Rieter Automotive Poland

Katowice

Opinie o Rieter Automotive Poland

Dominika

@Operatorrrr piszesz, że według Ciebie osoby, które mają większe doświadczenie oraz staż pracy nie są wystarczająco doceniane. Jakie zmiany powinny zajść w firmie? Pracujesz w Rieter Automotive Poland już od dłuższego czasu. Co możesz doradzić osobom, które zastanawiają się nad aplikacją do firmy?

Ziom

Słyszałem ze Dora już nie pracuje,wywiało ją w świat,powiem wam tylko jedno to była jedyna właściwa osoba na stanowisku team lidera,potrafiła zjednać sobie ludzi,pozdrawiam cię Dora i życzę mnóstwo szczęścia oby cię spotkały już tylko dobre rzeczy :)Ziom

Operatorrrr

Pracuje w tej firmie już ładnych parę lat.i z perspektywy czasu widzę że jest co raz gorzej.pracownikow z dłuższym stażem pracy wogole się nie szanuje.liderzy mają swoich pupili.- nie wiedząc czemu.kiedys było tak że liczyły się normy a teraz liczą się osoby które wchodzą w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] liderowi.szkoda słów.ciekawe czy kierownictwo u góry o tym wie.

hania

Ciekawe jak to jest ze szeregowi pracownicy tzw operatorzy maszyn czy wozkowi sa zwalniani dyscyplinarnie a liderzy pracują dalej dokładnie pani lider ze zmiany C która 15 marca miała problem na bramie ze stanem trzezwosci według mnie zostało to sprzatniete pod dywan a gora nic o tym nie wie

Sebol

Nie polecam. Firma, która się reklamuje jako Bóg wie co, a zatrudnia przez zewnętrznego usługodawcę ludzi na śmieciówkach za 9 zł bez dodatków nie jest według mnie warta uwagi. Dziewięć złotych to dają teraz w byle ochronie, gdzie wystarczy tylko być. A tu się zap... (ciężko pracuje)... Jedyny plus - ośmiogodzinny dzień pracy.

Robin
@onnn 06.11.2016 12:53
Mają mieć umowy o pracę!!!! kumasz? specyfika jest taka że to nie jest zlecenie,tylko normalny etat!!!...

Akurat tu żadnych warunków nie trzeba wymieniać ani spełniać. Człowiek na zleceniu robi to samo i tak samo jak ten na etacie, a czasem lepiej od niego. Koniec, kropka. POZA UMOWĄ I NIE MA ŻADNYCH RÓŻNIC!!! Proste pytanie do "BIAŁYCH KASKÓW"- Kto będzie szanował pracodawcę, który zamiast budować więź, szacunek i zaufanie wycina ludziom na dzień dobry takie numery jak te nasze groszowe zlecenia NA WARUNKACH UMOWY O PRACĘ ?

@Michał 03.11.2016 17:42
To jest Azja a nie firma. Połowę jak nie więcej rzeczy które tu robi sie ręcznie na Zachodzie robiło by się maszynowo a jeśli j...

Dokładnie firma dno,potem wielkie zaskoczenie Dyrekcji dlaczego jest taka rotacja ludzi?? wystarczy poczytać tutejsze forum i są odpowiedzi na wszelkie pytania,tu zawsze będzie rotacja i nic tego nie zmieni....Sam pracuję tu tylko do końca roku,mam dość pracy jak nie wolnik,człowiek ma urlop a mu nie dadzą,każą trzymać na koniec roku,a na koniec roku oznajmią że urlopy są wstrzymane! Co to ma kur... być!!! PIP trzeba poinformować...

Kier

No to dobrze, że co rok są podwyżki, w sumie to przecież jest najwazniejsze jeśli chodzi o firmę tego pokroju, nikt nie idzie tam pracować w ramach hobby

miki

Praca jako operator

@miki 07.10.2016 23:29
Praca jako operator

Na start dostaniesz coś ponad 1600 zł,a potem już więcej,ale co rok są podwyżki,to zarabiasz coraz więcej :),jeżeli nie masz nic lepszego to warto spróbować pracy w autonem,tylko ile wytrzymasz to zależy od Ciebie i na jaką linię trafisz.

miki

Witam, ile sie zarabia w autoneum na umowę szkoleniowa 3 miesieczna i po umowie szkoleniowej ile na reke

real

Nie wiem czy sam rozumiesz mętny sens swojej wypowiedzi, ale może powinieneś wiedzieć, że oni nie pracują za stawki takie jak my i jak to jest fair...

Czerwony

Szkolenie wstępne. Wchodzi dyrektor zdaje się produkcji (ten co tak kocha piłkę nożną) i mówi, że nie robią absolutnie żadnych rozróżnień między ludźmi z Autoneum a tymi przyjętymi poprzez AAS. A realia są takie, że jedni mają normalną umowę o pracę na okres próbny, normalne prawo do urlopu i chorobowego, normalne dodatki nocne i porządne ciuchy, a drudzy W TYCH SAMYCH WARUNKACH dostają śmieciówkę na kwartał, zero urlopu, chorobowe traktowane jak prawie że wykroczenie, niepewność jutra i ciuchy tak dziadowskie (spodnie zwłaszcza!), że papierowe ręczniki są bardziej wytrzymałe. Firma od frontu i w internecie na przykład baaardzo światowa, a wewnątrz trochę Azja, trochę komuna. Ciasne, śmierdzące, zatłoczone szatnie, nie zawsze młode maszyny, temperatura rodem z równika i normy godne Pstrowskiego. Warto też wspomnieć o Ukraińcach, których bez znajomości języka po prostu "wrzuca się" między Polaków i oczekuje normalnej pracy, mimo, że A) też są nowi, B) polski jest dla nich obcy lub prawie obcy, C) z obu wcześniejszych powodów jest im trudniej niż nam.

op.
@Czerwony 01.10.2016 12:19

Po pierwsze Ukraińcy doskonale rozumieją język polski i mają tłumaczy w razie problemów,a praca nie jest tak skomplikowana żeby trzeba było znać perfect język polski,wystarczy dobrze pokazać co i jak i nie trzeba języka.A z pretensjami o warunki i ubrania robocze to do AAS,a nie do Autoneum.

@op. 02.10.2016 14:38

Nie żartuj, ASS to fikcja. Pamiętaj gdzie i kto szkoli nowych przyjmowanych na śmieciówkach, pamiętaj, kto jest ich przełożonymi, pamiętaj jak im się opowiada, że jeśli się postarają to zaraz dostaną umowę z Autoneum, pamiętaj, kto sygnuje skierowania na badania i dla kogo pracują za 9 zł bez dodatków.

czytaj ze zrozumieniem.........

on

Sprawa na pewno trafi do PIP,bo pracujemy tak samo jak inni a nie mamy urlopów,nie płacą nam za L4,na święta nic nam się nie należy,jak wygramy to AAS będzie nam musiał zapłacić zaległe urlopy i dać umowę o pracę albo od razu przejdziemy pod Autoneum.

on

Trseba iść do PIP poinformować że nasz charakter pracy jest identyczny z pracownikami autoneum,a mamy umowę zlecenie i wtedy będzie trzeba iść do sądu pracy o ustalenie charakteru pracy,czy to zlecenie czy już etat? O ile znam prawo to zleceniobiorca nie może mieć przełożonych i określonego czasu i miejsca pracy,a tu jest kierownik,lider i mówią co mamy robić,a my przecież nie jesteśmy pracownikami,bo nie mamy praw pracowniczych!

Ryszard

A może jakieś konkrety? Co się nie zgadza? Pracuję tak samo i tyle samo ile koledzy pod Autoneumi, mam tego samego przełożonego, tą samą szatnię, te same obowiązki, te same szkolenia i poza koszulkami i PŁACĄ ORAZ INNYMI ŚWIADCZENIAMI nic nas nie różni. To dlaczego oni mogą brać urlopy a ja nie? Oni mogą zachorować a ja nie? Oni ZA TO SAMO dostają więcej i nie dostają umów na kwartały tylko na lata? A może umowy z Wrocławia czy tam Częstochowy z AAS są prawdziwe i to AAS jest moją firmą? No to sorry, ale ja w żadnym z tych miast nie byłem, przyjmowali mnie na Owsianej, skierowanie na badania tez miałem jako Autoneum i na karcie chipowej tez mam Autoneum. Tak, że nie mędrkuj, bo jak PIP wejdzie to takie rzeczy w kwadrans wyjaśni.

g

Już nawet Ukraińcy nie chcą tu pracować,teraz czas na uchodźców z Syrii ;)

operator machine

To jedyna firma w której nowi pracownicy mają wyższe stawki od ludzi robiących lata :)

P.
@44 20.09.2016 09:50
No i co Mariusz? Już nie podskakujesz na forum?? Dobrze wiesz że jak PIP wpada to AAS leży:)

@P. 20.09.2016 15:33
On jest jedynym, który dał Autoneum pięć gwiazdek w Opiniach Google :))) Warto zerknąć, zawsze to nasz kolega ;)...

Haha no tak :D

ex operator.

A to ciekawe bo ostatnio przejeżdzałem i był bilboard że przyjmą 100 osób od zaraz i kumpel dalej tam robi i mówił że daja 3 stówy jak ktoś narai im pracownika który przerobi min 4 miechy, co ty na to??? :D,robisz tam a nic nie wiesz.

ex operator.

W tej firmie powinny się zmienić rządy to wtedy ludzie nie będą uciekać a inny będa chcieli tu pracować,na razie jest tak że pracownik operator jest nikim ale kiedy zacznie im brakować rąk do pracy to wtedy się może obudzą.

fk

Dokładnie,a druga sprawa to że się jest kierownikiem to nie znaczy że można ludzi traktować jak śmieci,przecież dzięki ludziom kierownictwo ma pracę.

operator

Tu nie chodzi o wykonywanie pracy,tylko chore wymysły kierownictwa,czym dłużej tu pracuję to jest coraz gorzej,a pracuję tu kilka lat,może zmiana kierownika by coś dała?? Na niektórych stanowskach są ludzie którzy nie powinni tam być,ale to moje zdanie....

operator

Nie polecam pracy w Autoneum na produkcji jako operator maszyn,operatorzy mają najcięższą pracę,a są najgorzej traktowani,tylko durne nakazy,zakazy aby uprzykrzyć ludziom życie.

Raf

Srednio 1700-1800 zl na reke zaleznie ile wypadnie dni roboczych, nocek... od stycznia maja byc podwyzki 15 -20 % wiec musle, ze nie ma zle jak na produkcje gdzie przyjmuja wszystkich

g

Kasa słaba jak za taką robotę.

New

Siemka. Mam pytanie czy za nocki i weekendy płacą 100% również na umowie zlecenie? (AAS)

XYZ
@ja. 13.09.2016 14:43
Lalunia ty nie pociskaj kitów!!AAS daja gówniane umowy zlecenie,według prawa nie jesteś pracownikiem,więc nie masz praw pracown...

Co do składek to w chwili obecnej umowa zlecenie różni się od umowy o pracę tylko tym że nie ma się opłaconej składki chorobowej (wszystkie inne są opłacane tak jak przy umowie o pracę), jest ona dobrowolna. Cóż widać że osobnik "ja" ma bardzo kiepską wiedzę na temat panujących warunków na zakładzie i jest kiepsko doinformowany co do aktualnych przepisów względem umowy zlecenie. Pewnie ktoś podpisujący się jako "ja" dawno nie pracuje na zakładzie lub po prostu lubi siać plotki ;)

ja
@XYZ 13.09.2016 15:41

zapomniałeś dodać o urlopach :) i brak kasy za l4,brak bonów na święta itp ;) i brak stażu pracy,owa umowa nie liczy się do stażu pracy( nie mylić z prawem do emerytury,bo składki się liczą jeżeli AAS je odprowadza,bo różnie z nimi bywało,tak kombinowali żeby ludzie przynosili zaświadczenia o podjęciu nauki,a oni będą zwolnieni z opłacaniu ZUS )

op.

Ciekawe za co płacą tym dwóm niewiastom słaniającym się po halach,chodzi o tą blondi i rudą ze zm C,całą dniówką tylko spacerują po halach,może od kilometrów???

....

niska kasa,normy dojechane na maxa i cholernie gorąco latem,coś jeszcze?

Aaa
@.... 07.07.2016 18:53
niska kasa,normy dojechane na maxa i cholernie gorąco latem,coś jeszcze?

I ciekawy nadzór typu liderka ze zmiany c co wyżej d...ma niż s..

My

My też się cieszymy,że już nie pracujesz. Wszystko pomalutku zmienia się na lepsze, jeszcze trochę i to będzie bardzo fajny zakład pracy. Zobaczycie :-)

oper.
@My 03.05.2016 08:43

Haha,chyba w twoich snach będzie to fajny zakład :)

Chicken
@My 03.05.2016 08:43

To ma zachodzie będa sterować madzynami zdalnie z domu na smartfonie a my dalej bedziemy jeść śniadanie w takich warunkach jal gornik na kopalni 900 metrów pod ziemią

JA3

Firma dno dno dno,dobrze że już tam nie pracuję :)

operator1

Moja propozycja do Kaizena,niech wszczepią każdemu pracownikowi chip i wtedy będzie wiadomo gdzie dana osoba się znajduje,czy nie za długo przebywa na papierosie,w WC i wtedy automatycznie zabierać premię,a nad wejściem do firmy zrobić napis ARBEIT MACHT FREI. Proszę o poparcie mojej propozycji. Dziękuje.

Tetris
@operator1 30.04.2016 10:11

I sekundnik na kibel po 30 sekundach automatycznie wyciag ciebie zassa na stanowisko pracy. Cziken idz do kibli zobacz czy maja kartę siku czy na kupę

operator

znowu haja o wczesne schodzenie z hali,czy szanowne kierownictwo nie może zrozumieć że ludzie śpieszą się na autobus!!,Autobus odjeżdża o 22:08,następny jest za 40 minut i wcale nie jest fajnie zmęczonym po pracy czekać prawie godzinę na kolejny autobus,lepiej zgnoić ludzi,zabierać im połowę premii,niż ułatwić pracę i powroty.

operator

Przyjdzie czas i na Kaczyńską,wtedy będzie innym głosem piskać:D

pracownik :D

Tak to prawda. Pani (w sumie na panią trzeba mieć wygląd i pieniądze) Kaczyńska jest teraz liderem na skodzie na zm C. Cieszę się że nie mam już z nią nic wspólnego

operator 2
@pracownik :D 16.04.2016 02:43

z takiej Pani to mój dziadek na konia siadał :D

operator

Wypłaty są na czas,czyli na ostatni termin,jak dzień roboczy wychodzi 10,to masz po południu przelew,a jak 10 jest niedziela,to kasa jest w 11 w poniedziałek,tak było w styczniu,a powinno być już w 8 w piątek.

Adooolfi

ze Szczecina
@Adooolfi 04.04.2016 18:50
Kazik i streibel na wozkach jezdza .!.Wiecie ile te wozki biora teraz gazu ? A my za to placimy! hahaha...

Czy to jest jedno forum dla firmy z Katowic i z Nowogardu? Bo chyba nie mozna wejsc na sam Nowogard.

on

Podobno Kaczyńska jest teraz liderem na zm C,haha,współczuję tym ludziom co robią pod nią,nie ma większej idiotki od niej,pamiętam ją ze zm A,wszyscy mieli jej dość.Już tu nie pracuję,zwolniłem się właśnie przez tą dziewuchę,żeby jej krzywdy nie zrobić :)

You

Na nowej hali jest super:D najpierw ten caly pankiewicz obrabia tylek wszystkim z formowania a potem nastepni na palarni obrabiaja [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jemu hahahah:D

ja.

W żadnej firmie nie robi się do równej godziny,zawsze 10 min przed schodzi się,bo następna zmiana przychodzi i jest zamieszanie.

sss

A ta pałka Wróblewski ze zmiany A dalej jest brygadzistą ? sorry. team liderem.. Wróbel kara przyjdzie na Ciebie, za to wszystko !!

Adolfi

Co ten grubas z nowej hali robi na wozku hahahaha

JA
@Adolfi 25.02.2016 23:54
Co ten grubas z nowej hali robi na wozku hahahaha

jeździ.

ja

hejka ja tam pracuję od roku raz jest gorzej raz jest lepiej,nasza ekipa to w przewadze kobiety. Ale i tak bym się nie zwolniła.Gdzie znajde taką odjechaną atmosfere jak tam

ona

Znowu jakieś chore pomysły kierownictwa firmy,trzeba stać przy maszynach do równej godziny,no dobrze,tylko taki problem że nie każdy ma samochód i mieszka blisko firmy,mnie to bardzo komplikuje sprawę,ponieważ nie dam rady zdążyć na autobus,dziękuje bardzo za utrudnienie mi życia i wkrótce składam wypowiedzenie,ponieważ z drugiej zmiany nie mam już możliwości powrotu do domu. trzymajcie tak dalej.

Ej

Wszyscy wiedzą że oni mają nakaz z góry. Ale co do Kierowniczki pani Z To ludzi nigdy nie gnebiła. Wiadomo jak każdy, jeden dzień gorszy następny lepszy. Nieraz jej się oberwało. Że ludzie normy nie wyrabiają. Na Skodzie w czasie przerwy ,robiła za operatora. Szkoda że nie jest już Liderem. Oczywiście to jest moje zdanie. Pozdrawiam zmianę C.I Panią Z:-).

Ej

To bądź ex. Ale na swoje stanowisko zasłużyła cieciu. A ty jesteś ex , bo widocznie nie dałeś rady tam pracować :-).Ja tam pracuje trochę ,po narzekam ale robie. A ty?.Krytykować umiesz ex!.

ex operator
@Ej 16.01.2016 00:29

odszedłem do lepszej pracy,za lepsze pieniądze,a wyraziłem tylko swoją opinię,tam jest jedna klika,ci którzy się znają,mają zawsze lepiej,dlaczego trzymają ludzi którzy notorycznie chodzą na l4,a jak ktoś popełni jeden błąd,to zaraz dostaje wypowiedzenie,wszystko zależy od kierownika,kto ma pracować,a kto nie,na pewno ta Pani zasłużyła na to stanowisko,ale tak upierdliwa nie musiała być,chyba że miała taki nakaz z góry.

ex operator

Firma dno,co rok pracuje się gorzej,Pani kierownik na zm C,haha,nie pamięta wół jak cielęciem był,teraz woda sodowa chyba uderzyła do głowy,ehhh....

operator

Uwaga,Psy węszą w Autoneum:)

aBc

Firma obecnie nazywa się Autoneum, natomiast jej wcześniejsza nazwa to Rieter ;-)

janek

mam lepsza propozycję niż Autoneum.Praca na portierni,żadnego stresu,telewizor,kapcie,kawusia,a jak kierownictwa nie ma to nawet piwko.Jest tylko jeden minus umowa zlecenie i 3,20 netto na godzinę!

ja22

Nie opłaca się,jak masz doświadczenie na wózkowego,to nie szukaj pracy w tej firmie.

wojtek

Witam, jak wygląda sytuacja w firmie na stanowisku operatora wózka widłowego ??? Dostałem tam propozycje, opłaca się ?

znowu ja

ostatnio oglądałam nowy program bodajże na dwójce Szef .bardzo fajny, szefowie z korporacji różnych wcielają sie jako zwykli pracownicy do swoich przedsiębiorstw i pracuja . Poznają wtedy jak ciężką pracę wykonują ich pracownicy i daje im to do myślenia jak udoskonalić .uprościć pracę w swoim zakładzie, polecam i może by tak nasi mądrzy kierownicy i dyrektorzy zamieniliby się chociaż na tydzień ??? myślę ,że zaraz by się zwolnili ;)

obserwator
@ja. 05.09.2015 12:47
Nawet godziny by nie przerobili :)

Witam a czy pracuje nadal grześ skierski straszny gosc .nie polecam tej firmy.

oper.
@obserwator 27.06.2016 10:39
Witam a czy pracuje nadal grześ skierski straszny gosc .nie polecam tej firmy.

Pewnie że pracuje,taki ktoś jak on nigdy nie zrezygnuje,a szkoda.....

Zostaw opinię o Rieter Automotive Poland - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Rieter Automotive Poland