Opinie o KONE w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy KONE. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w KONE o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o KONE w Warszawa

Praca

Konserwator dźwigów i schodów ruchomych 8000 - 12000 zł Pełny etat Sima Consulting Sp. Z O.o. Warszawa Dla naszego klienta z branży dźwigowej poszukujemy osób na stanowisko Konserwator Urządzeń Dźwigowych. Lokalizacja: Warszawa Zakres obowiązków: Przeprowadzanie remontów urządzeń Konserwacja urządzeń dźwigowych, schodów i chodników ruchomych Świadczenie usługi pogotowia dźwigowego Uczestnictwo w procesie dopuszczenia urządzeń do eksploatacji Zapewnienie najwyższej jakości w konserwacji urządzeń Przestrzeganie zasad BHP i ochrony środowiska oraz uczestnictwo w szkoleniach z zakresu konserwacji urządzeń Poszukiwane kompetencje Min. 2-letnie doświadczenie w pracy w branży dźwigowej Uprawnienia SEP do 1kV Uprawnienia UDT do konserwacji dźwigów Prawo jazdy kat. B Wykształcenie średnie Oferujemy: Atrakcyjne wynagrodzenie + 5000-8000 netto premii kwartalnej Praca w systemie 2 zmianowym (6-14, 14-22) Dyżury dodatkowo płatne (280 zł brutto za niedziele i święta, 175 zł brutto za dni powszednie) Samochód służbowy do użytku prywatnego + karta paliwowa Opieka medyczna pakiet Allianz Prestige Ubezpieczenie na życie Szkolenia Karta sportowa

Kluska
@Praca

Jakie auto oferujecie? Lepsze niż fiorino w kone?

Loki

Widzę że u Was też nie wesoło.U nas dyrektorem jest były kierownik Kone"Ryba".Co za porażka chłopek roztropek.Straciliśmy metro i inne kluczowe obiekty za jego panowania.A zmiany jakich dokonuje są archaiczne i dawno przerobione w innych firmach.Do tego oprócz tego co odchodzi metro i wiele innych ważnych obiektów już wiemy że Otis straci w samej Warszawie około 300 urządzeń w przyszłym roku samej mieszkaniòwki .Zabierajcie tego Dyzmę spowrotem do siebie.

Kone

La Karmelka

Jest i nagroda bravo dla działu który wypelnial swoje obowiązki. Dyrektor warszawski zadbał o swoich... Nikt inny nie ma szans, ludzi zwalniają, ale swoim pieniądze rozdaje

Alicja
@La Karmelka

w sumie o jaki dział chodzi i te obowiązki? a co z innymi, przecież też pracują?

logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Jeszcze takiego odpływu pracowników z Kone nie było, za to w ramach oszczędności tworzeni są kolejni dyrektorzy. Dobre zmiany

Marioo

A kto odszedł ??

szuler
@Marioo

i dokąd?

Honorata

Czyli te osoby nie odeszły same, tylko były jakies zwolnienia grupowe? :/ Nieciekawie to brzmi, szczególnie, że planuje wysłać do firmy cv..

John
@Honorata

Trzy osoby z działu montażu zostały zwolnione w ramach redukcji etatów i małej ilości sprzedanych dźwigow.

@John

Pomocnicy w serwisie, dziewczyna, która zajmowała się urlopami, handlowcy i parę innych osób. Za to jest nowy bezosobowy dyrektor od niczego. Do tego zarząd na nowe auta czeka aż jeszcze bardziej podrożeją, żeby było oszczędniej.

Swoich trzeba chronić, katowicka sitwa ma się dobrze. Za wybudowany dom trzeba się odpłacić swojemu

Fiat

Minimum rok, auta będą najszybciej w 2024.

Beata
@Fiat

Mówisz o autach dla pracowników czy o co chodzi, bo poprzednia wypowiedz została usunięta. Konserwatorzy dostają auta służbowe?

Cenzura
@Beata

Tak, Konserwatorzy mają auta służbowe bo jak inaczej mieli by się poruszać po mieście czy nawet województwie? Nie wiem czemu admin usunął wiadomość w której było że obecne auta służbowe będą służyły konserwatorom zamiast czterech lat to raczej sześć. Obstawiam także, że nowe auta nie będą pięcioosobowe

Janek
@Cenzura

Będę 5 osobowe, potwierdzone info. Czas się wydłużył bo Tata Motors na Polską dystrybucję wchodzi 2023/2024 z hybryda.

Sługus

Panie i Panowie jak Wasze nastroje przed zbliżającymi się tegorocznymi choinkami. Jak to dobrze będzie służyć i być upokorzonym na zimnie kiedy wspaniali mendżerowie będą grzać się w cieplutkim namiocie, nie brudząc swoich delikatnych rączek.

Ten
@Sługus

A ty tak serio? Pokaż firmę gdzie głowni dyrektorzy odwalają czarna robotę. Nikt ci nie karze iść na choinki i nikt do tego nie zmusi.

Zmęczony czytaniem bzdur
@Sługus

Kolego.Choinki są już obstawione ludźmi tak jak PGE Narodowy na wszystkie imprezy do końca roku.Nie ma co panikować i robić afery. Z drugiej strony z tego co było przed atakiem szaleńczego wirusa ,,choinki były dobrowolne,,!!! Już gorzej wypada dużur na który jak się dobrowolnie nie zapiszesz to za Ciebie zadecydują.Wiec przestań pisać nie prawdziwe informacje

Były koniarz
@Zmęczony czytaniem bzdur

A to już nie są choinki dobrowolne? Za moich czasów to się wręcz zabijali o udział w choinkach. Za udział można było sobie odebrać dzień czy tam dwa wolne, można było sobie wziąć choinkę (teoretycznie niby jedną, ale i tak każdy brał po kilka dla rodziny i za bardzo nie było awantur o to) i ogółem było zwykle wesoło wśród chłopaków, a na menagment i tak każdy lał ciepłym moczem.

Track
@Były koniarz

Widocznie zależy od miasta, u nas z góry masz być na choinkach i nie ma dyskusji. Fakt trzeba korzystać dla siebie i lać na managerów i klientów. I ci i ci nami gardzą

Kamilos

Z tymi samochodami to nas (usunięte przez administratora) , Ja się załapałem na wymianę jeszcze , to ile teraz szkód możecie mieć ? Przez te 6 lat ??????????

Caro
@Kamilos

Za szkody uzbierają na nowe auto i tak zostaniesz wykolegowany dwa razy - dedicated to people flow, a raczej dedicated to people fcak ;)

Czy możecie coś powiedzieć o pracy w Katowicach? Na stanowiska biurowe? Czy można pracować hybrydowo, czy są szkolenia dla pracowników, na ile podpisywana jest umowa, czy są nadgodziny. Ile osób pracuje w biurze. Dziekuje

@Zainteresowany

Oczywiście, mamy system hybrydowy - 3 dni w biurze, 2 home-office. W biurze w Katowicach pracuje 20 osób. Na początku jest podpisywana umowa na okres próbny 3-miesięczny, a w zależności od wyników pracownika jest przedłużana na czas określony lub nieokreślony. Nadgodziny podczas pracy w biurze rzadko się zdarzają, ale jeśli już są, to zazwyczaj można je odebrać (na przykład wyjść wcześniej z pracy w wybrany dzień).

Bleh
@KONE

Czy mozna prosić o opisanie atmosfery w biurze katowickim, o przekrętach, kolesiostwie dyrektorów którzy są w układach z kierownikami którzy budują im domy, mają swoje firmy montażowe? O kombinowaniu autami i straszeniu pracowników zwolnieniami?

Ktos
@Bleh

Skoro kolega taki poinformowany niech sam zdradzi co się dzieje w biurze katowickim bo ja o żadnych przekrętach nie słyszałem.

Bang

Sprawdź na jakiego podwykonawcę wychodzą najczęściej faktury w Katowicach za jakieś dodatkowe fuszki i nietypowe prace. Będziesz miał odpowiedź.

Koń

Czesc konie! Sluchy chodzą że zostaliśmy wy ru cha ni na auta, ile w tym prawdy??

Koń 2
@Koń

Pewnie, że tak. Dyrektorzy powymieniali sobie auta, a reszta nie musi, wkońcu będą jakieś bieda auta, bo cały czas drożeją. Przepaść tylko się pogłębia. Dyrektorki wożą się SUVami, a konserwatorzy duszą się w rozpadających Fiorino. Może, by tak jakieś pismo do Finlandii wystosować, żeby zareagowali na to co polaczki wyprawiają.

Prawda
@Koń 2

Prawda jest taka ze wielu konserwatorow (usunięte przez administratora) a lizusom itp wymienili za wczasu. Myslalem ze tylko w Katowicach tak jest ale we Wrocławiu tez tak postapili, najwiekszy gadacz i podpierdziucha dostal toyotke- widzialem ostatnio- jak na "wyprawie sportowej" lizal na kolanach każdemu kto siedzial wyzej niz konserwa, z wawy natomiast chlopaki mniej narzekaja na auta bo i zarabiaja więcej.

Koń wariat
@Prawda

Prawda jest taka ze kazdy liże na swoj sposob ale ja tez bylem na tej "wyprawie sportowej" i zdartych kolan nie widzialem, no moze tam jeden czy drugi próbował ale z żenującym skutkiem podlizać się przełożonym. Ale z autami to prawda, wyposażenie auta z wyższego szczebla bylo priorytetem podczas gdy konserwy do dzis nie maja nawet wybranego modelu auta.

Fiorino
@Koń wariat

Nie są wybrane,bo na rynku nie ma hybrydy za którą płaci się 1k miesięcznie,a taki jest budżet na auto dla konserwy. Obecne Fiaty zostaną z nami jeszcze ze dwa lata lub do poważnej awarii i wtedy satepczy. To wyjdzie na pewno taniej ????

Marek.Sa.

Hej koledzy Czy konecszuka konserwatorów z " ulicy " wiem że kilku chłopaków ma uprawnienia , ale może szukają kogoś wszechstronnego na różne urządzenia , a nie tylko od lce. Jakie zarobki do ręki oferuje firma ? Dodatki? Dyżury ?

Bracia Klantonowie

Jeszcze niedawno miałem w KONE mniejsze wynagrodzenie niż teraz otrzymuje szeregowy wojskowy bez szkoły technicznej i doświadczenia zawodowego

Koniakowo

A słyszeliście ostatnią historie, która odbiła się głośnym echem? Nie ma to jak zaproponować awans, a potem go odwołać, bo jednak komuś się odwidziało. Rzygac się chce, jak firma traktuje wieloletnich pracowników. Jak o tym usłyszałem, to wiem, ze tu nie mam przyszłości.

Monospace
@Koniakowo

Nie słyszeliśmy, przynajmniej ja. Powiesz coś więcej?

@Monospace

@monospace popytaj o złożone wypowiedzenia na południu

Janusz biznesu
@Koniakowo

Szczerze to i ja nic nie słyszałem. Ale mógł bys rozwinąć temat. Chętnie się dowiemy.

@Janusz biznesu

Nie chce tu opisywać szczegółów, wystarczy, że popytasz, który wieloletni pracownik z południa złożył wypowiedzenie i dlaczego.

Szop
@Koniakowo

Raczej kone ma w planie zwolnienia, więc wykorzystuje takie sytuacje. Jest im na rękę żeby podpisać wypowiedzenie. No, ale tak to jest w firmie która rządzą ludzie nie myślący perspektywicznie. Przez to dźwigi się nie sprzedają, jest niechęć do pracy, a oliwy do ognia dolewa beznadziejny HR. Brak współpracy, brak perspektyw.

Zdzich
@Szop

Tak jak już pisali tutaj na forum , masę dźwigów odchodzi przez thebilli z biurze i musza to rekompensować inaczej czyli ukrócić premie pracownikom , ubrania zamawiać raz na 2 lata , z samochodami będzie to samo leasing nie będzie teraz na 4 tylko na 5 albo 6 lat . Dopóki Finlandia będzie widziała że Polaczki przynoszą hajs(nawet kosztem pracownika)nic się nie zmieni.

@Szop

Najwidoczniej Kone nie uczy się na błędach Nokii. A taki był potentat. Ładnie żarł a zdechł. Cóż, podobno duma kroczy tuż przed upadkiem. Oby nie.

Profeska
@Koniakowo

ja slyszalem, to bardzo niepowazne podejscie firmy. najgorsze jest to, ze jest to bardzo demotywujace dla pozostalych pracownikow, szczegolnie, ze takie cechy jak umiejetnosc budowania i motywowania zespolu sa cecha wiodaca u menagera. nie dziwie sie, ze wyniki ankiety - szczegolnie w kwestii zaufania do high managementu - wyszly najgorzej. co mozna powiedziec wiecej, jesli slowo menagera nie jest niczego warte? podejscie zarzadu jest krotkowzroczne i podwaza wiarygodnosc firmy.

eh
@Profeska

ale nadal nie wiadomo o co chodzi więc nakreślcie temat. To ze sie zle dzieje to widac, może jednak bycie prezesem, dyrektorem przez dziesięciolecia nie wpływa dobrze na ogląd sytuacji i jednak stanowiska powinny być rotowane co kilka lat tak.

Slabo
@Profeska

Dokładnie firma nie wiedzieć czemu, przez kilkanaście lat zatrudnia tych samych dyrektorów bez odpowiednich kompetencji, a wystarczy zobaczyć na południu, że nie maja zielonego pojęcia o zarządzaniu zespołem szczególnie w dziale sprzedaży nowych urządzeń.

Sjsjs
@Slabo

A wiesz dlaczego? Bo miernymi się bardzo łatwo rządzi. Mierny wie że jest mierny i musi grzecznie wykonać polecenie dyr zarządzającego regionem. To bardzo wygodne dla naczelnych. Jeżeli miał by dyrektorów którzy rozumieją ten biznes i mają swoje zdanie jego praca była by trudniejsza, a tak jest wizja polecenie i ma być wykonane bez względu jak irracjonalne to są pomysły. Ale trzeba czekać najbliższe lata będą bardzo chude oby w końcu Finowie tu trochę posprzątali. Ktoś chyba musi w końcu się zorientować że dyrektorzy zarządzający działami nie mają o tym pojęcia

Falcon
@Slabo

No ja nie wyobrażam sobie na codzień rozmawiać z wyżej wymienionym. Nic tylko rozejrzeć się czymś nowym. A swoją drogą, ciekawe czy czyta to fiński HR.

Prawdomowa

Kone zaczęło moderować wpisy tutaj. Pousuwali komentarze o przekrętach w Katowicach, jak jak to kasa wraca od podwykonawców do kierownika i dyrektora montażu, modernizacja też wyciąga hajs. Niedawno wyrzucili kierownika montażu z Wrocławia, który robił fuchy u podwykonawców... To prawdziwy obraz uczciwości kone, od dyrektorów po kierowników. Firma, która zmierza w stronę upadku jeśli nie wymienią zarządu nastawionego na kolesiostwo, zamiast na prawdziwy rozwój przedsiębiorstwa, dobry dla firmy i pracowników.

Czarnuch
@Prawdomowa

No to widać ze sprawa jest poważna, skoro ją szybko zamiatają pod dywan. To też wyjaśnia dlaczego na dyrektora montażu mianuje się pierwszego klakiera, który jest haerowym wzorcem kariery w kone. HR, czytasz to? Jeśli tak, to weź się do roboty, a nie siedzisz w necie.

Bladziuch
@Czarnuch

HR siedzi i myśli jak oszukać wszystkich tak, żeby wyglądało, że jest dobrze, a nie zgodnie z prawdą. Wyniki Pulsa opisali w Polsce dla NEM, a nie dla samej Polski, byle by nie pokazać prawdziwego obrazu co ludzie myślą o pracy w kone i o tym, że nie ufają zarządowi. Skrzętnie to ukrywają i wymyślają co niby najniżej zmienić, a nie właściwą reakcję na górze. Takiego nieprzyjaznego HRu w tej firmie jeszcze nie było, choć zawsze był marny. Przekręty i kłamstwa zaczynają się od samej góry...

konserwator_amator

KONE jest najlepsze a jak ktos nie wierzy to zapraszam do sprubowania swoich sil i przekonania sie samemu elo

Mirek
@konserwator_amator

Chłopie naucz się najpierw języka. A później fachu. Bo chyba A raczej na pewno wiem kim jesteś i z tego co słyszę to nawet sprzątać nie potrafisz.

konserwator_amator
@Mirek

panie ja to sie ucze, w instrukcji MBM-2 nie ma ani slowa o tym jak nalezy sprzatac wiec wszystko jest zgodnie z prawem xD co do firmy to mija kolejny rok i podtrzymuje opienie ze KONE NAJLEPSZE pozdro z fartem

Firma KONE niedawno zakończyła rekrutację na stanowisko Specjalista ds. Obsługi Klienta. Jak oceniacie poziom trudności rozmowy?

Frotka

Nie ma o czym opowiadać, rekrutacje są na zwykle niskie stanowiska, a te wyższe rozdawane są tym, którzy są przyklejeni do dyrektorów i są ich pupilkami. Wszędzie to wygląda tak samo w Katowicach, Warszawie, Krakowie, Gdańsku... Od teamleaderki supportów przez handlowców po kierowników serwisu i montażu. A dyrektorzy bawią się autami i innymi profitami kosztem podległych pracowników. Było kiedyś dobrze, jest źle i nie warto zaczynać tu pracy od nowa. Trąbią, że możesz robić miedzynarodową karierę, a nie dają żadnych możliwości.

Konserwator
@Frotka

To samo uwazam, ta firma to juz ruina. Nie tworzymy zadnego zespolu

Lola

Przytłaczające jest to jak Kone ma w głębokim poważaniu pracowników i ich rodziny, dziś dumnie organizują zbiórkę charytatywną ma dzień dziecka, a gdyby tak zorganizować coś wkońcu dla dzieci pracowników? Zaraz będą trąbić o choinkach na których pracownicy Kone są sługami dla klientów i ich rodzin, gdzie wydawane są dziesiątki tysięcy złotych. Ostatnie dwie godziny dla rodziny to żenujący chwyt propagandowy. Na codzień wamagania są coraz większe i robione jest wszystko by nie wypłacać nadgodzin. Tych godzin, których pracownik nie spędza z rodziną.

Honorata
@Lola

Robią wszystko by nie wypłacać i faktycznie nie wypłacają? Dużo tych nadgodzin właściwie jest na co dzień?

Koniowaty
@Lola

Smutne jest to ze dotychczas wiele bylo dla ukraincow a nic doslownie nic dla np piknikow rodzinnych pracownikow kone. Nic nie dbaja o nasze rodziny a juz nawet zapomnieli o im0rezie integracyjnej juz dobre kilja lat.... a zyski sa co roku ogromne...

Koniak
@Koniowaty

Od poniedziałku rusza ankieta tam można zaznaczyć same 1 ???? Oczywiście nawet jak wszyscy pracownicy by tak zaznaczyli to wynik ankiety będzie taki sam jak co roku,czyli Kone jest super miejscem do pracy

Lola
@Honorata

Nie ma właściwie ewidencji nadgodzin, wrzucają Ci robotę i nie ważne ile musisz na to poświęcić czasu, są dziewczyny co nadrabiają popołudniami czy w weekend i nikt im za to nie zapłaci, a jak już to każą odbierać wolne co tylko nakręca niewyrabianie się

Komar
@Koniak

Jeśli ludzie wkońcu zaczną zaznaczać prawdę, a nie odpowiedzi, które mają usatysfakcjonować zarząd to może coś by to zadziała

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie KONE? Na GoWork.pl jest 12 czerwca kilka ogłoszeń.

Zawiedziony

Odpuść sobie tą firmę... Dyrektorzy trzęsą się że strachu przed centrala i ucinają wszystkie dodatki, socjalne. szkolenia bezpieczeństwa polegają tylko na tym żeby przyjść podpisać dokument a oni będą mieli podkładkę. Konserwatorzy nie dostają ubrań od 2 lat

serwisowiec
@Zawiedziony

Nie chce mi sie wierzyc.

Koniowaty
@Zawiedziony

Ciekawe jest to co piszesz. Pracuję jako konserwator, ciuchy dostaję co roku,szkolenia z bhp odbywają się już normalnie i nie jest to tylko podpisanie papierka. Ciekawe w jakim mieście jest tak jak mówisz?

Grażyna

Czy ktoś może odbywał praktyki w KONE i mógłby podzielić się swoją opinią? Jakie zadania dostaje do wykonania praktykant? Czy można się wiele nauczyć a pracownicy chętnie dzielą się swoją wiedzą? Ilu praktykantów przechodzi później na normalne zatrudnienie w firmie? :) Trzeba się jakoś wykazać czy każdy chętny ma szansę?

Zuzanna
@Grażyna

Dzień dorby, w sprawie praktyk proszę o bezpośredni kontakt ze mną za pośrednictem maila zuzanna.blazejczyk@kone.com i odpowiem na wszystkie pytania :) Pozdrawiam Zuzanna Błażejczyk KONE

Nik
@Grażyna

Głównym zadaniem praktykanta jest sprzątanie urządzeń , uzupełnianie oleju , noszenie torby konserwatora , zajmowanie stolika podczas przerwy obiadowej . Wiedzę od konserwatora można czerpać tyle ile zdola się przyjąć, większość raczej miła . Dużo osób dostaje później zatrudnienie

Kone
@Nik

W chwili obecnej w Kone jest komplet konserwatorów i pomocników,cv zawsze można zostawić jak będą przyjęcia to na pewno ktoś się odezwie.

Czesiek z Klanu
@Nik

Tak bo bierze taki konserwator z Bielan pomocnika i go zraża tym że "daje" bo rzuca (usunięte przez administratora) i mówi po odkurzacz idź sam! Nie uczy nic bo sam bardzo nie ma pojęcia....

Siódmy syn
@Czesiek z Klanu

100% prawdy, konserwatorzy w KONE to w większości głomby które same niewiele potrafią

norm
@Siódmy syn

Bo to prawda!

Zostaw merytoryczną opinię o KONE - Warszawa

• Jak się pracuje w KONE?

Zobacz opinie na temat firmy KONE tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KONE?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 1 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KONE?

Kandydaci do pracy w KONE napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

• Poleczki 35
    02-822 Warszawa