Opinie o PHU DAKO Sp. z o.o.

Pawlos

Ja na Daklo nic złego nie powiem. Idzie sie dogadac o wszytsko i zarobić poprządne pieniądze a nie jakies okruchy co mi tu dawali w Polsce.

użytkownik zarejestrowany

Widziałam w ostatniej ofercie pracę dla kobiet w Niemczech. Czy może ktoś napisać kilka informacji o jaką pracę chodzi? Czy przy wyjeździe trzeba znać język niemiecki, może wystarczy dobry angielski? Jakie warunki mieszkaniowe zapewnia Dako? Z góry dzięki

praca w biuro Dako

Witam. A czy ktoś by mógl napisać jak wygląda praca w biurze w Gliwicach? Warunki finansowe, umowa, mobbing? Będe wdzięczna za jakieś informacje.

kasa
@praca w biuro Dako 5 dni temu

Umowa na najnisza krajową. Ale reszta w kopercie. Płaca (częśc na konto a reszta do ręki bez podatku) wynosi 2500 netto dla każdego nowo przyjetego (jak bedziesz się a jak ktoś znajdzie firmy to ma jeszcze fajną premię. Często się zostaje dłużej. Kierownicy są naciskani na wyniki przez "góre" w centrali na Wojciecha wiec jest lekki mobbing. Umowa przez 3 miesiace śmieciowa. Jak chcesz wolny dzień dzielą liczbę dni pracy w danym miesiącu przez wypłatę i o tyle masz kasę pomniejszoną. Ludzie sa super, kierownicy róznie.Cos jeszcze chcesz wiedziec?

tadek

witam czy pracował ktos przy pokowaniu czesci metalowych w niemczech w riesa przez ta firme? jakie sa warunki jakie zarobki czy ktos cos wie?

tadek

Witam czy ktos pracował w firmie PHU DAKO przy pakowaniu części metalowych w miejscowości Riesa.?Czy mozecie mi cos powiedzieć na temat firmy zarobków i warunków ?

użytkownik zarejestrowany

Dako to fajna firma i widać jak właściciel ja rozwija!!!

Cichy

Witam wyjeżdżam teraz w niedziele do pracy na wózki widłowe do miasta Neuburg pracował ktoś może tam na magazynie i jakie warunki mieszkaniowe pozdrawiam

Dako Ptako

Zbijanie palet w Hamburg to ciężka praca ? Chcemy jechać w 10 ale nie chcemy być niewolnikami Pozdrawiam

użytkownik zarejestrowany

@Wiesiek różni ludzi trafiają się tak naprawdę wszędzie - o w pracy w Polsce i poza jej granicami. W każdym razie pewność wypłaty to jest jeden z najważniejszych aspektów wyjazdu za granice. Jak długo już pracujesz dla PHU DAKO? Ciekawi mnie, z jak długiej perspektywy oceniasz tego pracodawcę.

Wiesiek
@Weronika 2 tygodnie temu

Co racja to racja. Idiotów nie brakuje i wszędzie sie taki jeden z drugim trafi co błaznuje. W Dako robię kilka miesięcy juz i dalej bede pracowac jak beda mieli dla mnie robote. Teraz na dwa tygodnie zjechalem ale wracam. Jestem teraz na wolnym a nie musze martwic sie o pieniadze i to jest dobre.

Aneta
użytkownik zarejestrowany

Czy może ktoś napisać coś więcej o pracy przy pakowaniu kosmetyków? Czy przy tym można w miarę dobrze zarobić? Jakie warunki mieszkaniowe gwarantują?

Seba0722

Witam dostalem oferte pracy przy pakowaniu czesci samochodowych w berlinie czy mogl by ktos napisac cos wiecej o tej pracy i warunkach mieszkaniowych?

Alan

Jak jest z Pitem i rozliczeniami po pracy w Dako ? Podpisuje się umowe niemiecką po cichu ? Pozdrawiam

Wiesiek

Dako jest ok. Ludzie czasami idioci, ale praca wporządku. Wyplacaja tyle pieniedzy ile maja takze ok.

mateuszs1994

A ktoś jedzie na inwentaryzacje 5 października? mateuszs116@interia.eu

użytkownik zarejestrowany

Ja mam dobre zdanie o współpracy z Dako i polecam!

ed

a na magazynie z oponami w hamburgu ktoś pracował albo jedzie

były

faktycznie skurczysyny robią przekręty podatkowe pracowałem 2 lata temu naszczęście tylko miesiąc i tak jak tu piszą okazuje się że podatek niemiecki nie płacą przysyłają pit 11 tylko z polskim podatkiem a teraz Niemcy mnie ścigają przez us w Polsce, właśnie dostałem wezwanie i wyjaśniam to ale czytam teraz to wszystko i wychodzi jedna teoria dają do podpisania umowę po cichu niemiecką i twój podatek co w Niemczech mają zapłacić biorą do siebie a ja teraz muszę dopłacić masakra przecież to prokuratura powinna się tym zająć, ci wszyscy co piszą że pracują i nie narzekają, to ostrzegam ja też nie narzekałem bo myślałem że wszystko git ale teraz dopiero wszystko wychodzi po paru latach, pewnie będziecie mieli tak samo skoro już tu wcześniej ludzie pisali, że trzeba dopłacać do pita

olaf

Czy ktoś pracował w Trierweiler w sklepie internetowym? Potrzebuje opinii na ten temat

wkurzony

Ta firma to tragedia . Jedziesz do pracy , na miejscu okazuje się , że mieszkanie nie jest zdatne do mieszkania , a na fabryce się od ciebie dowiadują , że przyjechałeś do pracy bo są dopiero po wstępnych rozmowach z agencja . Kurier z karta na która ma być wpalacona reszta wypłaty ma opóźnienia i nie jesteś nawet w stanie sprawdzić stanu konta ile wynagrodzenia otrzymałeś . Pobierane rożnego rodzaju prowizje przez agencje o których dowiadujesz się po fakcie . Dzwoniąc z jakimkolwiek problemem usłyszysz , że oni nic z tym zrobić nie mogą , ze masz sobie radzić sam po czym straszą cie adwokatem o niewywiązanie się z umowy . Malo tego nie masz zapewnionych standardów pracy , dojazd do Niemiec na twój koszt g( w innych agencjach odejmują ci z pierwszej wypłaty ) strój roboczy oraz innego rodzaju sprzęty potrzebne w pracy musisz mieć ze sobą ( czy to nie agencja powinna ci zapewnić odpowiednie warunki do pracy ? ) Dojazd na własna rękę i na swój koszt bo mieszkanie załatwione jest 15 km od miejsca pracy . Dozorca na tym mieszkaniu wchodzi podczas nieobecności lokatora przegląda szafki , podczas nieobecności lokatorów którzy są w pracy z mieszkania giną rzeczy i pieniądze a dozorca ma jedynie całodobowy dostęp do mieszkania . Jakiekolwiek zniszczenia dzielone są na wszystkich pracowników a nie tylko na osobę odpowiedzialna za to co nie powinno być problem gdyż na miejscu dozorca jest po kilka razy dziennie w mieszkaniu i kontroluje cala sytuacje nadużywając swoich obowiązków . Ogólnie agencja kwalifikuje się do zgłoszenia jej do PIP-u . Więcej strat niż zysków a do tego stresu co nie miara . Nie polecam jest masa innych agencji która zapewni odpowiednie warunki i przede wszystkim zarobisz a nie stracisz

Renata76
@wkurzony 3 tygodnie temu

A w jakim regionie Pan pracował?

jestOKEJ
@wkurzony 3 tygodnie temu

Stary od trazu widac, że ktoś ci chyba płaci za pisanie tego! Dojazd z mieszkania do pracy masz załatwiony i bezpłatny. I to jeszcze jak jestes kierowcom i wozisz innych to masz wiecej kasy do wyplaty. Można na tym spoko wyjsc jak masz auto, nawet dziadowskie bo nie wymagaja zebys mial limuzyne. A z tymi ciuchami roboczymi to o co ci chodzi? Jak robilem na magazynach na Holandii to tez juz musielismy miec stalkapy ze soba po przyjezdzie i nikt ci za to nie placil. Ale to niewielkie koszty w porównaniu z tym co potem zarobisz. Zwraca sie i jest jeszcze wiecej po wyplacie takze spoko.

KARO

Różne są opinie, ale ja Dako jestrem wdzięczna. U mnie w mieście jest ciężko z pracą. To znaczy jest praca, ale byle jaka i za tak marne pieniądze, że i tak trzebaby szukac jeszcze jednej zeby się utrzymac. W Dako pracowałam ponad cztery miesiące. Powiedziałąm sobie, że wyjade na przetrzymanie. I tak bylo. Nazbieralam fajnej kasy i moglam juz na spokojnie i bez cisnienia poszukac czegos u mnie. Warunki nie byly jak w super hotelu z ilomas tam gwiazdkami, ale my z dziewczynami dbalysmy o porzadek i naprawde nie bylo zle. I bylo w czym ugotowac i na czym zjesc. Ja tam Dako polecam, bo przeciez wszytskim nam tak naprawde chodzi o pieniadze, a z tym oni nie oszukuja!

kinder

W niektórych pracach jest limit wieku o którym nie ma słowa w ogłoszeniach. Po telefonie do agencji w sprawie pracy "pakowacz" dowiedziałem się ze jestem za stary. Podobno niemieckie firmy narzucają limit wieku. A na pytanie dlaczego nie ma tej informacji w ogłoszeniu dostałem odpowiedź: "nie wiem, ja tych ogłoszeń nie zamieszczam". Porażka.

mat
@kinder 22.09.2017, 23:33

a ile masz?

dziadek
@mat 23.09.2017, 16:32
a ile masz?

63 skonczone wiosną,

do achtung

Nie ma sensu. Szkoda czasu. Przeczytaj tą wypowiedz. Możesz tylko narobić sobie problemów bo szef pozna twoje dane i biada Ci. Wrzuce cytat: do rozsądnie myślącego 2017-09-01 19:00 @Rozsądnie myślący - 2017-08-31 15:16 Bo w Gliwicach mówi się głośno, że pan właściciel Dako to człowiek, który ma "władzę" ponad urzędami. Myślisz, że nie było zgłoszeń zwolnionych osób z biur np. do Urzędu Skarbowego z informacjami o kopertach wręczanych w biurze? Że niby na konto jest wpłącona najniższa krajowa, a reszta jak przed 20 laty w kopercie. Były takie zgłoszenia. Wiele osób zgłaszało. I co? I żadnych zmian, żadnych kontroli, żadnych problemów dla Dako. Są ludzie, z którymi lepiej nie zaczynać.

Aga

Mam zamiar wysłać cv do pracy przy piernikach,jeśli jakaś dziewczyna już miała kontakt z tą firmą albo jedzie do pracy to niech napisze do mnie wiadomość : niemasensuu@gmail.com ,jak to się mówi,razem raźniej :)

Lusia
@Aga 21.09.2017, 20:06

Ja jadę do pracy przy piernika pierwszy raz elusia57@wp.pl

Cis1906

Byłem całe wakacje z DAKO w Magdeburgu przy sprzątaniu magazynów w EDECE praca 10/10 tak jak mi powiedziano tak było mieszkalismy we 3 i mieszkanie rowniez 10/10 w samym centrum, koordynatorzy spokojni normalnie szło się dogadać, więc osobiscie polecam agencję

użytkownik zarejestrowany

@ja widzę, że po raz kolejny podkreślasz słabą sytuacje mieszkaniową - możesz w takim razie napisać na jej temat coś więcej? Jest szansa znalezienia mieszkania na własną rękę? Często to jest właśnie rozwiazanie, kiedy kwatera zapewniona przez PHU DAKO nas nie zadowala.

zdziwiona renata
@Renata76 3 tygodnie temu
A mówią że zakwaterowanie oni pokrywają. To jak to jest?

To odpowiedź na pytanie czy w dako jest szansa żeby samemu wynająć mieszkanie i czy dako za to płaci. Poczytaj komentarze bo chyba nie czytasz i się dziwisz.

Stefan
@Zibi 3 tygodnie temu
No bo przecież płacą. Za mieszkanie nic się nie płaci masz za darmo zakwaterowanie i cię wożą do roboty. Także cała kaska z wy...

I srodki antykoncepcyjne bo jak na mieszkaniu mieszkaja w jednym pokoju kobiety a w drugim mężczyzni to się qrestwo szerzy.

Joła

Witam mam zamiar wyjechać z DACO jutro w niedzieę do pracy przy pakowaniu części samochodowych w Ulzburgu proszę o uczciwą opinię w sprawie tej pracy jakie warunki mieszkaniowe i płacowe czy na czas wypłacają bo przez tą Firmę DACO jadę pierwszy raz i tak naprawdę nic nie można być pewnym przy tej umowie na 1/2 etatu drobnymi na pl konto , kartą w BPH na której z tego co widzę nie wiesz ile do końca masz kasy jak to się wszstko odbywa nie wiem nie rozumię kwestii chorobowego pierwszy raz zpotykam się z taką umową i warunkami w niej zawartymi pomużcie czy napisze mi ktoś kto pracuje w Ulzburgu na mieszkaniu przy Heidekoppel 27 proszę o odpoedz jak najszybciej podaj nr tel lub ja podam to uczciwie porozmawiamy ps,Joła

jan
@Joła 16.09.2017, 10:39

witam i jak jest na tych częściach samochodowych ( usunięte przez administratora )

Nowa

ja
@Ciekawa 18.09.2017, 14:41
Witam ja też dpstalam oferte na pierniki wiesz może jak to faktycznie wygląda;;)

czy to firma na L i czy pieriniki saw monachiium? Ja byłam w monachium. Jeśli to Monachium to mieskzanie było tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lusia
@Nowa 15.09.2017, 02:21
Mam jechać w przyszłym tygodniu do firmy z ppiernikami opłaca się ? Był ktoś ? Jakie warunki są mieszkania,?...

Ja tez mam jechać do pierników kolo Monachium

szukajacy

Dziękuje Bardzo za opinie,Za takie warunki niech sobie szukają kolorowych może na 1 dzień przyjdą. A nawiązując do tematu pracy,poleci ktoś jakąś agencje do Pracy za granicą? Pracy sie nie boje i nie wymyślam Byle tylko warunki do spania były wporządku. Dziekuje i Pozdrawiam

Paweł
użytkownik zarejestrowany

Jeśli firma ma kontrakt za granicą to deleguje pracowników, o co chodzi?

Sosnowiec rulez
@Paweł 14.09.2017, 08:12
Jeśli firma ma kontrakt za granicą to deleguje pracowników, o co chodzi?

Tyś jest z Sosnowca chyba? To richtig robisz za granicą. W Gleiwitz!

romek

Witam,Interesuje mnie kilka ofert z tej firmy,jest tylko jedno ale.Czy to jest normalne że wyjeżdżamy do Niemiec a na umowie jest miejsce pracy gliwice ?Dzięki za odp

pracowity
@pracownik 13.09.2017, 11:51
Jesteś delegowany do pracy w Niemczech. Miej na uwadze, że urlop jest bezpłatny, chorobowe również. Jeśli będzie to dłuższa cho...

Jak już chcesz tak niby wszytsko mówić jak jest to dlaczego nie wpomniszx, że w euro dostajesz na miesiac tyle wypłaty ile w Polsce nie zobaczylbys przez rok, ze nic nie placisz za mieszkanie wiec mozesz uzbierac jeszcze wiecej kasy i nie musisz nic sam szukac, bo oni juz ci zalatwiaja nocleg. Znajduja prace nawet jak ktos nie potrafi niemieckiego. Tu w kraju masz [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] z tego zycia i z kasy, taka prawda. Nawet jesli sa jakies rzeczy co moga innym nie pasowac to ja sie nie bede czepiac. Tam sie jedzie robic, a nie urlopowac.

Helmut
@wuwuw 14.09.2017, 08:25
Chorobowe jest płatne. Płatne od połówki etatu. Pierwsze słyszę, że można kogoś zwolnić będąc na L4......

A niby po co podpisujesz przed wyjazdem kartkę o swoim rozwiązaniu umowy? Bo właśnie po to, że firma DAKO sie zabezpiecza, że nim podeslesz L4 to już będziesz zwolniony. Tłumaczenie w firmie- podpisał pan oświadczenie o zwolnieniu z pracy------------ nim pan poszedł do lekarza. Proszę L4 wysłać do ZUS bo u nas już pan nie pracuje. W ostatni dzień po pracy zwolnił się pan. No i wuwu teraz już wiesz. Poczytaj wpis bo tam tez jest to opisane: Michał 2017-08-29 17:18

Paulinian
użytkownik zarejestrowany

Dla bardzo chcących dopiec Dako zawsze znajdzie się powód ale uważam , że to nie o to powinno chodzić żeby szukać wpadek. To jest tylko praca i jakieś wpadki zdarzają się, trzeba je naprawić i dalej pracować!!

Jorg
@Paulinian 10.09.2017, 12:50

Mosz Recht. Nawet w wadach i łamaniu podstawowych przepisów trza ino godać jaki to Erfolg arbajtać w Dako.

NIKITA

Hej ludziska! Niektórzy przeginają już z tym obrażaniem Dako. Robią z tego jakiś obóz pracy, a to nie tak. Pracowałam już w trzech firmach. Praca była różna raz pakowanie, raz pralnia. Za każdym razem jednak dostałam tyle pieniędzy ile powiedziała mi koordynatorka. Tu nie mogę nic narzekać. I na czas i kwota odpowiednia. Da się zarobić naprawdę.

Xxx

polecam
@Xxx 06.09.2017, 19:56
Cześć. Chciałabym wyjechać do pakowania perfum w De z tej firmy. Czy ktoś z Polek/ Polaków już tam jest?...

Jec bo jest super lekka praca idealne mieszkanie i najlepsza ekipa na swiecie. Po tygodniu mozna podwyrzszyc se wypłate bo biuro Dako dało nam po 1 euro netto na godz wiecej i jest duzo nadgodzin.

Marta

Witam, z firmy DAKO wyjeżdżam już drugi raz do pracy na terenie Niemiec i jestem bardzo zadowolona. Wypłata jest zawsze na czas i zawsze się wszystko zgadza. Z zakwaterowaniem nigdy nie ma problemu. Coraz więcej moich znajomych podjęło pracę na terenie Niemiec i też sobie chwalą tak , wiec nic tylko pracować. Jeżeli zastanawiacie się nad podjęciem pracy przez agencję DAKO to nie zastanawiajcie się bo na pewno będziecie zadowoleni :). Polecam !!!

rita
@Marta 06.09.2017, 14:28

Pozdrowienia dla "martusi" z Wojciecha. ;-0000000

Tomaszol

Co wy z tymi umowami?! Skoro jedziemy do roboty do Niemiec i tak robimy to wszytsko jest zgodnie zprawem. Niemcy by już tam nie przepuścili z tą swoją niemiecką precyzją nie? U mnie w starej robocie to się dopiero działy cuda! W DAKO to jest miód malina!

użytkownik zarejestrowany

@Rozsądnie myślący to niestety normalny stan rzeczy, że w sieci znajduje się więcej negatywnych niż pozytywnych komentarzy. Głównie dlatego, że kiedy ktoś jest zadowolony, to nie ma "nawyku", czy też ogólnej tendencji w Polsce do dzielenia się tym ze światem.

Pamela
użytkownik zarejestrowany

Może niesłusznie tak oskarżacie firmę. Prowadząc działalność wiedzą co im wolno a co nie. Może jesteśmy zbyt nieufni i wszędzie widzimy coś złego ale niesłusznie!

:-)
@Pamela 05.09.2017, 10:14

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. :-) Łamanie prawa, pieniądze w biurach płacone pod stołem (bez podatku), przerwa 30 min na którą nie można wyjść (czyli codziennie gratis pracuje się pół godz dłużej!!!!!) i inne wszelkie sprawy wyżej opisane to faktycznie niesłuszne widzenie czegoś złego. A ten biedny Józef (popiersie J. P.) w gabinecie szefa patrzy na to wszystko i w grobie się przewraca... Oj Pamela... popukaj się po głowie. :-)

Szukampracy

Witam,ogolem mam pytanie proste,oplaca sie jechac czy nie?mam teraz wyjazd z siostra od 10 pazdziernika bo pracowała juz w tej inwentaryzacji.ale z innego biura.Mowi ze nawet byla zadowolona,tak czytam wasze opinie i duzo negatywów a wy jak sądzicie?na 3 miesiace wyjazd :)W sumie fajnie bo więcej sie zarobi niz w tym kraju i chociaz się coś odlozy :)

Rozsądnie myślący

Nie rozumiem czegoś tutaj! Wszyscy tutaj piszecie że tak zle ,i tak nie dobrze!! To dlaczego z tym pseudo biurem i pseudo biuralistami siedzących w tym biurze nie zrobicie porządku? Jest dużo różnych rozwiązań żeby to załatwić, od drogi prawnej po drogę (karę wymierz sam w ostateczności tak jak to robią panie i panowie w tym biurze). Zadzwońcie do Ministerstwa Pracy i przedstawcie te kwestie wszystkie które macie nagrane, sfotografowane bierzcie świadków i sprawa gotowa. A druga rzecz ,to ludzka naiwność jest! Bo jeżeli czyta się na 100 komentarzy 55% negatywnych albo i wiecej to po co korzystacie z takiego partackiego,niekompetentnego ,cwaniackiego biura pracy tymczasowej?! Zastanówcie się ludzie dwa razy zanim zrobicie zle! Pozdrawiam wszystkich i uważajcie na siebie. Pozdrawiam

do rozsądnie myślącego
@Rozsądnie myślący 31.08.2017, 15:16

Michał

Zdjęcia z umowy i wszystkich kartek jakie trzeba wypełnić i podpisać mam na mailu.

Michał

Zmiana jest taka ze za drogo im płacić składki od całego etatu i obecnie umowa jest już tylko na 1/2 etatu. Ja jeszcze byłem na cały etat.

Michał

Tak Weroniko byłem z Dako w Niemcach. Z dako oficjalnie podpisałem POLSKA UMOWE na cały etat za najnizszą krajową. Trwa od 1 dnia pracy w Niemczech do ostatniego dnia pracy. Nie ma urlopu płatnego. Podpisuje sie też NIEMIECKA UMOWĘ ale to jest niby tajemnica. W biurze dają do wypełnienia wiele kartek, jest tego dużo.Ze mną była żona i ona to pisała. Tam są po polsku takie kartki jak kwestionariusz osobowy (imie nazwisko, ostania szkoła ostatnia praca, zgoda na karte ekuz, pesel, gdzie w Polsce należysz do urzędu skarbowego, dzieci, oświadczenie że mieszkasz (podasz adres) i że jeździsz do pracy do Gliwic na Wojciecha, informacja dla osób o ograniczonym obowiązku podatkowym dotycząca obowiązku rozliczenia się przed urzędem skarbowym w Niemczech (info że jeśli zarobi się powyżej 10.200 euro trzeba w Niemcach złozyć tam w urzędzie skarbowym deklaracje podatkową. Niby czemu jak masz niby tylko polską umowę?). W tych kartkach jest tez prośba o urlop bezpłatny masz podpisać - tłumaczenie w biurze że jak bedę chcieł urlop to już podpisana kartka bedzie czekać, ale to jest też wykorzystane , ze jak w Polsce jest dzień pracy, a w Niemczech wtedy jest święto i jest wolny dzień to ta kartka jest jako że nie ma mnie w pracy.Jest też kartka o zakończeniu pracy w Dako i podpisuje się ją. Pani mówila że to dla mojej wygody bo jak wrócę do kraju to nie bedę musiał jechać do biura Dako żeby ją podpisać (pierdu pierdu). Jest to zabezpieczenie dla biura, żebyś nie poszedł na L4. Od razu wpiszą datę zakończenia pracy i firma nie będzie miała odpowiedzialności jakbyś chciał pochorować i brać pieniądze. Jaki jest jeszcze powod nie wiem. Jest też kartka po niemiecku tylko nie pamietam jaka strona (4 czy 6) bo nie zrobiłem zdjęcia (zrobiłem ale zamazane troche) bo pani nad nami stała. Pisze na niej po niemiecku i trzeba ją tylko podpisać. To jest właśnie ta umowa niemiecka. Tylko jedna kartka jest z tej umowy (a nie 4 czy 6 kartek po niemiecku) i jak podpisałem pani z biura od razu przechodzi do kolejnej kartki. Wyjeżdżając do Niemiec podpisuje się w Dako umowę niemiecką, ale wszyscy w biurze jej zaprzeczają! Nie wiem po co i czemu ma to służyć. Jak się podpisze wszystkie dokumenty i to wypełni to od razu idzie się do lekarza. Dako płaci za badanie lakarskie. Wróciłem od lekarza. Dostałem kartkę z adresem gdzie w Niemcach bedę mieszkać i dostałem polską umowę na najniższą krajową na cały etat. Jest POLSKA UMOWA. Jest też NIEMIECKA UMOWA ale o niej nikt nic nie powie. A jak w biurze zapytasz to nie pojedziesz. Biura Dako między soba mają kontakt i z żadnym z nich już nie wyjedziesz. Chcesz wyjechać i zarobić- jedź, płacą bardzo uczciwie i w terminie ale nie zadaj pytań o niemicką umowę bo nie pojedziesz.

użytkownik zarejestrowany

@Michał wyjeżdżałeś już kiedyś z PHU DAKO Sp. z o.o.? Interesuje mnie kwestia umowy, o której piszesz. W ofertach pracy, obiecują umowę o pracę - więc mam rozumieć, że jest to umowa polska, a nie np. niemiecka? Jeśli możesz to doprecyzować, to wyjeżdżający mogliby być Ci wdzięczni.

Nowy

Witam mam pytanie do ludzi co pracują przez tą firmę czy firma wam mówiła coś na temat że są potrzebne 2 konta bankowe jedno w pl a drugie w De. Bo ja osobiście się 1 raz z tym spotkałem żeby mieć 2 konta i żeby wypłata była dzielona na 2 części jakieś 700 zł będzie przelewie na pl konto a reszta na de w euro

cnc
@Sjssn 21.09.2017, 20:05
Polska umowa. Urlopy nie są płatne, żadne wolne nie płatne. Za pokój dużo kasy. Kilka osób w mieszkaniu małym. Praca łatwa. Pon...

900 € za pracę w Niemczech? Wstydu nie macie by za ten ochłap pracować? U nas w Polsce Ukraincy tyle mają jak robią po 12 godzin!

Anty Dako
@Sjssn 21.09.2017, 20:05

Prawda jest taka że dako jest źle a dobre opinie piszą tylko pracownicy to biurze. Nie ma żadnej opieki. Gdy już wyjedziesz mają cię gdzieś. Mieszkasz na melinie z 6 osobami. Gdy zadajesz więcej pytań nie wyjedziesz bo robią przekręty i możesz im narobić problemu. Odradzam ! Nie wybieraj tej agencji. Podpisujesz również niemiecka umowę więc po paru latach będziesz musiał płacić podatki

Karo

Cześć chcę wyjechać do pracy w De , ale po waszych komentarzach mam obawy czy przez tą agencję warto jechać do Niemiec pojawiła się taka oferta co myślicie ? daję link https://www.pracujwunii.pl/oferty-pracy/magazynier/74718/

@Karo 28.08.2017, 19:22

Jeśli jest przynajmniej 7 Euro netto za godz pracy to jedź. Jeźli beda chcieli dać 6.5 euro to siedz w domu.Zapytaj o mieszkanie jak daleko od pracy ile osob na pokoj czy kuchnia wyposarzona i czy jest pralka bo bedziesz musiał chodzić po pralniach i w h.j stracisz pieniędzy. O niemeicka umowe nie pytaj bo i tak powiedzą że jej nie ma. A jak będziesz za duzo pytać to nie pojedziesz na ofertę bo uznaja ze jestes roszczenowiy i w dako na stale zostaniesz skreślony. Jedz jakbys nie wiedział ze podpisujesz niemeicką umowę i wiedz że za wolny dzień nie dostaniesz ani grosza bo za urlop sie nie płaci.To ci nie należy się.

jebać

ludzie przestańcie pisać bzdury tylko piszecie prawdę dako daje pół etatu ,umowa polska ,nie ma niemieckiego ubezpieczenia , nie ma płatnego urlopu a co najlepsze rozliczenie z pitu masakra :) dziekuje i do widzenia

Nie przyjeżdżajcie do pracy z częściami samochodowymi w Berlinie! Firma AutoDoc to wielki syf, a właścicielem tego bałaganu jest Rosjanin. Na zakładzie nie przestrzega się podstawowych zasad BHP, pracownicy pracują tam w klapkach! Azjata jest jednym z kilku kierowników hali, gdzie panuje wyścig szczurów... a ukraincy i ruscy zachowują się jak małpy w cyrku, gdy muszą się wspinać po regałach po daną część. Wszystko odbywa się w szybkim tempie - jak nie zapier... po regałach, to wypier... w taki sposób 10 osób zostało zwolnionych po 2 tygodniach pracy. Poza tym firma oszukuje pracowników, nie wyplacając pieniędzy za pierwsze 3 dni pracy - okres próbny i ch#j! Ten projekt na szczęście już się kończy. Nie dajcie się nabrać w Dako, bo wrócicie po 3 dniach z niczym!

@NOWY 16.09.2017, 08:32
Cześć ja jadę też do pracy pakowanie części do sam ale do Ulzburga wiesz coś na temat tamtejszych warunków z mieszkaniem i jak...

kiedy jedziesz?

DAKO
@gosc 05.09.2017, 19:34
to nie sa oskarzenia ale fakty.

LUDZIE JAK POTRAFICIE COS WIECEJ NIZ PAKOWAC TOWAR TO DAJCIE SE SE SPOKOJ Z TA FIRMA

Ernest

Dlaczego to ze podpisujemy niemecką umowe przed wyjazdem do Niemiec do pracy jest tajemnicą? O co chodzi? Czy ktoś wie i może mi to wytłumaczyć? Czy np dzięki temu ze my niby nie wiemy że podpisaliśmy neimeicką umowę Dako ma jakieś zwroty podatku z Niemiec za nas?

niemiecka umowa?
@Ernest 26.08.2017, 15:48

No właśnie tyle pan z biur z gliwic siedzi i sledzi wpisy o dako to może by tak napisały odpowiedzi na te pytania bo to ważne.

Zostaw opinię o PHU DAKO Sp. z o.o. - Gliwice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PHU DAKO Sp. z o.o.