Legipol
counter
3 100 454 5 1
kopidoł

1)Ta firma ma jakiś stały problem no może nie firma tylko przełożeni problem z dyńką mają .Czy Pan Panie kierowniku Produkcji wie ,że grafiku się nie zmienia w trakcie jego trwania?To jest poważne naruszenie przepisów 2) obserwowanie przez 4h pracownika pracującego przez obywatela piotra to już mobbing 3)Jeszcze jedno to chyba do księgowej pytanie ,dla czego praca w h nadliczbowych nie jest wykazywana jako h nadliczbowe tylko wbita w premię ? czy to już nie jest poważniejsze naruszenie przepisów? 4) czy pracownicy administracji mają wolny piątek czy nie? bo z inf. kierownika Pana Romka wynika ,że jest to normalny dzień pracujący

Tak5Nie
Czub Nowy wpis
@kopidoł

1) Nadzwyczajne potrzeby pracodawcy zezwalają na zmianę grafiku by zachować ciągłość produkcji. 2) Nie mobbing tylko dopping. 3) Ciesz się ze wogóle Ci płacą za te godziny 4) Każde swieto to dla Romka normalny dzień chyba ze jest tzw Pamiątka.

Tak2Nie1
kopidół Nowy wpis
@Czub

ale coś jest nie tak z tymi pieniędzmi za h nadliczbowe

Czub Nowy wpis
@kopidół

Prosta sprawa: (usunięte przez administratora)Gdyby liczyli h nadliczbowe normalnie to musieliby wypłacać jeszcze premie od podstawy co dawało by nam dużo większe kwoty.

Kopidół Nowy wpis
@Czub

Czyli kręcą nas nie wiem czy os h nadliczbowych nie odprowadza się większego podatku a to może być śmierdzący temat

Komedio_dramat

W tym zakładzie dobry to jest tylko monitoring :D szczerze mówiąc to ja nie wiem gdzie byś musiał się dostać na produkcje żebyś miał wmiare dobrze , ponieważ szkolenie pracownika na stanowisko polega na podpisaniu instrukcji , pokazaniu pałacem i masz wyrobić się w czasie który masz nadany... Szczerze mówiąc nie polecam :)

Tak6Nie
Czub
@Komedio_dramat

Marudzisz ,że zle na produkcji hmm Sam tam robie i wcale źle nie jest.Dziś młodzi to by chcieli nic nie robić a zarobić. A co mają powiedziec chłopaki z cynkowni albo lakierni? Robota na produkcji zła nie jest tylko demotywujace jest to , że desperacja doprowadziła do tego iż nowi pracownicy dostają wyższą stawkę niż Ci którzy pracują od dekady. I mając 5 zł/h więcej pytają starych co i jak zrobić.

Rumcajs
@Czub

Chłop ma rację z tymi szkoleniami ale nie ma się co dziwić jak brygadzista nie wie jak maszyna działa i jak ją obsługiwać

Zombi

Żegnaj premio. Powiedzcie jak wypracować premię skoro według ich wymysłu na zleceniu mam czas na zrobienie czegoś 9min A według maszyny która idzie na 100% 40 min

Rumcajs

To kto ma mi wyjaśnić obsługę maszyny ?dwa dni pracy i wio na maszynę

Tak3Nie
szubi
@Zombi

Od rozwiania twoich wątpliwości masz dział przygotowania produkcji tzw "technolodzy" i ich kierownika MW. TO oni decydują ile czasu potrzebujesz na wykonanie zlecenia na maszynie, nadkierownik i reszta tylko to egzekwują.

Gość
Kandydat

Pierwsi pracownicy już dostali po 10 000 idąc na ugodę za nadgodziny,przypominam reszcie że zakładając sprawę przez 7 lub więcej osób jest to sprawa zbiorowa i nic nie kosztuje a nadgodziny należą się kilku set osobą zatrudnionym w tej firmie. Czyżby tylko utrzymanie ruchu miało jaja i im płacą a reszta z was się dobrowolnie swoich pieniędzy zrzeka? Andrzej i Darek dostali,Sławek dostanie,Grześ i Boguś też dostaną a co z wami? nie pracowaliście,może nie jesteście godni żeby wam za nadgodziny zapłacić co chłopaki macie za dużo pieniędzy?Macie jaja czy za dużo pieniędzy a może tylko UR.miało na tyle rozumu żeby upominać się o swoje.Naturalnie każdy z pieniędzmi robi co chce ale jeśli komuś się należą i ich nie chce to proponuję zrzec się ich na rodzinkę prowadzoną po 4 komisariacie przez córkę Szełemeja tam przyda się każda kwota.Dzieciaki będą wdzięczne,nie dbacie o swoje rodziny żeby im polepszyć byt to możecie się zrzec na innych.Sędzia Magdalena Ptak chętnie wam pomoże bo prowadzi kilkadziesiąt spraw o nadgodziny i bezprawiu mówi dość.

Tak5Nie
@Gość

Może i należą się nadgodziny kilkuset osobą ale 90 procent pracowników to świadkowie Jehowy którzy się o NIC nie upomną bo ich ekskomunikują ze zboru, więc tylko po kątach szepczą jak im źle i to nie przeklinając bo nie wolno.Prawda jest taka że nie tylko o nadgodziny sądzą się pracownicy. W tej firmie o wiele innych spraw też można by było wytoczyć proces. Tam prawa pracownika łamie się nagminnie wystarczy że Pani M wygoogluję że można jakoś przepisy obejść.

Tak3Nie2
Zombi
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Ciekawe dlaczego nowi pracownicy przychodzą i zaraz odchodzą ? Co im się nie podoba u nas w firmie ? Przecież dostają wyższe stawki niż my mamy po kilkunastu latach. Co Wy im robicie lub mówicie ? Przecież u Nas jest tak pięknie i dobrze że aż się ludzie pchają drzwiami i oknami.

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Romuś

Sezon urlopowy w pełni wiec robić. Sobót i tak Wam nie oddamy. Do przyszłego roku juz zapomnicie kiedy miało być wolne .

@Romuś

Wszystko uwiecznione na smartfonie i jeszcze w kalendarz wpisane. Nic nie umknie ????

Kalemeon
@Zombi

O terminie odbioru godzin nadliczbowych decyduje pracownik tyle w temacie sierotki

-.-

Zapodaj ktoś proszę numer do kierownika spawaczy w Wałbrzychu bo hajs mi leży...

TakNie1
Pisz poprawnie
@-.-

Możesz napisać po polsku? Co chciałeś przekazać stwierdzeniem "hajs mi leży" ? Jak leży to podnieś.

@-.-

Dobre kierownik spawaczy ?a kto to taki? Robię tu 12 lat i nigdy takiego nie widziałem

Esmeralda

Co to za firma która 3 sprawy przegrała i musi wybulić odszkodowanie?resztę pewnie też przewali

Tak6Nie
@Esmeralda

Nie 3 tylko 5 chyba

Weedmann

Witam. Mam opcje iść tam na lakiernie, możecie coś napisać o tym ? Po tym co czytam to (usunięte przez administratora) jak wszędzie ale ciekawi mnie lakiernia :) pozdrawiam

Bruno
@Weedmann

Czlowieku nie pchaj sie do tego szamba tu nic dobrego nie ma ciagle tylko im malo i w bankomacie tez malo

Bruno

@Weedmann

Jak głowy w kupkę nie włożyłeś jeszcze to masz okazję

Człek

Pierwszy raz widzę w fabryce toy toy?nawet na normalne kible nie mają? Wstyd na cały kraj a niby niemiecka to firma pod najlepszymi rządami pana dyrektora wstyd legi .Potem się denerwują,że ci z ukrainy olali ten zaklad

TakNie1
Heniek

A co MP dał się tak łatwo zmanipulować? Nie wydaje mi się.

@Heniek

Takie podejście do roboli miał adolf no ale co dziwić się może jeszcze nas lać będziecie?

Nikt

Do tych mobilnych kibli niech ci z biur chodzą , jeszcze jedno skoro muszę przychodzić do pracy jak w ostatnią sobotę to czemu stołówki nie są utrzymane w należytej czystości chyba trzeba będzie zrobić fotki i sanepid powiadomić ej wy możnowładcy zacznijcie sie ogarniać bo wstyd wielki jest na Wałbrzych

A może urlop ?

Zdupydomordyzaur
@Zombi

Gość poszedł na urlop a Wy podnieceni .Niedługo będziecie otwierać szampana jak godzinę szybciej PP z pracy wyjdzie.

Aligator

jak? Skąd takie info?

Hegemon
@Aligator

Widzisz przyjacielu gdyby to nie było prawdą to powyższa opinia nie byłaby usunięta. Gdyby to nie było prawdą to kolega byłby dzisiaj w pracy. A tak to go nie ma....

@Hegemon

A co się stało znowu ??

Nick
@Hegemon

A to jest potwierdzone info? Bo jak tak to szampana otwieram:)

Melepeta

Sprawdźcie czy się w nowym TOI TOI nie zatrzasnął ???? (usunięte przez administratora)????

Taki ja

Ale o co chodzi bo ja nie w temacie

Kamil

Mam pytanie dlaczego produkcja chodzi w soboty do pracy a biura Nie !!! Drugie pytanie czemu dajemy sobie wciskać soboty za dniówkę i dzień BEZPLATNY do odbioru przecież to bzdura zakład nie wykazał żadnych strat pracujemy 40 godzin tygodniowo 5 dni w tygodniu więc godziny nadliczbowe powinny być wypłacane zgodnie z kodeksem pracy jak do tej pory i tu niem nic wspólnego 12 miesięczny okres rozliczeniowy napewno macie znajomych na strefie którzy mają taki okres rozliczeniowy i co też mają takie cyrki Nie, a co do epidemii to zakład musi wykazać straty żeby dostać tarcze ochronną czy ktoś z was pracował po 4 dni w tygodniu czy pensje zostały obniżone Nie, więc to wymysły pana pp który nabija na w Butelkę. Trzecie pytanie czy warto utrzymywać takich darmozjadów jak niewykfalikowa kadra która spaceruje od palarni do palarni.

Tak15Nie
Znaciego
@Kamil

W sobotę do pracy chodzą biurowe działy powiązane z procesem produkcyjnym (przygotowanie, logistyka), niepowiązane z procesem nie chodzą bo po co? Co np. załatwią zakupy w sobotę ? Albo co sprzedaż sprzeda w sobotę i komu, skoro niemcy normalnie pracują od poniedziałku do piątku ?

Kamil
@Znaciego

Odpowiedz Twoja to jakaś porażka przemysl zanim odpiszesz może przytoczę hasło znane "obudzcie się "

Doporadapytanie
@Znaciego

Niech wyjdą na cynkownię lakienię lub narzędziownię bo wiecznie zamknięta .A czemu jedni muszą (usunięte przez administratora) a drudzy wolna sobota jak co tydzień?co pakować nie ma co? Kiedyś widziałem całe biura pracowały na lakierni

Nick
@Kamil

A skąd wiesz czy nie wykazali strat? Wystarczy że wykazali, że taniej sprzedają materiał niż w zeszłym roku i mają straty? Papier wszystko przyjmie.

Fik
@Doporadapytanie

Nawet na jednego pracownika z lakierni pan z biur spuścił kraty .dobrze że nic mu się nie stało..

Kotuś
@Kamil

Bo fizyczni mają tyrać a pany to pany zrozumiał? Ja już myślę o następnej wolnej Sobocie ,miłej pracy w Sobotę

Dobra porada
@Znaciego

Jak pracuje cały zakład to cały a nie tylko niewolnicy ,przyszedłem w sobotę ? to może jakieś zaświadczenie mi będzie potrzebne ? może ubranie itd.(usunięte przez administratora)

TakNie

Dobrze że kierownik wrócił bo Zastępujący go jegomość specjalista miał wiecznie pełnego pampersa bo nic nie ogarnia ale teraz już jest w swoim żywiole spacer od palarni do palarni.

Tak3Nie2
Qs
@Pracownik

O kim mowa?;-))

Czub

Olane kraty lepiej łapie ocynk. W każdą sobotę powinniśmy szczać zbiorowo na kraty. Ozdrowiło by to atmosferę i podniosło wydajność cynkowni. Trzeba zgłosić kaizen.

Tak8Nie
Pracoholik Adaś

Szkoda tych dwóch wolnych sobót w tym miesiącu Wpadło by parę groszy. Dobrze że w sezonie urlopowym będą dwie zmiany po 12h to się odkuję na nadgodzinach.

Szyszka
@Pracoholik Adaś

Na jakich działach będziecie pracować po 12h jak jedna zmiana pójdzie na urlop.

Tyrajmisiu
@Szyszka

Zmusić nikogo nie mogą do pracy po 12 godz dziennie jest to niezgodne z kodeksem pracy

Jaro
@Tyrajmisiu

Przy rocznym okresie rozliczeniowym to nie jest żadne zmuszanie Wystawiają tak grafik i tyle Poczytaj w kodeksie.

@Pracoholik Adaś

Potem wolne dostaniesz bo zakład nie może wykazać h nadliczbowych tak,że posiedzisz na wolnym za (usunięte przez administratora) he he he

bob

chciałem tu pracować ale jednak nie.

Tak9Nie
Obserwator

Nie idźcie tą drogą Piotrze ale bo wiem ,że ta droga jest ślepa

Tak3Nie
Pulp Fiction
@Obserwator

Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.

Obserwator
@Pulp Fiction

Nawet najsilniejszy się zmęczy.

Kalafior

I co? Dalej większość z Was potrafi tylko pierd... po kątach i forach. Czekacie na co? Na to, że PP się rozmyśli i wspaniałomyślnie odpuści Wam te soboty? A może już pora na jakąś rozmowę z kierownictwem. Tematów jest sporo - zmuszanie do sobót, urlopy, wysokość "gruszki", bony wakacyjne itd. Czy po prostu boicie się wziąć sprawy w swoje ręce? Stać Was tylko na "anonimowe" klepanie w klawiaturę i czekanie na to, aż PP za Was podejmie decyzje. To po co to gadanie? Boisz się, to siedź cicho i z pokorą przyjmuj kolejne niewolnicze zasady. Myślicie, że ci ludzie zwalniają się z przyjemnością? Jednostka nic nie zrobi, a jak widać na jedność nie ma co liczyć i kierownictwo doskonale o tym wie. Podsumowując... mamy to, na co sobie pozwalamy - zero szacunku i wyzysk.

Tak12Nie1
@Kalafior

Dokładnie tam tylko radykalny strajk by pomógł ale jak pisałem pracownicy którym jest jak pączkom w maśle nie pójdą walczyć bo na zborze będzie przechlapane

Tak4Nie1
Aligator
@Były pracownik

o czym ty mowisz? Jakim zborze? Masz coś do swiatkow?

@Aligator

Przykład układu ?magazyn narzędzi

Tak8Nie
Jaras

Kto tam jest taki zdolny?chyba w kombinowaniu co robić aby nic nie robić dobre gniazdo sobie tam zrobiliście sobie i to pewnie przy aprobacie waszego mistrza .Może nastąpi taki czas ,że Pan Piotr lub Pan Marek dobierze się wam do tych leniwych (usunięte przez administratora)

Stefan
@Kalafior

Jak już największe pupile podpierdalecze chce się zwolnić to jest już straszna klapa

Ja
@Jaras

Narzędziownia to państwo w państwie nawet Porady nie ma na to rady

Pewnie przyjdzie koleś z Wrocka

Tak7Nie
Brawo

Super Panie (usunięte przez administratora) naprawdę czapki z głów. Załoga już wykruszona a Pan dalej brnie w swoje agresywne zarządzanie... Na bramach przesuwnych zostało dwóch spawaczy, którzy już mają dość. Na laserze chłopaki już też powolutku zaczynają mieć po dziurki w nosie tego całego cyrku. Na robocie drugi stół robicie jak ludzi nie ma aby jeden ogarnąć. To jest super wrocławsko-amerykańska szkoła rozpiepszania firmy. Gratuluje.

Tak14Nie

Zostaw merytoryczną opinię o Legipol - Wałbrzych

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Legipol
3/5 Na podstawie 100 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ogrodowa 15 B