sato bis

sato juz dawno nie istnieje, szkoda tego zakladu

wierzyciel
@ggg 13.03.2017, 15:18
sato juz dawno nie istnieje, szkoda tego zakladu

Ale istnieje Sato-Bis sp.z o.o., choć nie wiadomo jak długo

mamka
użytkownik zarejestrowany

rzeczywiście wydaje mi się , że powinni dać radę .

Mizi
użytkownik zarejestrowany

Nikt nie był w stanie udzielić takiej informacji w przeciągu dwóch miesięcy co pozwala mi sądzić, że Sato w jakiś sposób przestaje funkcjonować. Jednak na stronach zawierających aktualny wyciąg z KRS firma normalnie jest w stanie AKTYWNYM. Więc jeżeli ktoś zgłasza taką potrzebę zawsze może spróbować do nich wysłać swoją aplikację.

typrk
użytkownik zarejestrowany

z internetem to jest tak, że kazde słowa ktróre ktoś tu pisze trzeba brać przez swoje "sito" i rozum,bo każdy jest inny i co inengo dla niego jest dobre i złe. Ja właśnie chce na sobie sprawdzić jak jets w tym sato bis, ale nidgzie nie widze ofert pracy do nich. Czy to jest związane z tym, że nie mają tak mocno rozdmuchanej rekrutacji ?

prawda

W tym roku zakład zostanie zlikwidowany

down

Dzisiaj skończyły sie międzynarodowe targi górnictwa w Katowicach, wszystkie firmy produkujące maszyny, urządzenia, obudowy itp. dla górnictwa tam były, były nawet z Rosji, Niemiec, Czech a nawet RPA! taka konkurencja jest w tej branży. Oczywiście z naszego kochanego Sato nikogo tam nie było, no bo i po co. Siedźcie dalej w tym zadymionym biurze i nic nie róbcie tylko potem się nie dziw panie (usunięte przez administratora) czemu żadna kopalnia nie chce kupić waszych "wspaniałych" wyrobów.

jjjj

A co tak pusto przed zakładem, urlopy czy zwolnienia?

Mucha

Ja ci napisze jak jest. Wiekszości ludzi poobniożali stawki bo niby za dużo zarabiali. Treaz większosc ma 1200 zł na miesiąc , a szanowne rylstwo z kopalni pracuje dalej.

szymon

Jak wygląda teraz w SATO, jest praca, płacą?

aaaaaaaaa

jest to prawda co piszesz sieje zamęt i ubliża typowy cham podziwiam kobiete ktura z nim jest współczuje jej

palacz

No... nie dziwię się że nie masz pracy skoro nie potrafisz posługiwać się językiem ojczystym! Tyle "byków" w jednym zdaniu nie widziałem nigdy...

lodziaże

co (usunięte przez administratora) dzieje się wtej firmie pracy niema a niktuży zlecone robiom i to na 2 wnocy

Szaman

To co sie teraz wyprawia w Sato przechodzi ludzkie pojęcie. Nowy dyrektorek przyszedł i wysyła pól firmy na bezpłatne wolne. Omijajcie ten zakład szerokim łukiem.

Przeźroczysty

(usunięte przez administratora) Czy Panią nie obchodzi sytuacja pracowników Waszej firmy? Nie wierzę, że zawładnęła Panią tak duża znieczulica.... Nie uwierzę ze względu na Pani wykształcenie! Jako nauczycielka kieruje się Pani przecież ideami humanizmu! A może się mylę?

anioł

Obserwuje to co dzieje się w sato i wiem że pan(usunięte przez administratora). jego syn i zięć czytają te wypowiedzi.Chcę im zwrócić uwagę że życie nasze to tylko próba DRUGIEJ NIE BĘDZIE .Naprawcie wyrządzoną krzywdę puki jeszcze możecie.

były pracownik

Do byłego pracownika 10 lat w sato.Zmień swoją nazwe bo ta jest moja.Mój pozew jest w sądzie pracy w Pszczynie.Sato zalega mi 4 wypłaty i odprawę.Jeśli chodzi o porady to przejedz się do Katowic do PIP-u.Jest tam prawnik i za darmo udziela porad.

byly pracownik 10 lat w sato

w którym sądzie pracy złożone są pozwy i czego dotyczą ..chciałbym się dołączyć(usunięte przez administratora).dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Warto udaÄ� siÄ� do radcy prawnego. W każdej gminie jest możliwoÅ�Ä� skorzystania z bezpÅ�atnej porady (porada + napisanie przez radcÄ�/prawnika pisma procesowego). A wracajÄ�c do sytuacji w Sato Bis i Galtech. Cóż.. sytuacja patowa. Mimo wszystko dziwi zachowanie "szefostwa". Zachowanie to przejawia siÄ� w caÅ�kowitym ignorowaniu pracowników, którzy sÄ� czÄ�sto jedynymi żywicielami rodziny. PodÅ�oÅ�Ä� do potÄ�gi entej. Przekroczone zostaÅ�y wszelkie granice etyki biznesowej i moralnoÅ�ci (o dekalogu nie wspominajÄ�c). Dla pracowników jak i wÅ�aÅ�cicieli tych firm najlepszym rozwiÄ�zaniem wydaje siÄ� byÄ� sprzedaż "firm" i uregulowanie zalegÅ�ych wynagrodzeÅ� wraz z odsetkami. To już póÅ� roku, jak pracownicy sÄ� bez pensji... o póÅ� roku za dużo. (usunięte przez administratora)

byly pracownik 10 lat w sato

niech mi ktoś poradzi jak wydusić od sato pieniądze za 5 dni nadgodzin za 2008 rok .......Wszelkie porady mile widziane.Z góry dziękuję.

Anonim ty chyba masz zwichrowane elementarne poczucie sprawiedliwosc. To pracodawca, a nie pracownik jest winny !! Zgodnie z Orzeczeniem Sadu Najwyzszego "Pracodawca, ktory nie wyp�aca pracownikowi w terminie calosci wynagrodzenia, ciezko narusza swoj podstawowy obowiazek z winy umyslnej, chocby z przyczyn niezawinionych nie uzyskal srodkow finansowych na wynagrodzenia",a za ciezkie naruszenie praw pracowniczych groza kary przewidziane w K.P. w Art. 282 § 1 (1) i w K.K. w Art. 218 § 1. Poczytaj troszeczke a pozniej sie wypowiadaj. Jedyne co moge poradzic pracownikom to walczyc o swoje podstawowe prawa, po przez pisanie skarg do PIP, zglosic doniesienie do prokuratury o popelnieniu przestepstwa, zalozyc sprawe w sadzie pracy. Na pocieszenie moge dodac, ze jest juz zlozonych ponad 10 pozwow w sadzie pracy!! Odwaznym gratuluje i zycze powodzenia

Zwyciezca

Panie Byly Pracownik skad taki pesymizm? O co posadziles firme?

były pracownik

Prosze o wpisy od innych osob którym udało się cokolwiek wysądzić od firmy sato.Ja czekam na rozprawe ale niemam nadzieji ze coś mogę wygrać w sądzie.

g

Nie dajcie się zastraszyć!

BYŁY PRACOWNIK

BYŁEM PRACOWNIKIEM SATO-BIS .W OBECNYM MOMENCIE SATO ZALEGA MI 12000 zl..OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ ZLODZIEJSKĄ FIRMĄ .

Zwycięzca

(usunięte przez administratora) Ludzie zamiast narzekać, zwolnijcie się z Art.55 § 1¹ k.p i podajcie (usunięte przez administratora)do Sądu Pracy!!Ja tak zrobiłem, trochę się pomęczyłem ale(usunięte przez administratora)pieniążki w ząbkach przyniósł. Złożenie pozwu nic nie kosztuje. Nie ma co się bać, bo racja jest po waszej stronie. Sam proces trwa trochę czasu, ale smak zwycięstwa niesamowity.

Pozdr.

Dzisiaj w Polsce obchodzony jest Dzień Wolontariusza dlatego wszystkim pracownikom firmy Galtech i Sato życzymy wszelkiej pomyślności oraz rychłego otrzymania zaległych wynagrodzeń (idą święta...). A dlaczego składamy życzenia pracownikom firm Galtech i Sato? Ponieważ praca wolontariusza polega na nieodpłatnym świadczeniu pracy, a pracownicy Galtechu i Sato od kilku miesięcy nie są wynagradzani za swoją pracę, stąd ich praca w chwili obecnej zaliczona jest albo do pracy przymusowej (usunięte przez administratora) lub pracy wolontaryjnej.

lizus

Ja - 2009-10-09 17:34:10 Obudowa Sato z tej firmy zabiła mi ojca na dole w kopalni sato jest jak nowoczesne mieszanie kulek w totolotku:zamiast Cie kierownictwo poprosic zebys przyszed do pracy to lepiej zaleciec do biura i pojdziesz w sobote do pracy jak ten wylosowany SZCZESLIWY NUMEREK:)a co do wypłat to smiech na sali bo Ci co grabialiscie maja kase na czas:)pozdrawiam caly Kochany zakład.dobrze ze nie jestem juz jego czescia

ty mądralą z masy upadłościowej najpierw płaci się dłużników (inne podmioty gospodarcze) a jeżeli zostanie to ewentualnie zaległe pensje pracowników

mikea

Sato-Bis upada... to tylko kwestia czasu, moja rada dla pracowników: Chłopaki poszukajcie nowej pracy!!! im szybciej tym lepiej dla was i waszych rodzin!!! często bywa tak że pracownik który pracuje już pare latek w jednej firmie tak sie uzależnia że boi się spróbować w nowej pracy, a bo ciężko mu bedzie .... bo to zmiana otoczenia, nowi znajomi... nowy klimat w pracy.... wszystko trzeba zaczynać od początku.... ehhh - prosze przestańcie użalać sie nad sobą!!!! poczatki w nowej firmie zawsze są trudne, ale trzeba spróbować!!! a te zasr... Sato to zaskarżcie przez Sąd pracy! Sprawę macie wygraną! Pozdrawiam ;)

Zniesmaczony

Cóż, skoro tak wielka afera, jak ta o której mówiła cała Polska uszła im płazem to dlaczego mieliby przejmować się niewypłaconymi nadgodzinami pracowników i zobowiązaniami wobec niektórych instytucji??!!!! Dziwi również postawa niektórych pracowników, którzy zgadzają się na pracę w nadgodzinach i odbiór należnej im pensji z nadgodzin "na rękę" - jak będą przechodzić na emeryturę to zobaczą jaki błąd popełnili pobierając "nierejestrowane" na liście płac kwoty za nadgodziny. Ich emerytura będzie głodowa. Podziwiam wszystkich, którzy pracują w tych firmach ponieważ to wielka odwaga i heroizm zgadzać się na warunki pracy i płacy przystające raczej do obozów lub zakładów pracy w Chińskiej Republice Ludowej.

timon

ty Big_Aristoteles gdzie ty pracujesz kolego ze sie tak narobisz dolacz do nas troszke pomigaj a potem pisz jaki to bles glupi

jo

Wprowadzić "akord", czego rezultatem byłyby zarobki adekwatne do wykonywanej pracy. Tylko znowuż z drugiej strony "szkoda" tych którzy musieliby pracować za darmo a nawet dopłacać, tacy są produktywni! KOMUNO WRÓĆ!!!

Big_Aristoteles tak spawacze powinni zarabiać najwięcej, ciekawe za co? za nic nie robienie? jak zawsze pokrzywdzeni przez życie ...

Do "jo: Twoja wypowiedź to przejaw najwyższego cynizmu i zakłamania. Wypowiedzi pokrzywdzonych pracowników nie dziwią - dziwić może się tylko człowiek o egoistycznym i nieludzkim podejściu do życia! Pracownicy mają prawo do należnych im pieniędzy - wielomiesięczne zaleganie z wypłaceniem nadgodzin to po prostu ( usunięte przez administratora ) Jest jednak nadzieja, że uregulują zaległe zobowiązania wobec pracowników Dlaczego? Aby żyć w zgodzie z własnym sumieniem i... PAŃSTWEM ( w tym miejscu należy wspomnieć o firmie Galtech) a reszta sama się nasuwa. Pozdrawiam byłych i obecnych pracowników. Właścicielom życzę bardziej ludzkiego spojrzenia na ludzi, życie i świat.

Jo

To czemu sie nie zwolnicie jak wam tam jest źle?! Roboty wszędzie pełno tylko ludziom sie nie chce robić...

anonim - 2009-05-14 15:23:34 Sato to jeden wielki burdel a ten laluś [usunięte przez admina] to główy sprawca tego całego syfu. Kiedy jego nie było, to była i kasa i robota, zdarzało się że pieniądze były na koncie już 6 albo 7 dnia każdego miesiąca. A teraz: - Nie dość, że płacą nam grosze to jeszcze 2 tygodnie po terminie. - Od stycznia nie płacą składek do ZUS-u i dodatkowego ubezpieczenia, a na wszystko pieniądze są potrącane z pensji. - Mają do wypłacenia zaległe pieniądze za nadgodziny. - Zlikwidowali całe świadczenia socjalne, nie dostajemy, mydeł, proszków do prania, ubrań nie piorą, nie ma wczasów. - Hałas i poziom zapylenia jest ponad wszelkie normy ale kiedy powiedzieliśmy o tym Trojanowi (bhp-owiec) to powiedział, cytuje: lo( usunięte przez administratora )

egeresz szmegeresz

Po ostatnim zebraniu z prezesem firmy, czuje lanie wody, konkretów zero, a wnioski takie:ARBEIT MACHT FREI !!! Po polsku (dla nie znających jęz. obcych) [usunięte przez admina]

Tu Słońce:)

Kopernik Ty się otrząśnij z zimowego snu,i sanki schowaj do piwnicy,bo wyglądasz jak PACYNA!!!!!!!

Anonim

Właściciele złamali prawo - nie wypłacili nadgodzin i opóźniają wypłacenie pensji. To już nie jest sprawa dla PIP, to jest temat dla Dziennika Zachodniego!

Ty nae być taki mądry bo bez nas ta firma upadła by!!! Chwyć się roboty to zobaczysz jak to robić za grosze mądralo!!! Kopernik zwolnij się lepiej bo jesteś pośmiewiskiem całego zakładu!!!

Kopernik przyszedł do pracy wstrzymał płacę, ruszył pracę ...koniec pracy bez płacy. Kopernik niech sie wezmie za robote

rym cym cym

Panowie im później wypłata tym dłużej pieniądze na kącie a jak komu nie pasuje to dziękujemy ,mamy w firmie tylu kierowników i pracowników obsługi że damy sobie radę bez was

ktos

W paru firmach juz w zyciu pracowalem, czasem bylo lepiej czasem gorzej ale nigdy nie bylo tak jak sato bis KOSZMAR!!! Nie placa a ludziom ciemnote wciskaja! Gratuluje tym co z tamtad sie zwolnili a wspolczuje tym co sie jeszcze tam zostali! PS.to dotyczy pracownikow fizycznych!

toffik

kierowcy super zarabiają nigdy by tak nie zarobili anii w transporcie międzynarodowym ale to trzeba mieć plecy. Nierobusie naciągacze w innej firmie nie chćieli by o nich slyszeć ale plecy?

Zostaw opinię o sato bis - Poręba

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie sato bis