2 304 999 5 1
Ciekawy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Panowie jaki jest bilans zwolnień i przyjęć pracowników na przestrzeni ostatnich 2 lat?

SerwisWaWa
Nazwa działu: Serwis

Hallo koledzy z Warszawy, jak tam po podwyżkach ? Słyszałem , że niektórzy dostali kilka stówek , inni tysiąc, ja niestety 100 zl..

@SerwisWaWa

Na zachodzie bez podwyżek. Widocznie tylko w stolicy

Wawawaw
@SerwisWaWa

Na waciki będzie. Tylko papier niepotrzebnie zmarnowany i czas dyrekcji, żeby je podpisać.

@SerwisWaWa

Zmień firmę jak jesteś niezadowolony z podwyżki

Koneone
@Nick

Doradzasz korporacje czy mniejsza firmę ? Masz konkretną firmę na myśli ? Po tych podwyżkach , to mam dość

Zadowolony jestem z podwyżki

Ile dali ?

Wawasrawa Nowy wpis
@SerwisWaWa

Serio? Wam w wawie zawsze coś nie pasuje, tak ciężko znaleźć nową pracę? Na szczęście u nas w oddziale jest fajna atmosfera pracy

Koniowaly Nowy wpis
@Wawasrawa

Przecież takie podwyżki są zawsze 2 razy w roku na wiosnę dla wazyliniarzy (Od 70-450zl) i dla tych co idą na rejony (przeważnie 450) A na jesen jak teraz dla pozostałych i też nie dla wszystkich i tych co negocjują więc czym więcej ktoś dostał długo poczeka na swoją kolej

TakNie2
Bóg da Nowy wpis
@Wawasrawa

U was w oddział czyli gdzie ? u prezesa w gabinecie pod stołem ? Czy gdzieś w Polsce tak pięknie jest ?

Ponury
Nazwa działu: Serwis

Od 1 października samochody osobowe dla wszystkich konserwatorów. Oczywiście po zakończeniu obecnego kontraktu,na Fiata

@Ponury

Kto normalny wchodzi na goworka o 4 50 i pisze taki komentarz ? :-D A tak poza tym to fajnie że w końcu taki ruch tylko to powinnio być już zrobione co najmniej 2 lata temu przed wielką fala ucieczki konserwatorów. Ciekawe jak z tymi szumnie zapowiadanymi podwyzkami, z tego co mówi korytarz to maksymalnie konserwator dostanie 500 zł, jeśli to prawda do niech kone szykuje się do następnych zwolnień serwisantow.

Ponury
@Konedziady

Jakie podwyżki? W WSN nikt nie mówił nic o podwyżkach. Jakoś tak wstałem do pracy i stwierdziłem, że napiszę ;)

Karolina
Nazwa działu: Handlowy

Nie polecam pracy w biurze, wyścig szczurów , typowe korpo. Ludzie niemieli. Konserwatorzy to buraki , a w biurze każdy robi to co nowy dyrektor powie .

@Karolina

Lepiej rób szybciej oferty , bo ciebie dyrektor wyrzuci raz dwa

@Warszawiak

Zastanów czy się czy coś takiego mogłaby napisać Karolina ktoś się pod nią podszywa a ty wszystko łykasz jak młody pelikan.

Nazwa działu: Marketing
@KONE

Co prawda dziwne jak by pisała, ale z drugiej strony inteligencja ona nie grzeszy

@Pragus

Odezwał się ten co nie potrafi śrubki przykręcić ale i takich trzeba co za miskę ryżu będą pracować:)

@Pipolo

Za miskę ryżu to ty dajesz kolega w biurze

@Pragus

Takie wypowiedzi tylko potwierdzają przeświadczenie że konserwatorzy to cha my i prostaki . Gratulacje panowie .

@Pragus

Ojej za bolało. Inteligencja nie starcza na napisanie nic więcej tylko na to co robią ci "po" na rejonie koledzy:)

@Pipolo

Ta Twoja inteligencja...." Za bolało " ja (usunięte przez administratora) po zawodówce , ty Królewna po studiach, w szkole uczyli mnie pisowni.... Zabolało

Uu zatkało kakao ?

Mądry i Zły
@Karolina

Karola masz rację konserwatorzy to buraki a dziewczyny w biurze to blachary.

@Pragus

Tak bo zostałeś na poziomie szkoły, którą skończyłeś. Podstawówka?:) Podobno nazywasz się Konserwatorem a oprócz Kone nic nie znasz i płaczesz do poduszki?Prawda:)

Ranking
  1. olx.pl 3 303 344
  2. pracuj.pl 2 979 558
  3. GoWork.pl 2 702 543
  4. linkedin.com 2 417 265
  5. goldenline.pl 2 097 664
... pełny raport Gemius
Konserwator dźwigów I udt

Oook, nieco mi rozjaśniłeś sprawę. Dzięki. A odnośnie dźwigów, konserwujecie tylko kone, czy macie dźwigi wszelkiej maści tak jak ja obecnie? Remonty typu wymiana lin też należy do waszych obowiązków ?

@Konserwator dźwigów I udt

Ten temat jest wałkowany średnio raz w miesiącu. Dosłownie te same pytania zadaj sobie odrobinę trudu i zjedz troszkę nizej na pewno znajdziesz wiele interesujących rzeczy. Chyba że jesteś trolem goworku co powtarza te pytania żeby niby był jakiś ruch.

Konserwator dźwigów I udt
Nazwa działu: Serwis

Witam. Pytanie do konserwatorów z kone. Jest sporo ogłoszeń z waszej firmy (co jest zastanawiające) w różnych częściach kraju i chciałbym się czegoś dowiedzieć. Pracujecie w dwójkach ? Ile macie dźwigów na parę/głowę ? Jak wygląda sprawa z dyżurami ? Praca z językiem na brodzie, czy jednak da się normalnie popracować. Coś odnośnie zarobków ? Prosiłbym o poważne odpowiedzi, chcę zmienić miejsce zamieszkania i szukam nowego pracodawcy. Jestem młody i pracuję dosłownie kilka lat w dźwigach

@Konserwator dźwigów I udt

Daj sobie spokój, nie warto

@Konserwator dźwigów I udt

Na początek dostaniesz 4000-4200 brutto bez premii przez pierwsze trzy miesiące , później jakaś podwyżka 200-300 PLN . Zapierdziel jest bo dźwigów przybywa a ludzi nie , pracujemy w pojedynkę , dźwigów jest ponad setka na konserwatora. Dyżury to temat skomplikowany. Warszawa ma inaczej, Wrocław jeszcze inaczej,a reszta Polski ciągnie tydzień 24h. Pieniądze za dyżury to śmiech na sali. W naszym oddziale wychodzi koło 7pln za godzinę.

Koner102
Nazwa działu: Serwis

Konserwator KONE. Ciekawe jakie nas czekają zmiany ??? Bo dziś od naszego kolegi usłyszałem ze mój kierownik rzucił kwity. Może wprowadzają coś nowego, ze po tylu latach ktoś odchodzi z takiego stanowiska !!!

Jurek

Kto taki ?

@Koner102

Słyszałem, że jeden z kierowników handlował częściami , może ma to ma jakiś związek, lub może znalazł coś lepszego niż kone

@Warszawiak

Po co takie rzeczy piszesz, sprzedawał to sprzedawał, jego sprawa

Koner102
@Warszawiak

Sam wypowiedział umowę - z tego co słyszałem. Coś się musi tam dziać w ich ekipie bo jacyś tacy wkurzeni chodzą ????

@Koner102

Może w końcu ktoś zrozumiał że z taką kadrą kierownicza jak Rudkos Swiezak Mecycki sepleniacy się jehowy kariery w kone nie zrobi

Który ?

@Koniowaly

Zapomniałeś do tej listy pseudo kierowników dopisać spejsona;)

@Kone

Wiem tylko spejson potrafi nie zabrać premi za brak wpisu w dzienniku konserwacij

@Kone

Spejson jest ok. Dm o fski to ...

Miodek
@Koniowaly

Wojtek RUTKOWSKI pisze sie przez T

@Koner102

Wprowadzają 24/7 żeby zrobić konserwację raz na kwartał i żeby każdy konserwator mógł mieć 200+ urządzeń. Docelowo mają być też ekipy które będą wykonywać zalecenia które zrobi konserwator.

Jorr
@Ucho Prezesa

Normalnie się nie udzielam ale takich bzdur nie widziałem dawno. Mam nadzieję ze Nie jesteś konserwatorem bo to znaczy że nie znasz ustawy o udt gdzie jasno jest napisane że przegląd należy wykonać co 30 dni. Serio jeżeli wam nie odpowiada firma to idzcie gdzie indziej wszędzie szukają. A tu widzę dużo masochistów jest im źle ale siedzą.

@Jorr

Widzę że ty nie znasz przepisów... Żyjesz w świecie tradycji...otis już dawno wprowadził konserwację raz na 3 miesiące, przeczytaj nowe normy, zrozum je, a jak masz z tym problem to spytaj kogoś kto się na tym zna

@Jorr

Słyszałeś o czymś takim jak e- dziennik konserwacji ? Konserwacja raz na kwartał już jest....

@Jorr

W ustawie jest napisane nie rzadziej niż 30 dni chyba, że DTR mówi inaczej . Proponuję doczytać

Jerzy
@Ucho Prezesa

Co 3 miesiące jesteś na dźwigu, a tak to coś w stylu " e konserwacja "

@Jerzy

Właśnie nie. Podstawą będzie 24/7 . Dźwig jest monitorowany w czasie rzeczywistym i firma jest wstanie zareagować cały czas. Tak ma to rozwiązane Otis. Dodatkowo przy konserwacji raz na kwartał prawdopodobnie moduły będą dłuższe.

Nazwa działu: Finanse

Cześć, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile wynosi pensja netto dla pomocnika konserwatora w KONE ? Bez jakiegokolwiek doświadczenia po świeżo upieczonym kursie sepowskim

@Sebastian

Zależy od rejonu Polski. Więcej jak 2500 nie dostaniesz. Od siebie dodam, że nie polecam zaczynać pracy pomocnika od korporacji. Będziesz znał tylko dźwigi korporacyjne i nawet jak zrobisz uprawnienia to na rynku pracy nie będziesz miał żadnej siły negocjacji przy zmianie pracy

@Ucho Prezesa

Dziękuje za pomoc, chodzi mi o jedno z większych miast w Polsce. Zastanawiam się co zrobić gdyż jedni mi mówią, abym szedł do KONE,a inni odradzają. Może znasz jakieś firmy prywatne, do których mógłbym uderzyć, a może są jakieś które odradzasz ?

Mateusz
@Sebastian

Kone to zły kierunek jak na pomocnika. Wybierz mniejsza firmę, nauczysz się więcej, a później możesz przyjść do kone za stawkę o której wychowanek kone może pomarzyć

@Mateusz

Dziękuje bardzo za pomoc.

otisiak

Koledzy znowu ktoś od Was przechodzi do nas podobno jest z Gdańska. Może ktoś napisać kto to i jakim jest człowiekiem?

Koniak
@otisiak

Spytaj okonka prawdę Ci powie

Macio

Do puki tacy durnie jak Rutkowski i np Dymowski będą na stanowiskach kierowniczych do puty bedziecie "bzykani" w D. Źle wam było za Okonia. Dawno go nie ma i co? Puki konserwatorzy to elita durni puty bedzie slabo. Jestescie jak stado baranów prowadzonych na ... jaki macie pensje? Schindler płaci 6000- 7000 brutto

Karolina
@Macio

Regulamin forum zabrania publikowania danych osobowych - trzymajmy się tego. Możesz napisać, jakie są według Ciebie słabe strony pracy w KONE? Taka rzeczowa opinia byłaby bardzo pomocna.

@Macio

A polskiego to nie uczyli w szkole?

Onek
@Kone

Podczas godzin polskiego chodziło się na wagary za szkole i papierosy podpalało hehe

Konserwator dymany

Witajcie koledzy konserwatorzy. Zeby sie dokladnie nie zdradzac to powiem ze w warszawce konserwuje dzwigi w Kone oczywiscie. Doszly mnie sluchy od kolegow z wroclawia ze 2 konserwatorow dostalo autka 5 osobowe renault kangoo. Poniekąd dowiedzialem sie ze jeden z nich z ucha strzelał to moze i dlatego mu dali. To jest kuchnia sprawiedliwosc w kone. Ale chwila... zaraz bedzie ze po co mi 5 osobowe... ehhhh

Kierownik
@Konserwator dymany

A tak apropo to po co Ci auto 5 osobowe ?

@Konserwator dymany

Nikt nie strzelał z ucha ,a osobówki dostają konserwy plus. Tyle w temacie

A czemu nie każdy ?

@Robert

Nie wiem. Zapytaj menadżera serwisu.

Konio
@Ucho Prezesa

Firma która docenia za staż ,pieniędzmi i samochodem . Młodym wystarczy parez zł i fiacik

@Konio

A już niedługo, docenią rejonem 200+ urządzeń i konserwacją raz na kwartał,bo po to jest wprowadzane 24/7

KTOS

Jak wyglądają kwestie BHP w KONE ? Bo jest oferta dla kierownika działu BHP ? Warto ? Jak się zarabia w tej firmie ?

Jurek
@KTOS

Brak BHP. Pozornie jest wysokie, ( zwory, buty, ) ale tak naprawdę bezpieczeństwo i higiena pracy jest zaburzona

Nazwa działu: Serwis

Czy w całej Polsce będzie montowany GPS w nowych samochodach , czy tylko w Warszawie ?

@Warszawiak

Skąd masz informację o tym, że firma KONE planuje montaż GPS w nowych samochodach? Decyzja o montażu zapadła z uwagi na jakieś konkretne wytyczne szefostwa firmy, czy może pracodawca chciałby zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą? Proszę o odpowiedź.

@Jarosław

Przystawilem ucho i wiem. Gpsy są po to by kontrolować pracownika. Kto by chciał ukraść taki samochód...

@Warszawiak

Skoro pracodawca planuje kontrolować trasy pracownika, który porusza się służbowym autem, to zastanawiam się, czy w przeszłości wyszły sprawy, gdzie pracownik przekraczał swoje uprawnienia względem korzystania z auta służbowego? Sądzę, że skoro do tej pory nie było zamontowanego GPS, to na taką decyzję mogła wpłynąć jakaś sytuacja. Czy tak właśnie było?

@Jarosław

Nie ,nie było tak

Wolf
@Warszawiak

Chyba źle przystawiłeś te ucho... GPS'ów nie ma w autach i nie ma takich planów a jeśli uważasz inaczej to podaj wiecej szczegółów

@Wolf

Na szybie kierowcy nowe samochody mają informację o treści: "Pojazd wyposażony w monitoring GPS" Proponuje również zapoznać się z regulaminem pracy firmy Kone A w szczególności punkt V 7 c Zacytuję kawałek tego punktu "System KFM pozwala również na zidentyfikowanie pozycji GPS danego Pracownika."

Koniak
@Warszawiak

GPS montuje arval we wszystkich swoich samochodach leasingowych i nie jest to żaden wymysl KONE.

Stefan
@Koniak

Kone nie potrzebuje GPSu w aucie żeby nas kontrolować. Wystarczy im KFM tam widzą wystarczająco dużo wliczając to pozycje konserwatora pytanie tylko kiedy zaczną z tego korzystać. Tak jak pisał kolega przeczytajcie regulamin zakładu pracy i ten nieszczęsny punkt V7c.

Marek
@Koniak

Dziwne rzeczy mówisz , pewnie tak ci powiedział kierownik i mocno wierzysz. Tak się składa że moja żona 2.09 odbiera samochód firmowy właśnie z arvala i nie ma on gpsa. Jej koleżanki odbierały kolejno tydzień po tygodniu i żaden nie ma

@Warszawiak

Boisz się, że skończy się klikanie z domu?

@AB

Nie boje , jak nie kone to są jeszcze inne firmy

Kamil
Nazwa działu: Serwis

Praca w serwisie w Warszawie jest super, mój kierownik mnie docenia i zawsze daje uczciwa premie na tyle ile zasługuje. Dyżury są zgodne z prawem a nie jak w innych firmach. Pensja na czas, samochod wygodny z klimatyzacją, telefon, szkolenia . Serdecznie polecam pracę w tej firmie.

Gienek obserwator
@Kamil

No to juz wiemy dlaczego dostajesz premie i jest tak fajnie w pracy tylko schowaj wazeline. Bo chyba nie pracujemy w tej samej firmie znasz tak slabo swoje prawa jako pracownik.

Aloha
@Kamil

No samochód wygodny .... Pensja na czas to wymóg , a nie coś nadzwyczajnego. Premie ? Buahahaha. W otisie jest % od zlecenia , w schindlerze podobnie, w malych firmach za kasę się dogadujesz. Dyżury w kone to największa porażka w całym rynku dźwigowym. O kierowniku nie wspomnę , bo po co...

Konserwazotisa
@Aloha

Jak u was są rozliczane dyzury? Ile za dzień i kto wypłaca? Jak z robotami dodatkowymi? Jak są płatne ?

@Konserwazotisa

Aktualnie za dyżur płacą ok 1500 zł na rękę do wyrobienia masz mniej więcej 200 godzin więc za godzinę płacą ok 7.50 Co do robót dodatkowych płacą 30 zł brutto za godzinę zleceniową i standardem jest obcinanie tych godzin aby "nie wystraszyć klienta kosztami" Przypomnę że kone liczy ok 200 zł za roboczo godzinę więc jak byś chciał zarobić na wymianie płyty napędu drzwi śmieszne 90zł brutto to klient musi zapłacić za roboczo godzinę 600 zł więc obetną Ci na jakieś 60zl brutto temat jeszcze gorzej wygląda na obiektach z umową typu Full service tam przycisk kontraktrony czy jaką kolejek płytę wymienisz za darmo jedyna możliwość zarobku to wymiana łożyska w wciagarkach, liny i za te roboty dostaniesz po 500 zł na konto.

????
@Maciek

Liny za 500? To faktycznie słabo. Ok dzięki to nakresliles sytuację. A jak wygląda kwestia premi? Miesięcznie ? Ile procent ?

@????

Premia jest kwartalna w wysokości 20% Twojego wynagrodzenia. Drugim progiem jest 40% ale dostanie jej graniczy z cudem. Do obliczania premii jest tabelka gdzie jak nie zdobędziesz 4 najwyższych ocen zawsze wyjdzie Ci 78% A premie 40% dostajesz od 80% wagi tej tabelki.

Yeyey
@Maciek

To słabo myślałem że ta kwartalna jest z 80procent. W innych firmach jest 20-25 miesięcznie.

były koniarz
@Yeyey

Na dodatek są kierownicy którzy przy dawaniu ci premii 20% nagadają jaka to wspaniałomyślność z ich strony że dostajesz w ogóle premie i wielka łaska, że z omówienia premii wychodzisz z myślą że się cieszysz że w ogóle firma ci płaci cokolwiek. Co gorsza tylko patrzą aby za coś zabrać premię. Klient nasmarował na ciebie paszkwila a nie miał racji? Dostałeś gdzieś negata od UDT, który nie był twoją winą, a klienta bo nie akceptował ofert albo winą kierownika bo miał gdzieś zalecenia? Nie ważne, próbują wmówić że to twoja wina i zabrać premię. Co do dyżurów o temat jest wałkowany od ponad półtorej roku. W skrócie dyżury to taka porażka że uciekają się do zmuszania, straszenia czy innych brudnych sztuczek jak wpisywanie dyżuru z partyzanta i sam zainteresowany dowiaduje się na tydzień przed. Co do premii 40% to jak jesteś pupilkiem kierownika to dostaniesz, jak nie jesteś to graniczy z cudem. A teraz jest zdziwienie że poodchodzili konserwatorzy, a z tego co wiem część tych co została ma wszystko gdzieś.

Yruryry
@były koniarz

A kierownicy są tak samo wynagradzani ? Też kwartalnie 20procent ? Jakie są benefityy na koniec roku? Jakas kasa, wspólna wigilia dla całej Polski?

były koniarz
@Yruryry

Kierownicy mają chyba raz w roku premię ale dość tłustą. Zależną od jakiś współczynników, budżety i takie tam, co do procentowej wysokości to nigdy nie chwalili się ile, ale ich system premiowania wydaje się bardziej przejrzysty niż konserwatorów, którzy nie mają pojęcia za co dostają premię i dlatego można im każdy kit wcisnąć. Co do benefitów na koniec roku to zawsze była premia świąteczna, zależna od twojej podstawy, paczka ze słodyczami. Wigilię każdy oddział ma osobno w biurach.

Halibut

Czy ktoś w tym KONE jeszcze pracuje, czy wszyscy już w OTIS ?

@Halibut

Wszyscy jesteśmy . (usunięte przez administratora)

TakNie2
Marta
@Pragus

Skoro jesteś tak aktywny na bieżącym wątku to byłoby super, jakbyś zechciał przekazać mi kilka ważnych informacji. Przeglądałam ostatnio stronę firmy KONE i wiem, iż właśnie trwa tam rekrutacja. Mają do zaoferowania na prawdę wiele atrakcyjnych stanowisk i dlatego interesuje mnie kwestia rozwoju zawodowego w tym przedsiębiorstwie. Czy jest on w ogóle możliwy?

Muflon
@Marta

W kone jest nepotyzm , ogłoszenia to fikcja , żeby w ankiecie było że szukali. Co najwyżej możesz być " kierownikiem pomocników " jak jeden z konserwatorów z Warszawy ( haha ) teraz szukają kierownika pomocnikow od obsługi zero. Śmiechu warte . Gdzie są samochody 5 osobowe dla konserwatorów ? Wszędzie są , a u nas nic !!!

Tak8Nie1
@Muflon

Po co konserwatorowi 5 osobowy samochód? 4 pomocników będzie woził?

Tak4Nie8
@AB

Nie po to aby dorabiać w uberze

A po co kierownikowi ?

Tak6Nie
@Robert

A po co kierownikowi fiorino?

@AB

Dlatego jestem za tym by każdy miał 5 osobowy. Ani kierownikowi ani konserwatorowi nie jest potrzebny dwu osobowy. Każdy ma rodzinę i chciałby korzystać . W innych dźwigowych firmach to nie problem. Nawet ten zły niedobry prywaciarz kupuje samochody 5 osobowe. Bo docenia pracownika .

Tak10Nie2
@Robert

Aha czyli potrzebujesz nie do pracy tylko na wakacje. Lubie takie podejscie :)

@AB

Tak jest. Pracuje i wymagam. Płacę za użytkowanie samochodu do celów prywatnych to chciałbym wozić całą rodzinę. A nie żonę na pakę , a dziecko z przodu.

Tak6Nie
@Robert

Placisz ok 70zl podatku za to ze se nim mozesz pojezdzic gdzie Ci sie podoba. Jak zalujesz 70zl to zostawiaj samochod na Poleczki i dojezdzaj po niego pod biuro. Wyobraz sobie jakie byly by koszty dla firmy gdyby kazdy mial 5 osobowy i mogl nim sobie jezdzic tankujac z routexa. Sprobuj zalozyc jakas wlasna dzialalnosc gospodarcza to moze zrozumiesz o co chodzi.

Tak3Nie4
@AB

Widzę, że mocno się utożsamiasz z firmą...w korpo lubią takich fra.jerów jak ty

Tak9Nie1
@Nick

Tu nie chodzi o to czy sie utozsamiam czy nie. Pracuje dla Kone na warunkach na jakie sie umowilismy, wiem co mam zrobic i za co, wiec poniekad musze sie utozsamiac. Frajerem nie jest ten kto stosuje sie do ustalonych obustronnie zasad tylko ten, kto wiecznie narzeka i nic z tym nie robi. U Ciebie widze postawe roszczeniowa, ciekawe co dajesz w zamian?

Tak3Nie4
@AB

Jak wyjeżdżam z warszawy na działkę , wakacje, wycieczkę to tankowalbym na stacji za swoje pieniądze , nie widzę problemu. Koszty będą takie same. A jakie zadowolenie pracownika

@Nick

Dokładnie. Najlepszy pracownik to wydymany pracownik. (usunięte przez administratora) boli @AB?

Tvn24
@Robert

Fakt każda firma oferuje już tylko auta 5osobe dla konserwatora. Otis od dawna, Schindler 50procent to Clio 5os, Thyssen od roku zamawia tylko 5os dla konserwatorów tylko kone zostało z 2os.

@anonim

Jak mi sie bedzie dziac krzywda to sie zwolnie. Roboty nie brakuje. Jak czujesz sie dymany i lubisz to narzekaj dalej.

@AB

W zasadzie masz rację, ale nikt mi nie zabroni walczyć o zmianę warunków zatrudnienia i tutaj twojej krytyki nie przyjmuję, jak tobie odpowiada to ok, ale ja chcę zmian, bo tak jak jest, to już mi nie pasuje...i swoje mądrości zostaw dla siebie, ok? A jak mi się zachce, to zmienię robote, puki co poszumie, sobie, w KONE, bo lubię WKU.rwia.ć tych wieśniaków,Rudolfa i Świerzaka

Tak7Nie2
Serwisowiec z Kone
@AB

Panowie konserwatorzy.Za miedza Kone Niemcy wszyscy konserwatorzy maja 5 osobowe auta.Oczywiscie nic za darmo standartowe wyposarzenie auta to koszt 50 € lepsze dodatkowe wyposazenie np.hak ,aluminiowe felgi czy tez zimowe dodatkowe ogrzewanie i wiele innych udogodnien to zwiekszajace sie koszty ,ktore trzeba pokryc samemu.Do tego dochodzi 1% od wartosci calego auta np. auto jest warte 25 tys € to jest 250€ 19% podatku i to wynosi okolo 50€ .Tak wiec prywatne uzytkowanie sluzbowego auta kosztuje minimum 100 a max.120€.Ktos powie duzo! ,to zalezy jak kto na to patrzy.Wiekszasc nie posiada prywatnych aut bo sie ma sluzbowe z Kone.Przywileje to takie; 1. Nic ciebie nie interesuje np. wymiana oleju,opony zimowe,serwisy i przeglady na koszt firmy. 2.Z auta po pracy moze tez kozystac zona ,pracownik Kone nie musi byc w tym czasie w aucie np. na zakupy 3Masz karte do tankowania mozesz tankowac do oporu plus myjka,plyny zimowe czy letnie do spryskiwaczy 4.Nie placisz zadnego ubezpieczenia 5.Mozesz tankowac na terenie calych Niemiec podczas urlopu 6.Mozesz jechac za granice na urlop tylko musisz za granica sam placic za tankowanie. Jak widzicie to sa tylko co niektore wazniejsze przywileje z uzytkowania prywatnego auta firmy Kone w Niemczech Do wyboru mamy Opel Astra kombi,Ford Fokus kombi a ostatnio doszlo tez Renaut Megane kombi oczywiscie wszystkie auta koloru bialego i firmowymi napisami logo Kone.To czym jezdzi nasze kierownictwo czy tez bezposredi przelozeni nie interesuje nas

Tak8Nie
@Serwisowiec z Kone

Niestety nie znam języka niemieckiego ani angielskiego...

@Nick

To sie ucz, a nie tylko narzekaj.

@AB

Nie mam zamiaru się uczyć w/w języków, do niczego mi się nie przydadzą A co do narzekania, to ciągle słyszę twoje

Jesteś klasycznym głupkiem

Sandał

No chyba ty

Marta
@AB

AB , wspominasz o tym, że pracujesz w tej firmie na warunkach na jakich się z pracodawcą KONE z początku współpracy umówiłeś. Jakie więc warunki dyktuje ta firma? Możesz napisać o nich coś więcej?

Marian obserwator
@KONE

Ab ja mam dla Ciebie propozycje nie do odrzucenia. Zamienmy sie na funkcje i wyplaty na miesiac. A pozniej porozmawiamy jak Ci sodówa troche wyparuje. Dlaczego konserwatorzy marudza. Tylko pamietaj zeby sciagnac gajerek bo sobie go ubrudzisz od smaru .

Śliwek
@AB

A na jakie dyżury się umawiales ? Bo ja na tygodniowe , a są sam wiesz jakie. A na dodatek jestem do nich przymuszany. Kiedyś były dobrowolne.

Tak3Nie1
K.G.
@AB

Kolego wytłumacz jedną sprawę.Dlaczego konserwatorzy wykonując tę samą pracę mają płacone albo nie. Skoro wykonuje sumiennie swoją pracę na obiekcie I wymieniam części na obiekcie z full serwisem to mam nie płatne.Na obiekcie z ofertą mam Płatne.Nie jest to nieuczciwe?Ciekawe jakie jest twoje zdanie.Wracajac do aut.Koszty liesingu aut 5 osobnych są podobne do tych co mamy.Skoro tak bronisz pracodawcy to niech on wynajmie parking na samochody,przygotuje dla wszystkich przebieralnie z możliwością umycia się po pracy,i będziemy auta parkować na poleczki.A jak się zepsuje to niech dostarcza osobiście.Punkt widzenia zależy od (usunięte przez administratora) siedzenia.

Rafi
@K.G.

Tak jest, trzeba egzekwować swoje prawa i należności... Ale nie,(usunięte przez administratora) będzie rezygnować ze swojego tylko po to, żeby się przypodobać przełożonym (usunięte przez administratora) dla minimalnych korzyści

@Nick

Jak jesteś taki odważny miastowy to przyjdź i powiedź tym wieśniakom prosto w oczy, co o nich myślisz. Kozak w necie(usunięte przez administratora) w świecie.

@1899

(usunięte przez administratora) W życiu !!! Zresztą, ja dbam tylko o siebie, (usunięte przez administratora)

TakNie1
Mój nick ci nic nie powie.
@Nick

Właśnie rzuciłem papierami.Jestem turbo kozak i mam w tyle konoskie układy.Smigam do Otisa.

El Chapo
@Mój nick ci nic nie powie.

No to trafisz z deszczu pod rynne hehehe

Jarosław
@Mój nick ci nic nie powie.

Złożyłeś wypowiedzenie? Jeżeli tak to napisz, proszę, jak pracodawca przyjął Twoją rezygnację? Próbował może wpłynąć na to, abyś zmienił podjętą decyzję, czy pogodził się z tym, że chcesz odejść? Opisz, proszę szczegółowo, jak to wyglądało.

TakNie5
Mario

Kolejny konserwator z Warszawy się zwolnił... A podwyżek brak

Tak28Nie1
klopzpolka
@Mario

Rzuć papierem to dostaniesz ale marne grosze. Z tego co wiem to każdemu który składał wypowiedzenie, proponowali podwyżki ale raczej nie były to jakieś oszałamiające kwoty skoro poodchodzili, na dodatek u kilku z nich pieniądze były tylko jednym z powodów opuszczenia firmy.

Rafal

Kto ?

@Rafal

(usunięte przez administratora), poszedł do innej firmy za dużo lepsze pieniądze

Kone Team
@Praga team

krzysio b odszedl

Team praga
@Mario

I znowu jeden się zwolnił. Takie życie

@Mario

A co w tym dziwnego ? Poczekaj jeszcze chwile , a każdy kto ma kwit i pojecie(usunięte przez administratora) bo ile można ......... . A resztę zostawię dla tych co mają pojęcie ;)

Mikołaj
@anonim

Od zawsze panowała taka rotacja wśród zatrudnionych pracowników w firmie KONE, czy może dzieje się tak od niedawna? Zachęcam do tego, abyście dzielili się swoją wiedzą w tym temacie, ponieważ wątek przeglądają osoby, które rozważają zatrudnienie w tej firmie. Nie każdy ma wiedzę o tym miejscu pracy, dlatego tym bardziej każda potwierdzona informacja będzie dla nich cenna.

Bolo
@Kone Team

I bardzo dobrze debilem był jak większość na Pradze !!!!

@Bolo

On nie był na Pradze

Kris

Jak wygląda dyżur w warszawie ? Na rozmowie rekruter mocno wymigiwal się od odpowiedzi. Czy dyżur muszę brać ?

@Kris

Dużo pisania jak to wygląda, przewiń sobie opinie niżej i wszystko jest opisane. Niby przymusu nie ma, ale chętnych jest mało (jak dojdziesz do opisu to zrozumiesz dlaczego jest mało i dlaczego unikali odpowiedzi) i jest zmuszanie. Już sam fakt wymigiwania się od odpowiedzi powinien dać Ci do myślenia.

@Kris

Dyżur wygląda tak masz tydzień nocek od poniedzialku do poniedziałku 16-5 tydzień poniedziałek- piątek 9-22 sobota i niedziela 5-17 i następny tydzień poniedziałek- piątek 5-7 i jedziesz na uwalnianie i pilne obiekty po skrócie tak to wygląda. Jak nie ma chętnych to jest losowanie ale przy tylu konserwatorach to ci pewnie wypadnie raz na rok albo rzadziej

@placław

Serio ? Czy jaja sobie robisz ?

@Niki

Serio. Teraz rozumiesz dlaczego unikali odpowiedzi?

Agata
@placław

Po Twoich postach wyraźnie widać, że dobrze wiesz, jak funkcjonuje firma KONE. W związku z tym bylibyśmy Ci wdzięczni, jakbyś powiedział coś więcej na temat samych warunków zatrudnienia, które oferuje się tam pracownikom. Czytałam, iż w KONE wierzą w poprawę efektywności pracy poprzez inspirowanie, angażowanie i rozwój pracowników. Intensywnie wspierają ich wszechstronny rozwój osobisty i oferują indywidualne ścieżki kariery.Czy tak to wygląda w praktyce?

@Agata

Może tak jest w innych działach, ale w serwisie na pewno nie. Poprawa efektywności przez rozwój może i tak, ale korzyści jakie się z tym wiążą to z reguły uścisk dłoni, korzyści finansowe jak już są, to nie warte wysiłku. Co do inspirowania, to tu się zgodzę, wielu serwisantów zostało przez ostatnie półtora roku zainspirowanych do zmiany pracy np. poprzez częste wypowiedzi kierownictwa w stylu "jak się nie podoba to wypad, na siłę was nikt nie trzyma tutaj". Wypowiadane ogólnie na zebraniach, jak i personalnie w cztery oczy.

Tak2Nie2
@placław

A po co macie ręce ? Obić mordę takiemu rudolfowi albo śfieżakowi, jak wam powie w cztery oczy wypad, a gwarantuje, że sobie przypomni skąd mu nogi wyrastają

Tak3Nie1
@Kris

Co ciekawe taki dyżur jest tylko w Warszawie we Wrocławiu jest jeszcze inny, a w reszcie kraju jest po staremu czyli normalnie 24h

Sławomir
@Ucho Prezesa

Możecie napisać coś o warunkach zatrudnienia w firmie KONE? Chciałbym dowiedzieć się, czy nowo zatrudniony pracownik może otrzymać od pierwszych dni zatrudnienia umowę o pracę, czy raczej obowiązuje okres próbny, który należy przepracować? Mam nadzieję, że masz informację na ten temat.

@Sławomir

Trzy miesiące, później pół roku i dopiero nieokreślony. Czasem jak mają nóż na gardle to jest po trzech miesiącach umowa na nieokreślony.

Signore

Hej, zastanawiam się na aplikacją na stanowisko kierownika serwisu w warszawskim oddziale KONE. Czy wiecie dlaczego zwolniło się to stanowisko? Bardzo chętnie poznałbym strukturę oraz formę waszego serwisu tj. - ile pracowników pracuje w serwisie? - czy serwisanci pracują samodzielnie czy w grupach np. 2-osobowych? - jak wygląda koordynacja zleceń serwisowych, czy zajmuje się nimi osoba i bezpośrednio kontaktuje się z wami czy macie jakiś system który to ogarnia? - ile urządzeń serwis ma pod swoją opieką ? - jaki jest zakres prac serwisowych które przeprowadzacie, rozumiem że serwis zajmuje się wszystkim tj. od awarii po przeglądy okresowe? - ile awarii dziennie średnio jest w stanie naprawić jeden serwisant? - ile zleceń dziennie średnio dostaje serwisant? - czy obsługujecie wszystkie możliwe dźwigi, czy są jakieś technologie w które się nie bawicie? - czy macie podział na osoby które naprawiają awarię i na osoby które wykonują przeglądy okresowe? - czy macie kogoś kto przeprowadza audyty dotyczące serwisu, tj. audyty bhp, audyty jakościowe? Wiem że to dosyć ogólne pytania i w każdym przypadku będzie inaczej. Natomiast mimo wszystko miło byłoby poznać nawet indywidualne przypadki.

Kone Team
@Signore

ile pracowników pracuje w serwisie? okolo 70 rejonow - czy serwisanci pracują samodzielnie czy w grupach np. 2-osobowych? wiekszosc samodzielnie(95%) kto by chcial pracowac za 2000 netto... - jak wygląda koordynacja zleceń serwisowych, czy zajmuje się nimi osoba i bezpośrednio kontaktuje się z wami czy macie jakiś system który to ogarnia? ty ogarniasz, system jest, ale musisz nazdozorwac - ile urządzeń serwis ma pod swoją opieką ? duzo:D 5000 - jaki jest zakres prac serwisowych które przeprowadzacie, rozumiem że serwis zajmuje się wszystkim tj. od awarii po przeglądy okresowe? od wymiany czesci, po badania udt, przeglady, akcje serwisowe - ile awarii dziennie średnio jest w stanie naprawić jeden serwisant? dopoki nie padnie na pysk, ale go nie (usunięte przez administratora) - ile zleceń dziennie średnio dostaje serwisant? konserwator ma srednio ponad 100 sztuk, podziel to na dni pracy, do tego docodza naprawy, wymiany, denne szkolenia, badania udt - czy obsługujecie wszystkie możliwe dźwigi, czy są jakieś technologie w które się nie bawicie? nie znamy sie, ale obslugujemy wszystko, nawet drzwi automatyczne - czy macie podział na osoby które naprawiają awarię i na osoby które wykonują przeglądy okresowe? jedna osoba robi to i to - czy macie kogoś kto przeprowadza audyty dotyczące serwisu, tj. audyty bhp, audyty jakościowe? ty bedziesz przeprowadzal audyty(usunięte przez administratora) Wiem że to dosyć ogólne pytania i w każdym przypadku będzie inaczej. Natomiast mimo wszystko miło byłoby poznać nawet indywidualne przypadki. stanowisko bedzie wolne bo odchodzi swiezak

@Kone Team

Super, bardzo dziękuję za pomocne informacje. Generalnie obraz który jest tu przedstawiany nie wygląda za ciekawie. Wygląda to na niezły (usunięte przez administratora) Mam jeszcze kilka pytań, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Ile osób przypada na rejon? Czy "świeżak" został zatrudniony na stanowisko kierownika serwisu, czy awansował z jakiegoś innego stanowiska? Powiedz mi dlaczego szkolenia na które poświęcacie czas uznałeś za "denne"? Kto je prowadzi i czego dotyczą? Czy są to szkolenia techniczne? Skoro obsługujecie wszystko łącznie z drzwiami automatycznymi i instalacjami które, jak mniemam, nie raz widzicie pierwszy raz na oczy, to jak wygląda sprawa części zamiennych?? Skąd je bierzecie? Czy jest jakaś osoba odpowiedzialna za zamówienia oraz dostawy części zamiennych? Jak określiłbyś orientacyjnie liczbę producentów których instalacje obsługujecie?

Team praga
@Signore

1 osoba = 1 rejon. Czasem jest to pars konserwator + pomocnik Swiezak był pomocnikiem, konserwatorem więc ścieżka awansu od podstaw, był kolega i członkiem rodziny byłego menagera serwisu... Szkolenia prowadzi osoba która dźwig zna tylko z teorii, zero praktyki. Czasem nie wie o czym mówi . Części kupujemy w Tesco... 100 producentów

@Team praga

Dzięki, domyślam się że części zamawiacie w Tesco.... Bardziej chodziło mi o to czy zamawiacie bezpośrednio u producentów czy jest jakiś dostawca który ogarnia wszystkie części i podzespoły.

Bolo
@Signore

To złe miejsce na to pytanie !!! GO WORK to tylko RZYGALNIA ŻÓŁCIĄ na każdego pracodawcę ! Najwięcej rzygają ci, których wykopano z KONE za "kręcenie" i zwykłą kradzież !!!

Endrju Loj
@Team praga

No niestety z praktyki to jwiem że konserwatorzy kone obecnie nie potrafią czytać schematów a przynajmniej ten Team z Prażki !

Sławuś
@Team praga

A ja słyszałem opinię, że Konserwatorzy z Pragi to rozpieszczone, rozpasane przez byłego kierownika Bydełko

Rafal
@Bolo

O kim mowa ?

Zozio

Do puki ten cały "detektyw" będzie w Kone, będzie słabo, ten gość zaniża stawki, tym kolegom z W W to już wybitnie, a sam z tej firmy przyszedł, do tego ponieważ jest słabym przełożonym, uczy innych kierowników jak szczuć na konserwatora. Żałosna persona, tak naprawdę zamiast Katiuszy, to on powinien był wylecieć. No ale jak widać wykręcił się tak że to ona poleciała.

Agata
@Zozio

Nie wiem, o kim piszesz, ale chyba to nie jest tu najistotniejszą kwestią. KONE jest światowym liderem w branży dźwigów i schodów ruchomych. Sądzę zatem, iż jest to pracodawca, który daje ciekawe możliwości indywidualnego rozwoju zawodowego. Może napiszesz nam coś więcej o ścieżkach kariery w tej firmie? Zachęcam.

Moko
@Agata

Jaka ścieżka kariera ? (usunięte przez administratora) Pojęcie " rodzinna firma " w kone nie oznacza miłej przyjaznej jak to w domowym zaciszu atmosfery ,(usunięte przez administratora)Żenada. (usunięte przez administratora)kochaba zajmij się czymś pożytecznym , zmień papier w drukarce , wypij kolejna kawę czy zjedz darmowe jablko.

Tak6Nie1
@Moko

No i marzenia o wielkiej karierze legly w gruzach to dlatego na aldytachnie wychodziło ????????

100% prawdy. Pozdrawiam Agatke

@Zozio

O kim mowa ?

@Praga team

Też właśnie nie wiem o co chodzi . Mała rada piłeś nie pisz . Albo poczytaj parę książek żeby wysławiać się tak żeby Cię inni zrozumieli. Pozdro

@Agata

Ja proponuję na goworku zrobić osobne profile dla każdego oddziału, bo z tego co widać najwięcej problemów ma warszafka.

Taborski
@AB

Masz rację bo w Warszawie to już nawet sztywni strzelają z ucha na północy też macie fajnie z jechowym z Wawy dobrze donosił

Sławomir
@Moko

Widzę, że masz wiedzę związaną z pracą w firmie KONE. To dobrze się składa, ponieważ poszukuję informacji o poziomie wynagrodzeń w tej firmie. Wiesz może, czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej można negocjować warunki zatrudnienia z pracodawcą, czy raczej pracodawca ma z góry ustalone już warunki? Liczę na Twoją dalszą aktywność.

Barackobama
Nazwa działu: Produkcja

Czy mógł by ktoś przybliżyć Jak wygląda praca kierownika montażu? Ile montaży prowadzi jednocześnie, jak wygląda system premiowania?

@Barackobama

musisz oszukiwać serwis ;) jak Ci się uda hahahahah

Nick

A co jeszcze macie w ofercie, oprócz 7k na rękę ?

Zid jeszcze istnieje?

Zid
@Nick

To co wszedzie samochód, telefon.lekarz, ubezpieczenie. Karty sportowej nie mamy.

Zid
@Ucho Prezesa

Mamy się dobrze. Rozwijamy się to i szukamy.

Konedziady

Podobno jakieś podwyżki są?! Ktoś coś?! Znowu 80 zł brutto czy poszli po rozum do głowy ?

Ucho Prezesa 0

Tym razem po 30 brutto

Tak2Nie2
szindlerak
@Ucho Prezesa 0

To i tak lepiej niż u nauczycieli. No i jest co roku.

@szindlerak

Nauczycielka pracuje 72 godziny w miesiącu "przy tablicy" my 160 lub 168 zależy od miesiąca. Później dorabia sobie na korepetycjach więc nie biadol tak nad ich losem.

Tak5Nie3
Marek

100-200 brutto dali podwyżki

Tak1Nie

Opowiem o moim doświadczeniu z firmą Kone. Zywkle nie zostawiam opinii, ale to, że ta praktyka jest nadal kontynuowana tak mnie bulwersuje że nie zamierzam pozostawić jej bez reakcji. Otóż firma Kone od lat poszukuje osoby zajmującej się szeroko pojętym "usprawnianiem procesów". Czasami pod nazwą Productivity Managera, czasem Lean Specialist itd. Zgłosiłem się i ja - ze sporym doświadczeniem w temacie. Po długim procesie rekrutacyjnym- teście, rozmowie z HR przez tel, rozmowie z HR na miejscu, ponownym spotkaniu z HR, po 3 miesiącach otrzymałem "zadanie". Miałem za zadanie przygotowanie prezentacji zawierającej pomysły na poprawę, udoskonalenie pracy w dziale inzynieringu i zarządzania procesami (od księgowości, po zakupy, logistykę, sprzedaż, zespół serwisowy itd). Wszystko miało być przygotowane dla i pod firmę KONE. Doszło nawet do takiej sytuacji, że pracodawca zażyczył sobie obszernej, całościowej analizy swojej działalności łącznie z analizą działań konkurencji, analizą SWOT; rozpatrzeniem obecnych pozytywnych i negatywnych cech oraz oczywiście zaprezentowaniem swoich pomysłów, strategii na rozwój w rozbudowanej prezentacji. Poszczególne punkty zadania bardzo dobitnie wskazywały, że takie całościowe spojrzenie na firmę, włączając działy zagraniczne, powinno być oczekiwane od osoby, która odpowiada za usprawnienie wszystkich działów firmie, więc na pewno osoba o wyższym stanowisku, niż to, na które aplikowałem - raczej osoba do działu której aplikowałem -pan dyrektor z Anglii, który w końcu znalazł w napiętym grafiku chwilę i postanowił na kilka minut stawić się na prezentacji moich pomysłów. Zbiera takie analizy od kilkunastu kandydatów, czekających w kolejce po mnie, dopytuje się " a jak byś to zrobił?" Chodzi naturalnie o rozwiązanie realnego problemu z którym sobie nie radzi. itd. Kandydat traci miesiąc pracy, a następnie obserwuje, jak jego pomysły są wcielane w życie. Najbardziej buwersujące w tym wszystkim jest to, że po około miesiacu dzwoni pani HR-ka, która bezczelnie twierdzi, że żaden z kandydatów nie spełnił oczekiwań. Po czym.... otwierają taką samą rekrutację na Węgrzech! Tam sytuacja się powtarza! - żaden kandydat widocznie nie jest na tyle dobry żeby zadowolić pana Dyrektora, więc wracamy do Polski i po ok. 5 miesiącach machina uruchamia się powtórnie. Uważam osobiście, że jest to zwykła kradzież - nie mówię tu o czasie, który kandydat traci na bezprzyszłościowy proces, tu zawsze trzeba założyć, że ryzykujemy. Mówię o pomysłach osób, z doświadczeniem i którym zależy na pracy. Mówię o wykorzystaniu ich doświadczenia i pracy, które wykorzysta pan dyrektor bez pomysłów, w ten sposób radzący sobie z własnym lenistwem albo brakiem doświadczenia, na pewno suto opłacany. Nie mówiąc już o tym, ile danego pracodawcę kosztowałaby taka analiza ekspercka, jeżeli zleciłby ją agencji.

Tak30Nie
Serwisowiec z Kone
@anonim

A ja sie ciesze.ze niedostales tej pracy.Powodow jest kilka miedzyinnymi to,ze jako nie produkcyjny nie musze na ciebie pracowac.Po drugie przez takie usprawnienia procesow jak ty to nazywaz moja praca na konserwacji staje sie stresowa.Skrocanie czasow za konserwacje,nietrafione zakupy starych wind i branie ich w serwis,nienormalny przyrost pracownikow w Biurach jak tak dalej pojdzie to sie zrobi proporcja pracownikow umyslowych - tych produkcyjnych ( montazysci,konserwatozy) jeden do jednego jak za komuny bylo w ZUD-zie.Po trzecie wszystkie Twoje dobre pomysly bylyby dobre tylko i wylacznie dla szefostwa firmy a niestety o nas to nikt nie mysli a to przeciez my produkcyjni przynosimy zyski dla firmy poprzez nasza ciezka prace.Mysle,ze i tak niedlugo wasze pomysly o ulepszeniu bedzie mozna schowac do szuflady ze wzgledu na brak fachowcow na serwisie lub na montazu.A wiekszosc kadry kierowniczej sami sie zwolnia chyba ,ze beda pracowac jako produkcyjni na serwisie a zacheta beda " dobrze " platne dyzury.

Tak23Nie10
Andrew
@Serwisowiec z Kone

Rozumiem rozgoryczenie i frustrację - ale nie jestem odpowiednim adresatem. Kilka uwag- po pierwsze, jako osoba z wykształceniem technicznym, posiadająca doświadczenie na produkcji i w serwisie rozumiem Twoje podejście i zgodzę się, że w wielu firmach jest przerost stanowisk administracyjnych, dublowanie albo markowanie pracy, wykonywanie wtórnych prac biurowych itd- ale moja "niedoszła" praca miałaby polegać właśnie na zminimalizowaniu tych problemów- i traktowanie podobnie serwisu, HR czy księgowosci. Optymalizacja procesów poprzez cięcie kosztów na produkcji, minimalizowanie czasów na serwis itd- to NIE JEST optymalizacja. Po drugie- osoba odpowiedzialna za usprawnienia jest zwykle zatrudniona na projekt (zlecenie) - i rozliczana np. po roku z wyników. Po wprowadzeniu potrzebnych usprawnien, po ulepszeniu procesów (np tych o których wpsomniałeś) - odchodzi i szuka kolejnego zlecenia. Więc nie - nie jest to kolejne "stanowisko administracyjne zajmujące się piastowaniem obowiązków". Po trzecie i ostatnie - nie dyskutujemy tutaj o tym, czy konieczne jest zatrudnienie takiego pracownika w Waszej firmie czy nie. Rekrutacja została otwarta- znaczy jest zapotrzebowanie. I ja Tobie np. NIE ŻYCZĘ, żebyś stracił 2-3 tygodnie na podróżowanie i pracę przy serwisowaniu maszyn, ponieważ Twój niedoszły pracodawca chciałby Ci się przyjrzeć, a tak się składa że ma kilka wind do naprawy w Polsce. I zaprasza Ciebie i innych co jakiś czas, abyście się nieodpłatnie wykazali i wyjaśnili innym jak się do tego zabieracie i stworzyli pozostałym instrukcję (na własny koszt). Po czym wszystkim dziękuje i zaprasza za pół roku. Tylko o to chodzi.