Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ochnik S.A. w Garwolin

Edyta

@Lajla90, to, w Twoim przypadku była jedyna możliwość uzyskania premii w OCHNIK? Czy funkcjonuje w tym miejscu premia kwartalna lub podwyżki? Proszę Cię o zajęcie zdania jeszcze na ten temat, który jest istotny dla innych użytkowników forum.

@Edyta

Jest premia za wyrobienie planu sprzedazowego i premia indywidualna za sprzedaż. Nie wiem jak jest teraz ale premie wchodziły w skład najniższej krajowej. Moje pensje kształtowały się na poziomie 1600 -1700 zł. Może teraz jest lepiej.

Edyta

@Lajla90, w sklepach sieciowych takie praktyki często mają miejsce, mam tu na myśli zatrudnianie osób z polecenia. I możliwe jest to, że jak się te osoby znają również prywatnie to w pracy będą panowały między nimi, mimo określonych zasad, inne stosunki. Napisałaś również, że OCHNIK organizuje testy z wiedzy o produktach. Czy za ich pomyślne zdanie, pracodawca przewiduje jakieś gratyfikacje, np. w postaci premii?

@Edyta

Tak 200 zł do pensji jeśli się zda pomyślnie. Trzeba jeszcze tajnego klienta zaliczyć i mieć odpowiedni procent w utargu.

Edyta

@Lajla90, pracowałaś w OCHNIK mieszczącym się w Lublinie? Jeżeli tak, to mogłabyś dokładniej przedstawić swoje całe doświadczenie wynikające ze współpracy z tym pracodawcą? Kilka słów o atmosferze i relacjach między pracownikami będą również ważne dla osób planujących aplikowanie w najbliższej przyszłości do tej firmy.

@Edyta

Tak pracowałam. Sama firma jest w porządku. Wiadomo wszędzie są wymagania jak to w pracy. Duże wymogi do obsługi klienta, dwa razy w roku testy z wiedzy produktowej, zarządzeń itp. Wszystko do przeżycia. Niestety ludzie, którzy są tam na kierowniczych stanowiskach to pomyłka. Tak jak można przeczytać w poprzednich komentarzach to jedna wielka klika. Imprezuja razem, pozatrudniały swoje kolezanki. Osoby z poza kliki są eliminowane no chyba, że nie mają własnego zdania. Dużo osób się przewinęło to już o czymś świadczy. Na porządku dziennym jest kopanie dołków pod innymi, dokuczanie, a nawet poniżenie. Najbardziej przykre jest to, że regionalna dała na to wszystko przyzwolenie. Podsumowując pracę w firmie polecam. Może teraz zmieniło się coś na lepsze aczkolwiek wątpię w to.

Edyta

@Teretete, czy w czasie, w którym pracowałaś w OCHNIK mogłaś oczekiwać od pracodawcy na jakiś system premiowy? Np. premie kwartalne? Co również mogłabyś powiedzieć w kwestii ewentualnych podwyżek w tej firmie? Te informacje będą bardzo ważne dla innych użytkowników forum interesujących się współpracą z tym pracodawcą.

Doradca Klienta

Rekrutacja śmiech na sali, regionalna z Trójmiasta nie ma pojęcia o prowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej, nie patrzy w oczy rozmówcy, trzęsą jej się ręce jak alkoholikowi, brak kwalifikacji do pełnienia tej funkcji

oczekiwania finansowe? czas pracy ? na moje pytania nie odpowiedziała .

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Teretete

Ja osobiście nie polecam pracy w tej firmie. Wymagania jak przy sprzedaży złota, a płaca jak za sprzątanie toalet. Coraz większe wymagania, testy.milion dostaw (kurier ostatnio powiedział, ze inne sklepy maja takie dostawy przy zmianie kolekcji), nie interesuje ich że jest na sklepie np 7 takich torebek bo się nie sprzedadzą ale nie maja co na magazynie z nimi robic to wyślą człowiekowi jeszcze 5. Jak posiadasz swoje zdanie i domagasz się swojego jesteś niewygodnym pracownikiem, którego trzeba się pozbyć. Nie ma szans na podwyzki, umowy skonstruowane tak żeby były wygodne dla firmy nie dla pracownika, brak możliwości brania urlopu od września do stycznia. Sami sobie odpowiedzcie czy chcecie pracować w takiej firmie....

BylaOchnikowa
@Teretete

Zgadzam się z tym, że jak pracownik jest niewygodny, zbyt dużo wie tego czego nie powinien np. przekręty kierowników, brak wiedzy, kompetencji itp. to zrobią wszystko żeby się takiej osoby pozbyć. Kierownicy są w stanie podłożyć świnię. Najgorsze jest to, że regionalni są tak wpatrzeni w kierowników salonów, że nie widzą tego co się dzieje. Nawet gdy pracownik chce coś przekazać to i tak kierownik traktowany jest jako święty a niestety tak nie jest. Przekręty są na porządku dziennym.

@BylaOchnikowa

Nawet nie chodzi o prZekrety kierowników, chodzi o to ze jeżeli domagasz sie swojego, masz odwagę powiedzieć ze coś jest nie halo ze strony firmy to ci nie przedłużają umowy albo nastawiają na ciebie wszystkich jaki to jesteś fe bo masz własne zdanie i chcesz byc traktowany z szacunkiem.

Edyta

@Teretete, czego od swoich pracowników wymaga OCHNIK S.A.? Czy zatrudnia zazwyczaj osoby mające doświadczenie w sprzedaży, czy istnieje możliwość na przejście szkolenia przygotowującego do wykonywania obowiązków? Czy są jakieś plusy wynikające z zatrudnienia w tej firmie? Proszę Cię o pozostawienie kilku słów na ten temat.

@Edyta

Nie ma żadnego szkolenia, jedynie jak Cię zepsol dobrze przygotuje do sprzedaży i znajomosci asortymentu to tyle. Po czasie jest szkolenie sprzedażowe ale nie zawsze ono wypada na początku Twojej pracy. Jeżeli chodzi o plusy to chyba tylko to ze możesz trafić do naprawdę fajnego zespolu, bo raczej od firmy nic pozytywnego Cię nie spotka. No chyba ze zadawala Cię nasyłanie tajnych, pisanie testów, częste zmiany vm oraz wieczne chack listy.

Toni

Na stanowisku sprzedawcy niskie zarobki Warszawa i 2200do ręki to mało śmiechu warte

gnom
@Toni

to są dobre zarobki. Niektórzy i tyle nie zarabiają. Nie mówię teraz o pracy w Ochniku

elisee
@gnom

smiech na sali dobre zarobki hahhaha 2200

Edyta

@ANANA18 czyli warunki zatrudnienia oferowane przez OCHNIK S.A. są dla Ciebie zadowalające? To brzmi dość zachęcająco, możesz jednak napisać szczegóły? Mniej zachęcająco brzmi jednak informacja o tym, jak jest się traktowanym przez zespół z Lublina - o jakich zachowaniach mówisz?

ANANA18

Sama firma jest ok. Polecam tam pracę. Musi być tylko dobry zespół. Natomiast nie polecam pracy w Lublinie. Jak ktoś nie jest z paczki potrafią człowieka zniszczyć.

Edyta

@Emi a jak długo pracujesz w OCHNIKU? Zastanawiam się, czy warunki zatrudnienia zmieniają się wraz ze stażem pracy w firmie? Czasami firmy prowadzą politykę wynagrodzeń w ten właśnie sposób, że Ci wieloletni pracownicy mogą liczyć na wyższe stawki.

ObiektywnaOna

Praca sama w sobie nie jest zła. Gorzej jak trafi się na klikę to wtedy ciężka sprawa. Najlepszy przykład to Lublin. Kierowniczki to kolezaneczki od wspólnych imprez. Pozbyly się wszystkich niewygodnych dla siebie osób i pozatrudnialy swoje kumpele. Niestety firma tego nie widzi, albo nie chce widzieć.

Zainteresowana

Interesuje mnie praca doradcy klienta w Warszawie. podpowiedzcie mi coś więcej.

karmel

Zarobki w Ochnik to jakaś paranoja , prywaciarz wyzyskuje ludzi .

LD

Pracuję w Ochniku i jestem bardzo zadowolony. Zarobki mogły by być większe, ale atmosfera super.

Justa
@LD

Ja też pracuje w Ochniku i nie narzekam. Pensję mam o wiele większą niż najniższa krajowa, a glupoty typu ze jest wyplacana najniższa mogą powiedziec osoby które nadają sie do wypasania bydła a nie do kontaktu z klientem, umiesz sprzedawać- masz premie.

Sii
@Justa

Ale jesteś głupia jak pracujesz w salonie który odwiedza mało klientów to się nie nasprzedajesz

Rysiek

Witam. Chciałbym bardzo pochwalić Panią ekspedientkę w okularach która pracuje w SKLEPIE OCHNIK W FORUM W Gliwicach która bardzo mi pomogła przy wyborze prezentu. Naprawdę okazała swój profesjonalizm ale przez dyskusję przez telefon przez cały mój pobyt w sklepie z którego wyszedłem bo nie zostałem obsłuży. Chyba że godzina 13 to za wcześnie dla tej pani żeby pracować. Brawo.!!!!!

hania

Duża część to brednie. Pracuję w centrali. I atmosfera to bajka. Pracowałam w kilku firmach i nie mają polotu. Super socjal, dodatki. Kasa na średnim poziomie. Brak wyzysku. Spoko kierownictwo. Podstawowa zasada. Jak ktoś będzie normalnie sobie pracował to będzie zadowolony i nikt mu złego słowa nie powie. Lecz jesli przyjdzie cwaniaczek który będzie nic nie robił i się wymądrzał to sorki ale gdzie go zostawią. Jeśli znasz się na pracy to będziesz spokojnie robił. Wielki plus dla firmy za atmosferę, sferę finansową oraz dodatki.

mki
@hania

Najwiekszy minus to kasa, bo placa slabo . Generalnie praca dla osob bez wiekszych ambicji ktorzy chca sobie pracowac tylko dla samej pracy. Taka sztuka dla sztuki. Raczej nie awansujesz, za duzo sie nie nauczysz bo nie ma od kogo. Generalnie nie polecam. Oczywiscie mowie o centrali

Hania
@mki

Oj chyba się nie sprawdziłas. Duże możliwości awansu i to szybko. Tylko trzeba się wykazać. Ile osób jak awansowalo. Tylko, że firma stawia na ogarnietych pracowników. Ja się dużo właśnie nauczyłam. Tylko trzeba chcieć. Prawda jest taka. Jak ktoś przyjdzie z zamiarem pracy i będzie się interesował to się i dużo nauczy i jak się wykaże dostanie szybko awans. Nie dostaniesz awansu skoro na czymś się dobrze nie znasz. Łatwo jest psuć opinie kiedy kogoś zwolnili bo się nie nadawał.

Podpowiecie coś o pracy dla doradcy klienta - CH Złote Tarasy? Jakie warunki zatrudnienia, dobrze wiedzieć cos od pracowników!!!

ochnik?! ochNIE! absolutNIE!!!! Pracę rozpoczęłam w czwartek. Umowę dostałam do podpisu w piątek W poniedziałek złożyłam wymówienie. (Szkoda, że nie złożyłam od razu. Liczone jest od niedzieli, więc spędziłam tam 3 tygodnie.) Na umowie zobaczyłam coś takiego- zarobki do 2500 brutto. W tym 1711 brutto pensji podstawowej plus premia przewidziana w regulaminie dla danego stanowiska. Problemy były następujące: - na rozmowie była mowa o 1800 netto na plus prowizja od sprzedaży i dodatki za awans po zdaniu egzaminu na tzw. eksperta- 200 zł netto; -na początku jest się Doradcą, dla którego (wg regulaminu) premii.... nie przewidziano. Oznaczało to, że prowizja od sprzedaży posłuży do wyrównania różnicy netto między kwotą 1711 brutto a, obowiązującą płacą minimalną, 2000 brutto. Gdyby pieniążków nie starczyło firma- jakże wspaniałomyślnie- wypłaci resztę. Praca w Ochniku oznacza, że sam musisz sobie uzbierać ok. 200 netto, by mieć wypłaconą- bez głupich uwag- pensję minimalną. Wymagania? Naprawdę nie rozumiem na co to wszystko? Ewidentne oderwanie od rzeczywistości. Szopka robiona pod (nie)słynnego "tajemniczego klienta". Szczerze wątpię, by przeciętny klient salonu chciał wysłuchiwać o wyższości futra z królika Bugsa nad futrem z królika Rogera! Za wszystko tną pensję/premię- brak identyfikatora, zgubienie identyfikatora, nieznajomość wskaźników sprzedaży z poprzedniego miesiąca, audyt, ubranie. O! ubranie!!! najlepiej, jak by było firmowe, czyli OCHNIKA. Oczywiście za Twoje pieniądze!!! Naprawdę, jeżeli szukacie pracy, szukajcie jej gdzie indziej. Chociażby w basenie z rekinami!!! Przynajmniej jest się świadomym zagrożenia.

@anonymous

szczera prawda :)

@anonymous

Widze że po 3 latach nic się nie zmieniło. Wymagania nadal z kosmosu a na umowie o pracę nawet nie ma najniższej krajowej. Nie zatrudniajcie się tam. Wymogi mają jak z paryskiego salonu mody a wynagrodzenie niższe niż w markecie na kasie.

kierownik

Wszyscy narzekają, że w Ochniku często szukają pracowników i od razu winią za to Ochnika. A nikt nie pomyślał, że może wina leży po stronie pracowników? Firma chce mieć wysoki standard obsługi, więc jeśli zatrudni na okres próbny lenia, albo osobę, dla której każda praca jest zła bo trzeba pracować, to chyba nie jest dziwne, że Firma zmienia takich ludzi i szuka lepszego pracownika. Tutaj wypowiadają się tylko osoby, które wiecznie są pokrzywdzone wg nich a to przez los, a to przez Ochnika, a w gruncie rzeczy to po prostu ludzie, którzy chcieliby mieć wszystko, jednocześnie nic nie dając od siebie. Jestem Managerem w tej Firmie, zostałam awansowana z Doradcy i pracuję tutaj już 6 lat. Osoby w moim zespole też pracują po 4, 3 lata i jakoś nikt nie myśli o ich zwalnianiu. Są po prostu dobre w tym co robią. Ale wiem z doświadczenia, że są ludzie, którzy nie widzą swoich wad i tacy niestety kandydaci przychodzą w dzisiejszych "czasach" na rekrutację. Skoro z 8 osób na rekrutacji można wybrać max 2, to chyba nie świadczy o Firmie, ale o obecnych kandydatach na pracownika. Naprawdę jest bardzo ciężko znaleźć kogoś uczciwego i chętnego do pracy. I nie mówię tutaj o nie wiadomo jakich wymaganiach, tylko o podstawowych wymaganiach, które każdy pracodawca dzisiaj stawia. Dlatego zastanówcie się, zanim napiszecie, że firma szybko zmienia pracowników, dlatego jest beee...

zadowolona
@kierownik

piszą takie głupoty ludzie którzy chcieliby zarabiać kokosy i się nie narobić :) podejrzewam ,że średnia wieku to jakieś 20-25 lat , każdy chciałyby leżeć i dostawać po 3000 ;)

@kierownik

z tonu wypowiedzi wnioskuję, że pisze to dziewczynka, która nie zna rynku, siedzi w tym ochniku, jak pani w okienku na poczcie i nie wie jak branża retail wygląda. Rotacja pracowników w obliczu wysokiego popytu pracy i niskiej podaży ,świadczy o słabości pracodawcy. Ludzie uciekają, nie dlatego że są tylko leniwi, ale raczej źle wynagradzani, oszukiwani i wymaga się od nich niewspółmiernie dużo w stosunku do wynagrodzenia. Polecam tobie dziewczynko zorientować się , co się dzieje na rynku. Chyba ,że jesteś jak większość tzw kierowników z awansu, po prostu, trochę lepszym sprzedawcą.

Pola
@ja

to ile sie obecnie zarabia? B dawno temu to nawet nie bylo tragicznie zakladajac ze wyrobilo sie swoja premie ja mialam na reke NIE w Warszawie kolo 1800 zl a to bylo prawie 8 lat temu. Czyli na tamte czasy zle nie bylo.

Może kiedyś warto było pracować, teraz dużo pracy- płace marne, premią wyrabiasz najniższą krajową. Robisz za trzech, fizycznie i umysłowo.... Szkoda gadać:(Niestety nie polecam:(

Zostaw merytoryczną opinię o Ochnik S.A. - Garwolin

• Jak się pracuje w Ochnik S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Ochnik S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ochnik S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 50, z czego 2 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ochnik S.A.?

Kandydaci do pracy w Ochnik S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ochnik S.A.