Formel D Polska Sp. z o.o.

Opinie o Formel D Polska Sp. z o.o.

nijaki

Zaproponowali 12 brutto na jakości ile to wyjdzie netto . Nie jestem studentem.

ad
@nijaki

Przy opłacaniu dodatkowego chorobowego które jest dobrowolne stawka netto wychodzi około 8,70 na rękę , bez dobrowolnej składki chorobowej 8,90

T

Firma Formel D jest beznadziejna a team liderzy są również beznadziejni. Obiecuja umowy, których nie ma. Traktuja pracowników jak maszyny i śmieci. Firma jest niekompetentna i nikomu jej nie polecam.

@T

No kurde, to na maile jak muszę coś załatwić to mi duchy odpisują! Albo mam halucynacje.

nienormalnana

Na początek umowa zlecenie a potem prosisz sie jak pies o umowe o prace ktora dostajesz najwczesniej po przepracowanych trzech miesiacach.....idzcie sobie do innej firmy. Siedziba firmy w Gliwicach a formely wszedzie porozwalane po miastach jak cos chcesz załatwiac to ciągle listownie wszystko....nic na miejscu pracy się nie dowiesz a mailowo czy listownie to ch....za listy nikt ci nie zwroci.

kotek

Ludzie bo dajecie się oszukiwać.Przykład pracowników Opla w Gliwicach... W przypadku umowy zlecenia, zleceniobiorca nie powinien być zobowiązany do świadczenia usług w siedzibie pracodawcy, na udostępnionym stanowisku pracy, ani w godzinach pracy przez niego wyznaczonych. Dlatego w postępowaniu o stwierdzenie istnienia stosunku pracy, Sąd Najwyższy jako dowód przemawiający za istnieniem stosunku pracy uznał m.in. podpisywanie przez zleceniobiorcę listy obecności. Z tego co wiem pracownicy podpisują godzinówki i wyznaczane mają godziny pracy(jeśli ktoś mi coś zleca to sam decyduję kiedy to zrobię) więc nie mogą pracować na zleceniu tylko na umowie o pracę. Kolejny przykład... W zakresie wynagrodzenia Sąd Najwyższy badał, m.in. czy zleceniobiorca wystawiał rachunki w związku z zawartymi umowami zlecenia, czy też wynagrodzenie było mu wypłacane na zasadach dotyczących pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Czy któryś z pracowników FormelD wystawia rachunki dla dla Formela? Kolejny przykład... Cechą charakterystyczną umowy o pracę jest zapewnienie środków pracy przez pracodawcę. Mogą być to przykładowo: narzędzia np. komputer, materiału, czy telefon służbowy, odzież ochrona. Natomiast w przypadku zleceniobiorców zapewnienie środków pracy powinno leżeć po ich stronie. Pytanie zatem czy FormelD ubrał was od podstaw i zapewnił środki do wykonywania pracy?Na pewno tak więc nie możecie pracować na zleceniu. Przykłady można mnożyć ale ja odsyłam do art.22kp. Podsumowanie. Sądy pracy orzekają najczęściej według zasady „dla dobra pracownika”. Dlatego tak istotne jest zawarcie takiej umowy zlecenia i skonstruowanie jej postanowień, tak, aby w przypadku postępowania o ustalenie stosunku pracy można było udowodnić, iż ta konkretna umowa nie spełnia warunków uznania jej za umowę o pracę, zgodnie z art. 22 k.p.

Nie

Nie

Eddie

Tak, tylko, że płacą odkąd zamkniesz drzwi od domu (czas dojazdu) i do momentu jak zamkniesz za drzwi z domu za sobą, a nie tylko za godziny pracy i 0,85gr od kilometra. Więc masz za paliwo i ewentualne naprawy.

daveboo

Inżynierów szukają ale jeździsz własnym samochodem, ja dziękuje za taki układ. Ta firma raczej robi dużo aby wyciągnąć od pracownika a nie dać nic od siebie. Nie daj się nabrać - obiecują dużo ale to tylko obiecanki.

aferazehej
@daveboo

Za kilometry przejechane wlasnym samochodem sa zwracane koszty zgodnie z stawka Państwową 83gr/km. Pajacu.

okruszek

Jestem pracownikiem Formel D. Atmosfera u nas między pracownikami jest fajna z liderami też. Ale szczerze? lepiej sobie znajdźcie inną firmę bo tu niskie zarobki żadnych podwyżek.....bida bida bida! pracuję cztery miesiące.

Czarnaa
@okruszek

Bida nie masz podwyzki bo nie sa zadowoleni z ciebie. Ja podwyzkę dostałam po 2 miesiącach a umowę o pracę po 4 ha

Lemor
@Czarnaa

Masz rację. Firma jest fajna bo ludzie są fajni. Zawsze tak jest że atmosfera sprzyja chęci do pracy a na efekty nie trzeba czekać. Szef widzi i wie że trzeba to wynagrodzić.

lumek

@boja coz wcale mnie to nie dziwi- zachowanie tej firmy jest przez wiele prawdziwych osob tutaj opisywane. Ci ktorzy pisza jaka to nie jest przyjemna atmosfera to wlasnie ci wspaniali szefowie ktorzy uwierz od wielkiego dzwonu sie pojawiaja i - naprawde nie naprawcuja sie wiec dl anich praca super. Nieprofesjonalne podjescie tej firmy i traktowanie ludzi jak smieci z ktorych robi sie idiotow ze niby umowa bedzie. Standard. Odpusc sobie bo widac od razu na poczatku z kim masz pracowac.

wiktoriahaha
@lumek

Przemysłowa 1 Na Srg

Prototypi Automobili
@wiktoriahaha

Hey, ja pracuje w Formel D w Wolfsburg i nie mam nic negatywnego do powiedzenia, ten Projekt gdzie jestem jest wyjątkowy i jedyny w Europie. a co do pracy to współpracownicy w tym całym są bardzo spoko.najważniejsza jest prawidłowa komunikacja z ludzmi także z Pm i Td.

boja

witajcie jest ogłoszenie z Bolesławca,ze firma szuka ludzi,podany tylko nr telefonu,jak dzwonię podaje,że nie ma miejsca w skrzynce. W ogłoszeniu jest tez napisane,że wszelkie informacje na miejscu-no i super-tylko gdzie? szukam firmy,danych adresowych czy jakiegokolwiek opisu firmy i wyskakuja tylko ogloszenia o pracę.Gdzie u licha na terenie Boleslawca ta firma ma siedzibę?

kasia992
@boja

Cześć, Ja pracowałam w firmie Formel D . Siedziba mieści się w Gliwicach, jeżeli interesuje Cię praca w Bolesławcu wyślij swoje Cv na podany adres e-mail.

obecny

Do szefa mam kierować?Niby czemu do szefa skoro obiecywali na rozmowie że umowa będzie.Mam się prosić?Trochę to kiepskie.

obecny

Jestem na umowie zlecenie.Jeśli nie dostanę w styczniu umowy o pracę to odchodzę

@obecny

Tak, ale w Polsce ciężej zarobić, ja teraz dostałem 1800 zł miałem chyba z 8 nadgodzin, plus dojazdy 1000 zł. Łącznie 2800. Wkurzają trochę telefony, typu "za godzine bądź tu i tu" albo rzucanie po zmianach. Ale mnie to odpowiada, nie lubię monotoni, a lubię zmiany.

chromowana

Pieprzycie.....byłam na umowie zlecenia teraz przeszlam na umowe o prace bo chcialam zarobki nie sa zle za 8 godzin pracy jedna sobote 1700. Można sobie dorobic weekendami czy robiąc dwunastki. Praca lekka atmosfera fajna ludzie spoko i szefostwo tez sie normalne trafilo liderzy tak samo. Polecam smialo.

rozczarowany

Zero profesjonalizmu w rekrutacji - brak odpowiedzi na pytania dot. oferty, brak wiedzy o ofercie i czymkolwiek. A co do pracy u nich to taka sama sytuacja - po 30 min od nie odebranego telefonu okazuje sie że oferta już nie aktualna - co już kogoś zatrudnili?! (skoro dzwonią dopiero zapisać na rozmowę kwal.?!) Jeśli tak traktują kandydatów do pracy to 100 razy bym sie zastanowił czy "dobrze" zrekrutują dla mojej firmy. Rozczarowanie!!!

eleminator

a więc, formel d, duże zmiany, dużo obiecują, a ludzi jak zero traktują, praca wygląda tam nie zbyt ciekawie, chcieli by ludzi co nawet nie jedzą, już się znalazł bohater co sypnął tekstem że przecież on nie jadł przez 8 godzin, więc mam sam zrozumieć że jak on nie zjadł nic to nikt nie może także jeść? super, rzucają ludźmi jak popadnie, czyli : idzie się na pierwszą zmianę a potem po dwóch dniach wyrzucają ciebie na drugą zmianę plus na inne miejsce, nie interesuje ich to czy masz dojazd czy też nie, mówią że tylko na oplu są zlecenia, no to ciekawe bo mają także przecież na segro A, oraz w plastic omnium na tulipan park, lila logistics, więc popatrzcie sami jakie to duże ZMIANY CZYLI : kłamstwa, oraz wyrzucają ludzi z pracy bez powodu, niech więcej ludzi napisze najlepiej jak tam jest ale oczywiście pisząc jak tam rzeczywiście jest, nie wspomnę już o tym pryszczatym imbecylu co siedzi w biurze i ludzi ma za małpy ale to szczegół, ledwo awans i już myśli że jest najlepszy, a wielu wie, że formel został wyrzucony kilka lat temu z opla no i crs ma powiedzmy więcej opcji niż formel d, więc nie polecam formela, nie piszę już o team prevent co znajduję się tam ekipa, co doprowadziła formela wcześniej do upadku tak zwani kierownicy, co nawet firmą dobrze kierować nie umieli

eleminator

a więc, formel d, duże zmiany, dużo obiecują, a ludzi jak zero traktują, praca wygląda tam nie zbyt ciekawie, chcieli by ludzi co nawet nie jedzą, już się znalazł bohater co sypnął tekstem że przecież on nie jadł przez 8 godzin, więc mam sam zrozumieć że jak on nie zjadł nic to nikt nie może także jeść? super, rzucają ludźmi jak popadnie, czyli : idzie się na pierwszą zmianę a potem po dwóch dniach wyrzucają ciebie na drugą zmianę plus na inne miejsce, nie interesuje ich to czy masz dojazd czy też nie, mówią że tylko na oplu są zlecenia, no to ciekawe bo mają także przecież na segro A, oraz w plastic omnium na tulipan park, lila logistics, więc popatrzcie sami jakie to duże ZMIANY CZYLI : kłamstwa, oraz wyrzucają ludzi z pracy bez powodu, niech więcej ludzi napisze najlepiej jak tam jest ale oczywiście pisząc jak tam rzeczywiście jest, nie wspomnę już o tym pryszczatym imbecylu co siedzi w biurze i ludzi ma za małpy ale to szczegół, ledwo awans i już myśli że jest najlepszy, a wielu wie, że formel został wyrzucony kilka lat temu z opla ono i crs ma powiedzmy więcej opcji niż formel d, więc nie polecam formela, nie piszę już o team prevent co znajduję się tam ekipa, co doprowadziła formela wcześniej do upadku tak zwani kierownicy, co nawet firmą dobrze kierować nie umieli

frums

ODRADZAM Wszystkich którzy chcą z nimi pracować przestrzegam - to nie jest dobra firma. na pewno nie dadzą umowy o prace a jak coś obiecują to wiedz ze nie dotrzymają słowa na 100% $ to naprawdę mierna a atmosfera i szefostwo - zależy gdzie trafisz ale uważałbym na to cwaniactwo. ODRADZAM. Szukajcie czegoś innego i nie dajcie się nabrać .Część z tych opinii to właśnie od nich żeby ludzi nie odstraszać jak jest naprawdę bo nie mieli by dużych pensji i na kim zarobić. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ.

kobieta

Czy do tej pracy przyjmują również kobiety? Czy jest to trudna praca i na czym mniej więcej polega?

INSPEKTOR

Cześć wszystkim. Właśnie zatrudniłem się do firmy FORMEL D 02,10,2015 i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony. Pracuję na terenie zakładu Opla w Gliwicach. Praca faktycznie jest bardzo przyjemna i tak jak powiedział mój przedmówca, zdarza się, że jest się w pracy 8h, a pracy jest na 2h ponieważ wózkowi są w plecy i nie wyrabiają się po prostu z dostarczaniem części. Podejście do pracownika jest iście zachodnie czyli: bez nerwów, stresu, brak jakichkolwiek chorych norm, nikt nie stoi nad tobą ze stoperem i nie mierzy Ci czasu, jak czegoś nie rozumiesz to masz się pytać choćby 10 razy, a jak dalej nie rozumiesz wykonywanej pracy to Ci dadzą łatwiejszą. Naprawdę polecam tą pracę i jak by ktoś chciał się zatrudnić na obszarze śląska to proszę dzwonić do mnie, a ja dalej przekieruję, nr. tel. (usunięte przez administratora)Karol. Pozdrawiam

Kwark
@INSPEKTOR

Napisz też o tym, że jeżeli zwerbujesz osobe i przepracuje miesiąc to masz 100 PLN premii.

ktoś

z tego co wiem praca w Bolesławcu znów się zaczęła i szukają ludzi

szymon
@ktoś

ja pracuje w Formel od pierwszego tego miesiąca i fajnie się zapowiada jak coś to potrzebują ludzi od zaraz w Legnicy na 100% jak dowiem się więcej to dam znac

co to za firma ogłaszaja sie w sosnowcu i dostałem tele do jakiegos Jakuba

luki12
@565

daj sobie lepiej z nimi spokój lepiej znajdź coś normalnego bo nie będziesz wiedział czy w przyszłym miesiącu będziesz miał za co rodzinę wyżywić tak jak zrobili w B. z ludźmi.

Zostaw merytoryczną opinię o Formel D Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formel D Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formel D Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formel D Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formel D Polska Sp. z o.o.