Opinie o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie O.S.T.C. Ltd. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w O.S.T.C. Ltd o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Przyszły trader OSTC

Dzień dobry Państwu, Czy w OSTC panuje obowiązek szczepień przeciwko (usunięte przez administratora) w celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pracowników? Jeśli nie, to czy pracownicy niezaszczepieni mogą uczęszczać do biura?

Pablo
@Przyszły trader OSTC

Puknij sie w pale, te szczepionki to terapia genowa, po co Ci to? Zobacz co sie dzieje w krajach ktore maja poziom wyszczepienia po 80%+, tam dopiero ludzie ciezko choruja. Zobacz takze jakie ogromne protesty sa w Belgii, Francji, Niemczech, Kanadzie przeciwko tym super szczepionka. Ciekawe, ze producenci tych szczepionek nie biora za nie zadnej odpowiedzialnosci, kupilbys pralke ktora nie ma gwarancji, a chcesz sie poddac zabiegowi medycznemu za ktory nikt nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci? Ze strony prawnej firma nie ma prawa pytac kogokolwiek o to czy jestes szczepiony czy nie i w ten sposob segregowac ludzi.

@Przyszły trader OSTC

W świetle obecnych przepisów w Polsce, szczepienia przeciw Covid-19 nie są obowiązkowe, a pracodawca nie ma prawa wymagać od pracownika zaszczepienia się w celu podjęcia lub kontynuacji obowiązków zawodowych. Wszelkie dane dotyczące zdrowia pracownika – w tym zaświadczenia o szczepieniu – są objęte tajemnicą lekarską. Jednocześnie OSTC jako pracodawca ma obowiązek zapewnienia niezbędnych środków profilaktycznych zmniejszających ryzyko infekcji. Wprowadziliśmy w tym celu dodatkowe procedury BHP. Dysponujemy również dużą powierzchnią biurową, która umożliwia utrzymanie zalecanego dystansu społecznego. Od początku pandemii znacząca część osób pozostaje w trybie pracy zdalnej, co przekłada się na mniejsze ryzyko zarażenia pracowników na co dzień przebywających w biurze.

Karol
@OSTC

Dlaczego OSTC ma takie słabe oceny jako pracodawca co z wami jest nie tak? Czy to tylko przez słabe wypłaty? Nadal chcecie na starta dawać głodowe 4000 brutto?

Niewarto
@Karol

Czy nadal proponujecie 4000 brutto dla tradera od lat tę samą stawkę pomimo inflacji która wciąż rośnie. przecież za tę stawkę to teraz nawet wynajmując kawalerkę student nawet nie wyżyje.

@Niewarto

W chwili obecnej nie prowadzimy i w najbliższym czasie nie planujemy rekrutacji na stanowisko Junior Tradera w Polsce. Wynagrodzenie początkowe dla tej pozycji zostanie zrewidowane i ustalone wraz z decyzją o otwarciu nowego intake’u. Jego wysokość zostanie podana w ogłoszeniu rekrutacyjnym.

Republikanin (PAN)

Odeszlo troche zaciekłych lewicowych dziewczyn z BO i od razu ucichły prowokacje na goworku. Jeszcze jakby zniknął gruby i jego ekipa z OSTC, to może byłaby szansa na powrót do normalności... Nadzieja umiera ostatnia.

Dłamat

Kiedyś to było... Na floorze non stop szły żarty o tych których koloru nie ma w tęczy, o niektórych częściach męskiej anatomii. W wawie na rogu Emilii Plater przez okno patrzyło się na żuli zgarnianych przez straż miejską i niezbyt atrakcyjne kobiety pracujące. A wejścia do budynku pilnował pies Kołaka. I w takim luźnym środowisku z racjonalnym podejściem do tradingu ostc rosło rok w rok, traderzy zarabiali i było git. Potem OSTC zechciało wejść na giełdę (chcą w niedługim czasie), podrasować wyniki pod to i zaczęło się lewactwo w zarządzaniu, LPGTQFJOOT, kolorowy marketing, pogarszanie warunków traderom, odpływ ludzi którzy zbudowali sukces ostc i totalne porażki rekrutacyjne, gdzie z nowych grup nikt nie zostawał. A no i kłurna pisanie sobie samemu komentarzy i odpowiadanie na nie to już czysta komedia. Utrzymają pozory do IPO, właściciele się skeszują a potem 2 lata i jedyne co po ostc zostanie to te komentarze.

Pod wrażeniem

To takie dobre i rzetelne źródło informacji

Agree
@Pod wrażeniem

dokładnie, same sprawdzone i wiarygodne info

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.T.C. Ltd spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
ciNCePol88

Najlepsze miejsce w Polsce dla osób, które interesują się tradingiem.

Barskih2000

Warto sprobowac w OSTC, sa otwarci na wszystkich kandydatow.

Matti
@Barskih2000

Co za głupota jak na wszystkich czyli na niepełnosprawnych intelektualnie też, tych bez znajomości angielskiego też. Chcecie mieć kandydatów na poziomie to nie wypisujcie takich bzdur . Dajcie podstawę min 4500 netto to może do was się ktoś odezwie.

Ciekawe
@Matti

Osoby niepełnosprawne, np. na wózku, nie mogą dołączyć do OSTC? To jest zgodne z polską Konstytucją? Nie wiedziałem, że OSTC w taki brzydki sposób segreguje kandydatów. A jest XXI wiek i firma z UK...

@Ciekawe

W pełni uwzględniamy różnorodność wśród obecnych i przyszłych pracowników, dlatego nieustannie dążymy do tego, aby każdy pracownik bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, przekonania, religię, orientację seksualną czy niepełnosprawności miał szansę na sprawiedliwy i dynamiczny rozwój kariery w naszej firmie. Będziemy nadal dostosowywać nasz model biznesowy i strategię, aby przyciągnąć i zatrzymać zróżnicowaną i utalentowaną kadrę pracowniczą. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.ostc.com/about-us/diversity/ W odniesieniu do niepełnosprawności, jesteśmy otwarci na wszystkich kandydatów, jeśli mają odpowiednie umiejętności, talent i potencjał do wykonywania oferowanej przez nas pracy. Umożliwiamy również elastyczny model pracy osobom niemogącym fizycznie przebywać w biurze w pełnym bądź niepełnym wymiarze godzin. Stworzyliśmy też ofertę, w której rekrutujemy, szkolimy i wspieramy handlowców i analityków w przygotowaniu do pracy całkowicie zdalnej, usuwając bariery strukturalne mogące się pojawić. Jest to inicjatywa, którą planujemy rozwijać we wszystkich krajach naszej obecności, w tym w Polsce.

Ciekawe
@OSTC

Brzmi to bardzo dobrze, oby tak dalej!

niedowiary

haha ale aż tak nisko upadliście żeby sztuczną opinie pompować ubogim marketingiem ? Jakieś imiona z zachodu zachwalają haha, przeciez to smierdzi odrazu. A ten komentarz ze praca lepsza niz w uber i bolt to hit :D

Trader1999

Warto tutaj sprobowac, duzo mozna zarobic i pensje z zyskami wyplacaja co miesiac. Zaufana firma.

Kyrylo

Najlepsze miejsce do nauki i praktyki tradingu tutaj.

Jestem ciekawy jak zatrudnienie i pełne szkolenie w formie zdalnej nowej grupy traderów wpłynęło na ich wyniki oraz czy jest w planach w tym roku rekrutacja na stanowisko traderskie?

OSTC

Traderzy, którzy zostali zatrudnieni zdalnie, osiągają cele wyznaczone przez firmę na tym etapie poznawania tradingu. Pracujący zdalnie traderzy skorzystali z nowej struktury szkoleń i zarządzania, która bazowała na zbieranych przez lata umiejętnościach i wiedzy globalnych zespołów OSTC rozsianych po całym świecie, a nie skupionych tylko w jednej lokalizacji, tak jak to było w przeszłości. Dzięki digital workforce jesteśmy też w stanie dotrzeć do każdego z dowolnego miejsca, co ułatwiło wdrożenie początkujących traderów i zwiększyło ich szanse na sukces. Kolejne rekrutacje do programu pracy zdalnej w OSTC planowane są 2022 r. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do zarejestrowania się do naszego Talent Community, aby w najszybszy sposób otrzymywać informacje o naszych nowych ofertach: https://www.ostc.com/careers/talent-community/

Iksde
@OSTC

Myślę że kolega liczy na odp od uczestników a nie taki bezpłciowy przekaz bez faktów) i mam pytanie,czy w tej nowej rekrutacji wymagacie angielskiego komunikacyjnego?

@Iksde

Dziękujemy za pytanie. Od kandydatów oczekujemy znajomości języka angielskiego w stopniu płynnym.

Arek
@OSTC

1) Moje pytanie o ile wzrośnie podstawa zważywszy na wysoka inflacje, podaż pieniądza m3,i choćby to, że taki Amazon już w lipcu dał swoim pracownikom 12,5% podwyżki w lipcu. Czy min średnia krajowa ? 2) Co do języka to wy chcecie trejderów czy anglistów ? czy jak będziecie mieć zdolnego potencjalnego trejdera to wybierzecie mniej zdolnego z płynnym angielskim? To na czym wy zarabiacie na tłumaczeniach czy trejdingu bo czegoś tu nie rozumiem. 3) Jeżeli praca jest zdalna to czy zwracacie odpowiednie koszty za prąd, ogrzewanie, internet ,itp pracowniką ? Proszę o rzeczową odpowiedź.

@Arek

Ja mam pytanie jaka stopę zwrotu osiąga się w waszej firmie ? Ile procent w skali roku trzeba u was wyrabiać? Ilu pracowników ma OSTC w Polsce?

@Arek

Dziękujemy za pytania. Nasze odpowiedzi poniżej: Najbliższy nabór traderów planowany jest najwcześniej w drugim kwartale 2022. Warunki współpracy, w tym wynagrodzenie, bonusy, czy ewentualne zwroty kosztów, będą ustalone przed rozpoczęciem rekrutacji i podane do wiadomości kandydatom biorącym udział w procesie. Od kandydatów wymagamy znajomości angielskiego w stopniu umożliwiającym zrozumienie branżowego tekstu pisanego w specjalistycznym języku i płynnego komunikowania się w miarę potrzeby w pracy. Jest to związane m.in. z tym, że: 1) OSTC jest firmą regulowaną przez FCA w Wielkiej Brytanii, obowiązkowe szkolenia dla traderów wymagane przez FCA, takie jak na przykład Conduct Rules & Regulations, są prowadzone w języku angielskim i wymagane jest ich pełne zrozumienie przez traderów. 2) Szkolenia wstępne po przyjęciu do pracy prowadzone są częściowo w języku angielskim przez szkoleniowców z Wielkiej Brytanii. 3) Komunikacja firmowa, oraz wszystkie polityki, jakie obowiązują pracowników polskiego oddziału, również są przygotowane w języku angielskim. 4) Osoba odpowiedzialna za trading w Polsce jest anglojęzyczna. Pozdrawiamy, Zespół OSTC

@Marek

Dziękujemy za pytania. Jako OSTC działamy na rynkach futures i żeby otworzyć na nich pozycje, trzeba posiadać na koncie odpowiednią kwotę depozytu zabezpieczającego ustalanego przez giełdę, a pokrywanego przez firmę. Każdy z traderów zaczyna pracę z kontem na poziomie 0, który później zmienia się wraz z generowanymi zyskami bądź stratami. Ma też określony limit pozycji, a firma zapewnia pieniądze na ich zabezpieczenie (margin money). Nie ma zatem kwoty, którą trader inwestuje, a limit kontraktów które może otworzyć. Jeżeli trader radzi sobie dobrze, to jego limity stale rosną, przez co może handlować coraz większymi pozycjami. Zysk tradera, czyli bonus, jest uzależniony od stanu jego konta. W tym momencie w Polsce pracuje ok. 65 traderów.

Faddei

Moja ocena firmy to 9/10.

Nazar

Najlepsza firma tradingowa w polsce.

Artem

Polecam OSTC

NoName

Mi się bardzo moja przygoda w OSTC podobała. Przyszedłem do OSTC jako młody chłopak, bez studiów, za to z wielkim głodem sukcesu. Zarabiałem grosze, ale poznałem wspaniałych, ambitnych ludzi, z którymi wciąż utrzymuję kontakt. Dawałem z siebie wszystko, pracowałem po 14-16 godzin, w weekendy dodatkowo back testowałem strategie. Klimat flooru był dla mnie magiczny. Po roku, nie widząc specjalnego postępu, zdecydowałem się odejść, zostałem programistą, zarabiam dobry hajs, ale i tak czas w OSTC uważam, za najfajniejszy moment mojej kariery, i absolutnie unikalne doświadczenie.

Jaki jest styl zarządzania w O.S.T.C. Ltd?

OSTC

Styl zarządzania zależy od doświadczenia tradera. W okresie szkolenia i pierwszych 2 latach handlowania przeważa styl dyrektywny. Pozwala on zbudować kompetencje i wspomaga rozwój tradera. Zwykle po tym czasie (a w niektórych przypadkach szybciej) traderzy stają się w pełni samodzielni i handlują w oparciu o własne strategie. Wówczas styl zarządzania managerów zmienia się z dyrektywnego na wspierający i coachingowy. Należy dodać, że w pracę tradera wpisane jest również przestrzeganie wewnętrznych i zewnętrznych zasad tradingu. Duży wpływ mają też indywidualne wyniki pracy.

ex

Ciekawym jest, że to forum jest tak żywe i to wypowiadają się obecni pracownicy. Jeżeli jest aż tak źle to może pora poszukać spokoju gdzie indziej... To jest fenomen :)

@ex

Uważam tak samo. Zapewne negatywnie wypowiadają się tutaj internetowi trolle, którzy nie byli nawet pracownikami OSTC. Fakt jest taki, że prawie 90% traderów jest jeszcze bardziej zadowolonych, niż przed rokiem, po ostatnich zmianach w firmie (według wewnętrznych anonimowych ankiet). Także na floorach nie słychać niezadowolenia, wręcz da się odczuć pozytywne nastawienie. Jakby faktycznie coś było nie tak, to najpierw ludzie zaczęliby rozmawiać w biurach firmy, a nie na forach. Tylko tutaj wypowiadają się jacyś toksyczni ....... . Prawda jest taka, że OSTC Ltd to fajna firma i przyjemnie się tutaj pracuje. Takie są fakty.

pomorski
@WTF (She, Her)

piszcie, kręćcie, zmyślajcie... wszyscy już wiedzą, że ostc zeszło na psy i idzie czas na (usunięte przez administratora)

GD

Super pomysł! PEM na wszystkich rynkach, by zapewnić dalszy rozwój firmie

taki_tam
@GD

ostc jak widać zaczęło mieć ból dolnej części pleców o opinie i zaczyna pisać sobie komentarze (i chyba też je punktować). traderzy mają gdzieś pem, bo i tak nie poczują korzyści. firma bezczelnie nalicza koszty transakcji, które się nie odbywają i ma gdzieś pracowników. a cały ten "rozwój" to dla tej upadającej firmy żadna nadzieja

lotny
@GD

a po kiego kiepa ten pem? ostc sobie zabiera cały koszt transakcji od tradera (mimo że ten nie wchodzi na rynek) i udaje, że robi to dla niego. to jest jakiś szczyt hipokryzji tej firmy, bo z jednej strony mówi jakie to dobre i oszczędne, a z drugiej nie daje nikomu ŻADNYCH korzyści. nic! a nawet jest gorzej, bo po tamtych zmianach poziomy znikają szybciej. (usunięte przez administratora)

OSTC

Niestety nie możemy odpowiadać na tak szczegółowe pytania dotyczące funkcjonowania firmy na forum GoWork. Zachęcamy do zwrócenia się z tym tematem do swojego office managera.

powolny

aż się prosi o jakieś bluzgi jak się coś takiego czyta... w tym back office naprawdę siedzi grupa bezużytecznych leni, która służy tylko do przejadania pracy traderów. ostc, pozwalniajcie ich i wróćcie do wspierania traderów. rozrost BO tylko ogranicza firmę

Ciekawy
@powolny

Jakieś sugestie kogo konkretnie?

wolniejszy
@Ciekawy

wszystkich! Bóg rozpozna swoich :)

@powolny

Więcej szacunku. Gdyby nie Back Office to już dawno by was nie było. Polecam skupić się na tradingu, żeby później nie było przykrości.

szybszy
@WTF (She, Her)

haha gdyby nie traderzy to nie byłoby backoffice. robotę BO jest w stanie ogarnąć parę małp (zresztą kiedyś tak było) jest niepotrzebny i należy go wyciąć

Jendna z małp
@szybszy

Byłem kiedyś jak się okazuje jedną z tych małp. Słabo usłyszeć coś takiego o sobie, szczególnie jeśli wkłądało się w tą pracę dużo zaangażowania. A na codzien traderzy dziękowali mi za pomoc. No ale jak rozumiem starasz się udowodnić, że byłem darmozjadem, żarującym na Twojej cięzkiej pracy. Ja i każdy który tam nadal pracują, codziennie starając się wypełniać swoje zadania i Was wspierać. To może trochę odwagi i następnym razem jak ktoś z SD Ci pomoże, albo HR przeleje Ci pieniądze, albo Finanse załatwią płatności lub obliczą bonusy, albo Risk dopilnuje zasad dzięki którym w ogóle giełda pozwala Ci tradować, albo Opsy załatwią naprawę w biurze - powiedz im w twarz, że są pasożytem.

click soldier
@Jendna z małp

Już tu nie pracujesz i codziennie wchodzisz na gowork ostc? Cos Ci zrobila ta firma? @szybszy ma racje. Bez Was bysmy sobie poradzili. Kiedys managerowie zatrudniali traderow i dawali rade. Nawet robili lepsza robote, bo zostawalo wiecej traderow! A teraz? Pol roku, rok i nie ma grupy. Kto placi za te nietrafione nabory? Wiekszosc z zadan BO mozna robic w ramach outsourcingu. I nie trzeba byloby utrzymywac tych wszystkich fikcyjnych stanowisk kierowniczych. Po komentarzach tutaj widac, ze przynajmniej kilka osob nie szanuje traderow. Jest jakis trolling. Najgorsza jest ta lewaczka z Warszawy. Praktycznie kazdy zna tez historie jak BO nazwalo traderow toksycznymi, czy jak jedna z kolezanek zasugerowala ze traderzy powinni siedziec za miske ryzu z biedronki, a nie pensje. Wy w warszawce wiecie o dokladnie o co chodzi... BO jest niepotrzebne. Mozna co najwyzej korzystac z outsourcingu. Pojawilyby sie oszczednosci. Moze na marginy wiecej kasy by sie pojawilo. Moze nie trzeba byloby nam zamrazac bonusow na pensje. Zaraz to liczba zatrudnionych w back office przerosnie liczbe traderow. I to jest normalne?

no właśnie
@click soldier

Pięknie napisane. Te ochy i achy nt. BO to chyba z jakiejś innej planety... Pensje wypłacają, bonusy policzą!!! No po prostu w szoku jestem jak BO było niedoceniane i ile dobrego robią! Po prostu najważniejsze osoby w firmie! Sam pamiętam jak się te finanse pomyliły i przelały czyjś bonus na złe konto, albo nie potrafili odpowiedzieć na maila tygodniami. Nie chcę generalizować, ale większość tych stanowisk to moim zdaniem powstało, żeby firma czuła, że "rośnie" i że ciągle się "rozwija". Pewnie w dużym stopniu dla podbudowania ego prezesów. Prawda jest taka, że traderzy to sól, która przynosi kasę, a cała reszta ma im pomagać. Często jest odwrotnie. Ilu ludzi zatrudniliście, którzy przynoszą kasę w tradingu? Co i rusz wszyscy uciekają, bo firma ciśnie jak powalona. Jak ostc chce kogoś sensownego zatrudnić, kto będzie siedział po 12 godzin płacąc te grosze? W BO płacicie od razu więcej, bo "przecież nie zrobią bonusów", a traderzy są zlewani. Skończy się na tym, że wszyscy wylecą na pysk i będziecie bohaterami BO w pośredniaku

Konfederacja lekarstwem
@Jendna z małp

Zwlaszcza finanse, ktore zawsze staraly sie nam ukrasc 1/3 z naszych zaliczek albo ktore zawsze wyplacaly ostatniego dnia bonusy czy pensje. Czasem nawet po terminie. Ale nigdy wczesniej, chocby kilka dni. A jak trzeba cos zalatwic w hr to nigdy ich nie ma, albo trzeba chodzic od osoby do osoby. Bo ta jest od tego, tamta od tamtego, tez juz nie ma, wystaw ticketa na ogolnego maila hr. I na zalatwienie sprawy trzeba czekac tyle co w zus.

BO
@Konfederacja lekarstwem

"ukraść 1/3 zaliczek" :D :D :D wow, teorie spiskowe aż tak weszły? Pracujesz z pieniędzmi i naprawdę nie słyszałeś nigdy o regulacji sektora finansowego, MIFID II, obowiązku odraczania wypłat i mitygacji ryzyka? nic? A ten wstrętny HR śmie prosić o wysłanie maila (ticket), żebyś nie musiał chodzić od osoby do osoby tylko żeby przekazać go samemu we właściwe ręce? Ktoś jeszczde był dla Ciebie niedobry? IT? też maila kazali wyslać? Compliance - przeczytać kilka stron polityki? Ankietę wypełnić? trudne sprawy

trader
@BO

To podaj artykul/paragraf/punkt tego przepisu, który pozwalał na wstrzymanie wyplaty 1/3 zaliczki jak jesteś taka biegła w temacie. IT już w tej firmie praktycznie nie ma. Compliance też praktycznie nie ma. Coraz mniej normalnych ludzi zostaje w tej firmie. Zwłaszcza w BO.

Dla uciśnionych

trader
@Dla uciśnionych

No wlasnie, takie sa te regulacje finansowe, mifid ii, itd. Wczesniej Ian, pozniej Tomek działali tak, że naginali rzeczywistosc w swoich twierdzeniach, a jak im sie zadalo pytanie wprost to uciekali sie do aluzji "jak Ci sie nie podoba to spie...., droga wolna". Teraz to juz kazdy w BO tak moze powiedziec/napisac do tradera. Juz nikt nie wierzy w bajki o regulacjach. Ale dzieki za link, przyda mi sie w sierpniu po odebraniu 1/3. Czas skonczyc z tymi nerwami, bo poza rynkami doszlo jeszcze wiele czynnikow zewnetrznych. Swoja drogą, nikt tak nie umie dbac o wizerunek firmy w sieci jak ostc... ;)

@trader

polecam uciekać. mi też się długo wydawało, że w ostc jest tak fajnie, a jak zmieniłem branżę to aż nie chce mi się wierzyć, że mogłem się tak łudzić. niech się ten backoffice bawi sam i dalej traktuje traderów jak pasożytów to szybko zobaczy jak strasznie "niezbędny" jest dział hr czy finane czy risk management (czego totalnie nie kumam skoro tym zarządza głównie londyn). co do IT to ja nawet nie wiem co powiedzieć. kiedyś w samym poznaniu było 3 ludzi od tego, a teraz jest tylko ktoś dojeżdżający raz na pół roku okazyjnie z warszawy. i wy w BO mówicie, że jesteście do czegoś potrzebni? albo że w czymś pomagacie? nawet przy wyliczaniu dni urlopowych jesteście bezużyteczni, bo kiedyś czekałem na odpowiedź dwa tygodnie (sam sobie sprawdziłem zanim przyszła odpowiedź). jak pytałem o koszty na rynku to dostawałem tabelę z 30-oma gwiazdkami dla produktu, którego cena zależała od iluś tam warunków i wątpliwości. oczywiście wszystko "macie napisane", ale poprosić kogoś o pomoc to pożal się Boże... BO do niczego się nie przydaje i wszyscy o tym wiedzą, ale traderzy albo mają dużo kasy i im to zwisa (garstka), albo boją się robić hałas, bo "będą na celowniku". najgorsze cechy korpo połączone z bandą nierobów raportującą między sobą jak to firma się "rozwija". pamiętam jak kiedyś na zlotach ostc było 90-95% traderów, a teraz to połowa sali to nygusy blokujące rozwój firmy. "szkoda jęzor strzępić"

@szybszy

W pełni szanujemy wolność słowa i opinii, dlatego nie oczekujemy wyłącznie pozytywnych komentarzy, jednak każdy wpis powinna cechować rzetelna i poparta faktami ocena. Swoboda wypowiedzi nie oznacza przyzwolenia na publikowanie treści obraźliwych, zawierających pomówienia w stosunku do pracowników, jak i firmy ogółem. Wzajemny szacunek powinien być kluczową wartością, zarówno w pracy, jak i prywatnych kontaktach.

sokół

XD tak jak piszesz, dużo korpomowy, mało sensownej treści. inne pytanie - skoro firma przez prawie rok pracowała zdalnie i biura były zamknięte (przynajmniej w jakimś stopniu), a traderzy musieli pracować na swoim sprzęcie (bo na neostradzie raczej nie da się działać) to czy koszty zostały im zmniejszone? najem czy ludzie z księgowości kosztują pewnie podobnie, ale zniknęły koszty prądu, wody, zmian menadżerów (chyba), itd. czy ludzie zobaczą jakąś zmianę? czy jak zwykle "wszystkie koszty są jawne i możecie sobie sprawdzić. weźćie swoją pensję, zus, 30X innych czynników, których wartości nie podamy i se policzcie"??

@sokół

Ci co zarabiają są zadowoleni. Ci co nie zarabiają narzekają i wylewają swoją frustrację na GoWorku. To trochę hipokryzja pytać tutaj o jakieś marginalne koszty biura, jednocześnie dostając znaczącą podwyżkę pensji w czasie pandemii. I dostali ją wszyscy traderzy, niezależnie od wyniku. Dostali nawet ci traderzy, którzy nie mieli dobrych wyników od dłuższego czasu, a i tak zostali zatrzymani w spółce, a nawet część do niej zapisania mimo nie spełnienia wymogów. Nie widać jakiejkolwiek wdzięczności z tego powodu. Podwyżki dostał tylko dział traderski. Jak wy możecie jeszcze narzekać? Wszystko firma robi pod was. Swoją drogą przecież wiecie, że z takimi pytaniami musicie udać się do swojego Managera, który udzieli wam szczegółowych informacji, zamiast pytać na GoWorku. Moim zdaniem też lepiej skupić się na zarabianiu, niż na pisaniu tutaj. Swoją drogą, rolki są teraz. Może lepiej zająć się swoim wynikiem???

mocarny
@WTF (She, Her)

Znowu ta dziwna dziewczyna tu pisze i poucza ludzi co mają robić... Informacja dla niej - niech skupi się na tym, żeby nie było na co narzekać, akurat traderzy wiedzą co mają robić. To BO najwyraźniej boli wypomnienie, że nie jest do niczego potrzebne.

WTF (She, Her)

Na innych rynkach też powinien być system motywacyjny taki jak na NG Fin for LD1. Wszyscy by na tym dobrze wyszli. A tych tutaj komentarzy to nie da się już czytać. Pewnie ponad 90% nie należy do pracowników, tylko do trolli. W rzeczywistości ok. 90% zatrudnionych w OSTC traderów jest zadowolonych. A tutaj taka średnica ocen firmy zaniżona.

no właśnie
@WTF (She, Her)

to (She, Her) to rozumiem taka amerykańska naleciałość, że jest się takim postępowym, "woke" i "open-minded"? potem ostc może bredzić jakie to jest akceptujące dla LPGTQUAADWRQE, a przy okazji zatrudniać za 3 netto w dużym mieście i wymagać zasuwania naście godzin od chłopaków zaraz po studiach. idźcie oglądać seriale na netflixie i dalej myślcie sobie, że największym problemem firmy jest brak czarnych albinosów lub transpłciowych Żydów. co do finki to ewidentnie nie masz pojęcia o czym mówisz, bo firma może teraz tylko ciąć koszty

@no właśnie

Dobrze mówisz, może ciąć koszty, np. zwalniając nierentownych traderów ;)

Pracowniczka

W którym dniu miesiąca są wypłacane premie? Po pensji podstawowej?

@Pracowniczka

Bonus traderów wypłacany jest dwa razy w roku, a premie miesięczne wraz z pensją. Wszystkie szczegóły wypłacania bonusów i premii są ogólnodostępne dla naszych pracowników.

wolniejszy
@OSTC

A jak to wygląda przy ostatnich zmianach podatkowych? Podwójne opodatkowanie komandytówek, teraz nasz ukochany nierząd dowala ekstra składkę zdrowotną, a w zamian podnosi próg, który niczego nie zmienia. Firma i kraj zostawią traderom chociaż parę złotych?

@wolniejszy

Przecież dostaliście podwyżkę pensji i to w czasie pandemii. Jeszcze wam mało? To jest nierówne traktowanie. wy dostaliście, my nie. A wy jeszcze narzekacie.

@wolniejszy

Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszych komentarzach, osoby, których zmiany w polskich przepisach podatkowych dotyczą bezpośrednio, zostały już poinformowane o szczegółach.

szybszy
@WTF (She, Her)

czy wypowiada się ta zwichrowana dziewczyna o lewicowych poglądach z warszawy? bo to dużo by tłumaczyło...

retail

Czy w tym roku będzie przeprowadzana rekrutacja na stanowisko tradera?

@retail

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Niestety, na tę chwilę nie znamy daty rozpoczęcia kolejnej rekrutacji na stanowisko tradera. Zachęcamy jednak do zapisania się do naszego Talent Community, by otrzymywać najnowsze informacje dotyczące kariery w OSTC: smrtr.io/4Tx72

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.T.C. Ltd - Warszawa

• Jak się pracuje w O.S.T.C. Ltd?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.T.C. Ltd tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.T.C. Ltd?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 8 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.T.C. Ltd