Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ochnik S.A. w Garwolin

ktoś

Może mi ktoś powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie? Czy coś się zmieniło i czy warto aplikować, czy raczej sobie odpuścić?

@ktoś

Piszę anonimowo, bo przede mną jeszcze ostatnie 2 tygodnie na okresie wypowiedzenia, kiedy zgłosiłam, że odchodzę regionalna sporo zaczęła mi utrudniać zaczynając od kategorycznej odmowy rozwiązania umowy za porozumieniem stron, ale to w zasadzie nie jest takie chamskie, kazano mi podpisać wniosek urlopowy, na którym nie byłam, więc ukradli mi urlopy, jestem studentką i zawsze grafik miałam podkładany pod studia, nagle w momencie kiedy naprawdę nie byłam w stanie pracować ze względu na egzamin ona kategorycznie kazała mi być, zabroniła mi wziąć urlop, bo jak twierdzi „urlop trzeba zgłosić tydzień wcześniej” i groziła, że jak nie przyjdę to będzie źle, ale na tamten moment miałam jeszcze urlop na żądanie, więc jakoś to poszło. Ogólne odrabianie godzin za lockdown to jakaś porażka, nie po to człowiek zatrudnia się na pół etatu, bo ma studia żeby być na 3/4 i nie mieć kiedy się uczyć. Znam sytuację z innych sklepów i wiem, że nie musiały odrabiać, co prawda wypłata była mniejsza, ale nikt nie pytał nikogo o zdanie jak jest lepiej, znajoma z pracy przy odrabianiu miała po 200 kila godzin, więc niemal w tej pracy spała.. Minusem ogólnym jest ilość obowiązków w stosunku do płacy, w żadnym sklepie nie ma tylu bezsensownych formularzy na każdą pierdołę.. Trzymajcie się wszyscy co tam tkwicie, na szczęście to już prawie za mną ;)

Ciekawa skali

Cześć, jestem ciekawa, czy są tu inne osoby, które tak jak ja, przez lata padały ofiarą mobbingu w centrali firmy?

Xyz
@Ciekawa skali

W centrali nie, natomiast w salonie, i z tego co wiem jest to problem powszechny w tej firmie

@Xyz

Hej @Ciekawa skali, @Xyz, mobbing to bardzo poważne oskarżenie. Czy macie jakieś dowody na pokrycie swoich słów? Opiszcie proszę dokładniej co przydarzyło się Wam podczas pracy w Ochniku.

A jak praca i zarobki w magazynie sklepu internetowego?

Nie wrócę
@Anonim

2000 ledwo zależy od miesiąca ale spoznienie w wypłatach i ponadto nadgodziny bez płatne

Zart
@Nie wrócę

Chyba osoba pisząca ten post wcale nie pracowała na magazynie w sklepie internetowym... Wypłata zależy od tego czy ma się ukończone 26lat, 2600 lub 2400 Do reki. Nadgodziny są wypłacane bądź odbierane i nigdy nie było problemów z opóźnieniem w wypłacie. Przychodzi 10 dzień miesiąca i jest wypłata na koncie ( no chyba ze 10 to weekend, wypłata przychodzi wtedy w piątek np 9) Nie wiem kiedy osoba wyżej pracowała na tym magazynie ale to co tutaj jest dodane jest po prostu śmieszne i nie zgodne z prawda, mimo tego co o Ochniku jest zamieszczone na goworku, w tym się nie mogę zgodzić i nie wierzę że ktoś pisze takie kłamstwo.

@Nie wrócę

Cześć, 2000 złotych netto- a za ile godzin pracy tygodniowo? Może Ochnik oferuje jakieś inne benefity związane z pracą w firmie? Zniżki, bony świąteczne?

Małgorzata

Witam, powiedzcie na podstawie własnych doświadczeń, czy rozpoczynając pracę w sklepie stacjonarnym Ochnik mamy jakieś szanse na awans do pracy w siedzibie firmy? Czy znacie takie przypadki?

Doradca Klienta

Rekrutacja śmiech na sali, regionalna z Trójmiasta nie ma pojęcia o prowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, nie patrzy w oczy rozmówcy, trzęsą jej się ręce jak alkoholikowi, brak kwalifikacji do pełnienia tej funkcji

oczekiwania finansowe? czas pracy ? na moje pytania nie odpowiedziała .

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Fatalna współpraca z kierownictwem regionalnym, podejście do pracownika na poziomie zerowym. Nie wiem jakim cudem tacy ludzie znajdują się na swoich stanowiskach. Nakaz odrabiania godzin i nikogo nie interesuje nasza dyspozycyjność. Według firmy możemy pracować po 12 godzin przez 6 dni w tygodniu "bo firma ma takie prawo". Zdecydowanie nie polecam tej firmy jako pracodawcy.

Agnieszka

Poruszyłeś sporo kwestii, które według Ciebie są niezadowalające. A czy mógłbyś napisać jaka jest atmosfera pracy między pracownikami? Czy można liczyć na ich pomoc i wsparcie? To właśnie z nimi spędzamy największą ilość czasu w ciągu dnia i fajnie gdy wszyscy ze sobą się dogadują.

Duża jest rotacja ludzi w Ochnik S.A. na Doradca Klienta? Znowu ukazało się ogłoszenie 9 lipca na GoWork.pl. Dlaczego pracownicy odchodzą z firmy?

Ochnik nie jest już tą marką, co kiedyś, jakość towaru słaba, za co musisz non stop użerać się z klientami przy reklamacjach. W ciągu dnia trzeba odpowiedzieć na "100" maili do określonej godziny, a jak nie, to trafiasz na "czarną listę"???? i musisz się usprawiedliwiać dlaczego i tak ze wszystkim, z VM, z dostawą, z dokładnym sprzątaniem codziennie, gdzie w pracy często jest jedna osoba lub dwie, i wszystko jest pilne!!! Przy czym trzeba profesjonalnie obsłużyć klienta!!! Bardzo dużo pracy i odpowiedzialności za marne pieniądze. To jest jakiś kołchoz, tylko pozornie wszystko wygląda pięknie. Polecam czy nie polecam????? Niech każdy sam się przekona, ale chcąc zatrudnić się w jakieś firmie warto czytać opinie pracowników. Kierownik regionalny jak przestaje panować nad sytuacją, to wtedy pozbywa się niewygodnych pracowników, lepiej zatrudnić kogoś kto będzie wchodzić w d...pe i wszystko donosić, może wtedy czuję pozycję ???? Komu pasuję taki układ, to pracuję, komu nie, to ucieka. Zdaję sobie sprawy, , że wszędzie trzeba ciężko pracować, ale bez przesady. Po dźwiganiu 32 kilogramowych kartonów w dostawie mam duże problemy z kręgosłupem, a z tego co wiem to nic się nie zmieni, a takich kartonów w jednej dostawie jest 20, przy zmianie kolekcji nawet więcej.

Luba

Witam miałam przyjemność pracować w firmie Ochnik .Nie powiem lubiłam tą pracę, ale podejście kierownika regionalnego i działu vm do personelu to porażka .Tak mi się zdaje że Centrala wie jak to wygląda i nic z tym nie robią.Duzo pracy za małe pieniądze, ciągle dostawy paczka z paczka że naprawdę ciężko się odrobić, A Pani od Vm się czepia że źle wisi metka albo krzywo jest przewieszona przez wieszak.Nie wiem jak teraz ale jak ja pracowałam To kierownik regionalny nie radził sobie w ogóle z problemami salonu i sama robiła zamieszanie między dziewczynami żeby każda na siebie paczła z byka .A jak się powiedziało swoją rację i wiedziała że nie ma racji to Pani regionalna robiła wszystko aby się takiej osoby pozbyć,mam wrażenie że w firmie Ochnik pracują osoby na wyższych stanowiskach które wogóle o tym nie mają pojęcia i dla tego jest ciągła rotacja etatów. Widać że jakość produktów jest coraz gorsza

Dzień dobry ,chciałam powiedzieć że jestem w szoku jak czytam Wasze wypowiedzi.Wydaje mi się że nienawiść i zazdrość zabija realne myślenie ,pracuję w firmie Ochnik od kilku lat ,nigdy nie doświadczyłam upokorzenia ani wykorzystywania mnie jako pracownika . Nie wiecie o czym piszecie ,macie tak straszną zazdrość w sobie że dziwię się że jeszcze dajecie radę żyć. Mamy teraz ciężki czas nie tylko w naszej firmie ,ale każda branża stoi pod znakiem zapytania,dlaczego nie możecie spojrzeć na to że do tej pory mieliśmy bardzo dobre warunki .Możemy nadal pracować ,może przez chwilę będą mniejsze pensje ale bądźmy wdzięczni że mamy pracę .Firma to nie tylko właściciele to zespoły i zawsze Ochnik podkreśla że My wszyscy tworzymy firmę .Jestem bardzo dumna że pracuję w firmie Ochnik i mam nadzieję że nasi pracodawcy nie będą patrzeć na wypisywane bzdury przez zazdrosnych ludzi którym się wydaje że prowadzenie firmy to takie łatwe i proste.Mam nadzieję że ogarniecie się i przestaniecie pluć jadem.

@pracownik

Niech lepiej popatrzą na opinie, zanim ktoś skieruje wniosek do sądu.

Lolo
@pracownik

Piszesz z, salonu, czy centrali?

@Lolo

Strzał w dziesiątkę .Obstawiam centrale :) .

zleceniovy

Odradzam pracę w firmie Ochnik, zarówno osobom chcącym być na umowie o pracę, jak i tym oczekującym cywilnoprawnej. Teraz nie ma już na to miejsca, bo przez pandemię pozbyto się umów zleceń, ale przed destabilizacją Państwa regularnie łamano prawo. Zlecenie wg wszelkich ustaw można podpisać trzy razy, natomiast w momencie kiedy firma chce podpisać czwartą, zmieniaja opis stanowiska. Voila! Sama idea zatrudniania na umowę cywilnoprawną jest błędna, bo podczas zlecenia obowiązują normalne obowiązki, w ustalonym miejscu i czasie, łącznie z wdrażaniem nowoprzyjetych pracowników, więc de facto w ogóle nie powinno być mowy o śmieciówkach. Zachowanie biura podczas pandemii karygodne. Na wystosowanie wniosku o Tarczę Antykryzysową oczekiwanie przez trzy tygodnie, po drodze odsyłanie z działu do działu. Od kierownika regionalnego informacja, iż prawo jest niejasne w tym zakresie - może i tak, jeśli nie znamy, albo nie przestrzegamy prawa. Po prostu nie było komu tego zrobić, bo jest tam kompletny bałagan. Wszystko opierało się o maile z komunikatem, a nie normalne zwolnienie lub aneks. "Umowy zawieszone od wczoraj do odwołania, ale nie żegnamy się - gdy wszystko wróci do normy, mamy nadzieję wrócić do współpracy" - tak mniej więcej brzmiał mail, przy czym większość osób na zleceniu była jeszcze wtedy w pracy, więc niemożliwe było żadne zawieszenie wsteczne. I na tym koniec, zero informacji po powrocie handlu. Żeby dowiedzieć się czegokolwiek, trzeba było iść do salonu i zapytać. Odpowiedź od koleżanki: kierownik regionalna odwiedziła salon i powiedziała, że zlecenia są zawieszone co najmniej do grudnia. Im, wszystkim na umowie o pracę, a nie jedynej zainteresowanej osobie, czyli tej na zleceniu właśnie. Na koniec, jeszcze po zwolnieniu jednego z pracowników, nikt nawet nie zapytał, czy nie chcę przejść na umowę o pracę (2,5 roku stażu w firmie), a zatrudniono nową osobę, koleżankę z polecenia obecnego p. o. kierownika w salonie. Do mnie nie trafiła żadna informacja na temat zakończenia umowy, poza wiadomościa SMS o zwrocie kluczy. Traktowanie ludzi poniżej jakiejkolwiek krytyki, a dodam, że przy rozpoczęciu przeze mnie pracy, był to bardzo zgrany zespół - kilka zmian po drodze i już nie udało się zbudować teamu, co chyba należy do obowiązków kierowników oraz kierowników regionalnych. Podsumowując, firma Ochnik może się cieszyć, że nikt nie ma siły na zgłaszanie nieprawidłowości do Państwowej Inspekcji Pracy. Omijajcie szerokim łukiem.

Lulu

Jak zwykle Panstwo Ochnik sa piszkodowani bardzo. Tydzien przestoju i lament (teksk w money pl). Dysponuje emailami regionalnej o nakzazie wykorzystywania urlopu rocznego. Mam nadzieje ze ktos sie za to wezmie. Pani Anito M. Niech sie Pani ogarnie i poroozmawie z prawnikiem. Niech Pani nie lamie prawa (dysponuje apani mailami)

@Lulu

Niestety, raczej nikt się jednak nie weźmie, bo nie ma na to siły... musiałby chyba powztać pozew zbiorowy. Łamanie prawa jest na porządku dziennym, więc Firma chyba już się przyzwyczaiła do braku konsekwencji. Zlecenie wg prawa można podpisać trzy razy, w momencie kiedy chcą podpisać czwarty, zmieniają opis stanowiska. To również jest nielegalne, w szczególności, że podczas zlecenia obowiązują normalne obowiązki, w ustalonym miejscu i czasie, łącznie z wdrażaniem nowo przyjetych pracowników, więc de facto w ogóle nie powinno być mowy o śmieciówkach. Płaca średnia, szczególnie na umowie o pracę, a obowiązków po kokardę: obsługa klienta, spiętrzone procedury, wieczne tłumaczenie się z rozpatrzenia reklamacji, mimo oczywistego braku wpływu na decyzję Działu Reklamacji, noszenie paczek po kilkadziesiąt kg, ciągłe zmiany (a to kurier wraz ze sposobem zamawiania, a to VM co pięć minut z terminem oddania zdjęć wypadającym w możliwie najcięższych okresach sprzedaży albo jeszcze przeceny i ich okazjonalne cofanie). Jeśli cokolwiek zepsuło się w długi weekend, nie można było liczyć na czyjekolwiek wsparcie, bo całe (dosłownie całe) biuro było na urlopie, więc czasami bywało się także informatykiem albo elektrykiem. Miliony zarządzeń, a brak podstawowego opisu, jaka jest procedura chociażby w przypadku braku Internetu, gdy nie można płacić kartą. Dodatkowo zero szacunku do planety, tony zmarnowanej folii i papieru podczas dostaw. Zachowanie podczas pandemii karygodne, Można wymieniać w nieskończoność. Na wystosowanie wniosku o Tarczę Antykryzysową oczekiwanie przez trzy tygodnie i odsyłanie z działu do działu, natomiast od kierownika regionalnego informacja, iż prawo jest niejasne w tym zakresie. Po prostu nie było komu tego zrobić, bo jest tam kompletny bałagan. Tak jak piszesz, wszystko opierało się o maile z komunikatem, a nie jakąkolwiek rozmowę, czy też aneks. "Umowy zawieszone od wczoraj do odwołania, ale nie żegnamy się - gdy wszystko wróci do normy, mamy nadzieję wrócić do współpracy". I na tym koniec, zero informacji po powrocie handlu. Żeby dowiedzieć się, że umowy zlecenie zawieszone są do grudnia, trzeba było iść do salonu i wypytać. Odpowiedź przyszła od koleżanki, która ze stoickim spokojem powiedziała mi, że kierownik regionalna odwiedziła salon i tak im właśnie powiedziała. Im, wszystkim na umowie o pracę, a nie jedynej zainteresowanej osobie, czyli tej na zleceniu właśnie. Na koniec jeszcze po zwolnieniu jednego z pracowników, nikt nawet nie zapytał, czy nie chcę przejść na umowę o pracę (2,5 roku stażu w firmie), a zatrudniono nową osobę, koleżankę z polecenia obecnego p. o. kierownika w salonie. Traktowanie ludzi poniżej jakiejkolwiek krytyki. Podsumowując, gdyby wszyscy zgłosili te błędy do PIP, może cokolwiek by drgnęło. Jeśli pójdzie jedna osoba, odprawią z kwitkiem, mówiąc, że "takich jak Pan/Pani przychodzi tu na pęczki". Dlatego lepiej samemu omijać szerokim łukiem.

Zakonczylam wspulprace z firma rok temu (pracowalam w jednym ze sklepow na polnocy z dwiema ruznymi regionalnymi). Jako o pracodawcy nie mogę powiedzieć nic złego bo wplata zawsze na czas, fajne dodatki za eksperta i premie, socjal, ale jeśli chodzi o osoby funkcyjne - tragedia !!!!! Wykonany plan zawsze byl na ostatnim miejscu liczyla sie skutecznosc, i sztuki na paragon,. Nigdy zadnych pochwal a ciagle wytykane bledy. Obsadzaja swoimi znajomymi rozne stanowiska a nie dbaja o pracownikow co pracuja tam wiele lat. Zero pomocy, szacunku, brak komunikacji. MASAKRA.

Patrząc na Was plujących złością i jadem.Bo inaczej nie da się tego nazwać,zastanawiam się dokąd ten świat zmierza.Cieszę się niezmiernie że nie przyszło mi pracować w takim zespole,gdzie są takie Osoby. Ktoś napisał tu ze Same sobie tworzycie atmosferę ,i to jest prawda.Ja pracuje w zespole gdzie są normalne dziewczyny.Z wielką kulturą osobistą optymizmem,szacunkiem do drugiego człowieka.Nie będę mówić że Ochnik to idealne miejsce pracy,ale śmiało mogę powiedzieć ze bardzo dobre.Ideałów nie ma ,zawsze i wszędzie pojawiają się różne problemy. Pracuje 4 lata w firmie nie jestem kierownikiem,i jestem zadowolona z tej pracy.Wystarczyło by zobaczyć ile osób w całej firmie pracuje od kilku lub kilkunastu lat.Więc chcecie powiedzieć że co za kare tam siedzą?Strasznie patrzeć na ludzi takich jak Wy.Tylko brać ,krytykować i żądać. Wszystko jest dla Was oczywiste .Życzę Wam by przyszedł taki moment w waszym życiu ,że zastanowicie się co jest ważne i nie utopicie się w tym bagnie waszych złości i pretensji do całego świata.Bo choćby Ochnik fikołki robił to takim ludziom jak Wy nigdy nie dogodzi.Zawsze będziecie narzekać.Nie przyszło Wam chyba pracować w firmach gdzie jest chamstwo,poniżanie.Projekt zły ,wczasy pod gruszą złe,dofinansowania świąt złe.Czy myślicie że wszędzie wszystko dają i to jest oczywiste?Teraz przyszedł taki moment że nie jest oczywiste,że znajdziecie to idealne miejsce pracy,bo wielu ludzi straciło pracę z dnia na dzień i nikt ich nie pytał czy chcą czy nie.Prowadząc tak ogromną firmę normalne jest że w takiej sytuacji jaka nastąpiła ,trzeba ją jakoś ratować,i będą podejmowane różne decyzje.Kierownicy też mogą być różni,ale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka ,bo to bzdura.

DorotaG

Współpracuję z Ochnikiem od wielu lat. Zawsze mogłam liczyć na dobrą wolę i jasno komunikowane warunki współpracy. Wydaje mi się, że obecnie wszyscy powinniśmy mieć świadomość, że mamy kryzys i może być bardzo źle. Wszyscy na całym świecie będziemy tracić prace, lub będziemy musieli pracować na gorszych warunkach. Będzie to trwało jakiś czas, nikt nie wie ile. Wszyscy musimy zacisnąć pasa. niestety. Znając zasady pracy Ochnika, jestem przekonana, że robią wszystko by utrzymać firmę i ludzi w niej pracujących. Moim zdaniem szukanie winnych, oskarżanie w czasie pandemii, świadczy o braku kontaktu z rzeczywistością.

Maria

Nie rozumiem skąd tyle jadu w wypowiedziach pracowników, warto dodać że pewnie byłych pracowników.. niestety to najczęściej zwolnieni, których rynek pracy przepycha z firmy do firmy. Jedyne na co Was stać to wylewanie żalu pod pseudonimem. Ogólne stwierdzenia, które nic nie wnoszą, o byłym pracodawcy należy mówić tylko źle- taka Polska mentalność. Jeśli mam jakieś zastrzeżenia, to pisze do swojego przełożonego i wyjaśniam, po przepracowaniu ponad 5 lat jakieś swoje zdanie posiadam. Życzę pracownikom byłym i obecnym, aby nigdy nie musieli odpowiadać za 600 osób w dobie kryzysu i sytuacji wyjątkowej. I ja dla wyjątku podpisze się pod tym : jestem Maria Sz. i byłam kierownikiem w Poznaniu.

Koleżanki bez nerwów i obrazania siebie nawzajem, moim zdaniem osoby które pozytywnie wypowiadają się na temat pracy w Ochniku to po prostu kierownicy sklepu lub regionalni, którym zryto głowę i są przekonani o wspaniałości Ochnika. Pracuje w tej firmie bardzo, bardzo długo i wiem jak na przestrzeni tych lat zmieniała się firma na gorsze. Jak bardzo zostały obniżone wymagania wobec zatrudnionych nowych kierowników, nic nie umieją, wyreczaja się pracownikami chociaż to oni dostają pensję kierownicza. Ktoś powie nie pasuje Ci to się zwolnij, ale dlaczego pytam ? Dlaczego ja mam rezygnować z pracy która lubią i wykonuje rzetelnie ? Wolę aby to firma zmieniła się na lepsze , aby właściciel przejrzał na oczy i zobaczył potencjał w w osobach które od lat budowały te firma, Panie Ochnik przejrzyj Pan oczy , to my w sklepach utrzymujemy Pana . Należy nam się szacunek !

Wiki

Osoby które tak kochają ochnika to chyba panie które pracują tam 10lat i są po 40 roku życia .i jedyny pracodawca to Ochnik i myślą że on jest boski i mają w pracy wszystko. A młode zaradne nie dają się wykorzystywać i mówią prawdę.

40 latka
@Wiki

Dziewczyno życzę Ci aby Cię zidentyfikowali jak najszybciej i wywali z tej roboty z hukiem.

@40 latka

Kochana ja już dawno tam nie pracuje bo szanuje siebie.

Młoda
@40 latka

A dlaczego mają ją wywalić za prawdę.

A kiedy byłaś na urlopie?

PANIE OCHNIK proszę o informację kto wybierał reprezentację pracowników, która podpisała z Panem ugodę dotycząca zmiany okresu rozliczeniowego godzin pracy z 3 mg na 1 rok? Którzy pracownicy mieli wpływ na wybór? Mnie ani moich koleżanek nikt nie pytał kto ma nas reprezentować. Czekam na odpowiedź,

@pracownik

Też bym chciała znać odpowiedź.

pomocna
@Przerażona

radze wam dziewczyny wszystko to rzetelnie spisać i zgłosić to wszystko(usunięte przez administratora) oni powinni sie czym predzej tym zając jeżeli to prawda co piszecie.

Przerażona

W połowie kwietnia poinformowano nas, że przedstawicielstwo, które rzekomo sami wybraliśmy (w rzeczywistości żaden pracownik salonu nie brał udziału w wyborze, nawet nie wiedzieliśmy, że takie przedstawicielstwo będzie mianowane) w naszym imieniu (tak naprawdę za naszymi plecami i bez naszej wiedzy) podpisało porozumienie z zarządem firmy. Porozumienie to zawiera między innymi informacje (postawiono nas przed faktem dokonanym) o obniżeniu wymiaru czasu pracy o 20% oraz o tym, że czas w którym nie możemy pracować (ze względu na zamknięcie galerii handlowych) , chociaż bardzo chcemy, będziemy musiały odpracować jako niedogodziny przez okres kolejnych 12 miesięcy. Porozumienie to ma obowiązywać - Uwaga! - od 1.04. (informacje otrzymałyśmy w połowie kwietnia czyli porozumienie zadziałało wstecz) do końca czerwca. W praktyce wygląda to tak, że teraz wracając do pracy, przynajmniej przez kolejne dwa miesiące (zobaczymy co później wymyślą) będziemy otrzymywać pensję za 80% etatu a godzin będziemy wypracowywać nawet jak za pełny etat bo musimy oddać niedogodziny. Przypomnę jeszcze, że za połowę tej jałmużny, kiedy siedziałyśmy w domach zapłacił rząd, nie firma. Za to firma odbierze sobie te godziny przez kolejny rok. Więc naszym kosztem firma jest do przodu dwa razy. Przez rok darmowa siła robocza. Ktoś z pracowników anonimowo zapytał "górę" na jakiej podstawie musimy odpracowywać niedogodziny, które przecież nie wynikają z naszej winy.(usunięte przez administratora)

X@X
@Przerażona

Czy takich rzeczy nie można zgłosić przełożonym tylko wylewać swoje frustracje w necie - słabe... Przy takim kryzysie powinnyście się cieszyć że macie pracę a jeśli Wam tak wszytko nie pasuje to się po prostu zwolnijcie.

Weronika
@Przerażona

Gratuluje odwagi i prosze o wiecej bo piszesz o waznych sprawach. Ta cala gora mysli ze bedzie nas wykorzystywac. Nie dajmy sie i puscmy ich w skarpetkach (z bazaru a nie od OCHNIKA). Badzmy razem a damy rade. Firma zaslugujaca na plajte.

Weronika

Prawnicy chetnie sie tym zainteresuja. Nie jestescie same. Wszystko sie skonczy a sady beda po naszej stronie. Beda placic za swoj wyzysk i to nie tylko finansowo ale tez wizerunkowo.

@X@X

Z miłą chęcią przekazalabym uwagi swojej kierownicce ale ona ma nas w (usunięte przez administratora) razem z kierowniczka regionalną, nie rozmawiają z nami, nie informują o niczym, same musimy się dopatrywać co i jak . Regionalną z Gdańska i jej koleżanka kierowniczka to jedna szafkę.

@Weronika

(usunięte przez administratora) Opisane sytuacje to wierzchołek góry lodowej. Teraz po powrocie do pracy regionalni probóją delikatną siłą perswazji "skłonić" nas do wykorzystywania urlopów w maju. Grają na emocjach, oczywiście nie używają dosłownej formy nakazu. Naciskają na kierowników licząc, że to oni się podłożą i wymuszą na nas urlopy. Wiecie dlaczego? Bo do końca czerwca obowiązuje nas głodowa pensja bez żadnych premii i dadatków a urlop nie jest w tym czasie wyliczamy ze średniej z kilku miesięcy, tylko wypłacany jest właśnie w tej głodowej pensji. Mało tego, połowę tej pensji finansuje nam rząd :D. Dofinansowanie firma ma do końca czerwca, więc gdyby któraś z nas chciała pójść na urlop np. w lipcu to Ochnik będzie musiał zapłacić za niego w całości i wyliczyć płacę ze średniej, już nieco mniej głodowej. Ja rozumiem, że działają w granicach prawa, no może na krawędzi, a emidemia jest doskonałą okazją, żeby trochę przyciąć na swoich lojalnych pracownikach, ale jest jeszcze coś takiego jak poczucie przyzwoitości, którego zacnej firmie Ochnik brak. Pozdrawiam

Stasia@
@Przerażona

Być może twoje komentarze zostały usunięte bo było w nich za dużo wulgaryzmów, a po usunięciu ich wypowiedź nie miała sensu. Odpowiedź powinna napisana być w kulturalny sposób, a nie w prostacki.

@Stasia@

W komentarzach koleżanki nie było żadnego wulgaryzmy. Pisała prawdę, szkoda że tylko jako jedyna ma odwagę. Niestety firma ochnik nie szanuje swoich pracowników.

@Stasia
@Wiki

To się zwolnijcie. Ja na waszym miejscu tak bym zrobiła. Po co się męczyć!

@Stasia@

A najlepsze jest to, że komentarz mówiący o tym, że komentarze są usuwane a portal gowork jest nie wart zaufania też został usunięty. Świadczą o Tym Wasze komentarze, które odnoszą się do tej informacji :D Może Ochnik za to płaci zamiast płacić uczciwie swoim pracownikom?

@@Stasia

Większość z nas pewnie tak zrobi jak nadarzy się okazja. A narazie trzeba podkulić ogon bo jeść trzeba i rachunki płacić też.

Lulu1

Wstyd Panstwo Ochnik. W Szczecinie po dwoch dniach kwarantanny po wprowadzeniu ustawy o galeriach kazecie przyjsc pracownikom do pracy. Wstyd. Nie napchaliscie sie jeszcze swoimi pseudo kiermaszami. Wstyd i hanba Panstwo Ochnik. Nikt nie bedzie chcia u was tyrac. Wstyd. Nie omijajcie prawa Panstwo Ochnik.nikt dla was nie bedzie ryzykowal. Koniec.

OCHNIK S.A.
@Lulu1

Pragniemy wyjaśnić, że OCHNIK S.A. przestrzega wszelkich decyzji administracyjnych podjętych w związku z występującym na terenie kraju zagrożeniem epidemicznym, a także ściśle respektuje zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. Od dnia 14 marca salony sprzedaży OCHNIK pozostają zamknięte dla Klientów. Pracownicy zostali poproszeni o przyjście do pracy w celu odpowiedniego zabezpieczenia powierzchni sprzedaży, sporządzenia dokumentów kadrowo-księgowych niezbędnych do rozliczenia pracy w danym miesiącu, a także obsłużenia reklamacji, usług i zwrotów złożonych w ostatnich dniach przez klientów. Po wykonaniu wskazanych wyżej czynności nasi pracownicy, zgodnie z wytycznymi władz i służb sanitarnych, będą oczekiwali w domach na wznowienie pracy galerii. Jeszcze raz podkreślamy, że wspomniane działania zostały podjęte w celu zabezpieczenia interesów naszych klientów i pracowników oraz zapewnienia ciągłości funkcjonowania firmy. Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi OCHNIK

Aureora
@Lulu1

Po pierwsze o jakiej kwarantannie mowa? Czy wszyscy pracownicy salonu w Szczecinie mieli podejrzenie zachorowania? Bo tylko takie osoby są poddawane kwarantannie. Po drugie w sytuacji, kiedy pracowników obowiązuje umowa o pracę, pracodawca ma prawo wymagać wykonanie pewnych czynności związanych właśnie z tą pracą! Rzeczywiście wielką "krzywdę" w tym wypadku pracodawca wyrządził swoim pracownikom! Kazał przyjść do pracy! ????

Eli
@OCHNIK S.A.

To dlaczego pracownicy mają odpracowac dni czyli godziny które nie pracuje nazwane przez firmę niedogodzinami. W prawie nie ma czegoś takiego jak niedogodziny!!!! Za czas kwarantanny dostajecie pieniądze od państwa od. 01.04 i 20 procent pensji pracownika

Zostaw merytoryczną opinię o Ochnik S.A. - Garwolin

• Jak się pracuje w Ochnik S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ochnik S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ochnik S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 2 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ochnik S.A.?

Kandydaci do pracy w Ochnik S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ochnik S.A.