Opinie o dhl.pl - Deutsche Post AG

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie DHL. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w DHL na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL w Łódź

Tron

Witam pracuję ktoś w firmie jako operator wózka widłowego na Nowym Józefowie Jaka opinia co do pracy Jak zarobki Czy opłaca się tam wybrać np przez firmę Adecco

@Tron

jasne że się opłaca, super praca dla kogoś kto chce pracować.

Weronika

@Nicki, jesteś pracownikiem firmy DHL, możesz nam napisać coś więcej o swoich doświadczeniach związanych z tą firmą? Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy i zatrudnienia u tego pracodawcy. Zachęcam Ciebie do dłuższego komentarza zapewne będzie on przydatny dla osób, które wchodzą na wątek firmy DHL i myślą o podjęciu pracy.

Raf

od tygodnia przesyłka obsługiwana w sortowi dhl po złożeniu interwencji oczywiście zero reakcji . Na infolinii stwierdzili że nie wiedzą kiedy przesyłka zostanie dostarczona. Ogólnie odradzam firmę dhl

AsiaM
@Raf

a pod jakim numerem się kontaktowałeś by porozmawiać z osobą a nie automatem? Bo od dwóch dni mam komunikat, że jest przekazana i zostanie doręczona w godzinach 9-11 i kuriera jak nie było tak nie ma.

Weronika

Widzę, że na forum pojawiają się opinie na temat firmy DHL od strony klientów, są one oczywiście ważne, ale wszelkie uwagi konsumenckie powinno się zgłaszać bezpośrednio w firmie obsługa klienta DHL. Zachęcam osoby, które pracują bądź pracowały w firmie DHL do podzielenia się nowymi opiniami dotyczącymi tej firmy. Nowe uwagi dotyczące obecnego rozwoju firmy i warunków zatrudnienia, będą niezwykle pomocne dla osób myślących o zatrudnieniu u tego pracodawcy.

Doradca Klienta

Rekrutacja ma dwa główne etapy. W pierwszym telefonicznie, który jest podzielony na rozmowę i krótkie zadanie. Dzwonią i rozmawiają. Już podczas rozmowy lub 1-2 dni po niej dowiadujesz się czy jesteś zaproszony na drugi etap rozmowy- osobiście do placówki. W placówce rekrutacja również jest podzielona: na rozmowę oraz zadania do wykonania. Rozmowa wiadomo podstawowe informacje i pytania. Zadania do wykonania: 1) obliczenie jaki koszt poniesie klient przy danej usłudze. Otrzymujesz planszę/cennik. Zadanie jest typowo na myślenie i czytanie cennika. 2) Instruują Cię i zostawiają w pomieszczeniu. Dzwoni telefon który masz odebrać. Osoba rekrutująca najczęściej udaje wkurzonego klienta, niezadowolonego z usługi. Sprawdzają tym odporność na stres, kulturę rozmowy oraz wyjścia jakie zaproponowałeś podczas rozmowy.

Pierwszy etam, rozmowa telefoniczna: - zadanie np. : "wytłumacz starszej, nie potrafiącej obsługiwać komputera osobie jak skopiować tekst w wordzie" - ile chciałbyś zarabiać na danym stanowisku ? - Jakie są twoje zainteresowania ? - dlaczego wybrałeś właśnie firmę DHL ? - często krótka rozmowa po angielsku o "pierdołach". W moim przypadku pytanie "czym się obecnie zajmujesz?" Drugi etap: rozmowa w biurze - naprawdę nie pamiętam pytań ponieważ było to dość dawno temu. Z tego co wiem jednak sposób rekrutacji nie zmienił się znacznie.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
Barnaba Rudge

Krótka opinia o DHL Łódż : dno! Prawie za każdym razem gdy mam nieszczęście, że zakupiony w Internecie towar jest przesyłany przez DHL muszę wydzwaniać na ich infolinie, aby dowiadywać się dla czego paczka do mnie nie dotarła, zatrzymała się na sortowni, gdzie w ogóle jest? To jest nieomal NORMA(!) w działaniu tej pożal się Boże firmy przewozowej. Życzę wam aby was ...... strzelił i żebyście zniknęli z rynku, bo pomimo wysokich cen za swoje niby usługi pożytku z was żadnego nie ma, a tylko przewozowy horror czy paczka dojdzie czy nie dojdzie?!

Franek Popielica

DHL w Łodzi to chyba najgorsza firma kurierska - zupełne dno. Często kupuje w Internecie i kiedy tylko ktoś mi coś przesyła DHL-em (nie mam wpływu to) to od razu wiem, że z przesyłką będą kłopoty. Chodzi o to, że przesyłka potrafi iść 5-7 dni mimo, że w Łodzi maja przecież sortownie. Do łódzkiej sortowni paczka idzie z drugiego końca Polski, aby potem się odleżeć czasem i tydzień, zanim kurier ja dostarczy i to czasami po kilku interwencjach. A jest to dość droga za którą ja płacę, bo przecież nie sprzedający (zazwyczaj 20 zł). Ze też nie ma kary na tych sk....!

Weronika

@Kurier, możesz nam powiedzieć jak długo już pracujesz w firmie, jakie zalety tego pracodawcy i tej pracy możesz wymienić? Jaki czynnik bądź czynniki spowodowały, że zdecydowałeś się na pracę jako kurier: zarobki, atmosfera, godziny pracy czy jeszcze coś innego? Każda opinia jest bardzo ważna i cenna.

Paulina

19.06. miała zostać mi doręczona przesyłka z ZooArt. Okazało się, że kurier próbował mi ją doręczyć między 10-12 kiedy nie było mnie w domu (zresztą 99% ludzi w tych godzinach pracuje).Oddzwoniłam do kuriera i poprosiłam o kolejną ponowną próbę. Okazało się, że pracuje w godz. 9-14, później jedzie do mechanika. Powiedziałam, że mogę być w domu dopiero o 15.00. Ustaliliśmy, że przekaże przesyłkę kurierowi, który jeździ nawet do 19.00. W środę czekałam na paczkę, ale się nie doczekałam. Rano w czwartek przyszedł sms informujący o nieudanej kolejnej próbie doręczenia - NIKOGO Z PRZESYŁKĄ NIE BYŁO! Zadzwoniłam do kuriera mu o tym powiedzieć i poprosić o numer do tego 2 kuriera. Pan mi odpowiedział, że jest Rodo i nie może i żebym zadzwoniła na infolinię. Poprosiłam o numer, a on, że nie jest biurem numerów. Za chwilę oddzwonił i powiedział, że ma tą moją paczkę i że będzie z nią w piątek koło 9.00. Czekałam w piątek, ale znów się nie doczekałam. Zadzwoniłam do kuriera, a on, że nie ma tej przesyłki i nie będzie teraz szukać wśród 1000 paczek, żebym sobie zadzwoniła i przekierowała na poniedziałek. Wtedy już zadzwoniłam do ZooArt poinformować o sytuacji, oni przekierowali paczkę. Jestem oburzona, że to ja bardziej przejmowałam i stresowałam się dostarczeniem przesyłki niż kurier którego jest to obowiązkiem, pracą i dostaje za to pieniądze.

Kurier
@Paulina

Prosta sprawa , zamawiać towar na adres pracy !!!! 90℅kurierów też pracuje w tym czasie co 90℅ Polaków. Proste....???

Weronika

@Adegro, dziękuję za Twoją odpowiedź, zapewne tak jest że praca z klientem nigdy nie należała do łatwej pracy, trzeba zawsze brać to pod uwagę zatrudniając się w firmie. Napisałeś, że dobrze się Tobie pracuje a możesz nam wymienić zalety tej pracy? @Karol, Twoja opinia jest również pozytywna, tylko, że jest bardzo ogólna i krótka, czy możesz wymienić zalety tego pracodawcy?

Jak ze stanowiskiem Specjalista ds. Obsługi Klienta? Rekrutują teraz na to. Ktoś może pomóc i powiedzieć jak się to odbywa? Zarobki? Atmosfera? Koledzy i koleżanki oki?

Latom

Ile +/- zarobki na stanowisku obsługa klienta albo spedytor?

Weronika

@Eryk od czasu Twojej wypowiedzi minęło kilka dni. Czy przez ten czas uzyskałeś informacje na temat możliwości pracy w DHL? Posiadasz informacje na temat aktualnych ofert pracy w tej firmie? Napisz co sądzisz na ten temat, z chęcią się dowiemy.

Eryk

Może ktoś podpowie jak zarabiają kurierzy? Chodzi o zasadę.

Karol

DHL ma opinię dobrego pracodawcy, choć praca nie jest najlżejsza.

Weronika

@Adegro, bywa, że nasi użytkownicy zamieszczają w wątku wpisy, które tak naprawdę nie dotyczą danej firmy. Co mógłbyś dodać na temat pracy w oddziale DHL w Łodzi? Jak Ci się pracuje w tym miejscu? Polecasz tego pracodawcę? @Pracownik, jak długo pracowałeś w tej firmie? Masz na myśli oczywiście oddział w Lodzi, tak?

@Weronika

Mi akurat się dobrze pracuje. Ale praca jako taka jest ciężka - praca z klientami, do przyjemnych nie należy, nie kontaktują się z nami zadowoleni ludzie, a raczej tacy którzy oczekują przesyłek lub nadawca im obiecał gruszki na wierzbie ;)

Weronika

@Maxima, czy sytuacje, które przytaczasz miały miejsce w DHL w Łodzi? Czy nadal tam pracujesz- co zaliczasz do plusów pracy w tym miejscu? @Adegro, jak widzę pracujesz w tym miejscu. Czy w oddziale w Łodzi planuje sie nowe zatrudnienia? Czy zdarza się praca w nadgodzinach? @Roman, czy Ty również jesteś pracownikiem tej firmy? Podziel się swoimi uwagami na temat pracy w tym miejscu. Czy polecasz pracę w DHL?

@Weronika

Weronika, to co pisze Maxima, - nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Nie mamy np wstrzymanych przerw. I tak rekrutacje cały czas trwają. 2-3 dni temu rozpoczęli nowe rekrutacje. Minimalna stawką jaką można uzyskać to 2,1k z premiami. Jak masz nadgodziny i płatne soboty to jest tego więcej. Obecnie nie zmuszają nas do brania ich. Płatnymi sobotami, ludzie się "wymieniają" jedni oddają je, bo potrzebują wolnego inni zamieniają się weekendami. Pozdrawam

@Weronika

A coś jeszcze - tak chodzi o CC w łodzi. / połączenia tylko przychodzące. Chyba ze z rekrutują Cie na II Line, ale tam specyfika pracy jest inna.

Są na forum jacyś pracownicy firmy DHL? Jak Wam się tam pracuje?

Nie doceniają stałych pracowników . rotacja ogromna pasja marna co do wymagań ... I pracy i wykonywani... Kilku czynności osobiście .... A podwyżki marne ... Nie polecam pracy biurowej w dhl... Na szczęście to już koniec tracą nie docenianego pracownika

wkurzony

Witam,dhl robi sobie z klientow żarty,umawiacie sie na godziny dostaw a i tak jestescie kilka godzin po terminie a nie kazdy bedzie czekać caly dzien!!nic dziwnego ze co raz wiecej osob rezugnuje z usług tej firmy .

asdfgh
@wkurzony

To nie jest forum na wylewanie żali na kuriera.

Federal

WITAM, JAKIE SĄ ZAROBKI W DHL ŁÓDŹ?

25-01-2018 17:32 Zabrze Przesyłka dotarła do terminala nadawczego DHL Parcel Zabrze 25-01-2018 21:44 Zabrze Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania 26-01-2018 02:27 Łódź Przesyłka dotarła do oddziału DHL Parcel Łódź. 26-01-2018 07:29 Łódź Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia. Planowane godziny doręczenia: od 14:00 do 18:00. 26-01-2018 14:45 Łódź Od dzisiaj przesyłka oczekuje na odbiór przez klienta w terminalu DHL Łódź: ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 103 B 91-222 Łódź Godziny otwarcia: pn - pt: 08:00 - 18:00 so: 08:00 - 16:00 Prosimy o odbiór przesyłki w terminie do 7 dni kalendarzowych 29-01-2018 10:59 Łódź Doręczenie przesyłki planowane jest w terminie umówionym z Odbiorcą. 29-01-2018 18:17 Łódź Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania 30-01-2018 00:27 Łódź Przesyłka jest obsługiwana w Centrum Sortowania 30-01-2018 07:47 Łódź Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia. Planowane godziny doręczenia: od 14:00 do 18:00. 05-02-2018 14:06 Łódź Doręczenie przesyłki planowane jest w terminie umówionym z Odbiorcą. 06-02-2018 07:12 Łódź Przesyłka przekazana kurierowi do doręczenia. Planowane godziny doręczenia: od 14:00 do 18:00. Paczka wysłana 25.01.2018 za pobraniem... to jest kpina co tam sie dzieje... dzwonie na infolinie to mi pierwsze powiedziała Pani że nie może kurier znalez adresu (chociaz inni kurierzy jakoś bez problemu znajdują) że paczka do odbioru w punkcie dhl.. Odbiorca jechał przeszło 20km zeby odebrać paczke to powiedziano mu że nie ma takiej paczki u nich... Po zgłoszeniu interwencji podjęto znowu doręczenie i znowu się nie udało.. Tragedia.. Konsultantka tłumaczyła się że za mało kurierów i nie nadąrzają i że mają w tych paczkach tam bałagan.. ODRADZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw merytoryczną opinię o DHL - Łódź

• Jak się pracuje w DHL?

Zobacz opinie na temat firmy DHL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 57.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DHL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DHL?

Kandydaci do pracy w DHL napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DHL