Opinie o Shell Business Operations w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Shell Business Operations. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Shell Business Operations o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Shell Business Operations w Kraków

Anonym

Cześć, proszę o informację jak wygląda Final Assessment w Customer Service with german?

Ciekawy

Cześć, proszę o informacje dot. stanowiska Finance Analyst in General Ledger. Na jakie widełki można liczyć i jak atmosfera w dziale? I czy jest dużo bezsensowych calli i meetingów?

Ex-Shellowiec
@Ciekawy

Atmosfera super, bezsensownych calli nie zabraknie.

AvadaKedavra

Moje doświadczenie z rekrutacji do Shella. Rozmawiałem z zewnętrzną rekruterką, powiedziałem motywacje do zmiany pracy, wymagania finansowe, zainteresowania zawodowe itd. Standard - tu było bez zgrzytu. Zostałem umówiony na telefoniczną rozmowę merytoryczną z jedną z menadżerek działu do którego aplikowałem (R&A), rozmowa po angielsku i seria krótkich pytań i odpowiedzi w stylu "there's increase on accounts payable balance, how it may impact cash flow statement?". Ok przeszedłem z sukcesem, zostałem umówiony do biura. Myślałem, że etap oceny merytorycznej załatwiliśmy w tej godzinnej rozmowie telefonicznej. Nic bardziej mylnego, przyszedłem, dostałem na dzień dobry zadania do rozwiązania na kartce (10 zadań). Panie managerki cały czas z uwagą patrzyły co robię, jak myślę, jak liczę. Ok, też to rozumiem. Rekrutowano mnie na "seniora" więc oczekiwania spore. Potem klasyczna rozmowa, w trakcie której już wiedziałem, że raczej nie będę chciał tam pracować, ponieważ na stwierdzenie o pracę z domu, menadżerka zatrudniająca stwierdziła, że "na wniosek i nie może być tak, że w piątek nie ma nikogo w biurze". Szczerze? Łaski to nikt mi nie robi. Praca w reportingu jest stresująca i wiąże się z dużą ilością nadgodzin, jeżeli mój pracodawca nie może mi tego zrekompensować np. liberalnym podejściem do pracy z domu w piątki, to nie widzę sensu tyrać po 16 godzin miesiąc w miesiąc. Pracowałem wtedy w firmie, w której po zamknięciu mogliśmy do woli siedzieć w domu, to było bardzo dobre dla naszej regeneracji. Ale ok, wróciłem do domu i jeszcze tego samego dnia telefon, że mnie chcą. Nakręcona pani z HRów, jakby była po 7 kawach, podniecona opowiada mi o swojej WSPANIAŁEJ ofercie pracy. W połowie swojego słowotoku (nie dając mi dojść do słowa), stwierdziła, że "z wymaganiami finansowymi spotkamy się w połowie" - i podała, kwotę o 1500 zł brutto niższą niż powiedziałem rekruterce na pierwszym etapie procesu rekrutacyjnego. Niesamowita strata czasu obu stron. Powiedziałem więc nakręconej pani HR, że nie zgadzam się, że podawałem inną kwotę pieniędzy, a za mniej niż zarabiam obecnie pracy zmieniać nie zamierzam. Pani rozłączyła się z lekkim fochem. Po dwóch godzinach (ok. godziny 17). zadzwoniła ponownie, że tym razem zdecydowali się "SPEŁNIĆ MOJE OCZEKIWANIA FINANSOWE" - powiedziała to z taką pretensją i łaską w głosie co najmniej jakby była księżniczką zwracającą się do swojego poddanego lub pracy w systemie feudalnym. No cóż, odmówiłem i powiedziałem NIE DZIĘKUJE. Rekruterka zewnętrzna na następny dzień próbowała tłumaczyć to bałaganem w Shellu i zmianami które wtedy miały miejsce w kadrach. No cóż, firma ma taką opinię na rynku jaką robią jej pracownicy "pierwszej linii", czyli koledzy i koleżanki z HR. Przeczytawszy natomiast treść wypowiedzi niektórych "życzliwych" koleżanek i kolegów z Shella, mających pretensje, że księgowi nie są biegli w programowaniu, komputerach, IT, czy kilku językach chyba dobrze zrobiłem? Pewnie typ korpobiurwy, która siedząc w jednej firmie i dochodząc do poziomu seniora/TL myśli, że ma omnipotencję i każdy ją by chciał. Wasi słabi byli pracownicy wpadają do "naszych firm", nie radzą sobie z Excelem, systemami itd robiąc o was trochę słabą opinie na mieście. Wasi mocni pracownicy, wypowiadając się o was wspominają wasze głupie zasady o trzymaniu się poręczy, braku czajnika, czy wojnie o pracę z domu w piątki, bo kiedyś ktoś ważny przyjechał, a w biurze ludzi nie było. Wspominają też słabe systemy IT i toporne systemy, micromanagement i inne takie przywary :).

topola
@AvadaKedavra

a może dopowiesz o jakiej stawce rozmawiałeś ? przydałoby się to wszystkim tutaj, tym bardziej jeżeli próbowali zaniżyć o 1,5k podziel sie :) jak byś jeszcze jakimś tajnym sposobem przemycił które Panie z Tobą rozmawiały, chociaż z samego imienia i pierwszej litery nazwiska :)

@topola

Już nie pamiętam imion i nazwisk, było to dość dawno temu :). Kwota? 7,5

Rrrrr
@AvadaKedavra

Praca w Shell to jak pływanie ze zdechłym rybami... zaprogramowane umysły.

Sergio
@AvadaKedavra

Zgadza się! Rekrutacja na żenujacym poziomie! Byłem przenoszony z pokoju do pokoju, brak profesjonalizmu, pytania nie na miejscu dotyczące np.rodziny (po moich pytaniach o prace z domu). Rekruterzy sami nie przeszliby żadnej rekrutacje bo widać że na rzeczywistych procesach zachodzących w dziale do którego aplikowałem po prostu się nie znają. Jak przypuszczam niewiedza co kontrolują. Mam spore doświadczenie wiec opisałem jak to wyglada w różnych firmach, a oni chcieli usłyszeć tylko regułki i frazesy.

Lumber
@Sergio

A powiedz jakie zadawali pytania dt. rodziny? Byłem kiedyś rekrutowany do Shella, finalnie odrzucilem ich oferte ale wrazenia po samej rozmowie rekrutacyjnej mialem calkiem nielze. Malo gdzie dostalem takie konkretne pytania ktore sprawdzaly czy faktycznie robilem to co robilem. rozmowa mega ustrukturyzowana. co to byla za pozycja?

R&A
@AvadaKedavra

Dziwne bo pracuje we wspomnianym r&a i jakoś nigdy problemów z pracą w domu nie miałam... swoją drogą, negocjacje jak negocjacje... skąd wiesz co ta "rekruterka zewnetrzna" kogokolwiek masz na myśli przekazała dalej? Może poinformowała, że twoje oczekiwania są do negocjacji, byle tylko się jej target zgodził? A tak serio, ktoś sprawne i bez przeciągania tematu zaproponował Ci prace, a Ty z jakiegoś powodu ofertę odrzuciłeś, bywa.. żeby tylko takie problemy były na świecie ;)

Karol
@Rrrrr

@Rrrrr a w jakimś dziale konkretnym? czy w calej firmie tak jest? daj znac, wyslalem aplikacje na Account Payables z angielskim dzieki!

@R&A

Widać, że zupełnie nie zrozumiałaś tego co miałem do przekazania, no chyba, że jesteś jedną z tych naburmuszonych menadżerek z tej rozmowy to rozumiem reakcję odmowną, ale do meritum. 1). Przecież nie wymyśliłem sobie tego tekstu z pracą z domu, krótko ścięta pani manager poinformowała mnie słowami mniej więcej brzmiącymi "praca z domu na wniosek, ale nie może być tak, że w piątek nikogo w biurze nie ma". No cóż, żaden z moich poprzednich i obecnych pracodawców nie miał z tym problemu, jak widać być może ta pani menażer miała z tym problem. 2). Wiem, że rekruterka wewnętrzna przekazała to co miała przekazać, bo sami państwo z szela się odezwali i przepraszali. 3). Tu nie chodzi o dostanie pracy, a o zwykły, ludzki szacunek i porządek, który jest szczególnie ważny w księgowości :). Jeżeli taki cyrk jest odstawiany na rekrutacji to co musi być wewnątrz? Musisz sobie przyswoić i zapisać, że to nie jest tak, że pracownik przychodzi żebrać o pracę i pracodawca nie występuje z pozycji pana i władcy - to nie te czasy. 4). Nie żałuje że nie wybrałem Shella - w ciągu ostatnich miesięcy spotkałem wiele osób od was opowiadających od kuchni jaki macie bałagan i (usunięte przez administratora) :0. 5). Nie nazwałbym procesu rekrutacyjnego w którym ktoś zaniża mi moje MINIMALNE wynagrodzenie skłaniające mnie do zmiany pracy o 1500 zł, sprawnym... Koniec końców znalazłem pracę dużo lepiej płatną, gdzie w piątek mogę pracować z domu, gdzie nadgodziny mam wypłacane i jestem zadowolony :). Lepiej zamiast wchodzić w polemikę zajmijcie się procesami rekrutacji jakie macie, aby nie było takich a nie innych sytuacji.

Elunia
@AvadaKedavra

Szkoda czasu i zdrowia dla tej firmy Kiedyś miałem wspaniała uśmiechnięta żonkę,po 5 lata w tym Bałaganie wrak kobiety,która kiedyś cieszyła się życiem.Nadgodziny ,których nie ma kiedy odebrać i inne tematy o których czytający i piszący doskonale wiedzą. Zbieram materiały i zamierzam wspólnie z telewizja TVN uwaga zrobić reportaż na temat pracy w tej organizacji. Szkoda ludzi i ich rodzin tam pracujących.!!!!

BOZENA

BRUTTO CZY NETTO

Deli
@Elunia

chętnie pomogę w zbieraniu materiałów.

Maria
@AvadaKedavra

@AvadaKedavra czy możesz napisać w której korpo znalazles prace gdzoe wypłacają nadgodziny i nie robią problemu z praca z domu w piątki?! I czy jest flexible working hours? Z góry dziękuję!

London
@AvadaKedavra

Wiesz co winika ze sie wiele nie zmienilo. Lata temu jak wyjezdzalem z PL mialem miec rozmowe w Shell, nawet bylem na jakis spotkaaniach na UJ wtedy. Jak Dyrektor Shell PL. mowil najwazniejszymi kawalifiakacjami w finance to znajomosc jezykow, ze firma sponsoruje lekcje itd to mi szczeka opadla, jak wtedy widzialem ze to nie konkurencja dla zachodu, a low cost podobny jak w Indiach. Fakt nawet tutuaj dotarly ponoc urban legends - Shellowskie odprawy w Krk ze ponoc ktos kupic mieszkanie czy takie tam. No ale przyrownujac Shell tutaj (nie placacy wcale konkurencyjnie jak na londynskim rynku, to samo tyczy sie BP) to widac ze firm skupia sie na rolach generujacych przychody, a nie back office ktory wlasnie offshoruja do Polski czy zapewne do Indii. Zaloze sie ze Panie co tam grzeja miejsce nie spelniaja nawet polowy tutejszych wymagan. Kogos moze dziwi czemu nie ma delegowania kolegow w PL do innych wyzszych ranga biur po Europie. Otoz Financial Controller w Krakowie, a tutaj to przepasc. Finance Dyrektor to odpowiednik managera, zreszta kto w Europe juz pracuje podonie jak te SSC? Chyba tylko w PL czy Indiach widzimy ze im jestes wazeniejszy> tym musisz miec juniorow wiecej pod soba. W Londynie juz dekade temu nie ma takich teamow a mowimy o Group Consolidation, CFO support, nadzorowaniu takich jak PL dziesiatek jednostek. Slyszelem ze w PL finansuja ACCA czy CIMA (szkoda ze nie CFA, ktory teraz jest bardziej uznawany bo z nastawieniem na pozycje generujace income, investycyjne) tylko malo kto dodaje ze dawno to sobie odbija w placach(wg zachodu) czy ilosci nadgodzin. W Londynie wlasnie sporo ludzi odchodzi czy to z bankowosci czy industry to Fintech,bo tam zarobki sa podoben a work life balance lepszy. Co z tego ze robia ci laske jak i tak za to zaplacisz (przyklad ACCA qualified w londynie moze liczyc na £55-65 z 5-10 letnim exp = to tak samo jak Carperter czy Lorry Driver gdzei ci nie maja nadgodzin) najlepiej platnymi w finance sa bankin inwestycyjne - tam jest wyrazne rozroznienie pomiedzy rolami zarabiajacymi dla banku, czy middle office jest wspieranymi a back office do ktorych wlasnie nalezy ksieowosc, HR, czesc IT. Najbardziej wartosciowsze role w zyciu do Krakowa nie wysla, to nie jest rola Krakowa aby podnosic swoje kwalifikacje, gdy nie maja mozlisoci pracy na poziomie HQ. Nie wiem czy kto zadaje sobie trudu liczac zarobki na chocby m2 mieszkania teraz w Krakowie. Czy wasz pracodawca uwzglednil prawie 30% podwyzki wlasciewie prawie wszystkiego? Mam wrazenie ze sie z tym nie pala... Smutne to jest ze z tego co piszesz wciaz wynika ze PL to low cost country i mozliwosci wzglednego rozwoju (AP,AR,GL to robia Indie) sa tak ograniczone.Wciaz bede naklanial mlodych kolego z PL na wyjazd , bo wbrew co ichszejsze PR sprzedaje to doswiadczenie SSC nie jest uznawane na zachodzie.Nie znam rekrutera ktory by je nie podwazal, choby z specyfiki braku podejmowania decyzji, wykonywania jedynie czesci procesu,bez wiedzy jak on wplywa na ostateczne rezultaty, dezycje zarzadu zagranica.

WTF

Niech mi ktoś wytłumaczy, bo ciężko mi to zrozumieć. Pracuję tu od kilku miesięcy, praca miała być techniczna... jest bardzo prosta, poniżej kwalifikacji, klepactwo. Ludzie za to dumni, jakby w NASA pracowali. Co to za cyrk?

Ana
@WTF

Nie pisz tak bo cie namierzą

AB.kandydat
@WTF

Ponieważ w Polsce idea i pojęcie korporacji jest wypaczone, jak wszystko. Nie wiń za to Shella, winni są ludzie MADE IN POLAND. Wyobrażenie korpo zaczerpnięte z filmów i seriali, połączone z mocnymi kompleksami, daje niezbyt fajny efekt - jeżeli komuś wydaje się, że korpo to zasadniczo pokoje socjalne, kawki, herbatki, paradowanie z identyfikatorem na szyi oraz ploteczki na fajce i możliwość zaparkowania pod ładnym budynkiem, to potem jest płacz, że nadgodziny a Shell jest beee. Niestety na polską mentalność lekarstwa nie znajdziesz.

WTF
@AB.kandydat

mentalność (usunięte przez administratora)

Nikita
@Ana

Niech namierzaja. Moge tez napisac bezposrednio do mnie i podam adres i obejdzie sie bez cyrku z namierzaniem.

@WTF

Prawda. Polowe ludzi da się zastąpić dobrze zrobioną rejestracją online dla klienta ;)

Project Manager

Dramat. Pierwsze dwa etapy szybko i sprawnie. Wszystko po angielsku. Pozytywne odpowiedzi już w trakcie rozmowy. Będę umawiać asessment. I tyle pozytywów. Po miesiącu czekania poprosiłam znajomą o zapytanie o mnie. Tego samego dnia tel że umawiać będą za jakieś 2 tygodnie. Po kolejnych 3 tyg. Zmienili status on-line na interviu - łaskawie. Po kolejnych 5 nagle rezygnują bez żadnego kontaktu face to face Tylko zmiana statusu on-line. Wstyd !!!! Brak profesjonalizmu całkowity i całkowite mijanie się z zasadami jakimi ponoć się kierują w biznesie. Szanujemy się nawzajem. Jeśli ktoś zapewnia kilkukrotnie o pozytywnym etapie to niech ma odwagę potem zadzwonić i wytłumaczyć co się stało.

Co wiem o Shell. dlaczego Shell. Doświadczenie związane z wymaganiami. Trudne sytuacje w projektach czym dokładnie się zajmowałam

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Czesc, stanowisko Customer Success Specialist - chodzi o odbieranie telefonow przez caly dzien czy o cos innego? Jezyk inny niz angielski. Dzieki .

Irena
@Kandydat

Kiedy powrót do biur?

@Irena

Do biur już można wracać jak ktoś chce. Jest dowolność w tym temacie.

Nowy pracownik

Chciałbym podzielić sie swoimi spotrzezeniami jakie miałem podczas rekrutacji. Od samego początku wszystko to co zostało powiedziane o procesie rekrutacji przez rekrutera jak i osoby prowadzące dalej rozmowy zostalo zrealizowane. Przed pierwszą rozmowa mialem kontrolny call czy technicznie jest ok. Bardzo miłe i przyjazne środowisko. Cala rekrutacji trwała max 2 tygodnie. Wynik pozytywny i złożona oferta pracy. Jak narazie bardzo pozytywnie. Rozmowy kwalifikacyjne bardzo na temat związane z dotychczasowym doświadczeniem oraz podawanie dużej ilości przykładów. Dostałem odp na każde moje pytanie a miałem ich sporo. Prosze pamiętać że każda korporacja ma swoje procesy i standardy. Uważam że wszystko zależy od tego kim jesteśmy, jakie mamy doświadczenie oraz na kogo trafimy na swojej drodze.

kyl

Jakich pytan mozna sie spodziewac na drugim etapie na junior accountant w shellu ? help :)

HR
@kyl

Pytania od kiedy możesz zacząć.

Hh
@kyl

Skoro pytasz o takie rzeczy to się nie nadajesz

Ania Drozdowska
@Hh

If you ask it means you care! That is always a good sign. Show us your real name Hh and then make so nasty opinion. That is so unprofessional.

Gagatek

Technical service engineer w Shell Marine. Moge prosic o jakies opinie? Warto nie warto? Duzo nadgodzin, delegacji? Jak z kasą?

Gagatek

Technical Engineer w Shell Marine, czy moge prosic o opinie? Warto nie warto?

Zniesmaczony

Czy rekruterzy w tej firmie zawsze wykazują tak mało szacunku do aplikujących? Zadania rekrutacyjne otrzymałem z dnia na dzień, w efekcie czego do ich wykonania potrzebne było kilkugodzinne zwolnienie się z aktualnej pracy. Z final assessment bylo podobnie - w środku dnia wymagało urlopu... Podczas ostatniej rozmowy powiedzieli, że odezwą się "soon", minął miesiąc a tu wciąż cisza. Caly proces trwa juz dwa miesiące i brak jakiegokolwiek feedbacku ani odpowiedzi, kiedy ten feedback byłby dostępny. Żałosne. Ludzie poświęcają Wam czas - mail zwrotny nie boli, tym bardziej uaktualnienie statusu online.

kandydat2
@Zniesmaczony

ponoc obecnie normalna praktyka wszedzie- w motorola w ogole nie podlaczaja sie do umowionego przez nich spotkania online, zenada

Kropka
@Zniesmaczony

Dokładnie. Rekrutacja porażka. Komunikacja zerowa, nie wiesz, ile czekać na jakąkolwiek odpowiedź; a jak już łaskawie zrobią update w systemie, to blokują ci możliwość kontaktu z rekruterem. O feedbacku zapomnij. Odradzam całkowicie i żałuję zmarnowanego czasu.

Czy mógłby ktoś tu podzielić się proszę opinia o stanowisku HR advisor? Jak wyglada praca/ czy duży stres etc?

Sam
@Dż

Nie polecam, praktycznie zerowa samodzielność - nawet jeśli już dużo umiesz, wciąż w co drugim kejsie potrzebujesz pomocy, a ludzie nie zawsze mają czas / ochotę / wiedzę, by Ci pomóc. Równocześnie ogarniasz mejle, kejsy, telefony, czaty i miliard spotkań, a w kółko podkreśla się w zespołach, że multitasking nikomu nie służy. Pytania od pracowników bywają tak dziwne, że kejsy ciągną się, autentycznie, miesiącami. Czasem dostajesz coś tak dziwnego, że kilka dni zajmuje ci samo dowiedzenie się, kto jest w stanie pomóc / do jakiego zespołu przepisać sprawę. Jeśli bardzo potrzebujesz pracy to spróbuj, ale jeśli możesz poczekać na lepszą ofertę - poczekaj :)

Na jakie wynagrodzenie można liczyć w MIT? Jako indirect tax specialist

Krnx

Zależy ci umiesz.

Rohi

Oj nie wiesz jeszcze na co się piszesz. Trzymaj się kolego/ koleżanko:) duża dawka kofeiny i nerwy na wodzy:)

Czy wiadomo kiedy pracownicy wrócą do biur?

KiKiRiKi

Jak wygląda przeglądanie zgłoszeń od kuchni? Wysyłam aplikacje i dostaje odpowiedzi zwrotne, że rekrutacja się nie powiodła. Wie ktoś czemu tak jest? W jednym zgłoszeniu wszystkie punkty spełniałam. Czy jest opcja aby jakoś napisać maila z zapytaniem dlaczego zostałam odrzucona? Czy w shell działa reguła poł roku, ze musi minąć pół roku od poprzedniego zgłoszenia?

Colin
@KiKiRiKi

Wystarczy że znajdą kogoś kto chce mniej kasy. Nie muszą Ci pisać dlaczego Cię nie chcą. Dostajesz maila z automatu

@Colin

Czy zawsze tak jest w korporacjach że kos zażyczy sobie mniej pieniędzy to biorą mniej pieniędzy? Nie licz się umiejętności? Czy może umiejętności gdy są zbliżone, to zawsze biorę tego co che mniej hajsu? W takim razie jestem ciekawa, czemu firmy które raczej dobrze prosperują chcą oszczędzać na takim pracowniku? Az tak jest źle ze firmy tną koszty na wszystkim czym się da? Jak to jest, managerowi dostają jakiś odgórny przedział albo request ab zatrudniali "tanich" ludzi?

Nick2
@@KiKiRiKi

Z tego samego powodu, dla ktoergo deweloperzy zawyzli ceny mieszkan - po prostu do miasta sciaga coraz wiecej szalencow, ktorzy chca tu mieszkac i zyc, wiec godza sie placic coraz bardziej absurdalne stawki za metr. W korpo natomiast coraz mniej sobie zycza, bo sie boja, ze nigdzie nie znajda pracy, wiec zanizaja do aburdalbych stawek za miesiac. Normalni ludzie nie moga tu zyc, funkcjo owac i pracowac, bo nie da sie gdzie przy takich zagrywkach innych.

Nie halo
@KiKiRiKi

Hej. Mialam to samo..Na wszystko co wysyłam moje cv jest odrzucane..Nawet dla sprawdzenia wyslalam na stanowisko ponizej swoich kompetencji i tez odrzucili..Dodam ze mam ok 10 lat pracy w finansach + plynny angielski. Kiedyś nawet ktoś mnie polecał do shella na kilka stanowisk na które nie było wygórowanych zadań i tez odrzucili...xD

Odp
@Nie halo

Jesli masz kompetencje wyzsze od osob zarzadzajacych, co jest norma to jestes zwczajnie dla nich trudnym rywalem.

Shell
@Nie halo

Moja była managerka na wstępie odrzucała kandydatów, którzy mieli zbyt wysokie kompetencje i byli dla niej potencjalnym zagrożeniem. Zawsze wybierała przeciętne CV i takie osoby dostawały pracę ;)

kandydat2
@@KiKiRiKi

tak jest, bo mięczyć się i uczyć będą koledzy ,a nie hrzy, nie tm...no i w koncu się nauczy za poł roku XD

Rekrutacjakatastrofa

Brak profesjonalizmu, jakiś juniorek do mnie dzwoni jak szalony bo ma target na asapie pewnie do zrobienia. Wycofałem swoją kandydaturę. Nigdy więcej.

Hej Hej, Mam pytanie jak wyglada rekrutacja do dzialu Health Safety Environment and Security? Mam rozmowe kwalifikacyjna technical interviue na stanowisko Safty Data Sheet Autor w nastepnym tygodniu i staram sie przygotowac.

Aplikant
@Ania

Daj znać co było i jak Ci poszło.

@Aplikant

Technical Interview poszło super! 30 min konkretów, bardzo otwarci i przyjemni leam-leadersi z Londynu. Teraz mnie czeka final Assesmentl. Ktos moze wie jak wyglada?

@Aplikant

Dostałam prace. A jak u Ciebie?

Kropka
@Ania

Długo czekałaś na odpowiedź po final assessment?

@Kropka

Nastepnego dnia na wieczor mialam juz odpowiedz.

Ornitolog

Nie polecam dzialu tax, gdyz pewnego dnia chcialem udac sie na silownie, niestety bylo to niemozliwe gdyz mialem tego dnia deadline . Menagerka byla poinformowana, ze trenuje 3x w tyg, pech chcial, ze byl to Dzien treningowy. Nikt nie zwraca uwagi na moje potrzeby. Work life balance 0%. Stanowczo odradzam- za te pieniadze lepiej pracowac w biedronce. Teraz jestem szanowanym pracownikiem dzialu owocow miekkich w jednej z miedzynarodowych sieci handlowych i w koncu pracuje zgodnie z grafikiem.

Bartek

Ten komentarz to cudo

Andi
@Ornitolog

Nie dość że pracujesz zgodnie z grafikiem, to ja jeszcze słyszałem, że w biedronce są lepsze benefity jak w Shellu i doceniany jest staż pracy i doświadczenie. A do tego wszystkiego nie musisz mieć studiów wyższych i znać język obcy. Jednak wszystkie korpo to (usunięte przez administratora)

Rick
@Ornitolog

Nie tylko na taxach tak jest. Urlopu lepiej w Shellu nie brać, bo niby ktoś ma być back upem, ale tylko dla rzeczy pilnych. Po powrocie manager oczekuje, że w ciągu dwóch dni, nadrobi się 3 tygodnie urlopu. Polecam sieciówki. Jak wszystko się zliczy, to człowiek lepiej wychodzi pracując w stonkach, niż w tym korpo. Work life ballance - nie wiem, czy w Shell wiedzą, co to znaczy.

Eva

Mam pytanie dotyczące AskBrand advisor. Czy warto? To jest całkowicie obsługa klienta?

jack

Customer Operations Specialist z niemieckim - napiszcie prosze, ile mozna zarobic, jakie sa godziny pracy i generalnie, czy warto. Mam doswiadczenie, ale nie w obsludze klienta. Niemiecki b. dobry, angielski ok.

Herbatka
@jack

Z tego co się orientuję, to na CS się dostaje najmniejsza podstawa ze wszystkich działów w Shelly..ratuje tylko dodatek językowy, ten się ale różni od języka. CS generalnie nie polecam-tez tam pracowałam. Sprawdzanie, ile callow odebrałeś, czy wyrobilesz dzienne minimum akcji w systemie. Do tego obowiązkowe "dobrowolne" tašky - focal pointy. Do tego czasami wyjście do kybla to trzeba za zgodą i poinformowaniem ludzi, którzy są na linii, by wiedzieli iż jedna osoba mniej przez chwile. Dokładnie sprawdzane przerwy, tłumaczenie się, dla czego masz mniej ticketow, dla czego o 3 min pozniej wróciłeś z przerwy, kiedy w tym czasie 4 Calle padły..itp itp..NIE POLECAM, jeśli to nie jest kwestią przeżycia. Finansowo naprawdę średnio..ale wymagania ogromne.

@Herbatka

A czy orientujesz się, kiedy pracownicy wrócą do biur?

Herbatka
@Ewa

Z tego co wiem od ludzi, którzy tam nadal pracują, to na ten moment nie jest powiedziana żadna termina powrotu. Więc nadal 100% praca zdalna.

Anonimka
@jack

W Customer Service z niemieckim miałam 6000zl brutto.

@Herbatka

Szkoda, miałam nadzieje, ze jednak będzie powrót do biur, przecież większość ludzi jest teraz zaszczepiona w Polsce, a praca na odległość nie jest na taka efektywna. Poza tym psychika siada, gdy ciągle człowiek pracuje z domu w izolacji.

Anka

Polacy jak zwykle pokazują nienawiść do siebie nawzajem i wyścig szczurów

Zostaw merytoryczną opinię o Shell Business Operations - Kraków

• Jak się pracuje w Shell Business Operations?

Zobacz opinie na temat firmy Shell Business Operations tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 210.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Shell Business Operations?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 91, z czego 15 to opinie pozytywne, 43 to opinie negatywne, a 33 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Shell Business Operations?

Kandydaci do pracy w Shell Business Operations napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Shell Business Operations
2.4/5 Na podstawie 343 ocen.

Shell Business Operations