z innym Hindusem, bardzo podobna do pierwszej. Kolejny, i ostatni, etap to rozmowa z zatrudniającym managerem na miejscu, online albo w siedzibie firmy. Taka rozmowa różni się w zależności od prowadzącego. W moim przypadku była sensowna sprowadzała się do konkretów o finansach. Gdy czegoś nie wiedziałem prowadzący starał się mnie naprowadzić, żeby sprawdzić, czy wymyślę coś, czy klasycznie machnę ręką "No przecież nie wymyślę". Docenia się przejawy inicjatywy i próby myślenia, poważnie. Etapy z Hindusami w całości po angielsku. Etap z managerem - w moim przypadku po angielsku tylko tyle, żeby sprawdzić, czy umiesz/rozumiesz/dogadasz się. Chyba, że akurat manager zatrudniający będzie obcokrajowcem. Wtedy pewnie po polsku nie pogadasz za wiele. Powodzenia :-)

taki sobie
@jpa

jpa, czy możesz mi powiedzieć, jak obecnie wygląda rekrutacja do State Street, czy trudno jest się dostać z polecenia?

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1028.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 618, z czego 57 to opinie pozytywne, 154 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1123 ocen.

State Street Bank Polska