Opinie o Ochnik S.A. w Garwolin

Ochnik Leather Wear Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników na temat pracodawcy Ochnik S.A., jak również Klientów firmy. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Ochnik S.A. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ochnik S.A. w Garwolin

Lkjjh

Firma jedzie na wyrobionej wcześniej renomie. Zgadzam się z poprzednimi opiniami, że z roku na rok jest coraz gorzej. Towar jest jakościowo gorszy, standard pracy też. Obowiązków mnóstwo, płaca słaba. Mój poprzedni wpis został usunięty ale ja będę pisał dalej, bo prawda musi w końcu ujrzeć światło dzienne. Ochnik okrada pracowników. Do najniższej krajowej trzeba sobie dociągnąć premią od utargu, co jest chyba bezprawne. Kwota gwarantowana to też pic na wodę. Dział vm to żart, jakbyś nie zrobił zawsze jest źle a płacą za to coś grosze i uważają się za bardzo ważnych. Zawieszki z ceną ręcznie pisane to poziom mięsnego sklepu, a nie salonu ekskluzywnego. Wieczny ochrzan, a sami nie dają rady. Wstyd! Non stop dostawy, które ciężko obrobić. Czeklisty to też śmiech na sali. Przy tylu obowiązkach jakie narzucają salon ma lśnić, wskaźniki mają być niewiadomo jakie. Zgodzę się, że kto jest mądrzejszy spierdziela gdzie pieprz rośnie. Firma kłamie co do sytuacji z covid. Kondycja wcale nie jest zła, ale kłamią w żywe oczy i zabierają pieniądze pracownikom. Każą odrabiać godziny! Jakim prawem? Łapczywi ludzie, napychają sobie kieszenie na ludzkiej krzywdzie! Jak można tak żyć?Odszedłem z tej firmy z szacunku dla samego siebie i Wam to radzę, bo będzie tylko gorzej.

Byłam

Ręka rękę myje. Wyzysk i nic więcej. Zdążyłam się zwolnić z jednego z salonów przed epidemią, nie żałuję, wolę siedzieć w domu niż pracować dla tej firmy. Nie wspomnę o kierowniku salonu, obłuda, zarozumiałość brak Zainteresowania pracownikiem. A kierownictwo regionalne zero zainteresowania. Uciekajcie jak najszybciej jeśli możecie.

Klient

Dziewczyny pracujące w Wałbrzychu beznadzieja.To nie ten Ochnik co wcześniej wspaniałe Dziewczyny,przyjemnością było robić zakupy i je odwiedzać. Na sklepie ciągle bałagan,niechlujnie A Panie sprzedające gapiące się w monitor.Brak zainteresowania klientem.

Ochnikovelove

Najpierw tło:Byłam pracownikiem firmy 4 lata, zaczęłam jako doradca klienta, awansowano mnie na kierownika po jakimś czasie, kiedy mój kierownik odszedł. Wcześniej pracowałam w 3 innych sklepach, także u polskich pracodawców, wiec jakieś porównanie mam. Przestałam pracować, bo nie chciałam już pracować w handlu, nie przez firmę. Opinia: jeśli trafi się na dobry zespół, to zgodnie z tym, co firma ma w wartościach jesteś traktowany godnie, zarówno przez współpracowników, jak i przełożonych. Z regionalnym zawsze można się dogadać, tak jak i z centralą, jeśli użyje się odpowiednich argumentów i szczerze rozpoczyna się rozmowę. Wynagrodzenia zarówno dla doradców, jak i kierownika rynkowe. Nie zarabia się mało, ale tez nie ma kokosów. Jako kierownik w małym, starym salonie w mieście, w którym są 4 salony zarabiałam więcej niż proponuje się pracownikowi biurowemu. Plany sprzedażowe są realne i uczciwe, zniżki na produkty tez są przyjemne. Firma oferuje dużo bonusów, m.in duży rabat na święta, duży rabat na odzież do pracy, multisporty, ubezpieczenie na życie, luxmed. Ilość obowiązków i pracy jest porównywana do innych sieci, kwestia organizacji i ułożenia sobie z zespołem systemu pracy. Wiadomo, że jak jest VM to bywa naprawdę ciężko, ale to kierownik musi mieć łeb na karku i grafik dobrze ułożyć, a w przypadku nieakceptacji przez regionalnego dobrze go uargumentować. Nigdy nie mieliśmy problemu z centralą, ani z naszymi prośbami do nich, ani z ich złym nastawieniem do nas. Tylko, że cały zespół wiedział po co przychodzi do pracy. Zatrudniliśmy się jako profesjonalna obsługa klienta i pracownik sklepu, więc po to do pracy przychodziliśmy, a nie na siedzenie za biurkiem i dłubanie w nosie. W zakresie asortymentu, sprzedawało się go nawet przyjemnie i większość bez większego zażenowania i tu dochodzimy do kwestii testów na które tyle narzekań. Jeśli na co dzień obcuje się z produktem i człowiek aby dobrze sprzedać musi coś o nim wiedzieć, to przygotowanie do testów jest praktycznie jednodniowe, a przydatne na cały sezon. Kwestia checklisty-serio narzekacie na to, że przełożeni oczekują, że w salonie będzie czysto, schludnie i zgodnie z wymaganiami firmy? Jak była wielka dostawa, albo VM wiadomo, że regionalny nie oceniał sklepu, ale w normalnych warunkach między klientami zawsze znajdzie się czas na zapięcie kurtki i podniesienie przewróconej torebki. Podsumowując, gdybym dalej chciała pracować w handlu byłabym Ochnikowi wierna, bo na lepszego pracodawcę, jak dotąd nie trafiłam.

Karolina Nowy wpis
@Marzena

Ja dodam,że kupowałam walizkę w Ochniku w Wałbrzychu.Zero wiedzy i zainteresowana kupiłam tylko dlatego,że dobra cena .Tez nie polecam

Zaciekawiona Nowy wpis
@Marzena

Mała rada, jak juz planuje Pani oczernianie zespołu (mniemam, ze jest Pani ex -pracownikiem) to proszę chociaż zachować jakieś racjonalne odstępy pomiędzy skargami. Zapewne trochę by to uwiarygodniło opinie. I tak jestem obecnym pracownikiem, ale salonu z zupełnie innego miasta i regionu :)

Marzena Nowy wpis
@Zaciekawiona

@Zaciekawiona Proszę nie udzielać mi rad bo jesteśmy stałymi klientami.Wchodzimy do Ochnika co najmniej raz w tygodniu.Dziewczyny na pewno będą wiedziały o kogo chodzi.Nie jesteśmy zadowolone zero zainteresowana i możemy napisać następnych 20 negatywnych komentarzy,pozdrawiam

Zaciekawiona Nowy wpis
@Marzena

Wiec kolejna rada, proszę napisac na biuro obsługi klienta, jeśli faktycznie jest tak jak Pani mówi, salon bedzie miał szanse wyjaśnić lub wytłumaczyć. Pisanie na gowork służy opiniom o pracodawcy a nie o pracy doradców w salonach

Patrycja
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.
Klient

Byłam w Ochniku w Wałbrzychu na zakupach . Serdecznie nie polecam.Kto wybierał personel?Co stało się że starą ekipą?Cos strasznego zaczynając dobrego że nawet dzień dobry nie powiedziały.Brak wiedzy i profesjonalizmu.

KtośTaki

To ja dodam coś od siebie. Idąc do pracy na magazyn nie spodziewaj się kokosów to jest jedyna firma w rejonach Garwolina gdzie wypłata nie przekracza 2600 zł a to jest śmiech na sali na te czasy. Ogólnie ludzie pracujący na magazynie są wporzadku ale nie wszyscy tam możesz pogadać z wybranymi osobami. Ogólnie to piją browary w pracy jak na budowie wiec super atmosfera :) chcesz darmowego browara od kierownika śmiało możesz się tam zgłosić. Nie płaca 100 % za nadgodziny bo to by była za duża strata dla nich. Ogólnie magazyn i sklep internetowy utrzymuje się głównie z młodzieży która skończyła właśnie szkole i szukają swojej pierwszej pracy bo starzy pracownicy odchodzą jest totalna rotacja pracowników a co o tym świadczy ze ludzie nie pracują w tych czasach za marne pieniążki. Robia z ludzi (usunięte przez administratora) i nic po za tym !!!

Darek
@KtośTaki

Racja, ale to 2600 to mają tylko młodzi co nie ukończyli 26 roku życia

Doradca Klienta
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Rekrutacja śmiech na sali, regionalna z Trójmiasta nie ma pojęcia o prowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, nie patrzy w oczy rozmówcy, trzęsą jej się ręce jak alkoholikowi, brak kwalifikacji do pełnienia tej funkcji

Pytania

oczekiwania finansowe? czas pracy ? na moje pytania nie odpowiedziała .

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Dorota
Klient

Jestem stała klientka sklepu Ochnik w Gdańsku na Szadolkach, byłam dzisiaj 27.08 niedziela handlowa na zakupach i powiem, że naprawdę jestem zdziwiona 2 pracownice robią co mogą, obsługa na najwyższym poziomie ale są tylko 2 , czy naprawdę nie mozna było zapewnić więcej obsługi? Współczuję tym dziewczynom i wielki szacunek za to że dają radę.

O la la klient
@Dorota

Dziewczyny, ale z was desperatki, żeby pisać taki sfabrykowany pod siebie komentarz? To nie lepiej pogadać z kierowniczką, że was mało?

Dorota
@O la la klient

Szanowna Pani kierownik prosze nie insynuować nic Panią że sklepu, jestem klientką i z chęcią zadzwonie do Pani przełożonych do biura i przedstawię się osobiście. Wpisałam tu swoją obiektywna opinie i jeżeli chcialaby Pani polemizować że mną to tylko osobiście.

Ola
@O la la klient

Wypraszam sobie , ani kierownik salonu ani żaden z pracowników nie wypisuje komentarzy. Jesteśmy zgranym zespołem i nie musimy się uciekać do takich zagrań .

Gosc

Firma kiedyś fajna ,dbająca o swoich pracowników ,rodzinna i taka tam atmosfera panowała ,dziś jest wyzysk ,ciagle dostawy, Ciagle pomysły oderwane od rzeczywistosci ,niewiadomo kto je wymyśla bo napewno nie osoby pracujące na salonie.obsługa zniża się do zera bo tyle jest pracy ze nie sposób to zrobić i jeszcze obslugiwac .Wypłaty nie godne takiej ciężkiej pracy jeszcze te godziny do odrabiania ,gdzie przy normalnej normie godzinowej jest ciężko pracować a co dopiero w nadgodzinach narzucanych przez górę.Dobrze ze już mam nowa prace i wiem ze wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ale myśle ze wszędzie lepiej jak w ochniku .szkoda bo fajna firma spada na (usunięte przez administratora)

Darek

Firma to paranoja... Śmieszne pieniądze za masę roboty i to w okrojonych składach. Ciągle pretensje o wszystko. Za urlop wypłacają 80 gr na godzinę... Nie polecam.

Anonim

A co Państwo powiedzą o normie pracy 60 godzin tygodniowo i zmiany po 13 godzin? Czy centrala zdaję sobie z tego sprawę że w taki sposób pracujemy na salonach? O ile wiem grafiki są do wglądu więc może ktoś się tym zainteresuje??

Klara
@Anonim

Pracujecie po 13 godzin? Jakim cudem? Rozumiem, że kolejny dzien jest wolny? A żylaki na nogach bolą od ustawicznego stania?

Mariusz

Rozmowa o pracę .....Pani kierowniczka. Z magazynu....pytanie o zarobki 18.30 zł.....na rękę...pytanie netto czy brutto. I problem nie wie...ma się dowiedzieć i co ...dziękują za pracę....a więc pracujesz tam ale za ile nikt nie wie śmiechu warte jak się spytasz za ile netto to cię nie przyjmą...i to jest firma Ochnik.....

Kiedy pracownik firmy Ochnik na umowie będzie mieć kwotę gwarantowana czyli najniższa krajowa ? Proste pytanie Panie właścicielu Ochnik , kiedy ?

Pracownik2
@pracownik

Odnośnie miejsca pracy np magazyn, sklep internetowy, salon stacjonarny itp- które z tych miejsc nie gwarantuje pracownikowi najniższej krajowej?

Ja
@Pracownik2

Szanowny Panie pytanie było kiedy pracownicy firmy ochnik będą mieli na umowach o pracę najniższa krajowa a nie ile dostają. Wpisanie na umowie 1300 +dodatki a jak nie uzbierasz to zapłacimy Ci najniższa krajowa to zwykle (usunięte przez administratora)nie uczciwy pracodawcą, ale czego się spodziewać po tchórzu

Andrzej
@Ja

Fajnie że wypowiedziałeś się na ten temat. Co natomiast możesz napisać o atmosferze panującej w firmie? Jak dobrze dogadują się tu między sobą pracownicy Ochnik? Są czasem organizowane jakieś spotkania integracyjne?

Państwo Ochnik chciałbym się dowiedzieć kiedy zapadnie dezycja ws. dodatkowych etatów na Salonach? Obecnie na Salonach pracują po trzy osoby wykończone ciągła praca i wyrabianiem niedogodzin za lockdown. Pomimo wyrabianych godzin wypłaty są małe, czy jest tutaj szansa na powrót stałych premii? Dodatki socjalne zostały wstrzymane więc kiedy można liczyć na ich powrót? Przez owy system pracy, który panuje teraz na Salonach jest bardzo trudno o przyzwoitego pracownika co skutkuje dużymi rotacjami. Pozdrawiam

@Pracownik

A czy takie pytania nie powinny być kierowane bezpośrednio do pracodawcy? Aha, brak odwagi.

Aleksandra
@Pracownik

W pełni się zgodzę z Pani wypowiedzią. To.jak mała ilość pracowników jest na salonie jest aż nie do pomyślenia. Jest ciężko we trzy osoby , ciagle w grafiku po masę godzin i w dodatku gdy trzeba odrabiać za lock (usunięte przez administratora) mimo ze są to pieniądze które się nam należą jak zostajemy w domach. Ta firma to paranoja. Nikomu bym jej nie poleciła a stanowczo odradziła każdemu

Agnieszka
@Aleksandra

Wspomniałaś o masie godzin.. Ile zatem godzin przepracowuje się miesięcznie obecnie w Ochniku? Jak wygląda grafik pracy? Czy jak jest więcej godzin to i większa wypłata?

Aleksandra

Stanowczo odradzam tam pracy , zarobki poniżej najniższej krajowej …. Odrabianie godzin i reszta godzin których jest tak wiele uniemożliwia oddzielenie życia prywatnego od pracy. Będę każdemu odradzać tej pracy z szacunku do samej siebie , szefostwo oraz regionalni kierownicy to po prostu istne nie porozumienie. W tym miejscu przyszły kandydacie zmarnujesz sobie zdrowie , ciężkie dostawy i wiele innych rzeczy które ku temu się przyczyniają są bardzo odpychające. Nie polecam aplikować , o przedłużeniu umowy to można pomarzyć , chyba ze masz na drugie imię lizus! Nigdy więcej tam pracy za stawkę w przeliczeniu godzinowym 10,50netto na h. Brawo Państwo Ochnik ! Zakłamanie na rozmowie o prace o dodatkach wynagrodzeniu to jest hit ponad hitami . Szkoda ze później realia tego całego bagna wychodzą ????

Kaśka
Klient

Do momentu zakupu super, gdy przychodzi do reklamacji to umywają ręce! Popękana krawędź w torebce i zwalają na przetarcie od uda, gdy jest problem z krawędzią zewnętrzna! Nie polecam

Ochnikovelove

Laura
Kandydat

Ile zarabiają doradcy klienta w firmie Ochnik?Ile mają podstawy?

@Laura

Za mało jak na obowiązki związane z tą pracą.

Luba
@Laura

Stanowczo za mało jak na ilość obowiązków i biurokraji.

@Laura

Wbrew temu co mówili na rozmowie kwalifikacyjnej to z premiami więcej jak 2400 na czysto nie ma.

Agnieszka
@..

Mogłabym poznać więcej szczegółów na temat tych obowiązków? Jak wygląda typowy dzień pracy w Ochniku jako doradca klienta? Czym się taki pracownik jeszcze zajmuje poza właśnie obsługą? Jak wyglądają normy, które trzeba wyrobić?

Lkjjh

abdef
@Lkjjh

Tu jest więcej bezprawia, niż związku z prawem. A właściwie to wykorzystywania luk, przez co na pierwszy rzut oka pewnie wydaje się być w porządku. Ciekawe jak wyglądają kontrole w firmie, bo to aż niemożliwe, że nikt nie wykrywa tych nieprawidłowości.

Cvcv
@abdef

Nie wiem, komu smarują, żeby ich krył. Może warto to zgłosić, gdzie trzeba. Niech oddadzą, co zabrali!

Alaj
@Lkjjh

Witam Firma (usunięte przez administratora) za urlop tygodniowy zapłacili 1zł Odradzam prace u tych złodziei Szkoda czasu na prace w ochniku

Xx13
@Lkjjh

Pracuje w branży podobnej i jest bardzo podobnie jak Pan pisze.jak czytam pana opinie mam wrażenie że pisze Pan o firmie w której ja pracuje.

Byłam

MIja
@Byłam

A dawniej może wolałaś siedzieć w salonie niż pracować? Wielkiej straty dla firmy pewnie nie ma, że nie ma już osoby z takim podejściem i wreszcie pozbyła się pracownic, które były zajęte sobą nie klientem.Salony Ochnika przestałam odwiedzać właśnie przez obsługę. Klientaka była traktowana jak intruz bo pytaniem przeszkadzała Paniom przy kasie zajętym rozmową. Ale przyznaje makijaż nienagannne...

Anka
@MIja

@mija. Jakie to okropne że księżniczka zrezygnowała z zakupów w ochniku że względu na podejście personelu. Zacznij zmieniać świat od siebie a potem komentuj sytuację. Prawdopodobnie nie masz pojęcia jak wygląda praca z klientem, nie byłaś pracownikiem więc myślę że twój komentarz jest zbędny. Pozdrawiam

Anais
@MIja

Haha ale z ciebie atencjuszka. Czasy gdy pracownik musi skakać wokół klienta już dawno się skończyły, nie zauważyłaś ze firmy odchodzą od takiego modelu? Powidz mi w którym sklepie jest taka aktywna obsługa ?

Asia
@Anka

Proszę Pani niestety klienta nie za bardzo interesuje to czy ekspedient wstał lewą czy prawą nogą i czy po drodze ptak na niego narobił. A i vice versa jedt tak samo. Brutalne ale prawdziwe. To jeden fakt. Faktem jest też , że podejmując decyzję o zakupie dla klienta ma znaczenie jak jest obsłużony. Jeśli nie czuje się w sklepie dobrze to odchodzi i nie wraca. Dla sprzedawcy zadowolony klient to pieniądze a nie zadowony to ich brak. Podam przykład nie znoszę butów Ryłko są twarde i obcierają. Kwestia wyprawy skóry , generalnie jakości. W jednym z ich sklepów w Gemini Park w Bielsku- Białej Panie są tak przyjazne dla klienta, że już nie pójdę do innego sklepu po buty. Co tam kupie twarde bo Ta obsługa jest tego WARTA.

ktoś
Kandydat

Może mi ktoś powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie? Czy coś się zmieniło i czy warto aplikować, czy raczej sobie odpuścić?

@ktoś

Piszę anonimowo, bo przede mną jeszcze ostatnie 2 tygodnie na okresie wypowiedzenia, kiedy zgłosiłam, że odchodzę regionalna sporo zaczęła mi utrudniać zaczynając od kategorycznej odmowy rozwiązania umowy za porozumieniem stron, ale to w zasadzie nie jest takie chamskie, kazano mi podpisać wniosek urlopowy, na którym nie byłam, więc ukradli mi urlopy, jestem studentką i zawsze grafik miałam podkładany pod studia, nagle w momencie kiedy naprawdę nie byłam w stanie pracować ze względu na egzamin ona kategorycznie kazała mi być, zabroniła mi wziąć urlop, bo jak twierdzi „urlop trzeba zgłosić tydzień wcześniej” i groziła, że jak nie przyjdę to będzie źle, ale na tamten moment miałam jeszcze urlop na żądanie, więc jakoś to poszło. Ogólne odrabianie godzin za lockdown to jakaś porażka, nie po to człowiek zatrudnia się na pół etatu, bo ma studia żeby być na 3/4 i nie mieć kiedy się uczyć. Znam sytuację z innych sklepów i wiem, że nie musiały odrabiać, co prawda wypłata była mniejsza, ale nikt nie pytał nikogo o zdanie jak jest lepiej, znajoma z pracy przy odrabianiu miała po 200 kila godzin, więc niemal w tej pracy spała.. Minusem ogólnym jest ilość obowiązków w stosunku do płacy, w żadnym sklepie nie ma tylu bezsensownych formularzy na każdą pierdołę.. Trzymajcie się wszyscy co tam tkwicie, na szczęście to już prawie za mną ;)

Ciekawa skali

Cześć, jestem ciekawa, czy są tu inne osoby, które tak jak ja, przez lata padały ofiarą mobbingu w centrali firmy?

Xyz
@Ciekawa skali

W centrali nie, natomiast w salonie, i z tego co wiem jest to problem powszechny w tej firmie

Małgorzata
@Xyz

Hej @Ciekawa skali, @Xyz, mobbing to bardzo poważne oskarżenie. Czy macie jakieś dowody na pokrycie swoich słów? Opiszcie proszę dokładniej co przydarzyło się Wam podczas pracy w Ochniku.

Anonim

A jak praca i zarobki w magazynie sklepu internetowego?

Nie wrócę
@Anonim

2000 ledwo zależy od miesiąca ale spoznienie w wypłatach i ponadto nadgodziny bez płatne

Zart
@Nie wrócę

Chyba osoba pisząca ten post wcale nie pracowała na magazynie w sklepie internetowym... Wypłata zależy od tego czy ma się ukończone 26lat, 2600 lub 2400 Do reki. Nadgodziny są wypłacane bądź odbierane i nigdy nie było problemów z opóźnieniem w wypłacie. Przychodzi 10 dzień miesiąca i jest wypłata na koncie ( no chyba ze 10 to weekend, wypłata przychodzi wtedy w piątek np 9) Nie wiem kiedy osoba wyżej pracowała na tym magazynie ale to co tutaj jest dodane jest po prostu śmieszne i nie zgodne z prawda, mimo tego co o Ochniku jest zamieszczone na goworku, w tym się nie mogę zgodzić i nie wierzę że ktoś pisze takie kłamstwo.

Małgorzata
@Nie wrócę

Cześć, 2000 złotych netto- a za ile godzin pracy tygodniowo? Może Ochnik oferuje jakieś inne benefity związane z pracą w firmie? Zniżki, bony świąteczne?

Zostaw merytoryczną opinię o Ochnik S.A. - Garwolin

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ochnik S.A.