Orzeł-Biały

Bytom

Opinie o Orzeł-Biały

Julita

@hans, a na jakiej podstawie Orzeł-Biały zatrudnia pracowników? Jeśli jest to umowa o pracę, to pracodawca nie ma prawa zwolnić kogoś z takiego powodu. Możecie to sprecyzować? Informacje, które podajecie są dość wstrząsające, czy są dowody na takie traktowanie pracowników?

Hans

Z wynikami badań na ołów we krwi jest problem. Przekroczenie zobowiązuje do odsunięcia pracownika na 3 miesiące, a to koszty bardzo duże. Lepiej dla huty takiego zwolnić. A co do wyników badań to inna historia, zróbcie sobie prywatnie lub przez związek zawodowy to wam oczy wyjdą z orbit. Dopóki na hucie nie będzie prawdziwego, silnego związku zawodowego to będą takie cyrki kwitły.

Julita

@Orlik ale to są Twoje przypuszczenia - nie masz co do tego pewności? TO bardzo niepokojące informacje, a z punktu widzenia każdego rozsądnego pracownika to jednak bardzo ważne, aby praca była przede wszystkim bezpieczna.

Julita

@Odlew czy prowadzone zostały badania składu powietrze w okolicach zakładu, czy też na samym terenie Orzeł-Biały? Z twojej wypowiedzi można wywnioskować, że nie ma tu wieloletnich pracowników. Czy ktoś może napisać, jak dokładniej to wygląda? Szczegółowe informacje będą kluczowe dla wielu forumowiczów.

Odlew

Przyjmują i wywalają taka polityka. Jak masz nagromadzone już dużo ołowiu we kościach to będziesz co chwile przekraczał normę we krwi. Huta wtedy musi płacić za twoje odstawienie od pracy kupę kasy. W biurowcu praca też bardzo niezdrowa. Wiaty są otwarte i są przeciągi jak cholera, pył ołowiu i arsenu lecą na biurowiec i na całe miasto.

Orlik

Odradzam wszystkim prace w tym pseudo zakładzie gdzie zarządza nim totalnie niekompetentna kadra zarządzająca, nawet warzywniakiem zarządzać się nie nadają bo nie mają pojęcia o biznesie,etyce. Banda idiotow,którzy zwalniają dobrych fachowców a przyjmują swoich z rękawa niekompetentnych patalachow.... Ludzie sie truja olowiem, podział na strefy to jedna wielka ściema!

dobra rada

omijac ten zakład z daleka,dobrze radze bo tam pracowałem.Ludzie zarządzający tam , Ci cali powiedzmy ze Prezesi, dyrektorzy itp. to powinni warzywniakiem zarzadzac a nie ludzmi.

Tom

Zdecydowanie najgorsza firma, w ktorej pracowałem. Wielu pracowników odstawionych z powodu wysokiego poziomu ołowiu. Dziwne "procesy rekrutacyjne", ktorych wynikiem zatrudnianie znajomych. Ciągłe zwolnienia i likwidacja stanowisk a potem tworzenie nowych...

bebe

Nie doradzam pracy w tej firmie...omijać wielkim łukiem!! zarząd nowy jest zupełnie niekompetentny, szczególnie nowy Dyrektor Produkcji - brak przygotowania managerskiego, myśli ze jest w wojsku :) próbuje zastraszać, zarzadzanie tzw. przez chaos/skłócenie załogi, jakieś krzyki , nie panuje nad emocjami ,humorki itp. itd. :) porażka! Przyjmują swoich ludzi, którzy są totalnie nie przygotowani do pracy w takim zakładzie. Blondi od HR tez zupełnie niekompetentna tylko zwalnia dobrych ludzi bez powodu. Faworyzują tylko produkcje , skrócone godziny pracy a inne działy pracują w III strefie zagrożonej zatruciem ołowiem przez 8Hh! Ludzie po miesiącu już zatruci ołowiem są. Generalnie w firmie panuje atmosfera kopania dołków, oszczerstw, pomówień, donosicielstwa a Prezesowi w to graj jak widać - bo każdy inny na poziomie zrobiłby z tym od razu porządek! Dlatego odradzam wszystkim prace w tej firmie szanujcie swoje zdrowie i nerwy szkoda czasu na nich! Ta firma nie dorosła do miana pracodawcy!

derf

@miki 33 nie no wiaodmo ze moze sie takie jednorazowe opoznienie zdarzyć to w sumie nie jest nic wielkiego prawda? teraz widze ze szukaja specjalsity do spraw serwisu w Krakowue ktos moze cos powiedziec na temat zarobkow i atmosfery jaka tam panuja??

byłem widziałem

ciekawe co polecacie, chyba nie ten rozpiździel zaparowany ołowiem pod etykietą luksusu na wejściu

Sikor

Bardzo dziękuję za opinię !!! staram się o pracę w firmie na pokrewne stanowisko gdy uda mi się je dostać postaram się zmienić wizerunek UR

Sikor

Witam mam pytanko do pracowników tego zakładu odnośnie utrzymania ruchu jak wygląda z waszej perspektywy tam praca automatyka??? dlaczego są nowe przyjęcia z info z góry dziękuję

AA
@Sikor 10.09.2016 03:33

Sikor- automatycy nie mają ciężkiej pracy, jeżeli nie ma elektryka na zmianie pracują za nich. Wszyscy uciekają bo nie dość, ze pracuje się w syfie to i finanse są tragiczne.

AA
@Sikor 10.09.2016 03:33

Nowy

Witam! A ile tam zarabia szanowne kierownictwo?

Anioł Stróż

Ja nie wiem co ci ludzie myślą i jakie mają wyobrażenie o sobie samych. Generalnie ten zakład to jeden wielki syf. Od wejścia jest coś nad wyraz, to tak jak by do kibla rano zakładać garnitur. Zamiast komunikacji jest jakiś podstęp, nie wiem kto sie na to zgodzi ale chyba nikt sie nad tym nie zastanawia. Dopóki ktoś tam z góry mocno ich tam nie pojedzie za podstępne plany to pewnie nic sie zmieni. Omijać szerokim łukiem ;)

Buji

Aha dzięki za info a powiedz mi jak wygląda produkcja macie wsadowanie pieca ręcznie w postaci łopaty czy wozkiem lub innym sprzętem jakie macie wydziały rafinacja macie napewno a jak wygląda sprawa linii odsiarczaniu , krystalizacji , przerobu złomu . Wiem ze pracujecie 3na3 a to po 8 h czy 12 . szkoda ze nawet osoby z doświadczeniem muszą przechodzić przez worka :( sorry ze tak wypytuje ale mam doświadczenie 8 lat w tej branży i jestem zainteresowany praca cv juz poszło ale wiadomo jak to się odbywa

Gienek

buji - w biurowcu Orła w jakiś dzień chyba czwartek siedzi zawsze jakaś babka z tego " Work pasożyta " u nas na produkcji ciągle się zmieniają ci z Worka ,to możesz wbijać żeby pracować pod samym Orłem nie ma na to w ogóle szans na szczęście ja pracuje pod Orłem w Worku ludzie się zmieniają praktycznie co wypłata

buji

Witam mam pytanie jak jest na chwile obecna z przyjeciami wiem ze pod orła to nie ma szans trzeba najpierw przejsc przez Work Service ma ktos jakies namiary na ten cały Work Service bo znalazłem strone ich oferty pracy ale niestety nic o orle czyzby nie było przyjec ?

Arek

qq ~ kto ci to ma sprawdzić ? Work Service nie pójdzie w koszta aby ci za badania ciągle płacić

Tonny

@ghj ,Bolkowi chodzi o zatrucia ołowiem ,większość ma przekroczone normy,a przy piecach szczególnie przy pierwszym oraz na rafinerii to już masakra

Bolek

Chodzi o zatrucia a na Hucie mówią do nas jak ci się nie podoba to spierda

Bolek

Na utrzymaniu ruchu już 4-odstawionych przekroczone normy ołowiu nie mają skróconego czasu pracy za 2-3 miesiące połowa się tam żartuje

3300 brutto + 15% premij + dodatek za nocki+ dodatek za niedziele, 3000 netto

Bolek

oszukuja na wynikach lekarskich,dużo ludzi ma przekroczone normy

York

Toko - tylko omijaj szerokim łukiem WorkService wygwizdają cie na cacy

Pablo

Czy jest jeszcze na tej hucie firma zewnętrzna czy już ich wywalili i zatrudnia pracowników sam Orzeł ?

greg

Huta " Orzeł Biały " po zmianie zarządu straciła na wartości,jak dopuścili firmy zewnętrzne tak jest bajzel i cyrk,ludzie omijajcie ten zakład bo to jest [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

baku

Te całe Work Service to nic innego jak zwykłe pasożyty,którzy żerują na naiwnych pracownikach,wciskają się pomiędzy młot a kowadło,czyli to co robol by dostał od orła to ci żerują za nic jak komornik,co odbija się złą opinia do samego orła,widzę do dzisiaj jacy są pracownicy podrzucani przez Work tak zwani do pierwszej wypłaty i następny,rok temu pracował jeden chłopak chyba z piekar na 3 brygadzie,zawsze zostawał po godzinach, aby skończyć robotę aby nie zostawiać następnej zmianie syfu, nawet jemu nie przedłużyli umowy na orle mimo że był sumienny,nie zgodził się iść do work service,gdzie znajdą takich drugich a ludzie wykruszają się na hucie jak stary tynk

zygi

żeby się dostac do tej firmy, to najpierw trzeba przeskoczyć work service, a ci chętnie pozbywają się pracowników, żeby tylko nie zatrudnić ich w orle, oczywiście, w porozumieniu z samym orłem. pracuje sporo osób " z rodziny", mnie sie nawet pytali, czy ktoś z rodziny pracuje. nie napracowałem się za długo, powiedzieli mi, ze wszystko jest w porządku, a wywalili jak psa, pytałem i baby z worka i tych, co mnie zwalniali, ale niestety niby nie mogli mnie zatrzymać. sami pracownicy z biura tez mi mówili, że często się zmieniają i ci z zarządu i pracownicy z biura, że np. fajne dziewczyny zaczynaja pracować, to je wywalają z powodu wyglądu. dziwne, co? prezes spoko gość, ale te pindzie na stołkach, dwie blondi, no chyba nie nadają się na takie powazne stanowiska. ja pracowałem w budynku głównym. pracownicy, ci zwykli, fajna ekipa, większość ludzi z parteru i pierwszego piętra też, a najgorzej jest na 2 piętrze, gdzie siedzi cały zarząd. gęsta atmosfera panuje, ale to przez dwie blondi, którym nic nie pasuje. ja mam nauczkę, bo ogłupiają ludzi lepszymi zarobkami, rozwojem i dodatkami, ale nie dadzą ci przejść do orła, albo nawet jak przejdziesz, to na krótko, a szkoda, bo Prezes i większośc dyrektorów, czy kierowników jest ok.

Ołowik

Pracowałem na produkcji do czasu kiedy wepchała się firma Work Service po zmianie zarządu,praca była super,zarobki spoko w terminie,premie,kartki,opieka medyczna,fakt ołów jak to ołów ale 3 dni się pracowało 3 dni wolne,raz bywało ciężko szczególnie w upały a raz lajcik,na zmianie parę ciotek ale do ogarniecia,majstrowie spoko goście,jeżeli dalej by była możliwość zatrudnienia pod Orłem to bez wahania tam wbijam ino wicher .

ur

ta firma schodzi na psy już zaczynają zatrudniać emerytów górniczych żenada

xls

Mam kilka pytań: 1.Czy ktoś wie jaka była/jest atmosfera w pracy przed/po wymianie zarządu? 2.Jacy ludzie? Czy jest wyścig szczurów? 3.Czy firma płaci regularnie wynagrodzenia, co z premiami? 4.Jacy są nowi dyrektorzy? Z góry dzięki, xls Z góry dziękuję za

luna
@xls 24.04.2015 13:53

wynagrodzenia w terminie,premie zależne od produkcji czyli cały czas (usunięte przez administratora)praca w ołowiu narazie 126 godz.a sie już się przymierzają do 160 i więcej,już to próbują z jednym nowo powstałym wydziałem,dyrektorzy to ludzie co mają po ok.40 lat, ale już 8-10 pracę więc sam możesz wyciagnośc wnioski co do nich

Alan
@xls 24.04.2015 13:53

Płacą 100% terminowo,ale praca ciężka i bardzo szkodliwa. Dopóki na zakładzie nie powstanie prawdziwy związek zawodowy to będą straszyć ludzi zwolnieniami. Teraz jest tylko ściema. Szefa związku zawodowego zrobili menadżerem w spółce należącej do huty Orzeł Biały.

swietni szefowie

Zostaw opinię o Orzeł-Biały - Bytom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orzeł-Biały