O.S.T.C. Ltd

Opinie o O.S.T.C. Ltd

Volodymyr

Dzień dobry. Mam na imię Włodzimierz jestem z Ukrainy. Mam pytanie do Państwa czy mam szanse padjąc prace w OSTC nie dla tego żeby zarabiać dużo pieniądze a dlatego żeby nauczyć się handlować. Handluje już 8 miesięcy troche mam pojęcia o rynku. zaczynałem od forexa na razie handluje na giełdzie Rosyjskij i Amerykańskij jest to cziężko ale staram się bo lubię to. Dziękuję.

Wujek Hieronim

Hej, ktoś z was pracował dla OSTC w backoffice ? Kadry, marketing, PR ?? Generalnie jak wyglądają warunki dla osób, które nie są traderami - jak z godzinami, benefitami etc..

Patrycja

Hej, już jest ktoś w Was po rozmowach kwalifikacyjnych? Dużym ułatwieniem będzie dla kandydatów podanie informacji nawet jak trzeba się przygotować do niej? Firma wprowadza testy ? czy na rozmowie od razu podane są wyniki naboru?

Przyrodnik
@Patrycja 26.07.2017 11:40

Dobrze, że jest pani kobietą bo w tej branży to duża rzadkość. Nie trzeba się przygotowywać do rozmowy kwalifikacyjnej, bo jest bardzo nietypowa iż ma za zadanie sprawdzić kandydata jak się zachowa i jak pomyśli w określonych warunkach i sytuacjach. Twierdzą, że wyniki są po tygodniu.

Robert

Nie znam angielskiego. Od 2007 zajmuje się tradingiem prowadzę własnego bloga i dziennik analiz w internecie. Mogę siedzieć po kilkanaście godzin przed wykresami pomimo ze jestem zwolennikiem swing tradingu a nie daytradingu. Oczywiście potrafię przełożyć analizy z D1 i wyżej na zagrania daytrading ale robię to raczej w wypadkach gdy filtruje ostatni SetUp pod który planuje zagrania. Pewnie i spróbowałbym szczęścia w tej firmie ale brak angielskiego i z tego co czytam studia (nie mam) blokują drogę na samym początku. Szkoda.

OSTC
@Robert 27.04.2017 19:51

Panie Robercie, nic bardziej mylnego. Poszukujemy absolwentów, ale również szkół średnich, gdyż wymagana jest dyspozycyjność w pełnym wymiarze godzin, od poniedziałku do piątku, natomiast wyższe wykształcenie nie jest wymagane. Zdarzają się też osoby o podstawowej znajomości angielskiego, które doskonale sobie radzą, nie jest to w żadnym wypadku przeszkoda i powód odrzucenia kandydata. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Pan da

Praca w OSTC ma jeden mankament. Mianowicie nie masz ŻADNYCH mozliwości głębszego rozwoju wiedzy. Są szkolenia z analizy technicznej i przyjeżdżają przedstwiciele giełd z ciekawymi prezentacjami. Tylko co z tego, jak praktycznie żadnych pomysłów z tych ciekawych prezentacji nie można wprowadzić w życie bo w tej firmie nikt z managementu nie zna się na tradingu innym niż tzw. market making. A jeśli już na coś się zgodzą musisz przez 2 dni słać wyjaśnienia i czekać na aprobatę. Generalnie bardzo szybko osiągasz minimalistyczny z prespektywy rynków finanoswych poziom wiedzy, i jest to wręcz wbrew interesowi firmy żeby nauczyć Cię więcej. Czemu? No bo taki wyedukowany trader mógłby z łatwością znaleźć pracę gdzie indziej w świecie tradingu a ktoś kto w duże mierze klika bid i klika offer na spreadach i nic innego, przedstawia zerową warość dla pracodawców poza firmami typu OSTC (których chyba w polsce obecnie nie ma). Firma, która na największych giełdach na świecie jest w top 3 jeśli chodzi o wolumen kontraktów, rok w rok robi dobre zyski, ma jeden terminal bloomberga na całą firmę obecną w paru krajach - godne pożałowania. A więc jeśli pojdziecie do ostc, bedziecie tam zarabiać i nie bedziecie chcieli wychodzic z tej naprawde małej niszy rynków finanoswych do np. zarządzania w TFI, bycia traderem w bankach/funduszach itp. to polecam, ale jeśli myślicie o tym żeby rozwijać swoje umiejętności w szerokim zakresie to nie jest to najlepszy wybór. Mówie to ja weteran OSTC. Pozdrawiam :)

Marek

3500 zł brutto to pensja dla absolwenta bez doświadczenia z małych miejscowości lub wiosek.Nikt o zdrowych zmysłach z Warszawy lub Gdańska nie podejmie się takiego zajęcia.

heart

To skoro zarobki są całkiem niezłe, to już jest dobrze, bo pewnie do tej podstawy 3500 i tak jest szansa na jakieś premie do tego, ale czy wypłata jest na czas?

beka

3500 brutto na warszawe postudiach i mega stresujaca praca. witamy w cebulandii. zalosny kraj, zalosni pracodawcy.

reave

Czy wiecie ile trzeba wypracować pipsów miesięcznie aby móc się utrzymać na stanowisku tradera w OSTC??. Ciekawi mnie czy pracując na etacie można osiągnąć dużo lepszy wynik niż na prywatnym rachunku. Z góry dzięki za odpowiedzi,

OSTC Poland

Pracownicy dostają wypłatę zawsze na koniec miesiąca. Bez opóźnień. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

student

Mógłby ktoś napisać więcej o tym assessment center?

Jmo
@student 30.08.2016 13:23
Mógłby ktoś napisać więcej o tym assessment center?

Chetnie opiszę Ci cały proces rekrutacji. Odezwij się do mnie mailowo: jmilnerolszewska@gmail.com

Mirek

OSTC Poland: 3,5 tys brutto czy netto ?

@Mirek 18.08.2016 16:19
OSTC Poland: 3,5 tys brutto czy netto ?

Kwota 3,5 tyś. brutto.

Maldini

Ktoś coś więcej może powiedzieć o Assessment Day? Jakie są zadania indywidualne i grupowe? :)

Damian Wieczorkowski
@OSTC Poland 18.08.2016 11:38
Assessment Center to całodniowe spotkanie, na które zapraszamy wyselekcjonowanych kandydatów. Assessorzy z HR i Managerowie oce...

Jakie macie wymogi co do pracowników? Jakiej wiedzy oczekujcie? Zastanawiam się, czy nie zaaplikować, ale na pracuj.pl nie ma żadnych wymagań. Czy potrzebny jest biegły angielski, albo zaawansowana matematyka, a może wolicie kandydata o konkretnym rysie psychologicznym?

@Damian Wieczorkowski 18.08.2016 12:25

Panie Damianie, praca w OSTC rozpoczyna się kilkumiesięcznym okresem szkoleniowym, dlatego nie wymagamy doświadczenia. Poszukujemy natomiast pasjonatów rynków finansowych, osób ambitnych, zdyscyplinowanych i odpornych na stres. Informacje na temat profilu kandydata można znaleźć na naszym fanpage'u: ( usunięte przez administratora ) Co do znajomości języka angielskiego wymagamy umiejętności swobodnej komunikacji. Większość informacji z rynku jest przesyłana w języku angielskim, dlatego jest on bardzo przydatny w pracy tradera. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebook'u : OSTC Poland - Careers in Trading, przez który można się również z nami kontaktować.

mako

Jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Sprawdzają też angielski mówiony?

tomek2x1

Czy mógłbyś coś więcej napisać jak wyglądało w twoim przypadku Assessment Day? Również zostałem zaproszony na rozmowę i chciałbym się jakoś przygotować.

ZZzz

Szukają teraz Junior Tradera. Uczestniczyłem właśnie w Assessment Day. Było nas 7 osób i kilku prowadzących. Profesjonalnie podejście ale w bardzo przyjemnej atmosferze. Teraz pozostaje czekanie na odpowiedź.

OSTC Poland

Dzień dobry, Osoby startują w OSTC z wynagrodzeniem 3,5 tyś zł. Wszyscy Traderzy objęci są konkretnie sprecyzowaną siatką płac zależną wyłącznie od wyników pracownika. Każda podwyżka wynagrodzenia uzależniona jest od zrealizowania wyznaczonej liczby transakcji i zysku. W praktyce, najlepsi osiągają pierwszy próg i podwyżkę, już w początkowych miesiącach tradowania na prawdziwym rynku. Wejście na rynek, następuje natomiast po około 2 miesiącach nauki na symulatorze. Wszystkie bieżące informacje są dostępne na naszym fanpage'u: OSTC Poland - Careers in trading W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

hnnn

Pani z działu HR jest do przesady "swojska". Troche nie przystoi takiej firmie

norman

jesli chodzi o rozwoj, to nie ma jak wyzej awansowac z poziomu tradera.

Raksu

Obietnice złotych gór, na które musisz zarabiać dzień w dzień po 12 godzin przed monitorem... I ciągle ten okrzyk "kręć wynik, kręć wynik!".

oczo

Pracowałem tam jako trader przez półtorej roku jakoś. Długie godziny pracy i stres to codzienność, a kasa z tego marna. Ogólnie to karmienie marzeniami dla 'studenciaków'.

ronson

Nie każdy się nadaje do profesji tradera. Atmosfera jest nawet dobra, ale codzienne 12 a czasem nawet 14 godzin pracy i stres potrafią wykończyć człowieka. Trzeba być prawdziwym hardkorem, zeby to wytrzymać!

senseye

Jak wyglada proces rekrutacji, rozmowa/y kwalifikacyjna/e? Są jakieś testy matematyczne, psychologiczne, merytoryczne, językowe itd.?

norman
@senseye 13.01.2015 13:10

sa testy matematyczne, psychologiczne, sa tez pytania dotyczace wiedzy na temat rynkow i gospodarki. testy są po angielsku. na poczatek dostajesz poniżej sredniej krajowej i nic wiecej (benefiy). tak jak napisali wcześniej. norma jest 11-13 godzinny dzien pracy. stawiasz się o 7:30 i czasem wychodzisz 19:30. gdy to wytrzymasz, to po ponad roku, moze uda ci sie zwiekszyć poziom wynagrodzenia. poprostu trzeba to lubić, bo praca jest ciezka i na prawde wymagajaca poswiecenia czasu i wiedzy oraz predyspozycji jak np dyscyplina, sumiennosc, umiejetnosc radzenia sobie z emocjami

rechchot

a czy miałeś czas na życie osobiste? może ktoś lubi trading, ale nie kosztem rodziny i znajomych. nie tylko kasa się liczy.

Pan da

Pracowałem w tej 'fabryce' całkiem długo. W drugim roku zarobiłem tyle że mógłbym sobie małe mieszkanie w wawie kupić. Z mojej 10 osobowej grupy, po 2 latach zostałem ja i jeszcze 1 gośc, który zarobił zdecydowanie więcej niż ja. Trading podobnie jak sprzedaż (czegokolwiek) jest tym gdzie zaraz po studiach możesz zarobic naprawdę kolosalne pieniadze, jeśli tylko sie sprawdzisz. Co sprawia że jednym sie udaje a drugim nie? Ciężka praca? Szczęście? Predyspozycje? Nie wiem. Mi się udało i za żadne skarby nie zamieniłbym tego na pracę w jakimś banku czy konsultingu gdzie przez pierwszy rok musiałbym poprawiać power pointy 12h. Polecam spróbować, jak po roku bedzie kicha, najprawdopodobniej się nie nadajesz, ale jak okaże się że dajesz radę, to będziesz błogosławił dzień w którym zakręciłeś sie wokól tradingu.

dardamelen

Nie polecam pracy jako tradera... za duży stres, a kasa marna. Ewentualny bonus praktycznie nieosiągalny!

dupejszon

coraz gorzej się tam dzieje. Standardem jest praca po 10-11 godzin. Masakra. Płaca niska jak na warszawskie warunki. Na prawde szkoda zdrowia i czasu aby sie tam pchac.

yrek

Co raz gorzej, na 200 pracujacych moze 5-10 osob cos z tego ma. Brak profesjonalizmu w podejsciu do pracownika. Fabryka.

(usunięte przez moderatora) prawda, sory... to są galery. A bonus? hehe.. w 2008 roku dostało go moze z 5 gosci.. na 130 pracujacych...

Praca tam jest ciężka i potrafi być bardzo stresująca . Wynagradza to dobrymi zwrotami w postaci bonusa [jeżeli oczywiście dajesz sobie rade].

Zostaw opinię o O.S.T.C. Ltd - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie O.S.T.C. Ltd