Opinie o KONE w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy KONE. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w KONE o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KONE w Warszawa

udt

chore założenie aby aby człowiek nie będąc elektrykiem nauczył się konserwacji dźwigów w pól roku i elektryki ja mam prawo egzaminować poziom jest fatalny dno uprawnienie typu sterowanie KONE wstyd żenada poniżej dna z takimi uprawnieniami i widzą gdzie brak komentarza

Dział HR

Odpowiadając na kilka pytan które pojawiły się powyżej: 1. Oferty pracy dla Konserwatorów nie wynikają z rotacji, ale z rozwoju firmy. Faktycznie praktycznie co miesiąc potrzebujemy nowych osób. 2. Oferty pracy dla Pomocników (czyli osób bez doświadczenia, jedynie posiadających uprawnienia SEP) - jest to zdecydowanie dobra szansa na start, bo stanowiska są utworzone po to, aby kształcić przyszłych Konserwaotrów. Pozdrawiamy, Dział HR

konserwator5
@Dział HR

Zapytam z ciekawosci o warunki zatrudnienia.Konserwator,12 lat doswiadczenia upr.sep,udt 1 ,schody ,chodniki prawko b .Na koncie zmontowanych i zmodernizowanyych okolo 100 dzwigow

Serwisowiec Kone

Pomylilem sie reorganizacje w Niemczech zaczeli od konserwatorow.Dostana nowe tablety w ktorych musza zaznaczac biezacy czas pracy! do tego beda kontrolowani przez GPS!Beda sie czuli jak pracownicy z firm kurierskich!!Co do pracownikow w biurach to beda sie laczyc z konserwatorami poprzez "posty" ktore beda wysylane konserwatoram do ich tabletow i .kazdy konserwator dostanie swoj adres meilowy.

team kone

A na dodatek rozpowszechniony nepotyzm, kolesiostwo. Mafia! Nikomu nie polecam, gdyby nie kredyt mieszkaniowy ucieklbym... dźwigi. Schody ruchome, od niedawna drzwi automatyczne, bramy garażowe, niedługo będa kible i glazura...

mpoz
@team kone

to dlaczego nie założysz własnej działalności - kilka wind i żyjesz na poziomie

riki
@team kone

zarobki około 3000 zł o podwyżce nie ma co marzyć a to dlatego że nasz kierownik nad kierownikami to zwykły prosty chłopek z wioski który lubi pieniądze ale swoje no i lubi donosić to jest autentyczna prawda

konserwa otis
@riki

Witam. Jestem konserwatorem w otisie. Chciałbym spytać o nie jakiego pana Okonia został właśnie kierownikiem serwisu. Prosiłbym o obiektywne opinie. Pozdrawiam.

konserwa kone
@konserwa otis

Okoń to kawał kuhrwy reszta dziada...wyrazy współczucia dla kolegów z Otis z powodu tej (usunięte przez administratora) Okońa

pracownik kone

Pracuje w Kone 6 lat, zaczynałem jako pomocnik, teraz jestem konserwatorem od 2 lat...pensja moja to 3200brutto, premia jest kwartalna przeważnie ok 20%. Wynagrodzenia. Z dodatków płatna jest wymiana części 25zł brutto za 1H[naprawy gwarancyjne i tzw full serwis wymieniasz za darmo) na tym dodatki się kończą... dyżur 24 H który trwa tydzień płatny 1250zł brutto, jest dobrowolny nikt nie zmusza. Opieką medyczną w luxmedzie za darmo, multisport 55zł. Szansa na podwyżkę żadną. Podwyżki z wielką łaską na poziomie 50~70zł brutto. Pełna inwigilacja, GPS, narzędzie do raportowania czasu-palmtopy.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Pracownik remontowo budowlany
Krzysztof Liberadzki Axel
konserwator KONE

Zgadzam sie z poprzednim mówcą. Jestem wychowankiem KONE, pracuje pow. 4 lat na konserwacji i rzeczywiście tacy pracownicy jak ja nie mogą sie wybić finansowo a podczas rozmów o podwyżce jeśli do takiej dojdzie pracownik wychodzi szczęśliwy że w ogóle pracuje. Dobrze mają natomiast konserwatorzy z zewnątrz bo mogą wywalczyć sporo. I gdzie taki pracownik ma pójść odchodząc od KONE?

edzio

Haha, widzę, że w związku ,,z rozwojem" firmy znowu w KONE szukając handlowców. Jak się tak dalej będą szybko rozwijać, to im zaraz chętnych zabraknie... W OTIS jeszcze gorzej, handlowiec max. rok przepracuje a potem rozwija się w innej firmie...

kolega

Witam. Jeżeli ktoś szuka pracy jako konserwator urządzeń dźwigowych to może wysłać swoje CV na pracaoti@wp.pl. Praca w warszawie .

nwy

witam 1)Jakie narzędzia pracy i jakie zarobki oferuje (netto lub brutto w rozbiciu podstawa i prowizja) KONE nowemu na stanowisku Inżynier Sprzedaży, 2) Jak wygląda etap wsparcia i szkoleń w początkowym okresie i czy Inż. Sprzedaży pracuje w stylu home office czy stacjonarnie? Ślicznie dziękuję za szybką odpowiedź nwy

ed

Zatankuj w KONE auto w weekend albo święto, a za kilka dni masz rozmowę z kierownikiem serwisu i oddajesz kasę z własnej kieszeni... Multisport w OTIS 18 zł, w KONE jakieś kombinacje, w zależności na ile miesięcy... tak czy owak drożej wychodzi... We wszystkich takich "szczegółach" otis wypada lepiej

xXxNxx

Opcje są dwie i w obydwu warto przyjść do kone. Pierwsza to pracowałeś w innej firmie pare lat i masz wszystkie papiery to w kone można sporo kasy od nich wyszarpać i wtedy jest w miarę spoko. Opcja druga, zaczynasz pracę w dźwigach i idziesz na pomocnika zarabiasz psie pieniądze, robisz papiery potem idziesz na konserwatora i zarabiasz trochę lepiej. Tak jak ktos wyżej napisał podwyżki są śmieszne także posiedzieć kilka lat, nabrać doświadczenia z dźwigami kone i szukać innej firmy co ma sporo dźwigów kone.

OTIS

Witam. Proponuje walczyć o swoje pensje. W otis na start podstawa to 4000 brutto dla konserwatora ze wszystkimi uprawnieniami( jedynka plus schody) a do schodów jest specjalna brygada wiec nie ma co się martwic ze rzucą cie na coś czego na oczy nie widziałeś. Samochód za który zabierają ci 198 zł miesięcznie a w zasadach użytkowania jest jasno napisane ze masz go do dyspozycji w święta , chorobę, urlop itp. Pakiet medyczny. Multi sport za 18 PLN. Premia od wymiany czesci od 0 do 2500 tys.( 900 premi robisz z palcem w ....). Dyżury w noce/święta/ weekendy są w domu pod telefonem. Jeżeli nie masz zglzen to dostajesz za każdą godzine siedzenia w domu 5 PLN. Gdy musisz wyjechac to dostajesz tzw setki ( czyli srednie podwojne wynagrodzenie za godzine pracy licząbe z podstawy) czyli jakies 40-50 PLN. Łatwo policzyc ze jak masz 8 reklamacj to 400 brutto za osiem godzin pracy dostajesz do reki. A tez nie możesz pracowac wiecej niz osiem godzin w ciągu dnia wiec dyzury są podzielone na cztery osoby czyli od 7 do 15 np. Andrzej. Od 14 do 22 np Pioterk a nastepnego dnia Od 7 do 15 Jurek a14 do 22 Tomek. Noce zalezy od brygady jedni po jednym dniu a wyjazdów jest jeden. A w brygadach gdzie jest mniej reklamacji to po całym tygodniu i srednio do 2-3 zgłoszen w tygodniu. Noce płatne są 5 PLN za czuwanie i setki za wyjazd. Sa takze kontrole lecz jeżeli potrafisz zapamietac trzy zasady po 8 czynosci tzn. otworz drzwi sprawdz czy kabina jedzie , wcisnij stop zamknij drzwi potem otworz drzwi sprawdz czy kabina sie nie przemiescila i tak dalej to nie masz co sie martwic. Jeżeli nawet uwalisz to nie ty pierwszy i ostatnni. A i tak jeżeli nie jestes tumanem to premi ci nie zabiorą. Proponuje składac CV i jezeli lubicie ta prace to nie dajmy sie wykorzystywac bo wiele firm zatrudnia ludzi z odzysku po marne grosze i pieniądze pod biurkiem dzieki temu zaniza cene za konserwacje. Łatwo policzyc ze jezeli pracoenik by musial dostac pensje 6000 brutto plus samochów to juz kwota 100 PLN za dzwig była by nierealna. A liczba dzwigów w OTIS na montera zależy od wysokosci urzadzen jeżeli masz dzwigi do 6 przystanków wyjdzie nawet 110 urządzen lecz gdy masz wyzsze tradycje litencje to 70 a nawet 35.

zadowolony więc nieobiektywny :)
@OTIS

Dzięki "OTIS", bardzo przydatne szczegóły. Twój post wyjaśnia mi dlaczego ludzie od nas nie odchodzą do OTISa :)

OTIS
@zadowolony więc nieobiektywny :)

To powiedz jak jest u was!

@OTIS

to w jakiej firmie kolega pracuje ze uwaza ze 6000 brutto na serwisie to jest malo.

wicia
@zadowolony więc nieobiektywny :)

Dostajesz 33 zł do ręki za 1 godz pracy na dyżurze.A że zgłoszeń jest mało to za dyżur bierze się małe pieniądze chyba że robisz pełne 8 godz ale to naprawdę sporadycznie.Ilościowo mamy więcej od was dżwigów a zarobki od 2600 do 3200 z tym że tą górną granice ma niewielu.Także zarobki raczej mamy gorsze a roboty więcej i chyba najwięcej rożnorodnych aparatur(z samym poldżwigiem przyszło z kilkanaście a otis też ma swoich ponad 20).Radze dobrze się zastanowić czy ci się opłaca przejść do konkurencji zwłaszcza że od was mamy 2 pracowników i muszą jeszcze dużo po trenować.Napewno mamy plus w postaci samochodu i nawet niezłych zleceń.Faktycznie ze zleceń można do 2000 zł wziąć ale średnio co drugi miesiąc jak jesteś na dobrym rejonie.Jakby nie było zleceń to u nas było by naprawdę słabiutko i nie mieli byśmy co się równać z samą podstawą bo jesteście chyba najlepiej płatną firmą dżwigową.Dopóki mamy zlecenia to tak bardzo od was nie odstajemy ale prawda jest taka że i u nas i u was tendencja jest raczej zniżkowa.

Powiem tak. Dość dobry socjal (pakiet w lux med, karty multisport), ew. jeśli pracuje się w terenie (konserwatorzy, kierownicy itd.) to autko służbowe, telefon. Dość sztywne godziny pracy, czasami proszą żeby zostać po godzinach jak jakaś nagła sytuacja się wydarzy, aczkolwiek nikt nigdy nie miał wobec mnie pretensji gdy odmówiłem. Konfidenci zawsze się znajdą, tego się nie uniknie nigdzie. Minusem są zarobki, nie dość że niskie to podwyżki są na takim poziomie że masz wrażenie jakbyś dostał w twarz. A gdy coś się wspomni o swoim niezadowoleniu z otrzymywanego wynagrodzenia to otrzymujesz spojrzenie które zabija i stajesz się wrogiem publicznym numer 1.

wiktor

(usunięte przez administratora), odradzam pracę w tej firmie , koleśostwo , nepotyzm i donoszenie na kumpli na porządku dziennym , totalna bardacha

johhnie walker

Witam. Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat pracy jako przedstawiciel handlowy? Jakie auto, pensja, jak praca ogólnie? Duże wymagania, stres itd??

Stradivadius
@johhnie walker

Nie polecam. Na początku samochód z GPS (z wypożyczalni),często 10-letni rupieć, później Renault Megane. Duża odpowiedzialność, spore wymagania, duży stres i małe zarobki.

jonnhie
@Stradivadius

A skąd wiesz ze jest GPS? Ile można zarobić? Jakieś premie?

Stradivadius
@jonnhie

Informują Cię w wypożyczalni.Zarobki niskie - ok.5000 brutto.Jedne z niższych w branży budowlanej. Premie są wyższe, tylko musisz wykonać plan, który jest wysoki. Często ok. 10 mln zł.Jak go nie wykonasz, nie otrzymasz nic poza pensją zasadniczą. Cała branża dźwigowa jest specyficzna, dziwna, rządzi się swoimi dziwnymi głupimi prawami. Osobiście szczerze odradzam!

xxx
@Stradivadius

Pracowałeś w tej firmie jako PH?? Mają też przedstawicieli od usług serwisowych?? Wiesz coś na ten temat?

Widze ze w warszawie znowu szukaja konserwatorow ta ciagla rotacja jest na jakie pieniadze mozna liczyc jak placa za dyzury jaka jest atmosfera i czy ma sie samochod do celow prywatnychi i czy sa jakies roboty dodatkowe zeby dorobic sobie do pensji

kons.
@1234566

Kolego a co możesz zrobić z samochodem dwuosobowym do celów prywatnych ?

nick

ktoś zna tego gościa co pracował 40 lat w kone?? A tak przy okazji, jeśli serwisuje Was ta firma to postraszcie konkurencją i ceny spadną. Na rynku jest coraz więcej konkretnych firm serwisujących dźwigi kone więc droga otwarta. pozdro:)

Konserwujący

W końcu jakiś odzew Brak szans w konkurowaniu z cenami z tej firmy, za pól ceny, nawet Chiny tak tanio nie sprzedają Kone konserwuje a Sky dostarcza podzespoły w Bielsku na galerii - gdzie HR Waszej firmy ?

nick

Czy dział HR ma coś do powiedzenie o tej firmie:)

Konserwujący

SkyLift ? Co to jest za twór ? Zabiera sporo dźwigów na rynku za śmieszne pieniądze

Biurokrata

Nie polecam pracy w tej Firmie. Pracowałem w tej korporacji przez ponad rok. To był najgorszy rok w moim życiu.Brak możliwości rozwoju (rozbudowana struktura korporacyjna), wyścig "szczurów", chwalą się, że dbają o bezpieczeństwo pracowników.Bzdura! Managerowie wyższego szczebla dbają tylko o siebie.Niskie płace a jakość urządzeń często pozostawia wiele do życzenia.

Zostaw merytoryczną opinię o KONE - Warszawa

• Jak się pracuje w KONE?

Zobacz opinie na temat firmy KONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 52.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 44, z czego 1 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KONE?

Kandydaci do pracy w KONE napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KONE
  • Poleczki 35