Aon Sp. z o.o.

Opinie o Aon Sp. z o.o.

potencjalnykandydat

Cześć, mam kilka pytań :) Jak wygląda praca na stanowisku Accounts Administrator Entry? Czy trzeba robić dużo nadgodzin? Jak wygląda współpraca z przełożonymi? Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Sara

Hej wszystkim :) Mam pytanie - czego można się spodziewać po pracy na stanowisku Junior Administration Specialist? Jaki jest mniej więcej zakres obowiązków czy też wynagrodzenie? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Proszę o informację co to za twór Global Emergency Operations Center w AON? Pytam, ponieważ w tej komórce organizacyjnej jest rekrutacja na stanowisko Crisis Management Coordinator którą jestem zainteresowana?

@Karolina

Hej Karolina, Global Emergency Operations Center to zespół, który jest odpowiedzialny za koordynację (przyjmowanie zgłoszeń, reagowanie, przygotowywanie rozwiązań) różnych złożonych problemów związanych z bezpieczeństwem. Pracujemy w różnych obszarach m.in.: bezpieczeństwo danych i sprzętu, podróże naszych pracowników, cyberataki, zdarzenia geopolityczne czy też naturalne. Szukamy skutecznego koordynatora, który będzie odpowiedzialny za dostarczenie rozwiązania na dany problem współpracując z ekspertami z danych obszarów. Łukasz

@Łukasz z Aon

@Łukasz, dziękuję za informację. Proszę jeszcze o info, jak z "grubsza" wygląda praca koordynatora. Znam zakres obowiązków opisanych w JD, jednakże interesuje mnie day-to-day management. Wielkość podległego zespołu - godziny pracy np. 24/7, itp. Jeśli mógłbyś "dorzucić" coś o procesie rekrutacyjnym na to stanowislo, to byłabym zobowiązana. Karolina

@Karolina

Hej Karolina, Powracam po weekendzie z informacjami. Jest to rola samodzielna. Nie ma podległego zespołu. Szukamy osoby, która będzie współpracowała z różnymi osobami w firmie i poza nią. Organizowała spotkania, przygotowywała raporty, analizy. Zespół jest globalny – na ten moment 9 osób. W Krakowie będą 3 nowe stanowiska. Pracujemy w systemie „follow the sun”. Osoba w danej lokalizacji pracuję w swoich godzinach biznesowych (nie ma zmian nocnych). W Krakowie nasi pracownicy będą zaczynać pracę miedzy 6 a 10. Proces rekrutacji składa się z 3 części: rozmowa z rekruterem, zadanie, rozmowa z managerem zespołu.

@Łukasz z Aon

@Łukasz, dziękuję za informację. Jest wyczerująca i bardzo pomocna. W związku z tym, że zamierzacie zwiększyć zespół w Krakowie, przekażę niniejsze info znajomym, którzy również są zainteresowani pracą w klimatach "zarządzania ryzykiem". Karolina

@Karolina

Łukasz, przekazałam znajomemu info o rekrutacji,wystąpił jednak problrm - człowiek usiłuje zaaplikować na stanowisko o którym dyskutujemy. Piszę usiłuje, ponieważ formularz "nie przepuszcza" go dalej - zatem nie może "kliknąć" aplikuj. Co zrobić lub z kim się kontaktować w tej sprawie? Pozdrawiam. Karolina

DdD

Może ktoś się podzielić opinia na temat stanowiska Benefits & Operations Administrator?

brodaty_nerd
@DdD

Jesteś administratorem benefitów, więc decydujesz kto dostanie kartę Multisport a kto nie :))

1. telefon od rekruterki - umówienie pierwszej rozmowy 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - ustalenie, czy takie stanowisko w ogóle mi odpowiada, trochę trzeba było opowiedzieć o doświadczeniu i podać oczekiwania finansowe. Pół rozmowy po polsku, pół po angielsku 3. rozmowa z menadżerem (online) - najpierw krótki wstęp, czym zajmuje się zespół, później trzeba było opowiedzieć o dotychczasowym doświadczeniu na podobnym stanowisku, później test wiedzy technicznej - odpowiadanie na pytania na bieżąco

1. telefon od rekruterki - czy dalej jestem zainteresowany tą ofertą pracy, kiedy można się umówić na rozmowę. 2. rozmowa telefoniczna z rekruterką - czy wiem, czym zajmuje się firma, dlaczego zainteresowała mnie ta oferta, czy mam doświadczenie na podobnym stanowisku, czy mogę pracować hybrydowo, od kiedy mogę zacząć pracę, opowiedzieć o trudnej sytuacji w pracy i jak sobie z nią poradziłem. 3. rozmowa z menadżerem (online) - jakie jest moje doświadczenie, później kilka pytań technicznych z narzędzi, które są używane w zespole - zadawane na bieżąco, ale był czas na namysł. Później pytanie, czy o coś jeszcze chcę zapytać, oczekiwania finansowe, dyspozycyjność :D

ZAon

Do wszystkich hejtujacych :) Co powiecie na dzisiejsza wiadomosc? Widzac ze wyniki sa dobre redukcja zostala cofnieta, co wiecej - wszystkie osoby ktore byly nia objete dostaja dodatkowe % i wolne. BRAWO AON!!!!!!!!!!

Wysrol
@ZAon

Niesmak pozostał. Od początku ta cała akcja była bezsensowna i nielogiczna. Koniec końców dobrze, że skończyło się tak szybko.

TeżNIESTETYzaon
@ZAon

Pozostał niesmak, fatalna opinia na rynku krakowskim została rozsiana, stres dotyczący bezpieczeństwa finansowego, który firma nam dostarczyła też jest bezcenny. Osobie "ZAon" dedykuje z misia "łubudubu niech żyje prezes naszego klubu, niech żyje nam". Ewentualnie "samochwała w kącie stała"

NaSzczescieJuzNieAon
@ZAon

Poprzednie moje pytanie zostało usunięte, ciekawe, więc ponawiam. Czy byłym pracownikom również zostaną zwrócone pieniądze?

NaSzczescieJuzNieAon
@NaSzczescieJuzNieAon

Sam sobie odpowiem: tak zostały zwrócone. Firma dobrze zreflektowała się.

Alan

Jak sie pracuje w dziale benefiow, czy to duzy zespól, czy mozna pracowac 100% zdalnie? Moze ktos sie wypowie? Dziekuje za wszystkie opinie.

@Alan

Cześć Alan, Nasz dział benefitów jest duży a więc jest w nim dużo zróżnicowanych ról. Aktualnie wszyscy pracujemy z domu. Jaka konkretnie rola Cię interesuje? Łukasz

Zastanawiający się

Dzień dobry. Jestem zainteresowana pozycją Junior General Benefits Analyst. Jak ’od kuchni’ wygląda praca w tym konkretnym zespole? Jaka jest atmosfera? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

@Zastanawiający się

Cześć, Osoby na stanowisku Junior Benfits Analyst odpowiedzialne są za zapewnienie analitycznego wsparcia dla projektów związanych z globalną platformą benefitową. Zbieranie danych, opracowywanie ich, analizowanie wyników oraz raportów końcowych dla krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i obu Amerykach. W razie pytań pozostaję do dyspozycji. Łukasz

Karo

Hej, dostałam ofertę pracy na stanowisko JD Junior FP&A Anayst. Czy ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Jakieś porady, wskazówki? Z góry bardzo dziękuję!

KlepanieProszeNieKasowac!
@Karo

Nie warto jest to stanowisko gdzie jest dużo klepania danych

H and B

Hej, to może ja się wypowiem obiektywnie na temat działu health&benefits admin. Praca całkiem nietrudna do ogarnięcia, dobra na start w korpo. Jedyny wymóg to całkiem dobry angielski (częsty kontakt telefoniczny z klientem lub współpracownikami z UK, trzeba tez okiełznać brytyjski akcent ;)). Excel powiedziałabym ze podstawowy. Plusy: -Dobry kontakt z managerami, są wyrozumiali i zawsze wspierają (przynajmniej u nas w teamie). -bywają momenty, ze jest masa pracy, duzo nadgodzin, ale tez są momenty gdzie jest luźniej -Brak problemu z urlopem, wyjściem w czasie pracy, pracą z domu. Generalnie managerowie bardzo elastyczni. -W porównaniu z innymi korpo całkiem w porządku socjal (opieka medyczna dla pracownika, partnera/ki, dziecka, dentysta, bon na święta, dodatkowy dzień wolny etc) - W przypadku błędów ze strony pracownika, managerowie nie obwiniają a starają się pomóc -dobre kursy językowe, treningi bez żadnych kosztów i lojalek Minusy: -współpraca z UK bywa frustrująca - pracują tam osoby albo kompletnie nieznające się na swojej pracy, albo aż nadto nadgorliwe.. Te nadgorliwe nie omieszkają obwiniać za wszystko adminów (No-blame culture Aonu to chyba dla nich coś obcego). -współpraca z Indiami - niestety często trafia się tam na pracownika niedokładnego i wyznającego „niedasizm” -wszechobecne parcie na automatyzację - często niemożliwa w tak krótkim czasie a trzeba się z tego „tłumaczyć”. Osoby z wyższych stanowisk nie pojmują jak wyglada praca. -dokumentacje tworzone przez niekompetentne osoby (co wiąże się z punktem współpraca z Uk) przez co wytłumaczenie się przed klientem jest bardzo trudne i to admin ponosi późniejsze konsekwencje -

DżonLew

Bareja wiecznie żywy. CAŁA firma (1560 pracowników) głosowała na "przedstawicieli", którzy zdecydowali o cięciu płac dla 20% pracowników. Pseudo negocjacje których nie było, z góry było wszystko ustalone. Dostali z USA prykaz na cięcia mimo wszystko, zgodziło się 50% osób dobrowolnie, dla nich nadal mało to dowalili wszystkim.

@DżonLew

Ale szanujmy się i piszmy prawdę nawet jeżeli się nie zgadzamy z czymś. Były przedstawione dane ile osób głosowało i bynajmniej nie cała firma.

@Razmus

Kolega z HR niech już da spokój, bo robi krecią robotę. Im więcej się udziela tym temat i to forum bardziej żyje w firmie.

@DżonLew

Widać nie mieli wyjścia, dostali cel z góry i trzeba to było zrealizować. A skąd wiesz czy "przedstawiciele" jak piszesz nie zrobili co mogli? Aaa przepraszam, na pewno wiesz lepiej..

@Notak

Ale chyba można więc wyrażać swoją dezaprobatę dla działania góry? Czy ktoś tu pisze nieprawdę? Jest minus 20% dla pewnej grupy pracowników. Potencjalny kandydat powinien być tego świadomy, prawda? To w jakim celu ta akcja poprawy wizerunku? Niech firma nie podejmuje kontrowersyjnych decyzji, to nie będzie musiała ratować wizerunku. Były lata spokoju, bo nie zdarzały się takie "improvementy". Skoro dla kogoś cash flow jest ważniejszy niż wizerunek - efekt ma

@Magda

Mnie tez to dotknelo, więc nie jestem zadowolona, ale nie widziałam tam akcji poprawy wizerunku. Po prostu powiedzieli jak jest. Nie zakladalabym, że nie wyrazili dezaprobaty. A co do cashflow... dobry cashflow gwarantuje Ci pensje... Wcześniej nie było takich improvementow, bo nie było potrzeby. Miejmy po prostu nadzieję, że nie pomylili się w decyzjach..

Tom

@Razmus Pierwszy komentarz nie był prawdziwy tylko w części mówiacej o tym, że wszyscy głosowali. Prawdą jest, że głosowała większość ktora wybrała przedstawicieli, którzy z kolei wspólnie z pracodawcą swoim porozumieniem wymusili obniżkę pensji w grupie najlepiej zarabiających pracowników o 20%. Wśrod tych pracowników połowa wcześniej nie wyraziła dobrowolnej zgody na obniżkę. Przypomnijmy, że jest to -20% bez obniżenia wymiaru pracy i bez planów na rekompensatę w przyszłości (jak podkreślił John na townhallu). Jest to bardzo dotkliwe. W mojej opinii niesprawiedliwe i krzywdzące. Duży zawód na pracodawcy.

Notak

Ja poroznawialam z dziewczyną z porozumienia, stad troche mi emocje opadly i nieco wiecej rozumiem. Może warto, oni nie gryzą... ;-)

@Notak

Nie wiem czy to jakaś zbiorowa forma braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, czy próba wybielenia się przez osoby z porozumienia, ale wypadałoby (naprawdę, przecież wszyscy macie wyższe wykształcenie) czytać ze zrozumieniem. Ludzie mają prawo, być poirytowani działaniami góry. Nikt nie obwinia "porozumienia", bo naprawdę wszyscy zdają sobie sprawę, że to decyzja odgórna. Jednak te dramatyczne próby ratowania "PR" w stylu teFAŁpe są karkołomne do tego stopnia, że zamiast wyciszać emocje, je podkręcają i coraz więcej osób mówi o tym temacie. Jak ktoś próbuje ratować swój wizerunek i PR niech też sporzy na problem holistycznie i z szerszego spektrum. PS. Rozmawianie z osobami z porozumienia, nie zmieni faktu, że spora grupa osób straciła pokaźną część dochodu. Jak masz rodzinę, dzieci, kredyt hipoteczny to zrozumiesz o czym mowa. Pokrzepiająca serce dyskusja z koleżanką jednak nie zmieni, że masz raty do zapłacenia, wiesz?

@Magda

Kredyt mam jak każdy, całkiem niemały i dzieci też. I nie ukrywam, że obniżka boli..i chyba lzej byloby mi wiedziec,ze wszyscy sie dokladaja do koszyka a nie wybrancy, ale jest jak jest. Ale rzeczywiście ciąg dalszy tych dyskusji nie ma sensu.

PomaluDoPrzodu
@Notak

Wszyscy dumnie mowili, jacy to jestesmy Aon "JUNAJTED" w tej trudnej sytuacji. Dlaczego zatem nie obnizyli wszystkim o 5% tylko wybranym o 20%? Wiec chyba jednak nie jestesmy wszyscy tacy junajted ...

@PomaluDoPrzodu

Biorac pod uwage ze w innych krajach obnizyli o procent inny niz 20, wiec tlumaczenie sie ze aon united nie mialo sensu i zgadzajac sie z poprzednikiem tylko podkrecilo atmosfere:(

hej

W jakich krajach obnizono inaczej niz 20%? Z tymi, z ktorymi ja rozmawialem tez mieli 20.

riri
@PomaluDoPrzodu

Bo nie wszystcy zarabiają 8-10 tys. Tylko tym obniżyli

taaa
@riri

Bo nie każdego praca jest warta tyle - to raz. Jeśli jesteśmy united to solidarnie powinniśmy wszyscy mieć obniżone pensje - to dwa. To jest też pokazanie, że nie warto się uczyć i mieć porządane kwalifikacje (przez co wyższe wynagrodzenie) - to trzy Konkluzja - firma, która mówi jak jest równa i zróżnicowana oraz DUMNA nie jest ani zjednoczona, ani równa.

Pracowałam krótko. Koordynatorzy mieli pomagać, nie pomagali. Jedyne, co robili to tylko chodzili na calle. Menadżerka to samo. Starsi koledzy i koleżanki źli, jeśli o coś pytałam czy prosiłam o pomoc. Ogólny bałagan na projekcie. Najważniejszy deadline. Po pracy jak już człowiek marzył, żeby wyjść z pracy to nie bo: wyjście teamowe. Fatalna atmosfera w zespole. Fatalna korporacja

Razmus

(usunięte przez administratora) Pracuję tu już kilka lat. Nie ukrywam - nie zawsze jest lekko. Prawda jest taka, że (uwaga) przychodzimy do pracy wypełniać obowiązki i za to dostajemy kasę. Szokujące. Ja na nie mam na co narzekać bo relacje z managerem mam proste - krótkie komunikaty, kawa na ławę, nikt nikogo nie (usunięte przez administratora) Potrzebuję szkoleń to prędzej czy później je dostaję. Biuro jest fajnym udogodnieniem. Parkingu od razu nie dostałem ale w końcu go mam. Płaca - każdy ma taką jaką wynegocjował, na jaką sobie zasłużył kompetencjami oraz na jaką się finalnie zgodził podpisując papier. Ja nie mam na co narzekać. Zaprosiłem wielu znajomych z poprzednich firm i każdy z nich jest zadowolony a ja kilka razy bardziej bo system polecania działa bardzo uczciwie. Poleciłem firmę swoim znajomym i polecam innym, bo to fajne miejsce pracy.

Razmus

Jakby była poważnie niezadowolona, to uciekłaby wcześniej - 15 miesięcy to kawał czasu.

@Razmus

To nie był czas na szybkie ucieczki, jeszcze musisz brać pod uwagę jaka sytuacja panowała na rynku w danym okresie. Plus, ciężko jest znaleźć pracodawcę, który dla pracownika, który nie pracuje całego roku, zaczeka 3 miesiące wypowiedzenia. 3 miesiące z tych 15 miesięcy to było to słynne 3 miesięczne wypowiedzenie, a więc 20% czasu zatrudnienia siedziała na wypowiedzeniu, bo Aon nie zgodził się na skrócenie. Teraz już lepiej to wygląda, prawda?

@:(

Dalej nie widzę problemu (tym bardziej w związku z tym "mitycznym" okresem wypowiedzenia, na który każdy DOBROWOLNIE się zgodził i o którym jest się informowanym wielokrotnie przed podpisaniem papierów) a skoro taka ciężka sytuacja panowała na rynku to musiało to być bardzo dawno temu bo przez ostatnie lata ciężej w Krakowie było nie dostać pracy niż ją dostać.

;(
@Razmus

Czyli jak myślałem Razmus to ktoś z naszego fantastycznego działu HR dbającego o PR w tym miejscu :). To jest jak z antyszczepionkowcami - nieprzekonani, takimi pozostaną i nadal będą głosić swoje herezje. :) PS. Popatrz jak zręcznie odszedłeś od tematu, bo nie pisałem o plusach/minusach długiego okresu wypowiedzenia, a odpowiadałem na to, dlaczego jej praca trwała 15 miesięcy - 1/5 z tego okresu to wypowiedzenie, jakaś 1/6 tego okresu to też poszukiwanie nowej pracy i chodzenie na rozmowy, 1/5 to pewnie okres próbny i próba "dania szansy" firmie zespołowi itd. No uzbiera się na te 15 miesiecy :).

@;(

Oj bardzo się mylisz. Po prostu jestem na tyle głupi, że chce mi się bawić w przepychanki. Ale muszę przyznać - jest to swego rodzaju moje guilty pleasure :) Chyba inny komentarz przeczytałeś. Odniosłem się do Twojego zarzutu dotyczącego 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia i braku zgody na skrócenie go. I dalej podtrzymuję swoje zdanie. Nie mam zamiaru głosić wszem i wobec, że jest to fantastyczna firma dla każdego i w każdym miejscu jest cudownie (bo tak nie jest) i biorąc pod uwagę, że też tu pracujesz/pracowałeś też doskonale o tym wiesz. A skoro poleciłeś swoją znajomą do tej firmy to jednak chyba nie czułeś się źle, co nie?

@;(

PS. Bardzo łatwo zarzucić, że jestem z "naszego fantastycznego działu HR dbającego o PR w tym miejscu" a ciężej udowodnić, aby być wiarygodnym.

;(
@Razmus

Jak już napisałem "To jest jak z antyszczepionkowcami - nieprzekonani, takimi pozostaną i nadal będą głosić swoje herezje. :) " PS. Po szybkości odpowiedzi na mój komentarz raczej wnioskuje, że moja opinia z poprzedniego komentarza może mieć swoje uzasadnienie. PS2. Ta firma ma jakieś 1400 osób zatrudnionych, będziesz mieć i głosy pozytywne i negatywne i skrajnie pozytywne i skrajnie negatywne, nie możesz reagować na każdy negatywny komentarz. To nie Twoja firma, get a life :). Przypominasz mi mojego byłego menadżera (byłego, bo jego umiejętności interpersonalne były tak żadne, że go w naszej firmie postanowiono wysłać na samodzielne stanowisko), który jak miał nas wysłać na jakieś szkolenie to dostawał drgawek, bo mu centrum kosztów było obciążane :).

@;(

Na temat opinii zgadzam się w pełni, now we're talking :) Sam jeszcze jakiś czas temu traktowałem całkiem poważnie komentarze na goworku i robię to głównie dla podobnych ludzi bo jest tutaj dużo głupot. A szybkość odpowiedzi jest dziełem przypadku. Myślę, że możemy strzelić piątkę i życzyć sobie nawzajem miłego weekendu :) T.

Hmm
@:(

Ale skad sa te 3 miesiace? Standardem sa 2 miesieczne wypowiedzenia. Dopiero po kilku latach wskakuje sie na 3.

@Hmm

Teraz. W pewnym momencie standardem były okresy 3 miesięczne wpisywane w umowę.

@Razmus

Widzę, że moderator dzielnie działa - proszę mi wyjaśnić, jak napisanie "Poleciłem koleżankę, uciekła po 15 miesiącach, mając pretensje, że poleciłem ją tutaj dla kasy"(usunięte przez administratora) jakiś regulamin, dobre obyczaje, lub prawo?

teracc

Firma sobie okropnie zepsuła reputację w oczach pracowników, w szczególności najlepiej wynagradzanych IT. Ciekawe co powiedzą, gdy nagle 20% pracowników IT zacznie im odchodzić - wówczas wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle.

J.

Piszę z perspektywy osoby, która kiepskie warunki pracy w Aon zmieniła na super warunki w super zespole - także w Aon. Wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć i szukać. To Ty decydujesz o tym, jak dajesz się traktować, szczególnie jak już zaczyna to negatywnie oddziaływać na Twoje zdrowie. Nie powinno obwiniać się całej firmy za błędne decyzje i sposób zarządzania jednostek. A jak dzieje się coś złego, trzeba to koniecznie zgłosić np. komuś z HR. Na pewno znajdą się ludzię, którzy wysłuchają i podejmą odpowiednie kroki :)

zaint

Czy planowane są jakieś zwolnienia w związku z recesją w USA i ostatnią prośbą o obniżkę pensji?

Katarzyna
@zaint

A o co chodzi z ta obniżka pensji?

dob
@Katarzyna

Z tego co słyszę od znajomych i bliskich pracujących w AON to faktycznie pracownicy są przygotowywani (różnymi gadkami) na obniżkę pensji. Ciekawe czy wszyscy tak samo, tj. zarząd i wszystkie kraje. W teorii PL jako kraj względnie tani i przynoszący oszczędności kosztami pracy obniżek nie powinno mieć, ale mam obawy, że oczywiście najbardziej cięcia jednak dotkną najbiedniejszego. Jeśli ktoś wie coś więcej - będziemy wdzięczni za info.

@dob

Głośno krzyczą o tym, że nikt nie zostanie zwolniony z powodu COVID19. Spoko, ale... z tego co słyszałam to kontraktorów już zwolnili - zapewne przez to że nie są pracownikami zatrudnianymi przez Aon. Jest jeszcze jedna grupa osób którą Aon się pozbył, albo inaczej, wykorzystał sytuację i nie zgodził się na pewne zmiany, pomimo że te osoby miały zgody od wszystkich. No ale przecież nikogo nie zwolnią z powodu pandemii. Pracownikom "zaoferowali" obniżkę pensji. W PL jest to 20%, ale tylko dla tych co zarabiają powyżej 100k brutto. Oferta polega na tym, że możesz się na to zgodzić lub nie. Ile osób poszło na taki układ, nie wiem, ale sama jestem ciekawa. Szkoda że nikt nie pomyślał o obniżeniu pensji z jednoczesnym obniżeniem czasu pracy, na przykład na 4/5 etatu i -20% pensji. To byłoby spoko, ale muszą przecież doić najbiedniejszych.

yhy
@asd

Już nieaktualne. Odgórnie zdecydowali o obniżce 20% pensji dla pracowników zarabiających więcej niż 114k. Przedstawiciele pracowników tak zdecydowali.

Ciekawa
@yhy

Przedstawicieli, złożonych z samych managerów. Mam olbrzymie wątpliwości, czy faktycznie byli bezstronni i działali na korzyść pracowników a firmy, czy aby zachować swe dobre stosunki z pracodawcą.

Teraz
@Ciekawa

Wybrani przez pracowników wiec ciezko mieć pretensje tutaj. Każdy mógł głosować na kogo chciał, a byli kandydaci którzy nie byli managerami. Poza tym jednak głównie managerowie i seniorzy będą dotknięci cięciami, tym bardziej przy zmienionym limicie

Dawny pracownik
@Teraz

To ja zapraszam do innych firm - lepsza kasa i brak takiego zachowania. Pracując przez lata w Aon zawsze miałem wrażenie ze zachowania sekciarskie są premiowane. Tymczasem obniżenie wynagrodzenia „bo tak” gdzie nawet Shell który ma stratę netto nie robi tego, to przejaw (usunięte przez administratora) To ze to managerowie zdecydowali tez mnie nie dziwi - za moich czasów mój manager jak miał dać podwyżkę czy awans to się trząsł bo ku centrum kosztów obciążą :D. Jest życie poza Aon, uwierzcie!

Teraz
@Dawny pracownik

Super, najważniejsze to znaleźć swoje miejsce. Powodzenia

Śmiech na sali
@Teraz

Cięcia w kosztach, zabrali treningi, obniżanie pensji.. COVID to przykrywka dla tego posunięcia godnego Janusza biznesu... Powinni zachować ciut godności, bo przecież pod względem wynagrodzenia najsłabiej z krakowskich korpo... ;) A wymagania dalej jak z kosmosu i robienie za kilku..

Ciekawa
@Śmiech na sali

Gdyby faktycznie kondycja AONu była tak fatalna, że uzasadniałaby obniżki wynagrodzeń, firma nie wypłaciłaby 15 maja 100 mln dolarów dywidendy dla akcjonariuszy. Poza tym wyniki za 1 kw. 2020 były dużo wyższe niż w 2019 roku. Bardzo podejście nie fair wobec pracowników...

@Ciekawa

A brak 200% za prace w święto w godzinach nadliczbowych? A brak snowflake jak masz więcej niż 5 dni urlopu, czyli de facto kara dla tych, którzy pracują jak nie ma komu robić... ta firma to porażka :-). Z resztą odkąd są nowe rządy (końcówka 2017) jest równia pochyla.

yhy
@Teraz

Ciężko mówić o wybieraniu ludzi których się nie zna, bo w Aonie pracuje się samotnie. Tak jak już ktoś zauważył to głównie managerowie. Nie znam wszystkich, jedną osobę kojarzę i mam o niej bardzo niskie mniemanie. A tak swoją drogą to niby w jaki sposób był kontrolowany ten wybór? Jak dla mnie to wygląda tak jakby przed "głosowaniem" było wiadomo kto się tam znajdzie.

@Ciekawa

To co napisałaś to jedno, było to bombardowanie mailami jak to pięknie zielono jest z finansami i że wszystko idzie do góry, więc piękna sprawa. A druga sprawa to że cięcia są w PL, pytanie jak jest z innymi krajami? Nie słyszałem by wprowadzali taki krok w UK. Z tymi przedstawicielami to jest przecież tak, że nie pykło dobrowolne obniżanie pensji, co było wspaniałym posunięciem, ale rzeczywistość zweryfikowała jak ludzie uwielbiają Aon i mało kto się na to zgodził. Więc trzeba wykorzystać luki w prawie, a dokładnie w KP, by stworzyć przedstawicielstwo pracownikow, które zadecyduje za wszystkich. Pytanie kolejne to dlaczego nie utną totalnie benefitów takich jak multisport, kafeteria i inne pierdoły? Można przetransferować i wykorzystać te środki na ratowanie firmy.

Tui
@asd

W UK tez obcięli. Sa artykuły na ten temat w prasie, można poczytać

@Tui

To nie do końca prawda, ale mi chodziło tylko i wyłacznie o Aon w UK.

Sandal

Napisze tak - czytajac te komentarze zastanawiam sie czy ktos z Was pracowal kiedys w Polskiej firmie? Czy wie jak wyglada "real life" poza korporacjami (dla wiekszosci Polakow) gdzie pensja na czas i czarna herbata w kuchni to luksus? Czy ktos z Was pracowal w czasie kryzysu w 2008 roku gdy ludzie (rowniez z korpo) tracili prace? Wiadomo obnizka pensji to ciezka sprawa jednak nie jest w obecnych czasach wyjatkiem i najgorszym rozwiazaniem - miliony ludzi sa bez pracy. Ale wiadomo, mozna sie szczykac o 200% czy snowflake w koncu wolny rynek - tylko troche wstyd :/

@asd

@asd, To jest Polska - jak nie ma wybow to dyktatura, jak sa to sfalszowane. Nigdy nie dogodzisz, chcesz to napisz do HR, zapytaj jak wygladalo glosowanie i ile osob na kogo zaglosowalo. Trzeba bylo startowac - kazdy mogl to zrobic i decydowac co dalej. Najlepiej siedziec i biadolic. :)

Mowie o Aon w UK :) pracuje dla nich i tak tez mówili

@Sandal

Zgadza się. Można dyskutować w nieskończoność. Głosowanie było, jest co jest, dobrze ze nikt nie stracił pracy. Snowflake tez jest tylko trzeba zaplanować urlop do jakiegoś dnia albo poszukać szczęścia w innej firmie, nic na sile :)

@Sandal

To jest właśnie ten typ syndromu sztokholmskiego w Aon. Trudno zaplanować „urlop”, gdy z zespołu odchodzą ludzie i nie ma kto robić, a Ty ratujesz procesy. Potem na koniec roku w grudniu kara - brak wolnego dnia, bo przecież to bylo Twoje widzi mi się, że pracowałeś. Te 200% i ich brak to też żenada, bo wszystkie korpo to wypłacają. Jakieś przykłady pracy u Janusza nie są warte komentowania, bo nie rozmawiamy o Januszach biznesu tylko o międzynarodowej korporacji. Brak utraty pracy to tez żadne osiągniecie - Shell ma stratę netto a zatrudnia, nie zwalnia i nie obniża pensji. ABB to samo. Dla pewnej grupy osób Aon zawsze będzie „najlepszy” jednak prawda jest z gola inna - wystarczy tylko rozszerzyć horyzonty. Opinia o firmie na rynku jest fatalna, a obecna obniżka pensji ja tylko pogłębi. Firma podzieli wiec los kilku innych firm o których się mówi „rondo ofiar outsourcingu” gdzie ludzie z wiedza i doświadczeniem nie przyjdą :).

Sandal

@Pracownik przeczytaj sobie na tym samym portalu o shellu https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,11526 i zobacz ze bluzgac jest latwo (2/5). Znam kilka korporacji (killa z doswiadczenia) Shell, Cap, ABB, State street, Aon i inne - opinie o tych firmach sa slabe bo latwo jest rzucac negatywy a kazda z tych firm oferuje wiele - szkolenia, super biura, dodatki do pensji a nawet herbatki ziolowe ;). I nie porownuje ich do Januszow biznesu a do najwiekszych polskich marek (nazwa moglaby Cie zadziwic). Ale wiem tez, ze wlasnie nie majac innego doswiadczenia latwo latwo skrajnie oceniac, czesto niesprawiedliwie. BTW. zeby dostac snowflake wystarczy zaplanowac w systemie a nie trzeba od razu wykorzystac.

@Sandal

@Sandal, no bo tylko Ty znasz inne korporacje :) Wyżej pisałeś o Januszach biznesu. Ze snowflake, to też bzdury, bo trudno "planować urlop" jak nie ma kim robić. :) Ale to właśnie w stylu Aon. Na zewnątrz piękne słowa o diversity i inclusion, a wewnątrz brak logiki, bzdury i januszostwo. Sytuacja jest trudna dla każdego. Jeżeli pracodawca tnie wynagrodzenia najlepszym specjalistom, to ci najlepsi specjaliści dostają prosty przekaz "w czasie kryzysu firma ma mnie gdzieś, czas znaleźć inne miejsce". Krakowskie środowisko jest małe i uwierz mi kolego, że inny firmy nie robią takich akcji.

Weekend

Warto poczytać jaka różnica pomiędzy outsourcingiem i insourcingiem i czym jest Aon ;) dobrego weekendu

@Weekend

Warto też zwracać uwagę na skróty myślowe ;) Lecz gdy nie ma się argumentów - łapie się za słówka :) Również dużo zdrowia i zdolności finansowej, firma nie pomaga ją utrzymać.

@Ciekawa

Z pewnością przedstawiciele zrobili co mogli, a że byli managerami z różnych działów to chyba dobrze, bo przynajmniej rozumieli biznes. Skoro podjęli decyzję, która ścięła także ich wynagrodzenia to chyba nie mieli wyboru. Każdy mógł głosować jak chciał, niższe stanowiska też były na liście, nikt nikogo nie zmuszał do "właściwego" wyboru. Jeśli chciało się mieć wpływ można było samemu startować. Najłatwiej jest narzekać. Btw w UK dokonano takich samych cięć.

TezPracownik

Problemem nie jest to ze to zrobili (jest to slabe ze potrzebne byly ciecia w PL zwlaszcza ze firma zalicza wzrosty - globalnie oraz PL jest w miare tanie w porownaniu do reszty) Moim zdaniem problemem jest to ze skorzystali z luki w prawie zeby zawiesic stosowanie prawa pracy - nie ma wypowiedzen zmieniajacych, nie ma zmniejszenia czasu pracy, zmiane wprowadzili z dnia na dzien + nie sadze zeby ta cala rada pracownikow miala wplyw na cokolwiek. Imo szkoda zachodu - jezeli ktos jest specjalista to znajdzie prace napewno

@asd

W Aon w UK obcieli pensje na tych samych zasadach. Korporacje sa zalezne od klientow, jak oni stoja slabo firma nie dostaje kasy, jak nie ma kasy nie zaplaci pracownikom. To sie nie dzieje z dnia na dzien. Skoro Shell ma strate netto to albo liczy na cud, albo zwolni ludzi jak bedzie kiepsko. Kwestia czasu... Poza tym skoro rynek taki dobry zawsze mozna isc do Shella czy ABB.

Były Aonowicz

Toteż ludzie z Aon odchodzą ;) Chociażby do sąsiadów w Parku

@TezPracownik

To jest korporacja, a więc pewnie nie mogli do końca wywalczyć tego co chcieli. Ale na ile znam niektórych to na pewno zrobili wszystko co było w ich mocy. A wypowiedzenie zmieniające? To już raczej gruby ruch, porozumienie to lepsze rozwiązanie. A PL i tak oszczędzili versus inne kraje.

@asd

Po pierwsze 114k rocznie to chyba nie grupa najbiedniejszych. Po drugie przecież w zamian zaoferowane 100% płatne dodatkowe dni urlopów. Jak piszesz, pisz prawdę a nie napakowany emocjami ściek.

TezPracownik

"A wypowiedzenie zmieniające? To już raczej gruby ruch, porozumienie to lepsze rozwiązanie" z tym bym sie nie zgodzil, wypowiedzenia zmieniajace moim zdaniem bylyby bardziej fair - zgadzasz sie to ok , jak nie to wypowiedzenie umowy - krotka pilka. No ale coz mleko sie wylalo i nie ma co drazyc tematu

Aonfan

@Pracownik jaki to bohater, nawet się nie przedstawi tylko anonimowo idiotyzmy. (usunięte przez administratora) i tony mułu

Aonfan

Rozumiem że Ciebie obniżka wynagrodzenia nie objęła.

ZAon
@Aonfan

Hej, dyskusja poszla w zla strone. Jest to trudna decyzja ale obrazanie kolegow to nie jest dobre rozwiazanie. Jestem w Aon 3 lata, bylam jak byly premie, imprezy, nowe biuro - jestem tez jak sa obnizki. Nie jest to jednak obowiazek, mozna zmienic firme ale nie ma co obrazac innych.

@ZAon

Rozumiem ze to komentarz skierowany do Tylko pytam. Poczytaj komentarze tej osoby nt pracowników Aon. Dramat.

Tez mnie to rozwiazanie nie cieszy, ale moze nie mozna bylo inaczej? Dla jasności, tez jestem w zainteresowanej grupie. Mam za sobą kilka firm i tutaj mam świetny zespół i dobrze mi się tu pracuje, wiec póki ufam decyzjom firmy jestem w niej. Jest to rozwiązanie czasowe, a wiec obniżka kiedyś się skończy.

IT

IT zostało najbardziej dotknięte, taka prawda. Dlaczego ja (z wiedzą specjalistyczną, zdobywaną latami) mam się solidarnie zrzucać jak Janosik zrzucać na osoby które przepisują jakieś papiery do systemu? Obniżka jest na ZBYT DŁUGI OKRES CZASU (do końca roku). W innych firmach cięcia są na 3-4 miesiące. Poza tym, cięcia są bez obniżenia wymiaru czasu pracy co też wydaje się niezgodne z KP i tą całą tarczą antykryzysową. Po co mi 10dni chorobowego dodatkowo płatnego, co mi po jednym dniu wolnego w miesiącu (powinny być przynajmniej 4) i tych całych nędznych 40 złotych na platformie. Niech sobie firma to weźmie, po G mi to....

Biedaczka
@IT

Hahaha nie mogli zabrać tych 20% mniej zarabiającym bo nawet najniższa krajowa by nie wyszła :) Pozdrawiam

Było się uczyć
@Biedaczka

W firmie jest cała masa osób, które zarabiają 8000, 7000, 6000, 5000, 4000 brutto, pensja minimalna obecnie to 2600, jak za nic nawet od 4000 brutto -20% nie daje kwoty poniżej minimalnej.

Biedaczka
@Było się uczyć

Skoro taki specjalista to w sumie po co zatrudnial się w aonie? Jeśli jest dobry to przyjmą go wszedzie indziej za dużo wyższe pieniądze :)) wiec najwidoczniej nie mamy takich super specjalistów

Haha beka

Dobrze płacić w IT i finansach????? Śmiech na sali. Po prostu przyznaj się, że specjalista z Ciebie żaden i w shellu nie chcieli :)

Hmmm
@IT

Rynek na szczęście świetnie prosperuje i ma mnóstwo ofert dla niezadowolonych kolegów z IT. Nic tylko wybierać. Co do tarczy czy obnizek, proponuję dobrze poczytać zapisy kodeksu pracy a nie opierać się na naglowkach medialnych. Czas obniżek długi, tylko Aon jak bedzie w następnych miesiącach dobrze bedzie go skracać A inne firmy po 3 miesiącach przedłużac. Trzeba być naiwnym, by wierzyć że kryzys na całym świecie nie dotknie którejkolwiek z międzynarodowych firm zależnych od klientów.

GHB
@Hmmm

Ładny tam macie przekaz medialny dla pracowników

K

Dobrze płacić? Ludzie tam pracujący ponad 10 lat nie zarabiają 4 k na rękę.

Jak się pracuje z ludźmi z Aon Sp. z o.o.?

qwe

samotnie

Takaprawda

Donosicielstwo, wlazidupstwo

@qwe

Mam dokładnie tak samo. Niby jestem w zespole, ale wszystko robię sama.

Princess

Cześć wszystkim Zastanawiam się tylko, w jaki sposób sprawdzenie przeszłości przy użyciu prawa pracowniczego działa na niższych stanowiskach kierowniczych? Czy prosi o kontakt referencyjny do ciebie, czy dzwoni bezpośrednio do twoich wcześniejszych ofert pracy? Czy prosi o odcinki wypłat i umowy poprzednich pracodawców? dzięki

Mika
@Princess

Tak szczerze, to proszą o wszystko :). Imie/nazwisko, adres email, nr telefonu (najlepiej do obecnej osoby w dziale HR). Jeśli masz referencje to oczywiście możesz dołączyć. Tym zajmuje się firma zewnętrzna. Przy zatrudnieniu pytają o świadectwa pracy głównie do ustalenia ilości dni urlopu.

Johnny Bravo

Kochani, widzę w necie ogłoszenia na stanowisko: Risk & Healthcare Administrator (US hours). Chciałbym aplikować na to stanowisko. Jakich mniej więcej widełek/wynagrodzenia mogę się spodziewać jeśli mam 2 lata doświadczenia zawodowego? Może ktoś podpowiedzieć?

Broker
@Johnny Bravo

Może ktoś odpowiedzieć? Potrzebuję konkretnych liczb.

Chcę tu pracować!
@Johnny Bravo

Może ktoś zdradzić widełki?

US team
@Johnny Bravo

powiem tylko - nie polecam - najniższa możliwa pensja spośród krakowskich korpo, a robi się 1.5 etatu bo ludzi brak

Workaholic
@US team

Ojej to pewnie 5k brutto, bo chyba mniej to w korpo już nie płacą....

@Johnny Bravo

Dokładnie to możesz liczyć na wynagrodzenie już z bonusem 3200 na rękę.

Aon worker
@Workaholic

Oj 5k to bym chciała ;)))

KAŚ
@Johnny Bravo

4000 tysiące brutto max. Chyba, że jesteś native speakerem.

Dev

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć ile wynoszą widełki płacowe dla developerów w Aon? (usunięte przez administratora)

!!!!
@Dev

Nie wiem ile płacą developerom, ale raczej można wyciągnąć sporo, ponieważ dużo osób odchodzi. Zarządzanie w Aonie jest fatalne. Nie polecam tego pracodawcy.

Obecnie otwarta jest rekrutacja na stanowisko Junior Benefits Analyst with English. Czy warto aplikować na to stanowisko? Jest ktoś w stanie powiedzieć na jaką +- stawkę można liczyć?

@Zainteresowany

Nie aplikuj do Aon. Nic się tam nie nauczysz. Daj sobie chwilę czasu, a znajdziejsz coś lepszego. Powodzenia.

BB
@Zainteresowany

Mysle ze 4000-5000 brutto.

Zostaw merytoryczną opinię o Aon Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Aon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 80.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aon Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 3 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aon Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aon Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aon Sp. z o.o.