Sanplast S.A

Opinie o Sanplast S.A

Szczery.

Kolejni pracownicy odchodzą z produkcji i to z wieloletnim stażem pracy, ale góra nic sobie z tego nie robi. Wypłaty w ostatnim czasie to jedno wielkie poniżenie dla ludzi z produkcji. Z takim podejściem oraz wypłatami to firma długo nie pociągnie.

@Jankes
@Szczery.

Jak się dostaje najniższa to się dziwić ze ludzie się zwalniają

@@Jankes

Serio pracuje się tylko za najniższą? można liczyć na jakąś premię? Ewentualnie jakieś benefity pozapłacowe, które zrekompensują tą najniższą krajową?

Marian

Firma nigdy nie oferowała swoim pracownikom nic więcej poza standardową mizerną wypłatą. Zero benefitów, zero opieki medycznej, zero wszystkiego. Firma zawsze traktowała każdego z pracowników jako zwykłe ogniowo, które można zamienić na "tańszy zamiennik". Dla firmy nigdy nie liczyli się ludzie, nadal się nie liczą i liczyć nigdy nie będą.

Ktoś napisał w komentarzu z kwietnia, że po wyrównaniu do najniższej dostaje się 2709 zł, z kolei w lipcu 2023 r. była podwyżka, dali coś więcej czy tutaj również - wyrównali do najniższej? Na ile można liczyć teraz na start, a na ile po kilku miesiącach pracy? Podałby ktoś, chociażby tak w przybliżeniu?

@Jankes

Możesz liczyć od nowego roku na jakieś 3220 zł nie więcej raczej

dżak

no zrozumcie ludzie, że wypłata jest tu najniższa. NAJNIŻSZA. N A J N I Ż S Z A ! premia i inne jakieś cuda wianki to fikcja. Zawsze jest NAJNIŻSZA. ZAWSZE.

Mati

Rozumiem tylko czemu premia to fikcja. Nikomu nie przysługuje czy normy są tak wysoko ustawione że ciężko ją zdobyć? Nawet na koniec roku nie ma rocznej od zysków?

@Mati

Dzień dobry. Jeśli są zapytania dotyczące systemu wynagrodzenia, uprzejmie prosimy o kontakt z Działem Kadr. Numery kontaktowe dostępne są na naszej stronie www: www.sanplast.pl

@Mati

Jeżeli ktoś ma mniejszą stawkę niż najniższa krajowa doda się do tego premie to może najniższa krajowa wyjdzie a jak nie to wyrównanie. Dlatego też premia w wielu przypadkach to fikcja

Mimi

Firma Sanplast -kiedyś prestiżowa firma dbająca o pracowników, obecnie- na halach jest tak zimno,że nie da się pracować jest 7 stopni, ogrzewania zepsute od dłuższego czasu,pensja najniższa krajowa i zarządzający myślący co w danym miesiącu potrącić z wynagrodzenia. Nie polecam.

Yyy
@Mimi

Ludzie zwalniają się tylko z produkcji czy z biur też?

Xxx
@Yyy

Odchodzą z różnych działów. Z Księgowości, z zakupów, z technologii a z magazynu i z kadr to regularnie.

Brak motywacji

W takich warunkach ciężko jest pracować zimno na halach niech ktoś przyjdzie z biura i zobaczy w jakich warunkach trzeba pracować 8 stopni na hali śmiech na sali i nic nie jest w tym kierunku robione każdy ma to gdzieś Nie polecam tej firmy bardzo złe warunki do pracy

Operator Maszyn do Produkcji Tektury

Dobry

Stawka godzinowa

Wyrównanie do najniższej

Wypłata na pełen etat za grudzień 2600 w tym wyrównanie do minimum, które i tak nie dało najniższej krajowej to jest kpina i motywacja, aby ludzie się sami zwalniali. Jak już nawet najniższej krajowej nie płacą to nie mam więcej pytań. Pozdrawiam.

Sopel

Praca na hali gdzie jest 7,8 stopni to sama przyjemność. Firma sprawdza chyba możliwości ile ludzie wytrzymają w takich warunkach. Dużo zdrowia i wytrwałości.

Mam nadzieję że w tym miesiącu dostanę zaległy dodatek kwartalny od listopada jakoś nie może PANI KADROWA przelać na moje konto

Ozi

Ciekawe kiedy w firmie będzie oddany dzień wolny za 6 stycznia. Pewnie znowu coś wymyślą i dzień wolny przepadnie. W innych firmach nie ma z tym problemu a tutaj zawsze kombinacje na korzyść jednej strony.

@Ozi

Tematy kadrowe - w tym wykorzystania dnia wolnego, warto konsultować z Przełożonym lub Działem Kadr.

@Ozi

Hejka. Rozumiem, że musisz w ten dzień pracować. A powiedz, czy jest jakiś dodatek za pracę w święto? Jak sprawa się ma do innych dni świątecznych ?

Kunekunda 8990

Mam pytanko chciałbym się dowiedzieć czy będzie oddany dzień wolny za 11sty listopada bo z moich wyliczeń niebyło zapłacone ani dnia wolnego chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda ???

@Kunekunda 8990

Sprawy kadrowe najlepiej zgłaszać do Przełożonych lub do Działu Kadr.

Irena

Szukają magazyniera na dwie zmiany, z uprawnieniami UDT. Mój mąż myśli, żeby iść do tej pracy, ale może ktoś by napisał jeszcze, jakie są zarobki i ten system motywacyjnych premii. Ile potrafi wyjść PLN na miesiąc?

Ghy
@Irena

Z godzin wychodzi 2500 plus premia i wyrównanie do minimum 2709 takie są zarobki w Sanplaście. Brak podwyżek od stycznia i aneksów .

@Ghy

Sanplast S.A. ustala i wypłaca należne pracownikom wynagrodzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ewelin
@Ghy

Co na to związki zawodowe?

Bidok
@Sanplast S.A

od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 r. – 22,80 zł brutto, od 1 lipca 2023 r. – 23,50 zł brutto, a w firmie nadal stawki rzędu 15-16 zł. Także faktycznie wszystko jest przepisowo. Pozdrawiam.

W Sanplast nie został utworzony związek zawodowy. Zgodnie z ustawą związek zawodowy jest dobrowolną organizacją pracowników, która jest niezależna od pracodawcy. Przepisy nie przewidują obowiązku tworzenia związków zawodowych.

@Bidok

Sanplast S.A. ustala i wypłaca pracownikom należne wynagrodzenie w sposób zgodny z przepisami. Nie należy mylić minimalnego wynagrodzenia za pracę (które dotyczy pracowników) z minimalną stawką godzinową (która dotyczy przyjmującego zlecenie lub świadczącego usługi). Wynika to z art. 1 pkt. 1a oraz art. 1 pkt. 1b ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.

Yyyy
@Sanplast S.A

Tylko co ma się do dego jak 15.50 najniższa stawka w sanplascie plus 35% premi i tak się nie ma najniższej to za co my mamy pracować. Równie dobrze możemy nic nie robić i tak najniższa musiacie dać.

Kazimierz
@Ghy

To niestety niezbyt dużo, a ile wynosi premia? Można na nią liczyć co miesiąc czy raczej zależy od uznania? Rozumiem, że aneks dotyczy podwyżki, a wciąż go nie otrzymaliście? Czy w takim razie otrzymujecie dawne wynagrodzenie czy już to z wyrównaniem?

Yyyy
@Kazimierz

Licząc najniższa stawkę 15.5 która obowiązuje obecnie w sanplascie przy 20 dniach roboczych wychodzi 2480 zł brutto dodając standardowa i premie uznaniową wynosząca 35% to mamy 3348 zł brutto. Z czego wychodzi nawet dostając całą premie 35% która jest uznaniowa nawet nie ma się najniższej krajowej .

Hjk
@Kazimierz

Dostajemy z wyrównaniem do najniższej krajowej na rękę dostajemy 2709

Kazimierz
@Hjk

Rozumiem. A jeśli chodzi o nadgodziny to są tu praktykowane? Można w ten sposób więcej zarobić czy nie ma tyle roboty żeby zostawać dłużej za wyższą stawkę?

SZACH MAT
@Sanplast S.A

Dopłatę do najniższej stosuje się w przypadku, gdy uzasadnia to rozkład czasu pracy uniemożliwiający osiągnięcie minimalnego wynagrodzenia za pracę, a nie wymiar czasu pracy. Nieosiągnięcie płacy minimalnej przy pełnym wymiarze czasu pracy jest bowiem następstwem zbyt nisko ustalonej przez Sanplast stawki godzinowej. Za niska stawka godzinowa skutkuje niewypracowaniem wynagrodzenia na poziomie minimalnej płacy. Sanplast stosuje sobie nagminnie dopłatę i jest to niezgodne z art. 7 ust. 1 u.m.w.p. Ustalanie wynagrodzenia w taki sposób, że pracownik wykonujący pracę w pełnym wymiarze przez cały miesiąc pracy i okres rozliczeniowy nie osiąga minimalnego wynagrodzenia za pracę, stanowi obejście przepisu ustawy a postanowienia umowne kształtujące stawkę wynagrodzenia zasadniczego na bardzo niskim poziomie należy uznać za nieważne z mocy art. 18 § 2 k.p. (Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe Sygn. akt VI P 389/15).

Napewno?
@Sanplast S.A

Dopłatę do najniższej stosuje się w przypadku, gdy uzasadnia to rozkład czasu pracy uniemożliwiający osiągnięcie minimalnego wynagrodzenia za pracę, a nie wymiar czasu pracy. Nieosiągnięcie płacy minimalnej przy pełnym wymiarze czasu pracy jest bowiem następstwem zbyt nisko ustalonej przez Samplast stawki godzinowej. Za niska stawka godzinowa skutkuje niewypracowaniem wynagrodzenia na poziomie minimalnej płacy. Samplast stosuje sobie nagminnie dopłatę i jest to niezgodne z art. 7 ust. 1 u.m.w.p. Ustalanie wynagrodzenia w taki sposób, że pracownik wykonujący pracę w pełnym wymiarze przez cały miesiąc pracy i okres rozliczeniowy nie osiąga minimalnego wynagrodzenia za pracę, stanowi obejście przepisu ustawy a postanowienia umowne kształtujące stawkę wynagrodzenia zasadniczego na bardzo niskim poziomie należy uznać za nieważne z mocy art. 18 § 2 k.p. (Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe Sygn. akt VI P 389/15).

Dowiem się od Was, ile przeciętnie zarabia doradca Techniczno-Handlowy? Jest nabór na dwa województwa, podkarpackie i małopolskie. Opis korzyści z pracy jest rzekłbym standardowy i nie rozwiewa wątpliwości, czy są benefity i jakie, jaki budżet na stanowisko, aby nie przestrzelić na rozmowie itp. istotne dane. Proszę o odpowiedź! :)

Witamy, w temacie wynagrodzenia, uprzejmie proszę o kontakt z Działem Kadr i Płac naszej firmy. Pozdrawiamy

skoda superBEEE
@Sanplast S.A

z kadrami to sobie ustal cv,papiry i tyle. O forsie gadaj z Panem Podrazą.

Rysiu

Są przyjęcia na magazyn i produkcje, gdzie się polecacie przyjąć? Doświadczenie mam tu i tu, widełek nie podali, ale piszecie tu o najniższej krajowej, tylko gdzie? Czy na obu stanowiskach tak samo idzie zarobić? W maju pisaliście, że był poruszany temat podwyżek i aneksów do umowy, udało się coś ugrać? W ofertach piszą o rozwoju:P Awansował ktoś z was?

Na stronie GoWork.pl zamieszczono 31 października kilka aktualnych ofert pracy do firmy Sanplast S.A. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Konstruktor - Projektant. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Aktualność
Szanowni Państwo,

Dostrzegając Państwa zainteresowanie naszą firmą, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl.

Dziękujemy wszystkim za liczne opinie pojawiające się na forum. Cenimy konstruktywną krytykę i każdy merytoryczny wpis, z którego postaramy się wyciągnąć wnioski. Jesteśmy przekonani, że dzięki Państwa spostrzeżeniom, uda nam się zadbać o to, by współpraca z nami była satysfakcjonująca.

Potencjalnych kandydatów do pracy w naszej firmie zapraszamy do przesłania swoich dokumentów aplikacyjnych na adres p.morawska@sanplast.pl.

Obecnym pracownikom bardzo dziękujemy za wspólne z nami budowanie Organizacji. Wiele Państwu zawdzięczamy i naszym celem jest,  aby pracowało się Wam jak najlepiej, dlatego też specjalnie w tym celu uruchomiliśmy telefon 523188527, za pomocą którego będziemy udzielać odpowiedzi na Państwa pytania, które nie zostały wyjaśnione na forum GoWork.

Prosimy również, aby zaistniałe ewentualne, trudne sytuacje, także kierować na powyższy numer telefonu, gdyż ze względu na między innymi obostrzenia wynikające z polityki prywatności, nie możemy podejmować wszystkich wątków na forum GoWork.pl.

Serdecznie pozdrawiamy
Andy

Jakie zainteresowanie? To chyba raczej firma zainteresowała się opiniami na swój temat a te nie są najlepsze. Ludzie czytają i wyciągają wnioski. Rąk do pracy brak.

@Andy

To chyba dobrze ze się zainteresowała ... W końcu może ktoś zrobi porządek bo mam wrażenie ze połowa tych komentarzy piszą pracownicy ze stażem 1 roku i nawet 20 lat Panie Wiesławie proszę zagadać z kimś z IT Niech sprawdza tych co tak narzekają ?! Coś się nie podoba to WON! Po co tacy pracownicy? To piszą ludzi którzy zarabiają ponad 3 tys a nawet więcej wiem bo tez tu pracuje Ciagle w (usunięte przez administratora) mało !!! A Non stop na telefonach siedzą , urlopy, chorobowe itd. Nie podoba się - to ,, Wiesiu’’ masz racje Won z nimi Pozdrawiam Pracownik A dla tych z produkcji i innych co robią za najniższa krajowa - ludzie jeżeli nie macie kwalfikacji to co oczekujecie ? Pokażcie doświadczenie , albo papier - pójdziesz wyżej

ciekawy

Na produkcję to sobie ostatnio żarty robią Brak zamówienia brak ludzi Ukraińcy pouciekali a oni 3 zmiany

Ciekawi mnie mimo wszystko na podstawie czego przytaczasz jakieś nic nie robienie? Swoją drogą jaki jest zatem zakres obowiązków na całej ten kontroli? (interesuje mnie inny dział) czy praca jest ciężka?

Maks

Teraz jest oferta dla magazyniera. Chce aplikować ale ktoś napisał żeby uciekać. Co to znaczy? Warunki takie kiepskie? W ogłoszeniu to wygląda całkiem dobrze, Jest wdrożenie i system premiowy oparty na celach. Nie zawsze je wypłacają czy są po prostu niskie?

@Maks

O jakich celach mówisz premia haha Jaka premia Z premiom i np. Dodatkiem dostaniesz najniższą krajową Zarobki słabe pracowników na magazynie coraz mniej a wymagań coraz więcej odradzam to miejsce

No niby piszą o premiach. Nikt z twoich współpracowników nigdy nie dostał dodatkowej kasy? Nawet na święta? A na ile zmian pracujecie na magazynie? Skoro pracowników coraz mniej to pewnie kogoś szukają. Mimo tej minimalnej to dobra praca chociaż rok przepracować? Jak inne warunki, atmosfera, jest uop?

Bożena

Ktoś z was pracuje lub pracował w firmie jako Grafik Komputerowy? Wpadło dzisiaj takie ogłoszenie, nie wiem co robić, odpuścić czy aplikować? Jak wygląda atmosfera i współpraca z działem konstrukcyjnym? Wszyscy się dogadujecie? No i co to znaczy wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników? Nie ma ściśle ustalonej podstawy? ;p

Brawa

Brawa dla jednej odważnej co potrafiła postawić się za wszystkimi i powiedziała otwarcie co myśli na temat wynagrodzenia i obliczeń w zakładzie. Twardo stanął dział i chcieli rozmowy z prezesem. Dla całej ekipy polenii I zmiany i wywalczenie należnych pieniędzy dla pracowników. Stanąć i zwołać zebranie wyrazić swoje zadanie i zostać wysłuchanym to sukces w zakładzie. Oby nigdy więcej takich strajków by walczyć o swoje. Jeszcze tylko aneksy ,żeby były adekwatne do rozmowy. Jeszcze raz brawa dla ogółu co się tam udzielali.

Ona
@Brawa

Nie tylko polernia stanęła i miała spotkanie z prezesem i rozmawiała o podwyżkach i aneksach. Ale macie rację dzięki Nam tym którzy stanęliśmy wszyscy coś osiągneliśmy. Brawa dla tych którzy zabierali głosy .

Smutny

A tak naprawde na betonach jest 4 majstrow i pan D wogule sie na niego nie nadaje stac i pogadac to ma czas ale zainteresowac sie co sie dzieje na produkcji to nie.Najlepiej patrzec jak Lider B dopisze 30 brodzikow posmiac sie z innych to mu pasuje.To po co na betonach taki majster skoro produkcja dziala bez niego no i lider kolo niego!!!Tylko wstyd robia!!!

Pracownicy coraz częściej oczekują od pracodawców zapewnienia benefitów pozapłacowych. Jak wygląda ten aspekt w Sanplast S.A? Chodzi o pracę jako Specjalista Ds. Zakupów, takie ogłoszenie jest na GoWork.pl 9 maja.

Nuz

Wypłaty za kwiecień to porażka z premią i z dodatkiem kwartalnym wypłaty 2700 Parodia!!! Sanplast spada na psy!!! Nikomu nie polecam tej firmy . Nadal brak aneksów i 15 zł na godzinę. Żenada!!!

@Nuz

Dokładnie! Parodia to mało powiedziane. Pracownika mają za nic, a to my zasuwamy na "górę". Śmiech na sali... Aneksy może i dadzą, ale wątpię, by coś zmieniły... Zawsze wyjdą na swoje, byle "górze" się w kieszeni zgadzało.

Zostaw merytoryczną opinię o Sanplast S.A - Strzelno

• Jak się pracuje w Sanplast S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Sanplast S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sanplast S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 84, z czego 14 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sanplast S.A?

Kandydaci do pracy w Sanplast S.A napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sanplast S.A