Formel D Polska Sp. z o.o.

Opinie o Formel D Polska Sp. z o.o.

Czy zdarzają się nadgodziny w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Tak

Jasne, że tak

@Tak

A to często czy tylko sporadycznie? Można na nich porządnie dorobić?

Mateusz

Nie wiem jak jest obecnie. Przepracowalem w FormelD ok 2 lat i moge polecic. Wyplata jak najbardziej sie zgadzała, zawsze na czas. Jesli chodzi o prace, to kto pracowal za granica na projektach czy to w formel czy innych podobnych firmach(wiem co pisze bo w paru firmach pracowalem) czesto bywa tak ze projekt sie konczy z dnia na dzien, wtedy jest zaskoczenie bo ktos mial plany... przede wszystkim finansowe a tu trzeba wracac do domu) to nie jest zalezne od podwykonawcy, przwaznie o tym decyduje zleceniodawca ,a przede wszystkim jaka wiedza dysponuje pracownik choc czasem ciezko to zrozumiec. Przepracowalem w FormelD ok 2 lat moze troche wiecej, i bylem mega zadowolony. Kasa jest adekwatna do tego co potrafisz... Jezel nie masz pojecia co robisz nie oczekuj stanowiska kierowniczego. Wspolpraca z biurem jak najbardziej pozytywna. Pracowalem w delegacji w Niemczech. Jesli chodzi o mieszkania to rzeczywiscie jest roznie (szukaja oszczednosci) Nie wiem kto teraz koordynuje projekty i czy sa te same osoby. Ja wspolpracowelem z Dawidem i Mirella i bylo jak dla mnie jak najbardziej ok. Nie bede wypowiadal sie za wszystkich. Tez trafilem na wyzelowanego Adrianka z ktorym nie bylo w ogole porozumienia ktory na szczescie juz tam nie pracuje(nie pracowal wtedy)Bywalo duzo gorzej w innych firmach. Przede wszystkim nie bylo z kim rozmawiac. Jezeli bedzie taka mozliwisc i warunki beda mi odpowiadac to jade na projekt bez zastanowienia. Nie jestem osoba z biura ktora slodzi o superlatywach firmy. Bylem pracownikiem i jestem zadowolony ze wspolpracy. Chcesz porozmawiac na temat mojego doswiadczenia z FormelD zapraszam 502 36 66 73

Jula

Czy ktoś pracował w tej firmie ale w projekcie VW? Lepiej umowa o prace czy zleceniówka?

Formelio

Po ponad roku postanowiłem sprawdzić opinie i widzę, że nic się nie zmieniło. Formel w Jaworze - Płaca marna, praca nudna, brygadziści to chyba w ciemno byli wybrani, a same projekty bez sensu, bo to co złe, to i tak przechodziło ¯\_(ツ)_/¯ Czasem się siedziało cały dzień i nic nie robiło, ale co z tego, jak na następny dzień nagle trzeba było silniki robić, a że gwiazdy chciały zabłysnąć, to 5 minut na silnik xD 5 minut na sprawdzenie silnika i to jest rzetelna firma? No, ale gwiazdy czas wykręcają, bo w pupę chcą wejść, więc trzeba lecieć. Siedzisz miesiąc na linii, kontrolujesz części i nagle masz sprawdzać silniki w 5 minut - mistrzostwo. Generalnie praca luźna, ale ludzie odpowiedzialni za zarządzanie byli wybrani chyba w ciemno ¯\_(ツ)_/¯ Na koniec dodam, że jedna z Pań, która ustanawiała rekordowe czasy na kontroli silników za jakiś czas już stała za kasą w żabce, więc chyba nie wyszło ¯\_(ツ)_/¯

Nie

Nie

Pracowałem tam 2 tygodnie. Smród, gorąc, bardzo niemili przełożeni i zła atmosfera w pracy. Nie polecam nikomu, dodatkowo robią przekety na wypłatach i pseudo "zaliczkach"

Jeśli chodzi o pracę w Formel D to jakaś porażka. Zero wprowadzenia, przeszkolenia, o wszystko trzeba się prosić, przełożona ma wszystko gdzies. Zero zainteresowania nowym pracownikiem czy wszystko działa, czy dostępy załatwione, nic omija cie bez słowa, a ty sobie radź. Dobrze ze mialem super grupę ludzi, którzy mimo zapierniczu pomagali w załatwieniu spraw. Ogólnie Formel jaki znałem kiedyś a jaki jest teraz to przepaść, Zero organizacji brygadziści maja wszystko w (usunięte przez administratora) nie potrafią nawet porządnie raportu zmianowego wypełnić nie mówiąc już o zrobieniu instrukcji. (usunięte przez administratora)

Kolo

Praca po godzinach za darmo bo musisz dokończyć kontrolę danej partii części. A kolejna zmiana to co będzie leżeć i odpoczywać? Warunki pracy okropne, gorąco jak w piecu. Na hali słaba wentylacja ale w biurach gdzie tylko sobie siedzą przed komputerami to klimatyzacja jest. Opinia dotyczy pracy formeld w tenneco stanowice.

Oni
@Kolo

Na hali w Mercedesie słaba wentylacja? Nie sądzę żeby firma pokroju Daimlera nie zadbała o takie co jak dobra wentylacja...

@Oni

Czytaj uważnie.

Chris

Jestem ciekawy od czego zależy przydzielanie pracowników w formel D w Jaworze. Cześć stoi na produkcji gdzie jest zapierdol a część siedzi sobie i sprawdza 8 h kilka pudelek i o 12 koniec pracy. Żeby dostać się na kontrolę przy stanowisku trzeba się podlizac czy co??

@Chris

Dziękujemy za opinię. Zachęcamy aby informacje na temat planowania pracy pracowników pozyskiwać z rzetelnego źródła czyli od swoich przełożonych. Jesteśmy przekonani, że jeżeli zgłosi Pan/Pani chęć zmiany stanowiska, prośba zostanie rozpatrzona. Pozdrawiamy Zespół HR

Ona
@Chris

Osoba którym się nie chce robić zawsze będą narzekać. Weź się do roboty bo jak to mówią złej baletnicy szkodzi rąbek od spódnicy..

Zakręcony

Nadgodziny płatne?

Wik

Ogólnie to praca jest banalna i przyjemna dla cierpliwych ludzi. Ja niestety z powodów zdrowotnych musiałam zrezygnować. Można zarobić naprawdę fajne pieniądze za łatwa pracę. Pani brygadzistka Agnieszka jest bardzo miła i pomocna. Troszkę się nasłuchałam od wszystkich na wszystkich ale tak jest pewnie we wszystkich zakładach. Przerazily mnie też obowiązkowe nadgodziny ale nie miałam przyjemności ich doświadczyć, ogolnie oceniając to jest okej.

Formel

Jak to jest tak duża rozwijająca się firma a w Mercedesie for melki pracują na linii nie mają własnych krzeseł żeby usiąść gdy linia stoi. Brak szafek no własne prywatne rzeczy brak stołówki gdzie można usiąść spokojnie i zjeść. Rozumiem ż nie wolno nam korzystać tam.ze stołówki która stoji pusta. Pytanie moje jest takie jak firma dba o swoich pracowników. Czy naprawdę nie możecie załatwić dla nas miejsca dla naszych rzeczy również miejsca aż tak naprawdę jesteśmy wam obojętni ? W Mercedesie każdy ma swoje miejsce tylko nie my.

Formel

Niesprawiedliwości stało się zadość.

Sziroko

Sziroko ty już nic nie pisz lepiej xD

Formel

Co do "pupilków" wydaje mi się że bardziej wykonują rzetelnie swoje obowiązki, jeżeli zrobią je szybciej od mniej ogarniętych pracowników to dlaczego mieliby nie odpocząć przez chwilę? Może czasami wystarczy użyć swojej głowy nie do wymyślania oraz oczerniania pracowników i liderów a do swojej pracy ????

HAHAHA
@Formel

Szybciej to znaczy rzetelniej ? gdzie czas kontroli 1 szt ? skoro jest czas na siedzenie to trzeba podnieść normę. Odpoczynek jest na przerwie.Ciekawe ile reklamacji jest .

Ale jaja
@Formel

Na forum pisać , że pracownicy sobie odpoczywają. Ty jako pseudo brygadzistka masz obowiązek rozporządzać tak czasem pracownika żeby pracował przez 7h 40min ( 20 min przerwy ) . Ciekawe co klient myśli patrząc na was.

@Formel

Jeden dzisiaj się popisał. Poszukiwany był. Przez jego "rzetelnoßç " produkcja opóźniona. Kolega stwierdził że może sobie pójść,na kawę,na papierosa. Produkcja poczeka. Śmiechu warte.

hahaha
@Anonim

Poszukiwany listem gończym z mercedesa XD za pomoc w schwytaniu przewidziana nagroda : pestka do kawy na tydzień i 3 obiady

Robol, zgadzam się z tobą w 100 % najwyraźniej od ciągłego robienia tego samego w głowach się poprzestawiało, ciągle oczernianie, obgadywanie, jest to straszna hipokryzja... Pozdrawiam

Robol

Moim zdaniem każdy rzetelnie wypełnia swoje obowiązki, a zarzucanie komuś, że jest niesumienny jest tylko Twoją subiektywną opinią. Narzekacie na każde zadanie które otrzymacie i nie chcecie wyjść ze strefy komfortu. Może czas zacząć patrzeć na swoją pracę i wykonywać rzetelnie zakres swych obowiązków, a jeżeli i one zostaną spełnione to pomóc innym. Nie można komuś zarzucać leserstwa jeżeli jest się leserem i plotkarzem. Dobre kontakty w zespole są podstawą dobrej jakości usług więc zacznijcie współpracować, a nie utrudniać sobie wzajemnie pracę, tworzyć kółka wzajemnej adoracji i mówić jak to jest ciężko gdy inni naprawdę wykonują ponadto swe obowiązki. Dodatkowo oczerniacie liderow i własną firmę w której pracujecie. Zrozumcie, że są różne zadania i różny czas który jest na nie przeznaczony- dlatego jest rotacja stanowisk żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony, a jeżeli macie jakieś zastrzeżenia odnośnie swojej pracy, to poinformujcie przełożonego, a nie mówicie że ktoś robi mniej lub więcej gdy wy tylko wykonujecie jedno zadanie przez dłuższy okres i macie czelność zarzucania komuś brak kompetencji lub leserstwo. Może czas na jakieś refleksje i zakończenie monotonii w pracy, chyba że ona wam odpowiada.

Pupilek

Masz odwage powiedziec dosc takiej niesprawiedliwości a dajesz posty z anonima na goworku XD jak masz rzeczywiscie na tyle odwagi to jak widzisz ze ktos siedzi to podejdz i powiedz a nie klepiesz komenatrze w kącie

Formelka

(usunięte przez administratora) PANI BRYGADZISTKA ,może w końcu się ogarnie. Na moje oko Ona nawet na wycior do armaty się w nie nadaje ze swoimi pieskami ( 3 pupilków co przez 8 godzin dotrzymują jej tylko towarzystwa przy biurku). Mam odwagę powiedzieć dość takiej niesprawiedliwości. Są równi i równiejsi.

@Formelka

Dlaczego usuwacie komentarze ,aż tak bardzo wam są nie na rękę ??. Banda (usunięte przez administratora)

@Anonim

Dzień dobry, personalne oczernianie i przypisywanie konkretnym osobom zachowań jest nieakceptowane przez firmę Formel D Polska. Wszelkie komentarze uderzające w naszych pracowników będą usuwane. Pomówienia i zniesławienie są karalne i w polskich regulacjach prawnych znajdują się na nie odpowiednie artykuły 212 i 216 Kodeksu Karnego. Prosimy o wypowiedzi merytoryczne, które nie mają znamion hejtu. Oczywiście jako dział HR zapraszamy również do bezpośredniego telefonicznego kontaktu, jeżeli są sytuacje które możemy wspólnie rozwiązać. Pozdrawiamy Zespół HR Formel D Polska

Jak wygląda praca jako asystent PM? Czy rzeczywiście jest tak źle, jak piszą tu ludzie w opiniach? Chodzi mi konkretnie o lokalizację w Gliwicach

@Anonim

Witam, pracuje jako asystentka PM, i obecnie jestem już po okresie próbnym. Miałam nadzieję, że umowa zostanie mi przedłużona, iż pracuje mi się bardzo dobrze. Atmosfera w biurze w Gliwicach bardzo pozytywna, pomocni i otwarci ludzie dookoła. Praca asystentki daje możliwość podejmowania się różnych zadań, każdy dzień może być inny, co mi bardzo odpowiada. Od kontaktu z klientem, tworzenie ofert, nadzorowanie czasu pracy pracowników po codzienne wsparcie pracy PM i koordynatorów. Jestem w stanie wykorzystywać swoje umiejętności dotychczas zdobyte, ale również zdobywać nowe. Mam możliwość również podejmowania się kursów, doszkalania języka obcego czy też nauki nowego. Mam okazję na co dzień wykorzystywać język angielski, iż firma współpracuje z klientami z całego świata. Pozdrawiam .Karolina

Mucha
@Anonim

Może jako asystent PM nie będzie zle . Gorzej w działach operacyjnych i praca na zakładach klienta. Tam jest (usunięte przez administratora) totalne

zaniepokojona

Czy to prawda, że Mercedes będzie rezygnował ze współpracy z formelem? Chodzą takie plotki wśród biurowychcw mercedesie... Co w takim wypadku z pracownikami? :(

@zaniepokojona

Jak sama Pani napisała "chodzą plotki". Proszę nie kierować się plotkami a faktami. Formel D nie kończy współpracy z klientem. Potwierdzenia jakichkolwiek informacji prosimy aby pracownicy szukali u Managera Projektu a nie na forach internetowych. Pozdrawiamy!

Kto wie
@zaniepokojona

Musisz być przygotowana na taki wariant. Projekt może się skończyć z dnia na dzień lub z godziny na godzine.

Kto wie
@zaniepokojona

Jak co z pracownikami ? albo delegacje albo do widzenia

mikus z pyszczkowa
@Formel D Polska Sp. z o.o.

czy mozna pracownikowi bez podania przyczyny nie przedluzyc umowy?

prawnik
@mikus z pyszczkowa

Jeśli jest to umowa o pracę to nie można, musi być podana przyczyna, chyba że powodem "zwolnienia" jest zakończona umowa na czas określony, wtedy nie trzeba podawać powodu nieprzedłużenia takiej umowy . Jeśli jest to umowa zlecenie to można. Pozdrawiam

Były

Do zwolnienia jak zawsze

mielonidas
@Formel D Polska Sp. z o.o.

Szkoda tylko, że menager projektu nie ma żadnych kompetencji ;)

kazek

Witam. Zła atmosfera przez pewną pracownice która wszystkich obgaduje.

Zostaw merytoryczną opinię o Formel D Polska Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Formel D Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Formel D Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 69, z czego 14 to opinie pozytywne, 41 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Formel D Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Formel D Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Formel D Polska Sp. z o.o.