Opinie o Legipol w Wałbrzych

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Legipol. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Legipol o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby metalurgiczne - Nakładanie powłok na metale

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Legipol w Wałbrzych

Antoni Kosiba

Myślę ,że to proces wygaszania firmy

Big cat

Od nowego roku likwidacja zakladu

pytka
@Big cat

i gitara ,taczkowy zarabia za zamiatanie 4500 netto

pytka

No to czekamy bo reszta to już chyba nic nie dostanie hm tak myślę ,reszta niech zostaje ,podwyżki i tak nie dostaną no może 20 gr Tak sobie myślę ,że trzeba mieć talent żeby z prężnej firmy zrobić taką popelinę .Ja teraz t nawet nie mówię gdzie jeszcze robię bo to wstyd na mieście wszyscy się śmieją

J23

Dostaniesz najniższą i 4 worki karmy dla kotów a co zrobić walić w wuja na maxa ciekawe co od nowego roku kiedy najniższa stawka godzinowa 27.70 brutto

@Big cat

A co z pracownikami? Dostali już wypowiedzenie umów? Czy to jest tylko takie "przypuszczanie", że wtedy firma zostanie zlikwidowana? I w ogóle co jest powodem takiej decyzji? Myślicie, że już nie zatrudniają nikogo? Bo szukam pracy chociaż na przeczekanie, na parę miesięcy...

Smerf maruda

Połowa może już zwolniona ,a cóż firma padaczka tylko nie wiem czemu w koło pełno firm produkujących bramki płoty i balustrady i podobne problemu ze zbytem nie mają .Nasi niby kĄstruktorzy pewnie nie mają takiej wiedzy jak ci w innych firmach ,jaka firma taki konstruktor można by rzec .Nie ma się czym przejmować firma trupkiem trąci

Jadzia

Ja tu mam konkretnie pytanie, wiecie coś o posadzie Główna księgowa?? Jeden z wymogów to jest znajomość języka niemieckiego lub angielskiego. Nie ma info, jakie poziomy językowe mają być. Czy B2 z obu jest ok, czy trzeba mieć lepszy poziom A może wystarczy taki A2??

@Jadzia

Ciekawe ,na księgową ?a dopiero jeden bystry świeżo zatrudniony księgowy dał nogę ,ciekawe czemu hmm .

@Smerf maruda

No właśnie czemu? To ironia, czy faktycznie ktoś wie, dlaczego ludzie odchodzą z tego stanowiska? Kwestia kasy, czy atmosfery w tym dziale? I taka osoba to ma umowę bez okresu wypowiedzenia, że można tak szybko odejść ze stanowiska?

Smerf maruda

Czemu? a no temu ,ze od lat podwyżki nie ma premia prawie nic ,premia frekwencyjna odzyskiwana jest prawie po roku. Maszyny to okres początkowi rewolucji przemysłowej jednym slowem firma dziod

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Legipol? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Ale o co chodzi konkretniej? Czemu tak? Co się dzieje na rekrutacji i o co pytają, że wstydu mozna się najeść? Dużo osób w ogóle uczestniczy w rozmowie?

Robotnik

Jaka rekrutacja?właśnie prezes niemiecki zapowiada zwolnienie 30 % niech daje odprawę i nara

Smerf maruda

Jak to na co? na zwolnienia ,teraz już chyba grupowe tylko raczej pip czy pup nie zostały powiadomione ciekawe jaki skutek dla firmy będzie za zwolnienia nie zgodne z prawem

Ddd

A jaka jest prawda?

Pracownik Fizyczny

Pani oraz Pan na rekrutacji byli bardzo nie mili po 30 sekundowej rozmowie odechciało mi się tam pracować Pan który prowadził że mną rozmowę cwaniak niesamowity powiedziałem mu o opiniach zakładu i zapytałem dlaczego zakład ma tak zle opinie to zaczął się nasmiewac nie polecam tego zakładu i zarobki beznadzieja.

Wykształcenie Co robiłem wcześniej Itp

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Radio Wolna Europa

Panie Dyrektorze może by Pan powiedział jaka jest sytuacja firmy ,ile jeszcze zwolnień może trochę honoru i trzeba powiedzieć ,dziękuję szukajcie już pracy nie mam wpływu na to było milo z wami pracować

Milena
@Radio Wolna Europa

Czy to prawda jest że od nowego roku firma zakańcza działalność?

@Milena

Tak to wygląda ,po ostatnich zwolnieniach nawet portierów. Nie wiedzieć czemu biura nadal nie tykalne ciekawe jaki stosunek umysłowych do fizycznych jest

@Milena

Nie wróżę tej firmie nic dobrego , pracowników zwalniają i pracownicy się sami też zwalniają .Nie moja firma nie mój problem jak szefunio nic nie zrobi to zwinie biznes szybciej jak mu się wydaje.A kiedyś była to prężna firma i nie mała bo migapol i legipol to jedno 300 osób zatrudniali a teraz połowę?

Radio Wolna Europa

Informacja od prezesa ,że będzie zamykał firmę ,nie ma na chleb a na wypłaty zaciąga kredyt.W firmie jest bieda nie było podwyżek od chyba 5lat nie licząc tych od najniższej.Firma ogólnie ok (usunięte przez administratora)

?? Oo

To napisz ile dają ? Bo to jest ważne. Z tego skansenu to raczej nic już nie będzie.Stszałem ,że najlepszy pracownik z ur założył wypowiedzenie czyli znalazł lepiej płatną chyba .

Anetka

Jakiś człowiek tu pisał, że wszystkich zwolnili podobno i nie ma kto pracować, ale jak szukam ofert to jedna z ostatnich, jaka mi wyskakuje, jest z 2020 na operatora maszyn. A co z aktualnymi rekrutacjami, są jakieś wolne wakaty? Trzeba ogólnie teraz pytać przez firmę czy urząd pracy, bo tam kiedyś było przez UP akurat?

Oracz
@Anetka

Duuużo zwolnili ,teraz nie zwalniają bo musiały by osoby z biur same robić na działach produkcyjnych.Najprostrza metoda oszczędzania jak się nie umie zarządzać są zwolnienia pracowników .Jak mnie zwolnią płakał nie będę

Jolka
@Oracz

Ale zwalniali z biur też, czy tylko z produkcji? I czy pracownicy z produkcji z racji, ze tyle osób zwolniono, muszą robić tez nadgodziny? Czy nie ma potrzeby zostawać po godzinach?

Arek

Dokładnie wypowiedzenie kasa i narta i spalić to i zaorać .albo pójdźmy dalej jakiś pozew zbiorowy do pip za warunki BHP bo takowe nie spełnione na żadnym stanowisku

@Arek

apropo likwidacji zakładu to aż cud że z takim zarządzaniem i grupą logistyków bez pojęcia to tyle przetrwało . A Niemiec jakby wiedział jakie tu pieniądze poszły w błoto przez wdrażanie różnych technologii przez ludzi bez pojęcia i kompetencji to by się załamał

Smerf maruda

Dobrze prawisz ,to przedśmiertne drgawki trupa .Problem pojawiać się zaczął jak zatrudnił prezes pana wrocławianina.Teraz się zastanawiają jak grupowe zwolnienia obejść mają .Dziś zwolnili dyscyplinarnie jednego chłopa bo wypisał wolne na wolne soboty i będzie sprawa w sądzie

Nik
@Smerf maruda

Ta sytuacja w branży nie jest spowodowana złym zarządzaniem a kryzysem w branży. Nie trzeba być omnibusem żeby o tym wiedzieć, wystarczy pośledzic trendy rynkowe, ale myśle ze pracownicy tacy jak ty maja za niskie loty żeby to zrozumieć, tym bardziej prześledzić. Mam nadzieje ze znajdziesz gdzieś prace - tam gdzie się nadajesz i się sprawdzisz. Pozdrowionka

@Nik

No jak się zamyka na rynki wewnętrzne a skupia tylko na jednym i się nasyca go na maxa to tak jest w Polsce jest dużo firm produkujących ten asortyment lepszej jakości i cenie zatrudnia się kadrę nieudacznikow poganiaczy czyt melepet z mokrzeszowa gloryfikuje się ludzi ze wspólnoty nie mających pojęcia a będących tylko po to żeby byli nieprowadza się nowych technologii nie szanuje się pracowników i ect ect można mnożyć bez końca udany przepis na katastrofę ja mam nadzieję że zarząd zachowa resztki honoru bo śmiem wątpić po ich wczesniejszych poczynaniach że da ludziom odprawy i się rozejdziemy bez żalu bo w innym przypadku z sądu nie wyjdziecie po pozwy posypią się jak z rękawa a jest o co ta firma to jedna wielka mina i dobrze zarządzający o tym wiedzą miłego dnia współpracownikom nie dajmy się

@Nik

Jak się zwalnia handlowców to dobry rynek nie pomoże.Mam nadzieję dostać to wypowiedzenie jak 70%pracowników ,zresztą i tak już podziękuję za pracę w takim bałaganie .Z trupa nic nie będzie już . Powodzenia w nowej pracy jak ją znajdziesz bo drugiej takiej już nie będzie.

Biedny
@Smerf maruda

I tu się z Tobą zgodzę. Najlepiej wszystkich obwiniać a tak naprawdę szef sam sobie strzelił w kolano . A wystarczyło dać podwyżkę tylko handlowcowi a nie pozwolić mu odejść z klientami. Teraz czekamy na odprawy i narazie.

Pikuś

Z tą premią to normalne ,ze przed wypłatą swiadczenia noworocznego premie się obcina .Na herbaty,mleczko i kawę oraz na te swiadczenie trzeba gdzies uzbierać Widać ,ze fabryka zaczyna cienizną ciągnąć

Iza
@Pikuś

Oni wam wprost mówią gdzie część tej kasy znika czy to tylko domyły? Jeśli faktycznie to prawda, że tną to można się dowiedzieć z ciekawości ile z jakiej kwoty?

Kornik Polski
@Iza

Trzeba by być głupcem by tego nie zauważyć .Będą od nowego roku podwyżki zarobki się poprawią bo minimalna krajowa wzrasta co niektórzy przeskok o 4 grupy dostaną

Pikuś
@Iza

O to trzeba mówić ? wystarczy obserwować co się dzieje .Niestety jaka firma takie komentarze .Ludzie wieją bez wypowiedzenia a to coś znaczy .Tak niestety się dzieje jak firma ma gdzieś pracowników jak by to napisać morale spada non stop nikt niczym się nie przejmuje mam wrażenie ,że bardziej pracownik fizyczny zna się na tej pracy i mu bardziej zależy jak kierownikowi .Jaki jest plant manager wszyscy wiedzą

Spierdalaj do gnoju parobku z mokrzeszowa

Ciekawe kiedy będziemy odrabiać te piątki wolne jak nam dawali niby tyle roboty Miało być i w sobotę mieliśmy to odrabiać nie ma nawet kompetentnej osoby która by odpowiedziała na to pytanie

Zetor

Olejcie legipol ,pracodawcy chętnie zatrudniają pracowników legipolu że względu na waszą wydajność i sumienność i nie będziecie pracować w fabryce za MINIMLNĄ stawkę. To wstyd dla wolnych Polaków

Karolcia

To jest pewne że trzeba będzie odrobić te wolne piątki? Pisali tu że ludzie uciekają. Możesz napisać jak duża jest ta rotacją pracowników? Ile się tak średnio tutaj pracuje?

@Karolcia

W sierpniu idą wszyscy na urlop ale czy wrócą ? w szatni słychać ,że nie jakieś 6 osób .Co do rotacji to firma ledwo zipie i tyle nikt się już niczym nie przejmuje

Arek

O jakim kierownictwie ty mówisz przecież to marionetki nie mają pojęcia o pracy logistyka że średniowiecza zasady BHP nieistnieja behapowiec swojego cienia się boi (usunięte przez administratora)

jony
@Karolcia

Piątki trzeba odrobić a co do rotacji to już jej nie ma bo zwolnili wszystkich których się dało ,teraz nie ma komu pracować

Pracownik roku

Witam czy w firmie będzie jakieś zebranie na którym pracownicy mogli by się dowiedzieć np. o sytuacji zakładu czy zarząd planuje jakieś podwyżki inflacyjne,zwolnienia i może coś o dalszej działalności firmy.Myślę że pracownicy powinni wiedzieć czy zakład chyli się ku upadłości czy jest w przetrwaniu,gdyż przedstawiciele załogi jak zwykle nic nie wiedzą, za to jak podkablowac pracowników to umieją brawo załoga jest wdzięczna lepszego wyboru nie mogliśmy zrobić.

tymon
@Pracownik roku

Podziękujcie "przedstawicielom załogi" że wam nie przekazali informacji :) Wczoraj było spotkanie z szefem.

Robert
@tymon

Co tu jest z komunikacją, że zainteresowani sytuacją firmy pracownicy dowiadują się o tym po fakcie, z forum internetowego? Czy to spotkanie z szefem zakończyło się jakimiś ustaleniami w kwestii podwyżek płac?

@Pracownik roku

Po dzisiejszych wypowiedzeniach sytuację już znasz,następna transza za miesiąc lub dwa

Julia
@Czerepach

Jaka transza, odnośnie wypłaty kasy czy mówisz o jakimś kolejnym zebraniu z szefem? Skoro to spotkanie się już odbyło to czy szykują się jakieś zwolnienia, pytam bo chciałabym tu złożyć papiery i nie wiem czy będą wolne etaty? Jesli dadzą podwyżki to jakie kwoty zostały wynegocjowane i od kiedy będą wypłacone?

Xxx

Jak tak dalej będzie to tak może być choć kierownictwo czy właściciel obiecali,że zwolnień nie będzie , Widać ściema wierzyć im nie ma co

@Xxx

Biura też pozwalniali więc w końcu możecie poczuć się lepiej ludziki z produkcji ;)

@Julia

Transza zwolnień ,dzis trzech następnych A nie dawno przedstawiciele załogi i kierownictwo twierdziło,ze szef niko nie będzie zwalniał pytam kto kłamał?

Agata
@Czerepach

Szkoda. Czy można wiedzieć, czy jak zwalniają, to dają pełne odprawy? Są zachowane takie prawa pracownika, czy są jakieś inne rozwiązania, że nie ma odprawy?

@tymon

Jak to ojciec zaufania nie przekazuje takich informacji a może już czas zlikwidować to stanowisko i powołać albo związek zawodowy albo radę pracowniczą i się skończą przyznawane zapomogi przez wiele lat tym samym osoba i będzie można rozliczyć fundusz pracowniczy gdzie znika że jak pracownik pisze o przyznanie zapomogi to pieniędzy nie ma???

Emma
@Pracownik roku

A są jakieś przesłanki, że zakład chyli się ku upadkowi? Jakieś problemy z wynagrodzeniami czy jest stabilnie? Jest tylko kilka osób które nie dogadują się między sobą? Jak ogólnie byś określił atmosferę?

@Emma

nic nie chyli się ku upadkowi, wypłata na czas nigdy z tym nie ma problemu. drobne redukcje bo zamówień mało, ale z niemiec kasa płynie więc nie ma tragedi

@żaba PePe

Skoro redukcje są to czy w ogóle jakas szansa na zatrudnienie w firmie jest? A zmian w wypłatach żadnych nie ma? Nie dają wam jakos mniej z tego powodu że mniej zamówień?

Koszałek

Jak tak dalej będą zwalniać to będzie w Polsce jedyna firma która zatrudnia w fabryce więcej umysłowych jak fizycznych ????????????

Koszałek

A czym ty chcesz mnie wystraszyć ? Jak tam pracowałem to mama ci gile sukienką obcierała

Czerw.

Nowe prysznice nic nie warte założyli i tak myślę skoro bida w firmie to skąd tyle kasy na to i taki błysk z naszych premii ?

Gonzo
@Czerw.

A z czego..Na komisjonowaniu naprzyklad zostało dzisiaj poinformowane o tym ze naliczanie premi zostało zmienione bo wyrabiaja normę czyli, 25%. Wiec żeby nie wyrabiać to maja robić 30% więcej co wiąże się z premia wartą na miesiąc maj 0%

@Gonzo

Tak wstecznie naliczają? Może uda się wyrobić te 30%? Możesz dać znać ile to kwotowo wychodzi takiej premii? Zastanawiam się jakie to będą kwoty w skali całego zakładu

Sylwia

Możecie napisać co takiego z tą kwietniowa wypłatą? Jakieś premie były czy co? Chętnie się dowiem bo mam w planach złożyć podanie do pracy tutaj. Będę wdzięczna jak opiszecie co i jak

Dziwny ten zakład

Miało nie być zwolnień a są ,podwyżki miały być a nie ma chyba ,że to taka niewidzialna podwyżka płacy albo kłamią ci przedstawiciele pracowników .

Info

Jeśli okres wypowiedzenia trwać będzie od dwóch tygodni do miesiąca, to zwalnianemu przysługiwać będą dwa dni wolne na poszukiwanie pracy. Jeśli natomiast wypowiedzenie obejmuje trzy miesiące, to możliwe jest skorzystanie nawet z trzech dni płatnego zwolnienia

Stało się.. a przecież można było zrezygnować z samochodów służbowych. Każdy fizyczny pracownik musi sam się o dojazd postarać, a są mercedesy... Pan Piotr to honoru i godności nie ma. Zwalniać pracowników, a z dóbr nie zrezygnować. Znalazł się reformator, kierownik jak koziej (usunięte przez administratora) trąba.

Spawacz

Ciekawe czy rządzący w tej firmie Panowie dostrzegają problem zwalniania się ludzi z dużym doświadczeniem i stażem w tej Firmie czy naprawdę uważacie że można takich ludzi zastąpić podfirmą ????. Wątpię a wy dalej brniecie w to ... Po pas.Dlaczego w firmie nie ma starzowego? Nie ma szkoleń wózkowi bez udt,tylko jakiś dodatek frekwencyjny który tracisz przy zwolnieniu L4 jednym słowem pracownik przychodzi chory żeby nie stracić dodatku a tym samym zaraza innych to jest paranoja.Ludzie mają już dość w Lipcu zakupicie sobie ubrania robocze bo wątpię żeby wszyscy przychodzili w soboty które wymyśleliscie.Proponuje ruszyć głową jak zatrzymać ludzi bo nie długo obudzicie się z ręką w ...

Czarcik
@Spawacz

Jak byś był spawaczem to prace dawno byś zmienił ,spawaczem nie sklejaczem. Piotr Pan podpisuje wszystkim wypowiedzenia chcącym się zwolnić .Na pewno kiero nie raz mówił tobie ,że jak się nie podoba to możesz się zwolnić jak jesteś młody to się jeszcze zastanawiasz?

@Czarcik

Na te miejsca co ludzie się zwalniają to są teraz jakieś rekrutacje? Ogólnie to duża rotacja pracowników tutaj jest? Czy tylko tak straszą tym zwalnianiem?

?????

Firma nie uczciwie podchodzi do równego traktowania swoich pracowników nie wszyscy zostaną obciążeni przez wprowadzenie wydłużonego okresu rozliczeniowego ,po prostu są równi i równiejsi ci co tak piszą ,że to taka wspaniała firma niech się przedstawią to może całą premie dostaną a może już dostajecie hmm.

@?????

To te premie będą jakoś obcinane teraz? Możesz napisać o co chodzi z tym, że nie każdy całą dostanie?

Mam pytanie to przedstawicieli załogi czy wy macie jeszcze jaja.Dwóch Panów jeden były (usunięte przez administratora) drugi obecny (usunięte przez administratora) Dziobatego. Ponoć umowa była że dwa dni w miesiącu będą wolne a w marcu dali nam 4 czy wy naprawdę jesteście tak wystraszeni że nie potraficie obronić ludzi wiadomo że to wiąże się z Malymi zarobkami w biurach mają stałą pensję i ich to nie będzie tyczyło bo i tak zarobią jak zawsze a My jak zwykle po kasie.Mam propozycje ludzie przestaniemy se w końcu dawać wciskać wszystko co wymyślą zbierzmy się i olejny ta robotę przecież robią nas w (usunięte przez administratora) na każdym kroku.Ja bynajmniej będę szukał innej pracy im juz na NAS nie zależy i dobrze o tym WIECIE! Wszystkich Nas stać was na lepszego Pracodawcę czyż nie?

Bo w tej firmie wszyscy narzekają a jak co do czego to sami tchórze. Jak mnie zwolniono to każdy się obrócił w drugą stronę. Zawsze znajdą sposób żeby (usunięte przez administratora) pracownika.Mają od tego ludzi w biurze , Mistrzynią jest Pani Marta. Tak jest od lat. Więc bawi mnie że ktoś oczekuje mobilizacji:)Ekipa stara była zgrana dość dobrze a i tak ją rozbili więc teraz mogą z Wami robić co chcą,

Jak wygląda praca na stanowisku Kierownik działu w firmie Legipol? Czy mogę liczyć na więcej niż 8900 , jeżeli mam duże doświadczenie?

Jakiego działu ? Każdy zarabia ile sobie wynegocjuje

Gabriela
@żaba PePe

Naprawdę? Ale chyba jakieś widełki płacowe firma podaje w zalezności od tego kogo szukają? Czy zawsze wynagrodzenie podlega negocjacji? Poza tym macie do podstaw jakieś premie zapewniane?

Kornik

Kierownik czego? bo chyba już niczego .Po informacji,że wszystkie piątki w marcu wolne bezpłatne ludzie zaczęli szukać pracy .Zakładowe wieści niosą o zatrudnieniu ukraińców ale i oni nie są durni Piotr POganiacz zrobił swoje

Ha ha ha
@Kornik

Będzie chciał to przyjdziesz i sobie odrobisz piątek w jakąś tam sobotę, nie ma podstawy prawnej aby cię ktoś zmusił do odrobienia czegoś za co masz niezapłacone!!! Taki system tyczył się covida jak oficjalne był zagrożeniem teraz to zwykła choroba, a zakład nie ma nagłej potrzeby bo skąd może wiedzieć że w lipcu czy innym miesiącu będzie zapotrzebowanie na pracę, wyssali to sobie poprostu z palca,(usunięte przez administratora)

Pracownik obecny
@Ha ha ha

Nie stety wprowadzono 12 miesięczny okres rozliczeniowy który może dotyczyć tylko nie których działów w których tylko nie może dotyczyć to tylko nie których pracowników w danym dziale wszyscy jednakowo ale biura ooo to ci tam mają co robić jak my nie mamy

ósemka

I co z tego, że masz? My tu już mamy jednego co "z doświadczeniem" a pół firmy już rozwalił. Dziw bierze, że jeszcze go prezes trzyma. W tym zakładzie nawet dyrektor nie wytrzymał. Do tych wszystkich, którzy piszą "to się zwolnij": leję na was (usunięte przez administratora)

U2
@ósemka

Może im chodzi o rozwalenie firmy może o to żeby się samemu zwolnić .umyslowych jest około 60 czyli jeden umyslowy musi byc utrzymany przez fizycznych ,o zwolnieniu pisze kierownictwo ale tylko pisze bo odwagi powiedzieć nie ma bo to czysta postać (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Legipol - Wałbrzych

• Jak się pracuje w Legipol?

Zobacz opinie na temat firmy Legipol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 112.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Legipol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 94, z czego 10 to opinie pozytywne, 53 to opinie negatywne, a 31 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Legipol?

Kandydaci do pracy w Legipol napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Legipol
2.8/5 Na podstawie 116 ocen.
  • Ogrodowa 15 B
    58-306 Wałbrzych