Ochnik S.A.
2 181 243 5 1
Klient Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Sklep na Targówku to jakiś żart ! Pojechałem po kurtkę i w końcu wróciłem bez. Dwie antypatyczne zarozumiałe, ekspedientki z przerostem ego ! zero pomocy. Nie polecam ! A firma niech zastanowi się kogo zatrudnia bo poziom obsługi jest żenujący...

Tak2Nie2
lis

Czy ktoś wie jakie są zarobki na stanowisku kierownika salonu?

Kolega królika
@lis

1900

M Nowy wpis
@Kolega królika

1700 na początku

Julia

W ostatnim czasie nie byliście zbyt aktywni w wątku. Czy to znaczy, że w firmie nic się nie zmieniło? Zajrzałam na stronę pracodawcy i znalazłam wiele ofert pracy. Poszukiwani są głównie doradcy klienta. Czy ktoś z Was pracował na tym stanowisku i mógłby opowiedzieć o zakresie obowiązków? Jestem ciekawa, co oferuje firma nowym pracownikom.

Mz Nowy wpis
@Julia

Ja pracowałam, dużo ciężkiej pracy a kasa słabiutka. Trafiłam ma kierowniczkę, która uważała, ze wszystko wie najlepiej i nie dopuszczała kreatywnych pomysłów pozostałych pracowników... skład zmieniał sie co 3 miesiące.. źle wspominam te czasy

Nsnanjwhdbd

Wielka Pani Kierownik wróciła z macierzyńskiego na małopolskie i juz swoje rządy pokazuje. Nie polecam nikomu pracy w tej firmke

Łucja
@Nsnanjwhdbd

Rozumiem, że możesz mieć pewne obiekcje wobec Pani Kierownika. Jednakże nie tylko jej osoba składa się na całkowity obraz danego pracodawcy, w tym przypadku firmy Ochnik. Chętnie dowiemy się coś na temat warunków zatrudnienia, które się tam oferuje pracownikom. Ciekawi mnie na przykład kwestia tego, czy na Wasze wynagrodzenie składa się sama podstawa, czy także i prowizja?

Tak2Nie1

Takbyło
@Nsnanjwhdbd

W samo sedno! W lubelskim swoje rządy również pokazuje wielka kierowniczka po macierzyńskim. Murem stoi za firmą, nie słucha uwag pracownika. Uważa się za najlepszą, ocenia jakby była alfą i omegą. Tylko ona mówi zawsze dobrze według jej mniemania. Jej decyzje zawsze są na korzyść firmy, jak również i tłumaczenia. Nie wiem czy to chęć zabłyśnięcia po tak długim czasie nieobecności? Czy nieświadomość, że firma nie jest tą samą, która była kiedyś bliższa pracownikowi. Śmiech na sali to cały dział od Visual Merchandising. Może czas zatrudnić kogoś z wykształceniem kierunkowym? A nie ludzi z łapanki, którzy nie potrafią wprowadzić nic w wygląd Ochnika prócz książkowych, przestarzałych standardów. Ci ludzie nie potrafią być komunikatywni i po prostu pracować z zachowaniem moralnych zasad. Tutaj każdy zawsze zrzuci winę na końcową osobę czyli pracownika galerii, a nie przyzna się do własnych błędów. Wiecznie problemy, reprymendy. Oni rzucają Ci produkty zepsute, robią -50% rabaty? Jest super. Ty musisz sprzedać coś 10zł taniej bo masz roszczeniowego klienta - wielkie oburzenie działu, że ma to być ostatnia sytuacja. Dział reklamacji działa według swojego widzi mi się, żadnych ustalonych standardów... Nie wiem co Ochnik tworzy teraz ze swojej firmy, ale jest to bardzo niezdrowe, zalecam jakiś audyt zewnętrzny i uzdrowienie firmy bo oni sami nie widzą w sobie żadnych problemów. A chętni niech się nadal wystrzegają i nie dają mamić jakimiś osiągnięciami i wyrobioną marką - nic się nie zmieniło i nie zmienia na lepsze. Już lepsza praca na wyspie... płaca taka sama a psychicznie i fizycznie lżej.

OCHNIK S.A>
Nazwa działu: HR
@Takbyło

Dzień dobry, chcielibyśmy zapewnić, że wszystkie osoby, z którymi firma OCHNIK nawiązuje współpracę, przechodzą skrupulatną rekrutację. Kandydaci są weryfikowani pod kątem doświadczenia zawodowego, kompetencji oraz wykształcenia. Bardzo istotnym kryterium jest umiejętność pracy w zespole. Dodatkowo dokładamy starań, aby każdy mógł podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności również po rozpoczęciu pracy w firmie. Pozdrawiamy, Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi OCHNIK

Tak1Nie2
Klara
@Nsnanjwhdbd

Jakie zarobki na stanowisku kierownik sklepu.

Go Go
@Klara

Też mnie interesują zarobki w Ochnik. Ile zarabia kierownik, a ile sprzedawca?

Q
@Go Go

Sprzedawca na początek ma płacę zasadniczą (nie minimalną krajową!) 1795 brutto plus premia indywidualna plus premia od obrotu. Tak więc część wypracowanej premii „buduje” minimalną krajową (bardzo sprytne, ale niestety na to pozwala polskie prawo pracy), a na umowie wysokość wynagrodzenia jest określona jako „nie niższe niż 2350 brutto”.

Mz Nowy wpis

4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Nazwa działu: Handlowy

Dość czesto szukają pracownika, czy nowe osoby same rezygnują z pracy w Ochnik czy są zwalniane gdyż nie sprawdziły się?

@Ala

Nie przedłużana zostaje umowa badź zwolnienie. Zależy od tego czy chca wykorzystać osobę

Jarosław
@Ala

Możesz napisać jakie kontrakty są proponowane podczas okresu próbnego? Umowa zlecenie, czy bardziej stabilna na czas określony.

TylkoTy
@Ala

Ala, nie daj się omamić osobom tutaj obecnym z działów Ochnika. Rotacja teraz jest duża bo ludzie sami uciekają. Tam może nie tak łatwo jest dostać się do pracy (wolą osoby z polecenia i z doświadczeniem), ale ostatecznie dają umowę o pracę na 3 miesiące i później na reszte roku. Albo ktoś próbuje i zostaje, albo ucieka. Firma godzi się na polubownie rozwiązanie umowy, nie robi problemów. Za dużo by ich mieli przy tylu uciekających :). I do tego to świetne manipulowaniem kwot na umowie jak wyżej napisała osoba. Niby najpierw myśli się - mało ważne. Dopóki nie wyskoczy Ci wyliczanie wynagrodzenia za nadgodziny (potrafią wypłacić po 9 zł) :)

Ema
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Jakie są zarobki w salonach Ochnik dla początkujących pracowników w województwie podlaskim? Czy pracownicy ponoszą odpowiedialność materialną za skradzione rzeczy?

ak
Użytkownicy czekają na odpowiedź 35 dni.

Jakie są zarobki w centrali? Biuro ?

Nazwa działu: Handlowy

Ochnik wprowadza w bład ludzi zainteresowanych podjeciem pracy,w sklepie w Suwałkach pani kierownik przez caly sezon jesienno zimowy daje ogloszenie ze szukaja pracownikow.Po czym co tydzień w weekendy ludzie przychodzą na niby dwa dni próbne ,i tak zmieniają sie osoby dodatkowe na sklepie co tydzień.Porażka!

Lidia
@Edyta

Czy byłaś jedną z osób, które zostały zatrudnione w ten sposób przez firmę Ochnik S.A.? Rozumiem, że z osób, które przyszły na dni próbne nikt nie został zatrudniony? Czy pracodawca podawał jakieś konkretne powody dla których owe osoby nie były później zatrudniane?

@Lidia

Nikt z osób ,które były na sklepie nie został zatrudniony,przykre jest również to,że weekend pracowałam za darmo.

@Lidia

Każda z nas dostała wiadomość ,ze Pani kierownik odezwie się.Nie odezwała sie.Nie zaproponowała nawet jakiegos zlecenia na czas próby, a nie ukrywam że to były całe dwa dni tj.sobota i niedziela.A z tego co widziałam co tydzień w weekend są tam nowe osoby dodatkowe .

Sylwia
@Edyta

Dzień dobry, chcielibyśmy poinformować, że sytuacja opisana powyżej, nie miała miejsca. Wszystkie projekty rekrutacyjne przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi przepisami, a salon podawany za przykład we wskazanym okresie nie poszukiwał nowych kandydatów do pracy. Pozdrawiamy, Dział Zarządzania Zasobami Ludzkimi OCHNIK

Klara
@Edyta

Nie ma takiego czegoś jak za darmo praca.Umowa musi być podpisana od razu .

Tak1Nie

Centrala- dużo roboty, kasa słaba. Co lepsi uciekają. Brakuje systemu nagradzania dobrych pracowników.

Tak12Nie1

3X
@007

Również mam takie spostrzeżenia. Pieniądze bardzo słabe, dużo roboty. Dużo nowych "ułomnych osób" i nie koniecznie uczciwych, chaos i brak konkretnej ekipy dowodzącej, która by nad tym zapanowała. Ja szukam juz nowej pracy, podobnie chyba jak i ini. Byłem na rozmowie, usłyszałem, że 60% aktualnych CV jakie firma dostała to obecni pracownicy Ochnika. Bardziej ogarnięci sami odchodzą. Również mam takie zdanie, że firma wykorzystuje lokalizacje, stara się "jechać na prestiżu" ,oraz zagrywki psychologiczne. Chyba to się opłaca firmie zatrudniać nowych i ich uczyc, zamiast starych dobrych pracowników nagrodzic i zatrzymać. Jeśli nie zmienią systemu i nie zatrzymają dobrych pracowników lub nie ściągną starych dobrych już wyszkolonych to skończą jak AVO....

Tak9Nie

Alona
@007

Wiecie może ile zarabia kierownik regionalny ?

Qwerty
@Alona

dg
@Qwerty

A czy to nie zależy od obrotów regionu?

TakNie

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Ochnik S.A.?

Karl
@Pytanie

Dobra uczciwa firma, wszystkim polecam pracy tam, chyba że nie chce ci się pracować To wtedy gdzie indziej

Tak2Nie
Jarosław
@Karl

Jesteś wśród osób, które polecają pracę w firmie Ochnik. Mógłbyś napisać coś o poziomie wynagrodzeń, które aktualnie otrzymują nowo zatrudnieni pracownicy? Chciałbym zweryfikować, czy można liczyć na atrakcyjną podstawę.

Nazwa działu: Handlowy

Ochnik,Forum,Gliwice - znów poszukiwany pracownik. Stary zespół bez zmian tylko nowi co chwilę się zmieniają. Praca jak w każdej sieciówce. Płaca ponad 2 zależna od premi.Ludzi do pracy mało a sklep ogromny. 2 osoby na zmianie lub jedna i człowiek przeciąg pracę po kilka dni aby się wyrobić. Nowe osoby znikają bardzo szybko bo każdy błąd, brak towaru zrzucany jest na nowego.

Tak4Nie
Lidia
@Ala

No tak - praca w branży handlowej należy do bardzo specyficznych i trzeba się z tym liczyć. Bardzo mnie ciekawi, czy Ochnik ma do zaoferowania swoim pracownikom jakieś atrakcyjne dodatki pozapłacowe. Możesz mi coś napisać na ten temat? Będę wdzięczna.

@Lidia

Lidia czy ja wiem czy trzeba liczyc sie z brakami w towarze i tylko Ty jako nowy pracownik być za to obarczanym. Co do dodatków to pewnie po przepracowaniu okresu próbnego jak oczywiście dotrwasz do końca?!

AgaL

Witam. W maju zamówiłam poprzez stronę internetową spodenki skórzane o wartości 600 zł. Nie zauważyłam, iż maja one klips zabezpieczający przed kradzieżą. Zadzwoniłam na infolinię i poinformowałam o sytuacji, dodając, iż oczekuje bonu rabatowego jako rekompensaty za koszty podróży (do najbliższego sklepu mam ok. 60 km). Konsultantka poinformowala mnie, ze po tak długim czasie nic nie mogą zrobić (mimo winy sprzedającego). Nie była w stanie również określić, do jakiego czasu byłoby to możliwe. Skąd wiec wiedziała, ze nic zrobić się nie da???? Wstyd, że takiej firmy jak Ochnik nie stać na drobny gest, jak bon rabatowy.

Tak1Nie6
Andrzej
@AgaL

To bardzo dziwna sytuacja, choć trzeba przyznać że 2 miesiące od zamówienia to dość dużo czasu. Może spróbuj napisać maila bezpośrednio do firmy i jakoś rozwiązać sprawę? Chciałbym też wspomnieć, że ten serwis służy do dzielenia się opiniami na temat firm z pozycji pracownika a nie klienta, warto to mieć na uwadze.

Lajla90

Lublin znów poszukuje pracownika do "zacnego" grona. Albo wezmą kogoś ze swojej paczki, albo zupełnie zielonego żeby łatwo było rządzić. Swoją drogą cwane są. Trzy koleżanki obstawiły się na kierowniczych stanowiskach i hulaj dusza piekła nie ma. Robią z ludźmi co chcą i kiedy chcą:/

Tak14Nie3
@Lajla90

Layla90 Jest dokładnie tak jak napisałaś trzy koleżanki tam rządzą za przyzwoleniem regionalnej. Jak przyszłam tam do pracy to zostałam bardzo źle przyjęta na sam start a później było już tylko gorzej. Obmawianie, zła atmosfera, telefony do regionalnej, w takiej atmosferze nie da się pracować. Tam cały czas szukają pracownika bo nikt tam nie wytrzymuje w takiej atmosferze. Będą szukały dotąd aż znajdą taką samą jak one czyli złośliwą i pustą istotę.

Tak8Nie
Sylwia
@Były pracownik

Nie wiem o którym salonie jest mowa, ale termin dodania komentarza pasuje czasowo do momentu, kiedy w Atrium poszukiwany był pracownik. I zupełnie się nie zgodzę z tymi uwagami. Ekipa jest tam przemiła, zgrana i pomocna. Mało tego - to zróżnicowana grupa, więc nie ma tu mowy o "trzech koleżaneczkach". Jestem ostatnią z zatrudnionych tam osób i nie powiem złego słowa na temat przyjęcia mnie do grona (i nie, nie znałam dziewczyn wcześniej, ani nie jestem "złośliwą istotką"). Ktoś jest też chyba słabo poinformowany bo kierowniczka regionalna się zmieniła w międzyczasie, więc dosyć nierzetelne informacje zostają przedstawione w różnych odstępach czasu. Dziewczyny jak mają swoje uwagi to bezpośrednio poruszają problematyczne tematy, nie ma więc mowy o obawianiu za plecami by robić na złość i pokazywać wyższość. Osobiście polecam pracę w tej ekipie, która za sprawą relokacji się rozrasta, ale mam nadzieję, że zostanie nadal tak zgrana jak do tej pory :)

TakNie2
Wiosenna.dziewczyna
@Sylwia

Co do trzech koleżaneczek to chodziło o kierowniczki wszystkich lubelskich salonów, a nie trzy z atrium. Być może w atrium atmosfera jest teraz dobra. Może kierowniczka zmieniła swoje postępowanie, tego nie wiem. ... Prawda jest taka, że wcześniej zmieniały się osoby bardzo często z powodu intryg kierowniczki. Dobry kierownik jeśli coś jest nie tak to porozmawia z osobą, a nie dzwoni ze skargą do regionalnej i jeszcze dołoży bzdur żeby pozbyć się niewygodnych osób. Tak się nie robi. Z resztą kto miał z nią do czynienia to wie jak było....

Ciekawski
@Lajla90

W jednym sklepie 3 kierowniczki? To ile tam jest stanowisk kierowniczych? Jaka jest struktura w danym sklepie?

Łucja

Firma Ochnik na swojej stronie internetowej, stworzyła model idealnego miejsca pracy do którego stale chce dążyć. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj: https://ochnik.com/pl/site/1029/1108/dlaczego-ochnik/ Czy według Was, firma spełnia wymienione w powyższym materiale wymagania? Chciałabym również dodać, że został on stworzony na podstawie konsultacji z menagerami i pracownikami Ochnik.

Tak2Nie3

Tomasz

Udzielasz się na forum, więc domyślam się, że jesteś pracownikiem firmy Ochnik. Może mogłabyś dodać swoją wypowiedź o tym, czy jesteś zadowolona z zatrudnienia? Interesuje mnie rodzaj umów zawieranych z nowymi pracownikami i ich stabilność. Chętnie dowiem się więcej na ten temat więc zachęcam Cię do podzielenia się swoim doświadczeniem.

Malutka91
Nazwa działu: Handlowy

Nie polecam, fałszywe towarzystwo zwalnia każdego kto może im zagrozić, kto jest dobry i sprzedaje, knują za plecami, wodza za nos osobę na stanowisku kierownika regionalnego a ta osoba ślepo wierzy i nie widzi co się dzieje. Śmiechu warte ze w pracy za 2 k ludzie tak się szarpią i rywalizują.

Tak19Nie4
willow

Widzę, ze nic się nie zmieniło. A nie ma mnie w firmie od 3 lat. Walka o klienta, zero współpracy, wzajemnie złośliwości. Ale hitem jest zwolnienie dziewczyny, która spodziewała się dziecka i termin jej porodu wypadł z terminem końca umowy. Kierownik regionalny poinformował ja, ze firma nie ma zamiaru przedłużać z nią umowy i właściwie po urodzeniu dziecka pozostaje bezrobotna. Nadmienię, ze dziewczyna była długoletnim pracownikiem z awansami

Tak13Nie
Aleksander
@willow

Z tego, co udało mi się zauważyć, firma Ochnik poszukuje pracowników na stanowisko doradcy klienta. Widzę, że pracowałeś w tej firmie kilka lat temu, więc może napiszesz, jak wyglądają w rzeczywistości obowiązki osoby zatrudnionej na tym stanowisku? Po upływie okresu wdrożenia można negocjować z pracodawcą ewentualną podwyżkę wynagrodzenia? Chciałbym, abyś napisał coś na ten temat i pomógł zarówno mi, jak i innym użytkownikom odwiedzającym ten wątek.

Postażu
@Aleksander

Obowiązki tak jak w komentarzach poniżej :). Dużo papierologi, odpowiedzialności za nią i za rzeczy, pilnowanie salonu i ludzi i nieprawidłowości wiecznie w dostawach, przecenach, cenach itd., obsługa zgodnie ze standardami (sprzed epoki, jak klient był bogaty i selekcjonowany bo na takich przecież początkowo nastawiona była firma, teraz nie da rady przejść wszystkich kroków ich idealnej sprzedaży, kiedy musisz na raz obsłużyć 3 osoby i co jedna to gorzej kapryśna. Im mniej ma wydać tym bardziej roszczeniowa. A klienci tej firmy to już każdy, a nie tylko grupa patrycjuszy). Codzienne sprzątanie, dbanie o ekspozycję, dokładanie towarów, ciągłe zmiany VM czyli dźwiganie kilkukilogramowych podestów, półek i innych kanad + przekładanie towarów, ubieranie manekinów. Dbanie o oznaczenia targowiska (wywieszki).Robienie paczek, zamówień biurowych, odbieranie dostaw - najbardziej denerwujące te małe, torebkowe, portfelowe, najgorsze te ciężkie walizkowe - paczka po 20 kg to norma (kilka walizek w sobie). Na bieżąco trzeba tłumaczyć się klientom z tego, ze produkt się popsuł chociaż miała być super jakość, robienie dobrej miny przy reklamacjach, albo bezsensownych nieuznaniach reklamacji. Informowanie klientów, że "Nie, nie można negocjować ceny" to także standard tej pracy, starzy klienci byli przyzwyczajeni chyba do czego innego :). Zresztą dużo osób myśli, że to nadal biznes otwarty, a nie sieciówka, więc są przekonani, że sprzedawcy mogą coś od siebie rzucić, a tu taki zonk, że czasami to nawet pracownikowi na swój rabat nie opłaca się kupować produktów - to trochę śmieszne ze strony firmy. Podwyżka jest tak stała, że nie ma opcji na jakiekolwiek negocjacje. Każdy pracownik za każdy swój tytuł ( ekspert, kierownik) i dodatek ma odpowiednio doliczone sumy + procent od utargu. Ogólnie nie licz, że dodatki te dają jakieś sumy za które można odłożyć. Zazwyczaj wychodzi z tego po prostu średnia kwota, której oczekuje się od przeciętnego pracodawcy w galerii za 160 przepracowanych godzin. Idąc na wyspę zarobi się tyle samo, a ma się 20x mniej obowiązków i nieprzyjemnych klientów. Tylko ten sklep ładniej później w CV wygląda :) Jak coś zostało pominięte to proszę o korygowanie

Tak10Nie1
Aleksander
@Postażu

Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie kilku kluczowych kwestii, patrząc z poziomu potencjalnego pracownika. Mógłbyś do swojej wypowiedzi dodać jeszcze, jak wygląda praca w tym miejscu pod względem ustalanego grafiku? Chodzi mi o to, czy pracownik może dostosować grafik pracy w firmie Ochnik do swoich ewentualnych pozasłużbowych obowiązków? Załóżmy, że są sytuacje, gdzie pracownik wolałby wyjść wcześniej z uwagi na wizytę np. u dentysty, wtedy firma nie robi żadnych przeszkód i daje taką możliwość. Jestem ciekaw, jak to wygląda.

Postażu
@Aleksander

To wszystko zależy od tego w jakiej ekipie pracujesz. Jeżeli masz akurat się z kim zamienić lub obowiązki pozwalają czy reszta załogi po prostu chce to nie ma wtedy z tym problemu. Ale na większą elastyczność ciężko liczyć w tej pracy. Za mało etatów do ilości pracy na sklepie.

pracownikmiesiąca

Pracowałam w Ochniku ponad 3 lata. Zaczynałam w momencie, gdzie Ochnik był jeszcze salonem ekskluzywnym z takim też asortymentem. Widać było dbałość o szczegóły przy produkcji każdej z rzeczy. Było produkowane mniej, ale lepiej i dokładniej. Po czym coś się zaczęło psuć. Jak wiadomo ryba psuje się od głowy, więc i w głowę coś się stało prezesowi. Z luksusowego salonu, na własne życzenie zrobił sieciówkę. Z każdą rzeczą z Ochnika którą kupiłam podczas swojej pracy coś się dzieje. W torbach zielenieją zamki, portfele pękają, paski od toreb brudzą ubrania (zatarte na czarno na amen, nie da się uratować) ale najgorsze są kurtki. Jakość jest na poziomie Zary. Ceny na poziomie nadal luksusowego salonu. Powtarzające się modele kurtek zimowych co sezon robione są gorzej, taniej i na odwal, a sprzedawane są coraz drożej. Puchu coraz mniej, napy powszywane za luźno, wychodzą nitki. Ja swoją kurtkę kupiłam na rabat świąteczny -60%, zapłaciłam za swoją kurtkę prawie 900 zł, cena pierwsza to prawie 2000. Abstrahując od tego, że kurtka brzydko się znasza i zaczyna wyglądać jak (usunięte przez administratora) rozchodzi się zamek. Wodzik nie radzi sobie ze ściskaniem zamka. Jeśli byłabym klientem który wydał za taki szajs 2000 zł byłabym bardzo zła. Bardzo bardzo zła. Ja wydałam prawie 900 wiec jestem tylko zła. Dla mnie to jest istny śmiech na sali jakość produktów w porównaniu z ceną jaką sobie pan Ochnik życzy za ubrania. Walizki również są robione jak najniższym kosztem, pękają, odpadają kółka, zamki się psują, ale te przynajmniej są tanie. Nie kupię tam już nic więcej i odradzę to każdemu kto kiedykolwiek zapyta mnie od zdanie na temat tych produktów.

Anita

Ochnik, Forum Gliwice - praca jak każda dużo roboty, masa papierków, mega odpowiedzialność za towar a salon duży - grafiki układane tak że 1 osoba bywa na salonie sama przez 2-3h ( standard ) lub nawet cała zmianę. Grafik zawsze zostaje zatwierdzony przez regionalną a potem wąty o braki na stanie. Za co zostajesz obciążona. Co do zespołu porażka, zakłamanie wprowadzane przez pracownice długoletniego stażu, salon samo-zarządzający wiec one rządzą. Nie odpowiadasz im - wylatujesz. Panie same w sobie na pozór miłe ale to tylko kamuflaż tak naprawdę liczą się tylko one a błędy wynikłe z ich winny zwalają na "nowych pracowników" aby być czyste. Bo kasa i awans najważniejszy. Co do kasy od 2-3tys zależy od awansu,stażu, premii utargowej. Więc teoretycznie fajnie ale czy za taką kasę chce Ci się użerać z starym zespołem do którego w życiu się nie dopasujesz bo masz np swoje zdanie?! Ps. W ciągu 1 roku 6 nowych pracowników i żaden z nich już nie pracuje.

Tak10Nie
Anita

Tak2Nie

Noname

Mam już kilkumiesieczny obraz tej pracy i niestety, ale nie mogę wyrazić się jednostronniczo obiektywnie. O ile dziwią mnie informacje o zespole - mój jest świetny (wiadomo, pracownice z długim stażem zawsze będą dominować i narzucać swój styl pracy) to nigdy nie odczułam żebym była wykorzystywana, poniżana czy z niechęcią wdrażna. Przeciwnie, co do tego nie mam zastrzeżeń. Chociaż słyszałam pogłoski o takich sytuacjach wewnątrz organizacji. Faktycznie totalny bałagan robi wprowadzanie samorządzania. Firma jest bardzo zbiurokratyzowana, narzuca pilnowania milionów papierów i zgodności, a dodatkowe obowiązki dopełniają całości w nadmiarze - nie wyobrażam sobie, żeby nie było jednej osoby, która to kontroluje. Ciekawe czy sami sobie zagwarantują chaos czy się z tego wycofają :). Co do płacy - żenada. Jak weźmiesz 2200 na rękę to jest dobrze. A ile się nameczysz z klientami, papierami i dostawami to już Twoje. Panie w biedronce więcej zarobią, a czasami mam wrażenie że przerzucamy kilogramy towarów jak one, tylko one nie muszą jeszcze pracować psychicznie w relacji z klientem (a dobrze każdy wie, że bywają Ci super, jak i Ci bezczelni i marudy). Za te wszystkie trudny rozpakowania 25 paczek walizek po kilkanaście kg, dostaw pierdolniczków z którymi jest babrania się i jeszcze sprawdzanie czy aby na pewno magazyn dobrze zrobił dokumenty dostawy. Silowanie się ze zmianą wystroju co dwa tygodnie... W zamian za to dostajesz jeszcze tajemniczego klienta, testy jedne, drugie, sprawdzanie sprzedaży ilościowo, wiązanej, check listy salonu. Wymagania jakby płacili tu co najmniej 3 tysiące na rękę podstawy. Haruje się czasami jak wół do wykończenia, a czasami dzień jest pusty. Dostawy z magazynu dają albo wszystkie na raz do zawalenia, albo nie dostaje się tydzień nic. Logistyka i magazyn trochę leży. Zmień wystrój wnętrza, pooznaczaj wszystko czerwonymi zawieszkami i dodawaj na bieżąco (no czasu na taką pierdołe naprawdę trzeba, żeby zrobić cały salon) - a efekt cudny! Targ jak się patrzy. Produkty coraz częściej wracają na reklamację, a Ty masz je sprzedawać będąc przekonanym o świetnej jakości. Produkty czasami z magazynu przychodzą w stanie tragicznym. Jak odkopane z otchłani po latach. Pozabezpieczane tak, że 5 minut schodzi się z rozpakowaniem jednej torebki (z ekoskóry!), oznaczeniem, zabezpieczeniem, ometkowaniem. Zrób 5 takich pudeł to się dostaje szału i odrzuca od tej roboty. Nikt nie nie interesuje chyba co ma salon - maja czegoś dużo to rozsylaja. Masz dużo tego towaru - dostaniesz więcej. Nie masz miejsca - nie ich problem, nie wolno odesłać. Co do celów to nie powiem złego słowa. Są ustalane realnie, chociaż wiadomo, że czasami nie da się go osiągnąć bo jest gorszy miesiąc, ale to naprawdę rzadkie. Ciekawa jestem momentu aż ktoś wytoczy sprawę Ochnikowi o uszczerbek na zdrowiu za to dźwiganie albo zdarzenie z udziałem drabiny i nie dostosowanie warunków do tego. Oszczędzają na etatach, nie dadzą dodatkowego pracownika, a Ty się zamęcz, ale nadgodziny się nie zdarzają. Po prostu trzeba się wyrobić ze wszystkim samemu. W grudniu można stracić rozum jak się ma tysiące wejść i dostaje wielkie uzupełnienie magazynu, a do tego zmianę vm (w dodatku te niektóre pomysły osób, które to wymyślają to jak z kosmosu - jakby nigdy w sklepie nie były). Współpraca między salonami średnia. Słaby kontakt, słaba integracja. Sklep internetowy kolejna tragedia. Ktoś nie przemyślał tego tworu, robią tylko pod górę stacjonarnym sklepom. Praca generalnie jak się ma dobry zespół - do wytrzymania, są też fajne momenty :) . Jak liczycie tylko na pracę z klientem psychiczną to zapomnijcie. Przejściowo można popracować. Nic na dłużej. Mozna znaleźć pracę o zarobkach ma tym samym poziomie a o wiele mniej wymagającą. Minimalna dla Warszawy - współczucie, po opłacie mieszkania zostaje biedowanie ;p. Kreują się ma markę wyższą, wymagają, testują i szkolą i jak dla mnie to jeden wielki śmiech na sali do tych ich wyimaginowanych sprawdzeń pracowników. Co do kierowników regionalnych - żadnych nieprzyjemnych odczuć. Czasami zdarza się gdzieś w biurze ktoś niewydarzony, ale zazwyczaj są to osoby naprawdę w porządku. Niestety wydaje mi się, że robi się z tego sieciówka i traci dużo na prestiżu, pracownicy nie są doceniani, więc muszą liczyć na z rotacją. - taki rynek. Plus za umowy o pracę i dodatki z funduszu :). Ale przydałoby się przemyśleć kilka kwestii, żeby przywrócić świetność organizacji

Tak12Nie
@Noname

Dziękuję Ci za tak rozbudowany komentarz. Jest on rzeczowy i wyjaśnia bardzo wiele kwestii związanych z zatrudnieniem w Ochnik. Z wpisu wynoszę, że pracowałaś w dziale sprzedaży, czy tak? Mogłabyś napisać coś więcej o swoim stanowisku? Wspomniałaś też o dodatkach, co dokładnie wchodzi w ich skład?

olson

Nigdy w zyciu nie pracowalam w gorszym (usunięte przez administratora) Gdansk to najgorsze niezorganizowanie, chaos i kierownictwo regionalne, z jakim mialam nieszczescie miec do czynienia - motywujace(usunięte przez administratora) ze jestes wazny blablabla, a tak na prawde na gadce sie konczy, bo chca zrobic z ciebie jedynie robota. Wieczne nadgodziny - kierownicy chyba wzbraniaja sie od zatrudnienia nowych osob w wyniku czego praca siega nawet ponad 200 h miesiecznie !! a nadgodzin oczywiscie w wyplacie nie zobaczysz, gdyz sa one rozbijane kwartalnie, wiec kierownik ulozy grafik na kolejne miesiace tak, aby przypadkiem nie bylo wiekszej wyplaty; wieczna walka szczurow o premie oraz ilosc produktow na paragonie, zwlaszcza w forum gdansk - tam ''starzy'' pracownicy niemal zazynaja sobie gardla o sprzedaz. w galerii baltyckiej ciagla rekrutacja, poniewaz pracownicy, ktorzy sa nieswiadomi tego wszystkiego, gdy odczuja na wlasnej skorze co sie tam wyprawia, szybciutko uciekaja. Wymogi jak z kosmosu a tak na prawde firma nie warta niczego.przestrzegam kazdego o zdrowych zmyslach przed wyslaniem tam CV.

Tak22Nie

@olson

Ja tez nie dostałam pieniędzy za nadgodziny, tym powinna się zająć Inspekcja Pracy, bo wykorzystują ludzi i nie płacą za to. Wstyd a to polska firma !!!!

Tak5Nie

anonymous

Prosze o opinie sklepu Radom.Dlaczego caly czas szukaja pracownika czyli co 3 miesiace zmieniaja?Chyba cos musi byc nie tak.

anonymous

albo przez pracownice a jest tam taka

Ela
@anonymous

Zarobki niskie musisz samemu wypracować sobie najniższa krajowa później może jakieś 100zl premii ci zostanie . A wymogi wielkie .

Tak22Nie

Emi
@Ela

Zarobki wcale do niskich nie należą. Ludzie w tej firmie pracują latami. No chyba ze komuś nie chce się pracować to "jaka praca taka płaca"

Tak1Nie1

elisee
@Emi

wysokie zarobki mówisz ?? 2200 netto to są smieszne pieniądze w warszawce

Tak5Nie1

Teretete
@elisee

Nie wiem Kto jest taki „normalny” ze uważa ze 2200 to godne zarobki? Chyba ktoś z centrali jest odpowiedzialny za odpisywanie tu na posty. Na wyspie zarabiają więcej niż 2200 a maja mniejsza odpwoeidzialnosc i mniej pracy.

Tak4Nie1

@anonymous

Salon w Radomiu nie szuka pracowników co 3 miesiące :) totalne bzdury ktoś tu wypisuje i to nie tylko na ten temat

Nie polecam
@Pracownik

A na jaki temat jeszcze ktoś tu bzdury wypisuje? Co nieco słyszałam o tej firmie... niestety z opinii jakie usłyszałam nie chciałabym tu pracować. Plany jak w sieciówkach typu Zara, chyba komuś się we łbie poprzewracało, mobbing i łamanie prawa pracy to w tej firmie normalne praktyki. Wstyd OCHNIK!!! A Pani EDYTA i LAJLA90 to chyba z działu HR tej firmy. Tą sztuczność czuć z daleka Pierw trzeba poprawić warunki pracy pracownikom to i opinie będą pozytywne . Nie polecam

Tak4Nie

@Nie polecam

Na bardzo wiele tematów. Plany sprzedażowe i pracę na wskaźnikach ma większość ceniących się na rynku firm, zresztą nie tylko w handlu pracuje się na wskaźnikach, zarówno nauczyciele jak i urzędnicy również mają wytyczone cele do których mają dążyć. Dzisiejsze społeczeństwo jest nauczone lenistwa i myśli że w pracy to się siedzi, pachnie i kawę pije. Do roboty LENIE!!!!!!! Wsadźcie głowy w komputery, telefony i tablety i wypisujcie dalej negatywne opinie. Chcecie luksusu? Sami sobie bądźcie szefem, a i to nie jest lekki kawałek chleba.

Sidi
@Emi

1800 to twoim zdaniem duże pieniądze+200 za awans który dostaniesz jak zdasz testy .Czyli 2000 a wymogi i roboty tyle że nie wiadomo w co ręce wyłożyć.Chodzi o Droadcow na Salonach z miesiąca na miesiąc więcej

@nie

Paranoja! Sama praca nie jest zla. Ale zespol do bani. Kiedys podobno byl lepszy nastroj. Kasa marna a narobic sie trzeba. Kazdy kabinuje jak sobie "dorobic". Skądś się jednak te opinie biora.

Kurteczka

Mam podobne odczucia. Duza czesc starych pracownikow jest maloprzychylna, zawistna oraz nie wdraża. Przekonaly mnie opinie o najlepszym pracodawcy 2015. Niestety od tej pory najwyraźniej duzo sie zmienilo. Duzo pracy, zarobki stanowczo nieaadekwatne do wkladu pracy. Co lepsi i inteligentniejsi pracownicy odchodza i szukaja czegos z jakimis szansami. Plus na wyplacalnosc, oraz godziny pracy.

Tak7Nie

Przed rozpoczęciem pracy nie czytałam opinii żeby się nie uprzedzać, ale okazuje się że wszystko co jest tu napisane o tej firmie to prawda. Dziwię się że klienci tam jeszcze kupują. Obsługa jest opryskliwa, małe zarobki nieadekwatne do ogromu pracy, starzy pracownicy są zawistni i nie pomagają nowym osobom wdrożyć się do pracy. Kto jest inteligentny ten natychmiast z tamtąd ucieka, zostają tylko desperaci którzy nie mogą znaleźć lepszej pracy. Zdecydowanie nie polecam tej pracy i firmy .

Tak12Nie

Ndndjdk

Żenada. Firma masakra,a obsługa tragedia w Cuprum Arena w Lubinie

Pyton

Spodziewałem się czegoś więcej po tej firmie. Moje wrażenie, że jadą na prestiżu "bo Ochnik" oraz wykorzystują lokalizacje. Zarobki za słabe. Ogarnięte osoby ostatnio odchodzą bo nie są za to wynagradzanie. Ktoś pisal o złym dziale. Tak jest taki. Ciężka praca i zle zarządzanie. Był okres, ze tam jakoś funkcjonowało ale ktoś odszedł i lepiej unikać tego miejsca. Firma ma dobre strony ale i zle. Najlepiej jak ktoś sam sprawdzi, to moje wrażenia.

Kubota

Czy ktoś z was mógłby wypowiedzieć się rzetelnie o warunkach pracy w siedzibie firmy? Już kilkukrotnie kontaktowano się ze mną w sprawie poszukiwania projektanta galanterii

Bolek
@Kubota

Myślę że dla projektanta to ciekawe miejsce żeby zdobyć doświadczenie pracy ze skórą. Ale musisz wiedzieć, że w centrali albo godzisz się na zjawiska kumoterstwa i cichy mobbing, albo szukasz sobie kolejnego miejsca - tak jak pewnie zrobił poprzedni projektant. O metodach manipulacji, jakie stosuje szef tak zwanego: importu, można ponoć książki pisać. Ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

3X

Pracuje w tej firmie. Firma sama w sobie nie jest najgorsza . Główne kierownictwo w centrali jest ok. w szczegolnosci dzial kadr oraz kierownik logistyki. Niestety zarobki są za niskie. Nie adekwatne do włożonej pracy. Oczywiście dla szeregowych (obcych)pracowników. Jak nie potrzebujesz kokosow to jest nawet dobrze. Są świadczenia. Ktoś się odnosił do mobbingu. Aby uniknąć problemów zaznaczam, że to moje zdanie. Był przypadek który rozwiązano na jednym dziale. Aktualnie sadze, ze firma by nie straciła gdyby przyjrzala sie lub chciala to zrobic dzialowi w ktorym stanowisko brygadzisty objął mlody chlopak. Wg mnie oraz pogłosek stosuje bardzo silny mobbing. W innych działach raczej nic nie słychać o takich praktykach.

Tak8Nie1

Kreo
@3X

Cześć, na którym magazynie panuje mobbing? Wysłałem cv i nie wiem czy dalej w to brnąć..

Piotrek
@Kreo

Witam. To ja się wypowiem jak ja sądzę. Wg mnie jest duzo nowych i nie doświadczonych pracownikow. Czy mobbing? Ale zły klimat i zła osoba na złym stanowisku jest na dziale skór, kazdy to wie ale nikt glosno nie mowi. Ogólnie poza małymi zarobkami firma jest ok. Takie jest moje prywatne zdanie.

Ziko

hej, jak wyglądają zarobki, jaki system premiowy i harmonogram prac. Chodzi mi o region Ślaski. Jak to wygląda w salonach i sklepach samo utrzymujących się? Chciałabym się przenieść do innej firmy ale nie chce przejść z bagna do bagna- teraz ten swój bałagan już znam. Proszę o odpowiedz

Donata
@Ziko

Ziko - skoro piszesz , że pracujesz w bagnie - dostosuj się - podpatruj naturę .. np. Królak bagienny - królik bagienny] (Sylvilagus aquaticus) – gatunek ssaka z rodziny zającowatych (Leporidae). Zamieszkuje głównie bagienne i podmokłe tereny południowych stanów USA. Jest zwierzęciem roślinożernym. Buduje gniazda powyżej poziomu wody z roślin i własnej sierści. Potrafi pływać. Aby chronić się przed wrogami, zdarza się, że całkowicie zanurza się w wodzie, wystawiając tylko nos nad powierzchnię .

Ziko
@Donata

a kto pisze że nie dostosowałam się o.0, ale gdy chce zmieniać warunki pracy to nie pcham się poniżej ale kieruje się wyżej. Aczkolwiek dziękuje za lekcje zoologii, która w tym wątku jest bezużyteczna i nie odpowiada na zadane pytania

Marta
@Ziko

Czesc Ziko. Pracowałam co prawda w centrali. Generalnie firma jest jedną z lepszych pod względem traktowania pracownikow oraz wypłata na czas. Minus wynagrodzenie. Nie należy do najwyższych. Pracując tam był spokój. Niestety nie wiem jak to wygląda w salonach. Nie wiem jakie masz doświadczenia i czego oczekujesz. Odnośnie centrali jest dobrze pod względem warunków a niestety za małe finanse.

Zostaw opinię o Ochnik S.A. - Garwolin

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie