PIKA Sp. z o.o.

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o PIKA Sp. z o.o.

Były pracownik. Nowy wpis

Nie polecam pracy we Wrocławiu. Obecnie większość pracowników się zwalnia.(usunięte przez administratora) Cóż jak mają się czuć pracownicy, którzy pracują w tej firmie od lat i mają mniejszą stawkę godzinową od nowozatrudnionych osób? Pracownik ma robić i cieszyć się że w ogóle ma pracę oraz słuchać na każdym zebraniu z panem (usunięte przez administratora)jak to pika sobie świetnie radzi. Jak ma ktokolwiek tam pracować jak w firmach kilkadziesiąt metrów dalej stawka jest wyższa o kilka złotych? Dodatkowo zero premii, zero możliwości awansu,(usunięte przez administratora)

Ewelina Nowy wpis
@Były pracownik.

Cześć, a czy był podejmowany temat podwyżek z pracodawcą przez wieloletnich pracowników? Jaka w ogóle stawka obowiązuje w Pika?

Pytanie Nowy wpis

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w PIKA Sp. z o.o.?

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

hahaha zabawne pytanie
@Pytanie

Hahaha zapomnij. Dostaniesz umowę zlecenie podpisywaną co parę miesięcy i będą ci tylko obiecywać umowę o pracę. A jak w końcu znajdziesz normalną pracę i dasz im znać ze odchodzisz tydzien przed (mimo ze zlecenia nie wypowiada się jak umowy o pracę) to będę miec pretensje że im za pozno mówisz :D no bo w końcu gdzie tak szybko znajdą kolejnego frajera.

@hahaha zabawne pytanie

A to ciekawe... Ja jestem na umowie o pracę od ponad 4 lat. Także troszkę się mijasz z prawdą.

Rekomendacja
@Pracownik

Prawda jest taka, że umowę o prace można dostać. Ja po 2 latach pracy na zlecenie dostałam moją umowę o pracę. Ale tylko dlatego, że odeszła osoba która ją miała i się zwolniło miejsce. Tak od pierwszych dni to raczej nikt nie dostaje umowy o pracę.

Ktoś Nowy wpis
@Pracownik

Zależy jaka lokalizacja ale umowy są dla nielicznych

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie PIKA Sp. z o.o.?

Ktoś
@Pytanie

W jakim sensie z zewnątrz? Jako były pracownik w ogóle nie polecam firmy. Szkoda tracić tu swoj czas.

GOŚĆ

Jak wy tam dojeżdżacie ? Chodzi mi o Bielany Wr./ oczywiście nie licząc samochodu to jak docieracie do pracy ?

Aaa
@GOŚĆ

Autobusem z Krzyk. Linia 612. Do tego jest jeszcze autobus IKEA oraz komunikacja Kobierzycka.

JA

Jak wy tam dojeżdżacie na te Bielany oprócz samochodu ?

Aaa
@JA

Autobus 612.

Majkelalw

Czy zgłaszaliście , że wypłata jest opóźniona ? W jakim czasie ?

Gabriela
@Majkelalw

Te opóźnienia z wypłatami coś długo już trwają. Pierwsze sygnały na GoWorku pojawiły się już w lipcu zeszłego roku. Ktoś wie, czemu tak nagle są te opóźnienia?

CAMI

We Wro jest oferta praca biurowa - obsługa klienta. Umowa cywilno- prawna [po 6 miesiącach możliwość przejścia na umowę o pracę] Czy ktoś z obecnych pracowników może napisać jak w praktyce wygląda ta "możliwość"?

Gandalf

Wrocław: (usunięte przez administratora) - brak światła w niektórych częściach magazynu (pracownicy chodzą z latarkami, ponad 50% magazynu ciemne), - brak ogrzewania i klimatyzacji (praca w blaszanym magazynie, w zimie kurtka, czapka i rękawiczki raczej obowiązkowe), - brak szkoleń, - brak umów o pracę, - spóźnione wypłaty wynagrodzeń, (usunięte przez administratora)

Jak wygląda podstawa w PIKA Sp. z o.o.?

xx44

Tyle ile minimalna, 17 brutto

Johny
@Pytanie

W zależności od miejsca pracy: 17-19zł brutto. Oczywiście na umowe zlecenie. Można sobie dorobić nadgodzinami.

....
@Pytanie

We Wrocławiu 17 zł brutto w biurze i 19 zł brutto w magazynie.

........

W ostatnim czasie problemy z wypłata pensji na czas

qwertty
@........

w ostatnim? od kilku lat...

Emilia
@........

Próbowaliście rozmawiać z pracodawcą na ten temat? Na pewno da się jakoś rozwiązać ten problem. Opinie na temat pracy w PIKA Sp. z o.o. są bardzo mieszane, interesuje mnie czy to dobra firma dla osób chcących dopiero zdobyć doświadczenie.

....
@Emilia

Rozmawiać można z kierownikiem oddziału a on z kolei rozmawia z prezesem itp. (usunięte przez administratora) Jakie doświadczenie chcesz zdobyć w tej firmie???

kayko
 Rekomendacja

Firma nie najgorsza. Nie każdy przychodzi do pracy z pomysłem na siebie i dlatego dużo nie może oczekiwać. Będąc pracownikiem trzeba się liczyć z tym, że decyzje podejmowane są odgórnie. Rozwój w firmie zależy od potrzeb kierownictwa. (usunięte przez administratora) Firma rodzinna, stąd być może taki rozstrzał poglądów co do kierunku jej rozwoju.

warszawa

Nie polecam tej firmy ponieważ nie szanuje ona pracownika.

warszawa

Pracowałam w Warszawie i niestety wszystko było w porządku za wyjątkiem kontaktów z przełożonymi. (usunięte przez administratora)Poziom szacunku wobec pracownika jest znacznie poniżej normy (usunięte przez administratora)Nadużywanie władzy przez przełożonych. Nie polecam.

Marta

Nie ukrywam, że zastanawia mnie to, iż w ostatnich miesiącach przestaliście dyskutować o pracy w firmie PIKA. Działa ona w sposób normalny i dlatego chciałabym Was zapytać o aktualne warunki zatrudnienia, jakie są w stanie zaoferować swoim pracownikom. Czy poziom wynagrodzenia jest tam na tyle atrakcyjny, iż warto byłoby ubiegać się o pracę? Jestem ciekawa Waszego zdania, a zatem zapraszam do dyskusji o tym pracodawcy!

Apud

A jak tam wygląda niszczenie dokumentów dla klientów? Dalej są ,,niszczone" ?

Nickkk

Nie polecam pracy w Pice. Dlaczego? To proste... nie ma perspektyw na przyszłość. Niby dajesz z siebie wszystko a i tak jak zrobisz coś źle to możesz być za to wyrzucony. Nawet nie wiesz jak długo będziesz pracować bo z dnia na dzień możesz zostać zwolniony bo np. postawiłeś się szefostwu.(usunięte przez administratora) Jedyny plus tej pracy to koledzy i koleżanki, którzy są super.

Koleżanka APUD

Pracowałam w tej firmie parę lat wiec wiem o czym mówię. Szkoleń brak, umów o prace brak. Premię są ale małe i zależne od norm które wzięte są z nieba. Choć i tak więcej niż 300 zł brutto premii nie osiągniesz. Podwyżka pensji graniczy z cudem. Plusem jest świetne towarzystwo i tylko dla niego chce się przychodzić do pracy i słuchać audiobooków :) Szczerze odradzam, no chyba, że jest się młodym i chce zdobyć trochę doświadczenia za minimalną krajową to w tedy Pika jest idealna. Zakończę słynnym hasłem : Pika to nie firma, to stan umysłu.

pikaczub

Praca pod presją, nigdy nie wiesz czy jesteś w pracy ostatni raz. można dawać z siebie 300% a i tak lecisz.. brak szkoleń, a obowiązków coraz więcej Moje sugestie dla PIKA Sp. z o.o.: zmiana szefowej Lubię atmosferę w PIKA Sp. z o.o. za: tylko współpracownicy

Apud

Kiedyś dodawałem tutaj opinię, jednakże nie została opublikowana. Napiszę więc skrótowo Minusy: (usunięte przez administratora) - brak szkoleń - praca w fatalnych warunkach, archiwiści byli przerzucani z miejsca na miejsce - fatalna organizacja Plusy: - atmosfera, ludzie z którymi pracowałem byli świetni! - premia, skromna ale zawsze

Zostaw merytoryczną opinię o PIKA Sp. z o.o. - Gdańsk

PIKA Sp. z o.o.