Opinie o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PHU DAKO Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PHU DAKO Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Mikmaus

Witam. Kiedy osoby, które zakończyły pracę otrzymują PIT ?

Witam serdecznie. Czy ktoś pracował na produkcji herbaty w Hamburgu. Jak to wygląda ? Czy trzeba dźwigać ciężary ?

On1da

Czy ktoś może mi powiedzieć jakim cudem w tym miesiącu nie dostanę pomiędzy i czemu nie odbywa się to jak wszędzie tylko na jakieś karcie a nie na konto w Sparkasse Pracuje od 1 i było przestawione ze 25 dostępne Piniadze a tu za miesiąc 25 Śmieszna zaliczka 50 po 10 dniach Jak tu przeżyć 2 miesiące Ludzie wszystko tylko nie przez te formę

Czy ktoś był kiedyś na sortowaniu ubrań w Monchengladbach? Jaka opinia? Jak z umowami?

Aktualny pracownik

Są wyżej wypisane opinie o tej firmie o którą pani pyta. To właśnie w tej firmie są te 2 przeurocze Kobiety. Więc że względu na nie to chyba nie warto tam jechać bo wraz z kobieta również zrezygnowaliśmy z tej oferty.

Pracownik Produkcji

Ja sobie przetłumaczyłem umowę Niemiecką, Jest tam opis wymogów prawnych, terminy umowy, adresy co do zatrudnienia, rodzaj pracy, podstawowe warunki pracy (o zakazach dyskryminacji), czas pracy, wynagrodzenie, dni wolne (na warunkach Polskich-bo jestem wynajmowany), o braku obecności, zachowanie tajemnicy, wtórne zatrudnienie, o danych osobowych, wyłączenia, ustanowienia końcowe... cóż, nie wiem jaką umowę dawali w 2017, ale teraz jest taka jak w Polsce, zakaz dyskryminacji, tajemnica handlowa i inne bzdety. Pracuję, żyję, płacą więc sobie kupuję, proste. Nie chcesz pracować to nie zarobisz. Państwo z Rybnika mili i kulturalni, jedynie "baba" z medycyny pracy była wredna (okres?). Poszło na szczęście w biurze szybko. Kolejka w przychodni jak to w Polsce... Pozdrawiam Pana Marka - Tomek!

Brak

Gliwice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Pomocnik Budowlany (Montaż Prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Tom

Może na innych projektach tak ale jeżeli chodzi o vts i Panią Dorotę jak i Panią Elżbiete to nie polecam tej firmy. Szkoda nerwów. My z żoną zjechaliśmy po 3miesiacach bo to co te babsko wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie. Nie polecam nikomu trafić na te Panie. A jak już ktoś pojedzie to omijać Panią Ele szerokim łukiem bo każde słowo obroci przeciwko wam a to co mowi za plecami to tylko ludzie którzy tam są to wiedza.

@Tom

Co takiego się działo że akurat masz obiekcje do tych dwóch pań. Bo krytykujesz a niczego nie wyjaśniłeś. Nie można się było dogadać?

Tom
@Piotr

Wystarczy spojrzeć wyzej i tam masz wszystko napisane jaka ludzie mają opinie o tych dwóch paniach. Zresztą jedz zobacz i daje 100 procent że tu wrócisz i przyznasz tym ludzia rację.

Pracownik aktualny.

Pani Dorota Andrz. Zabiera przerwy wszystkim pracownikom np dziś zabrała całą 15 min przerwę na pseudo spotkanie które nic nie wniosło i tyczyło się może paru osób . (Przerwy są nie płatne więc musisz ją odpracować)

Magdalena
@Pracownik aktualny.

A to nie powinno się odbywać w czasie pracy, a nie w czasie przerwy?

Aktualny pracownik
@Pracownik aktualny.

Tak było jest i będzie z panią Dorotą. Na prawdę cały czas się zastanawiam czy ludzie są tak głupi czy ślepi że nie potrafią jej z tamtąd wykopać. A szefostwo w dako nie mam pojęcia co ma w głowie że dalej ja trzymają i pozwalają na to co ona tam wyprawia razem z że swoim sługa Panią Elą. Przez te 2 osoby ludzie nie mają ochoty tam wracać a pani Dorota absolutnie nie nadaje się do tej pracy bo dosłownie w niczym nie pomaga.

Tomasz88.

Nie polecam tej agencji! Za nim ktoś wyjedzie przemyśleć dwa razy. Odradzam również firmę Vetten 'VTS' praca przy zbieraniu zamówień jak i rozładunek kontenerów. Koordynatorka tego projektu Pani Dorota Nie nadaje się dosłownie do niczego,jedynie co potrafi robić to szantażować swoich pracowników że jeżeli nie będą wozić swoim prywatnym samochodem ludzi do pracy to zostaną oddelegowani już nie wspomnę jak ktoś zachoruje i trzeba pilnie jechać do lekarza lub szpitala w tym momencie człowiek zostaje sam i dzwoniąc do Pani Doroty można jedynie usłyszeć że jest po godz 14 i ona juz nie pracuje lub zawiezie pod szpital i zostawi samego pod szpitalem i masz sobie radzić samemu. Nie polecam również Pani Eli 'która również znajduje się na miejscu'jest to prawa ręka Pani Koordynator ktora również znajduje się na miejscu i jest jedną z największych plotkar w firmie która psuje tylko renomę jak relacje międzyludzkie bo na każdym kroku chce każdego że sobą skłócić a jak jej ktoś zwróci uwagę to zaczyna wydzierać się na całą hale robiąc z siebie niewinna po czym dzwoni do Pani Doroty i robi tej drugiej osobie koło (usunięte przez administratora) Albo zmienią tam ludzi i koordynatora albo nie wróżę dalekiej przyszłości Agencji Dako pod firmą VETTEN .

Pamka96
@Tomasz88.

Zgadam się to przechodzi ludzkie pojęcie co wyprawia się z tej firmie. Co do Pani Doroty było zgłaszane nie raz firmie dako jakie z nią są problemy ale niestety dako nic z tym nie robi. A co do Pani Elżbiety to jest to tak jak wyżej napisane ale niestety jest też tak że dzieki temu że ma bardzo dobry kontakt z Panią Dorota to kto się jej postawi,moze następnego dnia spodziewać się wypowiedzenia bo tak nakłamie że wyjdzie na jej.

Adelcia
@Pamka96

Witam. Bardzo fajnie ze ktoś w końcu opisał tą firmę. Miałam przyjemność wraz z moim partnerem brać udział w tym projekcie i co do Pani Elżbiety to niestety ale to jest racja. Bardzo fałszywa jak i konfliktowa kobieta z którą nie da się żyć na codzień i sami z ludźmi zastanawialiśmy sie jak to jest ze ona tyle lat siedzi w tej firmie jak Niemcy jak i ludzie z dako mają jej po dziurki w nosie. A co do Pani Doroty to tak jak Pan wyżej napisał. Mieliśmy sytuację ze mój partner musiał udać się w trybie pilnym do szpitala była to godzina około 15 po dodzwonieniu do Pani Doroty i chęcią poproszenia o pomoc bo byliśmy bez języka i doświadczenia w pracy za granicą to Pani Dorota odbierając telefon z podniesionym głosem zaczęła krzyczęć ze ona pracuje do godziny 14 i po godz 14 mamy jej nie przeszkadzać bo ona z firmą dako nie jest związana. Mało tego po opuszczeniu tego (usunięte przez administratora) około godz 15.50 dostawimy telefon ze w ten sam dzień mamy opuścić mieszkanie i szukać sobie transportu własną rękę bo innym przypadku jeżeli nie opusciny w ten sam dzień mieszkania została by naliczona kara w wysokości 500euro.

Michal
@Pamka96

Prawda

Helga
@Adelcia

To prawda ! Mieliśmy z partnerem podobną sytuację nie zgodziliśmy się z partnerem wozić prywatnym samochodem innych osób do pracy następnego dnia dostaliśmy SMSa że jest to nasz ostatni dzień w pracy i że do godziny 15 mamy opuścić mieszkanie, bo na nasze miejsce już jadą nowe osoby, i że jeśli nie opuścimy mieszkania będą musieli dla tych osób znaleźć hotel i obciążą nas za to kosztami. Jedna wielka tragedia jeśli chodzi o tą firmę. Ludzie w biurze totalnie nie nadają się do tej pracy. Wulgarni opryskliwi. Pani Dorota która wszystkim mówi, że nie jest związana z firmą DAKO tylko jest pracownikiem firmy TIMEWORKS, z którą ludzie nie mają podpisanej żadnej umowy.. Omijać szerokim łukiem! A co do Pani Eli też wszystko prawda tylko patrzy gdzie, kogo z czym podp**rdolić do Doroty.

Daro
@Helga

Pani Ela nie nadaje się do pracy z ludźmi, bardzo złą atmosferę wprowadza w pracy. Dużo osób przez tą Panią nie potrafiło się dogadać bo jak to Pani Ela nagadała głupot na całą firmę,nakłamała jak mogła a potem kłamiąc każdemu w oczy mówiła że ona nie ma nic z tym wspólnego. Nie mam pojęcia jakim cudem ta kobieta jest pośrednikiem Pani Doroty i nie mam pojęcia jakim cudem Pani Dorota jej zaufała skoro to ona jest i była największym problemem w tej firmie. Tylko i wyłącznie przez nią ludzie zwalniają się z tej pracy bo to jak Pani Ela się zachowuje jest nie do przyjęcia. Podsumowując wyżej (usunięte przez administratora) niż (usunięte przez administratora) ma bo nic nie znaczy w tej firmie jest jednym z gorzej pracujących pracowników a robi z siebie wielką Panią prezes i prawą rękę Pani Doroty . mam nadzieję że w końcu ktoś z tą panią zrobi porządek.

Dagmara
@Daro

Ludzie. Zbierzcie się wszyscy,przeciwstawcie sie tej kobiecie,zadzwońcie do firmy i ona jedzie do domu. Wątpię żeby dako chciało z taką osobą dłużej współpracować.Czytając wasze opinie aż strach myśleć co tam u was się dzieje przez tą Panią. Albo dako nie wie co u was się dzieje i dlatego ona dalej tam pracuje albo tak w (usunięte przez administratora) wchodzi Pani Dorocie że ta ją ciągle wybrania. Proponuję zadzwonić do głównego koordynatora a on na pewno zareaguje.

Pracownik Dako
@Tomasz88.

Na waszym miejscu założył bym tej Kobiecie sprawę o (usunięte przez administratora) Oddał sprawę do firmy następnie na policję i do sądu. Wgl jakim prawem ona tam jeszcze pracuje? Pracownicy z dako są ślepi? Nie dostają żadnych skarg?

Pracownik dako
@Daro

OMIJAĆ PANIĄ ELE SZEROKIM ŁUKIEM A NAJLEPIEJ W OGÓLE Z NIĄ SIĘ NIE ZADAWAĆ BO SZKODA NERWÓW I PSYCHIKI NA TAKIE BABSKO. DAWNO POWINNA ZOSTAĆ ODDELEGOWANA NA INNY PROJEKT.

@Pracownik dako

Dzięki Pani Eli zaniedługo wszystkich nas zwolnią a firma Vts nie chce juz ludzi z dako przez takich jak ona. Tylko chodzi i rozmawia między regałami,nagaduje na każdego a po wszystkim śmieje się w twarz zrzucając winę na kogoś innego .

Prawnik
@Nati

Na podstawie przepisów Kodeksu karnego (art. 212) dowiadujemy się, że sprawca przestępstwa podlega karze (kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności), jeżeli pomawia firmę lub osobę za pośrednictwem środków masowego komunikowania się, do których należy między innymi Internet. Dlatego właśnie, wbrew temu, co czasem nam się wydaje, w Internecie nie jesteśmy zupełnie bezkarni. Za to, co wypisujemy na forach lub portalach społecznościowych możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności .

...
@Nati

Macałaś się z głupim przez ściane !!!!

...

Jesteś pusta nic wiecej

Izabela
@Tomasz88.

Może warto to gdzieś zgłosić w takim razie? A oprócz tej pani koordynator, jak warunki pracy? wynagrodzenie etc?

@...

I w tym momencie macie Państwo czarno na białym jaka jest Pani Ela i jakich słów używa na porządku dziennym i jak widać potrafi być nie tylko chamska w pracy ale też przez internet tak jak i za plecami. Ale jest na tyle mądra że jej słowa znają wszyscy na firmie i w tym momencie strzela sobie sama w kolano. Robcie screeny i wysyłajcie do dako to może w końcu się za nią wezmą. A Pan Adwokat czyli tak samo Pani Ela za podawanie się za kogoś innego odpowie karnie.

Irena
@Nati

Ale skąd ty wiesz czy to ona? Wiesz tutaj każdy jest anonimowy, ktoś może nawet specjalnie coś napisać żebyście myśleli że to ona...

@Irena

Niestety ale te hasło pada przynajmniej 5 razy dziennie od niej z ust.

@Tomasz88.

Zgadzam się Pracowałam z mężem nie otrzymaliśmy wynagrodzenia z powodu nie otrzymanych kart Mają problem z wypłacaniem wynagrodzenia na prywatne konto Ogólnie firma jest po torbie Nie mam pojęcia dlaczego tak postępują!!! Dorabiają się na polakach a przecież każdy wyjeżdża aby zarobić a nie finansować polskich koordynatorów

Jolanta
@Ania

o jakie nieotrzymane karty chodzi ? na co trzeba zwracac uwage by miec jednak wyplacona kase za prace?

Witam mamy pytanko .Chcemy z chłopakiem do wyjechac z tej agencji do Kitzigen do magazynu Wurth.Jakie tam panują warunki i jakie warunki są agencji.Chodzi mi o umowę wynagrodzenie.Czy na czas ile idzie zarobić i czy tak jak piszą w opiniach jesteś taksówkarzem he.

Kasienka28l

Jak praca przy pakowaniu czekolady titter sport Stuttgart? Był ktoś? Warto jechać?

Pool50

Jaka jest praca przy rowerach aktualnej lokalizacji w ogłoszeniu z kwietnia nie ma Proszę o szybką odpowiedź jakie warunki ludzie? Jak płacą? bo wybieram się za tydzień Czy trzeba być zaszczepiony ?

Czy w PHU DAKO Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Pracownik Dakk.

Niestety ale nie

Aktualny pracownik VTS

Wszystkie informacje na temat ludzi jak i samej firmy dako czy sytuacji w VTS są prawdziwe . Mamy święta Trójce która ma wladze nad wszystkim nie mówiąc o zarobkach i dodatkowych pracach tylko dla nich. Wszystkie informacje na temat kierowców ,,taksówkarzy " , lekarzy , i inne nagatywne opinie są niestety prawdziwe. Jesli chcesz tu pracować wiedz że nie będzie przyjemnie chyba że sam jesteś taki jak oni. Pieniędzy też nie ma wiele ponad 1000

Ktosik

Lekarz wynajęty przez Dako wprost wyżywa się na niezaszczepionych, ten wie kto tam się testował i ma porównanie z innymi testem u innych lekarzy. Przyjemność wyżywki 150 zł. Odradzam testy u nich chyba że chcecie mieć rany i co może skończyć się zapaleniem błony śluzowej i odczuwać po teście jeszcze długo długo bóle w okolicach nosogardzieli. Zdrowia życzę. Po za tym praca jak praca, jest ok, trzeba pracować, mieszkanie ok, ludzie ok, pozostałe warunki mogły by być lepsze ale na chwilę obecną jest ok jak dla mnie.

Kat Em

Uważajcie na ta firmę! Pięknie piszą później nic się nie zgadza. Zarobisz ledwo 1200e, zabiorą Ci 150e za mieszkanie z (usunięte przez administratora)i alkoholikami, których musisz jeszcze wozić do pracy bo przecież płaca 0,3e za kilometr. Liczne bonusy to FIKCJA bo nawet nie płaca za nadgodziny i soboty. Opieka koordynatora również zarozumiali, niewykrztałceni ludzie, którzy maja zero szacunku, empatii i kłamią jak z nut( to jest chyba jedyne szkolenie jakie przechodzą w tej firmie????) No i jeszcze etat, umowa na rok ale na 1/2 etatu.

jeż
@Kat Em

a na jakim projekcie byłaś

Helga

Ktoś może wie jak jest teraz z zajęciem komorniczym? Czy komornik może zabrać z wynagrodzenia w euro?

Nie może.
@Helga

Z euro nie może. Z polskich z tego co się dowiedziałem od pani z kadr może.

Niestety
@Nie może.

Niestety komornik może zabrać Ci kasę z niemieckiego konta. Ja pracowałem w Dako/Beryl dwa lata. I miałem spokój od komornika. Ale niestety dopadł mnie. I potrącił połowę wypłaty z niemieckiego konta. Z polskiego konta nie ruszył ani złotówki. Tak więc jeśli w biurze Wam mówią, że pieniądze z niemieckiego konta są nie do ruszenia przez komornika. To wprowadzają ludzi w błąd. Pozdrawiam.

Chomik
@Niestety

To co radzisz mam tez komorasa i mysle by jechac z tej firmy na sortownie

Chomis

Praca na sortowni ktos robi stawka godziny jak jest

zyx
@Chomis

spoko mieszkanie

A.

polecam kazdemu firme na nasionach pod frankfurtem :) jestesmy z chlopakiem juz chwile i idzie zarobic.... pokoje mogly by byc wieksze ale stawka i godziny spoko.... koordynatorzy tez takze tu warto.......

jaa
@A.

jaka to firma?

Chomis
@A.

Ile zarobilas

xxx

byłem na produkcji blatów kuchennych i musze powiedziec ze 9 euro na godzine to jest jakiś żart ,dosłownie obóz pracy ścigają do pracy jak tylko staniesz na 2 minuty.i trzeba sie bardzo duzo ochodzic przez zmiane ,taka mała pielgrzymka.blatów duzo trzeba spakować szybko jak jest duzo to nawet 5 minut przed koncem zmiany potrafią scigać zeby tylko 1 sztuka była spakowana .odradzam

Wystawiają w internecie oferty, a nie piszą, że trzeba koniecznie przyjechać do nich do biura w Gliwicach na rozmowę kwalifikacyjną i ewentualne załatwienie formalności, nawet jak się mieszka 500 czy 1000 km od Gliwic. Dla mnie to trochę bez sensu, inne agencje załatwiają takie kwestie mailowo lub na miejscu w Niemczech. Nikt nie będzie w ciemno jechał przez pół Polski i narażał się na koszty.

LUZAK
@Kandydat

Przecież oferty przedstawiają przez telefon, mówią o warunkach pracy, jak ci odpowiada to przyjeżdżasz do Gliwic, a jak nie to nie. Na żadne koszty się nie narażasz. Jak masz mieć konkretną pracę i niezły zarobek to chyba niema problemu żeby poświęcić trochę czasu na przyjazd. Ja byłem i nie żałuje, poznałem osobiście koordynatora i on mnie. Takie rozwiązanie jest dla mnie logiczne, widzę że firma istnieje ludzie też, to mam zaufanie że nie koguciki.

Wasp
@Kandydat

Dziwisz się? Przecież podpisujesz tylko jedną stronę niemieckiej umowy której już nigdy nie zobaczysz. Pocztą czy też faxem ktoś mógłby się zorientować, albo co gorsza mieć dowody na ich postępowanie

były pracownik biura
@Kandydat

a jak myślisz dlaczego nie wysyłają umowy mailowo jak inne firmy??? bo w biurze dają tylko ostatnią kartkę do podpisania twierdząc że to do zgłoszenia w urzędzie a faktycznie podpisujesz niemiecką umowę o prace o której nie masz pojęcia i kasują twoje podatki a ty za rok czy dwa otworzysz oczy jak przyjdzie z niemieckiego urzędu nadpłata do uregulowania. w dako podpisuje się polską i niemiecką umowę

Ola
@LUZAK

Jestem pewna że ten komentarz pisał pracownik biura rekrutujacy ludzi do pracy

odpowiedź
@Kandydat

a jak chcesz wyjechać bez podpisania dokumentów i bez badań? Na czarno? Chyba dobrze że chcą cię zobaczyć. Są raczej wiarygodni

Mirek
@Kandydat

ja wole przyjechac i zobaczyc czy biuro istnieje i z kim podpisuje umowe. niz potem szukac wiatru w polu.

Adrianna
@Kandydat

Ta firma to jedna wielka kpina!! Nigdy ale to nigdy nie spotkałam się z czymś takim jak obowiązkowe wożenie ludzi oddalonych o 10/15 kilometrów od miejsca zamieszkania do pracy jak człowiek się postawi zostaję zastraszani utratą pracy. Nigdy nie spotkałam się z takim czymś żeby pracodawca beż żadnego aneksu ani zgody/wiedzy pracowników podpisał umowę na obowiązkowe soboty gdzie nie są wynagradzane ani 1% więcej. Umowa to jedna wielka ściema i nie jest do końca legalna! W życiu nie widziałam takiej chorej umowy jaką otrzymałam w firmie dako! Ubezpieczenie polega na a1. Jeżeli ktoś chce chorować w tej firmie to proszę napełnić portfel i nauczyć się języka bo jesteśmy zostawieni beż żadnej pomocy opiekuna jak i za każdego lekarza musimy wydawać z własnych kieszeni. Urlopy? Nigdy ani centa nie zobaczycie za swój urlop bo firma nie wypłaca za urlopy. Nie polecam tej firmy. W tym tygodniu wybieram się tam adwokatem i mam nadzieję że odzyskam swoje pieniądze za wszystkie urlopy jak i przerwę spodowana przez korona wirusa mam też wielka nadzieję że ludzie którzy rekrutują odpowiedzą za wszystko i będą mogli podziękować szefowi że dzieki niemu mają wyroki w zawieszeniu i będą musieli wypłacać odszkodowania z własnych kieszeni

Ppp
@LUZAK

Czasy się zmieniły, jaki sens jest się tłuc pół dnia skoro wszystko można załatwić przez internet? Podróż kosztuje i często bywa meczaca, porozmawiać można na Skypie i w domu na spokojnie można sobie przeczytać dokumenty do podpisania a nawet doradzić się kogoś zaufanego. Lepiej skupić się na treści dokumentów i dobrze zapoznać się z umową aby potem się nie zdziwić jak coś się nie zgadza bo na konto liczy się to co się podpisało własnym imieniem i nazwiskiem.

TNT
@Adrianna

Wszystko co tutaj napisałeś się zgadza w 100% Polska umowa śmiech na sali a jak się coś stanie to nikt nie pomoże mają cię w du.ie o czy się tylko kolejny zwerbowany Jeleń

xyz

SAŁATKI W ALBERSTHOFEN - FAJNIE BYŁO W ZESZŁYM ROKU. W TYM MAM ZAMIAR JECHAĆ ZNOWU.

Zostaw merytoryczną opinię o PHU DAKO Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PHU DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 14 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHU DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PHU DAKO Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PHU DAKO Sp. z o.o.