3 Dodaj merytoryczną opinię
counter
3 234 201 5 1

Opinie o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Raf Nowy wpis
Kandydat

Witam, czy szkolenie jest w podwójnej obsadzie w cyklu 30 godzinnym, czy samemu się tylko prowadzi a trener podpowiada?

ex Nowy wpis
@Raf

Szkolenie w podwójnej - prowadzicie auto normalnie cały czas w podwójnej - uczeń dostaje jakaś minimalną krajową za cały miesiąc, "trener" wynagrodzenie za kilometry przejechane przez was obu. Tak, że cały czas cykl 30h. Kilka lat temu "trenerzy" uskuteczniali jazdę "na turystę" czyli najpierw karta trenera i 9h jazdy a potem karta "ucznia" i kolejne 9h i tak na okrągło cały tydzień ale w zdecydowanej większości zostało to ukrócone. W każdym razie gdybyś trafił na cepa, który by próbował tak cię wykorzystać to od razu alarmuj.

Kierowca ze skata

Z dniem 1 lipca firma wprowadza kolejne udogodnienia dla kierowców. Za każde uszkodzenie auta kierowca będzie obciążony. I w dodatku dla nowych kierowców jest wypowiedzenie 3 miesięczne i przez rok czasu nie można zmienić na miesięczne. Tak więc, drugi raz już bym napewno do tej firmy nie przyszedł. Sytuacja we firmie miała się poprawiać a jest coraz gorzej dla kierowców.

Tak2Nie1

@Kierowca ze skata

Wypowiedzenia 3 miesięczne dotyczą kierowców niedoświadczonych, którzy przechodzą szkolenie w SKAT i w związku z tym zobowiązują się pozostać z nami dłużej. Obciążenia za uszkodzenia są jednym z zapisów umowy o współpracy.

exskat
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

I co? Są chętni? Czy dalej redukcja taboru ze względu na brak obsady?

??????? Nowy wpis
@Kierowca ze skata

Sytuacja poprawia się od 2008r..Oczywiście na lepsze

exskat Nowy wpis
@???????

A mógł byś napisać co konkretnie się poprawia ?

Krzysztof Przychodzki

No i może koniec narzekania na Skat transport. Zadbali o współpracowników i z mojej strony podziękowania. Firma nie zostawiła kierowców. Maseczki rękawiczki jednorazowe płyn do dezynfekcji. Do tego po 1 tyś za to że jeździmy plus pakiet od prezesa. Na dzień dzisiejszy tylko dwie firmy tak postąpiły Skat i Piomar.Dwie firmy które zadbały o współpracowników

Tak2Nie5
exskat
@Krzysztof Przychodzki

Krzysztof. Nie wiem czyś ty kierowca, czy to głos biura. Jest naprawdę wiele firm, które innym dają to, co tobie. Do tego przyjeżdża ekipa i na parkingu w europie dezynfekuje ci auto, więc skat tu nie błyszczy. Rękawiczki, płyn - w tym czasie to nie jest żaden wyznacznik super firmy. To jest obowiązek. Bo jak się okaże, że kierowcę trafi wirus w pracy to masz świadomość, ile kosztuje zorganizowanie zastępcy? A co się wydarzy, jak złapie ciebie, w takiej Anglii chociażby? Czy będąc samozatrudnionym firma się tym zainteresuje? Masz odpowiednie ubezpieczenie?

@exskat

Dzień dobry, nasi kierowcy są objęci ubezpieczeniem na wypadek kiedy potrzebna jest pomoc medyczna zagranicą. Ubezpieczenie obejmuje zakażenie koronawirusem.

Tak1Nie2
Kiero
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

Proszę nie wprowadzać potencjalnych kierowców w błąd.. Bo SKAT co roku pobiera od kierowów opłatę za "niby" ubezpieczenie a co wychodzi w praktyce że te ubezpieczenie jest nic nie warte za granicą. Po pewnym czasie za pobyt w szpitalu za granicą przychodzą do domu faktury do zapłaty.

@Kiero

Faktury za leczenie powinny być przesłane do biura SKAT, następnie są kierowane do ubezpieczyciela. Jest to standardowa procedura, tych faktur kierowca nie opłaca. Bardzo proszę o kontakt z biurem, udzielimy Panu pełnej informacji.

Zxy

Praca i zarobki były super ale może 3 lata temu. Czasem ciężko sie dogadać jeśli chodzi o powrót, kiedy trzeba być na konkretny dzień w domu. Jak czas wracać do domi to ciężko sie wyrobić a jak spędza się weekend w trasie to często ok 500 km w czwartek do zrobienia na poniedziałek.

Bez większego doświadczenia

Ja również mam pytanie co do pracy w tej firmie :) Czy istnieją jakieś zatrudnienia w firmie "do przyuczenia". Mam na myśli tutaj prace jako spedytor/logistyk. Mam niewielkie doświadczenie, jednakże bardzo ogromne chęci do nauki :)

@Bez większego doświadczenia

Zapraszamy do zapoznania się z projektem szkoleniowym SKATway: https://www.skat.com.pl/dolacz-do-nas/kariera/skatway

Zainteresowana

Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji na stanowisko specjalisty ds. kadr czy ktoś mi podpowie jak wygląda praca na tym stanowisku? Czy jest to praca jak w agencji zatrudnienia i Twoim zajęciem jest jedynie obdzwanianie osób z CV czy rzeczywiście wiąże się to z pracą typowo HR`ową raporty, prowadzenie dokumentacji etc.. Patrząc na ogłoszenie i postawienie w obowiązkach na pierwszym miejscu Prowadzenia projektów rekrutacyjnych dla Centrali oraz oddziałów firmy oraz w wymogach wskazania bardzo dobrej znajomości narzędzi HR (ATS) sugeruje że praca będzie głównie na telefonie. Czy może ktoś rozwiać moje wątpliwość?

@Zainteresowana

Dzień dobry, poszukujemy osoby do pracy w wewnętrznym dziale HR (nie jest to dział kadr), w związku z tym zakres obowiązków jest szeroki. Bardzo proszę o telefon, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji: 695318168.

Franek

Jeśli się nie jest z Gdańska to czy można dostać samochód pod dom, bo szukają kierowców w całej Polsce.

S
@Franek

Zależy czy masz teren gdzie to postawić by było bezpiecznie i ile już z nimi czasu przepracowałeś. Zwyczajowo auta stoją na bazie firmy lub w Świeciu, choć są wyjątki dla stałych kierowców. Szukają w całej Polsce bo po całej Polsce są rozrzuceni kierowcy z którymi byś mógł przejść szkolenie. Dojazd do auta / pracy raz na dwa tygodnie nie jest przecież problemem :)

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 90 dni.

Czy często w firmie Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

Krzysztof Przychodzki

A ja znów wam napisze prawdę według mnie. Firma godna polecenia. Ciężkie czasy pandemia. Nie zostawili kierowców samych sobie. Dostaliśmy maseczki rękawice i płyn antybakteryjny. Do tego po 1000zl że jeździmy prezes zakupił dla nas i rodzin witaminy. Napiszcie która firma jeszcze tak postąpiła? Wiem że swoich nie zostawiają. Nawet prezes pamięta.

Tak3Nie6
Gdziedzisiajspedzisznoc
@Krzysztof Przychodzki

Zadowalać się pracą z wynagrodzeniem będącym ułamkiem tego co zarabia się za granicą zyjąc 80% czasu na trasach międzynarodowych jest trochę nie na miejscu. Nawet w czasach pandemii.

Tak4Nie1
Krystek

A jak się pracuje spedytorom i dyspozytorom ? Jakie są warunki pracy i zarobki ?

Kandydatka

Byłam na rozmowie na stanowisko do pracy w biurze. Na samym końcu oczywiście obiecali, że nie zależnie od decyzji dadzą znać... Od ponad dwóch tygodni cisza... Brak poszanowania dla kandydata. Czy to naprawdę taki problem napisać maila, że dziękują, ale zdecydowali sie na innego kandydata? Nie rozumiem takich pracodawców. To źle świadczy...

Tak8Nie2

@Kandydatka

Dzień dobry, dziękujemy za przesłaną opinię. Chcielibyśmy poinformować, że procesy rekrutacyjne w firmie SKAT trwają zazwyczaj dłużej, około 6 tygodni, i składają się niekiedy z kilku etapów. Na każdej rozmowie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z działem HR, w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Każdy proces rekrutacyjny zakańczamy informacją do wszystkich kandydatów zaproszonych do rozmów, jeżeli coś nam jednak umknęło, to oczywiście przepraszamy i jeszcze raz zachęcamy do kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji, tel.: 58 5245750.

Tak1Nie3
Kandydat
@Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k.

W moim przypadku podobna sytuacja. Już po drugiej rozmowie miała być przygotowana oferta. Od drugiej rozmowy minęły prawie 3 tygodnie i do dzisiaj cisza. Rozmawiałem z dwiema Paniami z HR i żadna z Pań nie zachęcała do bezpośredniego kontaktu.

Tak1Nie1

@Kandydat

Dzień dobry, Dziękujemy za opinię. Jeżeli w Pana przypadku zabrakło informacji ze strony działu HR o możliwości kontaktu, przepraszamy. Dodatkowo chcemy poinformować, że zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną zawiera bezpośredni numer telefonu komórkowego do rekrutera. Gdyby jednak system zawiódł, podajemy numery telefonów i zapraszamy do kontaktu w celu wyjaśnienia sytuacji: 58 5245750 oraz 695318168.

Krzyś

Hej. Powiedzcie mi proszę jak to jest na przyuczeniu kierowcy kat. C+E? Jaki jest zarobek podczas szkolenia i czy można odmówić tras do Anglii? Czy odbycie szkolenia jest wiążące z firmą, bo co jeśli coś mi się nie spodoba? Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

Tak1Nie1
Gosc
@Krzyś

Podczas szkolenia dostajesz pieniądze które starcza na przeżycie, ale szału niema. Możesz odmówić wyjazdów na Anglię, na początku nawet nikt nie będzie ci tego proponował. Podczas szkolenia dostaniesz umowę na 3 miesiące, jeśli zadeklarujesz chęć jazdy pod skrzydłami skata, to jeśli nauczyciel stwierdzi, że dajesz radę szkolenie może skończyć się już po miesiącu, dostaniesz zestaw i jazda, lub wytrzymasz 3 miesiące w podwójnej i dowidzenia.

Zuzanna
@Gosc

@Gosc Jaki "zestaw"? Mówisz o narzędziach niezbędnych do pracy? Jakie one zatem są?

TakNie3
Młody
@Gosc

To jakie to jest wynagrodzenie w ciągu miesiąca? I jak wygląda czas szkolenia? Jest w jakimś systemie, np. 2/1 czy z miejsca lecisz na 4 albo więcej tygodni?

Kallo
@Młody

Jeździsz cały miesiąc pauza 45/66 w Polsce 2 tyg. w trasie weekend a domu/3dni. Kasa na szkoleniu to mniej niż polowa tego, co normalnie. Możesz trafić na dobrego nauczyciela, jak I człowieka z którym nie będzie szlo wysiedzieć i na parkingu w Niemcach będzie baj. Mnie się trafiło, firma w porządku bez gonitwy masz jakis tam wplyw na to ile zarobisz. Szkolenie jak chcesz masz na prawde porzadne I jak się nie czujesz jeździsz dalej. Pomoc jest zawsze z ich strony, dyspozytorzy za to mają przerąbane. Wszystko pięknie firma szefostwo I ludzie solidni, ale forma współpracy niestety to wszystko niszczy. Nie już tam nie pracuje, ale dobrze wspominam I usmiecham przejeżdzajac obok pomarańczy. Może były jakieś lepsze polskie firmy na początek, ale mi się "inne" nie podobały.

Kuba
@Krzyś

Wystarczy zadzwonić i się dowiedzieć... Jest 3000 i od początku wymagają własnej działalności i system 2/1 i trzeba przejść dwa takie szkolenia

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 191 dni.

Czy rozmowa rekrutacyjna w Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. odbywa się również w języku angielskim?

Bolo-trans..

Jak tam w skat.bo chcę wstawić dwa samochody pod nich..

karol
@Bolo-trans..

Witam. Też jestem zainteresowanym wstawieniem do nich auta na kraj. Wiadomo jakie warunki??

super
@karol

Wstawiaj auta nie czekaj po nowym roku marne stawki zrobili na beznadziejne:)

Krzysztof R.
@super

A co "super" jeździłeś pod Skatem? Ja jeżdżę już 9 miesięcy wszystko jest jak było - ok, nie zaśmiecaj forum jak nie wiesz, chyba że jakiś konkret podasz?

super
@Krzysztof R.

Nic nie zaśmiecam mówię prawdę:) cały zeszły rok w miarę po nowym roku stawki w dół!!! Taka jest PRAWDA

Krzysztof R.
@super

"super" a jakiś konkret, na jakim kierunku stawki w dół, bo moje autka działają na kilku krajach i stawki te same.

Andrzej W.
 Rekomendacja

Zuzza jak nie wiesz co znaczy "zestaw" to przejdź na inne fora.

kowal
@Andrzej W.

zestaw kluczy nastawnych :):):)

znawca

Moi drodzy, kierowcy (usunięte przez administratora) samochodzikami za darmo rozwala się, rozbestwione towarzystwo (usunięte przez administratora)

ziomtom
@znawca

pewnie jakby trzeba bylo miec wyzsze do operowania ciągnikiem to tez bys sie rozbijal jak towarzystwo

Zuzanna
@ziomtom

Czy macie jakieś informacje o warunkach zatrudnienia w Skat Transport? Jak wygląda tutaj praca biurowa?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 293 dni.

Wiecie czy Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

K.Przychodzki.

Witam. Czytam te opinie i mam wrażenie że piszą je współpracownicy czyli kierowcy niezadowoleni i biuro które się tłumaczy. To i ja napiszę swoją opinię. Pracuje tutaj trzeci rok . Biuro w Rzepinie wg. mnie super. Gdańsk pań Wiesław był naprawdę w porządku kierownikiem teraz pan Jarek jest. Miałem kilka rozmów z nim i zawsze można się po ludzku dogadać moje odczucie. Spedycja? Tak jak i my ma lepsze i gorsze dni ale można dojść do porozumienia. Nie pasuje to zmieniam spedytora a spedytor kierowcę i wszyscy są zadowoleni. Co do pieniędzy zawsze na czas 9 i 19. Raz była wpadka raz. Jak za tą robotę pieniądze moim zdaniem przyzwoite. Co do Anglii na początku zaznaczylem że nie jeżdżę tam i tego się trzymam. Dwa razy odmówiłem Anglii bez konsekwencji. Z mojej strony polecam pracę w tej firmie. Są plusy są minusy ale tutaj jestem traktowany jak człowiek a nie jak łącznik między pedalami a kierownicą. Atmosfera na pewno lepszą niż w innych firmach.

Tak7Nie1
@K.Przychodzki.

Wszystko co piszesz jest prawdą, poza jednym, Pan Wiesław był za kierowcą całym sercem, wystarczył jeden telefon i Wiesław wszystko załatwiał od ręki. pan Jarosław, (usunięte przez administratora) nie to samo.

Marcin
@K.Przychodzki.

Fajnie, że można tu liczyć na terminowe wynagrodzenie. A jak wygląda sprawa ewentualnych nadgodzin? Da radę sobie coś dorobić do pensji?

Ela W

Pracowałam w Skacie, ale z powodów przeprowadzki za granicę musiałam znaleźć inne zajęcie, natomiast czas pracy (3 lata ) wspominam pozytywnie. Ważne jest abyś był efektywny, przynosił firmie przychód, wówczas benefitów jest sporo i wynagrodzenie też rośnie. Spedytor który pokazuje wynik, bardzo szybko otrzymuje samochód służbowy (przeważnie nowy), nowy smartfon i komp. to jest normalka, wynagrodzenie ma część prowizyjną a więc im więcej zarobisz dla firmy tym więcej firma się podzieli z tobą. Osoby które nie robiły wyników przez dłuższy czas często mogły przejść na inne stanowiska w firmie, lub zmienić dział i często to było idealne rozwiązanie dla nich. Ale część tez odchodziła, gdyż stwierdzili, że transport to nie dla nich. W każdym razie polecam pracę w Skacie dla tych którzy naprawdę chcą pracować!

Tak4Nie1
@Ela W

No tak, spedytor auto służbowe, laptop, a kierowca 300km pociągiem, albo w czterech wysłużoną skoda.

Tak2Nie2
JAcek P
@anonim

Kto ci zabrania jeździć swoim autem, nie musisz brać firmowej skody (pewnie jeszcze wam tankują, co?), koledzy będę mieli więcej miejsca. :-) A tak w ogóle ktoś cię siłą tam trzyma, ciągle narzekanie, nie podoba się, nie męcz się. Ja pracowałem kiedyś w(usunięte przez administratora) i potem u mniejszych przewoźników, powiem ci kolego tak, wszędzie można się ustawić i porządnie zarabiać, mnie narzekania i więcej zyskasz...

Tak4Nie
Hero
@JAcek P

Dojazd do bazy swoim autem, 300km bez zwrotu kosztów, odpoczynek max 66 godzin i powrót na bazę 300km, nikt nie broni aby tak robić, wręcz przeciwnie, nawet zachęca.

Kierowca
@JAcek P

Kilka osób (usunięte przez administratora) stwierdziło to samo, że jak komuś się nie podoba to może odejść(usunięte przez administratora)

Kierowca
@Kierowca

(usunięte przez administratora) Proszę nie manipulować wypowiedziami, tak by brzmiały inaczej niż pierwotnie.

Dżej
@Hero

U Pana Mielczarka kierowcy są z całej Polski i jakoś nikt nie narzeka, a ten co by narzekał, najzwyczajniej w świecie nie podejmuje tam pracy. Dziwne takie uskarżanie się...

K. Przychodzki

Wczoraj w Munster rozmawiałem z kierowcą z PKS Gdańsk Oliwa. I wiecie panowie byli kierowcy skata.? Nie ładnie robić taką opinię. Tomek (usunięte przez administratora) jest w porządku, Jarek (usunięte przez administratora) również.. Nie kłamcie że wam gwarancję zabrali.

Zostaw merytoryczną opinię o Skat Transport Sp. z o.o. Sp.k. - Gdańsk